Eerste blad, door ÏÏLÜP indrukken van den dag DAMIAATJES TOONEEL. Het geheim van Cozy DelL ZATERDAG 10 DECEMBER 19 ït 44ste JAARGANG No. 14011 PER KWARTAAL T 3-25 PER WEEKf O 25 FRANCO PER POST PER KWART. Bil VOORUITBETALING f 3.57V? NASSAULAAN 49, HAARLEM. TELEFOON 1426, 2741 EN 1748. POSTREKENING No. 5970. ADVERTENTIËN 35 CENTS PER REGEL. DIJ CONTRACT BELANGRIJKE KORTING. Dit nummer bestaat uit vier bla den, waaronder liet Geïllustreerd Zondagsblad in acht bladzijden. ZAKEN DOEN. Uit den Omtrek HAARLEM. Uitslaande brand Het St. Nicolaasfeest bij de Zusters Carmelitessen Onze R-KLeeszaal Burgerlijke Stand. iwr^ J. J. WEBER ZOON. Opticiens Fabrikanten. Koningstraat 10 Haarlem. GIFTEN. FEUILLETON „Hoe moet gij ons nu wel beschou wen, Alfred," zei ze, „wat van ons tenken, van 't kind van den man, die u alle rechten ontnomen heeft, die uwe moeder schandelijk bedrogen en van haar eigendom verjaagd, in ellende gestort en door zijn wreedheid naar dood veroorzaakt heeft Hoe moet je ons verachten Maar wees er van overtuigd, dat wij alles zullen doen om u weer in uw rechten te "ersteiien. Weliswaar is dat slechts wi? |klKin dee' c'er §ro°1e schuld die rijkdombet" at' te lossen, want geen wat uw arme nfoei van uw vader, die m,jn weldoener was." „Maar kunt gij al de vernederingen vergeven, die ik U zelf heb aangedaan „Van ganscher harte. Hij blikte haar daarbij ernstig ei! onderzoekend aan en het scheen, dat hij nog wat zeggen wilde. Maar hij bedwong zich en ging naar het venster. Hij was zijn voornemen om nooit weer van zijn liefde met haar te spreken, ook nu getrouw geble ven. Zij begreep hem zeer goed. Maar Dok haar sloot een edele trots dc lippen. Had anders niet de booze ver denking in zijn ziel kunnen sluipen, dat zij nu wel den rijken erfg en aam wilde schenken, wat zij den armer secretaris geweigerd had Neen, Neen, neen, zij moest zwijgen, moest zwijgend lijden, als tot nu toe. Na een poos riep zij haar neef weer aan haar zijde en reikte hem inet- kloppend hart den zwaarverzegelder brief, baars vaders, die slechts voor den zoon zijner gestorven nicht be stemd was en ook door dezen alleen gelezen mocht worden, Zwijgend nam hij hem uit haar hand, zette zich er mee bij 't venster, verbrak het zegel en las. Edith volgde ieder zijner bewegin gen. Zij had hem, zooals zij meende, reeds de hoofdzaak van het geheim medegedeeld en was nu verbaasd te zien hoezeer Alfred door den inhoud van den brief aangegrepen werd. Edith's vader bekende daarin, dat geen ongelukkig toeva! den dood zijner nicht veroorzaakte, maar dat hij, overweldigd door zijn toorn met eigen hand haar den doodelijken slag had toegebrachtdat zij nog in laat- sten doodsstrijd het afhangende touw gegrepen en de klok geluid had, die klok, wier klank hem toen zijn geheele leven lang vervolgde bij dag en nacht. Hij bezwoer ten slotte zijn bloedverwant met roerende woor- den, dat hij Edith en Ida nooit de gruwelijke misdaad van haar vader zou laten weten en zich zelf met 't grootste vertrouwen tot den secreta ris Robert Blunt zou- wenden. Deze, dien hii innig bemind had en riie hem altijd met de grootste toewijding had gediend, zou hem kunnen over tuigen van de waarheid, hoezeer hij, de "laatste Stillworth, onder de ver wijten van zijn schuldbewust gewe ten, had geleden. In dit eigenhandig schrijven was ook nog een ander, onverzegeld do cument ingesloten. Met bevende hand nam Alfred Melville het op en las het door. Toen hij