N.V. „DE TIJDGEEST" BENNEBROEK. HILLEGOM. LISSE. UITGEEST NOORDWIJK. - VELSEROORD. De afdeeling JLimmen was er iegeil, omdat het contract volgens haar practise!) onuitvoerbaar is. Het voorstel werd aangenomen. Het Hoofdbestuur stelde voor, goed te keuren, dat over 1921 50 procent van het aan de afdeeling toekomende quotum is uitgekeerd, ter dekking van het tekort 1920 en te bepalen, dat over 1922 dezelf de maatregel zal worden genomen, opdat bet tekort 1920 kan worden afgelost. Dit tekort is thans nog 2.564.03. De afdeeling Oegstgeest stelde voor, de dekking van het tekort over twee jaar te verdeelen. Het voorstel van het Hoofdbestuur, als zijnde het verst strekkend, werd het eerst in stemming gebracht en aangenomen. Hierna werd gepauzeerd. Na de pauze kwam allereerst in bespreking het voorstel van het Hoofd bestuur, om art. 9 van het reglement, bedoeld bij art. 34 b der statuten (scheidsgerecht; te wijzigeu.welk voor stel na een korte discusisie aange nomen werd. Dan werd de begrooting voor 1922 behandeld, sluitende in inkomsten en uitgaven met een bedrag van f 27565. De afd. Noordwijk wilde op som mige posten meer bezuinigd zien, o. m. op de kosten der Algemeene Vergade ring (begroot op f 350). De afd. Noord- wijk zou willen, dat de afdeelingen voortaan slechts één in plaats van twee, zooals tot nu toe, afgevaardig den zou kunnen afvaardigen. Den post „jaarboekje" zou Noordwijk van f1500 tot f 1100 willen verlaagd zien. De afd. OverveeaBloemendaal zou bet aantal afgevaardigden ter Alge meene Vergadering niet willen ver minderen; wel echter zou zij den post „jaarboekje" verlaagd willen zien. De kosten inning van contribution zou de afd. door de leden willen doen betalen. De aïd. Hillegom zou dit jaar het jaarboekje niet willen uitgeven. De voorzitter beantwoordde de spre kers en zeide. dat één afgevaardigde niet in het belang der vereenijging was. Zijn er twee, dan kunnen zij bij een eventueel vrij mandaat rugge spraak met elkander houden. Het jaarboekje heeft het vorige jaar niet meer gekóst dan f 1100, terwijl 6pc, het belang uiteenzette van het jaarboekje. De zuivere kosten zullen waarschijnlijk f 400 bedragen, daar een bedrag van f 1100 geraamd wordt aan ontvangsten van advertentiën in het jaarboekje. Het voorstel Overveen-Bloeniendaal, de inningskosten contributiën door de leden te doen betalen, zal door hel Hoofdbest. nader overwogen worden. De begrooting werd daarna goedge keurd, zooals zij door het Hoofdbe stuur vastgesteld was. Bij de rondvraag werd besloten een verzoek aan het Tweede Kamerlid dr. Deckers te richten, dat deze zijn voor stel inzake afschaffing van den zomer tijd zou handhaven. De afgevaardigde van Noordwijk bracht namens de vergadering een woord van hulde aan den voorzitter voor diens prettige en onpartijdige lei ding. Nadat de voorzitter nog een woord van dank had gebracht aan het aftre dend Hoofdbestuurslid, den heer P. J. v d Ploeg, voor diens vele werk in het belang der vereeniging, werd de vergadering gesloten. Banzeavond. Donderdag 15 Dec. lield de jonge Hanze-afdeeling Benne- hroekVogelenzang haar tweeden jaar- Jijkschen propaganda-avopd in café „De Nieuwe Geleerde Man, van den heer Stokman. 