Ernstige Conflicten een in Grens trekt enorme belangstelling SSSZZ INGEZONDEN. UIT DEN OMTREK ÉPlÉÉlN Ais duizenden hiervan ook voor O koop|es te BiaSen zijn. EXAMENS BOEKHOUDEN bü. GIFTEN. Burgerlijke Stand. Heeren- en Jongens kleeding Alléén DBAS, De burgemeester van Gendringen. Telegrafisch Weerbericht. ZANDVOORT. ORDE EN ARBEID. moeten er GEMEENTEZAKEN. Gemeenteraad. De Pijlentrekkerij. AMSTERDAMSCHE BEURS. LAATSTE NIEUWS. SANTPOORT. bloemendaal. HEEMSTEDE. De staking in de Metaal-industrie. Begin Januari vangen de lessen aan ter opleiding praktijk-examens, najaar 1922. PRIVAAT- EN CURSUSLESSEN De Kon. Zangvereeniging „.Cecilia" en „Zang en Vriendschap", beiden nit den TTaft-Q- openden de lange reeks en bo den kransen aan. Van den directeur S. L. Wertheim ontving de heer Roeeke een prachtig inktstel. Vervolgens huldigde de Kon. Lieier- tafel „l.uug en Vriendschap" uit Haar lem, waarvan de heer Eoeske ook di recteur is, bii monde van den voorz., Dr. Broese van Ctrosnou den jubilaris, waarna volgde „Rolte's Mannenkoor die allen hun huldiging van kransen den vergezeld gaan. Dan volgde een ontroerend oogenblik, toen Roeeae's dirigent-leerlingen Jacob Hamel, P. v. d. Roovaart, Th. van Zutphen en Van Heenen, thans reeds ■elf dirigenten van naam, naar voren traden, om hun leermeester te huldigen. Ook zii boden een prachtigen krans aan. Hierna volgden de Kon. Liedertafel „De Vereenigde Zangers", Hilversum's Mannenkoor „Apollo", „Proza en Poë zie" uit Haarlem, „Amstels Werkman" en Klunst en Vriendschap". Felicitaties werden dan nog aange boden door de vereeniging van het rii- dend personeel der gemeentetram „Kunst en Broederschap", de „Gezamenlijke Ka tholieke Kerkzangers", die een krans in de Pauselijke kleuren aanboden, het Alkmaarfcho Orpheus", „Caecilia" uit IBnssum en den heer Joh. B. Kruyse, lid van verdiensté van ,Apollo". Namens de koren „Zangiust", klein capella-koor „Crescendo", „Polyhym nia" te Haarlem en „Crescendo" te Noord-Scharwoude, waarvan hii directeur is, sprak vervolgens de heej Willem Hespe, die tevens een prachtige West- minsterklok aanbocd. Alsnu volgde nog het politie-mannenkoor „Bnterpe", waar na nog bloemen aangeboden werden door -„Gruno", Groningen, 't Breda's Man nenkoor" en de „Maastreechter Staar". Ingekomen was voorts een groot aantal brieven en telegrammen, waaronder een tvan Willem Mengelberg en van enkele «angvereenigingen uit het buitenland. Bit het einde der huldiging nam iRoeske even het woord. Hij zegt, door de hulde hem gebracht, bijzonder rrjirof- -fen te sain. Hij brengt dan dank aan burgemeester De Vlugt, den heer De Marez Oyens, de verschillende koren, enz., inzonderheid ook aan zijn leerlin gen, van wie hii hoopt, dat zij bi: het 85-jarig directeurschap van hun koor «venzeer gehuldigd mogen worden als Daarna was er gelegenheid, den ju bilaris in den foyer te huldigen, wairaan door ontelbaar velen is gebruik am.uA Aan de orde zal worden gesteld: 1. Mededeelingen en ingekomen stukken. Verzoekschrift J. C. de Joode, eervol ont slag als leeraar aan de le H. B. S. met 5 j. c. 2. Voorstel B. en W. verleenen van waarborg voor aflossing hypotheek te ver strekken aan de Haarl. Stichting voor wo ningverbetering. 3. Voorstel B. en W. tot het aangaan van een tijdelijke kasgeld- leening. 4. Voorstel B. en W. tot aanvaar ding eener schenking. 