Njü. „DE TIJDGEEST', „Het loon aer braven". Het Provinciaal Electriciteitsbe- drijf in Noord-Holland. Provinciale Staten van Noord- Holland. AANBESTEDING. CASTRICUM. NOORDWIJK. ASSFNDELFT. warmond. LISSE. EGMOND-BINNEN. NIEUW-VENNEP. ZAANDAM. Dinsdag 20 December 1921. Men herinner] zich nog wel de schipbreuk van de „K. W. 127" op 6 November IJ. We maakten toen ook melding van het red dingswerk, verricht door bewoners nit de Zilk. Voor de nabestaanden van één hun ner schijnt deze redding nog een treurigen nasleep te hebben. Dezer dagen lazen wij het volgende be richt in de „Tel.": „Bij de op 6 November jJ. plaats gehad' hebbende scheepsramp van de KW 127, be vond de te Zilk (nabij Hillegom) wonende bloemistknecht G. Bon zich toevallig te Noordwijk aan Zee. De mare ging, dat er een schip in nood was, dat er menschenle- vens op 't spel stonden, en Bon was onmid dellijk bereid hulp te verleenen en een juist op het kritieke oogenblik verleende hulp, want de schipbreukelingen werden gered. Maar 'n menschenleven zou deze scheeps ramp toch eischen; want Bon, de man, die nooit riek was, kreeg tengevolge van de in spanning bij het zware reddingswerk be toond, longontsteking en overleed kort daarna, achterlatende een weduwe met 5 kinderen, waarvan de oudste 5 jaar. Het Rijk kan dit totaal onverzorgde gezin niet te hulp komen, want Bon was geen zeeman, was maar bloemistknecht, had alleen maar toegegeven aan den spontanen drang om menschenlevens te redden. Van de zijde van het R.-K. Armbestuur zal misschien een steunpenning van f 2. 's-weeks gegeven kunnen worden, hetgeen echter nog niet eens zeker is, daar de pa rochie te Zilk eerst kort geleden gesticht is. Wel werd te Zandvoort onlangs voor de redders bij deze scheepsramp gecollecteerd, doch de opbrengst werd verdeeld onder de redders die te Zandvoort thuis behooren. Er zullen nu pogingen in het werk ge steld worden om te verkrijgen, dat het Na tionaal Zeemansfonds te hulp zal komen. Mochten deze pogingen slagen, dan zou aan de weduwe en hare 5 kinderen.... 12 gul den per week uitgekeerd worden." Onze correspondent te Zilk bevestigt bo venstaand bericht volkomen. Deze meldt ons nog, dat de vermoedelijke oorzaak van den dood van Bon de redding van de schip breukelingen is, hoewel dit natuurlijk niet met geheele zekerheid valt te zeggen. Gebleken is, dat Bon zijn jas aan een ge redden verkleumden schipbreukeling heeft gegeven en zelf in zijn overhemd in het barre weer aan het strand heeft geloopen. Den volgenden dag hoestte hij reeds; na acht dagen moest hij te bed blijven liggen en Ba een korte ziekte van slechts zes dagen is hij overleden. Het R.-K. Armbestuur doet wat het kan maar is zelf arm. Pogingen, om te verkrij gen, dat het Nationaal Zeemansfonds te hulp zal komen, zijn reeds in het werk ge steld. In elk geval is dringende hulp zeer nood zakelijk. GIFTEN. Ontvangen voor de Weensche en Hon- gaarsche Priesters f 5.00; van H. A. M, J 2.50 tot intentie van onze dwalende broe ders; van A. D. 1.00; voor de Hongaar- sche Pers 2.50. Voor de Weensche Priesters f 25; voor de Hongaarsche Pers f 25. De Nederl. Mij. voor Nijverheid en Handel bericht onsDe Oentrale Com missie voor Bezuiniging, ingesteld door de Mij. heeft de bijzondere aandacht van den Commissaris der Koningin en van de leden der Provinciale Staten in Noord-Holland gevestigd op het rapport- Xiimperg over het PJE.N. en eenige daarover geschreven artikelen. Er wordt