Pi Afslag van fijn vet Kalfsvleesch bij P. VAN RIET, Koningstraat 37 Kon. Ver. Het Neder!. ïooneei, LOOPKNECHT INGEZONDEN. OUD HEIJDELBERG. R. K. Kamercentrale Leiden. bestkijding der werk loosheid. KUNST EN KENNIS. LEGER EN VLOOT. Voor den inhoud dezer rubriek «telt ét Redaetie zich niet oansprakelijk. KORTE BËRÏCHTEN. RECHTSZAKEN. MARKTNIEUWS, Te Koop aangeboden A d V e r t e I n. Agnes Hester Post, STADS SCHOUWBURG Schuldvorderingen ten laste der gemeente Haarlem. 2992 OPHEFFING MELK00RL0G. Hollandsche Maatschappij van Landbouw. Greppelploeg - demonstratie „BRONSTEE" MODELMELK KARNEMELK YOG H U RT, Haarlem - AalsmeerBeverwijk - Bloemarcdaal Edam - HiHegom - Hoofddorp Leiden Lisse - Purmerend - IJmulden - Zandvoorf VERHURING. MAANDSTAAT OP 31 DECEMBER 1921 Gevraagd een flinken loopknecht, goed kunnend© fietsen, met Haarlem en omstreken bekend en van goede getuigen voorzien. Brieven onder No. 842 bureau van dit blad. AFSLAG. Biedt zich aan, een COSTUUM8ÜAAISftn' GEHTRALE VLEESCHHAL voor het maken van Dames- en Kindergoed. Brie- Schagchelstraat 9. ven onder No- 1633 aan het bureau van dit blad CENTRALE VLEESCHHAL Schagchelstraat 9. IEDEREN DAG WEER enze arme nieuwe Parochiën. Quasi gratis! Helder Wasschen. R.-K. Hulp Winkeljuffrouw Een net Dagmeisje R.-K. Dienstbode net Dagmeisje nette flinke Dienstbode R.-K. Keukenmeisje Kantoorboekhandel. Schoenmakers- Manufacturen Confectie Graveursieerling. HEEREHHUSS TE KOOP oiitruimd te aanvaarden 1 April a.s. H0GGE BIJVERDIENSTE. eenige kamers vrij Te huur aangeboden 25 Aufolampen f 25 Te Koop Te Koop Osmond Heerenrijwie! Paard te koop 2992 TELEFOON 2992 tELEFOON 2992 - -- -- -- -- VRAAGT PRIJSCOURANT Ia het gebouw van den Ned. R.K. Volksbond ie Leiden, vergaderde gister middag bovengenoemde Kamercentrale, onder presidium van den heer A. J. Oost- dam, voorzitter. Met dien christelijken groet openend, gaf de voorzitter hierop het woord aan den secretaris, den heer A. C. van Ber- kel van Gouda, die de uitvoerige en juiste notnlen van de vorige vergadering voor- Jas, wel ris met een kleine opmerking-wor den goedgekeurd. Mededeeling geschiedde hierop dat de iieeren de Bes, Alfen, Dr, Hofmann, Gou da, en Moezel Oudewater met kennisge ving afwezig waren. Vervolgens was een schrijven Ingeko men van het Hoofdbestuur van de R.K. Staatspartij, waarin verschillende mede- deelingen werden gedaan in betrekking tot de op Zaterdag 21 Januari te Utrecht te - houden vergadering van afgevaardig den tot samenstelling van hét politiek ad vies, waarbij ook de mededeeling dat ie der der afgevaardigden een legitimatie- kaart zal ontvangen zonder welke geen enkel afgevaardigde toegang zal krijgen. Vorder is nog ingekomen een amende ment op de motie van Hilcgom, welke bij de behandeling van die motie eveneens zal behandeld worden. De voorzitter deed hierop &e volgen de mededeeling. Het oprichten van een propaganda-bu reau te Roermond, ieder bekend, waarbij voor iedere plaatselijke kiesvereeniging gelegenheid bestaat voor billijke prijs zich van ontwikikelings- en propaganda-leclutir te voorzien, heeft het bestuur doen be sluiten, mede ook met het oog op de fi nanciën van de centrale, e aanschaffing van die lectuur ieder voor eigen Tekening te doen plaats vinden. Ieder kan dan ne men en bestellen wat, en zooveel als wenscheüjk wordt geacht. De heer Goemans, Gouda, is in deïe een andere meening