Wisselteersen en koersen van Bankpapier c^ocolao^- NEERLAND'S FIJNSTE BITTERE CHOCOLADE f f t tp^DEMA KE/?S J. LOTTGERING Gr. Houtstraat 5 EN BETER DAN DE BESTE BUITENLANDSCHE De moord op Mr. Wijsman.1 BINMENLANDSGH NIEUWS. Gala-avond aan t Hof. Belgische Anfhraciet beste kwaliteit, groote en kleine f 3.90 per Hl. Belgische Anthraciet middensoort f 4.25 per H L. Engelsche Anthraciei f6.— per H.L. franco thuis. KV. HOENDERDOS' BEAKDST0FFE8HAH0EL Leidsche Plein 15, II, 19, - Haarlem - ïelef. 113 Advertentie n. Theodorus Boudewijn v. d. Velden, Cornells van der Linden, Johanna Berandina Pypenbroek, Theodorus Sluimer, Wed. J. WESELENBURG JOH. WESELENBURG VOOR LIJDENDEN HERSTELLENDEN Medegedeeld door DE SPAARNEBANK. NIET OFFICIEEL LATERE KOERS BERLIJN Bankpapier PARIJS. BRUSSEL. Bankpapier WEENEN. Bankpapier LONDEN. STOCKHOLM KOPENHAGEN CHRISTIANIA ZWITSERLAND NEW-YORK 1.43 1.45 ft 21.76 21.86 20 74 20 84 0 10 0.05 11.423!4 11.40 Advert entiën. Te huur gevraagd Kippen Piano f 225. Woningruil. Aardappelen gevraagd Aangeboden Eenvoudig slaapkamertje Zit-Slaapkamer vaste arbeider TABLETTEN: f 1—, 0.50, 0 25 en 0.20 ROLLEN CROQUETTES: f 0.50 en 0.40 VERVEN MANTELS en HEEREN C0STUUMS met BEHOUD VAN MODEL flinke Dienstbode, R.-K. Dienstbode Tweede Dienstbode Dagmeisje R.-K. Meisje nette Werkvrouw Huisnaaister, R.-K. Burgerdienstbode, R.-K. Dienstbode R.-K. Dagmeisje Er biedt zich aan Bevraagd Werkmeisje kennis te komen Leerjongen en Halfwas R.K. Schoenmakersknecht magazijnwerkzaamheden Er biedt zich aan Te koop jDe mede-reizigster heeft zich atm- gemeld. Het signalement van den derden reiziger. Tot nog too is er geen spoor van Bon dader van den moord in den (Snel trein tusschen Amsterdam en Den Ilaag op Oudejaarsavond. Gebleken is dat de vermoorde advo caat vóór hij dien avond zijn woning aan het Bokin te Amsterdam verliet, be ssoek heeft gehad van iemand, dien de hospita nog nimmer had opengedaan en dien zij ook thans slechts in het voor- i bijgaan had opgenomen. Zij kon echter wel zeggen dat het een eenigszins lange man was met een schraal voorkomen. Blijkens het thans door de Haagsche Techercho verspreide signalement van den persoon, die met den verslagene ge reisd heeft, en dat afkomstig is van den conducteur die de kaartjes heeft ge knipt, had deze een vol gezicht, zoo dat de bezoeker een ander moet ge weest zijn. Bij gelegenheid van het kaartjeeknip pen is tevens gebleken, dat alle drie de reizigers in het halve eersto-klas com partiment Nederlanders waren. Ook de ïnan naar wien gezocht wordt, heeft bij het overreiken' van het kaartje de uit drukking „Als-je-blieft" gebezigd. De dame, die, volgens de verklaring van den conducteur, in den avond van 31 December jl. in hetzelfde comparti ment le klasse had plaats genomen, waarin ook de later vermoorde Mr. Wijs man zich een plaats had gekozen, en wel ke dame te Haarlem den trein had ver laten, heeft zich bij den commissaris van politie der He afdeeling te 's Graven- hage aangemeld tot het geven van in lichtingen. Zij heeft den politieambtena ren 'n zeer volledig signalement ver strekt van den dorden persoon, die kort vóór het vertrek van den trein het com partiment was binnengetreden en in wien men den moordenaar vermoedt. Bedoelde 25-jarige juffr. beschrijft dien derden medereiziger als iemand van groote en forsche gestalte, met donkerblond, vol haar, dat naar achteren gekamd was, hij had een dik blozend gelaat. Hij droeg een grijze Garbardine regenjas, half dichtgeknoopt en had een rond, bruin slap hoedje op, waarin zich een ronde deuk bevond. De dame noemde het een