Wisselkoersen en koersen tan Bankpapier H. J. Lamp, Barteljorisstr. 18 Alg. Vereen, van Bloembollen cultuur. Burgerlijke Stand. ECHT DELFTSCHE KERSTBORDEN 1921 f 15,— en f 25,Beperkte voorraad Medegedeeld door DE SPAARNEBANK. NIET OFFICIEEL LATERE KOERS BERLIJN 1.45 Bankpapier PARIJS 22.05 Bankpapier 21.75 22.15 BRUSSEL. Bankpapier 20 65 21.27% WEBKIN 0.10 0.12 Bankpapier 0.09 0.11 LONDEN 11.45 11 52% Bankpapier 11-42* 11.55 STOCKHOLM KOPENHAGEN CHRISTIANS ZWITSERLAND 53.75 53.60 NEW-YORK 2.74 2.74% Plebaan Rikmenspoel. De winkelsluiting. UIT DEN OMTREK. BLOEMENDAAL. AMSTERDAMSCHE BEURS. LAATSTE NIEUWS. Een Engelsch stoomschip aan den grond geloopen. Hooge prijzen. elk lieven het nadeelig saldo zou verdwij Den, ze vragen inlichting. Uitbreiding van de werkzaamheden der Bank, bijv. door het verleeneu van kleine voorschotten zou noodwen dig leiden tot eene niet onbelangrijke stijging der exploitatiekosten, zeggen B. en Wwelke stijging onmogelijk door de daarmede samenhangende toe neming der inkomsten zoude kunnen worden gecompenseerd, zonder de voorwaarden, waaronder die voor schotten zouden worden verstrekt, bui tengewoon bezwarend te maken, wat met het karakter der Bank in strijd zou zijn. Tot die uitbreiding zou dan ook slechts motief zijn, wanneer het blij ken zou, dat er in eene ernstige be hoefte ten deze zou moeten worden voorzien. Van zulk eene behoefte is in de laatste jaren niets gebleken. Integendeel, aangenomen mag wor den, dat de bestaandei nrichtingen vol doende gelegenheid tot het verkrijgen, van kleine voorschotten bieden, ter wijl het werk van de Vereen!ging tegen den Woeker hen, die ach tot haar bestuur om advies en inlichtingen wen den, tegen woekerpractijken voldoende beschermt. Verhooging der tarieven, waar deze pas bij raadsbesluit van 23 Maart 1921 belangrijk verhoogd zijn, moet ern stig worden ontraden. Men late de nieuwe tarieven althans een jaar in werking in afwachtinng van de resultaten van de verschillende pogingen tot vermindering da- exploi tatiekosten. Meerdere leden achten gewenscht bet nadeelig saldo van den Stads schouwburg te doen verdwijnen door betere exploitatie, bijv. door het be schikbaar stellen van het gebouw voor vergaderingen, door vermindering van onkosten, verhooging entree voor de volksvoorstellingen of door verpach ting van het gebouw in zijn geheel. Gewezen wordt op het misbruik, dal nog steeds .plaatsen voor de volks voorstellingen per telefoon worden genomen. De Commissie van Beheer streeft er naar om het gebouw meer nog dan tot dusver beschikbaar te stellen voor muziekuitvoeringen, zeggen B. en W. Voor het houden van vergaderingen eigent het zich minder goed. Verhooging van entree voor de volksvoorstellingen schijnt niet wel mo gelijk, wil het bezoek niet aanmer kelijk verminderen. Vergeleken met hetgeen elders voor dergelijke voor stellingen gevraagd wordt, zijn de prij zen hier normaal. Tegen het nemen van plaatsen voor volksvoorstellingen per telefoon zijn bereids maatregelen genomen. Daar de Keuringsdienst is eene in stelling ten algemeenen nutte meent een. lid, dat de post: „grondbelasting" kan vervallen. "Gewezen moge worden op het be paalde bij Kon. Besluit van 18 Maart 1921, Staatsblad No. 592, waarbij vol gens art. 4, 16o, grondlasten tot de exploitatiekosten van den dienst moe ten worden