telegrammen! gemengd hieüws. HEEMSKERK. LISSE. NOORD VVIJKERHOUT. VOORHOUT. BENNEBROEK. HILLEGOM. NOORDWIJK. SAN TPOORT. IJMU1DEN. VELSFROORD. BEVERWIJK. LEGER EN ¥L0GT« N.V. „DE TIJDGEEST". Burgerlijke Stand van 17 Dec. '21— 2 Jan. '22. Geboren: Joannes Jo seph us, van Gerbr. Weibaren en G. Dekker. Hcndrika Geeriruida Eva. d. van M. de Wild! cn D. G. A. van Egmond. Anionia, d. van Jae. Beentjes en F. Cornelisse. Ondertrouwd: Corn, van Hooff en S. van Driel. Getrouwd: Com. Joh. Nijman en A. Kuil. Overleden: Guurtje Be se— Scli.r.i c.- 65 j. Joannes Rosioot, 57 j. Jan Schoehuijs, 81 j. Apologeti che cursussen. De Apolo getische cursus, welke do medewerking van de drio Lis-er kapelaans mocht ont vangen, wordt goed bezocht. Een ver blijdend teeken, dat er verlangen bestaat en vooral onder on zo E. K. Volksbonden, naar dieper kennis van onzen II. Gods dienst, en Daar we hopen naar dieper beleven van de waarheden van ons H. Geloof. De cursus is echter niet uitsluitend voor leden van den E. K. Volksbond, zoodat volgens verklaring van het bestuur, bij monde van den voorzitter, den heer Th. Salman, allen boven de 16 jaar welkom, zijn. Tevens zij medegedeeld, dat ia de week van 1 tot 8 Januari, wegens totaal gebrek aan localiteit, waardoor dan ook de cursussen niet door kunnen ga;n, maar in de daaro pvolgcnde week wederom met nieuwen moed op denzeiïden tijd en plaat?, n.l. Woensdagavond 7 uur in den Volksbond zal doorgaan. De o" 1c nde hoorder van den cur sus, de laatste maal, gehouden door kape laan v. d. -B' rg, en de oplettende lezer van het verslag van dien avond zal ge merkt hebben, dat er eenige fouten in dat verslag zijn geslopen, die zeer sto rend moeten aandoen. Mores begon na tuurlijk niet met zijn vijE bosken, de eerste in den Bijbel, to schrijven 25 jaar voor Christus, maar 1500 jaar voor Chris tus, toen hij leefde. En het laatste der Evangeliën was natuurlijk niet voltooid, eerst 400 jaar na Christus, toen waren do schrijvers der Evangeliën, n.l. Apostelen en Apostel- leerling, n al lang gestorven, maar 95 jaar na Christus geboorte waren alle Evangeliën voltooid. Kapelaan v. d. DEEG. Maandagmiddag had alhier op de be graafplaats der Ned. Hervormde Gemeente, onder zeer groote belangstelling de begra fenis plaats van den in de afgeloopen week too noodlottig omgekomen spoorweg arbeider-rangeerder A. van Veen. Het ge- heele vrij van dienst zijnde personeel van het station Piet Gijzenbrug vergezelde het «loffelijk overschot van den overledene van rijn woning naar hel kerkhof, terwijl hel bestuur der afd. Leiden van de Ned. Ver- eeniging van Spoor- en Tramwegpersoneel, waarvan de getroffene sinds jaren lid was, voor den lijkkoets uit ging met het in rouw floers gehulde vaandel der verecniging. Een groote menigte menschen stond langs den weg, welke de lijkstoet volgde. Nadat na aankomst bij het kerkhof de kist in de groeve werd neergelaten, werd het woord gevoerd door den heer P. van Emmerik, chef van het goederenvervoer aan het «tation Piet Gijzenbrug. Hierna werd het woord gevoerd door den voorzitter der «fd. Leiden van dc vereeniging van Spoorweg personeel en ds. De Haen van Voorhout. Zeer onder den indruk verliet de groote menschenmenigle den doodenakker. Weer een inbraak. Zondagavond hebben ongenoode gasten z.ich toegang verschaft, door het inrukken van een ruit, lot de woning van den 'neer N. Sell., in de Nieuwe Duinstraat, alhier, loen de bewoners, die bij hun ouders waren gaan Nicuwen- jaar wenschen, thui- kwamen, vonden zij de kasten opengebroken en at het beddengoed door elkander gegooid. De dieven hebben echter niets van hun gading kunnen vinden. Er werd tenminste niets van waarde ver mist. Hel is Ie hopen, dat het de politie mag gelukken