'Wisselkoersen en koersen fan Bankpapier m m m m flinke Pakhuisruimte C. G. VAN HECK KUNSGEBITTEN J. LOTTGERING Een vooruitstrevend zakenman Advertentiën. G EVESTÏGD Uit den Omtrek Vraag en Aanbod Advertentiën M Houtstraat 5 R.-K. Dienstbode Huip in de Huishouding Een Diensibode R.-K. tweede meisje Flink net Meisje Gevraagd Flinke dienstbode R,.K. Dienstbode nette dienstbode Dagmeisje een R.-K. Keukenmeisje flinke verdienste maken. Boekhouden Te Koop Zandaerdappelen Einde der Metaalbewerkers staking in zicht. De staking in de Metaal-industrie. BINNENLANDSGH MiESJWS. zorgt, dat de aandacht van het publiek op zijn zaak gevestigd blijft Op de plaats waar thans Uw advertentie staat, zou, bij onderbreking van Uw reclame, allicht een ander de aandacht trekken. - De bureaux van de „Nieuwe Haarlemsche Courant" zijn gevestigd Nassaulaan No, 49, Haarlem. Medegedeeld door DE SPAARNEBANK. NIET OFFICIEEL LATERE KOERS BERLIJN 1.66 1.68 K Bankpapier 1.69 1.75 PARIIS 21.80 21.90 Bankpapier 21.90 22.— BRUSSEL 20 80 20 90 Bankpapier 20 90 21.— WEEMEN 0C9 0.11 Bankpapier 0.07 0.09 LONDEN 11.50 11 55 Bankpapier 11.48 11.56 STOCKHOLM 67.35 67.60 KOPENHAGEN 52.60 52.80 CHRISTIAN IA 40.80 41.— ZWITSERLAND 54.— 54.30 NEW-YORK 2.77 Uj 2.781(4 Een bezuinigingsmaatregel bij het leger. *e Haarlem KI. Houtweg 17A Spreekuren: Ziekenfonds S1/?—9l/2 uur- Particulier voor inwendige ziekten 1l/2—2l/„ uur. R.-K. Dagmeisje BEGROOTING posterijen en telegrafie. Verkeer en Posterijen. HANDEL EN NIJVERHEID. VRAGENBUS. KORTE BERICHTEN. SASSENHEIM. M hffdS? MANTELS en SLCostüÜMS met BEHOUD VAN MODEL Een R.-K. Juffrouw R.-K. Gezelschapsjuffrouw. VEBSTELNAAISTER Bekwame costuumnaaister VUURWERKER TEEKENLES Verloren: KANTOOR ÏE HUUR TE HUUR GEVRAAGD: gelijkvloers, met stevige ondergrond, in do nabijheid der Zijlstraat. Brieven onder motto „Pakhuis bureau Nieuwe Haarl. Courant. f Prof Aengenent ontkende dit voor mat 4m R.K. Metaalhewerkexsbood be- jpefj allen klem en decide nog me- 4a, dat de beer van Rijzewfik, voorzitter «an bet R-K. Vakbureau hem (Prof. Aen- •yeoent) bad medegedeeld, dat de verbti- enng der arbeiders niet zoozeer betrof Sa loonsverlaging zelf als wel het ndet-ple- aen van overleg. Deze omstandigheden al ten hadden het R.K. Vakbur. bewogen al len steun (moreel en financieel) aan de Stakende melaaitoewerken te geven. Zoo de R.K. werkgevers bereid zouden zijn, om de loonsverlaging thans niet uit le voe ten en eerst daarover te onderhandelen, ■ou het R.K. Vakbureau den R.K. Metaal bewerkers bood geen steun verleen en, wan neer die onderhandelingen eventueel niet lot erfmïg resultaat zouden geleid hebben. Deze stellige verzekering werd den vol genden dag 25 October, kt Restaurant Terminus door den heer de Bruyn her haald tegenover den Z.E. heer Pastoor P. C van Aken, Geestelijk Adviseur der werk gevers en de heeren Meyer en Korten- borst, bestuursleden der R. K. W. V. en later nogmaals op 26 October in "t bijzijn o.a. van den Z. E heer Geestelijken Ad viseur van den Metaalbewerk ersbond en den heer VerJieyen. Na dan te hebben uiteengezet hoe de Katholieke en Christelijke werknemers de onderhandelingen trachtten over te bren gen naar de combinatie van samenwerken de