1 Te ruim half acht opende de voor zitter de vergadering met den Christe- lijken groet en h eette de talrqk opgeko men dames en heeren welkom. Bijzon der heette hij welkom den HoogEerw. Heer Deken van Vogelenzang, den Zeer- Eerw. Heer Pastoor van Bennebroek, als geestelijk adviseur, de Eerwaarde Heeren kapelaans Sisterman en kapelaan Brinkman, de gasten-bestuursleden met hun dames van de zusterafdeeling Heem stede, de bestuursleden der afdeelingen jLisse en Hillegom en ten slotte den spreker van den avond, den heer Chris. H. Jansen. De voorzitter wees op de beteekenis der Roomsche vrouw in de Roomsche organisatie, maar ook op de beteekenis der jongelingschap, die met de jonge dames in het bijzonder dezen avond wa ren uitgenoodigd, en welke later de taak van de ouderen hebben over te nemen. Die taak moge in de toekomst mis- Behien zwaar zijn, de ontzettende geest van het grof egoïsme en zedenbederf ïnaakt het plicht, mede te werken aan het mooie devies van Paus Pius X: Al lee herstellen in Christus. De aanwezigen een leerrijken en gszol- ligen avond toewenschend, was hiermede de vergadering geopend. Na het zingon van het Bondslied gaf de voorzitter het "woord aan den spreker, die met applaus werd begroet. De heer Jansen begon met een gees tige inleiding, om geleidelijk over te gaan in een mooie, pittige, overtuigen de redevoering. Vooral het eerste gedeelte, waarin spr. wees op de groote, innerlijke beteeke nis van de R. K. middenstand -org.nisatio was mooi. Hoe het niet gaat in eerste instantie om het enkel stoffelijke, om do man netjes van den Rijksdaalder, maar dat een hoogere overtuiging ons beheerschi, welke het stoffelijke ondergeschikt maakt van het geestelijke, en het eerste, mid del om het doel te bereiken. In prachtig gekozen woorden bracht spreker ze voor het front, die Roomsche middenstanders, die het beter weten dan Paus en Bisschoppen en alle Katholiek- sociale voormannen, ofwel uit kleinzie lige motieven en contributievrees weg blijven van de plaats waar ze hooren en 1 Roomsche plicht hfun gebiedde R. iC. organisatie. De organisatie, van wier werken zij nog wel de stoffelijke voordeelen wil len genieten. Maar wij zullen geen knieval voor hen doen, aldus spreker, om ze te krij gen waar ze hooren. Liever een kleine, maar kerngezonde en kernovertuigde ver eeniging van menschen, op wie men vertrouwen kan en die durven strijden en voor hun beginselen uitkomen, dan de groote massa, waarvan de meesten vandaag er in komen en morgen er weer uitgaan en wier kleingeestige opvattin gen de Roomsche zaak meer schaden dan bevoordeelen. Niet dus allereerst op de stoffelijke voordeelen zullen wij onze menschen trachten te winnen, maar op het begin sel, dat voorop moet staan, en waarop men zich als lid der Katholieke Stands- organisatie moet aansluiten. In het tweede gedeelte behandelde spr. de stoffelijke en maatschappelijke voor deelen welke aan de Standsorganisatie verbonden zijn en welke juist van zoo veel hooger waarde worden daar ze aan het beginsel getoetst zijn. Spreker bracht nog even in herinne ring de waardeering van den midden stand uit den mobilisatietijd en thans; het mislukken van gemeentewinkels en hoe men hoe langer boe meer tot inzicht en overtuiging komt voor het recht en de onmisbaarheid van den middenstand. Spreker wijst in dit verhand op de groote beteekenis der R. K. Midden standsorganisatie, en hoe ook een kleine afdeeling groot kan zijn in daden. Hij feliciteerde de afdeeling met haar tweede jaarfeest en hoopte dat de jonge, kleine vereeniging een groote krachtige afdeeling zal wxxrden. Spreker bracht nog een woord van hulde aan wat hier in de bollenstreek gedaan wordt voor de Roomsche zaak, en hoe de gewestelijke R. K. Midden standsfederatie Lisse en omstreken, een der meest actieve gewestelijke federa ties is. Met een krachtig-warme aansporing om mede te werken en mede te leven de Roomeche Middenstandszaak, die ook de zaak is van God, besloot spreker zijn overtuigende en met groote aandacht ge volgde rede. Een warm en langdurig applaus was sprekers belooning. Na een kleine