LAFAYETTE i jubileum O. J. van Gasteren. MUZIEK. Opheffing der gemeentelijke Vischvoorziening. Jubileum Fred. Roeske. GEMEENTEZAKEN. De Pijlentrekkerij. 8ENNEBR0ER. IISSE. noordwijkerhout. FELSEN. w CASTRICUM. :mr UITVERKOOP 6R00TE HQüTSIRAaÏ boek NIEUWST.4AT SASSENHEIM. SCHOTEN. UITGEEST. beverwijk. NOORDWIJKERHOUT. VELSEN. - Men verzoekt ons opname van het vol gende: 31 December 1921 wordt de heer G. J. ,Van Gasteren 70 jaar. Als Directeur, eerst van den Schouwburg aan den Jans- weg en thans van den Stadsschoirwbudg te Haarlem, heeft hij zeer veel voor het tooneetleven te Haarlem gedaan. Hij heeft in de bijkans 25 jaar, dat hij als Directeur werkzaam is, niet geschroomd herhaalde malen op eigen risico belangrijke en zeer kostbare voorstellingen te doen geven en hierdoor ontegenzeggenlijk meegeholpen aan de omtwikeling van den smaak van bet publiek. Ook als Directeur van het Bron gebouw heeft Van Gasteren indertijd o.a. met het organiseeren van Oud- HoHand zeer veel voor de publieke zaa te Haarlem gedaan. Door zijn warme belangstelling in het lot van artisten en mn gemoedelijke hartelijkheid heetf de beer Van Gasteren zich. èn in de tooneel- kringen èn bij het publiek, zeer veel ■vrienden verworven; hij mag dan ook met reoht een der meest poulaire personen van Haarlem worden genoemd. Ondergeteekenden meenden daarom, dat de 70ste verjaardag van den heer Van Gasteren niet 011 merkt voorbij mocht gaan en zij hebben zich daarom tot een Commissie vereenigd. met het doel den 31 sten December voor den heer Van Gas teren werkelijk tot een feestdag te maken. Op (Sen dag zal in den Stadsschouwburg Ie Haarlem, ter eere van den jubilaris, een Matinee worden gegeven, waarvoor reeds verschillende tocmeelgezelschappen en artisten van naam him medewerking hebben toegezegd Het plan is voorts den beer Van Gasteren op deze Matinee ook een tastbaar blijk van waardeering te ge- jren. Bijdragen hiervoor zullen gaarne wor den ontvangen door den penningmeester, den heer B. W. de Kanter, Prof. van SVlotemvegi, Bloemendaal. De Commissie bestaat uit: Eere-Voorzitter: C. Maarschalk, bur gemeester van Haarlem; voorzitter: Jhr. A. W. G. van Riemsdijk; secretaris: J. B. Schuil; pijemiingmeester: B. W. de Kan ter; Maurits H. Binger; Mevr. Esther de Boervan Rijk; Mr. J. B. Romans; Louis Bouwmeester; J. L. E. I. Breda Kleijnenberg; Dr. G. E. A. Broese van Groenou; L. H. Chrispijn; J. T. Cremer; Herbert Cremer; Mevr. Julia Cuypers; A. M. Duytsboff: P. D. van Eysden; Mevr. Marie van EysdenVink; Louis vaa Gasteren; Nico Gerharz; A. Hamann; Mr. J. N. J. E. Heerkens Thijssen; Her man Heyermans; A. J. Hoeben; J. M. C. Hoog; Adr. v. d. Horst; mevr. Wilh. v. d. Horstvan der Lugt Melsert; J. A. F. ar. d. Houten Willems; L. Jansen Fzn.; !W. J. van der Kamp; H. C. Kloet; Wil lem van Korlaar Sr.: Willem van Kor- aar Jr.; Mevr. C. KremerWijt; Cor van der Lugt Melsert; Mevr. Annie van Üe Lugt Melsertvan Ees; F. Lugt; Mevr. TheoMannBouwmeester; M. Merens; Louis Moor; Jan Musch; Jean Louis Pisuisse; M. A. Reinalda; Dr. Willem Roy aards; Mevr. Jacq. Roy- aardsSantcbergHerman Smits; J. H. Speenhoff; Dr. J. F. M. Sterck; Frits Tartaud; Mefr. Alida TartarudKlein; Eduard Verkade; Louis Verkade; Louis ie Vries; G. van Waven; T. L. van Wag- tendank. H CONCERT SOPHIE LEENDERTZ. (Piano.) Met medewerking van de dames Marie Uaitsma Muiier, sopraan, en M. Kool hovenEvre Ashe, alt. Mejuffrouw Sophie Leendertz, pianis te, thans wonende te Bloemendaal, die lach voorgenomen had met den cellist Canivez een concert te geven, zag zich wegens ongesteldheid van dezen cellist, genoodzaakt, anderer medewerking in te x>epen, en vond daartoe bovengenoemde James bereid. Niet hadden wij kunnen deuken dat 'ieze zangeressen dezen avond tot zulk jen groot muzikaal genot zouden op hoeren. Zoowel duetten als solo-voor drachten getuigden van uiterst verzorgde voorbereiding. Een verrassing voor ons waren