artieten-hood j o. Na het vertrek van don trein is deze persoon gaan zitten 6lapen. Hij had geen bagage in zijn bezit. Van geen der beide reizigers nam bij eenigerlei noti tie. En verder is er in haar bijzijn niets opvallends gebeurd. Mr. Wijsman was in het- hoekje, waar bij had plaats genomen gaan zitten le- sen. De „Tel." hcef>t nadere inlichtingen in gewonnen omtrent den getheknzdnnjgen reiziger, die Oudejaarsavond op het per ron van bet Hollandsehe spoorstation te Den Hang blootshoofds uit den Amster- damschèn trein sprong. Deze belangrijke mededeel ing is afkomstig van een reizi ger,, die op het perron stond te wachten op dezen trein. Nog voordat de trein st3 stond en iemand gelegenheid had gehad zich te verwijderen, zag hij de deur van een coupé open gaan en een heer, van Wien hij slechts een vaag signalement kan opgeven, blootshoofds uit den wagen springen, -de deur hard achter zich dibbt slaand. Verder lette hij niet op den man omdat hij zich zelf een plaats moest zoe ken. De verklaring van den conducteur, dat de vermoedelijke moordenaar een donkeren gleufhoed droeg, bahoeft hier mede niet in strijd te zijn. Het is mogelijk, dat deze zijn hoed cxn iderweg verloren heeft, of uit het raam gegooid of ook, dat hij bij aankomst te Den Haag zijn hoed in de hand hield, misschien met de bedoeling om de poli tie op een dwaalspoor te brengen. Tol heden toe is men er nog niet ach ter kunnen komen of het slachtoffer veel geld bij zioh bad. Zij-n portefeuille is in ieder geval geroora, wamt bij een huls- zoeking is op zijn kamer geen portefeuille gevonden. Zijn vader veronderstelde, dat hij een paar honderd gulden op zak gehad zal hebben, daar hij midden December nog met zijn kantoor had afgerekend. Tot een juiste berekening kan men echter niet komen, daar de vermoorde eerst Maandag van een reis naar Duitsch- land was teruggekomen en sindsdien nog tot Zaterdagavond in Amsterdam heeft verblijf gehouden. De coupé, waarin de moord gepleegd werd, was een zoogenaamde halve coupé met drie zitplaatsen, bevond zich ia den achtersten wagen en was niet voorzien van een doorgang of oen W. 0. De dader heeft zich dus niet verborgen kun nen houden of langs een andere coupé den trein verlaten, of binnenkomen. De mogelijkheid, dat de moordenaar, terwijl de trein in beweging was, langs do tree plank zich naar de bewuste coupé had begeven, werd door de polilio-au or"teilen eveneens niet groot geacht, aangezien de vermoorde zich dan wel beter zou heb ben verweerd of aan de noodrem zou hebben getrokken. Naar wij vernemen, wordt het onder zoek buitengewoon lastig gemaakt door het feit, dat men den wagen waarin de misdaad gepleegd is, niet onmiddellijk heeft afgekoppeld, maar, nadat het lijk van den verslagene eruit verwijderd was, alsof er niets gebeurd was, mede naar Botterdam heeft laten doorgaan. Door do omstandigheid dat de daad geschied is in de beperkte ruimte van een halve coupé, is 't zoo goed als zeker Üat de handen van den moordenaar met de wan den van het rijtuig in aanraking zijn ge weest en dus daarop wel afdrukken van vingers zullen hebben achtergelaten. In Botterdam waar in den wagen spoor beambten naar hulzen van de kogels heb ben gezocht, zullen dezen die vinger sporen wel hebben uitgewischt althans zoodanig vertroebeld dat zij voor het on derzoek geen waarde meer hebben. Het afhaken had zonder veel vertra ging kunnen geschieden omdat 't toe vallig de achterste wagen was. 