een bepaald ongunstig oor deel uitgesproken over de wijze, waar op het Provinciaal Eleetriciteitdbedijjf Noord-Holland is beheerd. De Commissie wijst er op, dat zij knar ontstaan te danken heeft aan het toenemende besef onder het Nederland- eche volk, dat met het oog op den uiterst zorgelijken cconomischen en fi- nancieelen toestand een goed, zuinig en commercieel beheer, ook van overheids- werken, volstrekt vereischt is. Zij wil self in deze geen partij kiezen, doch meent, dat alleen door een ogendare bespreking van de geheele aangelegen heid het gemis aan vertrouwen in het beheeT van het bedrijf dat in kringen van groote afnemers en van hen, die *t konden worden, bestaat, kan worden weggenomen en eerst indien de groote afnemers in het bedrijf vertrouwen stel ten, mag gerekend worden op een gere gelde greoto stroomafname en daarmede op economische stroom productie. Nu is het bekend dat door de Staten een groote commissie is ingesteld, die tot taak heeft, onderzoek te doen naar den gang van zaken bij het P.E.N. in het algemeen en daarover verslag uit te brengen. Deze commissie heeft haar verslag nog niet gepubliceerd en natuur lijk zal voor dat een openbare be spreking van nut kan zijn eerst dit verslag .moeten worden afgewacht. Het is echter zaak, de openbare be handeling van deze bij uitstek gewichtige aangelegenheid niet langer uit te stelten, dan strikt nooJig is; ieder uitstel kan vxnrttere scnade berokkenen. In ieder geval dient het resultaat van het onderzoek gepubliceerd en in het openbaar besproken te zijn, alvorens zou worden overgegaan tot indiening of be handeling van eventucele wetsvoorstellen tot afwijking van gesloten contracten, waarover dezer dagen bil de behande ling van de Waterstaatebegrcoting in de Tweede Kamer weder gesproken werd. De Commissie meent, dat het zeker aanbeveling zou verdienen, indien de publicatie van het rapport der commissie van onderzoek zooveel mogelijk bespoe digd wordt en een uitvoerige openbare bespreking van het beheer van het P. EN. binnen den kortst mogelijken tijd geschiedt Die bespreking zou het beet kunnen geschieden in oen speciaal daar toe bijeen te roepen buitengewone zitting der Staten. Dinsdagmorgen werd de verdaagde ritting van die Provinciale Staten van Noord-Holland voortgezet Bii het voorstel betreffende het verlee nen van subsidie ten behoeve van hel nij. verJieidjonderwijs verdedigde de heer Heenkens Tbijssen een voorstel, om aan de gemeenten een subsidie voor het Nijver heidsonderwijs te geven uit de Provin ciate kas, zoodat de Provinciale kas even veel subsidieert ongeveer als vroeger. De heer Kooiman betoogde ook de wensoholijk-heid van subsidieerang van gemeenten, maar diende een amendement in op het voorstel van Gedep. Staten om niet alteen de gemeenten te steunen, waar het Nijverheidsonderwijs is geves tigd, maar ook die gemeenten, die nijver heidsscholen in andere gemeenten steu- fliCH, De heer Loopuit begreep niet waarom Gedep. Staten slechts 1/5 willen geven. Het eenig steekhoudende argument is, dat een vijfde goedikooper is dan een derde. Als Gedep. Staten niet kunnen aan- toonen dat met 1/5 voldoende steun wordt verleend, zou spr. voor het voorstel Bo- maais-Heerkens Tbijssen stemmen. De heer Asseher betoogde dat de bij drage der provincie geheel vrijwillig is De toestand voor de provinciale finan- oieën is ook niet rooskleurig, zoodat daaraan geen argument mag worden ont leend om gemeenten te