de beide stukken gelezen had, liet hij het hoofd in de hand rus ten en dacht na. Als hij deze inhoudrijke documenten vernietigde, dan was de bekentenis van de misdaad aan 't oog van iede- ren sterveling ontrukt en bleef het aandenken van George Stillworth voor schande bewaard. Maar met de vernietiging.van deze geschriften ging tevens liet krachtig ste bewijs voor Alfred's rechten op de rijke erfenis van Cozy Dell ten gronde want wat koster Blunt ge schreven had, was slechts een onder steunend, maar zeker geen afdöend bewijsmiddel, als Alfred eenmaal zijn aanspraken op de erfenis voor 't gerecht zou willen laten gelden. De gewezen secretaris Robert Blunt had zijn weldoener George Still worth plechtig beloofd de eer van zijn naam te redden zelfs de dochters zouden nooit met de schuld van bun vader in haar geheelen omvang be kend wordenHet geheim van Co zy Dell mocht tot niemands oor door dringen. En langzaam stond hij nu op en rustig ging hij met dc panieren naar den haard. Daar stak hij 'n lucifer aan in 't volgend oogen blik brand de de schriftelijke bekentenis van den laatsten Stii den laatsten Stillworth in lichte laaie. „Wat doe je, Alfred," riep Edith verschrikt. „Ik vernietig allee n de bekentenis van uw vaders schuld jegens mijn moe der," antwoordde hij, zonder den blik van het brandende papier af te wenden. Hierop stak hij een tweede geschrift in brand met de woorden „En hier is het echte testament van mijn grootvader Alfred Still worth, dat mijn neef voor een valsch verwisseld had." Hij doofde de nog gloeiende asch met den voet en wendde zich tot zijn nicht Edith, hier ziet gij 't bewijs van de belangloosheid, waarmee ik u ben toegedaan De zomer kwam cn ging, en ook de herfst trok voorbij, zonder dat zich dat van gewicht op Cozy Dell voordeed. Reeds lang had Frank Mordaunt, nadat hij weer genezen was, zijn lie ve, trouwe gemalin Florentine open lijk, met inwilliging van zijn ouders als zoodanig erkend en hij leefde voortaan als een echte goede edelman. Karei Melville was een geziene gast op Cozy Dell en de geheele buurt schap wist, dat freule Ida Stillworth de magneet was, die het hart van den jongen dichter onweerstaanbaar aan trok en dta beiden al gauw een bruids- oaar 7ouden worden Slechts tusschen Edith "Stillworth en Alfred Melville was het nog toe geen besliste verklaring gekomen. Hem vervolgde rusteloos het spook van den argwaan, dat, als hij nu om Edith's hand vroeg, hij alleen daarom aan genomen zou worden, omdat het ge heim van zijn afkomst onthuld was. Hij wilde oin zich zelf geacht en be mind zijn en zijn trots verhief zich hoog bij de minste gedachte, dat zijn rang en rijkdom een beslissenden invloed op Edith konden uitoefenen. Daarentegen sloot echt vrouwelijke schaamte den mond van Edith. Zoo kwelden zij zich met verbor gen harteleed. Eindelijk was de vier- en-twintigste December gekomen en met hem de herinnering aan den op windenden Kerstavond van het vo rige jaar. Edith en Alfred zaten al leen in de roode kamer bijeen, daar Ida en Karei Melville een bezoek af legden op Mordaunthal. Buiten dwarrelde de sneeuw in dichte, witte vlokken, maar treurig knapte het haardvuur in de roode kamer. Er heerschte diepe stilte, slechts de kostbare klok tikte een tonig. Het was een plechtig uur, waarin de geest der jonge lieden de gedach ten hunner gestorven ouders vierde. En toen brak ook de ijskorst, waar mee een valsche trots "liet hart van Alfred omgeven had. Het spook van den argwaan week en nu vond hij het bevredigende woord voor zijn innig ste gevoelens. En toen hij het blijde „ja" van Edith ontvangen had, toen drone een korte, schrille klank de kamer binnen, zoodat ue vc-noou-..