pauze, waarin de dames en heeren getrakteerd werden op spe culaas, geheel belangloos aangeboden door lie bakkers Hanzeleden Lommer se en Oud, hield de ZeerEerw. Geestelijke ad viseur een korte toespraak over de betee kenis van het aan te schaffen vaandel. In een kort maar gloedvol woord deed Z.Eerw. uitkomen de zinnebeeldige be teekenis van het vaandel, hoe wij daarin uitspreken onze beginselen en onza da den, en hoe het vaandel is in onze Roomsche organisatie onze Roomsche vlag, kl ie wij altijd en overal moeten durven ontplooien, breed uit voor onze beginselen. Onder dat vaandel moeten wij strijden onzen Roomschen strijd en er uit putten de kracht om voort te werken in de richting welke onze beginselen ons aan geven. "Rn al zullen wij te Kampen hebben met den Jan Balie-geest, wanneer wij trouw blijven aan het Roomsche vaandel, zullen wij zeker overwinnen. Een hartelijk applaus volgde op deze korte maar rijke toespraak. De voorzitter bedankte nu Z.Eerw. voor de uiteenzetting der beteekenis van het vaandel en hoopte, dat hpt sucoes evenredig zou zijn aan den rijken in houd der toespraak. Hierna werd het programma, dat voor een gedeelte was gewijd aan het ver- eterken der vaandelkas, verder op ge zellige wijze afgewerkt. Het was een leerzame en gezellige avond, die van blijvende waarde zal zijn voor de Roomsche middenstandszaak. Vrijdagavond te 7 uur vergaderde de Gemeenteraad onder voorzitter schap van den waarnemend burge meester, den heer P. Zeestraten. De notulen werden, behoudens een opmerking van den heer Bakker, die er op wees dat de Boerenweg geheel en al voor vrachtauto's verboden is en niet zooals de notulen weergaven voor deze, niet hooger belast dan 1500 Kilo goedgekeurd. Onder de ingekomen stukken kwam o. a. voor een schrijven van den Mi nister van Arbeid om medewerkiing, zoonoodig aan de noodlijdende werk- loozenkassen. Goedgevonden. Eveneens tot bijdrage in het bacte riologisch onderzoek te Haarlem. Aan den Rijksveldwachter Kraakman werd een gratificatie van f 50 per jaar toegestaan. Een kasgeldleening, groot f 9000.—, word toegestaan en de Voorzitter ge machtigd, op de voordeeligste wijze te trachten dit te verkrijgen. Over de door het Rijk verplich tend gestelde nieuwe scnooigeldrege- ling, werd heel wat gediscussieerd. De wet geelt de lijn aan, waarop de heffing geschieden moet. De gemeente stelt echter het kohier vast. De heffing gescTïicdt door de gemeente oï door het schoolbestuur, welke aansprake lijk zijn voor het bedrag, dat geïnd moet worden. De heer Bakker doet enkele vra gen omtrent deze nieuwe regeling en wat betreft de vergoeding. De regeling der heffing en vaststel ling kohier, aldus de Voorzitter, moet vóór 1 Jan. 1922, wanneer de rege ling in "werking gaat, geregeld zijn. en toegezonden. Een nieuwe regeling op de vergoe ding voor onderhoud gebouwen, per soneel. enz. komt na Nieuwjaar. Bij deze discussie kwam naar vo ren, dat de kinderen der openbare schooi f 114 en die der bijzondere scholen f 82 per lund kosten ïn deze gemeente. De nieuwe regeling geeft een ver goeding door het Rijk van f 40 per kind. Hierbij kwam duidelijk aan het licht, hoe onze kleine gemeente, door het groot aantal kinderen uit andere gemeenten, dat hier school gaat, in een hoogst - ongunstige conditie komt. En wanneer de nieuwe vergoedings regeling daarin niet voorziet, zal het gemeentebestuur naar andere maat regelen uitzien, om aan dat al te groote bezwaar te ontkomen. Meer dan 50 pet. der hier school gaande kinderen komt uit omliggende gemeenten. De schoolgeldheffing werd met al gemeene stemmen aangenomen en Loopt, in twaalf klassen verdeeld, van 30 ct. tot