«L, I ROOKT EJ1 Levensverzekering Maatschappij te Hijmegen vanS.J.A.KEESOM ff SPORT m SPEL. RECHTSZAKEN LISSE. Oudersavond. Woensaagavond werd in het Patronaatsgebouw voor de ouders der patronaatsjongens een oudersavond gehouden. De opkomst was maar matig. De Weleerw. Direc teur, kapelaan Versteeg opende met den Christelijken groet en heette allen welkom. Spreker wees op het nut van oudersavonden vooral in deze tijdsomstandigheden welke wij veilig een tijd van genoegens kunnen noemen. Hij heette den gewijden spre ker, den ZeerEerw. Heer Prof. v. d. Burg van het Seminarie Hageveld, welkom. Deze had tot onderwerp „De tijdgeest". Spreker, het woord verkrij gend, wees er op dat alles, en vooral het verkeerde, wordt vergoelijkt door het op den geest van den tijd te schui ven. De geest van den tijd, zei spreker, heeft echter niets te beteekenen als de geest van het huisgezin maar goed is. De tijdgeest toch vermag niets tegen den huiselijken geest. Wat is tijd geest Daarmee wordt altijd gedacht aan een verkeerden geest. De tijd geest heeft altijd bestaanhij begon reeds toen Adam en Eva met het zwaard uit het Paradijs werden ver dreven. Door deze verdrijving zijn reeds ontstaan twee stroomingen en wel eene van genot en eene welke het kruis opneemt en Christus volgt. Dat is altijd zoo gebleven. Het is goed tegen kwaad, Satan tegen God. De slechte tijdgeest is die van de zucht naar genietingen, de goede is Chris tus in de H. Eucharistie. Over den goeden tijdgeest hebben we echter niet te spreken, doch wij hebben te waarschuwen tegen den slechten geest van den tijd. Wat toch is de zucht dezer dagen feestvieren en genieten, haken naar onbeperkten genotzucht. Deze ontstaat en wordt aangekweekt in de huisgezinnen. De kiem van den slechten tijdgeest ligt in de wekelijke opvoeding. Het is de snoepzucht voor al welke hoogtij viert. Men vindt ze zoowel bij grooten als kleinen, bij ouderen als jongeren. De slungel van 1820 jaren loopt te kauwen op een kwattareep. Velen kinderen wordt de snoeplust aangekweekt in het gezin. Bezeert een kind zich en zet het een keel open, het krijgt snoep goed om zoet te zijn enz. Vroeger kregen de kinderen spaarcenten, te genwoordig snoepcenten. Onder de genotmiddelen behooren tevens ook de sigaretten. Of spreker de jongen niets gunt Ja zeker. Doch als jongens van 1216 jaar 75 cent of een gulden op de medewerking der ouders te mo gen rekenen. Na tien minuten pauze werd een lichtbeelden vertooning gegeven, voor stellende het leven van de Heilige Elisabeth, waarbij de Eerwaarde Di recteur de op het doek gebrachte beel den nader toelichtte, 't Was een goed geslaagde avond ASSENDELFT. Accountantskantoor Leeraar M. O. (Staatsakte) Beverwijk - Alkmaar Opmaken van Balansen ZILK. BEVERWIJK. DE GEWENSCHTE ZEKERHEID vindt gij in een polis der HEEMSTEDE. SCHOTEN. cigaretten per Zondag gebruiken, dan is dit zijn genotzucht botvieren. Spreker weet een klein snoepwinkeltje waar ook sigaretten worden verkocht en dit had een maandelijkschen omzet van 900.aan cigaretten. Er zijn ouders welke hun kinderen te veel vertroetelen en daardoor slaven van hun kinderen worden. Zij durven de kinderen niet te laten zien dat er twee kanten aan het leven zijn en dat, waar licht is, ook de scha duw is. De ouder moeten de kinde ren leeren leven. Vele ouders laten de kinderen na het verlaten der school banken aan hun lot over, laten ze op hun eigen beenen staan. Zulke