bovendien de duetten van H. Pur- «41, gezonde, klare klassieke muziek. Beide dames, die wij reeds eerder meer malen als solisten hoorden, gaven de zen avond da&rom zooveel te waardeeren Omdat haar beider opvatting zoo vol strekt homogeen was. Mevrouw Kool hoven heeft zich blijkbaar zeer veel xnoeite gegeven haar volle donkere stem in juiste klankverhouding tot die van ïnej. Muiier aan te passen. Zangeressen met meerdere bekend- en beroemdheid he'lei on wel eens irinder bevredigd dan deze duettisten. „Hear Je ins heeft een Hofke," bewerkt door EL van Duijse, b.v. wa3 prachtig van op vatting, dat was ware devotie! Ook het solistische gedeelte wat beide dames in dezen avond, hadden, bereikte bet volmaaktebeiden beschikken toch over voldoende techniek en muzikaliteit om liederen van genoemden Puxcell (voor pit) en Mozart, o.a. Arie der Suzan ne uit Eigaro (voor sopraan) tot volko men tevredenheid uit te voeren. Bravo, danies, uw urea van studie zijn goed besteed geweest! De concert geefster was voor ons een onbekende, doch die door haar tech nisch kunnen, weldra onze sympathie had. Haar programma bestond uit wer ken van Bach, Chopin, Debussy en Al- berniz, wat het solistische gelee'to van den avond betreft, terwijl zij bovendien het vocale gedeelte begeleidde. Waarschijnlijk door dit oer3te optreden bier ter stede een weinig beïnvloed, was de pianiste daardoor meer of minder nervous. En zoo was ouzo indruk dat deze pianiste b.v. de Chromatische Ean- zatie van Bach beter kan spelen dan (zij thans deed. Het klonk wat onrustig Bn ook gebruikte zij het pedaal wel Bcns wat veel. Doch gelukkig was er climax en ontplooide zij verder haar talenten alleszins lofwaardig ia het Scherzo (b moll) van Ohopin Prelude .en Danse van 01. Debussy en in een voor ons onbekende Spaansch9 Suite van ('Albemiz. Aan duidelijkheid laat haar «pel niets te wenschen over en ontwik kelt zij b""1'"'»,! een mooien toon. Voor al Debussy was prachtig van nuance! De Spaansche Suite is meer karakteris tiek dan muzikaal; soms is deze muziek wat erg goelkoop, doch mcj. Leendertz wist door juiste rhytmiek, technische volmaakte afwerking en prachtige klankkleur veel van dit stuk te m? keu. Wat wij niet in ha e spel ontdekten, kan aan de keuze harer nummers lig gen en daarom achten wij het beter om bij een volgend optreden van deze pianiste, mede be deelen of wij dat niet ontdekte al dan niet hebben ge vonden. Intusschea zij het Instituut voor mu ziek, waaraan deze dame, naar wij hoor den, als leerares verbond" is, geluk ge- wenscht met een dergelijke eerste kracht. Als hegeleidster voldeed mej. Leen dertz bovendien uitstekend. K. H. KERKHOPE. B. en W. dienen den raad mede dat zij zich kunnen, vereenigen met de gevolgtrekking van de Commissie tot- onderzoek van de gemeentelijke vischvoorziening, om de gemeentelijke vischvoorziening te staken en stellen voor, de opheffing er van 1 Januari 1922 te doen geschieden. Gegund. Door den Minister van Waterstaat is aan de firma A. v. Hof- ten alhier gegund het maken van twee gewapende betonbruggen in het jaag pad Zuider-Spaarne voor f 6706. Bloembollencultuur. In de verga dering van de aid. Haarlem van de Al- gemeene Yereeniging voor Bloembollen- cuitaar werden de heerea E. van Meeu wen en J. H. Kersten respectievelijk als onder-voorzitter en secretaris herko zen. Voor het voorzitterschap der Algemeo- ne Yereeniging werd candidaat gesteld de heer E. H. Krelage en voor 2 le den in het Hoofdbestuur de ö"U'ea W. v. d. Laan te Voorhout en J. Pereboom te Sassenheim. Vervolgens werd de beschrijvings brief voor de 143ste algemeene vergade- -lne behandeld. Bii punt 11, de begroo ting, werd de post onvoorziene uitga ven, geraamd op f 3740, besproken. In de toelichting staat vermeld dat het ELB. zich bii dezen post uitgavsn voor deelname aan buitenlandsche ten toonstellingen etc., denkt, terwijl ook de bedragen voor wetenschappelijk onder zoek, die