5. Voorstel B. en W. tot goedekuring der begroting, dienst 1922, St. Elisabeth's of Groote Gasthuis. 6. Voor stel B. en VV. tot beschikbaarstelling van gelden voor den Keuringsdienst van waren. 7. Voorstel B. en W. tot het instellen van eene rechtsvordering tegen het Centraal Verrekenkantoor voor brandstoffen.. 8. Prae-advies B. en W. inzake uitbreiding bemoeiing schoolartsendienst. 9. Prae-ad vies B. en W. inzake verzoek R.-K. Kerk bestuur der Kathedrale Kerk „St Bavo" om herziening vergoeding ingevolge ark 205 der Lagere Onderwijswet. 10. Voorstel B. en W. beschikbaarstelling gelden voor aan schaffen van leermiddelen voor het lager onderwijs. 11. Voorstel B. en W. tot vast stelling eener Verordening voor de Buiten gewone school voor lager onderwijs. 12. Voorstel B. en W. inzake reorganisatie der Burgeravondschool. 13. Voorstel B. en W. naar aanleiding rapport inzake gem. visch- voorziening. 14. Voorstel B. en W. tot uit gifte grond Leidsche Vaart in erfpacht. 15. Voorstel B. en W. tot verkoop van grond aan de Van Eedenstraat. 16. Schrijven B. en W. inzake benoeming Comm. van advies betreffende grenswijziging. 17. Benoeming lid Bestuur der Vereeniging voor ambachts- en middelbaar technisch vakonderwijs (vacature C. H. Holst). 18 Benoeming lid Plaatselijke Commisie van. toezicht M. O. 19. Benoeming vakonderwijzer lichamelijke opvoeding. Voor de Weensche Priesters f 2.50 van N. N. Kennisgeving. Onttrekking van grond aan den openbaren dienst B. em W. van Haarlem brengen ter algemeene kennis, dat aan den Baad der gemeente wordt voorgesteld, om aan den openbaren dienst te onttrekkeneen gedeelte van de Emmakade, ter groote van plm. 126 M2. Rectificatie. In de sportrubriek komt een propaganda-artikeltje voor over de katholieke sportbeweging. Dit behoort echter niet onder het officieel nieuws van den R. K. H. V. B. thuis. Geboren: 8 December, d. van H. G. M. Stam-Bos. d. van C. Bonfrer-v. d. Eijk- hoff. 9 Deo ai' >er, z. van M. C. v. Gen- nip-v. d. Made. d. van H. P. Angevaare- de Groot. z. van F. Artmann-Thau. d. van J. F. v. Niel-v. d. Heijden. 10 December, d. van E. Zwarts-Terol. d. van J. M. Doing-v. ZijL d. van L. M. Door den grooten toeloop bij den ver koop van eenige wagonladingen prima in de Magazijnen Kleine Houtstraat 97 en 99, verzoeken wij het publiek kalm hun beurt af te wachten en ter voorko ming van ongelukken, niet te dringen. Wij hebben maatregelen genomen, dat op eenhooping van publiek niet meer kan voorkomen. Wij hebben nog grooten voorraad Winterjassen, Ulsters, Costuums, Pantalons enz. enz. voor de bekende lage prijzen. Ki. Houtsr. 97 en 99 bij de Kleine Houtbrug. Eén zaak in Haarlem. (Advertentie feesoraat aan de Technische Hoogeechool te Delft, hetwelk met het directeurschap van genoemde Maatschappij niet veree- nigbaar is, weer te aanvaarden. Men seint ons uit Gendringen, d.d. 12 Dec.: In verhand met de geuleegde onregelmatigheden, heeft de justitie he den de instructie geopend tegen den burgemeester van Gendringen. Naar waarnemingen verricht in den morgen van 12 December. Hoogste barometerstand 778.9 m.M. te Neufahrwasser. Laagste barometerstand 723.2 m.M. te Vestmanoer. Verwachting van den avond van 12 tot den avond van 13 Dec. 1921 Zwakke tot matige wind uit Zuidelijke richtingen. Nevelig tot zwaanbewolkt