de. daders in handen te krij gen, daar het den laatsten tijd dikwijls voorkom', dat zulke brutale stukjes worden uitgehaald. Zaterdag werd een groote wedstrijd in Rrijsiassen gehouden in café „Duinzicht" Van den heer G. Gecrlings Jzn. Van de 46 ingeschreven deelnemers waren er 32 opgekomen. De prijzen wérden gewonnen «ls volgt: le prijs C. Koster, uit do Eaigenhock en J. v. Gunst, uit Lia.se2o prijs P. iWitteman, Twistduin, Ncorawiikerhout en D. Burling, uit Hillegom; 3e prijs door P. en C. v. Oosten, uit Lisse;; 4c prijs door H. Woijers, uit Hillegom en J. do OBoer uit Lisse. De le prijs bestond uit 20 pond spek cn 6 pond karbonaden de 2e prijs uit 16 pond karbonaden, de- 3e prij3 uit 12 pond karbonaden cn ile 4e prijs uit 10 pond karbonaden. Uitvoering. Naar wij nader vernemen bestaat het voornemen, om 1 en 2 Febr. de Palronaalsuil voeringen le doen houden. Een groot en prachtig drama is in studie n.m. „.Sardinio", een stuk dat speelt in de hevige kerkvervolging. Wij hopen, dat het publiek van Voorhout beide avonden zal genieten van het prachtige tooneelstuk cn de gymnastiekoefeningen die ook zeker de moeite waard zijn te zien. Aanbesteding. Bij de gisteren gehou den aanbesteding van het slucadoorswerk van de w-oningbouwvereeniging „Bcnne- broeks Bloei." waren 6 biljetten ingeko men. Iziiigsle inschrijvers waren W. J. Knape en J. Droog Jr. te Haarlem, voor 2950, aan wie het werk is gegund. N.V. Elcctriciicitsbcdrijf Hillegeom LisseSassenhcim. Den 28sten Decem ber 1921, vergaderde de Raad van Com missarissen der N.V. Elect ricileitsbedrijf HillegomLisse—Sa siseniieim op het Raad- buis te Lisse. Alle leden waren aanwezig. Aigcmeene beschouwingen werden ge houden over den stand der werkzaam heden, betreffende de kabellegging, enz., terwijl uitvoerige besprekingen werden ge voerd in het belang der Vennootschap. Vastgesteld werden de Aigcmeene Bepa lingen betreffende het personeel in admini stratie ven en technischen dienst. Door den heer J. M. van Til werd oiU- «lag genomen, als lid van den Raad van Beheer met ingang van 1 Januari 1922. De voorzitter sprak zijn leedwezen nït over dit besluit en herdacht het vele, dat door den heer van Til in het belang van het bedrijf is verricht. Waar de heer van Til verklaarde, mot hel oog op zijn a.s. zakenreizen, zich niet meer verantwoord te gevoelen tegenover tie Vennootschap cn de Gemeente, om in het dagelijksoh bestuur le blijven, moest zijn besluit worden geëerbiedigd. Met op een na algemecne stemmen, werd daarop de lieer J. Pijnacker le Lisse a's lid van den Raad van Beheer voorge dragen, op den heer Langevcikl werd één slem uitgebracht. De heer Pijnacker verklaarde zich be reid, cene evenluecic benoeming door de Aigcmeene Vergadering van Aandeel houd sters aan te nemen. Nog werd na besproking besloten, in de plaatselijke bladen de namen der door het bedrijf erkenoe installateurs, bekend te maken. Vervolgens werd bij loting de rooster van aftreding vastgesteld voor de Commis sarissen. De uitslag daarvan was, dat op 1 Juli 1922 zullen altreden de heeren: J. H. A. Vooren, A. T. Murk, J. M. van Til en A. Verdijn Jr.; op 1 Juli 1924 de heeren: C. G. van de Poll, C. Langeveld, W. War- naar en J. P. Gouverneur; op 1 Juli 1926 de heeren: P. de Vreugd, P. Klaver, J. Pn moker en J. M, J. L. A. Speelman. Arschcid van Pastoor Th. Sorter. Zondagmorgen onder de H. Mis van half 9 heeft onze Herder Pastoor Th. Sarter, bij de wenschen die hij de geloovi- gen aanuood voor het Nieuwejaar, tevens een mededeeing gedaan die weliswaar niet enze verwonden/- maar die ons jooh droevig dor n.l. deze, dat hem op zijn ver/ met ingang van i Februari 1922 door den Bisschop van Haarlem eervol ontslag is verleend als Pastoor van onze