I INGEZONDEN Gemeentezaken. NOORDWIJK. VELSEN. BEVERWIJK. UITGEEST. SANTPOORT. LISSE. HEEMSTEDE. HILLEGOM. SCHOTEN. HEEMSKERK. IJMUIDEN. ASSENDELFT. Evert Cornelis Toeset Bertha Elisabeth Janssen Brandje. Zondagavond omstreeks 8 ntrr spoedde de brandweer zich naar den Scheepmakersdijk naar 't perceel 27, be woond door K J. v. d. H. waar een schoorsteenbrandje was ontstaan. Zonder gebruikmaking van materiaal werd het brandje geblusoht. De staf was aanwezig. Te water. Zondagavond te half één reed een uit de richting Haarlem komend motorrijtuig bij de brug aan de Klever- laan in 't water van de Delft, doordat 'het voorruit beslagen was en men niet vol doende kon zien. De inzittenden, heer en dame en de be stuurder geraakten eveneens te water, doch hielpen zich zelf weer aan wal. Het motorrijtuig werd door de firma Kimman «il zijn netelige positie bevrijd. JubHeum J. W. Sevenhuysen. 16 Fe bruari a.s. zal 'het 25 jaar geleden zijn, dat de heer J. W. Sevenhuysen benoemd werd tot Hoofd der Rijks-leerschool, terwijl hij dan tevens 40 jaar aan de school verbon den is. Voor deze gelegenheid heeft zich een commissie gevormd om den jubilaris te /huldigen. Ten einde te bevorderen, dal de buldi- fing, zooveel mogelijk door alle oud leerlingen geschiedt worden zij, die onver- kcopt niet tot deelneming zijn uitgenoo- di jd, verzocht hunne bijdragen v66r 15 J iruari a.s. te zenden aan den penning- K eester J. J. Wensing, Zijlstraat 4, alhier. Vennissifö Door J. P. S., wonende te I choten is aangifte gedaan van het ver- sissen vaar een haas vanaf zijn rijwiel in en café alhier. Als verdacht vam dien diefstal is aange houden C. H. B. wonende alhier, die be- snde bedoelden 'haas te hebben weggeno men om S. eens beet te nemen, doch later aie4 wetende, wat met dien haas aan (evan- gen dezen in 'n ander café heeft laten nerbiljairten. De haas is in bes'lag genomen. Ter vervulling van de open plaats, die met i Januari 1922 in de Commissie van Toezicht op het Frans Hals-Museum zal ontslaan door gerwone aftreding, thans van den heer J. L. Tadema, hebben wij ric eer U de volgende aanbeveling te doen, de heeren: J. L. Tadema en Vincent Loosjes. Ingevolge art. 131 der gemeentewet wordt het ontwerp tot grenswijziging voorgelegd aan het oordeel o.a. van een commissie uit de ingezetenen, bestaande »it 25 loden, te kiezten, naar een evenredig getal, in elk der drie kiesdistricten, waar- fa de gemeente alsnog is te verdeelen. Dat getal wordt, de Raad gehoord, door Gedeputeerde Stalen geregeld, en zoo ook ■Ie grenzen dier kiesdistricten. Volgens de bestaande kiezerslijst zou lellen: kiesdistrict 1: 11876; kiesdistrict a: 13047; kiesdistrict 3: 13683 kiezers voor den gemeenteraad, zoodat de verdee ling der 25 zetels zou behooren te zijn, 9aar onze meening, onderscheidenlijk 8, 8 fin 9. B. en W. stellen voor indien geest te Üdviseeren. Aangezien de algemeene markt zooda- ttig in omvang toeneemt, dat de in art. J ter verordening, houdende vaststelling ter plaatsen en tijden voor de markten te Haarlem, aangewezen ruimte onvoldoen de blijkt, is het noodzakelijk geworden :4e marktplaatsen uit te breiden. B. en W. zijn van meening, dat voor f.ieze uitbreiding in anmerking dient te komen het gedeelte van de Nassaulaan tusschen de Vogetkopsleeg en het Nassau- plein met uitsluiting derhalve van hel Tniaile gedeelte nabij de Zijlstraat. Ook achten zij het gewenscht om de ta rieven voor de algemeene markt op Maandag en Zaterdagavond in verband •iet den te grooten toeloop van kooplie fden nogmaals te veriioogen en te gelijker tijd daarvoor maand- en jaarabonnemen ten in te voeren. De meerdere opbrengst wordt geraamd »p f 6000. Voorts zijn zij van oordeel, dat de paar denmarkt in deze gemeente dient te ver vallen, aangezien hel aantal en geshalte der aangevoerde paarden zeer vermin derd is, terwijl de kosten van toezicht enz. kn de laatste jaren niet onbelangrijk zijn jjeslegen, en deze kosten de opbrengst san marktgeld ver overtreffen. Wegens periodieke aftreding, met 81 December a.s. van de dames Mevr. J. van Eüse-van Waai en Mej. M. Verwijs en de heeren B. de Tello, D. Jan se en E. G. A. L. Ier HaaT, als lid der Gommis sic van plaatselijk toezicht op het lager onderwijs alhier, zijn de navolgende dubbeltallen le Categorie. Ouders van leerlingen der openbare lagere scholen, a. (vacature Mf- vrouw J. van Gil sevan West): 1. Mevr. C. Sciheltema-Tidemain, Koninginne weg 43; 2. Mevr. C. ReusGaudsmit, Em- ünastraat 26. 