wellicht in 1922 zullen moe ten worden gedaan, hieruit kunnen wor den bestreden. Aan de afgevaardigden werd opgedragen omtrent dezen post 'n nadere omschrijving pp de vergadering te vragen. Tot afgevaardigden werden benoemd de heeren J. J. Kuyper en J. 0. Kou- wenhoven. Een voorstel van het bestuur om de verloting af te schaffen werd aangehou den. Na een geanimeerde rondvraag werd de vergadering gesloten. Kalendert. Wij ontvingen een zeer fraaie kalender voor 1922 van de firma Ruijgrok en Co., alhier. Het schild prijkt met een keurige afbeelding van een ets van J. W. Kiesewetter. Het blok bevat verder het posttarief van Nederland en de Christelijke feestdagen. Vooral het eerste is een heel gemak, daar lang niet iedereen de nieuwe tarie ven reeds uit zijn hoofd weet. De ka lender zal een sieraad zijn voor de huis kamer. Ter voorziening. In de vacature 0. H. Holst, in het bestuur van de Ver- eeniging voor Ambachts- en Middelbaar Technisch Vakonderwijs, hebben B. en W. het volgende dubbeltal opgemaakt: P. Lugt, dir. der N. V. „Werf Conrad." en 0. H. Tesmacher, dir. der Haarlemsche Scheepsbouwmaatschappij De heer J. 0. de Joode verzoekt met ingang van 23 Januari 1922 eervol ont slag als leeraar in de Ned. Taal en let terkunde aan de le Gem. H. B. S. met 5-jarigen cursus. Gij gelegenheid van zijn 25-jarig di recteurschap van de Kon. Liedertafel „A polio" t® Amsterdam, is Fred. J. Roeske, de bekende koordirigent, Za terdagavond gehuldigd in het Conoert- gebouw te Amsterdam. Aan de huldiging ging een feest- concert vooraf, waaraan behalve „Apol lo" ook nog medewerking verleenden mej. KI. van Sitteren en de heeren Evert Cornells, Herman Leydensdorff en Willem L. Doortmont. Toen Roeske van de solistenloge naar het podium afdaalde, stond het talrijke publiek op en toen hij den dirigee- stoel betrad, werd hem een krans om den hals geworpen. Als eerste spreker trad de heer M. J. Veltkamp, voorzitter van „Apolio", naar voren, die de vereeniging, welke de leden van „A polio" Roeske toedroe gen, de beste hulde noemde, welke men hem kon brengeji. Als dank konden zii niet beter doen dan al het mogelijke betrachten, den mannenzang verder om hoog te brengen. Onder luid applaus werd dan door den voorzitter den ju bilaris het gouden insigne van het eere lidmaatschap qo de borst gehecht. Hior- bii gingen vergezeld een album met de namen dor huldigende vereorders en de gebruikelijke enveloppe. Burgemeester De Vlngt schetste de sympathieke verhouding tussehen Roes ke en Apollo" en sprak al3 zijn wensch uit, dat Roeske nog vele jaren den dirigeerstok zou mogen hanteeren. „Roeske," aldus de burgemeester, .Reeft veel gedaan om zingend Neder land aan zich te verplichten, niet al leen als dirigent, maar ook als compo nist. Door de onschatbare diensten die Roeske aan de volkszang heeft bewe zen, kan hij aanspraak maken op den titel van een der beste medeburgers". (Daverend tujplaus). 1 Hierna huldigden de heeren Rage, voorzitter van den Nederl. Zangersbond en H. J. den Hertog, als vice-president van het Genootschap van Nederlandoohe componisten, den heer Roeske, waarna de heer G. H. de Marez Oyens hem gelukwenschte namens het Bestuur van het Concertgebouw. De heer Nolting, voorz. van „Kunst na Arbeid", complimenteerde dan den jubilaris en bood hem een krans aan, waarna de dames van Apollo" volgden, die een prachtige vruohtenmand offreer den. De heer M. Degen bood namens „Onderlinge Ooefening" bloemen aan. Dan volgden een aantal sprekers, vertegenwoordigende zangvereenigingen uit alle deelen des lands. De Kon. Zangvereeniging .