toegedaan. Spreker heeft op dit gebied ervaring, en kan dan ook wel mededeefen, dat het zijn overtuiging is, dat van een goede propaganda, en die is wel bedoeld, niet veel terecht komt indien deze niet uit gaat van een centraal lichaam dat deze regelt, althans zullen niet de resultaten worden bereikt die men zou kunnen be ret ken, als men werkt zooals spreker zich dot tudenkf. Z'' 'n..no€ te v.eel plaatsen te weinig is daarom, zoo deze noodiig Wijken, dat er dan toch in een anderen vorm steun voor de propaganda wordt verieeiïd. De voorzitter verdedigt het standpunt van het bestuur en merkt op, dat in doen de actie in zekere plaats niet groot »S, deze ook geen gebruik zullen maken van. de toegezonden propnganKla-leotuur en deze is dan weggeworjzen. Beier zal Irct z ijn als hier of dia ar <ie actie on vod- doende is, het Kringebestu-ur ér op te wijzen dan kan dat daar eens gaan praten. Nog is ingekomen een voorstel tot wij- nging van het R.-K. Staatsprogram van Geiden, wat ais te laat ingekomen terzijde moet worden gelegd. m i Schrijven was gedateerd 15 Decem- 20 De«;raber fugekómen. ,1,1 ItojT ^5 kwaan nog de medédeeiing dat met als oe vorige verkiezing de sfem- mijewen en processen verbalen te Ledden moeten worden ingeleverd, doch nti aan djen secretaris te Gouda, alwaar o,p 19 Maart de opewing zal plaats vinden en de lutsiag opgemaakt. Spreker droog hierbij nog aan, dat de briefkaarten met opgave van de namen van voorzitters enz. en aantal leden der vereeniging door de betrokken secretaris sen zoo spoedig mogelijk zullen ivo reten ingezonden. Tot heden bleven van de 50 nog 21 seortearissen ingebrèke. Aan die orde komt thans de behande ling van de motie Hiiiegom, die luidt als volgt: „Bij de aanstaande verkiezing voor le den dei- Tweede Kamer, zullen de voor- Ioopige candiidsuten zich schriftelijk ver binden, dat zij bij eventueele benoeming tot Kamerlid zullen bedanken als Burge meester, lid van Gedeputeerde Staten of Wethouder, indien zij diie fuctie beklee- den of anders het Kamerlidmaatschap niet zullen aanvaarden. Tevens verbinden zij zich, tijdens hun lid zijn der Tweede Kamer, geen der bovengenoemde betrek kingen aan te nemen of ingeval van aan neming té zullen bedanken als Kamerlid. Deze motie die reeds in oen voorgaande vergadering was behandeld, en daarop naar het Dageijksch Bestuur van den Al- gemeenen Bond voor advies opgezonden, was terugontvangen niet het volgende advies: „Toegevende, dat een cumulatie van gewichtige anubten niet wenschel ijk is, meen t Dageliïksch Bes tuur, dat de voor gestelde motie Hiiiegom, te ver gaat en te zeer generaliseert. In deze aangelegenheid spelen zeer verschilJende factoren een rol, zooals de beteekenis der gemeente, waar iemand Burgemeester is, de werkkracht en capiciteilen der betrokken personen enz. Met deze factoren wordt geen retke- ning gehouden. Daarom ontraadt het Dagelijksoh Bestuur de aanneming der motie." Het Kringbestuur ging hiermede ac- coord. Het door Boskoop ingezonden amende ment, wensdit een zachtere redactie te geven aan de motie, door minder te gene- raliseeren en het bedanken op prijs te stellen enz. Door Noordwijik wordt hierop betogod dat men om het dwingende en het ge- neraliseerende in de motie Hiiiegom, met deze motie niet geheel kon meegaan. Nu dit echter door het amendement Boskoop een zachferen vorm krijgt is de motie wel aaonemelijik