2e Categorie. Ouders van leerlingen der bijzondere lagere scholen, h. (vacature B. de 1 elio)1. B. de Teüo, Groot Heiligland 9; 2. A. Blanken-stem, Oost-Indische kade jpo. 18. 3e Categorie. Onderwijzers aan openbare bcholen. c. (vacature Mej. M. Verwijs): 1. Mej. M. Verwijs, Kleverparkweg 59zw.; 2. Moj. S. A C. J Greeve, Bakenessergr. 98. 4de Categorie. Onderwijzers aan bijzon- tere lagere scholen, d. (vacature D. Jan- »e): 1. D. Janse, Kleine Houtstraat 51; 2. M. J. van Rooijen, Duvenvoordestraat 14. e. (vacature G. Kaptijn): 1. W. J. Spel ler, Prinsen Bolwerk 30zw.; 2. N. Kraak- tjnan, Sdhreveliusstraat Srood. 5e Categorie, f. (vacature E. G. A. L. Ter Haar): 1. G. A. L. Ter Haar, Ver- tpronckweg 63 rd.; 2. H. W Korenstra, Molijnalraat 11. B. en W. stellen voor aan don open- Ttaren dienst te onttrekken een gedeelte van de Friesche Varkenmarkt, ter grootte van 450 M2, en B. en W. te machtigen Bit aan de firma Hilarius en Oo. alhier voor het tijdvak van 4 jaren, ingaande I Januari 1822 en mitsdien eindigende pp 31 December 1925, tot wederopzeg- rens te verhuren. Ned. Maatschappij van Tuinbouw en Plantkunde. Bovengenoemde afdeeling kwam op ■Vrijdag 23 December des avonds Ie zeven vtrr bijeen dn café Fortuin, waar de heer Cuneaus, Hor-tulanus te Delft op ver zoek der afdeeling een lezing hield over kei onderwerp: De cultuur van Amaryllis m Anjelieren. Uitgenoodigd waren de le- Jen van de afd. Noordwijk van de Aig. 'Vereen, voor Bloembollencultuur. De heer H. de Boer opent met een welkomstwoord de vergadering. Hij hoopt dat spreker niet zal zien naar het betrekkelijk geringe aantal en zegt hem een bijzonder dank baar gehoor toe. Spreker verkreeg hierna het woord. Om 't bijzonder leerzame van de lezing van dezen hoogstaaaden prac ticus zullen wij in 't kort den inhoud la ten volgen. Amaryllis worden meestal ge kweekt van zaad. Dit zaad wordt gewon nen (vooral niet van vervroegde plan ten) en spoedig na het afrijpen aan den grond toevertrouwd, de maand Augustus is hiervoor de beste tijd. Het best ge schikt is een voedzame zware bodem. De bodemwarmle kan ongeveer 55 a 60 gr. Fahrenheit bedragen. Het zaad be hoeft niet te dun worden uitgezaaid op den bodem, die hiervoor drie maanden van te voren is klaargemaakt. Daar de bladgrond doorgaans nogal veel looizuur 'bevat, verdient 't aanbeveling om in den grond 1 pet. kalik te vermengen om dit zuur onschadelijk te maken. Het zaad wordt met een dun laagje grond bedekt. De plantjes mogen vooral niet worden ver- speend voor den winter maar ongeveer in Maart. Dan worden 8 of 9 planjes op een klein potje gezet en ongeveer een vingerdik onder gegraven opdat de over tollige wortels over den rand van den pot kunnen groeien. Niet te veel water geven- enkel maar licht nat spuiten en de eerste paaT dagen beschermen voor de zon. Een laagje turfslrooiselmest er over en dit flink nat houden, dan worden ze vorst- vrij overwinterd. In het voorjaar worden ze ieder afzonderlijk op een klein potje geplaatst, waarop we in den zomer met veel succes de planten in bloed zullen krij gen. Ook behandelde spreker de verschil lende ziekten o.a. het „vuur", dat ont staat door ruwe behandeling,, het ie nat houden, het aanwezig zijn van stuk-kende ruiten, waardoor tocht wordt veroor zaakt en een te lage -temperatuur. Om „Trips" en „roode spin' tegen te gaan, be sproeit men de planten bij herhaling