Eerste blad. m [j DAMIAATJES Ij I Oudjaar, Nieuwjaar. Stadsnieuws. mmmm WMm MUZIEK. TOOHEEL. 11 ZATERDAG 31 DECEMBER 1921 V 'Wm JAARGANG No. 14028 DE ABONNEMENTSPRIJS BEDRAAGT VOOR HAARLEM EN AGENTSCHAPPEN! PER KWARTAAL s*3.25 PER WEEK 0 FRANCO PER POST PER KWART. BIJ VOORUITBETALING f 3.57'/, NASSAULAAN 49. HAARLEM. TELEFOON 1426, 2741 EN 174a ADVERTENTIÊN 35 CENTS PER REGEL. DIJ CONTRACT BELANGRIJKE KORTING. Dit nummer bestaat uit zes bla den, waaronder het Geïllustreerd Zondagsblad in acht bladzijden. We weten 't nog uit onze ieugd Hoe we om de uitgeschoven tafel zaten, 't heele gezin, lachend en schertsendwij, jongens, blij met den warmen drank en 't zoete gebak, en met 't late opblijvenmoeder in haar gewone goedmoedige kalm te.... vader vroolijk, maar soms verstrooid, gewild-vroolijk, en naar de klok ziende met vleugjes weemoe dige ernst in 't gelaat.... Kort vóór twaalven stond vader op, en dan zwegen wij allen. Dan sprak vader 'n paar minuten, luchtig, schertsend, over 't oude jaar dat den bons kreeg en 't nieuwe, dat met ge'uich werd ingehaald maar er lie pen ernstige zinnetjes door, die hij dan zelf weer verjoeg met 'n gebaar en 'n grappig woorden soms, als hij moeder aankeek bij 'n paar woorden, die wij niet heelemaal be grepen, kwam er vocht:"'neid in zijn blik Als wij naai .p olie achtig van den zooveeisien appelflap, blij en verzadigd en slaperig, praatten vader en moeder nog 'n kwartiertje na. Wij begrepen niet wat. Nu heeft 't leven ons geleerd het 'wél te begrijpen. Nu weten wij, wat de „oudejaars-viering" eigenlijk in houdt. O neen, 't is niet te doen om gezellige uren, om eten en drinken, om luidruchtige levensvreugde Onze vroolijkheid op oudejaars avond en onze weemoed in de oogen- blikken, waarop we onzen ernst niet terugdringen, ze komen voort uit ons dapper aanvaarden van 's-levens bitterheden, onze dankbaarheid voor 't zoete, dat ons nog gegund wordt in „het aardsche tranendal," ons blij berusten in Gods wil en geloovig- aanvaarden van Zijne beschikkingen. Toen we nog zoo jong waren en 't leven nóg zoo weinig kenden, wat zrepen we toen gretig, naar ieder vol gend jaar, dat ons nieuwe heerlijk heden, nieuwe levensweelde beloofde 1 Wat gingen we opgewekt de toekomst tegemoet, ons gevoelend als konden we alles dwingen om te dienen tot ons geluk, overal teekenen ziende /an nieuw-dagend heil En nu We willen nu eens niet spreken over den ontredderden toestand op poli tiek en economisch terrein.... er is de laatste jaren zooveel bespiegeld, en 't is daar allemaal zoo donker. Gedenken wij alleen wat wij 't hel derst zien ons eigen lot in 't afge- loopen jaar, ons eigen deel dat ge reed ligt voor 't vólgende. We zien terugtwaalf maanden twee stukken winter met de drie seizoenen die daar tusschen lig gen.... En ieder onzer denkt aan stonds, denkt 't meest aan 't ééne feit, dat voor ons het afgeloopen jaar typeert en zal doen voortleven (ge lukkig nog als 't maar één feit is). Laten we geen voorbeeldennocmen Wie niets heeft meegemaakt door voelt ook de voorbeelden niet, en wie zijn eigen lot kreeg, heeft voor beeld genoeg.... Er zijn misschien al maanden verloopen sinds de slag iris trofde pijn is al grootendeels uitgesleten. Maar op Oudejaarsavond krampt de herinnering