ouders schieten grootelijks in hun plicht inzake opvoeding te kort. Opvoeden is een zware verantwoorde lijke taak. Ook de gemakzucht der ouders is aan een verwaarloosde op voeding niet vreemd. Er is nog een ander genotmiddel n.l. de sport. Sport is goed, is gezond, doch men gebruike het als genotmiddel en niet als levensdoel. Is 't geen juist beeld van oppervlakkigheid dat de sport- kampioenen 't meeste geëerd worden? Ook ten opzichte van de meisjes zijn veie ouders veel te toegevend. En hier bij wees spr. vooral op de kleeding. Daar loopen er velen met kleerenaan, waar ze blijkbaar zijn uitgegroeid. Men maakt er ten dezen opzichte zich mee af door te beweren dat men met zijn „tijd" mee moet. Het levensgeluk, aldus spreker, mee worden opgebouwd op dingen die blij vend zijn. Alles moeten we beschou wen in het licht van de eeuwigheid en niet in het licht van onzen tijd. Alles wat we niet met mate doen is verkeerd. En het is voorzeker geen blijk van echte liefde jegens uw kinderen wan neer men maar steeds voor hunne luimen zwicht, 't Is een liefde welke de kinderen geestelijk doodt. Vooral moet men in acht nemen dat de op voeding niet de taak is van moeder alleen, doch dat vader mede en niet het minst verantwoording schuldig is aan God. En de vaders en moeders, welke hun kinderen weekelijk opvoe den, beleven in den regel niet veel plezier van hunne kinderen. De op voeding moet gestreng zijn, doch niet overdreven streng. Op zijn tijd ontspanning, doch dan gepaste ont spanning. Het gaat om de ziel van het kind. Houdt bij de opvoeding deze leuze uit den Belgischen schoolstrijd in uw gedachten „Ze zullen hem niet hebben, de schoone ziel van het kind." Een dankbaar applaus won spreker voor zijn mooie rede. De Eerwaarde Directeur dankte spreker voor ziin mooie rede en hooDte steeds NOORDWIJKERHOUT. BENNEBROEK._ HTLLEGOM. ÏJMUIDEN. U.K. Geitenfokkers. Op een der boven zalen van het Bondsgebouw hield de R.K. Gei ten fok ver eeniging „De Werkmanskoe', gisterenavond eene vergadering. Na ope ning met den christelijken groet en le zing der notulen werd de Geitenverzebe- ring behandeld. Tot vertegenwoordiger voor Lisse wordt benoemd de heer G. 't Hart, bij dezen kan men rich op geven zijn geilen te verzekeren en alle in lichtingen kan verkrijgen. Vervolgens brengt de afgevaardigde verslag uit. De controle-commissie rapporteerde de be scheiden van den penningmeester accoord Besloten wordt de toestemming van den Burgemeester te vragen tot het houden eener verloting om het kastekort te dek ken. Nog worden de leden aangespoord de gebooriekaarten trouw op te zenden. Na rondvraag sluiting en na sluiting een verloting van nuttige voorwerpen. Cursus. Vanwege den R.K. Volksbond werd wederom een ontwikkelingscursus gehouden met als inleider de Weleerw. heer Kapelaan Versteeg. De voorzitter. Th. Salman opende met den christelijken groet en dankte bij voorbaat den eerw. inleider voor zijn bereidwilligheid. Spre ker zou spreken over de wonderen als erkenning van de zekere waarheid. Op de eerste plaats beantwoordde spreker de vraag wat is een wonder? Op zeer bevat telijke wijze zette spreker zijn onderwerp uiteen en liet daarbij uitkomen hoe de ongeloovige wereld het wonder niet wil erkennen als zijnde geschied door de kracht en den wil van God. Na 't beëin digen der rede werden verschillende vra gen door enkele aanwezigen gesteld en door den inleider