met een oplossing van 3 pet. keukenzout. Na een kleine pauze behandelde spre ker den teelt van Amerikaansche Anjers De heer De Boer dankte spreker voor de aangename en zakelijke lezing. De heer C. Verweij dankte namens „Bloem bollencultuur" voor de uitnoodjging en maakte bekend, dat in half Januari voor B. B. C. een lezing zal gehouden worden waarop de leden der „Mij. van T. en P." zullen worden uitgenoodigd. Bij het be stuur von B. B. C. was een schrijven in gekomen van den Direoteur der Poste rijen, om als bezuinigingsmaatregel de bestelling van 'half vijf te laten verval len, en hierover de bezwaren van B. C. te hooren. In de wintermaanden is hier tegen geen bezwaar, omdat die bestelling toch deazelfden dag niet meer wordt be antwoord in den winter. In de zomer maanden zou men gaarne deze bestelling behouden. Hierna sloot de voorzitter de vergadering. Burgerlijke Stand. Van 16—23 Dec. Geboren: Cornelia Christina Maria, d. v. J. v. Oosten en A. M. Koevoet Lena, Adriana, d. v. P. Bamhoom on L. Ai v. d. Ilaak Sientje, d. v. D. van Duiin en J. Heemskerk Cornelia, d. v. F. Bamkoom en T. A. Grooten boer Abramina Cornelia, d. v. G. S. Bulk en M. Duindam. I Ondertrouwd: Franciscus Nicolaas van den Oever, to Rotterdam, en Elisabeth Petronella Slats, alhier. Getrouwd: 0. Hoek en E. de Koogel A. Kalkman, te Haarlem, en J. G. Minnee, alhier J. van Beelen en N. Waaleman. Overleden: Johanna Antonia van der Fleur, 78 jaar, wed. van W. v. d. Vaart! Jubifeum Vclsen's Ziekenfonds. Het was Maandag voor een der meesft nuttige instellingen in onze gemeen te een feestdag. De vereeniging Vel- sen's Ziekenfonds bestond dezen dag 25 jaar. Tevens jubileerden twee der bestuursleden, de heeren H. Leising en D, Zwart, le en 2e secretaris, die al deze jaren de Vereetnigiing als be stuurslid hebben gediend. Als we spreken van een der meest nuttige instellingen is dit zeker niet te veel gezegd. Een fonds toch, dat als dit tot ruim 6000 leden is geklom men en dan zonder IJmuideu, een Honds, dat in al die jaren zelf de zorg voor zijn leden heeft gedragen, ook wat de verpleging in de zie kenhuizen betreft, heeft zeker recht op den dank der ingezetenen. En in 't bijzonder de eenvoudige mannen 'die als bestuursleden de belangen van dit fonds steeds zoo trouw en geheel belangeloos hebben behartigd. Dat dit op prijs wordt gesteld, men heeft het dezen dag willen toonen. En ook de Gemeenteraad heeft nu eenige malen blijk gegeven het werk dezer Vereeniging te waardeeren. In de jaren der groepsepidemie be leefde het Fonds moeilijke tijden en daarom heeft de Raad met groote bereidwilligheid (ook de vorige week nog voor het loopende jaar) de niet-groote tekorten gedekt. Het zilveren jubileum is op waar dige wijze gevierd. Eigenlijk had het bestuur er alleen een huldiging der heide jubilcerende bestuursileden van gemaakt en liield het zichzelf be scheiden op den achtergrond. Maar gelukkig hebben eenige heeren ook op de groote bcleekenis van 't Fonds gewezen en 'het bestuur gehuldigd. Het feest had plaats in hotel de Prins waarvan de driekleur wapperde. Op het versierde podium had het bestuur plaats genomen en nadat de jubileerende bestuursleden niet hunne vrouwen per aulo waren gebracht, namen ook deze op het podium plaats. De voorzitter, de heer J. v. Game ren, nam daarop 't woord en schetste in het kort de geschiedenis van Vel- sens Ziekenfonds. De stoot tot de op richting gaven de heeren Ivolk, Scliilu en Zwart, waarna op 26 Dec. 1896 j de vereeniging met 18 leden werd op gericht. De eerste geneesheer van het Fonds was Dr. Kaulbach, die er 4 jaar aan verbonden wast; daarna kwam Dr. Heslinga, die nu pas van ons is weggegaan. Dat was „onze dok ter", die zich dag en nacht voor het Fonds gaf en die het heeft groot gemaakt. Toen het Fonds sterk in ledental toenam, moest er 'n tweeden geneesi- heer aangesteld worden, als hoedanig Dr. Bos op Wijkeroog werd benoemd. Na zijn vertrek