't Is ©en onverantwoordelijke fout. dat t is na gelaten. Zooals men weet is tot op dit oogen- blik nog niet met zekerheid geconsta teerd of de moord wel of niet uit roof zucht gepleegd is, hoewel het feit dat de portefeuille van het slachtoffer niet gevonden is daarop wel sterk wijst. In bet H'bkl. lezen we nog: Langs de spoorlijn van Haarlem tot Den Haag is nauwkeurig gezocht naarihet vuurwapen, bet Is echter niet gevonden. Nadat het stoffelijk overschot naar het lijkenhuis in Den Haag was overgebracht en Zondag andermaal werd nagegaan of de toestand, waarin de kleoderen zioh be vonden aan een worsteling doden denken, hebben verschillende opsporingsautoritei ten geconstateerd, dut van een worsteling tusschen slachtoffer en aanvaller geen spraike (kan zijn. De kogel wonden, één in de hartstreek, één in dien Ürik-oronderarm en een derde in het schouderblad bij het sleutelbeen, hebben de >kleederen van den verslagene met bloed doortrokken. Bij de gerechtelijke schouwing meende men ais vaststaand te kunnen aannemen, dat 't eerste schot onder het linkerschou derblad is ingedrongen, nadat de diader onverhoeds het dtoodelijk wapen op zijn geen kwaad: vermoedend slachtoffer richt te. Het volgende oogenblik, aldus wordt verondersteld, moet mr. Wijsman als re flexbeweging het hoofd met den linker arm tegen den aanval hebben beschermd, en drong onmiddellijk daarop een kogel in zijn linlker-ondiera nm en bet volgend moment de derde, ter hoogte van het hart. De onverlaat moet daarop voorzich tig de bovenknoopen hebben losgemaakt van het vest, vervolgens den knoop van den veslhinnenzak, waarin in den regel, een portefeuille met geld en Icgitimatie- stukken zijn geborgen, en die er hebben uitgehaald. Hij moet die knoopen ook weer door de knoopsgaten óebDen ge trokken, want bij het onderzoek, Zater dagavond op het politiebureau aan den Rijswijksehen weg, onmiddellijk na het transport van het station ingesteld, werd niet alleen geen enkele knoop aan de bleeding vermist, maar zaten zelfs alle knoopen door de knoopsgaten heen. Dat er hier sprake is van een moord, gepleegd om het slachtoffer te kunnen berooven. lijdt geen twijfel. Er waren twee dingen mogelijk: óf er was een vrouw in het spel en de dame uit den coupé zou zich d&n, na de oproe ping in de kranten niet melden., óf, ander geval: mr. Wijsman werd geslachtofferd door een der benadeelden in de een of andere procedure. Dit laatste is buitenge sloten, 't onderzoek heeft dat uitgemaakt, het eerste eveneens. De 25-jarige dame, die zioh aan het politiebureau Leid sclie Plein le Amster dam aanmeldde is te Amsterdam werk zaam; zij woont in Haarlem. Zij is naaT de Tel. meedeelt, verpleegster in het Wil- helmina-Gasthuis en had den oudejaars avond bij familieledten doorgebracht. Toen zij nu j.l. Maandagavond het re laas dor afgrijselijke historie las, besloot zij onmiddtellijk zich den volgenden dag bij de politie te Amsterdam bekend, te maken. Zij was tijdig aan het Centraal-Station, kon gemakkelijk den trein van 7 u. 15 ha len en zocht zich een rustig plaatsje uit in hot kleine, slechts voer drie personen plaats biedende, iste klasse compartiment. Als iedere vrouw zocht, zij het uiterste hoekje, vèr van den tocht van het openen en sluiten van het portier. Zij zal ongeveer zes zeven minuten, alleen in den coupe hebben gezeten, toen een jong uitziend, net gekleed heer er in kwam, rich zette op de eerste plaats, bij het ponlier, wat kranten voor den dag haalde,' en ging le zen. Even voor het vertrek kwam nog een heer in den coupé, donker blond type, flinke gestalte; zij gaf het signalement met groote beslistheid1. Hij plaatste zich tus schen mr. Wijsman en de te Haarlem wo nende dame, zei alieen „Alsjeblieft", toen de