Parochie. Aanvankelijk was het niet mijn meening (aldus de pas- toor), mijn Priesterlijk ambt neer te leg gen, daar ïk nog steeds hoopte op beter schap (gezichtsverzwakking). Ook had ik gevraagd om 'n derden kapelaan als hulp wat mij niet officieel was geweigerd. Door den Priesternood die er heerscht, en door het sterven van Priesters en het slichten van nieuwe parochie's is zulks onmogelijk gebleken. Tk heb mij zelf af gevraagd en overwogen: wat eischt het belang van de Parochie? Na rijp be raad ben ik loen besloten mijn ontslag aan te vragen. Het valt mij hard weg te gaan van U alen, van de kapelaans en de kerk van St. Jeroen die mij zoo dierbaar ge worden is. Geve God mij de kracht om dit offer met onderwerping te brengen. Als verpleegde zal ik mij vestigen in het St. Jeroengestieht, waar ik onder één dak zal zijn met God in dc onmiddellijke na bijheid van de kapel. Dank bracht Zijn Ecrw. aan zijn kapelaans, kerk en armbe stuur, Regenten van het St. Jeroenge stieht, het college van kerkcolleclanten, 't parochiaal zangkoor, de Gezellenverec- niging, Priester missieclub, Elizabeth- en Lidwina-vereeniging en alle andere veree- nigingen voor de medewerking en hijstand1 van ben ondervonden. Een bijzonder woord van dank voor dc opvoeders der jeugd in onderwijs en Patronaat, aan de hecren die hun medewerking en steun ver leenden bij het veilen van schapen en bloembollen, geschonken en geweid voor dc kerk en scholen. Ik dank u allen voor Uw volgzaamheid en genegenheid. Hij herinnert zich nog met hoeveel luister in Augustus 1.1. dc Parochianen zijn gouden Priesterfeest hebben meege vierd en deze blijken van genegenheid zullen voor hem een aangename herinne ring zijn. De Pasloor spoort dc geloovi- gen voor de laatste maal vanaf dezen kan sel aan hun plichten als katholieken naar behooren le vervullen, want ons geloof is niet enkel dc wetenschap, maar ons katho liek geloof moet in al onze daden uitko men. Hij vraagt de geloovigen voor hem te willen bidden en ook hij zal wederkee- rig eiken dag aan het altaar zijn gebeden voor de geloovigen ter Hemel zenden. Wij verliezen in onzen goeden Pastoor een Herder van trouwe plichtsbetrachting vol ijver voor ons katholiek geloof. Moge hij in het St. Jeroengestieht rustig en kalm na een werkzaam leven zijn levensdagen slijten dat is de korte wensch van katho liek Noord wijk. Rijwieldie ven. Het aantal rijwiel diefstallen neemt Iiier steeds toé. Nu zijn weer twee rijwielen (een heeren- cn een ilamesfiels) ontvreemd uit een schuurtje achter dc villa van den heer M. Donderdagmorgen had alhier do ter aardebestelling plaats van den heer Cor nells van Ne/te, in leven bestuurslid van verschillende verocnigingen en secretaris der E. K. Kiesverceniglng, voorzitter der afdeeling Santpoort van den bond van melkveehouders enz. De plechtige uit vaart trok vèel belangstelling Door het koor werd op verdienstelijke wijze de 2-stcmmige requiemmis van IA roti gezongen. De overledene bereikte den leoftijd van 31 jaar. 1 Oprichting R.-K Jongelingenvcrceeni- giny. Begin Januari warrit opgericht een R.-K. jongcring en vereeniging -voor hen ddc voor 1 Jan. 1922 den leeftijd van 17 jaar hebben bereikt. lederen Zondagavond na het Lof van 8 uur tot half 10 bijeenkomst in de voorzaal van de 'barak. Op deze bijeenkomst wordt dan gespro ken over een of ander belangrijk onder werp op apologetisdh, godsdicntig of s-ociaal gebied, waarna ©en gezellig samen zijn. Vrouwenbond. De alhier opgerichte vrouwenbond is in flinken bloei. Reeds meer dan 130 vrouwen gaven zich als lid op. Een goed voorbeeld voor de manmen- veroeniginigen. Visschcrshaden. Het onderhoud van de werken der Rijksvisschcrslm- ven alhier gedurende 1922 is opgedra gen aan de firma P. Ileere en