of betrokken. Waarschijnlijk droog weer. Iets kouder. STAKING MERENS. Terwijl de staking, bij de fa. Gebr. Merens nu reeds 5 weken duurt heb ben zich tot au toe geen incidenten voorgedaan. De houding der stakers was steeds correct, terwijl het beza digd optreden der politie alle hulde verdiende. Met verwondering zagen wij dan ook dat verleden week door de politieautoriteiten een maatregel werd getroffen: namelijk de invalide werk willige onder politiebegeleiding naar huis en naar werk werd gebracht. Deze maatregel vonden wij des te meer onaangenaam, daar deze menschen, met goryivindne der organisatie aan hét wéfk zijn gebleven, en in 't ge- principe uitgaat stellen we er prijs op 'dit even te onderstreepen, opdat er geen ver warring ontsta, daar o.i. in het voornoem de voorstel een groot gevaar schuilt voor de behandeling der personeelszaken. Met beleefde dankzegging, Hoogachtend, J. v. DRIEL, Voorz. afd. Algem. Nederl. Chr. Ambten, bond. Burgelijke stand. Geboren: Emila Maria Adrians Ida, d. van A. van den Ham en U. I. P. A. 0. Millaniek Jan Pieter Hendrik Simon, z. van 0. Terol en E. Bol Jacob, z. van L. driehuizen en D. Koning Willem Cor nells, z. van L. van der Mije en J. S. Kampman Hendrik Gerard, z. van E. van Waard en E. Overwoei Potronella Wilhelmina, d. van G. A. W. ten Velden en D. Dompeling Theodorus Wilhel mus Maria, z. van A. Smits en H. L. Jansen. Ondertrouwd: A. Schuiten en A. Kaap horst P. B. Terooi en E. S. Pool. Getrouwd: J. Hekkens en A. J. v. d. Boe E. A. J. Ahrendt en E. van Ko- ningsbruggen 0. Zwemmel en J. H. de Geest. Overleden: SteenhuizenWeber, 73 j. Th. W. Smits, 12 mnd. J. van Duijn 84 jaar G. KeurKoning, 69 jaar. Raadsvergadering. Woensdagavond half acht wordt een raadsvergadering ge houden. De agenda meldt: 1. Ingekomen stukken en mededeelin gen; 2. Gemeentebegrooting 1922; 3. Be lastingkohieren. Den wedstrijd. Zondagmorgen om streeks negen uur arriveerden alhier 3 vrachtauto's om ons Z. V. V. I elftal en belangstellende te vervoeren naar den Helder, waar zij een sppannende strijd te voeren hadden. „Witte Kruis". In de 1.1. gehouden vergadering van het „Witte Kruis" werd in plaats van don heer J. A. W. Hieben- daal, die als zoodanig bedankt had, als magazijn-commissaris gekozen de heer W. H. Driehuizen. Aangifte inscchrijving Militie. De burgemeester van Zandvoort brengt ter kennis dat zij die in 1903 geboren zijn, zich op Maandag 9, 11 en 13 Januari 1922 telkens den voonniddags van 10 tot 12 uur en van 1 tot 21/2 uur moeten laten inschrijven. Werkloosheid. In verband met het heer Ch. E. de Boo van Atdewerelt, ter wijl van de verschillende sportvereenDin gen vertegenwoordigd waren de Blloemen- daalsche Voetbal Vereen Ding en de Bloe- daalsche Hockey-club en de Overveen- sebe Voetbal Vereeniging. De voorzitter der vergadering, de heer W. Kuneman, voorzitter der B. G. V., opende de vergadering met een woord van welkom aaii de aa-» vezigen. Reeds geruimen lijd, sprak hij, bestaat er in onze gemeente behoefte aan een sportterrein, zoowel voor de scholen als voor verschillende sportvereenigingen. I21 den raad der gemeente Bloemendaal is deze zaak reeds ter sprake gekomen, 't Bestuur der B. G. V. was van meening, dat 't tijd wordt, de zaak eens aan 't rollen te brengen, vandaar dat het initia tief wend genomen toi liet houden