Sport en Wedstrijden. TWEEDE BLAD Maandag 12 December 1921 Het verdwenen meisje Einde van het officieele gedeelte. WIELRIJDER. BILJARTEN. Propaganda voor onze R.-K. Voetbalbeweging. Men verzoekt ons opneming van het volgende: Doiuièrüag vergaderde in „Cen tral" te Den Bosch de Pers-en Propa gandacommissie van den Roomsch Kath. Nederlandschen Voetbal Bond. De vergadering stond onder presi dium van Pater fr. Victorius Beek man O. F. M. uit Maastricht, die met genoegen mocht constateeren, dat de diverse Diftcesane Bonden van hun belangstelling hadden doen blijken door liunne flinke opkomst. Mocht het den schijn hebben.dat de Commissie in 't verleden practisch weinig tot stand had gebracht, deze ipkomst en het actieve willen van de ..anwezigen beloofden voor de toe komst de beste resultaten. Meerdere interne aangelegenheden en de zeer snelle groei van den Bond waren factoren, die de commissie meer werk binnenskamer bezorgden. Ontworpen werd een werkprogram, .vaarin de lijnen werden uitgestippeld, waarlangs de Commissie zal trachten raar doel te bereiken. O. m. zullen oropaganda-artikeien in de geheele Katholieke pers verschijnen. Propagandageschriften zullen in massa s onder het Katholieke volk vorden verspreid. De diverse besturen van Stands- organisaties, zoowel van Werkgevers, Middenstand als Arbeiders zullen om ;amenwerking worden aangezocht. Propagandavergaderingen zullen worden georganiseerd, waar bekende -.prekers het Roomsch zijn, ook in de Iport, zullen bepleiten. De noodige voorlichting aan Dioce sane en plaatselijke bonden zal worden bevorderd. Aan de godsdienstige zijde vooral tal met verschillende middelen bij- :onder de aandacht worden geschon- tcen. Meer andere zaken werden op het program geplaatst en algemeen werd besloten het werk van de Pers- en Propagandacommissie krachtig ter land tc nemen. Waar het Doorluchtig Episcopaat van Nederland als volgt denkt en spreekt dat de Roomsche Sportlieden zich organiseeren in Roomsche Clubs en daarin vereenigd worden „ls ons ernstig en uitdrukkelijk ver langen." A (Mgr. H. v. d. Wetering, Aardbis- schop van Utrecht.) „Is nuttig en noodzakelijk." (Mgr. W. v. d. Ven, Bisschop van 's Bosch.) „Wij verklaren (tevens) nadrukke lijk, dat onze R. K. jong01"1 !liet anders dan in R. K. Clubs tot hun :portbeoefening moeten aaneen slui ten." (Mgr. A. Diepen, Bisschop van 's Bosch.) „ls een der noodzakelijkste wer- «cen van onzen tijd," (Mgr. P. Hopmans, Bisschop van Breda.) Het is plicht der Katholieken, ook in'de sport de Roomsche beginselen door te voeren, en daarom meenen wij dat de ouders niet verantwoord zijn wanneer zij veroorlooven, dat hun kinderen zich organiseeren in zoogenaamd neutrale sportvereni gingen (Mgr. L. Schrijnen, Bisschop van Roermond). „Daar ligt het bewijs, dat de R.