INGEZONDEN?" „8 S SS 8 8 BurgerBIke Stand. VELSEN. IJMUIDEN. HAARLEMMERMEER. ZAANDAM. VOORHOUT. ZILK. N.V. „DE TIJDGEEST". BEVERWIJK. L1SSE. UITGEEST. Ondertrouwd: 21 Dec., G. W. Boosted! en A. Pefcter. J. Comelisse en G. M. Smit. L: Hoenderdos en M. S. v. d. Wateren. C de Graaff en H. Schreijers. M. O Igor en W. Dirks. J. J. Reijnart en J. Wiedijk. C. Steenbakker en A. M. Leuven. Getrouwd: 21 Dec., J. J. v. Houten en M. H. de Wilde. C. Leewis en K. Koster. G. Snijder en W. Breetrwer. J. Hoek- sema en A. Tor. J. B. J. Pennarts en E. v. Viersen. Geboren: 19 Dec., d. van C. P. Olifiers- Nardten. 20 Dec., z. van H. Voorder- hake-Stoof. z. van N. A. Bijster-Max. d. van M. v. d. Klugt-Kraan. d. van G. Akersloot-Janssen. Overleden: 19 Dcc., M. Klaver-Koppes, 78 j., Kamperlaan. 21 Dec., G. Smit-v. d. Veen, 64 j., Essenstraat. Mijnheer de Redacteur! Ondergeteekende verzoekt beleefd eenige plaatsruimte in uw veelgelezen blad. In uw nummer van Zaterdag komt een ongeleekend ingezonden stuk voor, handelend over medezeggenschap. Hier wordt blijkbaar bedoeld, de medezeggen schap, neergelegd in het bedrijfsraden- stelsel. De geachte inzender blijkt even wel lang niet op de hoogte te zijn van het artikel, waarover hij wenscht te schrijven. Immers de S. D. A. P. stelt zich op het standpunt van socialisatie, terwijl de R.K. en Chr. arbeiders zich stellen op het standpunt van het bedrijfsradenstelsel. Hoewel er een beele kleine overeenkomst is waar te nemen, staan deze twee haast lijnrecht tegenover elkander. De geachte inzender bew eert verder, dat medezeggen schap tot loonsverhooging zou kunnen voeren. Maar noem mij nu eens een ka tholieken arbeider, die juist door het be drijfsradenstelsel daarop aanstuurde. Wei is in de glasindustrie, door die medezeggenschap besloten 51 in plaats van 45 uur per week te gaan werken voor hetzelfde loon, wat practisch op loons verlaging neerkomt. Of is het niet tee kenend, dat juist in de Engelsche mijnin dustrie, waar de arbeiders zooveel mede zeggenschap hebben, de producten veel lager in prijs zijn, terwijl de loonen er minstens even hoog zijn als hier? De inzender vreest verder voor onte vredenheid en teleurstelling. Noem mij een middel beter geschikt om tevreden heid te kweeken, dan het bewustzijn eer lijk en rechtvaardig behandeld te worden. Want als nu de arbeiders nog zien, hoe Heeren patroons op zeer luxe wijze le ven, en soms nog als 't ware met geld smijten, dan zal 't zeker 't bedrijfsraden stelsel het wezen, wat daaraan een einde maakt. Wat teleurstelling betreft, maak u daarover niet ongerust, het leven van een werkman is zoo vol teleurstellingen, dat zij wel een stootje kunnen bebben. Neen, men vreest evenveel het bedrijfsradenstel sel naar het verleden, het heden en de toe komst Het verleden behoeft men niet te vreezen, degenen, die reeds vroeger zijn benadeekl, zijn voor een groot gedeelte nadeeld, zijn voor een groot gedeelte reeds van deze wereld verdwenen, of zoo oud geworden, dat zij niet veel meer met het openbare leven meegaan. Maar het heden en de toekomst, dat is wat anders. Want m.i. zullen vele arbeiders raar op kijken, als zij eens een klein kijkje krij gen achter de coulisen van de kantoorge bouwen. Dan zal ook in de toekomst de willekeur van de H. H. Fabrikanten wel wat verminderen. Dan zal het b.v. niet meer gaan, om het personeel met eenige dagen vacantie te zenden, en direct na af loop daarvan eigendunkelijk het loon te verlagen, of b.v. het personeel een paar jaar ziekengeld te doen betalen, en plot seling het ziekenfonds op te heffen, zon der eenige verantwoording der ingelegde gelden. Wordt het geen tijd, dat daaraan paal en perk gesteld