„Cecilia" en „Zang en Vriendschap", beiden uit den Haag openden de lange reeks en bo den kransen aan. Van den directeur S. L. Wertheim ontving de heer Roeske een prachtig inktstel. Vervolgens huldigde de Kan. Lieier- tafel „Zang en Vriendschap" nit Haar lem, waarvan de heer Roeske ook di recteur is, bij monde van den voorz., Dr. Broese van Groenou den jubilaris, waarna volgde „Rotte's Mannenkoor", die allen hun huldiging van kransen den vergezeld gaan. Dan volgde een ontroerend oogenblik, toen Roeske's dirigent-leerlingen Jacob Hamel, P. v. d. Roovaart, Th. van Zutphen en Van Hoenen, thans reeds zelf dirigenten van naam, naar voren traden, om hun leermeester te huldigen. Ook zii boden een prachtigen krans aan. Hierna volgden de Kon. Liedertafel „De Vereenigde Zangers", Hilversum's Mannenkoor ,Apollo", „Proza en Poë zie" uit Haarlem, „A mateis Werkman" en „Kunst en Vriendschap". Felicitaties werden dan nog aange boden door de vereeniging van het rii- dend personeel der gemeentetram „Kunst en Broederschap", de „Gezamenlijke Ka tholieke Kerkzangers", die een krans in de Pauselijke kleureu aanboden, het Alkmaarsche „Orpheus", „Caecilia" uit Bu8sum en den heer Joh. B. Kruyse, lid van verdienste van ,A-pollo". Namens de koren „Zangiust", klein it capella-koor „Crescendo", „Polyhym nia" te Haarlem en „Crescendo" te Noord-Scharwoude, waarvan hij directeur is, sprak vervolgens de heess Willem Hespe, die tevens een prachtige West- minsterklok aanbood. Alsnu volgde nog het politie-mannenkoor „Enterpe", waar na nog bloemen aangeboden werden door „Gruno", Groningen, 't Breda's Man nenkoor" en de „Maastreechter Staar". Ingekomen was voorts een groot aantal brieven en telegrammen, waaronder een van Willem Mengelberg en van enkele zangvereenigingen uit het buitenland. Bii het einde der huldiging nam Roeske even het woord. Hii zegt, door do hulde hem gebracht, bijzonder t'ft+rof- fen te zijn. Hij brengt dan dank aan burgemeester De Vlugt, den beer De Marez Oyens, de verschillende koren, enz., inzonderheid ook aan zijn leerlin gen, van wie hii hoopt, dat zij br hot 25-jarig directeurschap van hun koor evenzeer gehuldigd mogen worden als hij. Daarna was er gelegenheid, don ju bilaris in den foyer te huldigen, wairoan door ontelbaar velen is gebruik smtiti. B. en W. van Haarlem stellen voor eenige nadere bepalingen toe te voegen aan het vroeger genomen raadsbesluit in zake het verstreken van waarborg door de gemeente voor de bouwvereenigingen te sluiten geldüeeningen voor den bouw van woningen. B. en W. stellen vo-or: a. de Burger avondschool dezer gemeente op te hef fen; b. in plaats van de Burgeravond school, op te richten en te openen een „Gemeentelijke Avondschool voor Nijver heidsonderwijs," waarvan gedurende den loopenden cursus het onderwijs op den zelfden voe. wordt gegeven, als een ver volg van dat der opgeheven wordende Burgeravondschool; en c. aan de leeiaren der Burgeravondschool eervol ontslag te verleenen en met ingang van dienzelfden datum te benoemen aan de Gemeentelijke Avondschool voor Nijverheidsonderwijs, een en ander behoudens goedkeuring van den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen. In de raadsvergadering van 16 No vember 1.1. werd om advies in handen van B. en W. gesteld het adres van hel R.K. Kerkbestuur der Kathedrale Kerk „St. Bavo" te Haarlem, houdende verzoek om te bevorderen, dat op de begrooting der gemeente Haarlem de jaarlijkscbe vergoe ding, bedoeld in artikel 205 der Lager onderwijswet 1920, voor de school aan de Westergracht no. 1 le Haarlem wordt vastgesteld op tachtig ten honderd van he geschatte bedrag ad 57500. Thans komt op de begrooting voor 1922, die school in aanmerking voor eene ver goeding van 2117.73, berekend naar eene waarde van 42600. De vaststelling dezer vergoeding is bij art. 205 der 1 o wet 1920, j<uncto art 4 van hel Kon. Besduit van 30 Mei 1921 op gedragen aan B. en W., terwijl van hun beslissing geen hooger beroep is. Het adres kan dus wel n;et anders dan voor kennisgeving door den Raad worden aangenomen. Nietlemir, meenen B. en W. mede te mogen deelen dat aan het verzoekschrift zal worden tegemoet gekomen in zooverre, dat dcor B. en W. aan de deskundigen eene nieuwe schatting reeds is opgedragen B. en W. vonden daartoe vrijheid, na dat op 3 December j 1. eene uillegging van gemeld art. 205, door den betrokken Mi nister te hunner kennis is gebracht. De Hooge Raad heeft verworpen het cassatieberoep van: C. H. Voshart, assist.