gebracht, voorzoover de gebouwen van den dienst en de daar toe beboerende grond krachtens eigen dom of eenig zakelijk recht in het be zit zijn van de centrale gemeente, enz. Zeggen B, en W. Getracht zal evenwel worden on belastbaarstelling te verkrijgen. Door een lid werd gevraagd of de Burgemeester zich no« altijd op het eens ingenomen standpunt stelt, dat op Zondag geen optochten met ont plooide banieren mogen worden ge houden. Hetzelfde lid vraagt of er bij de recherche een speciale dienst is. die ach betast met het opsporen en op jagen van communisten. bevraagd wordt of naast de rappor ten van den heer Tenckinck ook die van den heer Nolthenius kannen wor den overgelegd. Eenige leden betreuren het, dat de heer Nolthenius niet meer voorkomt onder de hoofdinspecteurs en spre ken een woord van waardeering voor de vele en langdurige diensten door hem aan de gemeente bewezen. De Burgemeester deelt mede, dat zich geen nieuwe gezichtspunten heb ben voorgedaan, die hem tot de over tuiging gebracht hebben dat het ten dezen door hem ingenomen standpunt onjuist is. Een speciale dienst als bedoeld in het tweede lid hierboven bestaat niet. Tegen het overleggen van de in de 3e alinea bedoelde rapporten bestaat geen bezwaar. Enkele leden betreuren de ophef fing van de politieschool, andereu vra gen of zulks reeds een feit is. De vrees wordt geuit, dat bij ver mindering van het aantal agenten, de Veiligheid, zai verminderen en de so ciale positie der agenten wellicht in bet gedrang zal komen. Beter acnt men vermindering van het kader, vele werkzaamheden, thans door inspecteur-s verricht, kunnen ge makkelijk door hoofdagenten geschie den. Eene inspectrice wordt noodig ge acht, gewezen op de resultaten daar mee elders verkregen. De politieschool, antwoorden B. en iW.. is op 1 Augustus 1921 bjj gebrek aan personeel voorloopig opgeheven. Nadien is ecnig onderwijs gegeven, dat eclr ter' in verband met 't groote aan tal zieke agenten ook moest worden stopgezet, zoodat thans geen onder wijs meer genoten wordt. De meerderheid van Het college deelt de vrees, in de tweede alinea geuit niet; de Burgemeester verwijst te dezen aanzien naar de uiteenzelling in zijne afzonderlijke tot den Raad gerichte nota. De hoofdagenten zijn thans over-' belast met werkzaamheden en instede van meer. zal minder werk aan hen moeten worden opgedragen en de taak der inspecteurs worden uitgebreid, hoezeer naar het oordeel van den Burgemeester, ook dezen reeds eene volledige dagtaak hebben. Voor eene inspectrice is in onze stad lang niet voldoende werk, zoodat aan stelling tot nu toe niet noodig wordt geacht. Gevraagd wordt of de post voor de Burgerwacht niet kan vervallen. En kele leden achten opheffing der Bur gerwacht gewenscht. Men had gaarne inlichtingen omtrent de wijze, waarop deze post wordt besteed en verlangt specificatie. Door enkele leden wordt de post verkeersborden te hoog geacht, ook wordt gevraagd of de kleuren niet duidelijker kunnen zijn. Het bedrag van f 350 voor het onder houd der ongeveer 75 verkeersborden is naar de meening van B. en W. niet te ruim genomen; zoodra overschil deren noodig zal zijn, zal overwogen worden of een helderder tint de dui delijkheid ten goede zal komen. Mogelijk wordt geacht dat op den post kleeding politie kan worden be zuinigd door mindere verstrekking en door