aAc r van alSe voorradige WINTER ARTIKELEN, w.o. Het Heeren-Modehuis, Barteljorisstraat 4 KORTE BERICHTEN. ORDE EN ARBEID. KERK EN SDH00L. SPORT EN SPEL li Flanel Overhemden - Wollen en Zijden Shawls - Wollen Sokken - Ondergoederen - Wollen Truien enz. ziet ETALAGE tot een optesing vart filet conflict in1 KORFBAL, HAARLEM II—R.O.D.A. Onder leiding van den scheidsrech ter Schönfeld stelden zich op het ge meentelijk speelterrein aan de Leid- schevaart Haarlem, zoowel als R.o. D.A. onvolledig op. 't Was voor Haarlem II een onfor- tuinlijken wedstrijd, vooral in het begin was ze steeds in de meerderheid- R.O.C.A. had echter een stuk of wa* mannetjesputters die alle hooge ballen wegvingen en erg hard en ver gooiden. R.O.D.A. maakte dan ook 3 goals op grooten afstand. De vierde werd door een misverstand gefabriceerd. Het eenige tegenpunt werd door een Haar lem-dame gemaakt, eenvoudig onder den paal vandaan. D.E.D. IIMACBi. De Macbianen sloegen D.E.D. met 53. Vooral in 't begin was Macbi aardig op dreef, de aanval werkte keurig en de verdediging der andere partij had handen vol werk. Na 20 minuten had den M. Dondorp en mej. J. Friedmann reeds ieder een goal voor hun rekening genomen. Een D.E.D.heer verkleinde toen den achterstand tot 21. Tien minuten voor rust kreeg één van de D. E. D.heeren narigheid met den scheidsrechter den heer Van Thijn met het gevolg dat de eerste (hoe is 't mogelijk) het veld werd uitgestuurd- De scheidsrechter was abuis i Door dit ongeval was Macbi de" aanvoerde kwijt en werkte den toch enthousiast door. Met 31 ging rust in. Gedekt werd 32 gemaakt. Weer vergrootte Macfci'den voor sprong en weer werd, nu door dames- handen 43 gefabriceerd. Tot slot werd met een zwijntje de overwinning verzekerd. Macbi heeft dus voor de verandering weer eens lauweren geoogst. H.K.B. Ie klasse. Advendo 3Haarlem 3 71. A.J.C. IIde Kraaien uitgesteld. 2e klasse A.J.C. 3Macbi 2 1-^-0 (gestaakt.) A.J.C. 4de Kraaien 2 06. VITESSÏf'(Ej)HAARLEM. Ik heb me niet vergist in de voor spelling over den juitslag Vitesse Haarlem. Het spel van de Leidenaars was beslist beterbereikt een hoogte wat spellijn, tactiek en techniek be treft die bewonderenswaardig is. De snelheid, waarmede aanvallen opgezet worden, de verdeeling van het spel en opstelling, zijn „af". Haarlem speel de in Leiden een heel goeden wedstrijd en was in 't geheel niet verslagen en overrompeld door het watervlugge spel van de „sleutelspelers. Ze ver wachtten reeds een nederlaag en ken den het hooge spelpeil van Vitesse. Daardoor had de wedstrijd een zeer vriendschappelijk verloop en kon zelfs de scheidsrechter met heel vreemde beslissingen de onderlinge vriendschap pelijkheid niet verjagen. Scheidsrechter Schildhuyzen was eigenlijk niet voor zijn taak berekend, hij leidde althans dezen keer onvol doende. Haarlem kwam me de opstelling: Aanvaldames Modoo Wulfhorst, heeren Pieterse en Wulfhorst. Middenvak dames Kettman, Groe- neveld, heeren Schmitz en Slikker. Verdediging: dames De Groot en Veldhuizen, heeren Berman en Kett man. Een goed twaalftal dus Voor rust gebeurde dotr onoplet tendheid van den scheidsrechter een onaangenaam incedent. Een van de Leidenaars maakte „handen". De egenspeler was in de vaste over tuiging dat de leider fluiten zou en bleef staan, 't Was wel ondoordacht van hem maar logisch. Vitesse scoorde