steunen. De iheer Gerhard, lid van Gedep. Staten Tbijssen dal de gemeenten meer zullen ontvangen dan vroeger bij aanneming vair het voorstel Bomans-Heerkens Thijssen en verdedigt uitvoerig heet voor stel van Gedep. Staten. Het amendement Kooiman wijzen Gedep. Staten af voor- loopig, omdat niet overzien kan. worden, wat dat de Provincie kosten kan en ver volgens hebben die buitengemeenten bij na nooit bijgedragen, toen zij daartoe ia staat waren dat vrijwillig te doen. Boven dien hebben de buitengemeenten niet zoo veel lasten te dragen, als de gemeenten waarin het onderwijs is gevestigd. Intus- schen zulten Gedep. Staten het denkbeeld' van den heer Kooiman overwegen. De heeT Witoaut acht het voorstel van Gedep. Staten aannemelijk. De heer Bo rn arns verdedigde rijn voorstel ojm. met te wijzen op schoten in Haarlem. B.v. de schooi voor versierende Bouwkunde, waar elke leerling 500 per jaar kost, waarbij Haarlem moet bijdragen dat het genoodzaakt is zich terug te trekken niet hij gebrek aan liefde voor dat onderwijs, maar door gemis aan kracht der gemeen te. Bovendien is na te gaan dat het aan tal leerlingen niet voor het grootste deel Haarlemmers zijn maar niet-Haariemmers zoodat die schoot niet allereerst een Haarlemscli belang maar een gewestelijk belang is. Heizelfde geldt voor de M. T. S., waar elke leerling per jaar f 1100 en die de gemeente Haarlem tot zelfs 100.000 kost. Ook daarvan zijn de leer. liingen niet allereerst Haarlemmers, maar veel meer vreemdelingen, zoodat de school meer een gewestelijk dan een Haarlemsch belang is. Bij stemming werd het voorstel-Kooi- man verworpen met 3632 stemmen. Het voorstel-Bomans-Heerkeas Thijssen om te lezen een derde inplaats van een vijfde werd verworpen met 5315 sl. Het voorstel van Gedep. Staten werd daar na aangenomen. Goedgekeurd werden versehflende sub- sidievoors tellen o.m. die van dien R.K. Dioc. Vrouwenbond te Amsterdam, den Amsterdamsohen R.K. Pai-ronatenbond den Bocd van R.K. Joaigenspatronaten in Haarlem. Hierna werd gepauzeerd. In Hotel Liou d'Or werd gistermor gen in het openbaar aanbesteed. Het bouwen eener Stoomwasscherij met woningen aan het Zulder Buü- ten Spaarne te Haarlem. Er waren 26 inschrijvers. Millenaar, Haarlem f 68777, H. Bak ker en Breevoort Haarlem f 68500: C. Rol, Haarlem f 68750; Van der Mey- den en Van Eijk, Haarlem en Am sterdam f 69750; P. J H Stiphout, Haarlem f60.898; P. N J. Tromp, Haarlem f 67.300; Nodelijk, Haarlem f 69570; W. C. Kioos Haarlem, f 55 750 F. C Spee f 65 700; Blom en Agniola Haarlem f 52.970; Haarl Bouwassocia- tie f75.300; Meyer de Bie Haarlem f 63.400; G P Heetem. Haarlem f 61.100. A van Hoftan, Haarlem voor f65.974; Chr, Coöp Bouwersbond, Haarlem f51128.50; E J van Donse laar en Spanjaard, Vogelenzang voor f74.500; Breemauer, Haarlem f65.000 R.K Coöp. Haarl. Bouwersbond voor f 56.499 Van der Krocht en Zn. Haar lem f 63.290; J Altau en Muiswinkel Haarlem, f78.628; Harst, Haarlem f 35.000; Gillissen. Schiedam f 65.950 •Coblenz, Schoten, f59.600: W. H N. Nelissen. Haarlem f 59.630; P. Crcmer f 64.000; M. Hoogerbosch, Alkmaar f 62.100 Mr. Everwijn en onze bloembollen. Wij lezen in het „Wbld. v. BI. Clt.": Door den Bond van Bloembollenhandelaren is in September j.l. aan Mr. Everwijn, den gezant te Washington, een zending bloem bollen aangeboden voor den tuin van het nieuwe gezantschapsgebouw. Waar dit ge bouw nog niet zoover gevorderd was, dat de tuin reeds voor de