metaalbewerkers, wordt als oorzaak van hel struikelen der onderhandelingen genoemd de bespreking van het acooun- tants/rapport omtrent den toestand in de industrie. De Clhristeli.i'ken wilden aan een bespreking van dat rapport niet aan. De R.K. Metaalbewerk ersbond was in princi pe bereid het rapport te bespreken, doch zag in die bespreking geen practisch nut, daar zij te kennen gaven: .gesteld dat wij hier tot het besluit komen, dat loonsver laging gemotiveerd is, dan kunnen wij practisch toch niet meewerken aan dezen maatregel." Daarop oonstateert de voorzitter, dat let onder deze omstandigheden toch geen ■ut heeft het rapport te bespreken en zoo gaat de B. M. uit elkaar zonder dat over het rapport een woord is gerept. Het Patroonsblad wil ten slotte nog yasüeggen de volgende feiten: le. De onderhandelingen zijn niet door de werkgevers, doch door den R.K. Me- laalbewerkersbond verbroken. 2e. de combinatie der Metaalbewerkers- bonden bestond reeds, voordat de R.K. werkgevers de loonsverlaging aankondig den en zou in elk geval ontstaan zijn als eenheidspunt tegen den Métaalbond. 3e. de bereidwilligheid tot onderhande len was bij de werkgevers geen sohijnver- tooning. Het tegendeel was waar; de R.K. arbeiders maakten van den B- M. een pas kwil. 4e. Er is geen sprake van, dat na de laatste vergadering van den B. M. het nog te verwachten was, dat er opnieuw in den B. M. gesproken zou worden. DE VALUTAKWES-TliE VOOR DE IN GROtNIAjU WERKENDE HOLLAlNDSÜHE ARBEIDERS. Dit Enschedé wondit gemeld, dat bij de Holiandsctoe Texüelarbeiders-orgarosailies bericht is ingekomen, dat die Ditólschc zustiervereenigingen weigeren het con tract te todkenien, waarbij aan die Holland- •ctio arbeiders e>en aparte toelage werd verzekerd. Daardoor staat ptotseüumg heel de loonregeling weer op losse schroeven. Het gennoeiriobestuur vain Fiaster- wolde (Grom.) heeft het loon dor niet tegen werkloosheid veraetkcrdie arbeiders met 5 oentt per iuut verlaagd. DE WERKLOOZEN-UITKEIERTOG. De Minister van Arbeid hoeft de sbeum- vterieening aan oooddijdende werkioozen- kaïssen in 1922, vermeld in zijn circulaire van 5 Dec., na 1 Jan. a_s. ook voor de werkloozenkassea in toet tnansporitoedrijf •amgebodien. Voor diit bedrijf had de Mi nister eeraige wijzigingen aangebracht. Op een Zaterdag jj. gehouden vergadering kt Den Haag, (heef t de Federatie van Transportarbeiders met 48 tegen 28 stem men, toet regeringsvoorstel verworpen. Op eon vergadering van R.K. Metaal bewerkers te Schiedam, deelde de dis trictsbestuurder, van Abbevé, mede, dat hij goede hoop had, dat de staking niet lang meer zou duren. Besloten tot staking. Te Breda besloten de arbeiders van de N.V. „De Etna" a.s. Donderdag 15 December, tot «taking over te gaan. Ook bir de firma's Dekkers en Zn. «al de arbeid op dien datum worden neergelegd. BS de N.V. „De Etna" zijn bijna 200 arbeiders werkzaam. Dreigende staking. De arbeiders op de ijzergieterijen en emailleerfabrieken van de firma's Becking Bongers en Diepenbroek Reigers te Ulft (Geld.) hebben besloten de loonsverlaging niet te aanvaarden en zoo noodig te staken. Op deze fabrieken werken ongeveer 1000 man. DE ARBEIDSTIJD VAN HET SPOOR WEG PERSONEEL. Het