f 5 per maand en per kind. Er wordt geheven naar den aanslag in de Rijksinkomstenbelasting. I11 de Commissie voor de strafver ordening werden benoemd de heeren v. Lierop en Prins. Bij de rondvraag vroeg de heer Bakker wegneming van de zaudhoopen aan de Losplaats en de heer Huisman het wegnemen van een boomtak voor de lantaarn aan aen wissel. De heer Bakker wilde de boomen bij den wissel maar laten rooien, maar de Voorzitter meende, bij gevallen door frJen heer Huisman genoemd, dat deze boomen daar juist een veilige vlucht heuvel zijn. De heer Prins vraagt een klachlen- bus voor het gas. Wat het laatste be treft zal niet, doch aan de twee eerste verzoeken zal voldaan worden. Een heele discussie ontstaat nog naar aanleiding van een zeer gemoti veerde vraag van den heer Dr. v Aalst over een bouwvergunning van een huis in de zoogen. Kleine Sparlaan. Het ging z. i niet aan, om zoo_ maar luk raak te gaan bouwen. Wij zouden daardoor een ongeordende bouwwijze krijgen. Hij wilde bouwverbod en bouwplan. Wat het eerste betreft, walde de Voorzitter er niet aan, terwij l't tweede in overweging zal worden genomen. Ook vroeg de heer Bakker nog hoe het stond met de reorganisatie van de Brandweer. De Voorzitter zeide, dat de Com mandant hem reeds voor deze ver gadering een plan had toegezegd, maar dat hij het nog niet ontvangen heeft. Besloten werd, zbo spoedig mogelijk, in het belang der goede orde bij brand, den heer S^nit te verzoeken binnen korten tijd met een reorganisatie-plan. voor den dag tc komen. In verband hiermede werd tevens besloten een telefonische nachlverbin- ding te krijgen met liet pompstation Leiduin, voor rekening van het Prov. bedrijf. "Bij de bespreking over het herstel len van den topgevel van het Raadhuis werd op voorstel van den heer va.11 Lierop besloten naar de kosten van herstel te informeeren. Bij een desbetreffende vraag waren B. en W van nieening, dat deze schade was toegebracht door het vrachtauto verkeer. Desolate toestand. De Hoogew erf- straat ia tegenwoordig in opspraak. Zc ligt zoo vol kuilen en verhoogingen, dat het meer dan hinderlijk is. Daar komt nog bij, dat zij een druklke verbinding vormt met de Van der Ende-laan. Voor dc gemeente is het eien moeilijke geschie denis. ZÜ ia geen eigenaresse der straat en de eigenaar maakt het zich niet moei lijk. Toch is het te hopen, dat er spoedig vrbetering komt, bij avond is bet er per fiets om den nek te breken. Burgert. Stand. Ondertrouwd: Geen. Geboren; dochter van A. H. Heems kerk—van der Eist; zoon van A. C. RompPettersondochter en zoon vam S N. VerboevenWarmerdam; zoon v. G. E. H. van Maris—Staats; zoon van A. P. Doesvan der Zwam; dochter van H. P. van der JagtSnel; dochter van G. B. Out—Dernisom; zoon van J. C. Prinsvan Etten. Overleden: N. G. van der Ploeg, m., xo mnd.; G. A. Bisschop, m„ 15 J- Rijnbeekvan Vliet, vr., 44 jaar; J- Noppen, m., 58 jaar; W. A. Pastwed. A. Rijke, 83 jaar. Handelsregister. De commissie voor het Handelsregister-gebied Haarlem en Omstreken heeft overleg gepleegd met de ambtenaren van het O. M. Dit heelt besloten) om aan de personen, die nalatig blijven aan bun verplichting tot inschrij ving in het Handelsregister te voldoen, door de politie formulieren ter invu- ling uit te reiken en tegen hen, die met tot inschrijving overgaan, proces-verbaal te doen opmaken. Men zij dus gewaar schuwd. Aanrijding. Zondagmorgen reed de motorrijder v V. met zijn motor en zu- spanwagen tegen een bek van het Hm® te Bijweg, waardoor dit hek beschadigd werd en de berijder eenige verwondingen opliep de inzittenden van den zijspan kwa men met den schrik vrij. Daar het rij wiel slechts