beplanting geschikt was, heeft de gezant liet meerendeel der bollen weten geplant te krijgen in het Meridian Hill Park, vlak tegenover het gezantschaps gebouw en heeft hij een ander gedeelte, overeenkomstig den wensch van President Harding, doen planten in het park van het Witte Huis. De president heeft tegenover Mr. Everwijn zijn bijzondere voldoening uit gesproken, dat hij deze bloembollen in zijn park zou krijgen en heeft hem nog nader schriftelijk zijn dank betuigd. Hieruit blijkt op welke uitstekende wijze onze belangen in Amerika worden behan deld; zoowel Mr. Everwijn als Mr. Andreae geven bij voortduring blijk van hunne groote belangstelling in het vak, maar evenzeer bemerkt men, dat beide in onze streek geen onbekenden zijn. N. M. Keukenmeester, f In den ouderdom van 81 jaren is te Lisse over leden de heer N. M. Keukenmeester, oud-directeur van het Bijkstelegraafkan- toor hier ter stede. Deze funötie werd door den heer Keukenmeester vervuld van Februari 1900 tot Mei 1906. De Hanze. Verleden week Donder dag vergaderde de afdeeling Castricum van „de Hanze" in de zaal van de Erven van Benthem. De vergadering was goed bezocht. De Weleerw. heer Rubers, geestelijk adviseur hield een causerie over de noodzakelijk heid van een boekhoudcursus mede in verband met den aanslag in de rijksin- komstenbclasling en plaatselijke belasting. In verband hiermede werd gewezen hoe nuttig het is voor de leden om hunne boeken goed en op oordeelkundige wijze bij te houder». Dan is men steeds in slaat om juist aan te geven de uitkomsten in het bedrijf, waardoor een te hooge aan slag voorkomen wordt Door verschillende leden werden vra gen gesteld, welke tot aller tevredenheid door den Eerw. spreker werden beant woordt Besloten werd, pogingen in het werk te stellen, om een boekhoudcursus te geven voor de leden en hen die ook voor het lidmaatschap in aanmerking kunnen ko men. Hierna werd behandeld het voorstel lot contributie verhooging, waarvan de noodzakelijkheid door den penningmees ter werd aangetoond. Dit voorstel werd met algemeene stem men aangenomen, zoodat in het vervolg de contributie bedraagt 6.per jaar. Nadat bij de rondvraag eenige vragen waren gesteld en door het bestuur waren beantwoord door de voorzitter met e'er» woord van dank aan de leden voor hun ne tegenwoordigheid en aan den geeste lijken adviseur voor zijne hulp bij het oprichten van een boekhoudcursus, op de gebruikelijke wijze de vergadering. Onderwijs Wij vernemen, dat als opvolger van dien heer H. A. W. Nijsen, die dezer dagen naar Inddë vertrekt als onderwijzer 2e kl. aan de bijzondere jon gensschool is benoemd' de heer Semc, zoon van het hoofd der R. K. school te Akersloot, die onderwijzer is te Ber- kel (Z. H.) Overweg spoor. Naar ons is mede gedeeld, is er de laatste weken geregeld veel opstopping van verkeer aan den spoorwegoverweg aan den Rijksstraat weg. Het komt niet zelden voor dat perso nen een twintig minuten moeten wachten om hun weg te kunnen vervolgen. Den meesten tijd gebeurt dit, wanneer de goederentrein van 2 uur aankomt, ten gevolge waarvan er gerangeerd moet worden. Te hopen, is het, dat hierin spoedig ver betering zal wordien gebracht. Raadszitting. De raad dezer gemeen te vergaderde te io uur. Tegenwoordig waren met den voorzitter alle raadsleden. De notulen der vorige vergadering wer den onveranderd vastgesteld behoudens eenige kleine opmerkingen. Aan de orde was: Ingekomen stukken.. Van