} verschrikt opsprongen. Het was di onheilspellende, oude klok. Alfred verliet de kamer om de ooc zaak. van dien éénen klokslag op tj sporen. Vreesachtig wachtte Edit) opzijn terugkomst en toen hij ei oogenblik later weer binnentrad, liep ze hem angstig tegemoet. Maa; zijn gelaat was kalm hij leidde haal naar den stoel bij den schoorsteen ging tegenover haar zitten en streel haar zijige haren van haar blanl voorhoofd. „'t Was wel een voorteeken, Edith,' glimlachte hij, „maar een goed. Di oude klok is zoo juist naar beneden gevallen en ligt in stukken in 't por taal van de kerk." „Dan zij God gedankt," fluisterde Edith. „Eindelijk is de vloek van ons huil geweken." De derde klokkeslagVerzoeninj en vrede. HAARLEMSCHE URANT DE ABONNEMENTSPRIJS BEDRAAGT VOOR HAARLEM EN AGENTSCHAPPEN: BUREAUX: 247. Mercurius, de God van den handel stond reeds in de oudheid als weinig kieskeurig bekend. Beter gezegd, zoo lang de wereld bestaat, heeft het als een onomstootelijke waarheid gegol den, dat met een nauwgezet geweten moeilijk handel valt te drijven. Daar mee is natuurlijk niet gezegd, dat. wie in den handel zijn brood ver dienen wil, het zevende van de tien geboden moet schrappen. De voorbeelden van eerlijke hande laars zijn gelukkig nog talrijk. Maar wat niet te ontkennen valt is, dat een handelsman meer dan iemand anders in de voortdurende verleiding is om zich zelf ten koste van anderen te bevoordeeleneen verleiding, die in de oorlogsjaren ontzettende afmetin gen heeft aangenomen. Om nu de goedwillenden in den .strijd tusschcn geweten en winsthon ger te stalen, is als natuurlijk middel niets krachtiger dau ecu zuivere pu blieke meening, die woeker en zwen del veracht en een Overheid, die zelf in eerlijken handel en wandel voort gaat. Daaraan heeft echter de laatste jaren heel wat ontbroken. Toen de financiën der openbare kassen in het ongercede raakten, werd in het buiten land vooral vaak naar middelen gegre pen, die voor de publieke zeden ver derfelijk moesten worden genoemd. Er ger was nog dat men in landen, waar men niet direct van den oorlog had geleden en waar toch de wetgeving moest geacht Tvordeu op Christelijke beginselen te zijn gebaseerd, prac- tijken toeliet, die ten hemel schreiden. Wij herinneren aan de verbranding van groote katoenvoorraden in de Ver- eenigde Staten, toen na den wapenstil stand de prijzen daaldeu; aan het verbranden van groote maïsvoorraden in Argentinië wegens te grooteu oogst en gebrek aan steenkolen, enz. Zulke verwoestingen van wat de na tuur hier in overvloed geeft, terwijl er elders groot gebrek aan bestaat, zulke economische doodzonden had den streng gestraft dienen te worden in plaats, dat zij van hooger hand ge duld, misschien wel aangemoedigd werden. Wat echter nu uit Cuba gemeld wordt, gaat alle perken te buiten. De misrekening van speculanten in suiker heeft reeds lang tot jammer lijke financieele operaties geleid. De rcgocring van Cuba, voor welk eiland dit artikel een der voornaamste pro ductiemiddelen is, schijnt nu van plan te zijn tot een maatregel over te gaan. welke zelfs in de oogen van beurs mannen /wendei op gruote schaal ge noemd moet worden. Er is n.l 'n we.ts- ontwerp ingediend om 1.200.000 ton uit den ouden