op En wij bedenken dat is het leven poozen van rust, en dan weer opeens een slag, de zware beproeving.... en wij danken God, dat voorbij is wat achter ons ligt, maar zijn voor bereid op de mogelijkheid, dat ook 't nieuwe 'aar zijn pijnen voor ons gereedhoudt. En toch, al staan wij verre van het gelukkige maar onbesuisde optimisme onzer jeugd, toch worden wij geen zwaartillers, geen pessimisten.... toch vinden wij nog een lach op Oude- iaarsavond en woorden van moed. Want ot>k veel dat goed en lief was oracht ons 't gesmade oude jaar, en veel dat goed en lief is mogen wij van 't nieuwe verwachten. En dat is de wijsheid, die wij in de harde school van het leven trachten te lee- ren ons dankbaar te verheugen over het goede, dat ons ten deel viel en ten deel vallen zdl, zonder wrok en felle bekommering over onze niet- te-weigeren en niet-te-ontvluchten portie' leed Die weemoedige blijheid, die dank bare berusting "is onze oudejaars- stemnb.ig. Van ons, die beter dan ve len weten, hoe een liefderijke God ons tóch bewaakt, tóch beschermt, tóch koestert, ondanks de wreedste klappen van het lot, misschien juist daar in 't meestVan ons, die nog le ven in de omhelzing van het iieve Kerstekind, die ook op Oudejaars avond de kerstklokken hóoren gal men hun verheugende verzekering „Vrede den menschen, die van goe den wil zijn 1" Zalig Nieuw'aarblijde berusting, dapper aanvaarden, dankbare vreug de, vrede en goede wil AGENDA 1 JANUARI AGENDA 2 JANUARI De St Vincentius-Bibliotheken zijn geopend: De Ziekeninrichting „St. Joannes de Deo". 1921 Belastingjaar 1922 Schiet qp, oudje; ik wou ook nog wel wat hebben. Personalia. Journalistiek. Kamers van Arbeid. LANGS DEN WEG. Herwonnen Levenskracht. De Melkoorlog. „De Herbergierster blijspel van Carlo Gol- dïiii. Comoedia. Stads schouwburg. „Comoedia", het jonge tooneel- gezelscliap met Greta Lobo-Braaken- siek aan de spits, heeft zich in den korten tijd van zijn bestaan bij ons niet vertrouwd kunnen maken. Inte gendeel de opvoering van twee more&l minderwaardige stukken, die zelfs hier en daar verboden werden, gaf aan de zen troep een verdacht tintje. Maar nu reeds schijnt „Comoedia" begrepen te hebben, dat de aanmoediging van zekere zijde voor haar geeen aanspo ring mag zijn om op den verkeerden weg voort te gaan en dat het tijd word voor een goeden naam te zorgen. „Comoedia" kan dezen gemakke lijk verwerven, want het telt knappe, talentvolle leden, waarmee het veel goeds en moois kan bereiken. Laten we hopen, dat het met „De Herber gierster", een stuk, waarin de goede eigenschappen nog slechts negatief zijn, den aanloop heeft genomen naar de verheffende kunst. La Locaudiera, door Betsy Ramtcci- Beckman vlot vertaald, is een blijspel vol aardigen humor, die wel eens tot het kluchtige afdaalt en zich zelden tot fijnen geest verheft, maar juist kruidig genoeg is om enkele uren goed te smaken. Opmerkelijk is de knappe manier, waarop de auteur dezen hu mor onschuldig heeft weten te houden terwijl toch het onderwerp zoo gemak kelijk tot het pikante zou kunnen voeren. En „Comoedia" heeft zich aan dien geest uitmuntend aangepast. Bij alle coquetterie, welke Greta Lobe als de bekoorlijke herbergierster ver toont, zelfs bij alle gemis aan diepere, mooiere