wyzigingsontwerp. Op 21 dezer zullen naar de Ort. meldt, do epoorwegdirect.e en de v&korg .nbaties andermaal confereeran over diensttijden- verlenging. Het wijzigingsontwerp ja reeds aan bonden toegezonden. De diensttijden van locomotief- en treinpersoneel ondergaan een belangrijke wijziging en worden in 2 weken verlengd met 6 uren. Ten aan zien van het maximum-aantal diensturen per dag wordt voorgesteld, niet 12 doch 14 te lezen, dat 4 maal in de 14 da gen zou mogen worden bereikt. Ook in een ander artikel wenscht de directie het maximum aan al diensturen per dag van 12 op 14 gebracht te zien. Verder worden de artikelen in zake de rusttijden en de rustdagen belangrijk ge wijzigd- De directie der Ijzergieterij „De Lo- vink" te Terborg treedt met 1 Januari uit de métaalbond, teneinde vrijheid te hebben met ingang van 1 Januari de loonsverla ging, waartoe zij eerst met 15 December verplicht is, weer ongedaan te maken. Naar aanleiding van de mededeeling aan de arbeiders van J. Meyer's Scheepsbouw maatschappij en ijzergieterij der firma A P. van Voorden en Co., te Zaltbommel, dat de loonen met 10 en 15 pet. verlaagd zouden worden, hebben volgens de „N. R. Crt." de moderne, Katholieke en christelijke metaal bewerkers aldaar Vrijdagavond een verga dering gehouden, waarin 107 van de 112 stemmen tot staking besloten: DE METAALBEWERKERS TE TERBORG In een gehouden vergadering van het personeel van Vulcaansoond te Terborg is met algemeene stemmen besloten tegen de aangekondigde loonsverlaging de sta king te prodameeren. De sterkte der or ganisaties aangesloten in den Modernen Bond, de R.K., de Christelijke en de Neu trale vereeniging bedraagt 630 man. AMBTENAREN-VREUGDE. Onder dit opschrift schrijft het N. v. <L D.: „Terwijl de wantoestanden in de ro- geeringsdepartementen dank zij het rap port der bezuinigingscommissie langza merhand bekend worden, is de Rotter- damsche raad ijverig in de weer om de aantrekkelijkheid van het stadsambt nog steeds te vermeerderen. De Rotterdamscbe werklieden zullen door een Donderdag genomen raadsbe sluit 2 werkdagen meer vacantio genieten dan do Amsterdamsche volgens het voor stel van burgemees tor en wethouders zul len krijgen en dan de Haagsche reeds hebben. De jaarlijksche kosten van deze uitbreiding van de vacantio van 8 tot 14 dagen werkdagen zullen f 282.000 bedragen. Een nieuwe regeling voor overwerk zal dicht bij do f 175.000 kosten; kost en inwoning gedurende do vaoanüe f 13.000. Alleen bij de bespreking van den extra-vacantictoeelag (kasten f 1.000.000) bleef men in de discussie steken; in de avondvergadering werd dit voarstel-Ueykoop verworpen. En ten slotte warden uit de ziektere geling de twee karesnz-dagen geschrapt. Tegen het advies van den gemeente lijken geneeskundigen dienst in, zal na ook op die vroegere wachtdagen het volle loon worden uitbetaald- Do minderheid in het collego van bur gemeester en wethouder, die evenens vreesde voor het kweeken van thuisblij vers om hoofdpijn, rugpijn en dergelijke kleinigheden, had de aandacht gevestigd op de bij de spoorwegmaatschappijen be staande regeling, volgens welko aan het personeel 4 dagen extra-loon worden uit- die, indien betrokken geen dag ziekte verzuim