zoodoende onverdiend. Met rust had Vitesse he' reeds tot 50 weten te brengen. Toen het 7-^-0 daarop was gewor den maakte R. Wulfhorst onder groote vreugde het eerste tegenpunt Nadat weer 81 was gedoelpunt bezorgde Slikksr Haarlem een tweede punt. Mej. Modoo maakte het de-de doel punt ten slotte zoodat Haarlem met 103 verloor. De uitslag is geflatteerd. Na rust was „Haarlem" beter als daarvoor maar Vitesse was o.a. door beter doelen in de meerderheid. KUNST EN KENNIS. MARKTNIEUWS. STOOMVAARTLIJNEN. au zal koeten f 32.80 le klas, f 24.60 2e klas on f 16.40 3o klas; van den Haag naar Groningen f 32,50, f 24.10 en f 16.20, van Leeuwarden naar Maastricht f 41,50, f 31,20 en f 16.20; van Gronin gen naar Middelburg f 4S.50, f 36.40 en f 24.30; van Vlissingen naar Win schoten f 53.90, f 40.40 en f 27. Voor den oorlog reisde men dus le Vlas ongeveer voor hetzelfde geld van Botterdam naar New-York, als na 1 Ja nuari van Vlissingen naar Winschoten on terug. En nog xeist men nu go«l- kooper le klasse van den Haag naar Weenen en terug dan na 1 Januari van Vlissingen naar Winschoten, schrijft de „Tijd." Mr. Stork schrijft dan verder: „De Zuid-Limburgers zuden Holland «mijden en hun koers richten naar de groote Belgische stelen; het Belgxsate visum is immers afgeschaft en de reis van Maastricht naar Amsterdam kost rXnn driemaal zooveel als de reis van Maastricht naar Brussel! Vacantiereizen naar Zuid-Limburg en naar het Noorden van ons land worden door dezen maat regel vrijwel onmogelijk gemaakt. Kort om, de nieuwe maatregel kan slechts lei den tot meerder isolement van de ge noemde streken, terwijl het doel: ver meerdering van de inkomsten van do spoorwegen, naar alle waarschijnlijkheid sid worden voorbijgestreefd. Goederentrein ontspoord. Vrijdag ochtend is de personentrein van 6.15 ui* Leeuwarden op een goederentrein goloo- pen, terwijl deze werd opgetrokken om de lijn vrij te maken. De wissel was nog niet overgehaald, toen de personentrein binnenliep, hoewel het sein op veilig moet hebben gestaan. Vier wagons van den goederentrein liepen uit de rails. Er kwamen geen persoonlijke ongeluk ken voor. Bedriegers. Op verzoek van de Leidsche politie zijn aan het Cerrtraal-sta- tion te Amsterdam een 24-jarige vrouw en een 25-jarige man aangehouden. De vrouw was als verpleegster gekleed; zij zouden in den trein gecollecteerd heb ben voor noodlijdende kinderen, terwijl het vermoeden bestaat, dat zij dit ontvan gen geld ten eigen bale zouden aan wenden. Gosverstikking. Donderdag is op ide scheepswerf „De Waal" te Nijmegen een werkman die bij het roestvrij maken en schilderen van de achterpiek van een 6chip in aanbouw, cokes gebruikte door het zich daaruit ontwikkelde gas be dwelmd geraakte. Gedurende anderhalf uur heeft men nog de kunstmatige adem haling toegepast, maar het mocht niet ba ten, de man is dus bezweken. Roof te Rotterdam. In de Karren straat te Rotterdam is Zaterdagnacht een candidaat-notaris door 4 personen aange vallen en van zijn gouden horloge en ket ting beroofd. De 4 personen, alle kooplie den, zijn aangehouden. Ongeluk in de Oranje Nassaumijn. In de Oranje Nassaumijn te Heerlerheide is Vrijdagmiddag de 24-jarige ongehuwde mijnwerker Fr. Brosies, woonachtig te Heerlen, door vallend gesteente getroffen. Hij was onmiddellijk dood. (Tel.) Brand. Xe Wormerveer rijn Zater dagnacht