oogst over te nemen en deze te vernietigen of onbruikbaar le maken, om zoodoende den wereldvoor raad te verminderen en de vraag naar „nieuwe oogst" levendiger te maken, wat zeggen wil, de prijzen voor Cuba- suiker te doen stijgen. De eigenaars zullen worden schadeloos gesteld te gen 2 cent per pond, terwi/'l de mid delen voor deze operatie zullen ver kregen worden uit een belasting van 20 cent per ton op suiker uit den nieuwen oogst. Dezer dagen lazen wij in een Neder- landsch orgaan van Zeelieden een be schrijving van een bootwerker, d e zoo pas uit Rusland was teruggekeerd en daar "de ellende had gadegeslagen. Hij gaf een beeld van den ontzettenden honger in dat land en de fabelachtige prijzen, welke voor de nog schaarsch aanwezige artikelen werden gevraagd. Voor een pond suiker vroeg men 100.000 roebel. En In Cuba stelt de Regeering voor twaalfmaal honderd duizend ton suiker te vernietigen. Is het wonder, dat onze samenle ving niet op orde komt, wanneer lei ders van volken in zulke zweindel- practijken voorgaan? Woensdagavond, een minuut of vijf voor half negen, weerklonk op den hook van de Groote Markt en do Barteljoiis- straat de kreet „brand", en tegelijker tijd holde een aantal vrijwilligers van de Haarlemsche Brandweer de Markt over, in de richting van het Spuithuisje. Een minuut later roTde de slangenwa gen over de Groote Markt en de Zijl straat in. Het is de laatste dagen reeds herhaalde malen voorgekomen, dat de brandweer gealarmeerd werd, doch, na een adembenemenden rit, hadden de jon gelui in den regel niets anders te doen dan weer terug te keeren, zonder de slangen ontrold te hebben. Het is echter spreekwoordelijk onder de brandspuit gasten dat al3 dit eenige malen in 'n paar dagen tijds gebeurt, er 'n groote brand op til is. En zoo was het ook Woensdagavond. De brand bleek te woeden in de No- belstraat en toen we daar gelijk met de vrijwilligers aankwamen, was Jetje al present en was men druk bezig met een automobiel in veiligheid te brengen eii een groot aantal kisten te versjou wen uit de garage van den heer A. ter Wal, die een zaak heeft in de Nobelstraat 4. Dat bleek geen over bodige veiligheidsmaatregel, want uit een raampje van het lage dak dat op dat perceel ligt, schuimde een dikke vuurgloed. Eeu zeven al automobielen en 27 kisten benzine, werden uit do ga rage en uit de gevaarlijke zone ge'oraoht en daarmede werd het gevaar van een ramp bezworen. JMet man en macht werd hieraan gewerkt en zoo duurde het eeni- gen tijd, vooraleer met het eigenlijke blusschingswerk werd begonnen. klaar dra stond nu ook een ladler tegen de dakgoot en rappe spuitgasten beklommen het dak, sloegen de dakramen en pan nen stuk met het doel den brand in het hart aan te tasten en na eenige minuten wierp een slang stroomen wa ter in den vuurgloed. Onmiddellijk doof den de vlammen en een verstikkende rook vervulde de Nobelst:aal", d e door de politie werd schoongeveegd. Ook aan de achterzijde van het gebouw werd wet een slang water do brand aangetast. Weldra was ook de burgemeester met den gemeente-secretaris, den heer Mr. W. Wesstra ter plaatse, alsook de heer Mr. M. Slingenberg, en de heeren v. d. Kamp, Reinalda, Poppe en Mizérus, le den van den Raad. De brand was uitgebroken op den zolder van joerceel Nobelstraat 4. Deze zolder was in gebruik bii den meubel maker en stoffeerder 0. v. Asperen. Op den zolder was 'n groote hoeveelheid meubelen geborgen. Eenigen tijd scheen het, alsof men den brand in bedwang had en dat het voldoende zou zijn met eenige slangen .