- accountant te Haarlem, door den kanton rechter veroordeeld tot 5 boete of 5 dagen hechtenis wegens straatschenderij, bestaande in ontsiering van het stads- schoon te Haarlem, door een teekening met witte verf te maken op de asfaltbe- strating, bedoelende daarmee propaganda te maken voor de geheel-onthouding en drankbestrijding. 1 Burgerlijke Stand. Geboren: d. van H. M. de Wintervan Lierop. De HanzeDonderdag 15 Dec. a.s. geeft de Hanzeafdeeling Benne- broek—Vogelenzang, wederom 'n bui tengewone propaganda-avond. ten huize van den heer Stokman. 's Morgens om 7 uur is er een H. Mis in de parochiekerk voor de leden der afdeeling en 's avonds om 7 uur begint de vergadering. 't Is te hopen dat de II. Mis be ter bezocht zal zijn dan het vorige jaar. Dat half uurtje zal toch zeker de balans met Nieuwjaar niet kunnen bezwaren. Biljarten. Vrijdagavond speelde het 3e vijftal van Hillegom tegen het 3e van „Berg en Dal" in het club lokaal van laatstgenoemde. Berg en Dal" won alle vijf par tijen en wist een voorsprong te be halen van 158 punten. Het yoor de eerste maal in een wedstrijd spelen is voor de „Adspc- rant-spelers" van nadeeligen invloed geweest. De uitslag der eerste ontmoeting Hillegom—Bennebroek in al de drie vijftallen is, 'nat Bennebroek 14 van de 15 partijen won, en in het 1ste vijftal 119, in het 2e vijftal 55 eu in het 3e vijftal 158 punten voorliep. Hedenavond (Dinsdag) speelt het eerste van „Berg en Dal" tegen het eerste van „Aspirant" ten huize café Heisteeg zijn tweede ontmoeting. De melk.strijd- Men schrijft ons: Vele menschen vinden de melk nog veel te duur en mopperen. Ook tus sehen de boeren en melkverkoopers schijnt het niet al te best te boteren. Thans is de strijd onderling tussehen de melkslijters hier aan den gang- Stond de melk de vorige week op 21 ct., vanaf Donderdag is de prijs gesteld op 20 ct. Wij zeggen gesteld,, want in werkelijkheid wordt ze aan velen, onder conditie van geheimhou ding, verkocht voor 18 eu zelfs voor 17 ct. per liter. B. en W. bieden ter vaststelling aan een verordening tot heffing eener h andenbei asti n,g. Voorgesteld wordt, een belasting te heffen op bedrijfshonden van f 2 en op luxe honden op f 10 per jaar. B. en W. bieden ter vaststelling aan een verordening op de heffing van schoolgeld voor L. O., U. L. O. en voor het Vervolgonderwijs. Inbraak. - Terwijl de bewoners Zondagmorgen naar de Vroegmis wa ren, hebben ongenoode gasten zich toegang verschaft tot het huis van den heer P. Klein, in de Kerkbuurt alhier. Door het indrukken van een ruit in de keuken^hebben de heeren zich toegang verschaft tot de woning en daarbinnen alles ten ondersteboven gegooid. Uit een kast werd een bedrag van f 70, zeven briefjes van f 10, ont vreemd, benevens eenige gouden sie raden, waaronder een gouden dames horloge met halsketting. De pol.tie was direct ter- plaatse en stelde een uit gebreid onderzoek in. Van de daders is echter nog geen spoor te vinden. Nog teen diefstalBij den land bouwer Jac. Heemskerk werden deze week een vijftal jonge kippen ont vreemd. Het schijnt, dat het dieven gilde weer in actie komt- Men zij dus op zijn hoede* Inbraak. Zaterdagnacht is weer eens ingebroken in het station der Roll. Spoor alhier, Ben bedrag van f 16 wordt vermist. Schf wedstrijd. - Vrijdagavond j.l. hield ae Scb.etvereenigi.ng „Het juiste Schot een wedstrijd met de buks in de zaal van den heer Schotvanger. Ruim 15 leden waren aanwezig en namen aan den wedstrijd deel. Na de eerste serie bleken de vol gende prijzen te kunnen worden toe gekend: le prijs met 68 punten J. Borst; _e prijs P. Schotvaugcr met 66 punten; 3e prijs A. Rommel met 65 punten en 4e prws Hopman met 64 punten. De