van deze vergadering, waar 't voor en 't tegen ter sprake kan komen. De moeilijke tij den, die ook onze gemeente doormaakt, waren oorzaak, dater niet eerder werk van de zaak gemaakt werd. Deze betreft echter een algemeen blang. Daarom hoopt spreker, dat persoonlijke belangen niet in de eerste plaats naar voren gesohoven zullen worden. De heer De Roo van Alderwercit merkte op, dat de zaak wel in den Raad ter sprake geweest is, maar dat deze nog Met veel ooren naar had, temeer daar de regeering nog niet dwingt tot het aanleg gen van een sportterein. Spreker voelde ook hier de noodzakelijkheid ervan, dat de raad 't initiatief neemt tot een dusda nige stichting. Dit kan even goed van par ticulieren uitgaan. De regeering geeft aan particulieren, onder zekere voorwaarden, dzelfde subsidie, n.l. 40 procent van de kosten, als aan de gemeenten. Hij raadt 't bestuur der B. G. V. ernstig aan, zioh in verbinding te stellen met den beer P. Otto, lid der Tweede Kamer en kol. De Visser, twee mannen van beteekenis op dit gebied en beiden in de gemeente woonachtig. De afgevaardigde van de B. H. C. voelt niet veel voor een terrein, waar zijn club niet volledige vrijheid van beweging heeft. Voor de Hockeyclub is 't werkelijk een levensvereischte. dat het terrein eiken dag ter beschikking van de leden staat. Ook de afgevaardigden van de voetbal- vereenigingen heben bezwaar tegen een terrein, waarop geen plaats zal zijn voor him verschillende elftallen. De heer Wilson raadt deze voetbalaf gevaardigden aan op eigen veiligheid be dacht te zijn, aangezien zij een terrein be spelen, dat elk jaar door de gemeente kan worden opgeëisoht. En zoo dit ge beurt, waar moet gij dan been? Is er dan een sporterrein, dan is er daar tenminste speel- en oefengelegenheid. Sporterreinen moeten er komen. Dat schrijft de wet voor. Spreker is er dus voor, de zaak bij ea W- stellen voor. toe te staan het verzoek van gebr. J. en H. y. d. Pol, orn op een terrein aan de Oostzijde vai, 9. Landzlchtiaan te x\oordea van de Spaara, zichliaan 11 wonrgen te mogen bouwen in Plaats van 9, hetgeen oorsr ,-v ,-,:k |o gestaan was. B. en W. schuiven u,n m aansluiting met herziening XXIV een wijziging aanvulling van het Uitbreidings plan der gemeente Heemstede op retnen, bu het Overbosch aan den ür0n. steeweg wenscheluk is bieden mits, djen herziening XXVi van bet Uitbrei dingsplan ter vaststelling aan Doot den Minister van Arbeid is be, paald, dat door B. en W. van Heemstede terecht bezwaar is gemaakt tegen de uit de wenkloozenkas van den Ned. R.K, Bouwvakarbeidersbond „St, Josejfh" ver strekte nitkeeringen, totaal f 14] aan het lid G. H„ en is voorts bepaald, dat dit bedrag binnen een maand na deze beslis sing in de werkloozen-kas moet worded terug gestort UIT DE MIJNINDUSTRIE. Het hoofdbestuur van den Algem, Bood van Christelijke mijnwerkers, ge. vestigd tc Heerlen, heeft aan de contact commissie voor 't mijnbedrijf een uitvoe rig schrijven gezonden, waarin bezwaren worden ontwikkeld tegen de in de ver leden week gehouden vergadering der contact-commissie door de directies aan gekondigde beslissingen. Het hoofdbestuur verzet zioh vooieers; tegen de reeds voor een bepaalde groej mijnwerkers toegepaste loonsverminde- ring sedert 1 November jJ.. welke ven mindering adressant in strijd acht met d« bepalingen