uniforme kleeding door het ge- heele land. Op dezen post is ongeveer f 15000 bezuinigd door de gelegenheid tot in schrijving voor het jaar 1922 open te stellen voor leveranciers ook buiten Haarlem. Verstrekking van minder kleeding- stukken is onmogelijk, daar de draag tijd reeds tot het uiterste is verlengd (het laatst op 31 December j.l.) Invoering van uniforme kleeding in het geheele land zal voorloopig wel tot de vrome wenschen blijven be lmoren, omdat iedere burgemeester, "van boe kleine gemeente ook, daar over zijne persoonlijke inzichten heeft. Gevraagd wordt of vervanging van paarden door motorkracht niet voor deelt ger is. Eigen brandverzekering of aanslui ting bij de verzekering van de Ver eeniging van gemeenten wordt wen- schelijk geacht. Een onderzoek zal worden ingesteld wat het voordeeligste is. Voor eigen brandverzekering is het te dekken object te klein, terwijl aan sluiting bij de verzekering van de Ver- cerriging van Nederlandsche Gemeen ten niet in het belang der gemeente zou zijn daar bij de bestaande ver zekering het risico voor dc gemeente kleiner is. Gevraagd wordt meer lantarens te electrificeeren. speciaal de nieuw te plaatsen lantarens. 'Eenige leden keuren het af, dat de gemeente gas voor goedkooperen prijs bekomt. Tenzij de electrische verlichting van straatlantaarns op te groote kosten, van aanleg stuit, wordt in nieuwe lantaarns steeds electriscli licht aan gebracht, antwoorden B. en W. Door het wegvallen der inningskos ten is het gas aan de gemeente ge Ieverd uiteraard goedkooper dan het aan particulieren geleverde, terwijl bovendien de gemeente ten dezen te beschouwen is als groot-verbruiker. Het schijnt juist, dat dit in den bere kenden prijs wordt weergegeven. Spoedige reorganisatie van den Ge neeskundigen dienst wordt gevraagd en nadere inlichting omtrent den post a f 1.000kosten ter voorkoming van onnoodige beschikking over zieken huisruimte. Een voorstel tot reorganisatie van den. geneeskundigen dienst kan van B. en W. niet verwacht worden, zoo lang niet de finandeele toestand der gemeente een gunstiger stadium is in getreden. In verschillende gevallen kan op neming in ziekenhuizen zonder na deel voor 3e verpleging en genezing van patiënt vermalen worden, indien hulp in het huishouden wordt ge geven. Meestentijds voorziet hierin de Ver een! ging „Huisverzorging"; onder be paalde omstandigheden n.L bij lij- ders aan tuberculose en bij kraamvrou wen, helpt deze Vereeniging niet; ook geeft deze Vereeniging hulp geduren de een beperkten tijd, ongeveer 6 we- 7en. Voor die gevallen, waarbij Huisver- zorging geen hulp verschaft, terwijl toch door deze hulp ziekenhuisver- pleging kan worden voorkomen, dient deze post. (Wordt vervolgd.) Haarl. Bachvereeniging. Derde Feestconicert. Toen Beethoven componeerde „Seid umschlungen Millionen" „Alle Men schen werden Brüder", was hij menschen- schuw, leefde voor de wereld in vol maakte vernedering, ongenaakbaar en on herkenbaar. Zijn ziel leefde, zonder ver troebeling, in de sfeer vanwaar uit alléén de geest van algemeene liefde komen kan. Het geheele leven van Beethoven was onverbroken een streven naar het ware geluk, het geluk dat tegelijk de sterkste kracht en de mildste toedor heid is. Alle vijanden die de mensche- lijko ziel bestormen, had hij als kunste naar met dubbele macht te