beantwoord. B. K. Volksbond. Maandag 19 Dec. vergaderde onze afdeeling in het It. K. Yereenigingsgebouw. De opkomst stemde tot tevredenheid. In zijn openingswoord bracht de voorzitter, de heer N. J. Dof fer, een verontschuldiging naar voren over 't te kort vergaderen der afdeeling. De redenen daarvan waren eerstens de feestavonden, die vroeger gehouden zijn dan gewoonlijk en tweedons de No- vemberpropaganda, welke zeer veel werk heeft verschaft, zoodat de ledenverga dering steeds uitgesteld moest worden. pagandavergadering, die, gegeven de vér- gaderingsschuwheid der Assendelftsche boeren, vrij goed bezocht was. In de plaats van den voorzitter, den heer E. Boon, die als bestuurslid had bedankt, werd de vergadering geopend door den secretaris, de heer Jb. J. v. d. Laan, die de aanwezigen welkom heette en het woord gaf aan den propagandist van den Land- en Tuijibouwbond, de heer Ganze boom. De heer Ganzeboom deed zich ken nen als een vlot en aangenaam spreker die zijn stof beheerschte en de vergade ring van begin tot eind wist te boeien, 't Ging er om, om de afd. van de L. T. B. te Assendelft weer wat nieuw leven in te blazen, zoodat de redevoering een extra propagandistisch karakter had. De spreker belichtte den L. T. B. van den socialen van den economischen en van den orga- nisatorischen kant en wist met citaten uit verschillende encyclieken en geschriften van groote sociologen zijn beweringen te slaven. Ook aan pakkende voorbeelden ter illustratie ontbrak het evenmin. In het tweede deel zijner rede had de spreker het over de verschillende instellingen van den L.T.B. Vooral aan den H-amdelsraad werd veel aandacht gewijd. Een voor één weerlegde de spreker de bedwarm die de kankeraars altijd en eeuwig tegen die in stelling naar voren brengen. Er wordt overdreven, ja somtijds gelasterd als het over de instellingen van den L. T. B. gaat. De heer Ganzeboom geraakte in vuur en verdedigde den Bond met zijn instellingen op waardige wijze en drong er met gloed op aan dat de boeren en tuinders zich in den Bond zullen vereenigen, en dat het zoo spoedig mogelijk moet gebeuren, an ders wordt bet platteland een prooi der socialisten en communisten, die voor de a.s. verkiezingen al hun loerend oog op het platteland hebben geslagen. De spre ker betreurde de laksheid der land- en tuinbouwers in het diocees Haarlem; hij wees op den bloeienden toestand der an dere R.K. Bonden in de overige diocesen, waarvan de instellingen bloeien en die alle een krachtig orgaan hebben. Em het orgaan van den L.T.B. in ons bisdom wordt opgeheven, het sterft aan bloedar moede d.w.z. tengevolge der gebrekkige financieering. Kan het ook anders als ik u vertel, aldus spreker, dat e enige duizen den leden hun contributie-kwitantiën on betaald retoumeeren. Dat is diefstal en als gevolg daarvan kunnen de instellingen van den bond niet bloeien en aan de ambtenaren van den L.T.B. geen vol doend loon uitgekeerd worden. De spre ker ontving den dank der vergadering in den vorm van een warm applaus. De voorzitter was zeker de tolk van allen, toen hij dat applaus nog eens onderstreep, te met eenige hartelijke dankwoorden. De Weleerw. Kapelaan verkreeg hierop het woord en drong er bij allen op aan jong en oud om zich als lid van hun organisatie en Dal" in het clublokaal van laatst genoemde. Niettegenstaande leden van „Vrien denkring" geretouneerde spelers z(iin, wist „Berg en Dal" toch te winnen. Stand: „Berg