weinig beschadigd was. kon den zij na eenige herstellingen weer ver der rijden. Ook een motief. De melkprijs hier houdt, naar men ons mededeelt, verband met die te Haarlem. Naar wij verne men, zal de melk hier goedkoop er wor den, als dit te Haarlem gebeurt. Een ar gument dat bout snijdt kunnen we dit nu juist niet noemen. De boomen der Sixlaan. De bixlaan behoort ongetwijfeld tot de mooiste la nen van Hillegom. Reeds meermalen is getracht er boomen te rooien. Het iszelts reeds in den Raad behandeld. Toen is er zoodanig gesputterd vóór den dag der zitting, dat B. en W. hun voorstel in trokken. Thans de gemeente-opzichter weer wezen inspccteeren met een deskun dige in groot uniform, vermoedelijk een opzichter der Ned. Heide Maatschappij. Gevreesd wordt dat er boomten: zullen vallen. Als het niet hoog noodig is zou hel te bejammeren zijn. Immers bij den feilen storm van 6 November j.l. is geen enkele boom bezweken, zelfs zijn er geen groote takken afgewaaid, dood zijn ze dus niet en të hopen is daarom, dat ze 'ook niet ten doode zijn opgeschreven. Bollenkweeken in Duitschland. Door een firma uit onze streek is in Duitsch land aan dc Oostzee een bioembollen- kweekerij begonnen met de bedoeling door goedkoopere exploitatie in Duitsch land met ivinst te werken. Of het geluk ken zal? Wij betwijfelen dit sterk.. Biljart-seance. In café Flora gaf de heer John van Delft een biljart-seance, waarvoor veel belangstelling was. De heer van Delft, die zijn tegenpartij op dc 500 punteft er 250 vóór gaf won. Zijn te genstander behaalde niettemin 476 punten, zoodat de wedstrijd zeer spannend was. Na den kamp gaf de heer van Delft eend- ge mooie kunststooten te zien, alsmede eenige proeven van vingesrvaardigheid in het hanteeren der ballen. Actie Kantoor- en Handelsbedienden. Door de gezamenlijke bonden van Han dels- en Kantoorbedienden (Alg. Ned. Bond „Mercurius", Ned. Ver. van Chr. Kantoor- en Handelsbedienden, en Ned. R. K. Bond van H. en K. „St. Francis- cus van Assisie", is overeenstemming verkregen omtrent de volgende wensche- lijikheden. ie. te bevorderen, dat voor den admi nistratieven arbeid toonvormen worden vastgesteld, welke niet alleen verband houden met leeftijdsgrenzen, maar ook me>t de aard van den gepresteerden arbeid; 2e. de doorvoering vast dit beginsel te doen geschieden in overleg met werkge vers vereend gingen 3e. de beslissing over geschillen om trent klasse-indeeling toe te vertrouwen aan een scheidsrechterlijke uitspraak op den grondslag van georganiseerd overleg. Uitgaande van deze beginselen stellen zij vast het volgende schema van mini mum-salarissen. Klasse A: voor eenvoudigen kantoor- arbeid, waarvoor eenige vakkennis ver- eischt wordt, 18 jr. 900; 21 jr. 1600; 25 jr. 2200; 30 jr. 2500. Klasse B.: voor arbeid, die meer vak kennis vordert en zelfstandig wordt ver richt: 21 jr. 1800; 25 jr. 2500; 30 jr. 3000. Klasse C. Voor arbeid die vak- en be drijfskennis vordert en het geven van leiding van beperkten omvang: 25 jr. 3000; 30 jr. 3500. Periodieke verhoo- gingen minstens 100 per jaar. H.-K. Coöperatie „Onderling Belang." Vrijdagavond hield de R.-K. Coöperatie Onderling Belang", eenc ledenvergadering. Aan de orde was statuten-wijziging. Arti- kelsgewijze werdlen deze voorgelezen. Echter gaven de wijkigingen weinig stof tot breedvoerige beschouwingen. Slechts bij enkele wijzigingen werd van gedachten gewisseld doch veranderingen in hel voor gestelde werden niet aangebracht. In de rondvraag werd aangedrongen om geen ongeorganiseerde personen in dienst te nemen en voorts om liet personeel des Zaterdagavond's niet zoo hanig te laten wer ken. Het eerste gebeurt niet meer zeide de voorzitter en wat het laaMe bereft, de 4a uren per week -worden niet ovepsdhre- den. Het bestuur verkreeg machtiging om, zoo nooddg, 25 uit te trekken voor dc stakende metaalbewerkers. Aangedrongen werd nog om ten bate van jHerw. Levens kracht" kerkpJaafjes c.d. te koopeii. I'ersonalia. 