bestrijden; alle overwon hij ze met de onvergelijke lijke ontplooiing zijner schoone goedheid, met de voortdurende opoffering van alles wat voor de eeuwigheid ijdel is. Hij kende zichzelf alléén als het hart en den geest der menschheid, was nooit an ders dan met de goddelijke deugden be zield en trachtte met het bewust ver stand naar niets anders dan het oplos sen en vereeuwigen van de algemeen- menschelijke nooden en lusten in één kunstwerk dat aan alle menschen zou toebehooren. Wij staan voor Beethoven, die zich met den adel van zijn hart en de schittering van het genie als reine stom van millioenen altijd tot God richtte, als voor een heilige, die de vereering tot zich trekt door de lichtheid zijner liefde en de zware kracht der zelfverloochening. Hrj heeft in do eenzaamheid zijnor ar moede en zijn zwarte doofheid een lichte wereld voor zich gezien, oneindig stralend, zonder verblinding en zoo moet hij zijn koorsymphonie verheerlijkt gehoord heb ben door als dansenden voortschrijdende menschen, luid-zingend, elkander voort stuwend en jagend in ééne omhelzing van vreugde, hartstocht en liefde. Zijn muziek blijft tot het einde die geweldige smeeking tot God, zij kan niet komen tot de vleiende vermoeidheid, die bij veel andere componisten als hemel-sfeer moet dienen, zij wordt slechts feller door de uiterste inspanning van alle menschelijke energie, zij verscheurt zichzelf en wil het doel als onmiddellijke daad. De krach ten van Beethoven's ideaal hadden Europa overstroomd moeten hebben. Het is iederen dag volmaakt zinrijk om Beethoven's Negende Symphonie uit te voeren en 'n vereeniging die feestviert kan zeker niet beter doen dan dit werk door de sterkste muzikale krachten te laten klinken. Hier is dus eer te betuigen en hulde te brengen. Hier zij dus ook warme hulde en dank gedracht aan Mengelberg, aan het solo-quartet Mia Peltenburg, Meta Beidel, Urlus en Thom Denijs, aan het Amsterdamsche Toon kunstkoor en het Concertgebouworkest. Wat mij betreft klonk deze symphonie nooit voor eenige honderden, maar alleen altijd voor duizenden en duizenden in het licht der vrije lucht, in de warmte der zon, zoodat de waarheid dezer mu ziek zich vereent met de waarheid der natuur en zonder stoornis tot waarheid der menschen wordt. H. E. A. In de pauze werd het bestuur der ju- bileerende Bachvereeniging met bloemen en geschenken gehuldigd door de leden, bij monde van den heer Jhr. Teding van Berkhout. Br waren natuurlijk ook kran sen en bloemen voor Mengelberg en de solisten en het Concertgebouworkest. Er heerschte den heelen avond een onge kend enthousiaste stemming. Na afloop had er een vriendschappelijke bijeenkomst plaats. Heden werd in een der zalen van „de Kroon" door de Alg. Vereen, van Bloembollencultuur de 143e Algemeene Vergadering gehouden. De waarnemend voorzitter, de heer A. 8. Bijnierse, te Overveen, hield de openingsrede, waarin hii eenige beschou wingen wijdde aan het afgeloopen jaar en de meening uitsprak, dat men over het algemeen tevreden kan zijn. Ondanks de moeiliikheden, welke Amerika bij den invoer neg steeds in den weg legt, niettegenstaande de onverwacht hooge invoerrechten in Zweden, niettegenstaan de de onverwacht hooge invoerrechten in Zweden, niettegenstaande het over vloedig rijke gewas, waardoor men in staat was, den afnemers het beste te