„«tor te blijven geven. Maar om tien minuten voor negenen laaiden plotseling de vlammen over het geheele rechterge deelte van het dak hoog op en onheil spellend speelden de vlammen een kwar tier lang in de donkere lucht, die over Haarlem hing. Ook in het linker gedeelte van den zolder bleek de brand te woeden en uit alle hoeken en gaten kropen do vlammen naar huiten. Sommige doelen van het dak begaven zich en een ge rommel van omvallende meubelen, schot ten, planken en balken deed zich op den zolder hooren. 't Werd waailijk een verrassing voor de Haarlemsche brand weer, die gewoon is den vuurwolf in Haarlem met één blik te bedwingen. Niet lang echter duurde de overmacht van het grijnzende element. De heer Spaan, die de brandweer commandeerde, gaf zijn bevelen; Jet.,o werd weggerelen nieuwe slangen werden aangekoppeld op brandkranen in de Zijlstraat en Jaco- bijnestraat (waartoe het publiek door de politie van voor de Nobelstraat werd weggedrongen) en spoedig wierpen nu 'n zestal stralen kubieke meters water in en over den vuurgloed. Tegén dit be wijs van kracht moest ook nu het ver nielende element het afleggen, en sche nen eerst de belendende perceelen ge vaar te loopen, na eenige minuten ver minderden de vlammen, en om kwart voor tienen was de Haarlemsche brand weer meester van liet terrein. De directie van het Postkantoor en van de Haarlemsche Bankvereeniging waren aanwezig en volgden met begrij pelijke spanning het o pen neer gaan van de vuurfelheid, zelfs de heer de Jonge, onze gemeente-ontvanger, was niet gerust en kwam een oogje in 't zeil houden, opdat onze kostbare dl aar- lemsche rijksdaalders, die in zijn kantoor aan 't Pand geborgen liggen, niet zou den smelten. Hoewel vrij veel publiek aanwezig was, trokken de meeste toeschouwers spoadig af, omdat er van don brand in de nauwe Nobelstraat weinig te zien was. volgens het politie-rapport i3 de oor zaak van den brand nog niet kunnen worden vastgesteld. Iemand, werkzaam in het gebouw der Nationale Bankver eeniging, bemerkte den brand het eerst en waarschuwde de politie, die weldra aanwezig was. Om half zes had de heer v. Asperen en zijn personeel het perceel verlaten toen niets bemerkt. De brand moet ontstaan zijn in de werkplaats, waar een kachel brandde. Vermoedelijk zijn von ken uit de kachel gesprongen cn heb ban den brand veroorzaakt. De heer Van Asperen was tegen brandschade verzekerd; de heer ter Wal niet. Behalve de meubelen was op een ander gedeelte van den zolder en 'n deel van het gelijkvloers-gebouw een partii wo' en emaille geborgen van den heer S. Amerongen. Een groote hoe veelheid wolion goederen verbrandde, terwijl he< overblijvende, alsook de emaille-artikelen ,veel waterschade kre gen. De heer v. Amerongen was niet tegen brand verzekerd. Den geheelen nacht heeft een deel der brandweer de wacht gehouden op de plaats van den brand. Het St. Nicolaasfeest, door de Eerw. Zusters Carmelitessen voor do interne en externe kinderen georganiseerd, mag uitstekend geslaagd genoemd worden. Door de vele bijdragen, welke ingekomen waren, waren de Zusters in staat gesteld, elk kind een „goede Sint Nicolaas" te bezorgen. Gaarne hadden de Zusters alle ouders der kinderen uitgenoodigd, maar de t oschikbare plaatsruimte in het pa tronaat aan den Zijlsiugel, waar het feest gehouden werd, liet het niet toe. Omstreeks half 6 waren de