wordt? Is het niet verschrikkelijk, dat een fa brikant 'n werkmeester, en dan liefst een Duitscher, aanzet om het personeel op te jagen tot grooter arbeidsprestatie om wan neer er weer wat meer verdiend wordt, het stukloon geregeld te verlagen. Of zijn het nu weer niet de bouwvakpatroons, die tegen Kerstmis hun werk zoo regelen, dat zij, zooveel doenlijk, hun personeel ont slaan, omdat zij dien Kerstdag uit moeten betalen. En dat gaat allemaal maar onge stoord door, met voorbijzien en volko men negeering van de belangen der ar beiders. Zie, geachte inzender, dat zijn juist de oorzaken, waarom juist meest vooraan staande leiders der R. K. Vakbeweging het bedrijfsradenstelsel tot wet willen ma ken. Daar ondergeteekende nu volgens den in zender spreekt over zaken, die hij niet be grijpt, wil ik er nog even op wijzen, dat bovengenoemde leiders dan toch zeker wel mannen zijn, die toch met ernst de za ken bestudeeren, en gerechtigd zijn hun oordeel daarover te zeggen. Neen, geachte inzender, u had werkelijk eerst beter dat vraagstuk moeten overwe gen. Als de geachte inzender met zijn laat ste zinsnede bedoelt den schijn te wekken, dat wij katholieke arbeiders met de so cialistische politici meegaan, dan is mij deze insinuatie veel te lang om daar op een antwoord te geven. U, M. de R. hartelijk dankend voor de plaatsruimte, C. P. KERKVLIET. Haarlem, 18 December 1921. De naam van den inzender, W. Küpers, is abusievelijk weggevallen. (Wij hebben nog aan dit ééne stuk plaats willen geven, maar kunnen geen verdere polimiek over dit onuitputtelijke onderwerp toestaan. Redactie.) Gemeenteraad. In de Dinsdagavond gehouden raadsvergadering was wethou der Landewcert met kennisgeving af wezig. De voorzitter doet mededeoling van de ingekomen stukken. Brieven van Gedeputeerde Staten, om trent ter goedkeuring ingezonden raads besluiten. Voor kennisgeving aangenomen. Een schrijven van Gedeputeerde Sta ten, waarbij wordt toegezonden een door dat college samengesteld ontwerp van wet, tot wijziging van de grenzen der gemeenten Haarlem, Veisen, Bloemenda&l, Heemstede, alsmede Haarlëmiherliede en Spaarawoude en tot opheffing der ge meenten Schoten en Spaarndam. Naar B. en W. om advies en tevens ter behandeling door de commissie, be doeld bij art. 13, der gemeentewet. Een schrijven van het gemeentebestuur van Schoten, waarbij wordt toegezonden een door Gedeputeerde Staten goedge keurd exemplaar van de gemeenschappe lijke regeling tot het toelaten van kin deren uit Schoten op school F. te Sant poort. Het verslag van het bedrijf Openbare Werken over 1920. Een schrijven van den raad van toe zicht op de spoorwegdiensten, waarbij wordt toegezonden een beschikking hou dende bevordering van de veiligheid van het verkeer op den spoorweg Haarlem- Alkmaar van de Noord-Zuid-Hollandschs Tramwegmaatschappij. Al deze voor kennisgeving aangenomen. Als voren van mej. de wed. G. Bie- mans, te Jan Gijsenvaart, waarin zij ver zoekt, schadeloos gesteld te worden voor het vallen van een boom op de dakgoot van haar huis, plaatselijk gemerkt A., Bloemondaalsche straatweg no. 124. Om- dit verzoek zullen B. en W. rechtskun dig advies vragen en daarna een nader voorstel aan den raad doen. Een verzoek van het centraal drank- weercomité, om het hem toegekende sub sidie te verhoogen en te brengen op f 500 per jaar. Te behandelen bij de begrooting voor 1922. Alsvoren van hetzelfde comité om, Wanneer in één der afdeelingen der ge meente een volksfeest, harddraverij, mu ziekconcours, enz. plaats heeft, een tap- verbod te willen afkondigen. Als voren van het bestuur der Espe- rantoclub te Velsen om een lokaal van school D, één avond per week