-K. Voetbalsport belangstelling en waar deering verdient. De Pers en Propagandacommissie hoopt die belangstelling nog meer te wekken en meer waardeering te doen oogsten. Het voorloopig secretariaat werd aan een Heer li. D. Zogers, Bleekers- kade 116, bis Utrecht opgedragen. Voor inlichtingen gelieve men zich tot dat adres te wenden. In zijn geheel was het een vrucht bare vergadering, welke 'n krachtigen stoot in de gewenschte richting zal ge ven. Wij stellen er prijs op, van onzent- wege een enkel woord aan dit „com muniqué" toe te voegen. Er is de laatste tijd, ook in het officieel orgaan der R. K.F., geklaagd over het gebrek aan medewerking der roomsche pers met de katholieke sportbeweging. Wie onzer die schoen past, hij trekkc hem aan. Wij zijn ons niet in tekort koming in deze bewust, maar verheu gen er ons niettemin over, dat van de zijde der Federatie de zaken thans krachtiger worden aangepakt. Want men zal wel niet ontkennen, dat het wel wat lang geduurd heeft, voor de nieuwe pers- en propagandacommissie aan het werk is gegaan Wij kunnen verklaren, dat de ktiholieke sportlei' ding op ons zal kunnen blijven rekenen Vooral zal het nog wel eens noodig zijn, de katholieke voetballers zelf een beter besef der waarde van hun beweging bij te brengen, speciaal hier in Haarlem en omstreken, waar som mige clubs wel eens over het hoofd zien, dat elke georganiseerde bewe ging leiding behoeft, en dat het voor een goede leiding meer dan eens nood zakelijk is, dat er volgzaamheid ge toond wordt ook wanneer dit niet prettig zou zijn naar de opvatting van enkelen. Het algemeen belang brengt dat mee. Wanneer men ons dan ook zou vragen een woord van op- w kking voor die katholie e sportbe weging, dan zouden wij niet zoo zeer willen opwekken tot uitbreiding der roomsche sportactie in de lengte, maar in de diepte. Niet zoo zeer kwantita tief, dus naar de hoeveelheid, maar kwalitatief, dus naar de hoedanigheid, moet de katholieke sportbeweging den weg ter verbetering. Moge beiden, clubbesturen en vooral de club-leden dB vaan beseffen VASTGEVROREN. Daar zat nu onze veelgeliefde en toch zoo smadelijk getrapte voetbal in het ijs bekneld. Als een muur zoo vast. Hij kon niet meer rollen, noch zwierig over den grond dansen of als een zwaluw zich. in de lucht ver heffen. En zijn vrienden, de voet ballers, lieten hem smadelijk in den steek, zochten onder het stof van daan hun schaatsen op en zwierden over de ijsvlakte dat het een lust was om te zien. Maar al hadden zij den bal verlaten, zij bleven voetballers in hun hart en de ijzige noordenwi-c! kon hun clubliefde niet bekoelen. Zoo zag je ze dan over de ijsvlakte zwieren bij clubjes Geel-Zwarters, een heele troep, achter elkander op de Mooie Nel. Daar waren Westen mannen, stoere sportlui, die lok- zeilden, solo-spelers. Daar ontmoette men Kinheimers, die, als altijd, de heele troep voorbij zwierden. In hun haast hadden zij hun sportkameraden bijna niet gezien, maar toch was er juist nog tijd een hoeratje te laten klinken over de schitterende banen van de Liede en dan weer voort, al maar voort, of ergens een goudmijn was ontdekt, waar zij schatten kon den halen om de clubkas te verster ken. Zwaluwen zag je overal. Er waren er naar Vogelenzang gegaan, waar een gezellig' baantje werd gereden en oude vriendschap hernieuwd met Zilkers en Geel-Witters. Concordianen zag je daar, die gingen naar Leiden, Lissers, S. M. C.'ers hadden nog een aardigheidje over hun laatsten wed strijd. Kleine S. D. S.'ers en Geel-Witters bleven meer .dicht bij huis en amu seerden zich kostelijk op de vijvers