tweede serie werd met de buks geschoten op electrisehe lampen. De prijzen werden toegekend aan: P. OBIeijendaal. O. Schermer, J. Twis, P. Schotvanger en A. Rommel De derde serie ging om 6 verschil lende prijzen, bestaande uit gerookte paling. Hierbij verkregen de prijzen de hee ren P. Schotvanger, N. A van Lunen,, A. van Benthem, P. Stuifbergen, Jb. Borst en E. Hopman. De prijzen werden met een toepas selijk woord door den voorzitter uit gereikt. De volgende maal zal op z.g. klei duiven geschoten worden en zullen wildprijzen beschikbaar worden ge steld. DrctevigZondagavond constateer de de geneesheer in het geain van K. een geval van diptheritis. Reeds Maan dagmorgen. kwam de vader het over lijden van zjju 5-jarig ter secretarie aangeven. Voorwaar een droevig sterfgeval. Het is te hopen dat de ziekte.waar- van we nu reeds geruimen tijd bevrijd zijn gebleven, zich niet zal uilbreiden. Welk prijzen. Ons wordt mede gedeeld, dat den melkveehouders dor de zuivelbereiders thans 12 cent per liter melk wordt uitbetaald, terwijl de venters de consumenten alhier nog steeds 18 cent laten betalen. Door de huismoeders wordt dan ook reeds lang met spanning naar verlaging van clen melkprijs uitgezien. Miïitje-inschrijving. Reeds thans wordt er aan herinnerd dat de manne- Vooral ook in ^Meisjesjurken kunt ge thans profiïeeren van onze ongekende aanbiedingen lijke personen, die in 1903 zijn geboren, zich voor de militie moeten aangeven in de maand Januari a.s. Daartoe is speciaal aangewezen Woensdag 11 Ja- mytri a.s. Zaterdag 1.1. werd een Billard-seance gegeven in het café de Oude Post en wel door de Heeren van Delft uit den Haag. Prof. in Massee en Piqué; Mastenbroek van Lisse met 250 caram boles voor op de 500. De partijen van beide heeren waren zeer mooi. Vooral de Massoë en Piqué- stooten van den Heer van Delft, maar toch scheen het wel of Mastenbroek hem de baas was want toen er een kleine pauze gehouden werd was de stand 150 om 247 caramboles, dus de heerMasten- brcek stond 53 caramboles voor. Nu kwam het verloten van een quoue die gewonnen werd door G. Langeveld Daarna werd het Billarten weer voort gezet. Dit had een gunstig verloop voor Mastenbroek die de partij won met 158 caramboles, zoodat de stand was de Heer Mastenbroek 250 en heer van Delft 342 caramboles in 35 beurten. Hoogste serie van Delft 59 en Mastenbroek 38. Ned. R.K. Volksbond. De Ned. R.K. Volksbond afd. Sassenheim en Om streken zal a.s. Woensdag 14 Dec. 1921 eene ledenvergadering houden in hotel „Het Bruine Paard" te 7 uur 's avonds. Als voornaamste punt op de agenda komt o.m. voor: Vereenigingsgebouw. De teekening zal in de zaal aanwezig zijn. Ce Cursus in Geds diens lieer. Volks huishoudkunde. Maatschappijleer worut as. Donderdag 15 December 1921 gehou den in de R.K. Jongensschool te 7 uur des avonds. Met het vellen van boomen aan de Hoofdstraat in onze gemeente is een be gin gemaakt. De eerste is reeds gevallen, vooral in den zomer zal dit van deze lom merrijke straat h,aar heerlijke schaduw en gezellige aanzien ontnemen, maar door de electrificatie der gemeente moet dit plaats hebben. De aan te leggen trottoirs zullen ihet aanzien eenigszins verfraaien. Gemeenteraad. Vergadering van den Raad der gemeente Schoten, op Donder dag 15 December 1921, 's nam. twee uur. De onderwerpen ter behandeling zijn: 1. Onderzoek van den geloofsbrief van een benoemd verklaard lid van den ge meenteraad. 2. Voorstel tot benoeming van leden var. het scheidsgerecht voor de werklie den. 3. Idem tot wijziging van het raadsbe sluit betreffende de zekerheidsstelling van den boekhou-der-kassier van het gasbe drijf. Idem tot het geven van namen aan straten. 5. Idem. tot het verleenen van onthef fing van bepalingen der bouwverordening. 6. Idem, lot aavaarding van het Rijk van een leening en tot het verstrekken daarvan aan belanghebbende onder hypo thecair verband. 7. Idem, tot verkoop van bouwterrein. 