hebben gehad, ten volle worden uitgekeerd en waarop eventueel ziekte verzuim hebben gehad, ten volle worden uitgekeerd en waarop eventueel ziekte dagen worden gestort. Maar dat rook zeker te veel naar het particulier bedrijf. Bij de overheid alleen vindt go je ware rechtvaardigheid! En moederlijke zorg voor wie af en toe minder gestemd. i3 tot werken of eens een dagje thuis wil blijven." PRIESTER-COtMllTé TOT HULPVERLEE- NlNiG AAN OOSTENRIJKSCHE GEES TELIJKEN. Bij het Priestercomilé tot hnlpveriee- ning aan de Geestelijkheid van Oostenrijk is ingekomen van 1 tot en met 30 Novem ber 1921: 2,022.70%, Kr. 35.109, R.M. 8320, Frs. 31, zoodat in totaal is inge komen f 31.533.54, Kr. 303.724.70, R. M. 18,106,45, Frs. 131. Vervulling van burgerlijke betrekkingen. Het Corr. Bur. meldt: In verband met de noodzakelijkheid van bezuiniging oip, de Staats-uitgaven is bij beschikking van den Minister van Oor log ter kennis gebracht, dat voor de ver vulling van betrekkingen voor welke men gemeenlijk burgerlijke werkkrachten aan neemt, moeten worden aangewezen actief dienende beroeps-militairen, die in ver band met de aanhangige plannen tot re organisatie van het leger, thans kunnen worden geacht overcompleet te zijn, om dat voor ben in hun I egenwoordige func tie geen volledige dagtaak meer is te vin den. Met den meesten nadruk wordt de aandacht er op gevestigd, dat van voren- staanden regel gleclils zal kunnen worden afgeweken, wanneer de autoriteiten af doende aantoonen, dat voor de vervulling van vorenbedoelde burgerlijke bediening mililairen niet beschikbaar zijn of niet ge schikt worden geacht. PRINS HENDRIK TE PARIJS. Omtrent het bezoek van Prins Hen drik aan Parijs deelen wij nog mede, dat na de plechtigheid bij Wet graf van den onbekenden soldaat en het be zoek aan president Millerand, de Ne- derlandscke Gezant en mevrouw London een thee gegeven hebben ter eere van den Prins. De ontvangst geschiedde in het nieuwe gezantschapsgebouw. Onder de vele aanwezigen bevonden zich ver scheidene bekende personen uit de Ne- dorlandscho kringen to Parijs, o.a. be stuurders van Nederlaadsche vereen!gin gen en van do Nederlandsche Kamer van Koophandel. Ook waren er, behalve de burgerlijke en militaire leden van de legatie, eenigo koofdoffioioren van hot Ned.-IndL legar. Do Er ins onder hield rich mot velen der gonoodigdèn. Naar nog aan het „TTbid." gemeld wordt bracht de Prins ook eon bezoek aan de automobielfabriek Oitroën, welke Z. K. H. gedurende enkele uren in alle onderdeelen bezichtigde. Hij toonde zich daarbij zeer geïnteresseerd voor een nieuwe inrichting die de firma Citroen heeft gefabriceerd, teneinde het moge lijk te maken per auto zeer. moeilijk berijdbare en bergachtige stroken to be reizen- De Prins gaf den wensoh te kennen een proefneming mee te maken. De heer Oitroën begaf ziok daarna met den Prins en enkele medewerkers naar de vestingwerken om Parijs, waar de de nieuwe inrichting op oen zware proef gesteld werd. Do Prins toonde zioh «®er voldaan. Het programma van de verdere bezoe ken staat nog niet geheel vast, maar de reis naar Lens, die aanvankelijk sxn- gekondigd was, gaat niet door. Gisteren, Zondag, zou Prins Hendrik zich naar een