bij de Leidsche vaart. Op de ijsbaan waren wat Damiaten. Maar ze hadden er gauw genoeg van om aldoor in het rond te rijden, stap ten de Delft op en gingen, als de wind zoo snel, naar Liede en Mooie Nel. Dat was eerst schaatsenrijden. Zoo demonstreerden de Roomsche voetballers, dat de sport vriendschaps banden smeedt, die oofc buiten het voetbalveld hecht en sterk blijven. Dat moet ons verheugen. H.B.C. De contributiebetaling moet plaats hebben a.s. Zaterdag van 57 uur ten huize van den heer Jac. Vester Drieheerenlaan 16, Heemstede. GEEL ZWART. Secr. Alb. Divendal Anthoniestr. 3 Uitslagen van Zondag zijn Lisse II Geel Zwart II 2—1 Geel Zwart III Lisse III 2—0 Geel Zwart IV Geel Wit III 21 Hieronder publiceeren wij de stan den van enkele klassen in de D.H.V.B. competitie, welke is bijgewerkt tof en met 4 December 1921. lste klasse A. D.H.L. 1 5 5 0 0 10 15— 5 2.— Celer 1 5 2 3 0 7 10— 5 1.40 Gr. Willem 2 4 1 2 1 4 8— 5 1.— Olympia 1 3 1113 77 1. 6 13 2 V.A.F.C. 3 3 1 1 1 3— 6 1.- D.O.S.S. 2 5 2 0 3 4 10—12 0.80 Zwaluwen 2 4 1 0 3 2 6—10 0.50 The Unity 1 3 0 1 2 1 3— 8 0.33 2 E. S.D.O. 2 4 3 0 1 6 8— 2 1.50 Kinheim 1 4 3 0 I 6 10— 5 1.50 Geel Zwart 1 7 3 3 1 9 13—12 1.28 R.C. IJ. 1 5 2 2 1 6 8— 2 1.20 W.F.C. 1 5 2 1 2 5 19— 6 1.— Westen 2 4 1 1 2 3 5—19 0.75 H.B.C. 4 6 1 1 4 3 4—15 0.50 Damiaten 2 5 0 2 3 2 5—11 0.40 2 F Lisse 1 5 3 1 1 7 11— 5 1.40 S.M.C. 1 3 2 0 I 4 3-3 1.33 Zilk 1 2 0 2 0 2 1— 1 1.— S.J.C. 1 2 1 0 1 2 3— 4 1.00 H.B.C. 3 2 0 1 1 1 1— 4 0.50 N.V.C. 1 2 0 0 2 0 1— 3 0.00 D.O.N.K. V.V.S. 1 Leonidas2 Excelsior 1 9 0.83 5 0 2 3 2 4— 8 0.40 4 0 13 1 5— 7 0,25 4 0 13 1 1—110.25 1 C- Damiaten 1 3 2 1 0 5 51 1-66 Concordia 1 3 2 1 0 5 '73 1.66 S.D.O. 1 2 1 1 0 3 3—1 1.50 Westen 1 3 1 2 0 4 54 1.33 R.K.H.V. 1 3 1 0 2 2 4— 5 0.67 R.K.V.Z. 1 3 1 0 2 2 3— 6 0.67 H.B.C. 2 3 0 12 1 1— 40.33 V.A.F.C. 2 2 0 0 2 0 1— 5 0.00 2 B. G.A.V. 1 3 3 0 0 6 7- 22.- S.D.E. 2 4 3 0 1 6 13— 7 1.50 A.D.O. 1 4 2 0 2 4 10— 6 L— V.V.Z.2 4 2 0 2 4 4— 7 1. H. B. C. 1—WILHELMUS I 1—2 Als om half drie opgesteld zal wor den, komt de heer v. Tol in plaats van den heer Drayer, de aangewezen arbiter. Dit verwekte ai eenige ont stemming. Toch wordt begonnen, en stellen de volgende elftallen zich op. H.B.C. H. Neeskens J. Mooren, Jac. Vester H. Leuven L. v. d. Vlugt J. v. d. Vlugt Herm. Neeskens, C. Warmerdam, J. v. d. Horst, A. Mooren, K. Delissen' P. v. Eijk, W. de Graaf, W. Havenaar' R. Driel, C. Zaat' C. v. d. Akker, J. v. d. Akker, A. Starrenburg J. Sluis C. Driel Wilhelmus A. Toledo Het spel gaat direct van doel tot doel. De eerste aanval is voor H. B. C., aoch gaat achter, terwijl direct de Graaf een laag schot inzendt, dat Nees kens stopt. Een spannend moment ont staat voor het W.