Zn. alhier voor f35261. r Verzet tegen d'e politic. De café houdster mej. T. ia de Kanaalstraat vroeg assistentie der politie, omdat ccn 10-lal personen het haar zeer las- lig maakten. Bij dc komst der politie werd zoo hevig verzet gepleegd, dat een 6-tal personen gearresteerd werd. Deserteur. De politic uit Lei- Jden heeft hier aangebracht A. J. S. wonende aldaar, opvarende van het stoomschip „Tjisondari" der Holland Oost-Azië Lijn. dat op reis naar Japan wegens siorm in het Noordzcekanaal heeft vastgemaakt. De man, die ge deserteerd was, is weder aan boord van het schip gebracht. Lijst van onbestelbare Blieven en Briefkaarten, van welke de afzenders on bekend zijn. Terugontvangen in de 2e helft der maand December 1921. Brieven Binnenland. Ontvanger be lastingen, IJinuiden. Dr. Tj. Winsma, Amsterdam. Mevrouw Jansen, IJmuiden. Wilhelm v. d. Berg, IJinuiden. Briefkaarten Binnenland. R. v. Es, Amsterdam. A. Muller, 's-Gravenhage. Flora Langh, Heemstede. D. v. Dam, Rot terdam. Mej. H. v. d, Plas, Hoek van Hol land. Mej. Else Kleine, Haag. Fam. Co- der adres. hen, Amsterdam. Drie briefkaarten zon- Brievcn Buitenland. John. Kallmes. Detroit, (Mich). Benoeming. De heer 0. M. Munnik- huizen, onderwijzer aan de Rijks-tueht- school alhier, is benoemd tot onderwijzer aan de Vestingschool to Naarden. Aanbesteding. Door Burg. en Wet houders is gistermiddag aanbesteed het vernieuwen van de sehoeiïng langs de Mestkade in de haven alhier met de daarbij behoorende werken. Ingeschreven was als volgt: Schaft en Koons, Zaandam f 36.850; E. Gens en v. d. Heuvel, Amsterdam f 30.000; J. Euselham, Zaandam f28.840; H. Oudshoorn, Beverwijk, f27.550; Wed. P. v. Heijst en Zn., Velsen f 27.400 J. Daalder, Amsterdam f26.520; W. Hoonhout en. P. Brouwer, Haarlem voor f 25.729; D. E. Jong, Oastricum voor f 25.480; N. Pli. Braun en Zn., Bever wijk f24.465; Ph. B. Schram, Beverwijk f24.889; J. Pley, Assendelft f24.879; J. E. Bruin, Beverwijk f 24.398 P. Smalle- gange, Schoten f22.745; J. Paarl, Slie- drecht f22.688; G. den Adel, Velsien. f 22.600 0. de Vries, Purmerend f 20.975 A. Borst, Bakkum, f20.200; J. Huiberts en Zn., Alkmaar f 19.983G. Maasink Jr. Amsterdam, W. Heersma, Haarlem en J. Bron, Schoten f 19.895. L TOTEN. Burgerlijke Stand. Geboren A. Gerritsenvan Dijk, z. A. Bosma- Kingma, z. J. de VosGroeneveld, z. B. de NieuweJansen, d. A. Schoonebeekvan Buuren, d. A. J. Koper—van Heijst, d.A. M. van der LedenZuidervaart, z. M. W. BredenBooms, d.M. E. Graff- nerOkkes, z.P. MesBeksvoort, z. M. SchipperHeijtvelt, d. A. Rotnpavan der Schriek, z. OverledenJohan Jacob Borre- man, 14 mnd. Petronella Wilhel- ntina de Groote, wed. v. P. Raat gever, 64 i. Hendrica Wilhelmina Boutellier, 11 Cornelis Rose, 11 mnd. Gehuwd C. A. Vogels met A. M. VerkerkJ. W. A. Rieden met C. P. van Zeeland A. Vreeswijk met R. Winkler. Ondertrouwd A. R. de Wilde en J. Bogaard. DE WASHINGTONSCHE CONFE RENTIE. PARIJS, 3 Jan. Het ministerie van buitenlandsche zaken spreekt officieel 't gerucht, dat Frankrijk met Japan een overeenkomst zou hebben gesloten, ten aanzien van een gemeenschappelijke po litiek in Siberië, tegen. De overgeleg de documenten zijn allen vervalscht. Sarraut heeft aan Hughes geschreven om de berichten to logenstraffen. EEN MOTIE TEGEN FRANKRIJK. WASHINGTON, 3 Jan. Eeavis (re publikein) heeft bij het Huis van Af gevaardigden een motie ingediend, in houdende dat het Congres, met liet oog op het besluit van zekere naties, dio bij Amerika in de schuld staan, o-n groote sommen uit te gevea voor vloot- uitbreiding, den wensch zal uitspreken, dat de regeering aan dergelijke na tied te verstaan zal geven, dat de betaling barer schulden wenschelijk is. Reavis verklaart, dat de motie tegen Frankrijk