leveren, is geen noemenswaard overschot te constateeren. Was er in 1920 tot 1 November een uitvoer van nog .geen 15 millioen K.G. tegen een waarde van f 21.000.000, dit jaar zijn deze cijfers 21.500.000 K.G. en f 21.000.000. De prijzen voor hyacinthen, tulpen en narcissen waren midden-seizoen stijgende en hebben zich op die basis tot einde seizoen kunnen handhaven. Spr. hoopte, dat de voorspellingen der pessimisten, die steeds een donkere toe komst voorspelden, gelogenstraft zouden worden en spoorde aan, energiek verder te werken, te trachten, de culturen te verbeteren en den export te verhoogen, waardoor loonende prijzen niet uitblijven. In zijn terugblik op het afgeloopen jaar wees spr. er verder op, dat de vereeniging een woelige periode achter den rug heeft; hoe oen gedeelte der leden niet met de leiding tevre den was en ingrijpende voorstellen in dienden, waarmede de voorzitter zich niet kon vereenigen en ontslag nam. Ook later was het Hoofdbestuur door de oppositie green critiek bespaard ge bleven, doch het ware beter geweesit, alduB spr., als die oppositie eens nage gaan had, welke kracht er in de laatste jaren van de af deelingen was uitgegaan, dan zouden zij tot de erkenning hebben moeten komen, dat zoo goed als geen kracht van haar is uitgegaan, enkele uitgezonderd. Oritiek uitoefenen is meestal goed, doch ze moet opbouwend zijn. Spreker spoorde vervolgens aan, het Hoofdbestuur in zijn plannen te steunen, o.m. om te komen tot de oprichting van de Krelagedtichting en een eigen ge bouw, om ten slotte eenige woorden van hulde te wijden aan de nagedachtenis der leden, die der vereeniging in het afgeloopen jaar door den dool ontvallen zijn. De notulen werden goedgekeurd. In de commissie tot bet nazien van dc rekening en verantwoording van den penningmeester over 1921 werden be noemd dé afd. Westelijk Schouwen, Bo- vencarspel en Omstreken en Haarlem mermeer. Bij acclamatie en onder luide teekenen van instemming van de vergadering werd tot voorzitter gekozen in de vacalure- J. H. Wentholt, de heer E. H. Kreiage. Tot Hoofdbestuursleden in de vacatu res P. J. v. d. Ploeg en A. S. Rijnierse, die niet herkiesbaar waren, werden geko zen de heeren W. v. d. Laan, te Voor hout en J. Peréboom te Sassenheim. Over het voorstel van het Hoofdbe stuur, om met ingang van 1 Januari 1922 te benoemen tot algemeen secretaris-pen ningmeester voor een tijdvak van 5 jaren den heer H. J. Voors te Haarlem, ont spon zich eenige discussie. Ten slotte wérd de Héér H. J. Voors'1 Lenoemd. Door dien heer Warnaar werd een warm woord van buide gebracht aan den voorzitter, dien heer Rijnierse, voor al wat deze in den moeilijken tijd, dien de vereeniging doorgemaakt heeft, gedaan heeft. (Luid applaus.) Hierna zeide de heer Voors, dat het hem een eer was, met groote meerder heid gekozen te worden, terwijl het een genoegen moest zijn voor degenen die hem geholpen hadden zich in de Vereeni ging in te werken. Spreker zeide toe, al zijn krachten te wijden aan de belan gen der Vereeniging, De voorzitter wenschte èn den heer Voors èn de Vereeniging geluk met deze verkiezing. Het Hoofdbestuur stelde voor, het te machtigen om de Alg. Vereen, eventueel met dien Bond van Bloembollenhandela ren en het HoJlandsch Blioembolienkwee- kersgenootschap toe te doen treden als mede-contractante ten eenre