Ged. Staten is de begrooting voor het jaar 1922 terug gezonden met eenige kleine opmerkingen. Besloten wordt de begrooting in den geest van Ged. Staten te wijzigen. Besloten wordt vervolgens voor den dienst 1922 eene tijdelijke leening aan te gaan ter voorziening in kasgeld, groot 30.000 tegen een rente van hoogstens 7 procent. Besloten wordt den onderwijzer F. J. Philipoom, thans verbonden aan de open bare school no. 1, over te plaatsen naar school 2, en wel met ingang van 1 Janu ari 1922. Aan J. G. Kerkhoff wordt voor den bouw van een wosing 80 pot. hypothecair crediet verleend. Bij dit punt wondt een discussie ge voerd over de 'laatste circulaire van den Minister van Arbeid, omtrent het bij so lide maatschappijen verzekerd zijn van woningen, gebouwd met rijkssteum. Besloten wordt dat B. en W. zullen on derzoeken of het mogelijk is, dat alle wo ningen tegelijk door de gemeente bij een maatschappij worden verzekerd en de kosten door de eigenaars aan de gemeen te worden terugbetaald. Vervolgens wordt besloten een bedrag van 27,42 te betalen uit den post van onvoorziene uitgaven, dienst 1921, wegens kosten over 1920 van de werkloosheid- verzekeringsnoodwet. Bij de rondvraag zegt de heer Schip per, dat er klachten zijn omtrent het op halen van vuilnis, waarbij het voorkomt dat meer vuilnis op den weg komt dan»jn den wagen. B. en W. zullen een en ander onder zoeken. Besloten wordt per advertentie en bij publicatie aan de borden bekend te ma ken, dat per 1 Januari de gelegenheid wordt opengesteld tot het aannemen van het ophalen van vuilnis tegen voorwaar den, ter secretarie te verkrijgen. Vervolgens ontspint zich een discussie over het bestrijden van de werkloosheid en in verband daarmede de gelegenheid tot werkverschaffing; er wordt besloten dat de bij de behandeling van de begroo- ting ingestelde wegencommissie een on derzoek zal instellen naar de noodzake lijke verbetering van de gemeentewegen, voornamelijk de binnenwegen Hierna sluiting. Zondagmiddag te 2 uur kwamen op Norvicus-terrem tegen elkaar in het veld Norvkus 1 <en S. J. C 2, tot het spe len van een vriendschappelijken wed strijd. Norvicus speelde voor den vrij sterken wind, meestal bevond men zich op het S. J. C.-deel. Na eenig heen en weer ge- trap een doorbraak van Norvicus en de middenvoo rbracht den stand op 10. Bij een corner voor Norvicus doel trekt de Kocht, van S. J. C., de conclusie dat het tijd is om den gelijkmaker in te zenden. Stand 1I. Voor de rust geen verande ring, zoodat beide partijen na rust weer met gelijke kansen kunnen beginnen. Di rect is Norvicus weer in den aanval, doch daar de wind niet meer te hunnen gniste is levert dit geen resultaat op. Nu dringt S. J. C. op, v. d. Berg zet mooi voor, maar wordt dloor den keeper onderschept en retour gezonden, Norvkus breekt door en de voet van C. Marijt zorgt dat dé S. J. C.-keeper moet visschen. 21. Een mooi schot van S. J. C. gaat over de lat. Verschillende schoten van Norvicus hebben geen resultaat. De rechtsbuiten van S. J. C. krijgt nu het leder in zijn bereik en rent er mee langs 't lijntje, zet voor en v. d Berg maakt den gelijkmaker. 22. Hierop trok Norvkus nog ver scheidene malen ten aanval en drong op, doch dit bleek hun ongeluk. De backs waren te ver van doei. Van den Berg krijgt weer den bal en inonhoudbaren ren ging het op doel af. Rakhorst loopt uit, doch vindlt hierbij geen baat daar de bal langs hem in 't net werd gekogeld. Kort hierop komt het einde niet een overwin ning van 32 voor S. J. C. Gemeenteraad. Openbare vergade ring van den gemeenteraad op Donder dag 22 December 1921, des voormiddags 10 uur, zoonoodig voortzetting des na middags 2 uur. Te 'behandelen punten: 1. Ingekomen stukken. 