hebben we Dr. Ba- rendsen gekregen. Als opvolger van- Dr. Heslinga kregen we voor een paar jaar een geneesheer, die de belangen van het fonds zoo verwaarloosde, dat liet met stukken achteruitging. Ge lukkig waren we hem spoedig kwijt en kregen we Dr. de Weerdt, die het Fonds niet alleen spoedig weer op peil, maar zelfs boven peil bracht. Vervolgens leest de voorzitter eenige gelukwenschen voor en wel van Dr. Bos. van Dr. Barendsen en de afd. Vel- sen der Ned. Vereen, van Fabrieks arbeiders. De heer Bijvoet richlte woorden van grooten dank tot de bestuurders', die zich zoo belangeloos voor dit werk geven en drukt zijn spijt uit over de afwezigheid van Dr. Heslinga. aan wien het fonds zooveel verschul digd is. Spr. vindt het gelukkig, dat deze zaak uit de arbeiders zelf voort gekomen is en hoopt dat van het Fonds een krachtigen stoot tot op richting van een Ziekenhuis alhier mag uitgaan. Dr. de Weerdt sprak het bestuur en de juhilarisslen onder hen toe en ook hun vrouwen, die ook al die 25 jaar steeds voor het Fonds klaar ston den en hoopte nog lang op prettige samenwerki ng. Een der bestuursleden, de heer van Wijngaarden, dankle den voorzitter, die zich ook steeds nacht en dag voor het Fonds geeft hij het ver voer onzer patiënten naar de Haar- lemsche ziekenhuizen, wat hij voor een minimum-tarief doet. Ook richtte spr. hartelijke woorden tot den bode van het Fonds, den heer H. v. Zanten. De voorzitter gaat dan over tot het aanbieden van een huldeblijk der leden aan de jubileerende bestuurders' en reikt hen onder groot applaus ieder een gouden horloge met inscriptie en een prachtigen stoel over. De heeren Leering en Zwart, dank ten daarna voor deze hulde en noem den dit een onvergetelijken dag. Zij hadden als bestuurslid niet meer dan hun plicht gedaan en hoopten dit nog een tijd te mogen doen. Daarna was er gelegenheid om de jubilarissen en het bestuur te coin- plimenteeren, waarvan alle aanwezigen (en dat waren er heel wat) gebruik maakten. Daarna bleef men onder 't genot van een dronk en opgewekte pianomuziek nog eenigen tijd gezel lig bijeen. Het zilveren feest van Velsjens Zie kenfonds was hiermede op waardige wijze herdacht en de leden hadden getoond het werk van de jubileerende bestuurders op prijs te stellen. Voor hen was het een dag, die zeker nog lang in aangename herinnering zal blijven. Bij beschikking van de Ministers van Arbeid en van Financiën, is het bij Ko ninklijk besluit van 9 Januari 1917 ge wijzigd bij dat van 29 October 1918 no. 15, aan de gemeente Velsen toegekende bouwvoorschot ten behoeve van de uit voering van een bouwplan van de Wo ningstichting .Patrimonium", aldaar, ver hoogd met f60.550 en mitsdien bepaald op ten hoogste f310.700. Muntmeters gelicht. De laatste we ken zijn weer een 5-tal processen-verbaal opgemaakt wegens het ledigen van munt gasmeters. Dit kan maar niet ongestraft geschieden en om dit tegen te gaan zul len in de gezinnen, waar dit geschied is, de gasmeters voorzien worden van een Lipsslot. Burgerlijke Stand. Geboren: d. van B. 0. Dalmeijer(Kjssen. d van E. Lubbert!Bourgonje. d. van E. Goes Prins. d. van 0. E. MijnenDik. d. van W. van Vuur ende Roon. z. van J. van SchootenLodewijks. Overleden: J. v. d. Nieuweadijk 9 m. A. Jenninga, 5 m. Aanbesteding. Door het Gemeente bestuur is gisteren aanbesteed de uit breiding en gedeeltelijke verbouwing der Gasfabriek, tengevolge van het maken van Kamerovens en bijkomende werken. Ingekomen waren de volgende biljet ten: Joh. Henneman Oo. Heemskerk f53.740; Fa. G. H. W. Ohalla en G. A. Meijer, Amsterdam f 51500; J. Janto- nius, Zaandam f 50.400; J. Bakker Zaan dam f 47980; V. Ph. Braun Zn. Be verwijk 47500; N.V. Samenwerking, Zaandam f46.229-..Smit en Hoomland Be verwijk f46000; H. Oudshoorn, Bever wijk f 44860; N.V. Klein en Winter, As sendelft f 43380N. P. Boots, W. v. Duin en 0. de Vos, Haarlem f 43075; J. Goedhart en J. G. ten Broske Velaor- oord f 