gericht is. DÉ REGEERING DEE V.S. EN DE TOESTAND IN EUROPA. WASHINGTON, 3 Jan. Harding en het kabinet hebben gedurende twee uur den economischen toestand van Europa besproken. Officieel wordt medegedeeld, dat geen beslissing word genomen inzake de houding van Amerika wat de deelne ming aan een Europeesche conferentie betreft. Tot dusver heeft geen dor Euro peesche mogendheden aan Harding een wenk gegeven, noch officieel, noch offi cieus, omtrent de deelneming aan een dergelijke conferentie. UITBREIDING VAN HET VICAE IAAT-DENEMARKEN. BERLIJN, 3 Jan. In een pauselijke bul wordt de Apostolische prefectuur Sleeswijk-Holstein, dio tengovo'ge van de volksstemming Deensch geworden is, aan het Katholieke vicariaat Denemarken ge voegd. EEN RUSSISCH VOORSTEL. KOPENHAGEN, 3 Jan. „Berlingske Tidende" meldt: Volgens het Rigasclfe blai „Senodnia" heeft de sovjet-regeo- ring oen buitengewoon gezant naar Pe king gezonden om China oen militair verbond tegen Japan voor to stellen." DE ONTRUIMING VAN OFPER-SILEZIË. BERLIJN, 3 Jan. Tn Entcnto-krin- gen te Oppeln rijst nu meer en meer het vermoeden, dat een dor sancties, die Frankrijk aangaande Duitsrilland te Can nes aal eischon, is de bezetting van het aan Duitechland tor go wezen deel in O.-S., totdat Duitsridand zijn betalingen is nagekomen, of voldoende waarborgen voor do toekomst in dit opzicht heeft gegeven. In elk geval blijkt uit politie maatregelen en uit de verlofregeling, dM do intergeallieerde commissie nog geen rekening schijnt te houden met de spoe dige ontruiming van O.-S. DUÏTSCHE EN RUSSISCHE HANDEL liet genootschap Stinnes. BERLIJN, 3 Jan. (Hbl.") Alhier is uit Moskou bericht ontvangen dat de bekende uitgever Sytin, die sedert maanden voor zaken to Berlijn is, midden Januari nqar Petersburg terugkeerde in gezelschap van een bekende gevolmach tigde van Stinnes, die te Moskou di recte onderhandelingen met de Sovjet- regcering over concessies zal aanknoo- pen. Het genootschap Stinnes lieoft te Petersburg groote pakhuizen aan de ha vens gekocht. Men verwacht dat do „Hu- go Stinnes" een direct en regelmatig verkeer met Petersburg binnenkort zal beginnen. BERLIJN, 3 Jan. Uit Moskou wordt gemeld, dat er plannen gemaakt worden om een tentoonstelling te Berlijn van Russische exportgoederen 4c organi- seeren. Tot dit doel zal de voorzitter van „Cenlrosojus" naar Duilschland gaan. Over het vraagstuk van den buiten- lanclschen handel is te Moskou een be langrijke bijeenkomst gehouden, waaraan de Raad van Volkscommissarissen, het bestuur van „Wrik", de directeur van den Rijksbank, de president voor de goederen beurs le Moskou, en Krestinski, de economische zaakgelastigde van Rusland ie Londen, deelnamen. De grondslag van de besprekingen was een bericht van Krassin over zijn onderhandelingen met voorname handelsfirma's jn West-Euro pa en over een poging om een leening voor Sovjet-Rusland bij de groole banken tc sluiten. Uit dit bericht van Krassin werd alleen bekend, dat de buitenlandsche fi nanciers zware voorwaarden voor het ver der voeren der onderhandelingen hebben gesteld. Als resultaat der beraadslagingen wordt medegedeeld, dat Kobelef lot vertegen woordiger van Sovjet-Rusland in België en Frankrijk is benoemd, en elders de on derhandelingen zal voeren. Hoewel overigens de inhoud der be sprekingen geheim is gehouden, komt toch uit kringen, die de regeering zeer na staan, het bericht, dat er plannen heslaan om den Raad van Volkscommissarissen te vervormen, n.l. door de leiding van fi nanciën, buitenlandsche zaken en justitie dus de niet-politieke bestuurstakken aan personen, die tot geen partij behooren, over te dragen. Maart; de tweede '6-10 Juni; de derde 5 polder, onder Colijnsplaat, vrij ernstig October; voor