20 December hoopt de heer S. Vermölen den dag te herdenken, dat hij 25 jaar geleden alhier ais gemeenle- veükSwaohteT alhier to dienst trad. Wij ver trouwen dat bet hem aan belangsieiffinig niet zal ontbreken. Burgertijke Stand. Geboren: Cor nells Petrus, z. van A L van Zonne veld en H. C Schoone Cathariua Cornelia Francina, d. van Y. de Jong en A. R T. Schipper. Johanna Ma ria. d. van C van der Beek en C. H. van Egmonu Elisabeth Agatha, d. van P J. Schoone en E. Steen- voorden. Emmerentia Maria, d. van A. J van Zeist en C Bon. Ondertrouwd: C. Sinke en M. S Steenwinkel. G van Oosten cn A Trom pert. Gehuw: a. de Regt en M. M. Reijerkerk. Overleden: Antonia Gertrudis Ber- bee, echtgen. van J. Kleijhorst, 60 j. Leendert Jacobus Obdam, 1 m. Binnenbrand. Donderdagnacht ont stond er een begin van brand bij dan heer Erohe, aan de Langebuurt. Toe vallig bemerkte dit een voorbijganger, die de bewoners wekte en met eenige inderhaast toegesnelde personen, den brand in zijn aanvang wisten te smoren. „Zijn Trots". Door de Tooneelver- eeniging van de Si Jozefgezellenveree- niging is in studie genomen het too- neelspel in drie bedrijven van G. Nie- len„Zijn Trots". De oudste inwoner. Onze oudste dorpsgenoote Mej. A. VelzeboerSchave- maker is in den ouderdom van 92 jaar overleden. Burgerlijke Stand. Geborenz. van P. Leek en T. Kramer. z. van J. Aardenburg en E. Vlottes. Ondertrouwd: Jan Jongejans en Cla- sina Kuijpers. öorn. Vrome en Griet je Smit. Overleden: Maria Bras, 17 mnd. Alida Schavemaker, 92 j. St. Hyadnthus. Donderdagavond vergaderde in het Juvenaat St. Hya- cinthus, zich verheugende over de op komst van ongeveer 120 leden. De heer H. A. Vink opende met gebed. Notulen werden onveranderd vastgesteld. De voorzitter deelde mede, dat de Pro paganda Novembermaand aan de afdee ling 20 nieuwe leden heeft bezorgd, dank zij de activiteit der propagandisten. Thans telt de afdéeling 215 leden. Het jaar verslag van den secretaris oogstte oen warm applaus. Dan volgde verkiezing van 5 nieuwe bestuursleden, allen aftredend en her kiesbaar. Een candidatenlijst was inge komen onderteekend door 50 leden, be vattende vier van de vijf aftredende be stuursleden en 'n anderen candidaat. Af tredend waren: J. Cosper, 0. Rietmeijer, 0. Wassenaar, M. Zandwijk en .W v. d. Berg. De candidatenlijst bevatte alle af tredenden uitgezonderd 0. Rietmeijer, in wiens plaats P. Smit gesteld was. Ge kozen werden alle aftredenden, waarvan C. Wrassenaar de benoeming niet aan nam. Hierop volgde een enthousiaste rede van den hear Salman, hoofdbestuurslid von St. Hyacinthus, die een warm plei dooi hield voor de stakende metaalar beiders. Het gaat hier niet om de loons verlaging, enkel en alleen maar om de wijze waarop men trachtte die loonsver laging het levenslicht te doen aanschou wen. Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester bleek, dat de in komsten hebben bedragen f8211.53i/2 eat de uitgaven f 8069.06, terwijl het ba/tig saldo f 442,50 bedraagt. Besloten werd als steun aan de stakerr f 50 uit de kas toe te staan. De heen Salman maakt een voorstel van het hoofd bestuur bekend, om n.l. een kwartje per üd per week bij te dragen voor de sta kers, wat den de totale som van f 40.00Q per week vormt, waarvan de metaalbe werkers die een kas hebben van f 200.004 zuilen worden gesteund. Na vele huishoudelijke besprekingen werd de vergadering wegens het late uur met gebed gesloten. B.K. Volksbond. Voor een tjokvolle zaal hield deze vereeniging een ontwik kelingsavond voor hare leden, waarbij ook een flink getal vrouwen aanwezig was. De voorzitter, de heer Buijze, opende met gebed en verwelkomde allen, in het bijzonder de Commissie van sa menwerking, bestaande uit Volksbond- 01 Ifanze-leden, en den spreker voor den avond, den heer Brouwer. Hij deeldi mede, dat alhier een commissie is op gericht voor de te stichten R.K. Uni versiteit, en sprak den wensch uit, dat wanneer deze Oommissie bij hen aan klopt, een ieder naar vermogen zou bij dragen. Hierna verkreeg de teer Brouwer 't woord, die 't onderwerp „Coöperatie" in leidde. Hij toonde de aanwezigen da coöperatie in het voor en tegen, de in richting pr van en hoe hij beheerd moet worden. Hierna sprak de heer Van Eeden, na mens de commissie van samenwerking en bracht een woord van lof aan het Volksbond-bestuur voor de royale wijze, waarop zii dit onderwerp hebben behan deld in samenwerking met de Hanze, en bracht naar voren wat tegen coöperatie is. Alsnu ontspon zich een aangename discussie tuaschen spreker en den heer Brouwer. Daar waar de heer van Eeden coöperatie aanhaalde als een wapen, weersprak de heer Brouwer hem en gaf to kennen, dat coöperatie alleen werkt als een rem op de prijzen en demping van de klasse-strijd. De heer v. d. Werf sprak nog eenige waardoerende woorden aan het adres van den gcachten inleider. Hierna dankte de voorzitter allen voor hun medewerking. De verloting had hierna .plaats, waar van de prijzen bestonden uit vlsesch en kalenders. De collecte ,,Hulp in Nood" bracht f 7.50 op, waarna deze geanimeerde vergadering met gebed werd gesloten. Gevonden voorwerpen. Men vraagt oms te willen melden dat aan bet poüitbe- bureau alhier inlichtingen te bekomen zijn over oei» jonge witte grit en een hond, eeV dohhenmanHptoober, waainvan zelfs CS on- derzook die eigenaars niet komen Ojpjfcgë^1 428e NED. STAATSLOTERIJ. Trekking van Maandag 19 I>«c. 3e Klasse le Lijst. Hookc prijzen. 21305 5000. 5750 200a ij 4868 16615 elk 1000. 1 6372 14133 elk ƒ400. 11429 16721 17793 elk ƒ200. 469 1509 7496 7685 15059 elk 100. Prijxen van f 45. Trekkinq van 500 nummers len over staan van NolBPis A. G. MULiE. Maandag 19 December 1921. Prils van I 2000 1019 1000 13(6 2315 K841 400 13188 100 5882 10890 11245 11946 14889 15030 20449 Prijzen van i 90.— eigen geld. 101 2665 5194 7393 9381 11820 14230 16850 19145 5 2733 5222 7434 92 41 14321 67 19203 24 59 31 39 9462 71 311 70 23 63 78 94 39*16527 30 78 9562 11942 43 58 38 84 9617 71 14485 82 64 7502 91 81 14507 17077 19436 6 9728 12075 29 17137 45 35 67 89 58 38 62 79 92 12101 14666 17207 87 29 94 39 19507 64 14739 54 19628 35 82 33 88 2831 52 96 3012 82 209 53 5328 20 58 39 321 3218 80 33 19 5527 451 62 66 7617 9810 523 3366 5667 34 47 55 90 5713 82 64 72 14843 61 19730 654 3401 17 7789 9911 12214 99 17486 62 771 3535 29 7822 29 12348 14923 17516 69 830 58 34 54 10010 Cl 33 64 92 65 66 71 64 10122 77 36 17606 19877 927 67 84 93 10236 96 48 23 87 86 78 5813 7919 64 12404 77 57 19958 1147 91 23 35 91 23 15068 80 20053 56 3603 5910 71 10329 12504 15124 17761 97 1257 45 69 8031 10487 56 53 80 20101 94 66 70 814810503 12682 15222 95 84 1318 67 C039 56 44 90 32 17813 10262 1466 96 77 8232 62 12777 35 25 88 1558 3727 6100 53 81 12884 15375 32 20355 60 43 7 81 10614 13055 15404 48 89 1613 93 68 83 50 58 15 67 20456 16 3912 92 85 63 77 61 18013 64 29 75 6212 8332 72 13152 99 71 96 1755 4017 44 64 10705 83 15538 75 20536 72 33 6305 90 78 13264 15604 18109 91 76 39 6554 8405 