2. Mededeelingen op vragen, gesteld in de vorige vergadering. 3. Benoeming twee leden Flaalselijke Schoolcommissie. 4. Jaarwedde Gemeenteontvanger. 5. Bouwcredieten. 6. Straataanleg Mij. de Toekomst. 7. Bouwplan woningen aan de Scheve- ningsche straat. 8. Werkliedenreglement. 9. Adres Warmenhoven om schadever goeding. 10. Gemeentebegrooting en Begrooting Gemeentebedrijven 1922, met voorstellen tot wijziging van verschillende heffingen krachtens artikel 238 der Gemeentewet. 11. Machtiging voortzetting procedure Stokvis. DrankbestrijdingHet Kruïsverhond en de Mariavereeniging hielden dezer da gen een gecombineerde propagandaver- gadering. Als spreker trad op de heer Bon, Sec retaris van het diocees kruisverbond Den Haag. De heer Huipe opende met ge bed en een woord van welkom in bet bijzonder gericht tot den heer Bon. Het fanfarecorps, dat ter opluistering zijn zeer gewaardeerden steun verleende, gaf daarna onder beproefde leiding van den heer Landsman eenige opgewekte num mers. Hierna sprak de heer Bon zijn mooie, gedocumenteerde redevoering uit, waarin werd aangetoond: le het verschrikke lijke onheil door den alcohol gesticht, •met vele pakkende voorbeelden uit het leven. 2e. Hoe de alcohol geestelijk en lichamelijk werkt. 3e. Hoe huisgezin en maatschappij onder den alcohol lijden. 4e. Hoe deze nood ons tot drankbestrij ding moet aansporen, 5e. Hoe vooral de Christelijke naastenliefde ons moet aansporen om zooveel ellende en nood, ontstaan door het alcoholisme, door krach tige bestrijding te lenigen. Na het dankbaar applaus dat op deze keurige redevoering volgde, dankte de voorzitter den spreker en sprak daajrbij den wensch uit, dat zijn woorden rijke vrucht zouden dragen. De Eerw. Kane laan, geestelijk adviseur wekte nog op tot drankbestrijding uit het oogpunt van versterving. Tot slot een paar frissche fanfarenummers, waarna sluiting met gebed. Tastbaar succes 6 leden voor het Kruisverbond en 3 leden voor de Maria vereeniging. De IJsclub. De vereeniging „De IJsclub" hield jJ. Zaterdag haar jaarver gadering. De vereeniging telt 151 leden en de rekening sloot met een batig saldo van f 155&7y2. Tot bestuursleden wer den herkozen de boeren P. Kopper en A. Schuit. Besloten werd, dat de v »r ris wedstrijd, welke gehouden zal kunnen worden er een zal zijn voor de leden uitsluitend en niet voor geldprijzen, maar om medailles. Telepathie. De heer Maloitz, de be kende telepaat, heeft Zondagavond een séance gegeven, in het huis Assenberg, waar hij veel succes oogstte. Zondag middag heeft hij door ons lang dorp per auto een opdracht uitgevoerd, die vooraf door een 6 tal personen, was op gemaakt. Noordzeekanaal. De plannen ter verbreeding van het Noordzeekanaal tua- schen het stoompontveer Velsen cn de scheiding met het stadswater van Amster dam krijgen vasteren vorm. Op 6 Jan. 1922 zal een commissie uit Ged. Staten van Noord-Holland op ons raadhuis zit ting houden tot het hooren van be.z var ren der belanghebbenden. Door den eigenaar van de huize „H Fort", den heer Alb. Oudshoorn alhier, is een aanvang gemaakt met het graven van een particuliere jachthaven, ter be vordering van rustige ligging geschei den van