deel van het vroegere front begeven, waar hij door hoogge plaatste Fransche officieren «ou worden ontvangen en rondgeleid. DE TYPHUS TE ZWOLLE. Het kamerlid Wijnkoop heeft den mi nister van Arbeid de volgende vragen ge steld. Acht de minister in het thans ten min ste ten derde male oplaaien van de typhus te Zwolle, een knooppunt immer van ver keer immers niet alleen voor de naaste omgeving, maar tevens ttisschen het Noorden en de overige deelen des lands, niet eenig gevaar gelegen voor de ver_ sp rei ding der riekte naar omliggende ge bieden? Is de minister naar aanleiding van de der ARTS. Telefoon 333?. en Hongarije, (Zwijsenstraat 5, Tilburg), (e Zwolle gebleken machteloosheid betrokken autoriteiten om bij de bestrij ding van de ziekte aldaar voldoende op te treden, van plan de nood i ge nieuwe maatregelen te nemen, tot vernietiging van den daar beslaanden typbushaard? Zoo ja, wil de Minister dan mededeelen waarin die maatregelen zullen beslaan? Zoo neen, waarom wensoht de Minister die maatregelen dan niet te nemen? Aan de begrooting van Posterijen en Te legrafie voor 1922 zij het volgende ont leend: Ten aanzien van de raming der uitga ven meent de minister er op le mogen wijzen, dat in aanmerking genomen de algeheele uitzetting van het bedrijf, pro ©entsgewijs een daling is waar te nemen. Immers, stegen de exploitatie-ontvang sten, voor 1921 geraamd op f 76.824.000 voor 1922 °T> f 93.113.125 met 21 1/5 pro cent, in de exploitatie-uitgaven, welke voor 1921 op 90.043.311 zijn begroot en voor 1922 op 95.932.263, is slechts een stijging waar te nemen van 6% pet. Hat hierin de personeelskosten een groo- !e rol spelen, kan blijken indien de ge raamde personeelskosten voor 1921 ge steld worden tegenover de overeenkomsti ge kosten voor 1922 aangevraagd. Gerekend wordt, dat voor 1922 aan sa larissen en bclooningen voor vast en tijde lijk personeel noodig zal zijn 54.326.903. Voor 1921 werd een som van 58.062.541, dat is bijna 3% millïoen meer noodig ge acht Indien de prijsdaling, welke ongetwij feld ook op de fmancieele uitkomsten van het bedrijf beteek enen den invloed uitoe fent, nog aanhoudt, acht de minister bij eon regelmatige ontwikkeling de kans niet gering dat weldra de inkomsten de uitga ven zullen kunnen dokken. Ongetwijfeld zal dit niet geschieden, tenzij met alle aandacht naar dit doel wordt gestreefd; eenerzijds met gepaste zuinigheid wordt gefinancierd, anderzijds dooT inspanning van alle krachten het ge heel tot bloei wordt gebracht. Wat betreft de inkomsten, deze worden toot de posterijen voor 1922 greaamd op f 63.066.800, terwijl geraamd werd voor 1921 f 61.730.400, ailzoo voor 1922 meer f 11.366.440. Een groot deel van dit bedrag, n.l. f 8.700.000, wordt toegeschreven aan de te verwachten meerdere opbrengst van postzegels en andere geldswaardige stuk ken, terwijl mede een post van 1 000.000 voorkomt, tengevolge van meerdere in komsten in verband met de afschaffing van portvrijdommen. Ten aanzien van de telegrafie wordt de opbr. voor 1922 geraamd op ƒ9.388.025. Voor 1921 werd zij geraamd op 9.0655.600, derhalve voor 1922 meer 322.425. Uit den staat blijkt vervolgens dat de getalsterkte van hef vaste personeel, met inbegrip van