van de geldende loonregeling. Verder wordt aangedrongen op handha ving van de bestaande regeling voor d« vergoeding van spoorkaarten ten behoevi van mijnwerkers, die var. arbeidstreinea moeten gebruik maken. Wordt deze ver goeding ingetrokken, dan zullen de mijn werkers uit Maastricht en Roermond plm. is per maand schade lijden, het geen door hen, zegt adressant, niet te dragen is. Met de bedoeling van de mijndirectiei, om aan de in Duitschland wonende en op Nederlaadsche mijnen werkzame arbei ders, na 1 Januari geen duurtetoeslagen meer uit te betalen, zou het hoofdbestuur vau den Chr. Bond alleen kunnen instem men, indien de ingehouden toeslagen door de mijndirecties zouden worden gestort in een fonds, waaraan door de contact commissie een nadere bestemming ware te: geven. Het gevaar zou anders ontstaan, dat de minderbetaalde Duitsche weri» 'r\ DE FAAM's OPRUIMING B. en W. van Haarlem stellen voor fccnige nadere bepalingen toe te voegen aan het vroeger genomen raadsbesluit in take het verstreken van waarborg door de gemeente voor de bouwvereenigingen te sluiten gekfleeningen voor den bouw van woningen. B. en W. stellen voor: a. de Burger avondschool dezer gemeente op te hef ten; b. in plaats van de Burgeravond school, op te richten en te openen een „Gemeentelijke Avondschool voor Nijver heidsonderwijs," waarvan gedurende den loopenden cursus het onderwijs op den- zelfden voe. wordt gegeven, als een ver volg van da! der opgeheven wordende Burgeravondschool; en c. aan de leeraren der Burgeravondschool eervol ontslag te verleenen en met ingang van dienzelfden datum te benoemen aan de Gemeentelijke Avondschool voor Nijverheidsonderwijs, een en ander behoudens goedkeuring van den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen. In de raadsvergadering van 16 No vember 1.1. werd om advies in handen van B. en W. gesteld het adres van het R.K. Kerkbestuur der Kathedrale Kerk „St. Bavo" te Haarlem, houdende verzoek om 4e bevorderen, dat op de begrooling der gemeente Haarlem de jaarlijksohe vergoe ding, bedoeld in artikel 205 der Lager onderwijswet 1920, voor de school aan de Westergracht no 1 te Haarlem wordt vastgesteld op tachtig ten honderd van be geschatte bedrag ad 57500. Thans komt op de begrooting voor 1922, die school in aanmerking voor eene ver goeding van 2117.73. berekend naar eene waarde van f 42600. De vaststelling dezer vergoeding is bij art. 205 de- 1 o wet 1920, juncto art 4 van het Kon. Besduit van 30 Mei 1921 op gedragen aan B en W., terwijl van hun beslissing geen hooger beroep is. Het adres kan dus wel met anders dan voor kennisgeving door den Raad worden aangenomen. Niettemin meenen B. en W. mede te mogen deelen dat aan het verzoekschrift zal worden tegemoet gekomen in zooverre, dat dcor B. en W. aan de deskundigen eene nieuwe schatting reeds is opgedragen B. en W vonden daartoe vrijheid, na dat op 3 December j 1. eene uitlegging van gemeld art. 205, door den betrokken Mi nister te hunner kennis is gebracht. Vergadering van den Raad der gemeente Haarlem op Woensdag 14 December 1921, des namiddags ten IA ure, in de Staten zaal (Prinsenhof), Schreurs-Warmenhoven. d. van A M. Haksteeg-Post. d. van J. Rose-v. Woen- sel. z. van H. J. Ubink-Ketting. z. van M. I. L. v. Oostende-Linsen. Overleden: 9 December, K. Böhm, 80 j., Aelbertsbergstraat. L. W. de Grient Dreux, 77 j., Jordensstraat. A. E. Cense-Dron- kers, 78 j., Frans Halsstraat J. F. v. Duuren, 91 j., Voorhelmstraat N., 4 d., z. v. F. J. Dekker, Kamperlaan. C. A. Martin, 84 j., L. Poellaan. 