de Bereden-Artillerie: voor de regi menten veld-artillerie: bereden le divisie, eerste ploeg 15 Maart; tweede 15 Aug.; 2e id. eerste ploeg 15 Maart; tweede I5 Sept.; 3e id. eerste ploeg 15 Maart; twee de 15 Oct.; 4e id. eerste ploeg 15 Maart tweede 15 Nov.; rijdende artillerie, be- redenen: eerste ploeg 15 Maart; tweede 1 5 Sept.; Houwitser-afdcelingen en le en 2e compagnie, 2e bataljon van het 3e reg. vesting-artillerie, beredenen, eerste ploeg; 15 Maart; tweede 15 Sept.; regimen ten veld-artillerie: onberedenen le divisie: eerste ploeg 1620 Maart; tweede 1620 Aug.; 3e id., eerste ploeg 1620 Maart; 2e 1620 Sept.; 3e idem, eerste ploeg 1620 Maart; tweede 1620 Nov.; houwitser- afdeelingen cn le en 2e comp. 2e bat. van liet 3e reg. vest.-art., onbereden le ploeg 16—20 Maart, 2e 16—20 Sept.; voor de schoolcompagnie van den mo- tordienst: le ploeg 1—5 Maart; 2e 610 Juni; 3c 15 Oct.; voor de compagnie adminislratietroepen: le ploeg 1—5 Maart; 2e 610 Juni; 3e 15 Oct.; voor de cavalerie, idem; voor de zeemacht; le ploeg 1620 Maart; 2e 610 Aug. beschadigd, zelfs op dat deel, dat juist van de schade van den storm van 6 November was hersteld. Te Biervliet verkeert men in ongerustheid over P. Dielcman, die niet een roeiboot is uitgevaren, maar nog niet is teruggekeerd. Bij Terncuzen is vermoedelijk de ledige roeiboot aangespoeld. Men maakt zich te IJmuiden ern stig ongerust over het lot van den stoomtreiler „Pollux" IJ.M. 339 van de Visscherij-Mij. „Praxis", welk schip reeds een week gcIcden binnen had moeten zijn. Tengevolge van den N.W. storm steeg het zeewater te De Lemmer bui tengewoon hoog: bijna 20 dM. boven A.P. Met de sluizen kan niet meer geschut worden. Op het Pampus steeg het zee water Zaterdagmiddag tot 160 cM. bo ven A.P., zoodat de buitenpolders vol stroomden. De roode vlag 0.1 de Oranje sluizen toonde, dat de scheepvaart ge stremd was. Het door den storm opgestuwdt Zuiderzeewater heeft Maandagnacht den Meentpoldcr en de Malen nabij Eemncs overstroomd. DE GEVOLGEN VAN DEN STORM. Te Terneuzen is binnengesleept 't Spaanse h: s. .Maroas iio", van IJuelva naar Gent met pyriet. Dit schip is Vrijdagnacht in de Wielingen, doordat de West-Hinder weg was. den koers kwijt geraakt cn op een zandbank geloopen. Nadat sleepbooleu vergeefs hadden getracht het schip hulp te verleenen is het later met eigen kracht vlot gekomen cn door de sleepbootengen penning: over te houden. Toen hij naar Terneuzen gebracht. Vooraf had 1 door 'n slepende ziekte aangetast, zijn men reeds booten uitgezet, die echter einde voeldo naderen, dacht hij aan zijn DE GEFOPTE FAMILIE. Ongeveer twintig jaar geleden vertrok uit Dokkum iemand op pl.m. 50-jarigen leeftijd naar Amerika, om daar lotsver betering te verkrijgen. Zijn familie ver nam weinig meer van hem, ou wist dus ook niet, dat door vlijt en spaarzaam heid het hem was gelukt, een aardi- De inlijving volgens de nieuwe dienst plichtwet. Ingeval dc nieuwe dienst plichtwet tijdig tot stand komt, zal de in lijving voor eerste oefening in 1922 plaats hebben als volgt voor de regimenten infanterie: voor niet voorgeoefenden: de eerste ploeg 1620 Maart; de tweede 15 November; voor voorgeoefenden 16—20 Juli; voor hel oefe ningsdetachement voor de K011. Mil. Acade mie 16—20 Maart; voor de compagniën Wielrijders: voor niet-voorgeoefenden: de eerste ploeg 16—20 Maart; de tweede 15 November; voor voorgeoefenden 1620 Juli; voor de compagniën Hospitaal-soldaten, ziekenverplegers en ziekendragers: de eer ste ploeg 15 Maart, de tweede 6—10 Ju ni. de derde 15 Oct.; voor de Luclitvaartafdeeling: de eerste ploeg 15 Maart, de tweede 610 Juni, de derde 15 Oct.; voor het Regiment Genietroepen: voor Pioniers: niet voorgeoefenden de eerste ploeg 1620 