4.2500; Wed. P. v. Heyst Zn. Velsen f 41800Ph. B. Schram, Beverwijk f 40.200 B. A. Poesiat en Pieters te Santpoort f 39.138. Gunning aangehouden De Missiefilm komt! Evenals het vorige jaar zullen de komende dagen be nut worden om de groote liefde en be langstelling, -welke men hier koestert voor het werk onzer Missionarissen, opnieuw aan te wakkeren. Nu echter niet door een Missicweck, zooals vorig jaar, doch door een Missie-film! E'en ieder weet wat dat is. Geen gewone lidhtbeeiden met den vas ten stand, doch levende beelden. Een zoo danige voorstelling dus waajrbij bet leven fen wérken van Missionarissen en Liefde zusters volkomen naar de werkelijkheid wordt voorgesteld. Dit is mogelijk geworden, omdat het K.SA..-be&luur een uitstefcendj bioscoop toestel heeft aangekocht, waardoor elke film kan worden vertoond. Men ontboude nu goed: 6, 7 en 8 Jan. a.s. wordt de Missie film hier gegeven. Voor Zaterdag 7 en Zondag 8 zijn nog slechts een beperkt aantal kaarten be schikbaar. Men leze dus goed de advertentie in de „N.H.Crt.", teneinde zich intijds van plaatsbewijzen te kunnen voorzien St. Elisabeth. Evenals andere jaren werd ook nu weer door genoemde ver eeniging (onderafd. van den Vrouwen bond) een fancy-fair gehouden ten bale der R.K. Armen. De tentoonstelling van de door de dames in dit jaar vervaardig de kleeddngstukken, eveneens ten behoeve der R.K. Armen, werd door den Zeer- eerw. 'heer Pastoor 26 Dec. des morgens te 12 uur geopend en trok den geheelen namiddag veel nieuwsgierigen en belang stellen-den. Wij blijven deze nuttige en charitatieve onderafd. van den Vrouwen bond gaarne in de gunst onzer R.K. dorps genooten aanbevelen. Benoemd. Onze vroegere dorpsgenoot, de heer L. Huizing,, is met ingang van 1 April 1922 benoemd tot onderwijzer aan de R.K. school te Hengelo. L. T. B. Donderdagmorgen, 29 Dec.. te half tien, 'houdt de afd. Uitgeest van den L T. B. cene a-lgcm. ledenvergadering, waarbij een spreker zal optreden, die èn het melkvraagstuk èn het belastingvraag- sluk nader zal uiteenzetten. De bijeen komst heeft plaats in het Gezellenhuis. Knipcursus. Half Januari 1922 zal er gelegenheid bestaan deel te nemen aan een knipcursus voor da-mes, te houden in de R.K. School. De cursus wordt gege ven door mej. B. Zonjee, op Maandag en Woensdag van 2—6 uur. Zij, die aan de zen cursus wenschen deel te nemen, kun nen zich voor dien datum daartoe bi.» mej. B. Zonjee Meldijk, alhier opgeven- Burgerlijke Stand. Geboren: z. van B- Admiraal en M. Dekker. z. van H- Twisk en A. Smit. d. van A. Koopman en N. Boersma. Ondertrouwd: A-lbertus Schouten en Johanna Rumphorst. Willem Wiokes en Margarelha Tromp. Pathologie. Naar wij vernemen is de controleur van den pal-hologischen dienst van Hillegom naar Uitgeest verplaatst. Hanse. De Jaarvergadering der Hanze was goed bezocht. Uit het verslag van den penningmeester bleek dal de ont vangsten 477,65, de uitgaven f 463.74 hadden bedragen, batig saldo aldus 13.91. In de plaats van den heer J. de Goede, die bedankte, werd -de heer P- Smits tot penningmeseter benoemd, ter wijl de heeren A. v. d. Eng en K. van Duin, die periodiek moesten aftreden, herkozen werden De begrooting voor 1922 met een totaal bedrag van f 434, werd na ampele bespreking goedgekeurd. De weer voltallige feestcommissie zal voor een gezelligen feestavond plannen maken- Een verbetering. Op het perron van de H.IJ.S.M. alhier zijn twee dubbele banken geplaatst, voorzien van glazen tochtschotten. Naast dc verfraaiing kun nen wij het ook nog een goede verbete ring noemen, aangezien de wind hier duch tig kan spoken. Voetbal. Tweeden Kerstdag had op het R.K. Parochiaal Sportterrein een mc- daillewedstrij-d plaats tusschen de R.K. Voetbalclubs L.F.C., I alhier, en Zilk I, te Zillk. Als scheidsrechter fungeerde de heer C. Broekhof, alhier. De partijen wo gen tamelijk tegen elkaar op, alhoewel hel Zilk-doel het meest in gevaar was. Met rust was den stand nog blanco. Na rust weet de L.F.C.