te mogen gebruiken. Beide naar B. en W. om advies. Een schrijven van de afd. Velsen, van den Ned. Bond van Koffiehuis-Restau ranthouders en slijters, waarbij wordt toe gezonden een afschrift van een door haar tot Gedeputeerde Staten gericht adres, betreffende behandeling van bezwaar schriften tegen den aanslag in het ver gunningsrecht. Te bespreken in besloten vergadering. Medegedeeld wordt: In vervolg op hetgeen den 16 Maart 1920 ter kennis van den gemeenteraad werd gebracht, deelen B. en W. mede, dat zij den 26 Juli 1921 mn den Minister van Waterstaat berichten, dat bij gerucht werd vernomen, dat in het plan van uit voering van den bouw eener nieuwe schutsluis te IJmuiden een zoodanige wij ziging was gekomen, dat die bouw in den droge zou plaats hebben. Zij vroegen den Minister, daaromtrent inlichtingen te mo gen ontvangen, met het oog op do be langen der watervoorziening voor deze gemeente. Den 20 October d.a.v., toen nog geen antwoord van den Minister was ontvan gen, werd het bovenbedoelde schrijven in herinnering gebracht, waarbij tevens werd gewezen op handelingen bij den sluisbouw, die B. en W. met opzicht tot een goede functionneering der ge meen tewaterleiding aanleiding tot onge rustheid gaven. Ten slotte is de volgende brief van den Minister van Waterstaat, van 22 Novem ber 1921, ontvangen: „Ik heb de eer U mede te deelen» dat tot dusver nog niet werd beslist, of de nieuwe schutsluis te IJmuiden te zijner tijd in den natten, dan wel in den drogen tijd zal worden gebouwd. Alvorens hieromtrent eene beslissing kan worden verkregen, zullen de uit komsten worden afgewacht van een proef met hot inheien van zeer langen dam- wand. Ik voeg hieraan toe, dat, mocht tot den bouw in den droge worden besloten, in dat geval niet tot bronbemaling zon der meer zal worden overgegaan, doch dat dan een werkwijze zal warden toe gepast, welke rekening zal houden met de belangen van de watervoorziening Uwer gemeente." B. en W. hebben, onder bevestiging van. de ontvangst van dit schrijven, den Mi nister verzocht, hun college omtrent het verder verloop van deze zaak op de hoogte te willen houden. Naar aanleiding van de vraag, gesteld door den heer J. P. Nijssen in de ver gadering van 6 September 1921, wordt medegedeeld, dat het B. en W. nog niet noodzakelijk voorkomt in de afd. Jan Gijzenvaart door den gemeente-ontvanger een zitdag te doen houden. Volgens mededeeling van den ontvan ger bedroeg het aantal personen, dat op de laatste 4 zitdagen te Santpoort betalingen kwam doen, telkens 20 a 25. Ingekomen zijn de volgende stukken: Een verzoek van de vereeniging „Pena- do estas Venko" te IJmuiden, die zich de beoefening der wereld-hulptaal Esperan to ten doel stelt, om des Vrijdagsavonds een lokaal van school A te mogen gebrui ken. Een verzoek van de onderafdeeling Haarlem en O. van den Ned. Bond van gemeente-ambtenaren, waarin zij verzoekt de salarisregeling der ambtenaren in haar geheel te willen herzien. Een verzoek van de afd. Santpoort der Ver. Volksonderwijs, waarin zdj verzoekt om een jaarlijksch subsidie voor de in standhouding van een cursus in de Fran- sche taal. Alle naar B. en W. om advies. Goedgekeurd worden de voorstellen tot grondovernarae voor wegverbreeding te Velseroord, tot uitbreiding van de straat verlichting, tot overname van den straat weg van Bloemendaal naar Santpoort en hei nemen van daarmede in verband staande besluiten; tot wijzi ging van het raadsbesluit inzake het verleenen van een bijdrage door de N.V. Kon. Nod. Hoogovens en Staal fabrieken, ten behoeve van den bouw van 50 woningen op aan haar toebe- hoorend terrein door de "Woningbouwver. Velsen; tot verhuur van gemeentegrond