vrouwelijkheid, welke dit ka rakter teekent, blijft de stemming zuiver. De inhoud van deze drie bedrijven In 'n paar woorden verteld. Mirando- lina, die op den wensch van haar kortelings overleden vader met den bediende Fabrizio zal trouwen, houdt te Florence, omstreekd 1760 een her berg, die wij thans een hotel zouden noemen. Daar logeeren voorname edel- leden en de jonge meesteres Kent geen grooter genot, aan ze tot haar aanbid ders op veiligen afstand „te ma ken. Een rol voor Greta Lobo als ge knipt Er verschijnt een ridder van Ripafratta, door Const, van Kerk hoven Jr. met veel kleur uitgebeeld. De ridder is vrouwenhater en dat is voor de behaagzieke Mirandolina een uitdaging. Zij spant haar net en doej 't zoo buitengewoon handig, dat de ridder binnen enkele dagen tusschen de mazen spartelt. En als het coquette maar eerbare meisje zich door de ontstane verwikkelingen verstrikt ziet, redt zij zich weer behendig, door op het juiste oogenblik aan den ongedul dig wachtenden Fabrizio haar hand te reiken en toch de teleurgestelde min naars te vriend te houden behalve dan den „vrouwenhater", die, met zijn óók al verliefden lobbes van 'n knecht de plaat poetst. Kostelijke tooneeltjes bevat dit vrouwelijke spel, waarin de mannelijke ijdelheid meerdere malen 'n gevoeligen prik krijgt.Aardig is, dat dit oude stuk van Carlo Goldini, die maar even 'n 15 tooneelspelen schreef, ook nu nog niet verouderd hoeft te heeten, wijl 't de altijd blijkende menschelijke eigen schappen en gebreken tot onderwerp heeft. Vlug en levendig werd door allen geacteerd. We noemden de hoofdperso nen reeds, die het stuk droegen door hun 1 aaafd vroolijk spel. De par- venu-aciitige graaf d'Albafiorita vond in Anton Ruijs en de kwasi-aristo- cratische markies van Forlipopoli in Dirk Verbeek een kranige vertolker. Jack Hamel was als Fabrizio heel goed, de dames van Kerkhoven-Kling en Schumaeker typeerden aardig de too- neelspeelsters en Lobo maakte van den bediende een kostelijke figuur. Aan de fleurige costumes was bizondere zorg besteed en zij kwamen tegen het eenvoudige, smaakvolle decor goed uit. Zoo heeft „Comoedia" met de op voering van dit genietelijke blijspel een goeden stap gezet, die door meerdere in de goede richting gevolgd moge worden. En al speelde het gezelschap dezen keer niet voor een talrijk publiek de enthousiaste bijval toonde wel duidelijk, dat de knappe praestatie werd gewaardeerd. H. B. v. d. S. Verkiezing Hoofdbestuur Ned. R.-K. Volksbond. Electrificatie van stoomtrams 4? J. J. WEBER ZOON. Opticiens Fabrikanten. Koningstraat 10 Haarlem. Aanbesteding. SPORT EN SPEL VOETBAL. P. TEKELENBURG. BUREAUX* ,POSTREKENINO No. 5970. mam Stadsschouwburg. Mr. Forster van Chicago. Museum van Kunstnijverheid. Ten toonstelling van werken door Johan Thora Prikker. Teyler's Museum. Tentoonstelling. Schouwburg Jansweg. Liederenavond, Mia Pcltcnburg en Hendrik Andriessen. Museum van Kunstnijverheid. Ten toonstelling van werken door Johan Thom Prikker. Teyler's Museum. Tentoonstelling. R.K. Arbeidsbeurs voor vrouwen. Kleine Houtweg 13. Alle werkdagen voorm. van 1012 uur., nam. van 2I en van 89 uur. R.K Arbeidsbeurs voor mannen. Gedi. Oude Gracht 39. Alle werkda gen voorm. van 912 uuri nam. van 2 5 uur; Zaterdags