vacaturen, op 1 Januari 1921 bedroeg 22,993. De geraamde sterkte °P 1 Januari 1922 is 23,261, terwijl die op 31 December 1922 wordt geraamd oip 23.746. Hierbij verklaart de minister uitdruk kelijk, dat waar een uitbreiding van per soneel is geraamd, dit bepaald noodig is voor de behoefte van het staatsbedrijf bij den steeds grooleren omvAng, welken bet vooral bij toet onderdeel „telefonie" aan neemt. Wat de kindertoeslagen betreft, de ver moedelijke uitgaven hiervoor worden ge raamd op f 1.422.200. Voor de uitgaven op de kantoor-onkos- ten-artikelen wordt, voor '22 aangevraagd een bedrag van f 6.968.800, zijnde '11.050 meer dan in 1921. Voor een belangrijk deel wordt deze stijging veroorzaakt door de aanschaffing van automobielen en motorrijwielen en door de aanschaffing van reken- en tel machines. De uitgaven voor Tcis-, verblijf-, ver huiskosten en examenkosten, worden ge raamd op .1,605,300 of 487,000 meer dan in 1921. Het vrachtauto-verkeer. Op 8 Decem ber is te Utrecht een bijeenkomst gehouden van belanghebbenden, bij het vrachtauto- bedrijf teneinde tot oprichting van een bond te geraken, omvattende alle bedrijfs autohouders in Nederland, met eet doel verbetering te krijgen in wegen, bruggen en ponten en meerdere faciliteiten betreffende vergunning voor de berijden wegen. Binnenkort zal een groote vergadering belegd worden ten einde definitief tot op richting van een bond over te gaan. De werkweek op de departementen. De ,Ned." meldt, dat er plannen bestaan om de werkweek op de departementen met ingang van 1 Maart nogmaals 1e verlen gen, zoodat geleidelijk de 45-urige werk week zou worden ingevoerd. Een besluit in dezen geest zou reeds de vorige week door den Ministerraad zijn genom. DE VERHOOGING DER SPOORWEG TARIEVEN. Naar de Ms-b. verneemt, zullen de prij zen voor het vervoer van reizigers ingaan de 1 Januari 1922 bedragen per kilometer le klasse 6% cent, 2e klasse 4,87% cent, 3e klasse 3,25 cent. Kilometerk aarten ver vallen. V-oor de D-treinen naar en van Gro ningen wordt geen toeslag meer gegeven. De werkmanskaarten vervallen en wor den vervangen door maandkaarten, kos tende 0.50 per K.M., minimum 5, acht dagen te voren aan te vragen. De prij zen der abonnementskaarten worden met 7 procent verhoogd. DOOR DE MIST. Het stoomschip .Ridderkerk" van Rot terdam naar Hamburg, is ten anker lig gend in de rivier, tijdens mist aangevaren door het Italiaansche stoomschip Alatrium. Beide schepen zijn daarna aan den grond geraakt. Van de „Ridderkerk" zijn twee platen ingedrukt. Het naar New-York bestemde stoom schip „Rijndijk" is in de rivier tijdens mist aan den grond gevaren. WEST-INDISCHE KAMER. De bond van Surinamers in Nederland heeft in overleg met de West-Indische Ka mer in het Secretariaat Oudebrug 12. Am sterdam uitgestald verschillende artikelen uit het Binnenland van Suriname alsmede voorwerpen van huisvlijt enz. Aan deze in zending zijn toegevoegd monsters van han- delsprodukten door de Nederlandsche Han del Maatschappij afgestaan. De tentoonstel ling sluit 20 December. Vr.Hoe moet mam een LancaiSter- goidijmidijin beton indalen, waar toet „weer" -in rit? Am4w.: Daar is, voor zoover wij weten, niets aan te doen. Weet een