ruim 1Ó0 kinderen (interne en externe) in de pa tronaatszaal vereenigd, terwijl mede en kele genoodigden aanwezig waren. Na dat Sint Nicolaas, voorafgegaan door 2 herauten en vergezeld van Zwarten Piet, de zaal was binnen gekomen, hield de Zeereerw. Heer J. M. v. d. Tuijn een toespraak tot de kindoren, waarin bij zijn dankbaarheid uitsprak, dat de Zus ters door de vele giften in staat ge steld waren, Sint Nicolaas uit Spanje te doen overkomen. Tevens spoorde Zijn- eerw. de kinderen aan, steeds goed hun best te doen. Hierna werden door de kinderen lie deren gezongen en eenige voordrachten gedaan. Dit voordragen vooral was bij zonder leuk en zelfs die der kleinere kinderen werden heel goed uitgevoerd. Daarna sprak Sint Nicolaas de kinderen toe, waarbij hij den wensch uitsprak, dat zij steeds goed hun godsdienstplichten zouden betrachten. Dan werden de cadeautjes uitgereikt. Voor elk kind had de Sint wat mee gebracht. Nadat nog eenige liederen gezongen waren, ging elko afdeeling interne kin deren naar haar aparte zaal aan de Ruij- chaverstraat, om 't feest verder te vie ren. De goede Sint kwam ook hier nog de kinder n bezoeken en reikte elk kind nog een extra cadeautje uit. Jlrand. Er is dc laatste dagen wel werk voor de vrijwilligers. Sinds Zaterdag is de brandweer reeds vijf maal opgeroepen. Donderdagmiddag tegen 2 uur werd brand gealarmeerd in perceel Bake- nessergracht 45, waar gevestigd is eeu loihpenmagazijn van den heer C. De brand is ontstaan op den zolder, vermoedelijk door broeiing van lom pen. Het vuur vond natuurlijk gretig voedsel in de oude lappen, zoodat f brandje een ernstig aanzien kreeg, i Binnen korten tijd echter was de brandweer met drie stralen op de waterleiding het vuur meester. I» 't magazijn werd 10.000 Kg. lom pen bewaard, waarvan een gedeelte verbrandde. Verzekering dekt de schade. De staf was present. Arbeid Adelt". In een Woensdag avond in St. Bavo gehouden vergade- dering van de o peratie „Arbeid Adelt" is het rapport behandeld, hetwelk door 9 Eenigen onzer abonné's verzochten op name van het volgende: We hopen hartelijk dat niemand on zer R. K. Haarlemmers nu eens zal verzuimen met de jongste spruit onzer katholieke sociale actie in Haarlem ken nis te maken De jonggeborene verdient die belang stelling ten volle en de hoede is aan uitmuntende handen toevertrouwd. We liepen er een dezer dagen op 'n middag eens in. Er was niet veel bezoek in oen Ilollandsche leeszaal is nooit veel bezoek en bovendien was er ijs, ijs in Holland! maar aangenaam was de sfeer, die er gebracht werd door een tweetal dames, die door hun manier van doen zoo echt den bezoeker op zijn gemak brachten. Geen nieuwsgierige blikken naar den in dringer, zoodat de bezoeker terstond voelde geen vreemde meer te zijn in die omgeving. Het was inderdaad ook zijn leeszaal. Het viel ons op toen eenige oogenbiikken later een doodeenvoudige, bejaarde arbeider, dat ook hem die sfeer van huiselijkheid trof. Ook bij kwam er blijkbaar voor de eerste maal. Even stond hij beduusd, maar toen bij zag, hoe gemoedelijk dat alles ging, viel hij in een der gemakkelijke leunstoelen néér en begon de „Maasbode" te lezen. „Wat 'n genot," zei hij een poos later, tot de juffrouw „dat je die groote krant nu ook kunt lezen, zonder een duur abonnement te nemen." Zoo voelt ieder er zich op z'n gemak en een woord van bewondering voor de beminnelijke voorkomendheid der assis- teerende dames is van pas. Het kan