-middenvoor den Zilkkeeper te verschalken, nad'at hij eerst een penalty sportief naast trapte. Alhoe wel Zilk haar best deed, bleef de gelijkma ker uit, zoodat L.F.C. won met I0. Eerste H. Mis. Maandagmorgen werd door den Welecrw. Pater Th. Ro- mijn alhier in de Parochiekerk zijn eer ste H. Mis op plechtige wijze opgedra gen. Gemeenteraad. Vergadering van -dén Raad der Gemeente op 29 Dec. 1921, des nam. om twee uur. De agenda vermeldt: 1. Notulen van 19 October en 24 Nov. j-1. 2. Vaststelling herziening XXVI uit breidingsplan betreffende terreinen bij het Overbosch aan den. Bronsteeweg. 3. Voorstel tot afwijking bouwplan Land- en Spaarnzicht. 4. le Wijziging brood verordening. 5. Vaststelling verordeningen heffing en invordering op centen op de divid'end- en tantièmebelasting 6. Vaststelling verordeningen heffing en invordering cener plaatselijke inkom stenbelasting. 7. Verkoop grond op Bosch en Vaart. 8 Vaststelling complabiliteitsbesluit. 9. Behandeling begrootingen dienst '22. 10. Voorstel lot het aangaan van een kas- geldlecning voor 1922. 11. Behandeling adressen -werkliecten-or- ganisaties. 12. Ingekomen stukken en mededcc'lin- gen. 13. Vaststelling supplcloire korieren Hoofdei. Omslag. 14. Reclames en ontheffingen II. O. Gemeentezaken. B. en W. stellen voor eene verordening op) de heffing en invordering van opeenten op de hoofd som der dividend- en tantièmebelasting. Van alle gemeenten wordt geheven 30 opcenten op de hoofdsom der dividend en tantièmebelasting. Dit aantal kan met ten hoogste .18 opcenten worden ver hoogd, wanneer het percentage van het hoogste inkomen in de gemeente, ge heven krachtens de plaatselijke inkom stenbelasting liooger is dan 4. Nu het percentage ruim 5 bedraagt, vinden wij niet onbillijk deze heffing, waardoor ook inkomsten uit bedr il ven, in deze gemeente gevestigd, kunnen worden getroffen die anders onbelast zouden blijven. Wegens de invoering van de Waren wet stellen B. en W. voor een tweetal artikelen van de broodverordening, vast gesteld bij raadsbesluit van 16 Juni 1921, no. 28, te wijzigen en met die wet in overeenstemming te brengen. B. en W. deelen in een uitvoerige (me morie van antwoord op de adressen der werkliedenorganisaties „St. Paulus", en „Door Eendracht Sterk", aangaande de bezwaren tegen de Commissie van Over leg mede, dat de geopperde bezwaren in hoofdzaak betreffen: 1. De houding van B. gn W. ten op zichte van de Commissie van Overleg; 2. De ongeneigdheid van B. on W-. om met bepaalde voorstellen der Commissie van Overleg mede te gaan. Naar aanleiding van een en ander stel len B. en W. tenslotte voor de adressen voor kennisgeving aan te nemen. B. en W. stellen voor ingevolge het advies van de Commissie voor het Grond bedrijf te besluiten tot verkoop van ter rein op Bosch en Vaart. Hinderwet. Door God. Staten dezer provincie is ingewilligd het verzoek van het Gemeentebestuur om vergunning tot uitbreiding en vernieuwing van de kool- gasstokerij der gemeentelijke gasfabriek. Drankzuet. Door J. M. Akersloot al hier is verlof verzocht voor den verkoop van a'lcoholhoud-and-en drank anderen d'an sterken drank in twee ineenloopende be nedenkamers van het percec'l Wilhelmina- taan 10. Militie. De aandacht van de belang hebbenden wordt gevestigd op .de bekend making van den Burgemeester dezer ge meente inzake de inschrijving voor de Mi litie van de in 1903 geborenen. Voor het doen van de aangifte ter in schrijving die moot plaats hebben tusschen 1 en 31 Januari 1922, zal meer bepaald gelegenheid worden gegeven ter gemeen tesecretarie op Dinsdag 10 Jan. 1922. „De Haemstede". Van de Woning- bouwvereeniging „De Haemstede'' zijn de eerste woningen betrokken. Aanbesteding. Dinsdagmiddag had ten Raadhuize alhier de aanbesteding plaats van het uitbaggeren der B'leakers- vaart en Heerenzandvaart. Ingekomen waren 7 inschrijvingen, w.o. G. en L. Leendertse, Hoofddorp 2670 J. Griekspoor te Nieuw-Vennep 2473 J. J. Mozer, alhier 3825 G. v. Groningen, Nieuw-Vennep 3364 A. Wols te Oud-Beierland 4700 B. Kooijman le Aalsmeer 2894 J. en A. Griekspoor, N.