8 December, P. L. Elberg, 65 j., Aelbertsbergstraat. 10 December C., 1. d., z. van H. v. Gennip, v. Oosten de Bruynstraat. F. Schrijver, 87 j., Hazepaterslaan. M., 8 mnd., d. v. J. Broekhof, Kleine Houtstraat. J. M. Koelemeijer, 22 j., Kamperlaan. De Hooge Raad heeft verworpen het cassatieberoep van: C. H. Voshart, assist.- accountant te Haarlem, door den kanton rechter veroordeeld tot 5 boete of 5 dagen hechtenis wegens straatschenderij, bestaande in ontsiering van het stads- schoon te Haarlem, door een teekening met witte verf te maken op de asfaltbe- strating, bedoelende daarmee propaganda te maken voor de geheel-onthouding en drankbestrijding. De Beurs opende heden zeer willig. Staatsfondsen. 5 pot. Nederland 87 A6 pet. Indi 92 A- Culturen. Koloniale Bank 113; In disch Bank 9U Vorstenlanden 134 54; H. V. A. 337. Industrieele waarden. Insulinde olie 9 54- Oliewaarden. Knlnklijke 427; Con sols 142; Orion 34. Tabakken. Amsterdam Deli 52.50; Besoeki 62; Rottendam Deli 2954; Medan 272. Rubbers. Amsterdam Rubber 109; Deli Batavia 7154; Nederl. Rubber 61; Rott. Tapanoeli 29A. Scheepvaartwaarden. Hol. Am. Lijn 156; HoH. Boot 45, Kon. Hoil. Lloyd 21/4; Japanlijn 102; Paketvaart 98; Scheepvaart Unie 105; Marine 18. Amerikaansche waarden. Hide and Leather 63J4; Steel 95; Smelting 50; Anaconda 109; Cigar 75; Atchison To- peka 101Voting Rails 22, Denver M Southern Pacific 92A', Union Pacific 144. PROFESSORAAT WEDER AAN VAARD. Naar wij vernemen, zal de heer Ir G. J. van Swaay tegen, 1 Mei a.s. zijne be trekking van directeur der Provinciale Noord-Brabantsche Electriciteita-Maalfc- schappij nederleggen, ten einde zjj.u pro- heel geen. last van mollestatie onder vonden, en er door ons niet over ge dacht wordt dat te doen. Wij stel len veel te veel prijs op de sympa thie van het Haarlemsche publiek, die wij tot nu toe in zoo'n groote mate mochten ondervinden, dezen door zoó'n optreden van onzen kant te ver liezen. Daarom beschouwen wij deze po litiemaatregel als komende van de fa. Merens, om zoodoende de Haarlemsche burgerij tegen ons in 't harnas te jagen. HET BESTUUR. Nasehtift: De Commissaris van Po litie deelde ons mede, dat de inhoud van bovenstaand schrijven volkomen juist is. Er bestonden echter, zoo deelde hij ons mede, de laatste dagen gegronde redenen om te vermoeden, dat de sta kers wel eens op konden houden met niet lastig te zijn, waarom de polilifc haar voorzorgsmaatregelen nam. Ongecorrigeerd. GEORGANISEERD OVERLEG. Geachte Rcdacliel Met genoegen namen we kennis van de verklaring van hel Nat. Verbond in uw blad. Hieruit toch blijkt, dat ook zij een ge lijk stanpunt innamen als wij en bij de be paling van hun stem ten slotte eigen voorstel als richtsnoer kozen. Zeer vleiend voor onze organisatie is de meening onzer vrienden, dat ons voorstel eene correctie is van het voorstel-Bomans. Wij voor ons achten het bescheidenlijk te veel eert Waar het voorstel van Mr. Bornans: le. de Commissie van Overleg maakte tot eene commissie van beroep; 2e. de Personeelszaken buiten dc Com missie van Overleg hield; 3e. eene splitsing maakte in technische en administratieve commissies; zoo meende onze afdeeling hiertegen stelling te moeten nemen door: le. de commissie van Overleg als het eenige adviseerend instituut te handhaven; 2e. alle personeelszaken in de commissie te brengen. 