-doel, als de keeper slecht wegwerkt, maar Sluis komt hem te hulp. Delissen zet goed voor, doch de kans wordt niet benut. Dan is het weer de beurt aan Wilh. waar de Graaf een zekere kans door Ves ter wordt ontnomen. Toch is het doel van H. B. C. dikwijls in gevaar, vooral doordat F. Mooren nog niet trapvast is, en H. Leuven te zwak is voor de Graaf. Van overwicht is echter geen sprake. Herman zend een hard hoog schot in, dat Toledo fortuinlijk stopt, terwijl Delissen in het zijnet schiet. De linkerwing van Wilh. blijft ge vaarlijk, v. Eijk zet goed voor, doch Vester weet eiken aanval te onder breken. Als na 20 min. spelens de geheele verdediging van H. B. C. voor doel staat, geeft de Graaf aan Havenaar, die, doordat Neeskens alle kijk op het spel ontnomen is, den bal niet kon zien, het nakijken 01. H.B.C., niet ontmoedigd, valt ge durig aan. Herman zend een hoog schot, wat cfe keeper weet te stoppen, terwijl het voorzetten regent. Even gaat dan het spel gelijk op, zoodat het Wilh. doel wat vrij komt, dan opeens een snelle doorbraak, Delis sen geeft aan A. Mooren, die er alleen vandoor gaat, maar kans ziet, op een paar meter over te schieten. Dit ontmoedigt de H. B. C.'ers zichtbaar, en het spel gaat verder gelijk op. Vlak voor rust forceert Warmerdam een corner,deze zal Nees kens nemen, en als hij'wil trappen, fluit v. Tol rusten.'De corner wordt niet genomen. Rust 01. Daar het al aardig donker is, wordt direct doorgespeeld. De 2e helft be gint met zeer vlug spel, met H.B.C. iets sterker, doch het is steeds de linkerwing van Wilh. die gevaarlijk is. Opeens een snelle aanval, de H. B- C.-verdediging talmt, en Have naar heeft geen moeite op 2 m. af stand er 02 van te maken. Nog geeft H. B. C. geen kamp. Steeds komen zij terug, en spoedig met suc ces, als-L. v. d. Vlugt een enorm hard schot inzend, te hard voor den uit stekend werkenden To e o. 12. Dan komt de spanning. Wilhelmus verdedigt nog al forsch, en H. S C. valt stevig aan. C. Warmerdam werd even buiten gevecht gesteld. Het werd een ongezellige vertooning, wat nog erger word, toen vlak yoor doel een Wilhelmus-man hands maakt, de scheidsrechter fluit, maar er were geen penalty toegekend, daar hij ziel „vergist" had H. B. C. valt verdei aan. Willi, verdedigt, gedurig is hef out-bal, enfin, op het eind hollen wa: spelers door elkander, de bal is nie: meer te zien, zoo donker is het, en he is een opluchting als tijd geflotenword. Wilhelmus wint met 21. N.B.C. protesteerde tegen het nie toekennen van den strafschop, die dai ook nog in 't dpnker genomen were; maar door Leo v. d. Vlugt naastgc schoten werd. Ook zij zal protesteeren tegen he leiden van den heer v. Tol, die maa gekomen was in den plaats van de. heer Draijer. terwijl zij het niet een was over het niet laten nemen va: den corner voor rust. H. B. C. 5—GEEL-WIT 1,1—2. Reeds bij het opkomen op het velt constateert Geel-Wit dat ditmaal dt overwinning niet zoo gemakkelijl zal gaan. H. B. C. is danig versterkt en Geel-Wit heeft een invaller uit haar 3e elftal. Niettegenstaande dat vallen de bezoekers aan, maar H. B. C.'s achterhoede stuurt dc heele zaak terug. Dan is de Geel-Wit-achte> hoede aan het woord, maar weet evenmin van wijken. Na twintig mi nuten spelens weet d; rechtsbinnei van Geel-Wit een doelpunt te maker. Dan wordt het spel steviger. H B. C. maakt hands, buiten het st af- schopgebied en dc midhalf van Gee Wit maakt het tweede kostbare punt je. Met rust is de stand 20. Na rust heeft H. B. C. besloten dat bij haai geen bal meer door het doel koinf Zij blijft haar woord gestand, ja, weet zelfs den Geel-Wit-keeper te ver schalken, zoodat op het einde Geel- Wit met 21 wint. W. F. C. III—GEEL WIT II. W. F. C. trapt af en direct ont wikkelt zich een vlug spel met W. F. C. iets in de meerderheid, doch door slecht schieten der W. F. C.