onzer le zeressen een middel? Eenligszins zijn de vlelkiken aneaablboar tte maken door ze te toetoaimdelen met krijt. Vr. Hoe hoog is het percentage in Wijk aan Zee voor de Rijksinkomstenbe lasting. Antw. Voor de Rijksinkomstenbelasting geldt geen percentage maar een tarief. Eenige weken geleden hebben wij dat in zijn geheel in onze courant afgedrukt. Vr. Ik heb een laken mantel, waar mede ik in den regen geloopen heb. Nu blijven de spatten er op zichtbaar. Zoudt u een middel weten om die er uit to krijgen? Antw. Hier is het beste middel een goede chemische wasscherij. Vr. Welk is de beste en vlugste weg per motor van Roermond naar Haarlem? Hoeveel kilometer? En mag in de steden een claxon gebruikt worden? Antw. Haarlem, Port de Liede, zijweg naar de Lijnden, rijweg naar Sloten, Am stelveen, Ouderkerk, Abcoude, Utrecht, afstand 59.2 KM., Houten, Schalkwek, Oulenborg, Buurmalsen, Geldermalaen, Zalt-Bommel, Hedel, 's-Boech, afstand 54.4 KM. Dungen, Schijn del, St. Ooden- rode, Helmond, Deurne, Lioesel, Mey- el, Panningen, Helden, Kessel, Beeel, Swalmen, Roermond, afstand 94 KM. Het is in alle steden verboden met een claxon te rijden. Vr.Wat is de kortste weg van Noord- wijkerhau-t naar Alphen aan den Rijn en hoeveel kilometer is dat? Antw.: Noordwijkerhout, Sassenheim, Warmond, Leiden, Brug Leiderdorp, Groenendijk, Brug Koudekerk, Alp hen Afstand ongeveer 27.1 K.M. Diefstal in een kapel. In den nacht van Dinsdag op Woensdag hebben dieven ingebroken in het Sint Rosa kapelletje op den Kollenberg te Siltard. Het tabernakel werd opengebroken en een karpet werd meegenomen. Ook word een offerbok bewerkt, doch niet van zijn inhoud ontdaan. Begrafenis Mr. <J. Kruijff. Dins dagmiddag had te Sassenheim de ter aardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van wijlen Mr. G. Krttijff. Op den doodenakker vereenigden zich vele oud-vakgenooten en vrienden van den overledene, terwijl de stoet evoneens door velen gevolgd werd. Wij merkten o.a. op: leden van het college van commissa rissen en der directie van de Tuin- bou w-Ondcr) in ge, waarvan Mr. Kruijff president-commissaris was, den burge meester van Sassenheim en andere nota belen dezer gemeente, Voorzitter on Se cretaris van den Bond van Bloembol- lebhandelaren, waarvan de overledene vroeger Voorzitter gewoeet is, het be stuur der afdeeling Sassenheim van de Algemeen© Vereeniging voor Bloembol lencultuur, leden van het Centraal Be stuur van den Nederlandschen Tuinboow- raad, waartoe Mr. Kruijff vroeger be hoord heeft, on den Secretaris van het Hollandsch Bloembollenkweekersgenoofc- schap. Nadat de kist, die met verscheidene kransen was bedekt, in de groeve was neergelaten, nam allereerst do hier E. H. Kruijff Lz. het woord om een af scheidsgroet te brengen aan zijnoa broe der. De heer Van Til, als voorzitter van den Bond van Bloembollcnhandelaran, de heer Jhr. J. O. de Jang van Beek en Donk namens Commissarissen en Dr. P. E. Posthuma namens do Directie der Tuinbouw-Onderlinge, de burgemeester van Sassenheim en een ambtgenoot van Mr. Kruijff als Inspecteur der directe belastingen brachten achtereenvolgens hulde aan zijne nagedachtenis en dank voor hetgeen hij in zijne verschillende functies