alleen van 912 uur. R.K. Leeszaal en uitleenbibliotheek. Jansstraat 49. Dagelijks geopend van 10 uur tot half 1, van 25 en van 710 uur, behalve des Maandagochtends en Zon- en feestdagen. Oud-Holland. Ver wuift. Strijk orkest. Bisschoppelijke Museum. Jansstraat. Eiken werkdag, uitgenomen Zaterdags, Zon- en Feestdagen, toegankelijk, etaoi shrdl cmfwy vbgk cmfw etao shrdl NIEUWE GROENMARKT: Woensdag en Vrijdag van 7J46 uur. ANTHONIESTRAAT: Woensdag en Vrijdag van 78K uur. KLARENBEEKSTRAAT: Woensdag van 7J49 uur. GEN. DE LA REYSTRAAT 2. Schoter kwartier. Dinsdag en Vrijdag van 89 uur. Nadat ongeveer een half jaar de timmerman en metselaar hebben ge regeerd bovei; de derde klasse zieken- afdeeling van de „Deo", is men met de verbouwing nu zoo goed als gereed gekomen. Wc kunnen haast wel 5CÏ1 Tij VCIl heel gereed, doch hier en daar moet de schilder aan een deur of paneel nog een zacht tintje geven en op een andere plaats eischt een open gebroken muur nog eenige kalkaan- vulling en dergelijke kleinigheden meer. Het „gesticht" „St. Joannes de Deo", dat sinds de laatste vijftien jaar hoe langer hoe meer aanspraak begint te maken op „ziekeninrichting", is met deze verbouwing weer een groote schrede voorwaarts gegaan. liet nieuwe gedeelte bereiken we door een lift. die zich zelf regelt, waarbij de liftjongm dus overbodig is. In den nieuwbouw is uitsluitend on dergebracht de derde klasse afdeeling van de pensiongasten. Boven de ziekenafdeeling van dezelfde klasse heeft men de ouden van dagen on dergebracht, hetgeen tevens een be langrijke aanwinst in ruimte betee ken t voor de ziekenverpleging. Voorheen immers waren de logé's over het geheele gebouw verspreid Nu zij bij elkaar zijn ondergebracht, zijn er vier flinke zalen vrijgekomen, die nu geheel voor de ziekenafdee ling zijn ingericht. 0.a Ijeeft men nu een wei-ingerichte T.B.C.-kamer disponibel gekregen. De nieuwe verdieping bevat een eenvoudige eetz.aal. waartegenover 'n gezellig recreatie-zaaltje: voorts vier slaapzalen, ieder 6 bedden bevattende. Verder, en dat komt vooral de zie kenafdeeling ten goede, hebben de F.E. broeders, behoorende bij het opeVatiepersoneel, hier hun slaapver trekken gekregen. Op de beneden-verdieping n.l. be vindt zich de operatie-kamer. Vroe ger moesten de broeders geheel van 't andere gedeelte van 't ge bouw. en dan nog wel uit de hanen balken komen om de operatiekamer te bereiken, thans zijn z ij vlak bij de kamer, wat vooral voor gevallen bij nacht een groot voordeel is. Door de meerdere ruimte heeft men thans 2 kamers met hooge kunst- zonnen, voorzien van de nieuwste vindingen en geheel naar de laatste eischen ingericht. De „Zan<ler"-afdeeling is ook geheel nieuw geïnstalleerd en hier zijn eveneens ■de nieuwste toestellen ondergebracht. Het blijkt dus wel voldoende, dat de „Deo" crescendo gaat. En men heeft er op gerekend dat de inrichting zich mettertijd nog meer zal uitbreiden. Vanaf 't „bestaande gebouw, tot Saenredamstraat en Kleverpark heeft men nog een flinke tap land liggen, waar op nog heel wat gebouwd kan worden. De nieuwe verdieping, die natuurlijk netjes en frisoh is ingericht, is t werk van den aannemer Lubbers. 