en Dal" 100, 100, 97, 100, 88 is 485. „Vriendenkring" 57, 97, 100, 72, 100 is 426. .Winst 59 voor „Berg en Dal" De tweede ontmoeting volgt na Nieuw jaar in het clublokaal van „Vrienden kring". Dan zullen de Bennebroekers 'n zwaren strd hebben. Df&fstal. In den nacht vanDinsi- dag op Woensdag zijn bij de Wed. D. alhier, niet minder dan 22 schapen uit de weide gestolen, één heeft men laten loopen. Naar wij vernemen moe ten bij de gestelenen, ook zes kerk- schapen zijn. .Van de daders geen spoor, Af wijtend adviesB. en W. ad- viseeren den gemeenteraad afwijzend te beschikken op het verzoek van het bestuur der Vereeniging tot bevor dering van Kath. Bijz. Onderwijs, om ten behoeve van de Bijz. Lagere School aan den Romerkerkweg alhier de benoodigde gelden te verstrekken uit de gemeentekas voor de uitbrei ding van genoemde school met een omrasterde speelplaats. Met de school commissie zijn B. en W. van meening, dat de bestaande speelplaats aan, rede lijk te stellen eischen voldoet Overgeplaatst. De heer J. C. A. v. Emten. rijk klerk ten belaslingkantore alhier, is naar IJmuiden overgeplaatst,, terwijl mej. J. J v d. Houten, klerk te Breda, als rJjksklerk naar Bever wijk komt. Gestaagd. Wij ontvingen bericht, dat mej. Tr. v Noort, die verleden week slaagde voor het examen boek houden bij de Vereeniging van Leer aren, met even gunstig resultaat het zelfde examen aflegde bij de Vereeni ging „Mercurius". Le Missfie. Als wij even terug mo gen komen op de H. Missie, die in de parochie van St. Agatha gehouden is, UITSLUITEND VOOR KATHOLIEKEN GUNSTIGE VOORWAARDEN BILLIJKE TARIEVEN VOLLEDIGE OPENBAARHEID 1 van do N. V. Electriciteitsbedrijf Hille- gomLisseSassenheim. Drie gemach tigden zullen worden benoemd. 9. Benoeming van 5 leden van de commissie van toezicht op het correspon dentschap der Arbeidsbemiddeling. De voordrachten zijn: voor twee leden werk gevers: W. P. Popper, G. Veldhuijzen van Zanten; voor twoe ledon werknemers: J. van Rood© en B. Hulkenberg. Als lid-voorzitter wordt aanbevolen de Burgemeester. 10. Benoeming van een lid van de commissie van advies voor de werkloos heidsverzekering wegens overlijden van den heer M. Vonk. De voordracht bevat: i. F. Seihorst; 2. A. Schoonderbeek. 11. Benoeming van een lid-voorzitter van de commissie van advies voor de werkloosheidsverzekering wegens het ne men van ontslag ais zoodanig door den heer F A. J. Heemskerk. B. en W. be velen den Raad aan den heer P. de Vreugd. 12. Benoeming van een lid van net scheidsgerecht ambtenaren-reglement, we gens het nemen van ontslag als zoodanig door den heer F. A. J. Heemskerk. 13. Toeslag op de uitkeering uit de werkloozenikassen. B. en W. stellen den Raad voor het desbetreffende adres voor kennisgeving aan te nemen. Vaststelling verordening op den keu ringsdienst van vee en vleesch. Hierbij behoort een verordening van 30 artikelen. 15. Verzoek van het bestuur van het Departement HUlegom der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen om een subsidie ten behoeve der Nutsbewaarschool. Ge vraagd wordt een subsidie van 1500. B. en W. achten dit voor den financieelen toestand der gemeente te bezwarend en stellen den Raad voor afwijzend op het verzoek te beschikken. 16. Vaststelling ie suppletoir kohier van den Hoofdelijken Omslag, dienst 1921— 1922. 17 Vaststelling 2e kohier van navorde ring ~H. O., dienst 1920—1921. 18. Verzoeken om afschrijving H. O. dienst 1921—1922. 