van het con tract ter bestrijding van dien handel in afgesneden Darwin en Late Tulpenbloe men. De afdeeling Haarlem vroeg of dit voorstel niet m strijd was met de statu ten, hetgeen de voorzitter ontkennend be antwoordde. De afdeeling Limmen was er tegen, omdat het contract volgens haar practisch onuitvoerbaar is. Het voorstel werd aangenomen. Het Hoofdbestuur stelde voor, goed te keuren, dat over 1921 50 procent van het aan de afdeeling toekomende quotum is uitgekeerd, ter dekking van bet tekort 1920 en te bepalen, dat over 1922 dezelf de maatregel zal worden genomen, opdat het tekort 1920 kan worden afgelost Dit tekort is thans nog ƒ2.564.03. De afdeeling Oegstgeest stelde voor, de dekking van het tekort over twee jaar te verdeelen. Het voorstel van het Hoofdbestuur, als zijnde het verst strekkend, werd het eerst in stemming gebracht en aangenomen. Hierna werd gepauzeerd. t Collecte. De collecte, Zondag gehouden in de parochiekerk van O. L. Vrouw Ro zenkrans, ten bate van de St. Vincentius- Ver. heeft opgebracht de somma van f 1200. De predikaties werden gehouden door den WelEerw. Pater O. E. S. Aug. Haarl. Handelsschool Vereeniging. Dinsdag 20 Dec., 's av. 8 uur, zal in de bovenzaal van Brinkmann een lezing wor den gehouden door den heer Verkruysen, dir. van de school voor bouwkunde, over: „Kunst en de Geest (Jes Tijds". De eerste, welke georganiseerd is door de onlangs weder opgerichte Centrale Commissie van Schoolvereenigingen hier ter stede. Ongeval. Zondagavond omstreeks 7 uur werd op de Amsterdamsche vaart, on der gemeente Haarlem de 49-jarige O. B. te Haarlem door de tram aangereden. B. liep in de richting Haarlem aan de rechterzijde van den weg. Op 50 M. afstand gaf' de bestuurder fluit- en belsignalen. B. week eerst voor licht uit doch kwam toen weer onder het licht van de train. De bestuurder stopte onmiddellijk doch B. bleek door den volgwagen gegrepen te zijn en lag bewusteloos op 't spoor. Per tram werd hij naar 't St. Elisabeth's Gasthuis te Haarlem overgebracht waar Dr. Veen een wonde in t achterhoofd consta teerde. B. is doof en lijdt aan toevallen. Aanrijding. Zekere J. S. te Delft, reed gisteren met zijn auto op de Houtbrug tegen een der palen aan, doordat de ruit van de auto beslagen was en S. slecht van gezicht is. De auto geraakte defect en werd naar de reparatieplaats van Gebr. Kimman gebracht. Een inzittende dame, die door den schok voorover gevallen was, verwondde haar ge zicht. Zij werd in het politieposthuis ver bonden. Een onbekend meesterwerk. In de mededeelingen van het Nederlandsch-His- torisch Instituut te Rome (1921) lezen wij, dat jn de verzameling van prof. Paolini te Rome ontdekt is een mansportret uit de 15e eeuw, dat toegeschreven wordt aan een Haarlcmsch meester. Het stelt voor een jongen man en is een borstbeeld, levensgroot. Het is aangekocht te Weenen en volgens een Duitschen des kundige werk van Petrus Christus. Volgens dr. G. J. Hoogewerff behoort het echter zeer stellig tot de Haarlemsche School en werd het geschilderd door één der ano nieme meesters, die onder invloed Yan Gertgeen tot St. Jans alhier werkten. Ten overvloede is het dr. Hoogewerff gelukt, het volgende opschrift ter keerzijde van het paneel te ontcijferen: „Die edele Simon van Adrichem, die sterf ano. 1482, begraven tot Beverwijek." Verder deelt