-voorhoede gaan veel kansen verloren. Rust komt met dubbel blanken stand. Direct wordt gedraaid. Nu is het uit met het overwicht van W. F. C. Door het vlug ge samenspel der G. W.-ers kan de tc genpartij geen vat meer op den bal krijgen. Na 10 min. spelens geeft dc. rechtsbinnen van G. W. zijn club dc leiding. Dit moedigt G. W. aan en het W. F. C.-doel heeft zware belege- r ngen te doorstaan. Bij een schot op doel maakt een der W. F. C.-ers hands. De hiervoor toegekende penalty wordt schitterend benut. Dit is W. F. C. te bar en hard wordt gewerkt om ten minste den achterstand te verkleinen, maar G. W. weet van geen wijken. Einde 0—2. Scheidsrechter Gomerr leidde correct. Programma 18 December. 1 C R.K.H.V. 1Damiaten 1 N. Heijtinj Concordia 1S.D.O. 1 2% uur Th. H.B.C. 2—V.A.F.C. 2 N. J. Vermoler: 2 E R.C. 1 f.Geel-Zwart 1 G. Kruijvei Damiaten 2—Westen 2 J. Ferdolagc W.F.C. 1—H.B.C. 4 J. v. Son 2 F N.V.C. 1 H.B.C. 3 J. Righard v. Gelder Zilk 1—S.M.C. 1 J. Floris 3 F Geel-Zwart 2Amicitia 1 2% uur, M. Zonneveld Concordia 2—A. W. 1 1 uur W. Berg man S. I. C. 2—Lisse 2 B. Platte 3 G R.K.V.Z. 2—Kinheim 2 C. H. Maks S.D.O. 3—H.B.C. 5 F. Wallekers Victrix 1—R.C. IJ. 2 Th. Leeuw J Geel-Zwart 3S.D.5. 1 1 uur L. Pi- rovani Westen 3—Concordia 3 C. v. d. Goes Lisse 3Zilk 2 P. v. Duin 4 K Qeel Wit 2Victrix 2 H. Mooy Kinheim 3S. D. O. 5 P. v. d. Goes Amicitia 2R.K.V.Z. 4 J. W. Gomes Juniores. 3eel-Wit 3Westen 4, half 2, Mos- sinkoff. J. D. S. 2Amicitia, 3 uur, C. de Mooy lamiatenGeel-Zwart 4, 1 uur, Th. Metselaar. Boeten. Damiaten, Het Westen, ieder f 2.50 vegens niet inzenden wedstrijd-for- nulier 27 Nov. S. D. O. f 2.50 we- ;ens niet overhandigen van het ruil- ormulier aan G. W. 1. R. K. V. Z. 2.50 wegens het te Iaat inzenden /edstrijd-formulier 27 Nov. WIELRIJDEN. De zesdaagsche tw New York. De uitslag van de Zesdaagsche t Lew IJork is 1. Goullet-Brocco, 1232 punten. 1. Rlftt-Coburn, 431 punten. 1. Lawrence-Thomas, 331 punten. Op één ronde: L Van Hevel-Buysse. Op twee ronden Van Kempen-Deruyter, i581 pun ten. i. Madden 714 punten. De totaal afgelegde afstand bedroeg 948 K.M. 705 Meter. Het einde van den strijd was sen ationeel. De „Crt". schrijft daarove t volgende Het laatste gedeelte van den wed- trijd wordt bijgewoond door een bui- iengewoon groot aantal toeschouwers. 3vèr de laatste 25 mijl wordt na elke ïiijl een sprint gehouden, waarbij 72 punten worden toegekend aan de eerst- ïankomenden. De wedstrijd is uiterst spannend e herhaaldelijk zijn de op ew n-J r, .oeschouwers getuigen van een vinui- (en strijd, die een groote wi'rUing geeft in de volgorde. Eerst l e e i Thomas en Lawrence een gewc.u.