19. Verzoeken om afschrijving Honden- Dezo week zullon alle R. K. door be doelde heeren en dames worden bezocht en hun do lijsten worden gepresenteerd. Gevonden voorwerpen. Terug te be komen bij: F. de Bruin Bronsteeweg 37, een blauwe shawl: L. v. d. Putten Dood weg 13, een heerenhandschoen en een plank; J. do Groot Heerenweg 237, oen hond (dobberman-pincher)J. J. Ban ders Pijlslaaa 11, een tasch; mej. Jan sen Boogstraat 21, een portemonnaie met inhoud; J. v. d. Horst, Geweerstraat 8, een lorgnet; J. van Delden Heerenwr^r 195, een motorhandschoenW. v. d. Pijl Molenwerfslaan 96, een klein hondje (geel met wit). BURGERLIJKE STAND. Geboren: z. van M. Dijkzeul—van War merdam. d. van H. 0. ten Broeko- van der Beek. Overleden: Johannes Herman Hendrik Heijtmeijor, 7 jaar. Trijntje Sauër, (wed. van Andries Kan, 74 jaar. Helena Serno, 5 maanden. Ondertrouwd. A. Schomagel en IL Vermeulen. S. J. Zuidwijk en J. 0. Kaasenbrood. RACING—NIEUWS. R. 0. H. speelt don lsten Kerstdag in Zaandam tegen Z. V. V. Vooraf zal een wedstrijd gespeeld worden tusschon R. 0. H. en Z. V. V. veteranen. 2de Kerstdag speelt R. 0. II. thuis tegen Stormvogels uit IJmuiden. R. 0. H. 2 speelt den 2den Kerstdag oen friendly gain' J tegen Haarlem II op het „Haarlem" terrein. HET PERSGEHEIM GEHAND HAAFD. Het Hoog Militair Gerechtshof te Utrecht heeft Vrijdag te niet gedaan de straf van 4 dagen kwartierarrest opgelegd ISHERWOOP SIGARETTEN 1 Verder deelde hij mede, dat de Zeer Eerw. Geestelijke adviseur wegens onge steldheid de vergadering niet kon bij wonen en dankte den Eerw. Kapelaan voor diens tegenwoordigheid. De notulen werden gelezen en goedge keurd, de ijverige secretaris de heer G. Boon Jz„ ontving den welverdienden dank voor zijn accutate notuleering. Een voor stel van het bestuur om 3 leden voor rekening der afdeelingskas aan den schriftelijken cursus tot opleiding van de functie's van voorzitter, secretaris en penningmeester te laten deelnemen, werd aangenomen. Voor dit nuttige doel zullen f 25 be schikbaar worden gesteld. Voor de sta kende Metaalbewerkers werd een weke- lijksche steun van f 2.50 toegezegd en wel zoo lang de staking voortduurt. Een retraiteclub werd opgericht met aanvan kelijk 9 leden; dat aantal is ver van schitterend. Komt leden brengt de woor den van onzen secretaris van den ar beid, laatstleden gesproken op onze le denvergadering, in toepassing en gaat u ook op geestelijk gebied ontwikkelen. Het eerste Lustrum dat onze afdeeling in No vember 1922 hoopt te vieren, lokte uit voerige besprekingen uit. 't Bestuur zag gaarne, dat dit feest eenigszing luister rijk werd gevierd, door bijvoorbeeld een plechtig Tridium te houden. Het bestuur kreeg in deze zaak vrijheid van hande len en zou bijtijds mot vaste plannen voor den dag komen. Voor den eerstvolgenden ontwikkelings avond zal de heer Smulders worden aan gezocht. Hierna behandeling dor begroo ting, post voor post werd nagezien en goedgekeurd. Bij den post subsidie voor Herwonnen Levenskracht" stelde het be stuur voor, dezen post te brengen van S 5 op f 10. De heer G. Petra stelde voor dezen post te brengen op f 12. Nic. Beetsstraat 11, paardeschuier. C. Hoewel het bestuur overtuigd is van het groote nut dezer instelling; dat heeft het getoond door de subsidie te verdub belen, geeft het de vergadering in over weging niet al te royaal te zijn, daar anders de post Onvoorzien, die toch al niet hoog is, erg