de Leede door een golfb rokend stuk weiland. De bij de vroegere hofstede behoo rende stallen, koetshuis enz., worden in gericht voor winterberging, terwijl ook nog een gedeelte wordt bestemd voor werkplaats voor montage van mot) "-1. Ook is gezorgd voor auto-garage's en., zoolat deze zeer gunstig gelegen haven een tip-top inrichting wordt, die >eer zeker wel een onderneming zal zijn die slaagt. Retraitefonds. Hun, welke hierbij belang hebben, deelen wij mede, dat a.s. Donderdagavond, vóór de Ontwikkelings cursus te geven door Kapelaan Versteeg; welke te 7 ure aanvangt een vergadering wordt gehouden voor de leden van het Retraitefonds te kwart voor 7 ure. Deze is in hoofdzaak voor hen welke van 1417 Januari of van 47 Februari op Retraite gaan. Zaterdag j.l. kwam de Eerw. Wijk zuster Pia zoodanig met de fiets te val len dat zij een arm brak. Burgerlijke stand. Geboren28 Nov. Petrus Johannes, z. van J. Pepping en Catherina Melker 29 Nov. Maria Lu cia, d. van P. Th. Liefting en 0. Nij- man 10 Dec. Elizabeth, d. van J. van den Berg en N. van den Berg. Getrouwd24 Nov. P. de Waard en 0. de Goede. Overleden: 6 Dec. Catharina Bakker 26 jaar Adrianus Pronk, 4 mnd. ERNSTIGE BRAND. Hedennacht is door onbekende oorzaak, vermoedelijk kwaadwilligheid de boer derij van den heer R. Kroon, Ringdijk nabij Oude Wetering, afgebrand. Dooi" het krachtig optreden van de motor brandspuit van Hoofddorp js een gedeel te van het woonhuis nog gespaard geble ven. Eenig vee, een partij ongedorscht ko ren en een partij hooi werden mede een prooi der vlammen. De politie stelt een onderzoek in. Te '8-Gravenhage is geslaagd voor hel Machinisten-examen, de heer D. de Graiaf, *28e NED. STAATSLOTERIJ. Trekking van Dinsdag 20 Dec. 3e Klasse 2e Löst. fb'i Hooge prijzen, 4127 19724 elk 1500. 18978 1000. 4239 16276 elk ƒ400. 10027 18341 elk 200. 5220 17210 elk 100. Prijzen van f 45. Trekking van 500 nummers Jen over slaan van Notaris A. G. MUblE. Prijs van f 25000 8858 -"V-- 5000 20598 1500 17883 1000 303" 11810 400 5632 9968 136C1 f200 13373 100 4814 5550 15046 18265 Prijzen vna 90. eigen gek;. 5 2430 4669 6340 8545 11563 13834 15798 182C2 11 86 97 51 87 97 93 15S29 1842U 31 2527 4759 77 861311601 13900 58 34 35 31 71 79 35 9 36 62 37 96 55 80 94 8765 36 53 86 83 106 67 4872 6405 78 40 76 15619 18560 269 2654 49C8 8 79 84 14051 16010 18603 351 78 87 54 885511726 14116 84 19 76 84 5006 86 63 43 21 16117 93 82 89 69 6506 77 76 24 60 18701 85 2742 5118 33 8958 11833 14305 65 23 414 47 95 6653 92 74 144U3 79 30 52 55 5241 6708 901511934 11 16233 86 518 2812 74 40 37 12091 14 4918810 33 2912 5307 99 81 12123 22 95 51 53 27 47 6805 9138 50 38 16405 18950 58 74 81 18 55 57 14500 10 19022 609 87 83 36 9358 76 62 31 5J 47 3053 5451 47 87 12222 84 57 191t9 88 65 53 6931 9447 55 14733 16506 1920/ 801 3204 5519 41 953812313 96 22 73 68 79 42 44 67 4514824 6219420 73 3352 45 7097 9789 82 27 67 42 913 84 48 7123 9822 12414 14940 81 19512 53 3482 94 47 98 64 41 16628 22 60 3519 98 66 9961 83 50 16816 55 71 86 5601 79 10088 12611 15COO 84 67 1053 3620 2 7228 10161 12733 53 16907 82 60 36 8 89 75 34 75 1719743 1144 42 18 7367 10266 51 15145 3019824 82 64 66 7504 78128CO 50 «O 29 1209 87 78 7725 10333 66 59 17013 19935 18 3700 5774 80 84 70 61 88 95 70 25 5801 7808 10432 12913 94 97 20005 88 36 11 20 34 2215241 17153 19 17 24 55 34 76 77 55 21 38 81 41 15316 17267 20136 32 61 95 77 5317339 38 48 8010511 87 82 46 20234 50 