Maart, de tweede 15 Nov voorgeoefenden 1620 Juli, voor telegraaf- trocpen en verlichtingstroepen: de eerste ploeg 1620 Maart; de tweede 15 Oct.; voor het korps Pontonniers: de eerste ploeg 1620 Maart; de tweede 15 Oct.; voor het korps Torpedislcn: de eerste ploeg 15 Maart; de tweede 610 Juni; de derde 1—5 Oct.; voor de nict-bereden artillerie: voor de regimenten Vesting-Artillerie cn het korps pantserforl-arlillerie: de eerste ploeg 1 Trekking van 500 nummers ten over staan van Notaris fl. G. MUUE. Dinsdag 3 Januari 192? Prijs van f 25000 14991 20C0 308 400 2321 8026 16633 200 1426 11756 1C0 921 2543 5168 14' 53 2022S 2GSS4 Prijzen van t 90.eigen geld. 6 1855 4327 7248 0510 11660 14110 1CS93 19201 39 71 4552 68 0729 11771 38 17005 19341 140 1940 434U 7301 48 74 83 35 43 57 74 72 81 SS92 77 90 76 44 61 2025 4701 84 10017 11S69 14252 17DO 19407 78 28 12 7435 74 78 81 26 57 87 98 4808 41 76 12005 82 91 19671 245 2103 57 44 95 7 14423 17240 76 62 74 4965 75 10129 44 31 17407 80 374 92 67 7519 94 60 33 06 90 432 2209 5039 98 10335 12184 145! 1 17605 19706 80 49 5203 7657 4312242 99 16 67 541 2368 24 64 50 47 14626 49 77 52 2418 37 95 10418 61 36 95 1S817 61 79 5403 7720 20 85 85 98 45 84 2510 36 87 36 07 14752 17868 19900 93 12 5581 7851 1C501 12376 79 17903- 26 603 13 90 7940 22 12406 14873 18015 32 32 2662 5613 92 29 12535 14E07 32 72 65 2762 19 8022 32 37 31 34 20063 78 64 £2 2 8 78 12655 4 4 61 77 766 2607 53 8102 7 9 64 51 73 20142 67 23 77 87 88 68 15003 18125 74 883 52 5701 8226 1C683 9 8 23 18232 78 906 63 35 401079612732 15119 44 85 30 82 5955 64 10825 70 27 45 20235 39 2603 89 8322 40 12823 85 52 45 6CÜ9 8439 10202 12902 15239 61 50 49 44 21 4 75 69 20345 85 8512 30 53 154C8 81 70 95 27 33 13015 81 18324 79 6114 8614 68 73 15506 58 20409 39 36 11061 13123 50 184Ü9 17 65 89 11105 45 78 66 82 75 8714 45 13205 15618 18545 20533 69 6264 58 50 47 60 47 40 81 73 9211200 13309 16007 18625 63 te pletter werden geslagen, waarbij de opvarenden het leven verloren. Het schip had veel averij bekomen cn was bovendien lek. Te Colijnsplaat is een ijzeren pakschip van W. v. d Boogaard uil St. Annaland op de glooiing van den dijk geslagen, waarbij het averij be kwam. Te Schcrpenisse was het schip van Van der Vreeke, dat op de steen glooiing was geworpen, aan een stalen kabel vastgelegd. Het schip is echter thans losgeslagen en over De Schelde weggedreven. Bij het lerugkeeren van hoog aarzen. die voor den storm vluchtten naar de haven van Bruinisse, ont stond een aanvaring, waarbij de BRU 143 averij bekwam. Van dc RRU 6 scheurde het zeil. Uit Bruinisse wordt gemeld, dat onder den Flakkeeschen wal een mo tor is gezonken en andere schepen roer, anker of kettingen verloren. Door den storm is de steen glooiing van den Oud-Noordbeveland- familio en bij bedacht esn list om ta voorkomen, dat het geld in handen zon komen van de familieleden die zich nooit om hem hadden bekommerd. Hij schreef aldus vertelt het „N. F.A." hun allen een brief, waarin hij hun verzocht, wat geld te willen zentien, daar hij zoo dringend iets noo- dig had, om hem voor de kou Ia te be sehermen. Nu zou hij wachten en dan oordoelen. Hij ontving als antwoord slechts één brief, van een dochter van zijn overleden broeder, die stuurde hem f 125. Zij schreef dat zij onderwijzeres was en dat geld nu niet noodig haó hopende dat oom zich hierdoor weer wa kon versterken. Eenige weken later ontving zij van 'n notaris bericht, dat haar oom in Ame rika was gestorven. Zij was de eeaigsta van de familie dio door een geldzending hetwelk hij niet noodig had, getoond had, voor haar oom iets te gevoelen en daarom had hij haar erfgename gemaakt van zestien duizend gulden. Nu spijt het de overige familie, dat ook rij oom niet iets gestuurd haddon. 