de pakhuizen Lek en Eem met de machinale zakkenfabriek der firma Le- waire tot den grond afgebrand. De brand weer kon niets redden. Er is enorme ma- teriale schade, doch persoonlijke ongeluk ken kwamen niet voor. De pakhuizen wa ren verzekerd. Inbraak. In den nacht van Donder dag op Vrijdag hebben inbrekers rich toegang verschaft tot de timmerfabrik en het kantoor van den heer Kuyerling aan den Schouwweg te Wassenaar bij 's-Hage. De brandkast is van haar plaats geno men en in het midden van het 'vertrek ge bracht. Aan dc achterzijde is een plaat uitgehakt, terwijl de inhoud over den vloer is geworpen. In de kast bevond zich een bedrag van 400, hetwelk door de dieven is meegenomen. Eenig spoor van de daders kon nog niet worden gevonden. Ontvoering. Een bevel tot inhech tenisneming is uitgevaardigd tegen den heer I. S., muziekdirecteur te Leeu warden, die verdacht wordt van ont voering van een minderjarig meisje te Leeuwarden. De ouders van het meisje hadden het geval bij de politie aan gegeven. Geen vergiftiging. De id-jarige vrouw te Groningen, omtrent wie ver moedens van vergiftiging bestonden, is Donderdag begraven. Het ocdejvoek heeft uitgewezen, dat er van vergiftiging geen sprake is. DE HOUDING VAN HEB EN. VAKBUREAU, In een Btuk van den heer de Bruijn In do „R.K. Vakbeweging" over de on- vasto leiding bit do R.K. Werkgevers, kwam o.m. deze passage voor: De schrijver van het Patroonshlad-arti- kel (Mr. Kortenhorst?) deelt mee, dat de voorzitter en de secretaris van het Vakbureau, elk afzonderlijk, zouden ver klaard hebben, dat „het Vakbureau den RK. Metaal bewerkers1 on d geon s'e n zou verleenen wanneer die onderhandelingen eventueel niet tot eenig resultaat zou den geleid hebben". Wii gevoelen geen behoefte krasse dingen te zeggen, doch men moet toch over heel wat fan tasie en moed beschikken, om iets der gelijks te durven beweren". Hiertegenover wordt door de R.K. Werkgeversvereeniging (en Btelligsto vol gehouden, dat de Voorzitter en Secre taris van het R.K. Vakbureau namens hun organisatie de pertinente belofte hebben afgelegd, dat zoo de R.K. werkgevers bereid zouden zijn alsnog overleg te plegen, het vakbureau den R.K. Metaalbewerkersbond bij een oven- tueelen strijd niet zou steunen. Ten bewijze hi rvan wordt aangevoerd: le. een schriftelijke verklaring van Prof. J. D. J. Aengenent to Warmond d.d. 2 December 1921 luidende: „Zeker weet ik, dat van Rijzewijk en De Bruyn mii hebben gezegd, dat de reden, waarom het Vakbureau achter de stakers wilde gaan staan, gelegen was in het feit. dat er geen overleg was gepleegd en dat genoemd Bureau zich zou terugtrekken, als er overleg gepleegd werd". 2e. toen Prof. Aengenent bovenstaande mededeeling reeds vroeger monde'ing als argument gebruikte om do R.K. werk gevers te bewegen alsnog de onder handelingen to openen, hebben de werk gevers het zeer betwijfeld, of Prof. Aengenent de uitlatingen van den heer v. Rijzewijk en de Bruijn wel goed had begrepen. Zii hebben daarom in tweo conferen ties los van elkander door hun voorzitter, secretaris, geestelijk Adrie r en een bestuurslid uit den mond zelf van den heer de Bruijn, secretaris van het Vakbureau, de bevestiging willen vernemen. Inderdaad bleek Prof, Aenge nent do meening volkomen juist to hebben vertolkt 3e De voorstelling van zaken van 't Vakbureau, als zou gezegd zijn.wan