in 't gelrang zal ko men. Het resultaat der stemming was, dat de post ongewijzigd werd goedge keurd. Hierna werd de begrooting met algemeene stemmen aangenomen. Ook het voorstel van het bestuur om de contri butie met 1 cent per week te ver- hoogen, werd bij acclamatie aangenomen. Aan de beurt van aftreding zijn de heeren D. Heupe, W. v. Gelderen, M. Stam, M. Winter en G. Boon Jr. Alleen de heer M. Stam stelt zich niet meer herkiesbaar. Van de rondvraag werd flink gebruik gemaakt. Hierna sluiting met gebed. I. T. B. De afdeeling Assendelft van den L. T. B. hield deze week e'en pro- op te geven. Z.Eerw. stelde hun de arbei ders ten voorbeeld, die kennen hun tijd en zijn bijna zonder uitzondering lid hun ner organisatie, die daarom octk zoo krachtig is. Hij wees er op, dat op verga deringen van de R.K. Kiesvereeniging het boerenelement doorgaans ontbrak, dat moet betor worden, allen ter vergadering, om zich op sodaal er» politiek gebied) meer en beter te ontwikkelen. Na deze pittige toespraak sloot de voorzitter met den Chr. groet (Ingezonden.) BIJ DE KRIBBE. Ach boe ned'rig, lieflijk Kindje Kwaamt Gij deze wereld in. Een verlaten stal tot woning, Tusschen os en ezelin. En na drie-en-dertig jaren, Van verachting, spot en hoorn, Vlocht de ijdelheid der wereld, Om Uw hoofd een doornenkroon. IJd'le, wulpsche wereldlingen, Die de hoovaardij bemint. Werpt een blik in Bethlems Kribbe, Spiegelt U aan 't God'lijk Kind. Op een handje stroo Uw Koning Arm, verlaten in een stal. Zoo kwam Jezus hier beneden, In dit aardsche tranendal. Wilt g' eenmaal in dien Hemel, Deelen in Zijn heerlijkheid. Bemint dan in 't aardsche leven, De schoone deugd van ned'righeid. Immer Jezus' voetspoor volgen, Steeds tevreden met Uw lot De kleine voor 't oog der wereld, Zijn groote voor 't oog van God. Dierbaar dorpje! ware eenvoud, Siert den mensch zoo wonderschoon Meer dan al die praal en opschik, Die de wereld spreidt ten toon. Ned'righeid leidt tot de glorie, Hoogmoed komt eens voor den val. Dit leert ons de Krib des Heeren, In dien schaam'len beestenstal. F. DE VROEGE. St. Bavogest. Noordwijkerhout. Krankzinnige. Naar het krankzinni gengesticht St. Bavo, alhier, is vervoerd zeker L., die uit dat gesticht was ontvlucht en in Den Haag op den Leidschen weg door zijn zonderling gedrag de aandacht trok en gearresteerd werd. Geslaagd. De heer G. Wijdenes al hier is te Amsterdam geslaagd voor het examen van keurmeester van vleesch en vee. Bnrr/ertijke Stand. Geboren: d. van M. Lamboo—Louter. 5» van 3 stekEikel. Ondertrouwd: Th. G. Wéijers en E. v. d. Wiel Biljarten. Alhier apeelde het 2e vijftal van „Vriendenkring" uit Haar lem tegen het 1ste viiftal van „Herf dan is dat om te wijzen op de enorme drukte door de avontjpredicaties voor al in het verkeer rond de kerk te weeggebracht. Avond aan avond be zetten circa 1700 menschen het kerk gebouw. Onder hen waren telkens zeer vele andersdenkenden, aangelokt door den roep over de missfce-predikers. Het godsdienstige leven van menig gezin heeft in die dagen een krachtigen stoot ten goede gekregen. Velen, die „er maar weinig meer aan deden", zijn tot de vrome gebruiken terug gekeerd. Moge deze heilvolle Missile heerlijke vruchten dragen in den kring der parochie. 1 1 1 1 Gemeenteraad. De Raad vergadert op Donderdag 29 December 1921 dos na middags te 2 uur. Te behandelen onder werpen 1. Vaststelling van do notulen der vo rige vergadering; 2. Ingekomen stukken. Deze bevatten: goedkeuring van Ged. Staten van Z.