had gedaan, waarbij door meer dan één spreker gewezen werd op de volharding waarmede Mr. Kruijff zich in een zwaren levensstrijd, op gevorder den leeftijd een nieuwe positie, die aan zijn idealen beloofde te zullen boant- woorden, had weten te verwerven. Namens de familie sprak ten slotte Mr. Tom kruijff een woord van dank voor do betoonde belangstelling. „Weekblad van BI. O." 1-4 regels p. plaatsing f 0.60 Elke regel meer 1 0.15 bij -coruitbetalir»3 Joh G. Scholier uitsluitend Voor het vervaardigen van Spreekuur Behalve Zaterd. minverm part 9-11 1-4 vraagt oen angomeutoiteeixlie vóór- of achterkamer te huur zonder penision tegen 18 Deoember. Brieven auctor No. 1096, Bureau v. d. blad. Voor dadelijk gevraagd een nette bij J. HEEMSKERK, Zwamienb. dijk 231, Halfweg. Wondt gevraagd in kldn R.-K. Wenkunaras geizm een vrouw voor -Brieven Agent N. H. Crt., Btoem- straat IJmuadten. GEVRAAGD: voor d. en n., z. g. g. o. Veel vrij. Gpootig Houtstraat 165, 4059. leeftijd pl.m. 15 jaar. Koningstehiüliraait XI. Aanmelding 1083 Gevraagd een flink voor terstond' of later, dat genegen is aan kinderen behulpzaam te zijn. Loon 315 plus wij wasoh of wasohgeüdz. g. g. ontnoad'ig ridh ann ie bieden. Aanbieding des ovondts ma 8 u»ur. Mevr- Bninfk- manin, Gr. Markt no. 9. midden- ingang. Uitsluitend bovenhuis. Gevraagd voor direct een voor dag of voor dag en nactof. Liefst van buiten. Bakeniossergraohl 61. Biedt zich aam een ook genegen h-uésCKjike bezigheden te verrichten. Br. onder no, 1104 buireaiu van dit blad. voor 1 Ja®- Keukenmeisje en Tweede Werkmeisje, bedde v. g. g. v. Aammekten Frans Hafeplc&n 8. Terstond gevraagd een voor dog of dag en nachil, loon 8 5 10 gulden per week. KrocflR 6. GEVRAAGD een bij J. DE WIT, Kleine Houtweg, Heemskerk. 1100 Gevraagd in klein stil gezin v. g. g. V. Lekkschovaau-t 78, Haar lem. 1097 In gezin zonder kinderen wordt oen net gevr. van 84 uur. Koninginne weg 105. 1096 Te Heemsitoöe gevraagd: en WERKMEISJE. Hoog toom. Brieven onder No. 1098, Bureau yap dit blad, Voor jomgieos, niet jonger dan 14 jaar met eenige vrije uren por week, bunnen gemakkelijk en zonder eenige onkosten een Aanbieding moet altoen vermelde naamadres en ouderdomonder No. 1094, Bureau van dit blad. gevraagd, o<*k eenfig verst-amd van 'kimd'er^oöd iv^b'benid'e. Adres M'övt. Terwoi^en, M&uri'tSiSitra&'t 9. beveelt ztoh aan. Passende coupe, prima afwerking. Brieven onder mo. 1107 bureau van dit blad. Biedt ziCh aan een Brficvcn ©wder no. 1109 bureau van dit blad. Privaatles aangeboden. Opl. voor Practijk en Mercurius Examen. Bilt. Cond. Brieven andesr No. 8320, Bureau vmi dit blad. Ben goed onid-erlioudten Kinderwa- gien. Te bevragen RoJiandistraat 33. aangeboden, alsmede beschrijvende Meetkunde en perspectief. Adres: LANGE VEERSTRAAT 16. le koop tegen billijke prijs, bij J. ZETIIOF, Zilk bij Hillegom. 1101 een Zilveren Armband in Kleine Houtstraat of Bioscoop. Terug te bezorgen bij J. Assendelft, Kitiis- toditsitraat 58. Op besten stand in het midden der Stad worden twee vertrekken en suite, beneden aan de straal te Ihuur aangrimden. Brieven onider No. 7971, Bureau Haarlem's Dagblad.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1921 | | pagina 3