428e NED. STAATSLOTERIJ. Trekking van Woensdag 4 Januari. 4e Klasse 3e Lllst. Hooge oriizen: 20376 25.000. 15835 ƒ5000. 16934 1500. «10 5866 18014 elk 1C00. 11127 12502 20185 elk ƒ400. 3751 11798 13103 eik 200. 824 5287 7029 15272 elk ƒ100. Prijzen van 65. 271 298 363 519 540 552 821 S67 871 1035 1043 1154 77 83 1CC7 59 62 21 76 78 3027 28 63 3181 78 3214 79 41 1105 51 72 3382 6365 8849 25 2-J 19 36 20648 00 3490 6429 88 85 38 16232 64 20717 91 3510 52 8604 1133 51 39 18709 70 1277 57 59 19 4513428 45 33 73 85 3319 6514 60 00 47 16331 58 91 1321 28 15 78 92 13533 16444 74 20916 1400 3716 47 9038 11412 13618 6 88 23 49 35 69 9116 41 80 1652/ 18602 37 52 3916 6650 48 58 13734 69 61 52 73 69 72 9247 61 49 75 79 59 78 4041 6774 51 75 8916620 94 99 4127 81 9322 91 13867 50 18920 1555 38 6923 5211506 82 16763 19127 74 4221 7028 73 37 13903 87 46 1641 43 70 6411 44 52 96 C2 1734 52 7164 12 68 85 16814 19212 58 7 4 82 16 11626 14001 46 27 1805 £9 7236 69 3/ 77 £6 43 8 456 803 1015 1241 1722 2222 2627 2749 3271 3501 3815 4191 4320 4921 5244 5410 5637 5962 6426 6686 7131 7459 7625 7987 8478 8947 9188 9589 9806 10038 10475 10973 11206 11562 11865 12288 12640 12932 13432 13719 14031 14546 14889 15207 15459 15615 16015 16291 16629 16826 17146 17477 17700 17872 18292 18453 19020 19583 19905 20289 20518 20790 21188 21563 21966 22258 22498 22722 264 515 811 1028 1284 1810 2255 2638 2794 3232 3631 3898 4199 4442 4937 5302 5457 5725 6008 6468 6793 7203 7488 7653 8117 8523 8953 9391 9593 9810 10116 10591 11023 11287 11574 11904 12323 12649 12933 13477 13807 14074 14608 14896 15288 15490 15716 16105 16297 16689 16833 17171 17479 17710 18061 183C5 18535 19063 1318 1820 2324 2664 2842 3338 3660 3922 4212 4450 5010 5310 5493 5778 6041 6470 6958 7315 7489 7711 8223 8608 9071 9442 9607 9811 10230 10608 11050 11305 11602 11948 12324 12690 12946 13478 13848 14t4S 14685 14971 15335 15515 15717 16111 16348 16692 16868 17181 17529 17726 18105 18366 18617 19082 19592 19663 19965 19983 1375 2081 2481 2692 2372 3348 3730 3944 4235 4454 5020 5313 5517 5789 6098 65.34 7038 7331 7495 7751 8267 8609 9096 9470 9646 9823 10353 10643 11108 11398 11632 12032 12326 12758 12954 13547 13850 14254 14736 14975 15365 15524 15741 16122 16413 16695 168/6 17228 17598 17774 18158 18371 18838 19162 19741 20027 1527 2089 2509 2707 2886 3368 3736 4128 4272 4610 5066 5342 5542 5887 6175 6547 7075 7340 7515 7851 8322 8665 9103 9-530 9691 9944 10362 10697 11113 11458 11736 12172 12479 12782 13058 13588 13884 14283 14836 14982 15405 15550 15785 16183 16442 16745 16957 17348 17638 17786 18188 18394 18853 19314 19773 20035 375 602 873 1165 1545 2117 2535 2709 2994 3388 3793 4146 4276 4746 5166 53Q2 5616 5909 6290 6627 7117 7391 7522 7942 8342 8736 9168 9533 9703 9992 10431 10698 11143 11459 11766 12202 12561 12784 13163 13644 13928 14400 14857 15092 15422 15585 15833 16258 16481 16806 17101 17358 17684 17800 18215 385 677 908 1180 1650 2193 2563 2740 3087 3412 3800 4164 4293 4755 5190 5398 5635 5937 6293 6658 7124 7400 7614 7973 840S 8741 9178 9582 9775 10014 10470 10708 11164 11512 11797 12268 12637 12912 13180 13645 13947 14511 14880 15113 15441 15613 15837 16273 16608 16813 17138 17460 17692 17842 18246 1S400 18424 18963 18984 19441 19471 19811 19859 20057 20263 20295 20423 20434 20476 20482 z0494 20657 20688 20716 20729 20/47 20767 20885 20934 20951 20955 20964 21234 21282 21376 21390 21461 21531. 21723 21744 21801 21855 21865 21915 22013 22023 22081 22152 22248 22254 22295 22412 22413 22415 22440 22454 22519 22534 22614 22683 22696 22717 22799 22817 22867 22881 22886 22962 4e Klasse 2e Lijst: 3590 m.z. 3596.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1922 | | pagina 2