8. Idem tot wijziging der verordening: a. voor het personeel van het gasbedrijf; b. voor het gebruik van gas over den ge wonen meter en c. idem, over den munt meter. 9. Idem, tot wijziging der verordening op den verkoop van melk. 10. Idem, tot het aangaan eener over eenkomst met Haarlem, tot toelating van kinderen uit Schoten op de scholen al daar. 11. Idem, tot vermeerdering van het aantal scholen. 12. Idem, tot vaststelling van verorde ningen en de hefring en invordering van schoolgeld. 13. Idem tot vaststelling van verorde ningen a. op de heffing en invordering van een plaatselijke inkomstenbelasting; b. op de heffing en invordering eener we genbelasting; c. op de heffing en invorde ring van opcenten en dt personeele belas- 'l f4. Idem, tot wijziging der verorde ning voor de schooïbewaarders. 15. Idem, tot wijziging der verorde ning voor het ambtenarenpersoneel van gemeentewerken. Ingekomen stukken en mededeelingen. Belastingzaken. Van de commissie voor hel georgani seerd overleg der ambtenaren is een ver zoek ingekomen, voor te stellen, om m verband met het door Ged. Staten inge zonden wetsontwerp tot vereen^mg van Haarlem met Scholen, voor het amble- naarspersoneel een jaarweddegroepeenng te ontwerpen, overeenstemmende met de tegenwoordige Haarlemsche salarisrege ling, waardoor verkregen zou worden, dat Haarlem na de tot standkoming der wet de Scholensche ambtenaren en ten zou moeten P^^nbezoldiging is waarvoor door Haatte^ -n Schotrai^ door deze laatste daad van wel willendheid zouden verkrijgen. B. en W. stellen voor, afwijzend op het verzoek te beschikken. B. en W. stellen voor een wijziging der verordening, betreffende de bewaar ders der Openbare Lagere Scholen, waar door de vergoeding aan hen verhoog B. €n W. bieden ter vaststelling aan verordening op de heffing em"\or ering van opcenten op de personeele belasting. B en W. bieden ter vaststelling aan verordeningen op de heffing en invorde ring van een wegenbelasting. B en W. stellen voor, deze belasting als volgt vast le stellen; De belasting bedraagt jaarlijks wegens gebouwde eigendommen, indien de belast bare opbrengst van het personeel en zijn gebouwde aanhoorigheden bedraagl: min der dan f 200, 2 procent; 200, lot be neden f 300, 3 procent; f 300 tot bene den 500. 31/2 procent; 500 en meer 4 procent. De belasting bedraagt Jaarlijks wegen* ongebouwde eigendommen één procent van de belastbare opbrengst. B. en VV. bieden ter vaststelling aan verordeningen op de heffing en invorde ring eener plaatselijke belasting naar het inkomen. stellen voor, het percentage) van ie uig van de plaatselijke inkomsten belasting voor het dienstjaar 1921—1922 te bepalen op 4. B. enW. slelieu ï(K)ri aantaj scholen, waarin ope„hRar sewoon lagen onderwijs wordt gegeven, bePa|en op 4 B. en VV. stellen voor, niellwê regeling te treffen met Haarlem, omtrent de heffing van schoolgeld voor L. O. voor kinderen, te Scholen woonachtig, die scholen in Haarlem bezoeken. B. en W. stellen een wijziging vooï der verordening op den verkoop van melk. B. en W. stellen een 6e wijziging voor der verordening, regelende het ge bruik van gas dcor particulieren. B. en W slellen een 3e wijziginj voor der verordening, regelende de voor waarden, waarop door de gemeente Scho len, met aanwending van muntgasmeters, gas zal worden geleverd uit de gemeentfr gasfabriek. B. en W. stellen voor een 8e wijzi ging der verordening, regelende hél getal en de bezoldiging van de hoofdambtena ren, ambtenaren en beambten in diens) van het gemeente-gasbedrijf, B. en W. stellen voor, aan A. Vei schoor en A, Versteeg eenige perceelci bouwgrond te verkoopen, den eerste tegen 12.50, den laatste legen f 15 per c.A, B. en W. stellen voor, voor de ge meente te aanvaarden een hypothecair crediet uit 's Rijks kas tot een bedrag van ten hoogste negentig proeent van het ver schil tussehen de te schatten stiohtingskos- ten der woningen met