te Veleeroard; tot grondovername ter ver betering van den Brederodewee en aan- 1 vaarding in eigendom van een gedeelte van den weg, loopende van het statica Santpoort naar de grens der gemeente bij Klejn Velserend; tot huur van grond te Jan Gijsenvaart tem behoove van oen kinderspeelplaats, tot verlenging van den termijn van ontruiming van eenige on bewoonbaar verklaarde woningen te Vel seroord. De straatbelasting werd thans met 10 tegen 5 stemmen aangenomen. Tegen stemden Mevr. Kerrehijn en de heeren Netscher, Tusenius, Peek en Sluiters. De verordeningen hiervoor werden vast gesteld. (Wordt vervolgd.) Drankbeibrigding. Het Centraal Drankweer-Oomité in de gemeente Vel sen, de Umuider Bestuurders Bond, de Chr. Besturen Bond en het PI. Arbeids secretariaat hebben gezamenlijk in 6000 exemplaren een manifest aan de geor ganiseerde arbeiders gericht, waarin zij opgewekt worden krachtiger en actiever den strijd tegen het alcoholsme mede te strijden. Burgerlyke Stand. Geboren: z. van E. A. van VeenHamel. d. van M, StreeflandPolman. z. van M. A. MolenaarHermeling. d. tan A. Boon Slotemaker. Ondertrouwd: H. v. d. Adel en M. Tromp. Overleden: J. Vliek, 3 mnd. J. Kroon 80 j., wed van J. Post. J. Kok, 89 j., wedn. van K. Withaar. W. Schmidt, 2 mnd. B. «1 W stellen een •wijziging voor in zake het reeds genomen be sluit tot grondovername ter verbete ring van den B rederode weg en aan vaarding in eigendom van een gedeelte van den weg, loopende van het station Santpoort naar de grens der ge meente bij Klem-Velserend. In het Hoofdbestuur van den Chr. Zeeliedenhond is gekozen de heer A. Krijger, alhier. Onderscheiding. Aan den heer J. Hofman alhier, is de prijs toegekend, uitgeloofd op een prijsvraag voor het beste stakellicht ter voorkoming van aan varingen op zee, in 1916 uitgeschreven. Mijn aan boord. De stoomtraw ler „Derika IX IJ.M. 187" van de V-E.M. kwam hier binnen met een mijn aan boord, die bii de visscherij in de netten was opgehaald. Door de Marine is de mijn onschadelijk gemaakt. Verplaatst. De rijksklerk der Di recte Belastingen J. O. A. van Eunen is van Beverwijk naar hier verplaatst. Sociëteit. Alhier is een R.K. Socië teit opgericht, waarvan personen boven 18 jaar, lid kunnen worden. Ze zal ge vestigd worden in de barak, dia aan het R.K. Kerkbestuur ten gebruike is afgestaan. Het brakke boezemwater. Door dén Aalsmeerschon Tuinbouwbond is aan de heeren Hoogheemraden van het Hoog heemraadschap Rijnland een schrijven ge zonden over het brakke boezemwater, waarin o.a. op 't volgende wordt ge wezen. Door het gieten met boezemwater bij de firma D. J. Tas en Zn., Uiterweg te Aalsmeer, is de gehoele warenteelt, be staande uit 30.000 tot 40.000 planten ver nietigd. Met nog enkele voorbeelden wordt aan getoond, welk een schade het hooge zout gehalte van het water aanbrengt, vier monsters water zijn opgezonden naar het Rijkslandbouw-proefstation te Goes. Een monster, genomen uit het boe zemwater bij de heeren Gebr. van dei- Meer, bleek 32 gr. zout per Liter te be vatten. Nog andere voorbeelden werden aan gehaald. Het Rijkslandbouw-proefstation te Goes berichtte, dat het gebruik van boezem water onverwijld dient te worden ge staakt. Ook het gehalte aan zout van wa ter uit gegraven putten werd nog te groot geoordeeld, terwijl eveneens wa ter uit zoogenaamde norton-pompen op den duur nog schadelijk kan werken. Bovendien kan worden vermeld, dat dooor het gieten met water uit den West- einder Plas stekken van Chrysanthemums zijn gedood. Het bestuur van den Aalsmeerschen Tuinbouw Bond heeft thans maatregelen genomen, dat goed water voor het gie ten der kasculturen regelmatig wordt aangevoerd. Tegen