conducteur de kaartjes kwam knippen en sprak tegen zijn twee modereizigers geen enkel woord. De conducteur noemde, bij het knippen der kaartjes van elk der reizigers de plaats van bestemming. Beide heeren hadden gewone kaartjes, géén abonnementskaar ten en voor eik hunner zei de conducteur werktuigelijk bij hot knippen: in ordle, Den Haag. De derde passagier, in een grijze gabar dine-regenjas, had geen handbagage. Na het controleeren der kaartjes wreef hij zich enkele malen over het gelaat, geeuw de, dook in een en maakte een hazen slaapje. Mr. Wijsman bleef lezen, bleef in zijn lectuur verdiept, tot Haarlem werd be reikt en de dame dien coupé verliet. Het portier werd, direct nadat zij was uitge stapt, door den onbekenden reiziger dicht gesmeten. Na een oponthoud van enkele ünuten reed de trein verder. De politie is nu zoo vèr met haar on derzoek gevorderd, dat het vaststaat: ie. dat de onbekende, naar wien gezocht wondt, niet te Leiden ie uitgestapt en ook niet te Rotterdam, en 2e. dtat het doel van zijn Teis Den Haag was. Wij laten hier nog eens het signalement volgen van den derden persoon, dat door de dame-medereizigster aan de recherche gegeven is: i<' Leeftijd 25 jaar ongeveer. I. Een groote en forsche gestalte. Donkerblond vol baar, naar achteren gekamd. Dik glimmend blozend geacht. Grijze gabardine regenjas, tot aan den kin dichtgeknoopt. Bond bruin slap hoedje met komvor- migen denk, zooals artisten die soms dragen. Voor het eerst sedert het jaar waarin de oorlog uitbrak en alle feestelijkheden (ten Hove, als niet in oveeenstemmiing met den ernst der .tijdén, werden onderbroken, is Dinsdagavond in het koninklijk paters Hden overleed, na een lang durig lijden, voorzien van de laatste H. H. Sacramenten dor Stervenden, onze innig geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer in den ouderdom van 65 jaar. Namens kinderen en Kleinkinderen, T. G. v. d. VELDEN P. v. d. VELDEN-KROON en kinderen G. B. v. d. VELDEN Boekenrode. Aardenhout. 4 Jan. 1952. Heden overleed, na een smar telijk lijden, voorzien van de H.H. Sacramenten der Sterven den, onze innig geliefde zoon en broeder in den ouderdom van 23 jaren. Uit aller naam: C. v. d. LINDEN Sr. Iiaarlemmerliede 3 Jan. 1922. Jan Frederik Helmerstraat 7. Heden overleed, zacht en kalm, na voorzien te zijn ge weest van de genademiddelen der H. Kerk, onze dierbare Moeder, Behuwd- en Grootmoe der, Wed. van HERMANUS TEROL, in den ouderdom van 82 jaar. Namens de familie: C. J. ROELOFS. Haarlem3 Januari 1922. Heden overleed, na een smartelijk lijden, voorzien van de H. H. Sacramenten der Ster venden, mijn geliefde Echtge noot in den ouderdom van 69 jaar. Nameps de familie, Vijfhuizen, Ilaarl.meer 3 Jan. 1922. In plaats van kaarten. Hiermede betuig ik u mijn welge- meenden dank voor de door u be toonde deelname in het smartelijk verlies van mijn geliefden Echtgenoot den heer PETRUS PIUS HARPERINK. De Wed. J. C. HARPERINK— NEGRIJN. Haarlem4 Jan. 1922. die verzwakt zijn door koortsen, typhus, influenza, of dergelijke ondermijnende ziekten, is de SANGUINOSE het middel, dat het éérst de levensopgewektheid terugbrengt. voor wie het er op aan komt, de verloren krachten spoedig te heroveren; wier eetlust moet worden opgewekt; die aan die pen en verkwikkenden slaap be hoefte hebt: het middel dat u snel en zeker daaraan helpt is de SANGUI NOSE. In gevallen van zenuwzwakte, vooral na de influenza, ty- plioïde en dergelijke ondermij nende krankheden, schrijf ik geregeld de Sanguinose voor. In geen enkel geval bleef zij zonder uitwerking. Haeltert/Brussel. Dr. Pol Demade. Van de Sanguinose behoeft gij I geen LIKEURGLAASJES te ge bruiken. Tweemaal per dag een eetlepel is voldoende. Bij alle Apothekers en goede Drogisten. SANGUINOSE kost per flesch f 2—, 6 fl. f 11.