dr. Hoogewerff mede, dat de linkerbovenhoek der schilderij een circa 1525 ingeschilderd familiewapen vertoonde, dat door den tegenwoordigen eigenaar werd verwijderd, gelukkig na het eerst te hebben gefotographeerd: Leeuw van Holland (rood op goud, klimmend naar links) met een barensteel van zwart of donkergroen en daaronder een hartschitd; molenrad op een zilver veld; als helmteeken dient de kop van een bok. Blijkens het costuum is het merkwaardige portret tusschen 1460 en 1470 geschilderd. Dr. Hoogewerff besluit zijne beschrijving met de bemerking, dat een speciaal onder zoek aangaande den voorgestelden persoon zeer gewenscht is. Geboren: 15 Dec. d. van H. A. Mattens- Roosloot. z. van P. Meure-Wielenga. 16 Dec. d. van E. Ivfarchand-v. d. Wijk. d. van A. P. Langhorst-de Boer. z. van J. v. d. Nederend-Kinjet. z. van J. Tromp- v. Diepen. -z. van G. Terol-Molitoor. 17 Dec. d. van J, F. M. Dopheide-v. Reijsen. d. van C. Ketting-de Jong. 18 Dec., d. van A. E. Bocree-Peters. d. v. W. H. C. de Munck Mortier-Swart z. van A. Sweijen-Dekker. Overleden: 16 Dec., W. M. Herfst, 84 j„ Raamsingel. A. Mooijman-Olter, 58 j., Oranjestraat. J. j. Lippes, 20 j., Rolland straat. A. C. v. Ghert-v. d. Brule, 72 j., Saenredamstraat. A. F. Horeman, 8t j., Leidschestraat. J. p. Nobels, 74 j., Turf markt. J. Veen, 67 j., Nieuwe Gracht. D. C. Kuijte, 79 j., KI. Houtstraat. 17 Dec., A. M. Diermanse, 75 j., Weverstraat. H. v. d. Vossen, 71 j., Antoniestraat, W. John-Jansen, 74 j., L. Raamstraat. A. v. Hciningen-v. d. Ham, 67 j., Jansstraat. A. Surendonk-Pietersma, 81 j., Jans- straat. M. E. v. d. Boorn-v. d. Lelie, 72 j., Schagchelstraat. 18 Dec., J. L. J. Smit, 63 j., Kamperlaan. N. C. O. O. V. Tot voorzitter van de afdeeling Haarlem der Nat. Ohr. Gel. 1.52% 1.50 1.56% 21.65 20 55 21.171»» - Vereeniging werd Zaterdag j.l. gekozen de heer W, P. J. Overmeer, die deze be noeming aanvaarde. Giften. Ontvangen voor de Hon- gaarsche en Russische Priesters f 2.50. Voor de Weenache Priesters van een oud vrouwtje f 10. Kindervoeding. De vereeniging Kin dervoeding deelde in den afgeloopen week aan warm voedsel uit: Maandag 123, Dinsdag 124, Woensdag 121, Donderdag 119, Vrijdag 127 en Zaterdag 110 porties. De Hoog Eerw. Heer Plebaan JRikmen- spoel is in zooverre hersteld, dat Z. II. Eerw. waarschijnlijk deze week de Maria- stichting zal verlaten. Van 17 December tot en met 24 Decem ber is de w&nlkelsluitóngsverordiening bui ten werking en mogen de winkels dus ook na 8 uur geopend blijven. 'Mevr. Van Tienhoven f. Te Bent veld is, ruim 75 jaren oud, overleden mevr. A. 8. M. van TienhovenIlacke, weduwe van wijlen den vroegeren bur gemeester van Amsterdam en commis saris der Koningin in Noord-Holland, air. G. van Tienhoven. De Beurs opende heden vast. Staatsfondsen. 5 pet. Nederland 87; 6 pet. lndië 93 Yi. Culturen. Koloniale Bank 114; Is- dische Bank 92; Vorstenlanden 137)4H, V. A. 334. Industriële waarden. Insulinde olie 9. Oliewaarden. Koninklijke 433; Con sols 141; Orion 33. Tabakken, Amsterdam Deli Be- soeki 63; Rotterdam Deli 29)4Medan 272. Rubbers. Amsterdaf Rubber 106X; Deli Batavia 94; Nederl. Rubber 63; Rot. Tapanoeii 28. Scheepvaartwaarden. Holt. Am. Lis» 155/8; Holt. Boot 49; Kon. Holl. Lloyd 21; Japanlijn 105; Paketvaart 95)4; Scheepvaart Unie 100/219; Marine 16%. Amerikaansche waarden. Hide and Leather 66; Steel 94; Smelting 52; Ana conda 111; Cigar 74%; Atchison Topeka IOO; Voting Rails 21; Denver 1; Sout hern Pacific 90; Union Pacific 143. IJMUIDEN. Het Engelsche stoom schip Blairmore van Newcastle met een lading steenkolen te IJmuiden aangeko men, is Zondagmorgen aan den binnen kant van den Noordpier aan den grond geloopen, meldt „Do Ort.". n 428e NED. STAATSLOTERIJ? Trekking van Maandag 19 Dec 3e Klasse le Lllst 21305 ƒ5000. 