-Vennep 2764.65 De gunning is aangehouden. Bij beschikking van de Ministers van Arbeid en van Financiën is de bij Koninklijk besluit van 22 September 1921 aan de gemeente Hii-legom toegeken de bijdrage ter tegemoetkoming in de be taling van het bij Koninklijk besluit aan die gemeente toegekende voorschot uit 's Rijks kas ten behoeve van de uitvoering van een bouwplan van de Vereeniging „Goed Wonen", aldaar, nader bepaald op ten hoogste 11.522.62)4. Geslaagd. Voor het examen Han delskennis L.O. is geslaagd de heer M. M. Stevens, alhier. Bij beschikking van de Ministers van Arbeid en van Financiën is aan de gemeente Schoten, tegen een rente van 6 pet., een voorschot uit 's Rijks kas ver leend van ten hoogste 798.297.80 ten be hoeve van het verkrijgen van bouwterrein en het bouwklaar maken van dat terrein (annuïteit 6,077 pet. gedurende 75 jaren te voldoen). K.S.A. Woensdag had de benoeming Plaats van het bestuur der K.S.A. Herko zen werden de heer Dr. v. d. Berg en de heer M. Mok, beiden met 46 stemmen; de heer Gallei met 38; de heer C. Kloes met 30 en mej. Diemeer met 10 stemmen. Geslaagd. Dezer dagen slaagde onze plaatsgenoot de heer C. F. Mok te Am sterdam voor het examen boekhouden „Mercurius". Goétrand. Het Eweedsche stoom schip Dicido, met een lading hout van Ilernösand naar Amsterdam, is Zaterdag op de Zuidpier geloopen en gestrand. Ondanks herhaalde pogingen is het nog niet gelukt het schip vlot te brengen. Het schip begint nu water te maken. De Hanze. Onze HanzeafdeeJimg hield dezer dagen een goedbezochte ledenverga dering. De voorzitter, de heer J. Gaal Gz., opende met gebed en een woord van wel kom, in 't bijzonder gericht tot den V el- Eerw. Heer kapelaan, die voor deze ge legenheid den Z.-Ew. Heer Pastoor ver tegenwoordigde. De secretaris, de lieer P. Boon Gz., las de notulen, die onder dank zegging en met applaus werden goedge keurd. D'irect begon men aan de behan deling van een schrijven over de Ongeval lenwet, in welk schrijven gewezen weid op de verplichting voor alle middenstan ders, om hun personeel en ook hun kin deren voor 1 Jan. 1922 als verzekerings- plidht-igen op te geven bij de Rijksverzeke ringsbank. Door den secretaris werden de nood'ige invulling sformulieren aan de aan wezigen rondgedeeld terwijl de voorzitter er nog eens nadrukkelijk op wees, dat elk Hanzelid aan zijn verplichtingen moet voldoen. Men 'kon de formulieren invul len en ze deponeeren bij den secretaris, die voor doorzending zon zorg dragen. Verder deelde de voorzitter mede, dat Hanzeleden zich door hun lidmaatschap van de Hanze 30 kunnen bevoordeelen, e enlokaas en spoorslag voor 11 iet deden om zich hij hun standsorganiisatie aan te sluiten. Men besloot een schrijven van H. iB. O. met 't oog op den tijd tot 'n volgen de -bijeenkomst aan te houden.Over de Ka mers van Koophandel kwamen de tongen los en 'ten slotte toonde de heer Bergfeld aan het gr-oole belang, dat wij mddden- slamders hebben bij dit nuttige instituut. Ten slotte gaf de heer -D. Jak een opge wekt verslag van de Centrale Raadsverga dering, gehouden in Den Haag, een dank baar applaus was zijn deel voor de ge nomen moeite. Ook de voorzitter dankle hem voor hel relaas. De rondvraag werd 1 beunt door het doen van enkele vragen en opmerkingen, daarna sluiting met Chiis telijiken groet en dank voor het trouw* (bezoek. Brand. Dezer dagen brak er brand uiit bij de wed. G. Kwautes te Buitenhui zen. Van de drie spuiten die er op af gingen, behoefde er maar één water te geven, daar de buren al voor een deel den riammengioed -hadden g-cbl-usebt. Een hoe veelheid hooi is verbrand, de overige sdhade is gering; dank zij het wakker op treden der buren. Personalia. Onze vroegere plaatsge noot, de heer D. Hos, onderwijzer