—, 12 fl. f 21. WACHT U VOOR NAMAAK. VAN DAM Co. De Riemerstraat 2c/4 Den Haag. in de Residentie een groote gala-avond gebonden. De laatste avondpartij, door de Konin gin gegeven, bad plaats, in Januari 1914. Het, zou toen aanvankelijk een gala-bal zijn geweest, dat echter veranderd werd in; een rouw, in verband met het overlij den van de Koningin-Moeder van Zweden Doch Dinsdagavond boden de verlichte zaten van het koninklijk paleis weder den schitterenden aanblik van een door een ge warrel van bondenden genoodiigde da mes en heeren, eerstgienoemdcn in smaak volle avontoiletlen, de heeren voor het meerendeel in gala-, hof of ambtscos- luum, de borst bedekt met ondetee,kenen, terwijl andieren gebruik hadden gemaakt van de ditmaal verleend© bevoegdheid om dn rokcostuum te verschijnen. Behalve door H. M. de Koningin-Moe der werd deze soiree ook bijgewoond door H. K. II. Prinses Alice, dochter van de Hertogin van Albany en Haren Ge maal, dien graaf van Athlonc, die zooals men weet, de gasten der koninklijke fa milie zijn. Tot ongeveer 800 genoodiigde dames en heeren behoorden de digno la rissen van de hofhoudingen van Koningin en Koningin- Moeder, 't geheele corps diplomatique met niet Meen de gezanten, doch ook de ver dere leden der delegaties, de Ministers, Hoofden der delegaties van Algemeen Be stuur, de Minister van Staat, het Kabinet der Koningin, de Raad van State, de in den Haag wonende leden van de Eerste en Tweede Kamer, de Commissaris der Koningin in Zuid-Holland, de leden van Ged. Staten, voor zoover in Den Haag woonachtig, het college van B. en W. en de leden van dien gemeenteraad van 'sGra- verihage, de leden van de boogere en la gere rechtscoMeges le Den Haag, de secre tarissen-Generaal dier Departementen van Algemeen Bestuur; de Hoofd-Ambtenaren dier Departementen tot en met den rang van Referendaris, de te 's-Gravenhage aanwezige Opper- en Vlagofficieren van Leger en Vloot; een gedeelte van de offi cieren van Land- en Zeemacht te 'sGTa- venhage, zoodanig dat alle dienstvakken door deze categorie van genoodiigden ver tegenwoordigd warende Hoofdcommis saris van Politie, de heer van 't Sant en ten slotte een aantal particuliere personen. Koningin, Koningin-Moeder en Prins hielden tweemalen eerde, ditmaal in de groote balzaal, ter aanvaarding o.a. van de gclukwenschen met de jaarwisseling. De eerste eerde gold voor de leden van het corps diplomatique en de tweede voor de Nederiandische autoriteiten, met uitzon dering van hen, die reeds op de nieuw jaarsreceptie, Maandagmiddag ten Kon ink lijken Paleize gehouden, hunne felicitatie haddten aangeboden. Verder werden in den loop van den avond ver schil lende der genoodiigden voor gesteld aan Prinses Alice en aan den graaf van Athlone. De Koninklijke Militaire Kapel, onder leiding van den directeur, reserve le lui tenant Boer, voerde veirschiBende num mers uit. De buffetten prijkten in een hoogst smaakvolle versiering van rase an jelieren en wntte seringen. Buiten bet paleis sloegen honderden het schouwspel gade van bet aanrijden in tal van auto's en gewone rijtuigen van de genoodigden tot deze avondpartij. DE DROOGLEGGING DER ZUIDERZEE. Verschenen is de Mem. van Antwoord (Tweede Kamer) betreffende de wetsont werpen tot wijziging der plannen voor de drooglegging van de Zuiderzee. De ver traging in de uitvoering der werken is Bankpapier Bankpapier 52.60 2.721/4 1.45 