neer de RK. Metaalbewerkersbond geen overleg zou willen dus het standpunt van de Katholieke Werkgevers zou inne men dan kan dat voor ons Bestuur aanleiding zijn de Bestuursvergadering voor to stellen geen finaoeieelen steun to verleenen," is niet alleen in strijd met de evidente waarheid, doch boven dien absurd, omdat: a. deze mededeeling zoo onnoozel zou geweest zijn, dat hot niet als argument had kunnen dienen, om de werkgevers tot het plegen van overleg te brengen .b. deze mededeeling afgescheiden van het feit, dat zij niet ter zake dic- nendo geweest zou zijn vanzelfspre kend was, zoodat het niet noo- dig zou geweest zijn, do juistheid er van te verifieeren, gelijk door het be stuur der Werkgeversvereeniging is ge schied. Het is te betreuren juist nu Prof. Aengenent een poging doet, om het con flict bij te leggen dat do dubbelzinnige houding van Het Vakbureau deze pogin gen dreigt illusoir te maken, 't Spreekt immers van zelf, dat de werkgevers vóór alles omtrent de houding van het Vak bureau klaarheid wenschen. Uit de sigarenindustrie. Men schrijft uit Kampen: Dc ervaiaise in de sogaremmdustrie neemt steods een ernstiger karakter aan, Thans worden op de sigarenfabriek van de firma W. G. Boeie Sen. alle bosjesmakers ontsla gen, terwijl voor de overigen de werktijd is veren kvderd lot 36 uur -per week. Op de sigarenfabriek van de Erven de Wed. Van Ne®e krijgen weer een veertigtal sigaren makers ontslag. HET CONFLICT IN DE METAAL INDUSTRIE. Aan bet „Hudsgez." wordt gemeld, dat het personeel van de N. V. Ned. Schroefbou ten- en Klinknagelfabriek voorheen Hen. drik van Thiel, te Helmond, omvattende ongeveer 350 man, heden, Maandag, in sta king ral gaan, indien het dan nog niet metaalnijverheid is gekomen. Aan de Overijselsche Ijzergieterij en Machine fabriek te Deventer is de staking ingegaan. Ongeveer 100 arbeiders 'hebben hol werk neergelegd. LoonsverlagingMen meldt uit Win schoten: De diagloonen der 180 arbeiders aan de carEonfabriek Roiderland 'te Win schoten zijn met 25 cent verlaagd. ft. K. Apothekers-Assistentenvereeniging. Met ingang van Januari 1922 zal, naar we vernemen, die Roomsoh-Katholieke Apothe kers-A ssii-leni benband „St. Lucas", rich aan sluiten bij het Roomsöh-Kakholieke Vak bureau. WERKLOO ZEN VERZEKERING 1922.. Donderdag hebben de hoofdbesturen van de bij hol N. V. V. aangesloten bonden vergaderd oveT de door Minister Aatberse getroffen regeling inzake de werkloozen- verzekering voor 1922. De volgende bezwaren werden tegen deze regeling aangevoerd: 1. De vermindering der iri'lkeering. 2. Do geringere uitkeering voor onge. liuwden. 3. De bepaling, dat, zoo de gemeenten welke niet bereid zijn 1/3 deel van het te kort te betalen, de werkioozen in die ge meenten geen recht op uitkeering kunnen doen gelden, ofschoon zij wel zullen heb. ben gecontribueerd. 4. De hopalLng, dat de uitgetrokkenen eerst 78 dagen in nelzelfde beroop moeten hebben gewerkt, alvorens recht op uitkee ring te kunnen doen gekten. 5. De aansprakelijkheid van de Ver- eenigingen voor de schulden inptaals van die der werkloozenkassen. 