3e. eene splitsing te maken niet in tech nische en administratieve commissies; doch naar den aard der bedrijven omdat deze meer aan de practijk zou aansluiten. Zou men hier nu spreken van eene cor rectie, d.i. verbetering dan zou toch het principe in het voorstel van Mr. Bomans bewaard moeten blijven. Of het zou de ge schiedenis zijn van de knoop waaraan men een jas hechte. Waar ons voorstel van een geheel ander raadsbesluit van 6 December 11 vema- wij dat Maandag eene bijeenkomst zal plaats hebben van de leden van het Ge meentelijk Armbestuur, do vakorganisa ties en ongeorganiseerde. Van de vak verenigingen is verzocht twee afgevaar digden te zenden. De ongeorganiseerde hunner kostwin ners worden bij bekkenslag opgeroepen ten half zeven aanwezig te zijn in „Ons Huis", waar de heeren de Braai m Geers, leden van het Burg. Armbestuur ze zullen inschrijven, ook hun corps zal twee afgevaardigden kunnen zenden naar eerst genoemde bijeenkomst. Het ligt in de bedo Jing alleen koetwinners (uitge- trokkenen) der georganiseerde en kost winners ongeorganiseerde voor steun in aanmerking te laten komen. De ..Staatscourant" bevat de statuten van het Administratiekantoor de „Zuivere Balasn", alsmede van bet Administratie- kntoor „Groot en Klein Bezit", beide al hier. ten behoeve van het Prov. Zieken/buis ge durende het tijdvak van 1 Jamuari tot en met 30 Juinu 1922 is ails volgt gegumd: brood aan G. de Vries te Haankon, nJ. tarwebrood 0.169, kropbnood 0.145, per judo, klein krentenbrood 5 oen't per si-uk, •klein wittebrood 2 A oemt per stuk en be schuit 1.30 pe-r 10O stuks. Melk em Kar nemelk aan die N. V. Mel'tómriöhitómg Vefl- sen, m.1. Zoete Moïk 0.1449 en Raimermalik 0.0649 per liter. Vleesoh aan v. d. Ham te Bloemendaal, m.1. Kaïlfsvleesch 1.60 per 'killio en Atgentijnsdh Rundvilcesdh aan de N. V. Passman te Rotterdam voor 85 oent per kilo, meldt de ,,IJm. Cirt.' Een sportterrein voor Bloemendaal. Zaterdagavond werd in hotel „Vree burg" een vergadering gehouden, uitge schreven door b.et bestuur der Bloemen- daalsclie Gymnastiek-Vereeniging, en waarbij de leden van den raad, de hoofden van scholen en de besturen van verschil lende Bloem.enidaalsche sportvereenigin gen waren uitgenoodigd. Doel dezer ver gadering was, voorloopige maatregelen te bespreken voor de stichting van een sportterrein te Bloemendaal. Of de Zaterdagavond een mvnderge- schikte avond is voor vergaderen of dat er andere oorzaken bij in 't spel waren, weten we niet, maar groot was de be langstelling niet. Van 2 der hoofden van scholen was bericht van verhindering in gekomen, evenals van den eere-voorzitter der B. G. V.. den heer A. Koolhoven; van de raadsleden was alleen aanweizig de den Raad aanhangig të maken, om daar door wellicht de zaak te bespoedigen. Om de versohillende afgevaardigden in de gelegenheid te stellen, de zaak van de stichting van een sportterrein nog eens in hun vereenigingen te bespreken, werd besloten op den eersten Vrijdag in Jan. nog eens bij elkaar te komen, Acmrijding. Op den Heerenweg alhier vondd een aanrijding plaats tnsscben