géwordén. Hillegom's afgevaardigde is ten deele bevredigd, doch niet voldaan. Het meer soepeler maken door Boskoop aal móge lijk de aanneming bevorderen, doch dan zou nog niet bereikt worden wat bedoeld wordt, en daarom wil hij de motie in trekken. Hij lioopt dat hierdoor 't ge voelen van vele kiezers, en de strek king der motie door de bekendheid er aangegeven dit zal uitwerken doch met de bedoeling in de toekomst er rekening zal mede worden gehouden door de be trokkenen. De voorzitter vindt het e3n gelukkig wbesluit van Hiiiegom, want wildé het de motie effect resorteeren, dan zou in alle kieskringen een motie van gelijke strekking moeten worden aangenomen. Tegelijk kwam hiermede het amende ment Boskoop te vervallen. De afgevaardigde van Noordwij k nog wel voelend voor het door Boskoop voorgestelde, oordeelt toch de intrekking een oplossing te kunnen vormen. In behandeling komt hierna de motie- Boekraad-Leiden. Deze luidde „De Kamer-Oen trale, in vergadering bijeen op Zaterdag 24 Sept. 1921, (op de vergadering werd ze ingediend doch toen naar de volgende vergade ring verwezen) spreekt als hare mee- ning uit, dat zonder uitdrukkelijke toestemming van net Bestuur van hare vergaderingen geen verslagen meer in het „Leidsch Dagblad" zullen worden opgenomen." Door het Kringbestuur wordt de aan neming dér motie ontraden. De Voorzitter stelt in de eerste plaats de vraag of de motie van de Kites ver een! ging Leiden is, of van den heer Boek raad, daar ze in het laatste geval niet in behandeling komt en de voorzitter meende gehoord te hebben dat dit zoo was. heer Boekraad zegt dat do motie van Leiden is, en verdedigt deze op ver schillende gronden, waarna de motie door verschillende andere afgevaardigden wordt bestreden. De Voorzitter, alsmede nog een der afgevaardigden van Derden, adviseeren eveneens tot intrekking wat daarna ge schiedt. Aan de orde is thans punt 7 van de agenda: Vaststelling van het aantal can- didaten dat op de definitieve groslijst zal geplaatst worden. Het Kringbestuur stelt in deze voor dit aantal te stellen op 5, in verband met het feit, dat ditmaal wel geen com binatie van Zuid-HollandB he lijsten zal plaats hebben. De heer Lombert Leiden wenscht van het bestuur te hooren, waarom juist 5 het aantal is dat voorgesteld wordt. De voorzitter zegt dat Deiden een opeciale lijst zal hebben, en niet verbonden zooals vier jaren geleden, en dit getal voldoende wordt geoordeeld. De heer Stadhouder Zoetowoude stelt voor dit getal op 6 te brengen, welk voorstel de afgevaardigde van Zoeter- me:r Zegwoort overneemt, en daarop nog door ander© afgevaardigden wordt ge steund. De afgevaardigde van Hiiiegom, komt met een feit uit eigen plaats dat de lijst, van den Ec. Bond in zijn gemeente met 3 reserve ten slotte nog uitgeput raakte voor den gemeenteraad en een blijvende vacature veroorzaakte, waarom óók hij dit voorstel kan steunen. In stemming werd gebracht het be stuursvoorstel daarop aangenomen met 116 stemmen, tegen 44 stemmen. Bij het hierop volgend punt 8, vast stelling van den datum, waarop de stem mingen over de candidaten in de plaatse lijk© kiesvercenigingen moeten zijn ge ëindigd, welko datum door het Kringbe stuur op 15 Maart wordt voorgesteld, vraagt Leiden een vroageren datum. De voorzitter zegt dat op 19 Maart de uitslag wordt bekend gemaakt, waarbij iedere kiezer tegenwoordig kan zijn; dat