do bedreiging der vollegrondsculturen, welke ongeveer 250 H.A. beslaan, staat het bestuur echter machteloos. Alleen een vermindering van het zout gehalte van hot boezemwater kan uit komst brengen. Adressanten doen ten slotte een drin gend beroep in het belang der gezamen lijke kweekers op het college om te be werken, dat het zoutgehalte van het boe zemwater van het Hoogheemraadschap in de naaste toekomst weder zoodanig wordt, dat de culturen daardoor niet verder met ondergang worden bedreigd. Te 's Gravenhage is voor het exa men Handelskennis L. O geslaagd de heer J. L v d. Noorda. alhier. Door de afdeeling Oegstgeest en om streken van de Holl. Mij. van Landbouw, werd onder voorzitterschap van dien heer Marbus van Sasscnheim, gisteren in café „Boerhaaven" een edenvergadering ge houden. Door den voorzitter geopend, werden daarna door den secretaris, den heer Slin gerland, eveneens van Sassenheim, de notulen gelezen, die goedgekeurd werden, waarna mededeeling plaats vond van eenige ingekomen stukken, die voor ken nisgeving werden aangenomen. Als afgevaardigde naar de Aig. Verga dering te Zoetermeer werd door den heer Heemskerk, van Hjllegom, een uitvoerig verslag uitgebracht, waarvoor die voorzit ter hem dank zegde. Naar aanleiding van bet schrijven van het Hoofdbestuur over de in 1922 in den Haag te houden groot e landbouwtentoon stelling, geeft de voorzitter eenige inlich tingen in verband met het waarborgfonds, dat door het Hoofdbestuur wordt geoor deeld minstens 100.000 groot te moeten zijn. Het zal ncodSg zijn dat ieder lid en iedere direct of indirect belanghebbende, voor dit fonds inschrijft, en de voorzitter kan reeds mededeelen, dat door individu- eeje ledten reeds inschrijvingen zijn toege zegd van 10 en hooger. De heer Verkleij deed hierop het voor stel om door de afdeeling voor 25 in te schrijven, wat wordt goedgekeurd, ter wijl bij het bestuur gelegenheid blijft be staan om zich als inschrijver op te geven en ook bijdragen voor dat doel in ont vangst worden genomen, waarvoor bij de! uitreiking van bet jaarboekje goede ge legenheid beslaat. Op voorstel van den voorzitter wordt de verkiezing voor een lid van bestuur tot de volgende vergadering aangehouden. Bij de hierop volgende rondvraag wer den -nog verschillende zaken besproken, waaronder ook -de schommeling in dalen de richting van de melkmarkt, die vooral in het voorjaar nog veel grooter daling kan ventoonen, indien geen remmende maatregelen kunnen worden genomen. Met een dankwoord aan de leden voor hun opkomst sloot de voorzitter hierop de vergadering. Elektrificatie. Aangaande de elec trifies tie van „De Zilk" kunnen wij uit betrouwbare bron. mededeelen, dat Hillegom (c.q. de Vennootschap) sym pathiek tegenover het plan staat, ook al omdat het voor Hillegom zelf van groot belang is veel afnemers te heb ben. Het schijnt aanvankelijk niet in de bedoeling van Hillegom gelegen te hebben den Loosterweg II en III in het net te betrekken, maar nu Zilk aansluiting vraagt, zouden ook de be woners van \lie wegen van deze ge tegenheid kunnen profiteeren, zoodat ook verscheidene Hiltegommers belang hebben bij een eventueele eleclrifi- catie van Zilk. Jntussehen lezen wjj in het laatste Raadsverslag van Noordwijkerhout.dat B. en W; onderhandelingen niet Hille gom "Hebben geopend, aoódat we met vertrouwen de toekomst tegemoet zien. Ji- K. Universiteit' Men bericht ons, dat de collecte voor de R. K. Hoogeschool. alhier ruim f 630 heeft opgebracht. Voorwaar een mooi be drag, temeer als men in aanmerking neemt, dat de parochie liier nog zeer kort bestaat en er dus voel noodig is veel gevraagd wordt derhalve. vooruit„Als er eenmaal een. kerk