18 December is de afd. ingewijd en daarna ingebruik genomen V-' Bij het te 's-Gravénhage van 17 tot 23 Dec. gehouden examen van de Ver. van Modevakscholen, slaagden voor diploma costumière de dames A. Glas te IJmui- den; S. J. die Lee, G. SteenkigJ on A. L. Benkema, allen te Haarlem. Morgen 1 Januari hoopt de heer J. F. v. Oven, den dag to herdenken dat hij voor 25 jaar als bedrijfsleider bij de Coöp- Winkelver. „Eigen Hulp" in dienst trad. Voor het examen handelskennis L.O., slaagden mej. M. S. Bouten te Xiaarl-erii A. J. vaa -der Waals te Zandvoort. Onze plaatsgenoot, de heer Johao G. van Dam, van de redactie van „De Tijd," is met ingang van 1 Januari benoemd tot redacteur van „De Nieuwe Delftsche Courant," R. K. dagblad voor Delft en omstreken. B. en W. brengen ter openbare ken nis, dat de hoofden of bestuurders der bedrijven ondergebracht bij do Ka mers van Arbeid verplicht; zijn eene lijst of zoo noodig lijsten op te maken van de namen en van de voornamen der mannelijke en vrouwelijke pers nen, die in hun bedrijf binnen het gebied der Kamer van Arbeid als patroons of in hun dienst als werklieden werkzaam zijn geweest gelurende te', la t t e loopen ka lenderjaar, of wat do fabrieken van ver duurzaamde levensmid leien of het bedrijf der bloembollenteelt of het bouwvak be treft, gedurende een tijdvak van zeven maanden, dat in dat bedrijf is gewerkt, en dat die lijst of lijsten vóór 15 Ja nuari a.s. behooren te worden gezon den aan B. en W. van Haarlem. Uitgewaaid. Het jaar waait uit. Hoe verder de dag gisteren verstreek, hoe harder de windhoozen over de stad gierden en ook vandaag vervliegt de dag in kouden wind. Maar gistermiddag was het veel erger. De storm wekte herinneringen aan den kwaden dag van 6 November. Iedereen lhad met den wind, die telkens in heftige stooten kwam opzetten, te kam pen. Fietsrijders moesten afstappen van hun velo, hoeden en petten vlogen rond door de lucht'en over de straat, om bc- plast en bemodderd weer in handen der eigenaars te komen. Voerlieden met bevrachte wagens had den moeite hun lading veilig op den wa gen te houden, en om de haverklap woei en hun zeilen en kleeden op, die ze tegen wind en regen hadden uitgelegd. Menig parapluie moest het afleggen in den strijd tegen de elementen en om die too meter zag men langs den weg eten stuk gewaaide parapluie, een pet, een hoed of een stuk van een dak hier en daar. Het jaar woei uit. En het was zwaar weer. Vandaar dat een onzer wethouders gelijk de tram bij mistig weer en blik sem de electrische lantaarn had ont stoken op de fiets. Daar was natuurlijk goede reden voor, anders had een wethou der tijdens dc begrootingsbehandeling, die alsmaar zuinigheid klepperde, zoo iets, op kaarlichfen dag 't was i uur! «iet kunnen doen. En ook was nar. Boraans niet in de buurt, anders hadde hij ook in deze lantaarn geklommen. Maar de fiets-verlichte wethouder fiet ste onverstoord door, trotsch, dat de wind op zijn lampje geen vat had. Miaar het jaar woei uit Door de vereeniging „Herwonnen Le venskracht zal een groote verloting worden gehouden. Het aantal loten bedraagt 50.000. De prijs is vastgesteld op 1 per lot. Onder de prijzen noemen we: een huis kamer-ameublement, volgens, teekening van architect Kropholler, een motorfiets, rij wielen, naaimachines, schrijfmachines, aan te meten costuums A f 