5750 200a 4868 16615 elk 1000. 6372 14133 elk ƒ400. 11429 16721 17793 elk 200. 230 638 849 1338 1680 1922 2513 2640 3023 3509 4010 4353 4741 5067 5253 5521 5698 6352 7027 7398 8125 8345 8905 9205 9495 9747 9974 10245 10739 11104 11415 11890 12184 12418 12699 12969 13226 13380 13859 14129 14433 14606 14811 15181 15457 15688 15931 16268 16346 16747 17086 17397 17456 18115 18465 18698 18880 19119 19427 171 179 221 517 595 603 764 814 847 1137 1283 1291 1508 1530 1596 1790 1821 1884 2199 2258 2452 2620 2629 2639 2863 2933 2952 3374 3421 3503 3686 3824 3986 4261 4275 4324 4505 4602 4713 4918 4977 4980 5161 5185 5199 5340 5498 5499 5560 5591 5679 5869 5936 6187 6781 6916 7011 7013 7205 7220 7373 7932 8011 8030 8253 8284 8309 8754 8771 8824 i 9042 9106 9184 9361 9371 9415 '9623 9671 9701 9947 9951 9956 0156 10226 10235 10440 10694 10735 10918 10987 11048 11228 11275 11373 11613 11671 11687 12015 12039 12095 12292 12306 12341 12546 12584 12650 12885 12917 12951 13121 13170 13183 13300 13309 13320 13599 13692 13846 14012 14053 14088 14339 14376 14379 14544 14576 14596 14750 14783 14791 14969 15082 15140 15346 15401 15412 15576 15614 15624 15854 15884 15908 16120 16146 16181 16309 16339 16344 16649 16716 16730 ■16920 16973 17009 17263 17278 17295 17432 17443 17451 17852 17921 17957 17981 18009 18111 18278 18280 18325 18572 18574 18666 18791 X8812 18857 19081 19093 19109 19308 19364 19375 19563 19602 19749 19818 19892 19917 20244 20350 20369 20527 20544 20677 20801 21063 21077 21274 21278 21389 21669 21700 21727 21845 21948 22031 22257 22288 22342 (22612 22682 22687 22988 20421 21460 21742 22044 22406 22708 100. ƒ45. 239 417 460 710 745 750' 1006 1021 1070; 1388 1411 1425] 1768 1772 1781 2064 2161 2185 2561 2577 2617 2748 2750 2847 3216 3265 3366 3521 3572 3645 4077 4113 4148 4366 4387 4448 4821 4828 4859 5083 5118 5140 5286 5311 5317 5523 5534 5539 5805 5811 5816 6531 6542 6778 7093 7129 7157 7448 7521 7541 8186 8206 8234 8452 8528 8745 8956 9029 9039 9252 9329 9356 9552 9575 9583 9753 9807 9924 9997 10090 10118 10319 10348 10382 10751 10839 10912 11106 11115 11204 11426 11529 11546 11908 11950 11987! 12198 12248 1227» 12478 12491 12534 12838 12841 12849 12973 12984 1303» 13235 13245 13249: 13531 13536 13585 13902 13959 13935 14189 14229 1424» 14442 14492 14505 14636 14696 147301 14846 14853 14906 15189 15218 15255 15563 15569 15571; 15737 15796 15846 15952 16080 16082 16270 16287 16293 16353 16476 165911 16778 16794 16896 17209 17226 172271 17400 17430 174311 17463 17719 17739 18229 18237 18263 18482 18552 18562 18714 18732 1878S 18908 18953 19032 19187 19216 19222 19437 19457 19541' 19814 20165 20214 20231 20449 20455 20501 20746 20761 20780 21172 21224 21236 21481 21536 21649 21748 21757 21794 22146 22203 22222 22439 22563 22583 22777. 22805 22811

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1921 | | pagina 2