is. wordt er vanzelf ge bouwd," zei men, toen er sprake was dat er een parochie zou opgericht worden. Dit blijkt waar te zijn: we vernemen althans dat eerstdaags zal begonnen worden met den bouw van een burgerwoonhuis voor rekening van den heer Th. v Haaster op het zjg. „punt van Hulsebosch". VELSEN—WIJKEROOG. Het is een goed idee van Pater Schoenmaker geweest, om ook deze plaats met een bezoek te vereeren. Veel reeds is over de Missie in Afrika geschreven en gesproken, maar aan schouwelijk. met lichtbeelden, neen, dat was nog niet op Wijkeroog ver toond. En het heeft ingeslagen. De zaal van liet R. K Vcreenigings- gebomv was tjokvol, loon Pater Schoenmaker zijn rede begon en aan dachtig werd aangehoord twee uur lang. Slechts even werd de rede oji- derbroken door een pauze. In het eerste deel liet de Eerw. spreker de moeilijkheden, waarmede de Missionaris te strijden heeft, al vorens hij op de plaats van bestem ming is, zien. Kennis werd gemaakt met de verschillende volkssjlammen. hun zeden en gewoonten. Trekking van 500 nummers ten over staan van Notaris fl. G. Woensdag 21 December 1921 Priis van 1 430 16290 200 6473 7610 12840 18725 100 1970 2070 2201 12137 «v Prijzen van j 90.— eigen vent. 52 2115 4636 7078 9530 11540 13831 16324 18729 152 62 55 7142 44 52 3816423 32 323 80 4703 7 7 54 11618 88 69 18880 38 93 46 7207 64 62 14033 87 91 41 95 51 55 964811725 40 16618 18980 47 2225 4844 61 9738 11810 52 4419046 55 2320 76 91 83 90 14181 16703 75 95 22 4905 99 980611912 142U1 5519152 435 2447 23 7314 45 26 60 93 94 57 12008 61 16801 19220 65 74 70 22 71 67 12112 77 27 90 86 99 14352 38 19306 9910 12228 55 69 29 14 7 2 87 16947 32 57 12354 14455 70 64 50 97 29 31 10027 56 14530 961S443 74 '38 72 46 30 58 5017042 51 798 2778 86 58 97 69 78 45 91 602 2833 5522 77 10125 12482 14705 17203 19548 35 89 71 7698 74 8614817 531S617 51 2963 5623 7813 10233 12512 37 17358 18 79 3016 27 65 57 26 38 7219729 980 3100 45 7910 69 30 7817435 90 89 6 80 65 10328 12669 88 55 19814 1011 3208 5188 8017 91 12795 14904 17519 44 65 3453 70 72 10504 13020 15107 17776 93 66 3663 74 85 In het tweede deel zagen wij den Missionaris werkzaam aan het heil der zielen. Met verbazing zien wij, wat moeite en opoffering het kost. eer zoo'n hei den Christen is en het is alleen het groote Godsvertrouwen van den Mis sionaris om datgene tot stand te bren- Maar niet alleen de Missdionarisi gen waarvoor hij naar de missie trekt, ook de Eerw. Zusters doen daar veel, zeer veel werk, hetgeen ook door den Eerw. spreker wordt aangetoond en besproken. Met verwondering hoort men, hoe drie Zusters 450, zegge vierhonderd en vijftig kinderen onderwijzen, een zie kenhuis met 61 patiënten besturen en dan nog vete „loopende" zieken ver binden en aan medicijnen helpen. Toen dan ook de laatste plaat ver toond was en de Eerw. spr nog een laatste opwekking om liefde voor de Missie gesproken liad, kwam aan het applaus schier geen einde. Zichtbaar ontroerd dankte de Z.- Eerw. heer Pastoor den Pater, voor al het schoone, wat dezen avond ge zien en gehoord: was. Zonder twijfel zullen allen, die in de zaal aanwezig waren, met liefde voor de Missie bezield, naar huis ge togen zijn. Dit bleek reeds toen de Eerw. spreker een offertje voor de Missie vroeg en verheugend was het te zien, "hoe blijde ieder een ..klei nigheidje" gaf. Nog bij het naar huis gaan kon men uit de gesprekken vernemen, hoe diep het aanhoorde een elk getroffen had. Het is voorzeker een prachtige avond geweest èn voor de belang stellenden èn voor Pater Schoenmaker. Volledigheidshalve zij nog vermeld dat deze avond mede door den R. K. Vrouwenbond, afd. Wijkeroog, was georganiseerd. Onze