-H. tot aangaan eener tij delijke kasgeldleening, groot f 8500be richt A. G. Thürkom, dat hii' zijn be noeming als onderwijzer aan de Oponb. School aanneemt- goedkeuring schoolgel den 3e kwartaal 1921; missive van B. en W. houdende mededeeling, dat door hen aan den hear J. van Vliet, le klerk aan het Gemeente-Gasbedrijf vergunning is verleend om als leider van een cursus in Boekhouden op te treden: goedkeuring van Ged. Staten tot het aangaan eener geldleening, groot f 23755. 3. Benoeming van 4 leden van de Gas- ccanmissio wegens periodieke aftredifcg. Aftredend zijn de heeren J. H. A. Voo- ren, O. G. van de Poll, A. Th. Murk en Th. Paase. 4. Benoeming van 2 ledon van de Ga rantie-commissie, wegens periodieke af treding. Aftredend zijn de heeren J. H. A. Vooren en P. de Vreugd. 5. Benoeming van 2 ledon en 2 plaatsi- vervangende leden van het Scheidsge recht Werkliedenreglement. Aftr. zijn de heeren W. Jonkheer en G. Veldhuijzen van Zanten als leden en H. G. Hop man en A. Leliveld als secundi. 6. Benoeming van een lid van het Burgerlijk Armbestuur wegens perio dieke aftreding van den heer J. Brussee. De voordracht bestaat uit: 1. J. Brussee, 2. Philippo. 7. Benoeming van twee leden van de Oommissie van plaatselijk toezicht op het lager onderwijs. De aanbeveling be staat uit: 1. J. 0. de Koning, 2. J. 0. Bol. In ri'e vacature-P. H. van Baas- bank is do voordracht: 1. 0. Warmen- hoven. 2. 0. Veldhuys. Voor do vaca ture G. Vixeboxse is do voordracht: 1. J. 0. de Koning. 2. J. 0. Bol. 8. Benoeming van gemachtigden voor de vergaderingen van aandeelhouders belasting, dienst 1920. Een mooi succes. De Eerw. Zus ters van het Maria-Gesticht hebben een mooi succes te boeken: alle haar can- didaten die rij opleidden voor het exa men Machineschriiven-systeein Instituut Pont, verwierven het Diploma, behalve één, die wegels ziekte niet aan 't exa men kon deelnemen. De geslaagden zijn: de dames B. van Tongeren te Vogelen zang en Gr. Bekkers, J. Zoutman, R. Walkers en J. 0. Groot, allen alhier. Aangehouden. Door de politie is aangehouden Th. G. een visscher, dm nog 14 dagen hechtenis te goed had. Hil is '"naar Haarlem overgebracht. Verstekelingen. Alhier zijn 2 Siow- away's aangebracht, een Italiaan en een Argentiniër, die zich aan boord van t vaiJ Italië en Spanje alhier aangekomen Ned. stoomschip Satumus hadden versto ken. Getracht zal worden hen weer naar hun land terug te krijgen. Geslaagd. Bij de te 's-Grovenlhage ge houden p-oslexaiwens slaagden voor tele grafie. de heer P. Hofman en voor petst- -dienst de heer P. v. d. Oord, alhier. Vischhandel. De Haring- en Visdh Expoirt Mij. alhier, wordt alleen opgehe ven als afdeeling van de N.V. R. Om- m-ering Aizn.'s Handel Mij. -te Vlaardingen. Hot bedrijf zal echter belangrijk worden uitgebreid in dten vorm een-er afzonder lijke N. Vennootschap, voortgezet door '11 combi-natie van het Vlaardingsch-e en IJm-uiden-sche bedrijf. Dit gecombineerde bedrijf zal hier gevestigd wo-rden A.e. Dinsdagavond 27 Dec. zal er in do Schouwburgzaal „Oycloop", een l'eest- vergadering worden gehouden voor hen, die de retraite hebbon bijgewoond en wel, voor de vrouwen van zes tot 9 uur, voor de mannen van 9 uur tot afloop. Als spreker zal optreden de Eerw. Pater Damasus, Mind, broed Oapucyn uit het klooster van 's-Bosch, de be kende spreker van het lustrum van