een auto bestuurd door den heer H. wonende alhier en een bespannen vrachtwagen be stuurd door W. G. T. wonende te Bever wijk. De aanrijding on'tstomd doordat een ijzeren Yerbindingsstaaf van dien vracht wagen los geraakt was en plm. 0.80 M. ter zijde van diens wagens uitstak, het geen door den mist en invallende duister nis door den bestuurder van de anto niet werd opgemerkt. De ijzeren staaf trof de ikap van de anto, waardoor een steil en drie glasruiten braken en waarbij de heer H. aan het hoofd werd verwond, door de glasscherven. Gevonden voorwerpen. Terug te be komen bij: Pronk, Pijlslaan 11, een gou den ring, W. van Vessem, Binnenweg 30, een deksel van een tabakspot. Mej. Be- rendse, Kenklaan 33, een zwarte kaus. Van Eerden, Glipperweg, twee uniform petten. C. v. PeUekom, Leidschevaartweg 145, een partij bloembollenmanden. N. Roozen, Bronsteeweg 40, een bruine wan delstok. P. Steijsel, Emauslaan 9, een wollen das. Bureau van politie, Boeken- rodestrraat 9, een wagenmoer en een bruin wollen handschoen. P- G. M. Ruij- senaars Binnenweg 115. «en portemon- naie met inhoud. G. v. Amerongen, Raad huisstraat 28, een portemonnaic met in houd. J. v. d. Eexn, Driéheci enlaan 18, een portefeuille. Leek. Meerstraat 80, Hillegom, een zilveren dameshorloge met dïto armband. Slikker, Heerenweg 14, een pot. •krachten bij de ïnheemsobe werden achter gesteld. Wat de uitzonderingspositie van de Domaniale Mijn aangaat, daarover zal het hoofdbestuur met de betrokken directie confereeren. Inzake de voorgestelde intrekking van den 6-urendienst op Zaterdag, verklaart het hoofdbestuur van den Chr. Bond zich niet genegen tot medewerking daartoe. De maandelijksche productie wordt z.i. door die dienst niet geschaad, terwijl de ver korte dienst op Zaterdag van groot be lang is voor de Zondagsrust en een be hoorlijke Zondagsviering. De houding der R.K. werkgeverj, In „Het Patroonsblad", officieel orgaan der Algemeene R.K. Werkgevers-vereeni- ging, vinden we omtrent de onderhande lingen in den Bedrijfsraad van de Metaal industrie (B. M.) een relaas, waaraan we het volgende omtleenen. Op 24 October toen over het alge meen de verlaging ook bij de R-K. werk gevers wel was aangekondigd, doch nog niet was doorgevoerd wendde Prof. Aengenent, voorzatter van den B. M. en twee leden der R. K. W. V. pogingen aan, om alsnog over deze loonsverlaging te on derhandelen tusschen de R.K. werkgevers en de R.K. en Chr. Métaalbewerkersbon- den. Zeer uitdrukkelijk is er tegenover Pror. Aengenent en tegenover beide leden op gewezen, dat deze onderhandelingen geen resultaat zouden kunnen hebben, oi'.dat de R.K- en Chr. vakbeweging zoo nauw verbonden was aan de socialistische, dat zij toch niét meer in staat zou zijn, zelf standig een standpunt te kunnen innemen, ook al zon zij bet principieel willen. Er werd op gewezen, dat, hangende do staking geen enkele métaalbewerkersbond eenige ooncessie zou willen doen, omdal zoo'n concessie gelijk zou slaan met de erkenning van ongelijk, wat betreft het verzet tegen de loonsverlaging. Bewijzen van geslaagde can- didaten binnen een jaar studie. Inlichtingen en aanmeldingen vóór 25 Dec- «-»• C. C. G. J. HEZEMAMS, Accountant, Leeraar i/h Boekhouden. Prinsen Bolwerk 2, Haarlem,Te'- 3386

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1921 | | pagina 2