7914 59 1305915462 6/ 93 1535 55 5905 4910622 tl 89 7 20507 1637 58 24 8067 67 13111 91 17483 90 49 96 30 8710720 49 15528 17501 20559 89 4124 32 93 10801 13261 57 8 88 1703 63 58 8103 U074 13439 64 85 20893 74 99 6031 8811141 53 75 88 20912 75 4206 42 8202 4313C78 86 17621 92 I860 59 6122 17 78 86 99 45 68 4351 80 833311207 8815608 88 1920 93 91 81 17 13739 92 17802 2001 4453 6225 8423 90 42 15718 91 36 62 86 8211334 46 23 17966 4/ 77 6310 90 52 59 37 94 2155 4554 11 8504 80 82 52 18059 2281 58 30 19 8313825 9318153 Vorige lljsl stond: 20840 m.z19640- 1322 53 23 3868 38 3936 90 74 1436 4053 3 124 551 786 991 1337 1658 2122 2271 2606 3018 3349 3656 3854 4222 4423 4S7Ö 5169 5537 5775 6071 6518 7218 7394 8072 8429 9022 9475 9752 10173 10653 11098 11575 11986 12449 12715 13271 13440 13757 13909 14090 14197 14307 14715 15139 15301 15703 16044 16456 16683 16993 17246 17501 17722 17997 18217 18497 18764 18910 19284 19470 19788 20159 20531 20777 20941' 21382 21615 21856 22223 22660 22945 13 210 598 818 995 13416 1742 2153 2295 2652 3055 3369 3759 3862 4325 4565 5204 5538 5783 60S9 6579 7260 7652 8121 8809 9115 9525 9785 10221 10661 11114 11578 12154 12454 36 249 613 884 1093 1426 1819 2172 2376 2804 3078 3385 3772 3926 4377 4578 5226 5633 5790 6195 6663 7264 7734 8156 8861 9149 9555 9832 10323 10674 11175 11604 12246 12533 12769 12813 13307 13334 13465 13762 13965 14117 14208 14418 14743 15167 15358 15803 16065 16485 16705 17048 40 250 645 902 1172 1444 1832 2197 2406 2869 3104 3418 3795 3934 4397 4765 5273 5675 5798 6326 6679 7319 7753 8J70 8871 9156 9565 9833 10481 10757 11333 11691 12334 12573 12941 13338 13582 13828 14015 14165 14275 14466 14771 15251 15633 15938 13475 13805 13991 14141 14213 14463 14764 15187 15463 15830 16216 16265 16516 16546 16750 16782 76 292 679 960 1200 1472 1932 2198 2448 2910 3150 3479 3801 3938 4401 4872 5356 5677 5837 6424 7114 7344 7811 8233 6884 9224 9578 9948 10523 10813 11356 11739 12386 12585 12971 13346 13631 13869 14055 14166 14291 14539 14828 15285 15666 15954 16315 106 351 696 971 1244 1503 2056 2217 2457 2915 3170 3578 3816 4030 4408 4913 5464 5696 5845 6480 7128 7348 7931 8239 8983 9254 9616 10044 10564 10974 11383 11746 12404 12599 13106 13397 13718 13890 14059 14167 14302 14690 14942 15293 15673 15981 16386 17072 16552 16553 16822 16831 17266 17284 17574 17622 17823 17839 18099 18241 18523 18779 18990 19291 19542 19955 18124 17073 17402 17629 17850 18136 18270 18328 18554 18566 18821 18845 19038 19043 19343 19351 19567 19581 19995 20031 20166 20249 20341 20559 20626 20637 20781 20789 20793 20968 20990 20982 21148 21424 21462 21546 21571 21692 21726 21752 21813 21992 22000 23038 22041 22241 22271 22278 22300 22798 22859 32991 22896 22952 17179 17475 17630 17904 18159 18329 18614 18871 19130 19362 19641 20045 20381 20703 20818 17186 17478 17652 17919 18204 18437 18691 18881 19275 19418 19660 20146 20475 20753 20854 21259 21591 108 508 720 975 1246 1528 2075 2242 2462 2953 3203 3609 3839 4162 4416 4923 5533 5754 5906 6490 7208 7352 8044 8360 8990 9394 9689 10059 10576 11092 11397 11859 12420 12602 13157 13401 13749 13903 14070 14177 14304 14694 14958 15294 15686 16014 16430 16676 16914 17229 17491 17718 17961 18207 18483 18748 18909 19280 19448 19665 20157 20530 20754 20856 21371 21608 22096 22109 22372 22650 22903 22936 3e Klasse le Löst: 9361 m.*. 9363; 16339

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1921 | | pagina 2