6. De mogelijkheid dat in den loop van hot jaar willekeurige veranderingen kun nen wonden aangebracht. Dc vergadering droeg het Verbond«be stuur op, zich over deze bezwaren le ver staan met de andeire vakoentnalen om rich gezamenlijk tot den Minister te wenden. MGR. J. J. HOPSTAKEN f- Zondagochtend overleed to Hoeven (N. B.) de HoogEerw. Heer Mgr. J J. Hop staken, President van het Groot-Semi narie aldaar, Proost van het Kathedraal Kapittel van het Bisdom Breda. DR. CYPR. VERBEEK. Maandag vierde de HoogEerw. Pater dr. Cyprianus Verheek, Provinciaal dor Eerw. Pater3 Oarmelicton zijn zilveren Priesterfeest. KAMPIOENSCHAP FLEURET. De Nederlandache Amateur Schorm- bond had 't goede idee om 't jaarlijksch kampioenschap op fleuret te doen hou den, in de sehermzaal Brassine te Haar lem. Met slechts vijf ontvangen treffers in de zes assauts, won de fleurotschermer bij uitnemendheid, do hoor Vigeveno, die ook den fraaien beker, uitgeloofd door do Amsterdamscho Schermclub voor den fraaisten schermer, won, evenals het vo rige jaar. DAMMEN. Altemeerende Simultaanseance te Haarlem. Vrijdagavond j.l. gaven de heeren J. W. en P. J. vau Dartelen iu het clublokaal der „Haarlemscho Dam club" eene alternoerende simultaanséance voor loden, donateui-s en genocdigden der „Haarlemsche Damclub". Te 8 uur hon den 27 damspelers den strijd tegen de simultaanspelers aan. Na 3 uur spelen hadden de hoeren van Dartelen 20 partijen gewonnen, 5 par tijen remise gespoeld tegen de hoeren A. v. d. Poll, J. Poppen, R. Hartgerink, K- Leibbrandi en Jac. Roose, terwijl slechts twee heeren van do simultaan spelers wisten te winnen, namelijk J. B. Sluiter, uit Aerdenkout en P. van Amers foort, uit Sckoteu. Do gemiddelde duur der partijen was 6 minuten. Voor do beide simultaans oelers een fraai resultaat. CAMILL ESAINT SAëNE. t De 86-jarige Camilla Saant-Saens, de be roemde musicus, die 4 December in Al giers was aangekomen óm een voorstelling vau „Lakmé" bij le wonen, is 's avonds in zijn kamer van Hotel des Oases plotseling overleden. De kunslcommissie voor Venetië. De Minister van O., K. en W. heeft ter ver vanging van de in 1914 ingestelde speciale commissie ter behartiging van de belangen der Nedcriandsciie kunstenaars te Venetië, °cn commissie benoemd met een moer uit- gebreiden werkkring, nJ. een Comité voor Nederlandsohc Kunsttentoonstellingen in het Buitenland. Dit comité bestaat uit de volgende heeren: Voorzitter Willy Marlens, kunstschilder f® 's-Gravenihage: loden: mr. dr. R. S. 'lakeis, idem te 's-Grnvcntiagc; N. Rastert, idem te Loenen aan den Vecht; G. II. Bneitner, idem te Amsterdam; H. J. Haver man, idem te 's-Gravemhage; W. A. van Konijnenberg, idem, idem; A. L. Koster, iOetin te Maarten; WiÜy Sluiter, idem te 's-Gravenhage; Jan Sluyters, idem te Am sterdam; J. G. Veldheer, grafisch kunste naar 1e Blaricum; Tjipko Visser, beeldhou wer te Bergen (N.-H.j Vrijdagmiddag is het comité in het ge bouw van het Ministerie van BinnenJand- sche Zaken geïnstalleerd door Minister de Visser, in tegenwoordigheid van jhr. mr. C. Frith, secretaris-generaal van 'l depar tement en mr. M. I. Duparc, chef der af deeding kunsten en weienschappen. OUDEWATER. 19 Dec. Kaas. Aan gevoerd 32 partijen, 1440 stuks, we gende ongeveer 7200 Kg. le soort f 68 70, 2e soort f 65—67, gestempelde f 70—73, zwaardere f 74. Handel traag ROTTERDAM, 19 Dcc. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 317 vette runderen. 270 vette kalveren. 