^eir paniek te weeg, wanneer zij naar vorer A-omen. Zij zitten nog in het ieidena peleton, maar nemen daar door hun punten-aantal de zesde plaats in. Plotseling loopen zij uit en hebbe: vóór iemand er op bedacht is, een ha:- ve ronde voorsprong. Het publiek is opgewonden, de renners gaan schreeu wend achter de vluchtelingen aan, alle rijders zijn in de baan en na eeni- jen tijd zijn de wegloopers achter- tiaa'd. Elke sprint Lr.ngt niet e opwinding en nieuwen strijd. Broc^ en Goullet, die op punten achter zijn, spannen zich geweldig in en weten sprint na sprint te winnen. De - marrages volgen elkaar tel' eis e. 1 eens op de opwinding wordt ei..e minuut grooter en het gevolg is, dat ,1e koppels, die aan het hoofd gaan, ronden verliezen. Van Kempen-De ruyter verliezen twee ronden, Van Hevel-Buysse raken er één achter, Mac Namarra-Madden worden even eens het slachtoffer van demarrages en krijgen twee laps Mac Namarra, ie geheel uitgeput is van de geweldige inspanning, geeft den strijd op, zood-f liet leidend peleton nog sier'"1- c staat uit Goullet-Brocco, ii burn en Lawre: c- 'hor as FEUILLETON. De zon nad haar noogsten stand /eeds sinds een uur overschreden, toen twee ruiters den oever van de Bremmyskreek naderden. Beiden wa ren nog jong. Zij mochten ieder hoog stens vijf en twintig jaar tellen. De ;ene, van nauw middelbare jengte, had een ineengedrongen gestalte. Zijn hoofd evenwel was smal en lang, tijn huid bijna lederkleurig. Een dunne oaard sierde de spitse kin. Het eenig opvallende aan hem was het zwarte aogenpaar, dat onder borstelige wenk- braJ'^n a\s, een paar gloeiende kolen +i h* ?ar deze vuurgloed be- heid. Men zou hem voor een geboren Franschnian hebben moeten houden wanneer niet zijn Duitsche naam iaartegen gepleit had Hij noemde zich Karei Schönhof, planter in Nat chez aan den Mississippi- De ander was een slank gebouwd man van re gelmatige vormen en meer dan mid delmatige lengte. Een blonde volle haard omlijstte het vriendelijke, bloei- ^"de gelaat. Uit zijn glinsterend blau- dee °ogen sprak een even diepdenken- opmn!.eft a!s een bezadigd en zacht hii kort ?ijn blond hoofdhaar, dat a ereknipt droeg, voleindigde in hem den type van den echten Duitscherzijn naam luidde Hendrik Meerveidt, koopman te New-IJork. „Hier in de schaduw dezer prachti ge "magnolia's zullen wij een kleine 'rust houden," zei Karei Schönhof eensklaps en hield zijn paard in. „Met groot genoegen," lachte Hen drik Meerveidt, terwijl hij het zweet afwischte, dat in groote stralen van zijn hoog voorhoofd liep. „Dat was een stevige rit," ging hij voort, „ik zou er in de eerste dagen niet gaarne nog zoo een maken." Beiden stegen af.' In een ommezien had Schönhof den paarden de zadels en dat van Meerveidt een klein valies afgenomen. Een lichte klap op den rug der dieren gaf hun de vrijheid en met luchtige sprongen draafden zij weg. „Wat begint gij riep Meerveidt verbaasd. „De paarden zullen weg- loopen en wij moeite hebben ze we der op te vangen." Schönhof lachte hartelijk om de vreesvan den koopman daarop antwoordde hij„Maak u niet onge rust. Deze kleine Seminoolsche dra vers zijn goed gedresseerd. Al zouden wij hier uren, ja dagen lang halt honden, zonder naar hen om te zien, zoo zal een enkel scherp gefluit hen m weinige minuten weder tot ons roepen." „Seminoolsche draversDit ras is mij volslagen onbekend," zeide Meerveidt. „Dat geloof ik welantwoordde de ander. „Zii belmoren alleen hier in Florida te huis." „Vanwaar komt die naam „Van de Seminolen, d. i. weggeloo penen of vluchtelingen, een tak