den grond en de verleende premie, eu nimmer meer dan f 74.880, ten behoeve van den bouw van achttien woningen aan de Riouwslraat, le nummeren 5 t/m 39, door den Haar- lemscben Christelijken Coöperatieven Bou- wersbond „De Verwachting", te Haarlem en dit bedrag aan genoemde vereeniging als crediet te verleenen. B. en W. stellen voor, voor de ge meente te aanvaarden een hypothecah crediet ui.t 's Rijks kas tot een bedra^van ten hoogste negentig procent van hei ver schil tussehen de te schatten stichlingskos- ten der woningen en de verleende premie en nimmer meer dan f 9300., ten behoeve van den bouw van een woning aan hel Raadhuisplein, door G. Kamminga, U Schoten en dezen dit bedrag als crcdié1 te verleenen. B. en W. stellen voor, aan C. Hart geen ontheffing der Bouwverordening t# geven. B. en W. stel'en voor, ontheffing dei Bouwverordening te verleenen aan H. Eel- tink. B. en W. bieden ter vaststelling aan de namen van eenige projectstralen len Noorden van de Soenda- en Riouwslraai B. en W. stellen voor, toe te slaan dat het volle bedrag der zekerheidsstelling van den boekhouder-kassier bestaat nit certificaten van inschrijving en ander* effecten. Ter Wioeming van twee leden er twee aflredende leden van hel scheidsge recht voor werklieden, stellen B. en W voor, aflredende leden en plaalsvervan gers te herbenoemen, als leden: A. Koop man en If Bloemer; en voor plaatsver vangende leden P. Gooljes en A. J. Brou wer. Onder de ingekomen stukken is er een van de Haarl. Orkest Vereen., om sub sidie van f 5000. B «n W. stellen voot dit verzoek te behandelen bij de begroo ting. Door Ged. Staten is de begrooting voor 1921 terug gezonden met een aantal be merkingen, welke zij verzoeken, alsnog te willen aanbrengen. R. K. Naai- en Verstelcursas. Door den R.K. Vrouwenbond is alhier een R.K. Naai- en Verstelcursus opgericht, die el- ken Maandag- en Donderdagavond in de R.K. School daarin gratis onderricht geeft. Zij die daaraan deel willen nemen, kunnen zich daartoe vervoegen bij de pre sidente van den R.K. Vrouwenb. Mevr. Zonjé—Maas, Veldwijk. Onbestelbare brieven en briefkaarten Zonneveld, Uitgeest; mej. Janse, Uit geest, T. Metsel, Rotterdam; P. J. Mer sel. Rotterdam. Geslaagd. De heer Krook, ambte naar aan hel postkantoor alhier, slaagde voor het examen postradicaal. Oostenrijksche kinderen. Ook vai niet-katholieke zijde worden hier lei plaatse pogingen aangewend tot plaalsing van Proteslantsche Oostenrijksche kinde ren. Een comité heeft zich daarvoor ge vormd. In tussehen zijn door de St. Vin. centiusverecnigics wederom eenige k.K. Oostenrijksche kindertjes bij parochianen geplaatst. Burgert. Stand. Gehuwd: Jacob van Groen en Neeltie Maria Vennik. Overleden; Grietie Groot, 64 jaar. Bakercursus. Vanwege de afd. „Uit geest" van het Witte Kruis, zal van half Februari tot einde Maart 1022 een baker- cursus gehouden worden. Per week worden 2 lessen gegeven, door mej. Wachter van Amsterdam. Het cursusgeld bedraagt slechts f 1. Zij die daaraan wenschen deel te ne men, hebben zich te vervoegen bij mevr. Boomslra, secretaresse van het Witte Kruis alhier. Zaterdagmiddag is in het Villapark alhier de Openbare Leeszaal geopend. O.m. waren aanwezig de burgemeester, wethouder Gorter en de voorzitter var christelijke en neutrale organisaties. Nabij den Ruigenhoeksclien Strandweg is een schip gestrand. Te Amsterdam is geslaagd voor ho examen M. O. geschiedenis, de heer M van Veen, alliiei- bepaald Door den Minister vail Arbcld P r, vel»en terecht be- dat door B. en W. van v" de uit de weraloo- zwaar is gemaakt tegen 1 1 r„uiralen Bond van Trans zenkas van den t) r Dortarbeiders aan de leden P. L., J. de G„ JB en K. de G., verstrekte uitkceringen. rts pépaald, dat deze uitkceringen, in totaal f 13-73, binnen een maand na deze beslissing in de werkloozenkas moet w«s- den teruggestort.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1921 | | pagina 2