1431 schapen of lamineren, *1707 var kens. Prijzen per ha1/ Kg.: koeien en os sen 406075/80 ets.: kalveren 60— 821'/2—971/2/IOO ets.; schapen 35—40 ets.; lammeren f20—2 9per stuk; var kens 36—38—40 ets.; lichte varkens) (exporthandcl) 3740 ets. De aair.oerv an koeien en os ea wal flink. De handel was matig en de prij zen waren over het algemeen niet hooger. Vette kalveren waren ruim aange voerd. De handel was aanvankelijk zeer traag, maar fleurde later iets op toen er wat voor Brussel werd ge kocht. De prijzen gingen echter niet hooger. Schapen en lammeren met behoor lijken aanvoer en langzamen handel. De prijzen ondergingen geen veran dering. De aanvoer van varkens was weder groot. De handel was nog tamelijk en de prijzen waren lager dan vorige week. Voor export was de handel niet beter en gingen hiervoor de prijzen ook niet hooger. AMSTERDAM, 19 Dec. Aardappelen- markt. Prijzen onveranderd. Aanvoer 3 ladingen of 3670 II.L. AtMSTERDAM, 19 December. Binnen- landsölie granen. Nieuwe tarwe 12. rogge 11.60, haver 1212.50, dnrveboonen 21, paardeboonen 1313.50 per 100 K.G. AMSTERDAM, 19 December. Bintenbund- srihe granen (v. a. g.) Mais. N. Amerikaan, scfie mixed loco 168 stoomend f 165, Jan./Maart levering 158; la Plata stoo mend 183. Liinkocken A-merik. stoomend 17. ROTTERDAM, 19 December. Buiten!. Granen. (Bericht van de makelaars Hagen beek Van der Schalk.) Stemming kalm. Rogge: Western No. 2 aangekomen 11.90; La Plata stoomend f 11.75. Gerst: 64/5 K.G. Dotrau aangekomen 195: 48 pd. Matting disponibel 207; Marokko disnonibel f 195; 48 pd. Mailing stoomend 205. Haver: Canada 2 disponibel 12.50; Canada feed, disponibel 11.50; Canada No. 3 stoomend 11.50. Mais per 2000 K.G.: Amer. mixed aange komen f 168/166 stoomend naar aan komst 168—162, Jan./April-leve ring 158; La Plata aangekomen 180, stoo mend' 178; witte Natal loco en stoomend 170. BOTTERDAM, 19 December, Binnen!. Granen en peulvruchten. Van alle aTtikelen was het aanbod heden belangrijk minder Tarwe. Puike onveranderd, overige soor ten langzaam tot verlaagde priken te ver- kooipen. Puike 12.50 tol 12.75. in bij zondere gevallen iels meer betaald Overi gens naar kwaliteit van 11.50 tot f 12.25. Rogge 12 tot 12.25. Gerst. Ghevaüer 14 lot f 14.50. Haver onveranderd, 12 25 tot 12.75. Kleine groene erwten wederom lager, 19 tot f 20; gegarandeerde puike kook erboven betaald. Bruincboonen onveranderd flainv ge stemd, naar kwaliteit 30 tot 33.50. Alles per 100 K.G. ENGGANO vertrok 17 Dec. van Bun- bury naar Italië. GROTIUS arriveerde 17 December van Amsterdam te Batavia. KAR1MOEN, uitreis, arriveerde 17 Dcc. te Port-Said. LOMBOK, thuisreis, arriveerde 16 Dee. te Colombo. ORANJE, uitreis, passeerde 17 December Gibraltar. ORPHEUS, van Amsterdam naar de Middellandsche Zee, passeerde 10 Dec. Gibraltar. PRINS DER NEDERLANDEN, thuis reis, vertrok 18 Dec. van Port-Said. RIOUW, thuisreis, arriveerde 17 Decem ber te Genua en 18 Dec. te Marseille. ROEPAT, thuisreis, arriveerde 18 Dcc. te Havre. ROTTI vertrok 17 Dcc. van Amsterdam naar Hamburg. SALABANGKA, thuisreis, passeerde 17 December Finisterre. SALAWATI, uitreis, passeerde 17 Dcc. Ouessant. ADONIS vertrok 18 December van Me lius naar Oran. BACCHUS arriveerde 17 December van Barcelona te Valencia. CASTOR ve 17 December van Na pels naar Catania. COYA vertrok 17 Dec. van Pandemia naar Duink. EUTERPE vertrok 17 Dcc. van Santan- der naar Oporto. FAUNA arriveerde 17 Dec. van Tricsl te Tarragona. HECTOR vertrok 17 Dec. van