der Choctaw-Muscogher Indianen. Van de oude Mexicanen afstammende, bezweken zij na de verovering van hun vaderland voor den onuitstaan- baren druk der Spanjaarden, door het land te verlaten. Na lang rond zwerven vonden zij hier eene blijvende woonplaats. Zij brachten deze paarden mede, die van lieverlede een eigen ras vormden. Hoewel klein en onooglijk, loopen zij toch zeer snel en zijn on-, vermoeid." Gedurende dit gesprek haalde Schönhof uit zijn zadeltasch een pakket te voorschijn, maakte het open en nam er een groot stuk ge droogd buffelvleesch en een halven berenbout uit. Daarna spreidde hij een sneeuwwit servet over het groene mostapijt, legde naast het vleesch nog versch maïsbrood en nam u't den anderen zadeltasch een flesch wijn en twee jachtbekers. De ruiters vlijden zich daarnaast neder en hiel den onder vroolijk gekout een een voudig maal. Na afloop daarvan berg- de Schönhof het overschot weder weg dan strekten zij zich languit op bet zachte leger en weldra lagen zij in een diepen slaap. Eenige uren konden beiden gerust hebben, toen Hendrik Meerveidt met schrik wakker werd. Hij meende eenig gedruisch gehoord te hebben. Terwijl hij zich oprichtte, zag hij boven zicb in de takken van een boom twee vlugge eekhorentjes, die elkan der dartelend spelende vervolgden. Zoodra hij zich echter bewoog, vlo den zij in groote sprongen van boom tot boom en waren weldra uit zijne oogen verdwenen. Ook Schönhof ontwaakte en sprong haastig op. Hij zag naar den stand der zon, en zeide: „Het is tijd om op te breken. Ik heb nog een verren rit af te leggen en zou niet gaarne den nacht te baat nemen." »,Gij blijft dus niet op Bellecour- house vroeg Meerveidt verbaasd. „Neen, mijn waarde! Reeds hier scheiden onze wegen." „Kent gij den lieer Efcllecourvan nabij „Zeer van nabij." „En ge zijt dus ook reeds op zijn plantage geweest „Dikwijls en langen tijd." De doffe, zwaarmoedige toon, waar mede Schönhof deze korte antwoor den gaf, viel Meerveidt sterk op. Hij keek zijn begeleider in de oogen en zag ze niet tranen gevuld. Bliksem snel kwam nu de gedachte bij hem op, of niet zijn reisgenoot de hand van Bellecour's eenige dochter gevraagd had en afgewezen was. Hoe gewenscht hem hieromtrent ook zekerheid ge weest ware, was hij toch te beschei den om hem daarover nauwkeuriger te ondervragen. Schönhof legde nu den sterk ge- k'omden wijsvinger der rechterhand op de tong en liet een scherp gillend gefluit hooren. Binnen de vijf minu ten kwamen beide Seminoolsche paard jes aandraven en bleven voor hem staan. Hij begon ze weder te zadelen, wat in weinige oogenblikken was ge schied. Meerveidt zag zwijgend toe. Het was niet noodig, dat hij hem be hulpzaam wasveeleer bewonderde hij de vaardigheid van den planter De paarden stonden gereed. „De tijd dringtwij moeten schei den," sprak Schönhof en vatte Meer- veldt's hand 0111 die tot afscheid te drukken. „Hoe echter zal ik nu de plaats mijner bestemming bereiken?" vroeg deze. „Ozeer gemakkelijk. Gij rijdt door de voor ons liggende ondiepte der kreek en volgt dan door het zich daarachter uitstrekkende dennen woud dezelfde richting. Aan gene zijde, in een aanplanting van koffie- boomen vindt gij al