kerken. De kunstzinnige pastoor van de parochie van O. L. Vrouw van Goeden Raad alhier, blijft onvermoeid stre ven naar de voltooiing van zijn schoone kerk. Thans is het een soort troonhemel, die zonder overtrek nog boven het altaar is aangebracht, voorzien van onmis kenbaar symbolische attributen. Wij twijfelen er niet aan of O. L. Vrouw van Goeden Raad wordt mettertijd de pa rel der kerken van Kennemerland. Als de toren er maar eenmaal is Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: W. Castricum en C. Burger. Geboren: J. v. Assema—van Zutphen, z. C. SprangersSneekes, d. Overleden: R. S. Schram, 8 mnd. R. S. Müller, wed. van B. J. v. d. Roer, 85 j. E. L. Delver, 60 j., ongeh. Jubileum. Het is thans 12 jaar ge leden, dat de Z. E. Heer Höppencr, regent der Bisschoppelijke Kweekschool alhier, ais zoodanig in functie trad. Den Eerw. Jubilaris bieden wij onze hartelijke getukwensebcB, de hoop uitsprekend; dat hij nog vele jaren tusschen zijn jongens moge verbleven, hnn en der kweekschool tot heiL Ceen derde Notariaat. Blijkens de Me morie van Antwoord op het rapport der Be- grootingscommissie 1922, komt het den Mi. msier voor, dat er vooralsnog geen behoefte bestaat aan uitbreiding van het aantal no tariskantoren te Beverwijk. Jubileum. Zooals we meldden waa het dezer dagen 25 jaar geleden dat de Gemeenteveldwachter S. Yérmölén als zoodanig alhier in dienst trad. Deze dag is voor den jubilaris niet onopgemerkt voorbijgegaan. Namens het Gemeentebestuur werd hem door den Burgemeester een zilveren horloge met inscriptie aangeboden, door het Secreta- riepersoneel een zilveren inktstel en dooi zijn collega's een zilveren penhouder. Bo vendien kwameiï talloos velo burgers den jubilaris met zijn zilveren ambtsju bileum gelukwenschsn terwijl ten slotts de muziekvereeniging „Eensgezind" des jubilaris des avonds een serenade bracht Een aanranding. Toen Dinsdag avond te 6 uur de dochter van L. K. alhier van de „Nachtegaal" waar zif had wezen naaien, huiswaarts keerde, werd zij ter hoogte van do Lisserbrug door een tot nog toe onbekend geble ven persoon, die per fiets daar aan kwam aangegrepen en tegen den grond geworpen. Op haar hulpgeroep kwam haar 'n passeerend persoon te hulp. Wel ke bedoeling deze persoon met deze aanranding had weten we niet doch ze moge als waarschuwing dienen joor meisjes om zioh niet onbeschermd des avonds op den weg te begeven. St. Elisabeth's Vereeniging. Ooit. dit jaar houdt de St. Elisabeth's Ver eeniging wederom een tentoonstelling vaa de kleederen enz. in 't afgeloopen jaar voor de behoeftigen gemaakt. Ook wordt met toestemming van den Burgemees ter eene verloting gehouden, waarvan da opbrengst dient tot bovengenoemd doeL Waar de prijs van een lot slechts 25 cent bedraagt, zal niemand nalaten dit charitatieve doel te steunen. Weensche hinderen. Ook van Pro- testantsche zijde heeft men getracht eenige kinderen van geloofsgenooten uit Weenen hier onderdak te brengen. Een beperkt aantal heeft men voorloopig we ten te plaatsen. Hanze. Hedenavond half acht uur houdt de Hanzeafd. „Uitgeest en Om streken" haar jaarvergadering in de Sh Jozef-Gezellenvereeniging. Waar de agenda veel belangrijks be vat, is aller opkomst gewenscH 428e NED. STAATSLOTERIJ. Trekking van Woensdag 21 Dec. 1921. V 3e Klasse. 3e Llist, Hoota prijzen. »i No. 16230 25.000. Nos. 1008 en 17651 elk lOOd -5 No. 14370 400. Nor. 6966. 12042, 16499, 18794. 22689 elk f.100. Prijzen van f 45. 