1.50 21.85 21.95 20 82H 20.92 y. 0.11H 0.0634 11 44 11.47H 52 70 2.7314 uitsluitend als bezuiningsmaatregel be doeld. De technische staf zal niet worden ingekrompen. Detailstudie zal teeren, welke veranderingen in de wijze van uit voering kunnen worden gcbraccht. De vertraagde uitvoering heeft weinig ün- vloed op de werkloosheid. Agrarische in vloeden hebben bij de voorgestelde ver traging niet gegolden. Aan de uitwerking van een concreet plan wordt met kracht gewenkt. PATER-GENERAAL THEISSLING. Men meldt uit Rome aan het Cenlr., dat de HoogEerw. Pater L. Theissiling, Generaal der Dominicanen, weer geheel hersteld is, zoodat Z. H. E. wederom zijne gewone bezigheden kan verrichten, DE WERKLOOZENSTEUN. Geen vermindering der uitkeeringf Bij een onderhoud na de werkloozen- demonstratie te Amsterdam heeft de wnd. burgemeester van Amsterdam, wethouder Wibaut o.m. medegedeeld, dat er rede nen zijn om te verwachten, dat de werk- loozen-uitkeeringen niet zullen worden verminderd. WIJZIGING WET NOTARISAMBT. Ingediend is een wetsontwerp tot wij ziging der wet op het notarisambt. O.m. wordt opheffing van het voorbereidend, notarieel examen voorgesteld. Verzending van stembiljetten. Door de postadministratie is bepaald, dat stem biljetten, waarop van een of meer hokjes is gebruik gemaakt om aan een stemming deel te nemen, niet zijn toegelaten ter verzending op den voet en tegen het ta rief van gedrukte stukken. Aanvulling wetsontwerp. 1 Bij de Tweede Kamer is een wetsontwerp inge diend waarbij art. a der wet tot wering van besmettelijke ziekten aangevuld wordt met pokken en vlektypbus. Uit den oorlogstijd. Het Rijk'squa- rantainekamp te Enschede wordt gesloten. Het personeel, voor zoover dit er nog werkzaam is en den militairen voor den bewakingsdienst is tegen half Februari a.s. ontslag aangezegd. Afschaffing van Amerikaansche visa voor doorgaande vreemde reizigers. Vreemdelingen, die door de Vereemgde Staten van Amerika reizen op weg naar een af ander land en hiervan het bewijs kunnen leveren, zijn in 't vervolg vrijge steld van het bezit van een Amerikaansch pasvisum; zij zullen worden toegelaten op het enkele vertoon van hun geldig pas poort. Deze vrijstelling is alleen van toe passing op vreemdelingen, die in het bezit zijn van doorgaande reisbiljetten of in hunne rechtstreeksche doorreis op andere wijze hebben of zulten voorzien. Zij, die al is het dan ook slechts voor korten tijd, in Amerika wenschen te blijven, langer, dan voor hunne doorreis noodig is, moe ten een Amerikaansch visum aanvragen. De hierboven bedoelde doorgaande reizi gers moeten zich bij het dichtst bij hunne woonplaats gevestigde consulaat voorzien van een „transit centificatie'', dat op hun paspoort zal worden gestempeld en waar van de kosten i dollar bedragen. De afschaffing van den port-vrijdom uitgesteld. De Minister van Waterstaat heeft zich met een schrijven gewend tot den voorzitter der Tweede Kamer, waar in hij mededeelt, dat in verband met de aanneming door de Eerste Kamer der Staten-Genera al van de door den heer van Em'bden ingediende motie, de af schaffing van den portvrijdom wordt uit gesteld tot nader te bepalen datum. FAILLISSEMENTEN IN NEDERLAND. Volgens mededeeling van liet Handels informatiebureau van Van der Graaf en Co.'s Bureaux voor den Handel, zijn over de afgeloopen weck, eindigende 30 Dec. in Nederland uitgesproken 45 faillissementen tegen 31 faillissementen in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 30 Dec. 1921 2169 faillissementen tegenover 1420 over hetzelfde tijdperk van het vorige jaar. een ongetncubileerde kamer voor al len wonende juffrouw. Br. onder No. 1542 bur. van dit blad. hanen en konijnen gevraagd tegen lioogcn prijs bij G. v. RIESSÈN, Poe lier, Pretoriaplcin 74. Tel. 2929. HENNEN TE KOOP. Zwarte Piano te koop voor f 225. Gen. Cronjéstraat 101 rood. Een klein gezin te Alkmaar, wenscht, met woning in Haarlem, te ruilen. Brieven onder No. 34 aan het Bur. van het Noord-Holl. Dagblad te Alkmaar. Goede consumptieaardappelen, bij voorkeur Eigenheimers en Bravo's van 't zand. Adres C. N1EUWENHUI- ZEN, Hillegom, Tclef. 