dadelijk een ge- baanden weg. Dezen volgt gij naar rechts. Hij voert u regelrecht naar Bellecourhoüse, dat door een klein palmbosch verborgen is, anders zoildt gij het terstond bij liet verlaten van het dennenwoud zien." „Ik dank u. Hoe echter zal ik u uw groote vriendelijkheid vergelden? „Bergen ontmoeten elkander niet, menschen wel." ,Komt gij nooit naar New-IJork ',Ik ben er slechts eens geweest, en" wel in mijn jeugd." „Hier is mijn adres." Met deze woorden reikte Meerveidt zijn kaartje aan Schönhof en wilde nu na herhaalden handdruk schei- dei' „Nog een verzoek zeide Schön hof haastig. „Noem op Bellecour- house mijn naam niet, ja, spreek niet eens van onze ontmoeting." Hij wachtte Meerveldt's antwoord niet af. Een zachte druk in de zijden van zijn paard zette liet tot een snel len draf aan en in een oogwenk was hij verdwenen. Ook Hendrik Meerveidt reed naar de ondiepte en volgde den hem aan- geduiden weg. Hij vond alles juist zoo, als zijn reisgenoot liet hem aan gegeven had. II i|Snellen wij den laatsten ruiter voor uit naar Bellecourhouse. In een met Oostersche weelde en Franschen smaak gemeubelde kleine zaal vin den wij den eigenaar daarvan en diens eenige dochter Melanie. De heer Bellecour was een man van ongeveer vijftigjarigen leeftijd. Of schoon van burgerlijke afkomst had hij zich toch de manieren der Franschc aristocratie eigen gemaakt. Hij was in Frankrijk geboren en door bijzonde re omstandigheden in het kasteel van een oud-adellijk geslacht opge voed. Zijn ouders, die hij vroeg ver loren had, hadden hem een matig vermogen nagelaten, «lat echter niet toereikende was voor de neigingen, die door zijne opvoeding bij hem aan gekweekt waren. Doch hierin hielp hem het geluk. Een broeder zijns f rootvaders was naar de door de 'ranschen gevestigde Pensarola m West-Florida vertrokt-"". It. K. V. V. HET WESTEN. UITSLAGEN. B. C. IJ. I—Westen II 1—2 Westen IIIZilk II 04. Amicitiae Juniores—Westen Juniores 15 Heeren aanvoerders worden verzocht te willen zorgon, dat de elftalformu lieren, des Zondagsavonds goed in gevuld, in het bezit yn den secretaris zijn. Aan het bestuur van den D. H. V. B. is verzocht terugtrekking uit de competitie van hot la en 4a elftal. In 't laatst der week zal een leden vergadering worden go'.ioud n, waarvoor de convccriias aan huis zu lsn worden bezorgd. STANDEN. De Meer 1 3 3 O O 6 82 2. S.D.E. 1 5 4 0 18 176 1.60 Zwaluwen 1 5 2 12 5 126 1. W. Eggert 1 4 2 0 2 4 68 1. Forward 1 4 2 0 2 4 311 1. R.K.A.V. 2 5 2 0 3 4 15— 6 0.80 V.I.C. 1 5 1 1 3 3 6—13 0.60 Wilskr. 2 4 1 0 3 2 3—160.50 V A F.C. 1 1 0 0 1 0 0— 20.00 1 B. O O JUNIORES. UI L SLAGEN. DamiatenS. d. S. Amiciti aW eaten 6-0 1-5 Hijnei WEDSTRIJD-PROGRAMMA. IvlaSse A. 15 Dec. Kastanjeboom—Korenbeurs. Klasse B. 12 Dec. Korenbeurs—Kastanjeboom. Klasse C. 13 Dec."Onder OnsOud-Meerensteia Klasse D. II De v OU-Meerei)st.Kastanjeboom. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Bij do gehouden wedstrijden te Gro ningen veroverde 'Boa wederom den ti- tal van kampioen van Ne Ierland. 3 eln 'ipvl-nrr H|J getuigde enkel V2U c 'ge, ï'ustelooze geaard CWjordt vervolaa.)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1921 | | pagina 5