zijn, dat wij een extra bij-de- handte-juffrouw troffen. Maar treffend was de suggestieve wijze waarop zij nieuwe bezoekers aan de nieuwe toestanden wisf aan te passen, hen te wijzen op sommige onvolkomenheden, „die de volgende week natuurlijk zullen verholpen worden," enz. In één woord, wie er ook komt, hij voelt er zich thuis, en bedeesdheid is in enkele minuten verdwenen. En dan ziet hij rond wat al schatten daar rondom hem staan geschaard. Romans, Hollandsche, Engelsche, Duit- sche en Eransche, bij tientallen en hon derden, maar bovenal heerlijk ia het voor wie eens wat na wil slaan op wetenschappelijk geliod, wijsgeerig, ster- rekundig, aardrijkskundig, godsdienstig of wat ook, maar naar onze leeszaal be hoeft te gaan en daar zelf van de plan ken kan nemen, het boek dat bij in wil zien. Maar weinigen zijn in staal er thuis een goede bibliotheek op na ta houden. Hier vindt hij echter wat hij maar wenschen kan. Het is te hopen dat velen zich geroe pen zullen voelen lid te worden van da vereeniging tot instandhouding van da R. K. leeszaal, opdat de contributie in staat zal stellen nog tal van boeken aan te schaffen. een commissie van onderzoek naar aan leiding van verschillende klachten van de leden is uitgebracht. Na zeer langdurige besprekingen werd een stemming gehouden. Hierbij ver klaarden zich 44 leden tegen en 29 leden vóór de handhaving van het tegenwoor dig bestuur. Op de eerstvolgende ver gadering zal dus een nieuw bestuur moe ten worden gekozen. Eerst om half 12 werd de vergadering gesloten. Aanbesteding. Heden werd aanbe steed het vernieuwen in gewapend be ton van de bovenbouwen van tien brug gen voor gewoon verkeer in den Rijks weg AlkmaarNieuwediep, met bijko mende werken, onder de gemeenten Ber gen, Warmenhuizen, Schooi 1, Daliantsoog en Helder. Raming f 4600. Ingekomen waren 34 biljetten. Laag ste inschrijver was de Fransche Beton Industrie Mij. te Franeker voor f 32785. Ondertrouwd. 8 Dec. E. ien Have en G. Kaaks. P. Scholten en J. P. v. d. Brink. N. C. Andriessen en M. J E. Spiekerman. Getrouwd. 8 December. J. Klip en J. Gerritsen. J- Koper en W. v. Niel. D. Veenhof en W. Heersma. H. Kuij- ten en M. C. Zwart. P. C. Langcveld en H. Braakenburg. P. Reilsma en A. A. Baijer. Geboren. 7 December, d. vain J. J. PillonKeijser. 8 December, d. van S. EreiraEngelschman. d. van C J. v. SoestBalm. z. van C. H. P. Kcl- derie—Hartje. z. van A. P. v. Beek Vermolen. d. van W. Griffioen Wevers. d. van A. M. v. d. Eijiide Bosch. Overleden. 6 December. C. J. Otter, 26 j., Roosveldstraat. 7 December N. J. Hoeksema, 78 j., Hasselaersplein. J. II. R. Krenier, 33 j., M. v. Heemskerk- Barometerstand: 770. Neiging: Vooruli, van C. J. Knijnenburg, Kolkstraat. U L. Bon, 77 j., Aelbertsbergstraat. Voor de Weensche priesters f 4.56, van een kaartclub, met het volgende vers; Daar steeds werd vergeten wie moest geven, Word er 1 cent boete geheven, Ge kunt er dus van op aan, Dat er menig spelletje is gedaan! Voor de Hongaarsche Pers f 1.— Voor de Weensche Priesters tot lafeni) der geloovige zielen f 2.51 De ingebeelde ziekt Bij de N.V. Het SchouwtooneeJ, Direct# Adr. van der Horst en Jail Musch is il studie en kan de spoedige opvoering wou den tegemoet gezien van Moiière's Mala4 Imaginaire (De ingebeelde zieke) in dj straal. 8 December. J. S„ 1 mud., z. vertaling van S. J. Bouberg Wilson. „Edith, Gierschul(ige c f f

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1921 | | pagina 1