Piraeus naar Konslantinopel. HELENA, van Kopenhagen naar Am sterdam, passeerde 18 Dec. Brunsbuttcl. HERMES, van Amsterdam naar Varna passeerde 17 December Dungeness. JUNO vertrok 16 December van Limni naar Algiers. MERCURIUS verlrok 17 December van Gibraltar naar Amsterdam. MEROPE 'arriveerde 18 December van Triest te Amsterdam. ORESTES arriveerde 19 December van Antwerpen te Amsterdam. ORION vertrok ig Dcc. van Amster dam naar Hamburg. FLUTO vertrok 17 December van L3 Palüce naar Amsterdam. THESEUS verlrok 17 December van Lissabon naar Lagos. TITAN, van Amsterram naar Gothen burg, passeerde 18 December Holtenau. ZEUS vertrok 17 December van Piraeus naar Patras. RIJNLAND, uitreis, arriveerde 18 Dec. te Bahia. ZEELANDIA, van Amsterdam naar N.-Orleans, vertrok 18 Dec, van Lissa bon. AGAMEMNON vertrok 15 December van Porteau Prince naar Kaap Haïti. COMMEWYNE, uitreis, passeerde 17 December Ouessant. CRYNSSEN arriveerde 19 Dec. var Hamburg te Amsterdam. JASON, van Amsterdam naar Guayaquil, vertrok 15 Dec. van Colon. BINNENDIJK arriveerde 18 Decembc: van Belfast te Rotterdam. BLIJDEND1JK, van Rotterdam naar Galveston, arriveerde 17 Dec. le Ma- tanzas. GORREDIJK arriveerde 18 Decembei van Baltimore te Rotterdam. LEERDAM, van New-Orleans naar Rot terdam vertrok 17 December van Ha- van,.. MAASDAM, van Rotterdam naar New-Orleans arriveerde 18 Decembei te Havana. NIEUW AMSTERDAM, van Rotterdan naar New-York, vertrok 18 December voorin, van Plymouth. NOORDERDIJK arriveerde 17 Decern ber van Rotterdam te Hamburg. ROTTERDAM, van New-York naar Rotterdam, verlrok 19 Dcc. nam. var Boulogne. VECHTDIJK ariveerde 17 December v. Seattle te Antwerpen. WESTERDIJK vertrok 17 December v, New York naar Rotterdam. ORSINO, thuisreis, arriveerde 18 Decem ber te Duinkerken. BESOEKI, van Rotterdam naar Austra lië, arriveerde 17 December te Genua. ALMELO, thuisreis, passeerde 17 Dec Gibraltar. BENNEKOM, uitreis, arriveerde 18 De cember te Mombassa. BR1ELLE, uitreis, passeerde 17 Decem ber Dungeness. CASSIO vertrek 17 December van Ham burg naar Amsterdam. HEEMSKERK, uitreis, vertrok 16 Dec van Dar-es-Salaam. NETLEY ABBEY vertrok 17 Decembei van Hamburg naar Amsterdam. P-OEROE, thuisreis, arriveerde 17 Dec. te Suez. HEEMSKERK vertrok 19 December v. Zanzibar naar Mombassa. RADJA, uitreis, vertrok 17 Dec. van Singapore. TOSARI, thuisreis, passeerde 17 Decem ber Sabang. BANKA, van New York naar Batavia, vertrok 16 December van Padang. SCHIEDIJK, uitreis, vertrok 18 Decem ber van Algiers. DELI, thuisreis, passeerde 17 December Gibraltar. DJAMBI, uitreis, arriveerde 17 Decern ber te Padang. DJOCJA, uitreis, arriveerde 18 Decern ber te Belawan. GELRIA, uitreis, arriveerde 18 Decem ber te Southampton. KAWI, uitreis, vertrok 18 December vai Port Said. KEDOE, uitreis, vertrok 18 December v. Port Said. KEDIRI, uitreis, passeerde 18 December PanteHaria. TAMBORA, thuisreis, passeerde 18 De- cembcr Gibraltar en vertrok denzelfder dag van Tanger. POELDIJK, uitreis, passeerde 18 Dc< Dover. HEGTOR, van Japan naar Amsterdam, passeerde 18 December Perim. RHESUS, van Japan naar Rotterdam, arr. 16 Dec. te Plymouth. TEIRESIAS, van Japan naar Amster dam, vertrok 13 December van Hong kong. 5« - - -(453' vh- - u v; tv: GROOTE OPRUIMING rt- rv k A 1 t I V s

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1921 | | pagina 7