19758 et 56 57 37 44 69 2515 5003 76 506 21 29 7402 15 26 5145 48 74 69 88 71 629 2628 5330 79 42 80 5423 7503 26 17816 80 17982 20175 9 84 12Ó2 9701 5978 89 10704 13104 39 83 0026 8507 15 40 87 18024 91 89 97 57 39 4315207 4520275 99 9822 6120 91 97 50 36 57 84 r» 42 50 876310814 60 7218194 91 407 4004 6242 71 61 13306 15543 97 20375 10 43 6301 8911 71 8 6618207 20443 42 54 50 76 86 32 15681 9 66 1597 56 57 9077 87 59 86 6320504 1663 72 6423 78 8813412 15715 80 20620 81 4101 85 9510900 4315834 95 45 1714 95 6516 9115 11 83 3618328 20701 21 4275 45 17 71 9415907 36 68 99 97 62 56 7513507 40 62 fl 1809 4316 6734 9225 76 12 67 87 98 53 31 73 71 11248 34 8318453 20804 1914 80 6801 930611311 48 16004 75 79 33 4454 14 38 53 57 59 18506 20977 48 96 86 86 61 65 60 35 93 50 4580 6917 940611403 1!K£ te 90 91 95 75 20 101372216181 18649 2053 4612 7040 90 51 66 86 51/ i2U3 35 .43 j)518 .ie 81 13801 16225 77 - 18 64 109 133 178 236 257 263 329 343 384 436 444 563 582 585 669 741 747 748 776 846 850 889 929 1029 1041 1107 1153 1252 1361 1380 1417 1434 1442 1502 1615 1697 1723 1789 1797 1831 1920 1931 1946 1957 1967 1976 2040 2051 2110 2127 2151 2171 2196 2201 2215 2242 2267 2299 2323 2413 2449 2585 2672 2696 2703 2719 2788 2862 3181 3226 3232 3240 3270 3279 3321 3414 3456 3480 3495 3574 3689 3717 3757 3851 3874 4017 4050 4054 4055 4060 4141 4151 4227 4242 4441! 4508 4539 4572 4579 4634 4656 4710 4716 4737 4751 4812 4922 5008 5019 5050 5089 5111 5145 5459 5466 5507 5531 5562 5671 5776 5961 5973 6040 6112 6114 6154 6196 6244 6264 6265 6343 6379 6382 6419 6444 6466 6586 6615 6659 6727 6739 6773 6894 6907 6940 6955 7086 7137 7159 7253 7254 7324 7385 7426 7559 7651 7777 7818 7880 7974 8020 8026 8323 8385 8404 8414 8512 8522 8621 8644 8786 8788 8791 8835 8964 9012 9017 9031 9063 9065 9111 9129 9154 9209 9288 9301 9354 9433 9472 9523 9532 9618 9621 9707 9774 10036 10084 10104 10301!) •0345 10365 10456 10550 10584 10651 10657/ 10676 10812 10883 109S3 11016 11066 11112, 11133 11191 11211 11234 11288 11299 11309. 11355 11382 11411 11479 11548 11552 11616 11639 11656 11684 11731 11765 11773 11857' 11946 11982 11983 12089 12115 12170 12200 12253 12295 12307 12415 12448 12468 125011 12594 12618 12678 12722 12745 12802 12815/ 13030 13086 13165 13262 13313 13316 13348 13354 13357 13393 13412 13533 13576 13624 13639 13667 13673 13853 13870 13935 13978 13987 14110 14185 14257 14289 14310 14347; 14395 14488 14495 14543 14642 14646 14663 14668 14689 14699 14799 14863 14864 14918 15138 14923 14965 15031 15041 15069 15099 15156 15235 15247 15262 15271 15338 15351 15381 15387 15428 15583 15593 15603 15622 15639 15660 15695 15786 15802 15814 15818. 15899 15900 15935 15962 15965 16031 16042, 16179 16194 16231 16239 16254 16295 16346 16367 16453 16466 16582 16603 16633 16678' 16777 16783 16839 16844 16859 16878 16902! 16907 16922 17023 17054 17120 17265 17340 17343 17492 17504 17521 17686 17688 17714' 17743 17771 17948 17964 17985 17988 18002} 18144 18024 18032 18043 18046 18092 18103 18157 18165 18177 18191 18201 18220 18239' 18436Ï 16256 18309 18355 18359 18361 18416 18458 18570 18648 18655 18690 18699 18709' 18729 18804 18927 19088 19140 19215 19229. 19716, 19331 19360 19557 19560 19614 19693 19943 20046 20187 20193 20272 20299 20323 20379 20385 20397 20400 20491 20504 20572 20638 20725 20778 20826 20991 21008 21012: 21024 21042 21076 21086 21122 21126 21135 21162 21225 21243 21369 21425 21432 21463 21490 21627 21778 21819 21891 21930 21957 22037 22113 22136 22163 222S5 22323 22335 22340 22371 22400 22423 22455 22474 22484 22537 22553 22561 22577 22665 22692 22701 22729 22736 22763 22766 22871 22885 22902 22956 22967 22969 3e Klasse. 2e Ltfst: 21148 fli.z. 22148; 17072 nu, 17076; 613 in-z. 616; 818 tn.z. 813; 2243 aiz, 3242; 2217 ntz. 3217; 17630 qi.z. 17660. J

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1921 | | pagina 2