100. Door de besturen der.vier bonden vau veehouders is gisteren een vergadering ge houden met vertegenwoordigers van den melkhandel. Door dezen weid bet voor stel aan de veehouders gedaap, de melk aan den melkhandel te leveren voor 151/» cent per liter. Door dirie bonden werd dit voorstel geaccepteerd; de L. T. B. (naar we vernemen niet de geheele L. T. B.) maakte echter voorbehoud. Vandaag wordt door de bonden der veehouders vergaderd, om het voorstel van den melk handel nader te bespreken. Intusschen duurt de melkoorlog voort- Naar onze meening ziet bet er niet naar uit, dat hij na de conferentie van gisteren beëindigd zal worden, omdat de veehou ders nog niet eensgezind zijn over een te nemen besluit. De Werkloshcidsvoorziening. Vrij- dagavond°ïs de vergaderiing gehouden be treffende de werkloosheidsvoorziening tussohen de verschillende organisaties waarbij vertegenwoordigers van het ge meentebestuur. De besprekingen hebben nog niet tot eenig resulaat geleid. Mia Feitenburg. De zangeres Mia Pellenberg zal met den pianist Hendrik Andriessen a.s. Maandagavond een liede renavond geven in den Schouwburg Jans weg. Ten gehoore zullen worden ge bracht liederen van Diepenbrock, Bizet en Debussy. Over de uilvoering te Amster dam van Haydns „Jaargetijden" schreef de „Tel." o.a. „Een groot deel van dezen triomb komt mej. Mia Peltenburg uit Haarlem toe, een nieuwe verschijning in de Hol- land-sc.he muziekwereld, die ten dienste van een alleszins merkwaardige techniek en een zeer zuiver gevoel een soprano heeft van zeldzaam sterk aansprekende bekoorlijkheid. Den avond te voren was, óók voor de „Nieuwe Concerten", mej. Peltenburg opgetreden als liederzangeres. Op haar program kwamen o.m. voor, lie deren van Debussy (Proses Lyriques), vier oude Italiaansche zangen, en werk van Hollandschc componisten als Philip Loots en Alfons Diepenbrock, dat voor een groot deel van ons publiek voor hetwelk Nederland nog steeds geen com ponisten heeft voortgebracht een open baring was. Aan 't klavier zat de heer Hendrik Andriessen en ook zijn begelei ding wordt door de criliek eenstemmig als iets héél fijns en héél innigs geprezen. Concert door M. HartzerStibbe. Donderdag 19 Januari wordt door Mario Hart-zev—-Siibbe hier ter stede een piano concert met orkest gegeven, onder leiding van den hoer N.Gerharz. Dit zal haar eersto opvoering hior te lande zijn. Als pianiste is zij in Nederland wel bekend, doch haar composities worden nog niet uitgevoerd. In Berlijn en andere Duitsche steden is zij echter reeds meermalen opgetreden cn met groot succes. Over haar optreden wordt in de Duit sche bladen met zeer voel lof geschreven t In verband met de vacature van twee Hoofdbestuursleden, zijn de volgende candddaten bij het Hoofdbestuur ingeko men: C. P KERKVLIET, Delftstraat aór. J v. KUIJEREN, Pros. Steijnstr. 45- C J. SELHORST, RoliamJstraat 33- J. II. TURKENBURG, Ravelingst. 