2618, Bethle- hemslaan 2. 2 kamers met pension, als zit- cn slaapkamer, voor een of meerdere personen. Br. onder No. 1538 bur. van dit blad. gezocht door winkeljuffrouw, liefst omtrek Kleverparkweg. Br. Mej. DE VIJLDER, v. Eedenstraat 2. Gevraagd door eenv. R.-K. Juffrouw, h.bJj.h.h., gemeub. of ongein, zit- slaapkamer, liefst in de buurt van Schoten bij aardige menschen. Br. onder No. 1541 bur. van dit blad. Gevraagd tegen half Maart een liefst met zoon, goed kunnende ploe gen, melken en met machines en verder boerenwerk bekend. Hoog loon. Vrije woning op 10 minuten van dorp. Bij H. P. LANGENDIJK, N, W- Meer. Velseu. OVERAL VERKRIJGBAAR Gevraagd een loon 25, wascligeld f 5 per maand Zich te vervoegen KONINGINNE WEG 38, Gevraagd met Februari een nette R.-K. Dienstbode bij S. TH. PORTE- GIES, Burg. Mooystraat, Caclricum. Pastoor LASANCE te IJmuiden vraagt, wegens ziekte van de vorige, zoo spoedig mogelijk een Gevraagd een net R.-K. Dagmeisje van 8 tot 4 uur. Adres: Groote Hout straat J20, Mevr. KLUYSKENS-Lindner, Zijl- weg 96, O verveen, vraagt kunnende koken en netjes werken. Zich aan te bieden 's-avonds tusschen 7814 uur. Gevraagd zoo spoedig mogelijk een liefst voor den Vrijdag. Zich aan te melden bij HUITING, Telterodestraat 43. nog eenige dagen disponibel hebben de, zag deze gaarne bezet. Br. onder No. 1543 bur. van dit blad. Gevraagd le Sasscnheim, half Ja nuari of begin Februari een flinke v.g.g.v. Brieven onder No. 1524 Bur. van dit blad. nilt „ui— ■iiii-i i i f' Mevrouw GOEMANS vraagt tegen Februari een flinke liefst van buiten. Zonder g.g. onn. zich aan te melden. RIJKSSTRAAT WEG 16, Schoten. Gevraagd tegen 1 Februari liefst bek. m. koken. Zich te verv. tusschen 89 uur 's-avonds bij Mej. DE VIJLDER, v. Eedenstraat 2. een R.-K. Bakkersknecht, oud 18 jaar liefst in een gemengde zaak. Br. fr. aan A. NIESTE, p.a. C. NIESTE, Schoenhandel, Santpoort. een Wagenmakersknecht (intern). Aan het zelfde adres boerenwagen- wielen te koop gevraagd. A. BORST, Beverwijk, Gevraagd in het St. Elizabeth's of Groote Gasthuis een nc! (intern). Loon f 300350. Wasch vrij, 8 urige werkdag. Weke- lijksche vrije dag. Melden bij de Huis- mecslercs. Een wedn., zaak drijvende mol een zoon, zoekt in met een net R.-K. Meisje of wed. tus schen de 35 en 45 jaar met ecnig ver mogen, doch geen vercischtc. Brieven onder No. 66! Bur. van dit blad. gevraagd bij JANSEN, Zuider straat 27rood. Behangcrij-Slof- feerderij cn Beddenmakerij. Er biedt zich aan een R.-K. Schoen makersknecht, goed bekend met uit poetsmachine. Br. onder letter S. aan J. RRAKENHOFF, Agent Bak- kuin. Net 20-jarig jongmensch zag zich gaarne geplaatst voor etc. Klein salaris. Br. onder No. 1535 bur. van dit blad. een R.-K. Bakkersknecht. Br. A. v. d. DRIFT, ICortendijk, 68, Vlaardingen. diverse i>orceelen huizen en een huis met ongeveer 500 roede grond, ge deeltelijk beplant met nardbezieën. Te vens gelegenheid om land er bij te huren of tc koopen, bij G. T, RES, Bakkerij, Castricum.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1922 | | pagina 3