te 's-Gravenhage, is benoemd lot Hoofd aan 1 een der lagere scholen bij bet openbaar S onderwijs akiaar. Dc Telepaat Maloitz. De opdracht, diie volgens een -vorig bericht door de telepaat accuraat is uitgevoerd, luidde als volgt. Vanaf het Raadthuis plein werd met den auto gereden naar Gib. van 't Veer. Daa-r werden 4 sigaren, merk B-riillamt' uit -liet kistje gehaald, gepresenteerd aan de geleiders en opgestoken. Toen ging men naar het Zaand-ammerpad naar het Voet balveld, waar oen geeltje acih Ier een kalender, hangende in -liet buffet werd weggehaald. Vandaar naar J. Veenis IJz., timmerman, waar een nijptang gezocht en oen spijker ui! een paal werd getrokken, nijptang en spijker werden aan den eige naar -teruggegeven. Toen -naar Buitenhui-, zen, waar een redameplaa-t der Amstel. bierbrouwerij van den wand werd ge haald en opgerold om die eren later le deponeeren op de tafel van den heer H. A. Troost. Vandaar regelreoh-t naar Cor- vers, boekhandel. De zaak was gesloten, doch de sleutel werd gezocht en gevon den in den linkerjaszak van een der ge leiders. De deur werd geopend, een aan zicht werd uit d-en lessenaar gehaald en voort ging het per aulo naar de brieven bus bij 'de R.-K. Kerk, waar de kaart werd gepost. Toen terug naar -den Burgemeester, waar de telepaat de opdracht moest halen, die in een dicht gelukten brief ver borgen was in een gesloten kast. De op dracht werd gevonden en daarna gedepo neerd op tafel en 't 'huis Assumiburg. Toen ging hij mar boven, liaa-lde koppen, en schotels, Ihee, suiker en melk, sethonk in en dronk met de commissie op gezellige wijze. Hier werd de brief met opdracht geopend en geconstateerd, dat de op dracht juist is uitgevoerd. Wel interessant, -die telepathie. PrijsverlagingDoor het raadslid, den heer F. Vreeburg (O. P.), is voor de eerstvolgende vergadering een voorstel in gediend om den prijs van het electrisdb licht te bepalen op 0.35 per K.W.U. en de abonnementsprijs vast le stellen op 1.30 per maand, ingaande 1 Jan. 1922. Want te Beverwijk en Zaandam isdc prijs respectievelijk 35 ct. en 36 ct. per K.W.U en te Amsterdam slechts 25 cl-s., moet Assendclft de 'hooge prijzen niet hand haven. Nu is de prijs 50 cis. DE MAANDAGSCHE MARKT. Morgen, Woensdag, komt in den Raad in behandeling een voorstel tot uitbreiding van de Haarlemsche Markt tot aan het Kenaupark. Als dit voorsje] wordt aange nomen, zal bij désncUc" toename van het aantal kramen over een paar jaar ook deze uitbreiding nóg le klein blijken en 't noodig zijn het Kenaupark te „ega- liseeren" om ruimte te verschaffen aan een nog grooter aantal „vliegende win kels". Is het niet absurd dat men zou toelaten dal een nog grooter aantal werklooze diamantslijpers zou komen parasileeren op het beslaan van honderden Haarlemsche kleine winkeliers? JORIS BARTEL. -. Hiermede vervullen wij den Ireurigen plicht u kennis te ge ven van het overlijden van on zen geliefden Echtgenoot en Va der Echtgenoot van JOHANNA LIJNZAAT. voorzien van de H.H. Sacramen ten, in den ouderdom van 61 jaar. Uit aller naam, Wed. J. TOESET-LIJNZAAT Kinderen en verloofde. Haarlem, 26 Dec. 1921. Sophiastraat 59. Heden overleed, na voorzien te zijn van de H. H. Sacramen ten der Stervenden, onze innig geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Mevrouw Weduwe van den heer G. L. KERMF.R, in den ouderdom van 68 jaren. Evanston (lil.) U. S. A. M. J. KERMER E. KERMER-BOYD en Kind. Laboean Bilik (N. 1) G. L. KERMER Zandvoort, D. F. ESMAN-KERMER J. J. M. ESMAN. I Zandvoort, 24 December 1921. I Hoogeweg 82. De plechtige uitvaartdiensten zullen plaats hebben Woensdag 28 December a.s., in de Paro I chie-kerk te Zandvoort, te 7 en I 8 uur de H. H. Missen, waar- 9 van die te 8 uur zal worden ge- I zongen. Daarna de begrafenis S te 9 uur op de R.-K. Begraaf- I plaats aldaar. I Volstrekt eenige kennisgeving.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1921 | | pagina 2