13. Het stembureau zal zitting houden in „St. Bavo'', op Zaterdag 7 Januari van 46 uur en des avonds van 79 uur. Bij 't Hoofdbestuur van den Ned. R.K. Volksbond is een verzoek binnengekomen van de voelbalvereeniging „Het Wostjn", Vanuit Kennemerland en vanuit de streek tusschen Heemstede en Leiden be reiken ons gelijktijdig verzoeken eens do aandacht er op te vestigen, dat het nu zoo zoetjes aan tijd wordt, ernstig le gaan den ken aan de electrificatie van de stoomtram HeemstedeLeiden en HaarlemAlkmaar. Aanleiding tot dat verzoek vinden beide inzenders in het feit, dat hun jaloezie op wekte, de plannen n.L om de Gooische stoomtram tot een electrische tram te ma ken. De streek tusschen Alkmaar en Leiden, een mooie en gezochte en gezonde streek, ontwikkelt zich in sterke mate en ook als woongelegenheid trekt ze meer en meer de aandacht Ze zou dat nog meer doen als de verbinding tusschen de dorpen onderling en vooral met de grootere steden beter was. Inzenders wijzen beiden op de bloeien de dorpen Santpoort, Velsen, Beverwijk, Heemskerk, Castricum, Limmen, Hillegom, Lisse e.a. Inderdaad valt tegen de aangevoerde mo tieven heel weinig in te brengen. Ze wet tigen volkomen oen electrische tramverbin ding. Laten wc hopen, dat het nieuwe jaar 1922 ook daarvoor den eersten zonneschijn ver schaft Barometersand 760. Vooruit. OPGAVE VAN: om als onder-aideeling ingelijfd te worden bij onze ITiarlemscbe S fondsorganisatie. Besmettelijke ziekten. In de week vas 18 tot en met 24 Dec. kwamen in de navolgende gemeenten gevallen van be smettelijke ziekten voor; Haarlem 4 van diphtheritis; Haarlemmermeer 1 van diphtheritis; Uitgeest 2 van diphtheritis en Zaandam 1 van diphtheritis. Door den Architect Aug. M. .T. Sevenhuysen werd aanbesteed: het bouwen van 39 woningen in Haarlem. De volgende inschrijvingen waren binnengekomen H. A. Vosse. Utrecht f252.720 Haarl. Bouw-Ass. f 288.600 N.V. v Ommen en Ketelaar f 289.297 Chr. Coöp. Haarl Bouw-Bond f 311 933 Ilaarl. Coöp. Bouwersbond f 335 470 P. J. Voonieveld 1 f337 718 Thunis&en en v. Sambeck f 339.480 Bot en Borst. H.-Hugowaard f 350.000 Firma M. Joustra f 335.984 N.V. de Samenwerking f 361 000 de VeldeRoloutb, Vclser- oord f 365.045 P. fl. Meijers, Leiden f 366.100 Cobelens Sr.. Schoten f 370.000 v. Houwelingen. Leiden f 382.000 Bakker en Breevoort f 390.800 v. Hoften. Schoten f 468.800 Chr. Coöp. Bouwersbond f 485.487 Waar de plaatsnaam niet achter ver meld is. zijn de inschrijvers Haarlem- sche firma's. HEEMSTEDE. Dammen. Donderdagavond speelde „St. Bavo"-, van Heemstede, een wedstrijd tegen „tS. Joseph", uit Haarlem. „Sint Bavo" heeft 2, „St. Joseph" 3 invallers. Over het algemeen was het een zeer span nende wedstrijd, voorai de borden 1,2 en 8 waren zeer fraai. „Sint Bavo" wist ten slotte een heel mooie overwinning te behalen met den volgenden uitslag: „St. Bavo". „St. Joseph". 1. E. Stol voortL. v. Kessel 2—0. 2. J. VeenA Butters 2o 3. F. BroekmanJ. Musscher o2 5. J. StevensD. Rump 20 5. J. StevensD. Runmp 2o 6. L. J. FlorisC. Meijer 2o 7 C. v. d. Velden'J. v. d. Woerd 2—0 8. J. DiependaalG. Clitcur t 1 9. J. van der ZwamH. Spronk 2o 10! L. Rikkert—A. Barmhoorn 0—2 Totaal 15—5 Het zal voor de vele roodbroek-aanham- gers een aangename tijding zijn. dat de symphaüeke roodibroek-spil Piet Tekelen- burg morgen de voetbalschoenen weer aantrekt Onder aanvoering van den herstelden patiënt, zal oen Haarlem 2 én 3 combina tie de E. D. O.-reservers bekampen. X Staat wel vast dat Tekelenburg na dien weer vrij geregeld «al uitkomen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1921 | | pagina 1