den Metaalbewerkershond. Do Tooneelvoreeni- ging „Alb.Thijm" zal tijdens de verga dering optreden. Aan belangstelling zal het op deze vergadering wel niet ontbreken. Vriendenkring tot het II. Sacrament. Dinsdagavond 20 Doe. hield boven genoemde vereeniging ©en vergadering in do barak. Op deze vergadering werd ©«1 vaandelwa ht benoem 1. De uren dor a.s. aanbidding zijn bekend gemaakt en een collecte gehouden voor bloemen ter ver siering van het altaar, welke een flink bedrag opbracht. Nadat zich nog eenige nieuwo leden hadden opgegeven, werd deze vergade ring gesloten. 11. K. Universiteit. erschillonde personen, daartoe aangezocht, hebben zich bereid verklaard, met lijsten te loopen voor de R. K. Universiteit. aan een officier in garnizoen te Utrecht, ■d!ie geweiged had, de vraag te beantwoor den van zijn regiments-commandant of hij de schrijver was van een artikel in het „Militair "Weekblad" waarin critiek werd geoefend op rogeeringshandelingen. DE HOTELRAT MR. „PEACOCK", Een leeraar uit Saksen, doctor in de -klassieke letteren, ontpopte zich Dinsdag voor de Amsterdamsche rechtbank als een. internationale hoteldief, die de gevange nissen in Duitschland, Engeland en Ne derland kent, waar hij vele jaren in heeft doorgebracht en nog zal doorbrengen. Hij stond thans terecht, wegens dief stal uit een kamer van hotel „Central' op het Damrak van een handtaschje, toebe- hoorende aam een dame, en uit een ka mer van hotel de l'Europe van een kof fer met heerengoed, die het eigendom was van een Engelschman. De beklaagde, hoewel een Duitscher van afko-mst zijnde, bendiende zich van Engelsche namen of paspoorten. Hij noemde zich soms Wright soms Peacock. Op dezen naam stond ook zijn paspoort. In hotel Coomans te Rotterdam had hij ook zijn slag geslagen. De president jhr. rnr. Quarles van Uf- ford-: U maakt uw werk ervan in ver schillende hotels te stelen. In het buiten land deed u het ook al? Beklaagde gaf daarop geen antwoord. De president: Waarom blijft u niet in Duitschland? Waarom lecraart u niet Ln- plaats van te stelen? De officier van justitie mr. Versteeg zeide, dat uit het strafblad der Duilsche politie blijkt, da hij daar verscheidene ma len, wegens diefstal veroordeeld is. Ver der heeft hij te Rotterdam gestolen en aan het station te Utrecht een diefstal gepleegd Eisch: één jaar en 6 maanden. De verdediger mr. Oppenoorth schetste het leven van den beklaagde. Hij heeft in Engeland ongeveer 20 jaar in de gevange nis gezelen van de 20 jaar, die hij daar gewoond heeft. Er schijnt daar zwaar ge straft te worden. Voor een diefstal van een horloge kreeg hij vijf jaar. De beklaagde is in Saksen geboren. Hii is va-n een fatsoenlijke familie en vermo gend. Op 17-jarigen leeftijd ging hij op verzoek van een oom naar Amerika. Daar promoveerde hij aan een hoogeschool lot doctor in de klassieke klieren. In Ame rika is hij leeraar geweest, daarna ging hij naar Engeland. Hij pleegde hei een« misdrijf na hel andere, en zat van 1900— 1920 in dc gevangenis. Afschrikwekkend heeft het dus niet gewerkt In Duitschland trouwde liij inmiddels. Ook daar is hjj veroordeeld. Ir. bekl.'s familie kom! epi lepsie voor. De mogelijkheid bestaat, dat hij ook epileptisch is. Hij heeft er voor in een gesticht gezeten, doch is er uit ont snapt. Pl. vroeg een ondeizock naar de geestvermogens van den beklaagde. y

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1921 | | pagina 8