84 65 15805 80 20605 79 73 64 85 9513336 9618277 28 1869 4118 6601 98 10910 4315962 18386 33 1982 80 31 99 32 52 65 97 68 20C4 4222 90 8500 90 13407 76 18402 73 63 38 6701 95 94 46 97 48 92 93 70 35 863211018 55 99 18528 20613 2127 4388 50 45 68 13509 16036 53 40 33 94 6851 46 76 3516100 74 18 39 4419 53 71 11159 8316109 76 60 49 22 57 8710 90 87 29 93 83 2267 73 91 24 11208 13602 53 18637 20909 78 4512 6903 26 11358 8 97 18703 17 93 20 85 66 95 16 16311 87 56 2302 4728 7015 881611429 19 62 91 57 2416 84 7121 23 50 13769 16461 18815 62 31 4852 97 31 76 13868 16528 64 55 4938 7267 70 11503 13955 16601 98 61 49 82 8967 11 14003 27 18S16 70 5020 84 9411687 39 16706 21 2589 36 7309 9191 11700 65 9 92 2604 74 12 9235 92 14182 16 19039 60 5176 65 9314 94 14209 23 19130 Vorige lijst stond Ï28J3 m.Z. 12854 171 517 764 1137 1508 1790 2199 2620 2863 3374 3686 4261 4505 4918 5161 5340 5560 5869 6781 6916 7205 7932 8253 8754 9042 9361 9623 9947 10156 10440 10918 11228 11613 12015 12292 12546 12885 33121 13300 13599 14012 14339 14544 14750 14969 15346 15576 15854 16120 16309 16649 16920 17263 17432 .17852 17981 18278 18572 18791 19081 19308 19563 19818 20244 20527 20801 21274 21669 21845 22257 ■22612 22988 179 595 814 1283 1530 1821 2258 2629 2933 3421 3824 4275 4602 4977 5185 5498 5591 5936 221 603 847 1291 1596 1884 2452 2639 2952 3503 3986 4324 4713 4980 5199 5499 5679 61§7 7011 7220 8011 8284 8771 9106 9371 9671 9951 10226 10694 10987 11275 11671 12039 12306 12584 12917 13170 13309 13692 14053 14376 14576 14783 15082 15401 15614 15884 16146 16339 16716 16973 17278 17443 17921 18009 18280 18574 18812 19093 19364 19602 19892 20350 20544 21063 21278 21700 21948 22288 22682 7013 7373 8030 8309 8824 9184 9415 9701 9956 10235 10735 11048 11373 11687 12095 12341 230 638 849 1338 1680 1922 2513 2640 3023 3509 4010 4353 4741 5067 5253 5521 5698 6352 7027 7398 8125 8345 8905 9205 9495 9747 9974 10245 10739 11104 11415 11890 12184 12418 239 710 1006 1388 1768 2064 2561 2748 3216 3521 4077 4366 4821 5083 5286 5523 5805 6531 7093 7448 8186 8452 8956 9252 9552 9753 9997 10319 10751 11106 11426 11908 12198 417 745 1021 1411 1772 2161 2577 2750 3265 3572 4113 4387 4828 5118 5311 5534 5811 6542 7129 7521 8206 8528 9029 9329 9575 9807 10090 10348 10839 11115 11529 11950 12248 12650 12699 12951 12969 12478 12491 12838 12841 13183 13320 13846 14088 14379 14596 14791 15140 15412 15624 15908 16181 16344 16730 13226 13380 13859 14129 14433 14606 14811 15181 15457 15688 15931 16268 16346 16747 17009 17086 17295 17397 17451 17957 18111 18325 18666 18857 19109 19375 19749 19917 20369 20677 21077 21389 21727 22031 22342 22687 17456 18115 18465 18698 18880 19119 19427 19768 20094 20421 20735 21133 21460 21742 22044 22406 22708 12973 13235 13531 13902 14189 14442 14636 14846 15189 15563 15737 15952 16270 16353 16778 17209 17400 17463 18229 18482 18714 18908 19187 19437 19814 20165 20449 20746 21172 21481 460 750 1070! 1425 1781: 2185 2617 j 28471 3366; 36451 4148 4448 4859 5140i 5317! 5539' 5816 6778 7157, 754D 8234' 8745: 9039 9356 95831 9924! 10118) 103821 10912) 11204 11546 11987j 12273. 12534' 12849 13039 13249 12984 13245 13536 13585 13959 13986 14229 14492 14696 14853 15218 15569 15796 16080 16287 16476 16794 17226 17430 17719 18237 18552 14249 14505; 14730 14906 15255; 15571! 15846 16082* 16293 16591; 16896 17227) 17431! 17739 18263 18562 18732 18786 18953 19032 19216 19457 20214 20455 20761 21224 "21536 21748 21757 22146 22203 22439 22563 22777. 22805 22811 19222 19541! 20231' 20501' 2078C 21236 21649 21794 22222 22583

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1921 | | pagina 2