dan 18 Maart de bescheiden moeten zijn ingezonden en hierbij weder het post stempel van de plaats van afzending 16 Maart moét vertoonen (niet later) dus dat 1.5 Maart wel een geschikte datum, is. Hij is er échter niet tegen een vroe- geren datum te noemen, b.v. 12 Maart. Leiden kan hiermede genoegen nemen, wijl dan de secretaris voldoenden tijd heeft alles naar behooren te behandelen en te verzenden. De hoer Baler, Warmond, is tegen ver vroeging. In zijn plaatselijke vereeniging althans, ia al een voorloopig plan ge maakt voor vergadering en stemdagen en al rekening gehouden met dezen da tum waarop die datum dan ook op 13 wordt voorgesteld en aangenomen. 1 en goedgekeurd, dat a te boven genoemd- de datum waarop het proces-verbaal der sub. 8 bedoelde stemmingen, da naam lijsten enz. (art. 14 Kring eglement) bij den secretaris der Centrale moeten wor den ingeleverd, zal zijn 17 Maart. Thans kwam het vrijwel -belangrijkste puot van de agenda, „bespreking der ge stekte Kamer-candidatcn tot voorlichting van de afgevaardigden, door den kieskring aangewezen ter bijwoning vaar de verga dering te Utrecht, waarin het „Politieke Advies" zal worden voorgesteld." De voorzitter deelt hierna mede, "dat de ze besprekingen niet tot eemg besluit kun nen leiden, daar den afgevaardigden blanco mandaat behoort medegegeven te worden. Nadat de besprekingen hierover ge opend waren, kwamen verschillende sprekers aan het woord1, die ieder voor zich de hun 't best vorkomende candida ten, meer of minder krachtig verdedigden, doch waarbij enkele namen opmerkelijk domineerend waren. Dé discussiën had den daarbij een zeer goed verloop en wer den zonder onnoodige scherpte gevoerd. De leiding van den voorzitter was als gewoonlijk, in deze aangclegenlieid zeer juist en tactisch. Bij het afloopen der besprekingen wil den de afgevaardigden, van Leiden, ook de meening van het bestuur; wat echter de voorzitter niet wenschte te geven, daar hij zelf tot de afgevaardigden behoorde, en zijn meening van thans zich te Utrecht wel eens wijzigen kon, wat hij zich voor behouden w-i'. zander later van inconse quentie beschuldigd te kunnen worden. Hiermede was dit punt afgehandeld. I>e rondvraag bracht betrekkelijk wei nig belangrijks, waarom hierop de verga dering met den Christelijken groet door dén voorzitter werd gesloten. De opkomst op deze vergadering was zeer groot. Gedeputeerde Staten van Noord-IIol- land hebben de aandacht der polderbe sturen gevestigd op de werkloosheid, en hun aandacht gevestigd op: lo. het schoonmaken, verruimen en verdiepen van waterleidingen en vaar wegen 2o. het ophoogea en versterken der ka den; en 3o. het verbeteren en verbreeden van wegen. DE HEER COLI.TN. De „Stand." verneemt, dat er. gegron de hoop bestaat, dat de laatste phase van do verkiezingscampagne door den voorzitter van het Centraal "Comité (der A.-R. Partij) ook persoonlijk kan wor den medegemaakt, aangezien er alle uit zicht bestaat, dat hij 1 April a.s. zijn tegenwoordige betrekking,in de industrie zal kunnen neerleggen. Tweede Kamerverkiezingen De Wel - eerw. Pater Vrijmoed O.E.M. heeft zijn candidatuur voor de Tweede Kamer in getrokken. Nationale Bond voor Bezuiniging. Verschillende leden van het hoofdbestuur van <len Ned. Bond van Belastingbetalers •konden zich vooral in den laats ten tijd niet vercendgen met het optreden van een der bestuursleden en hebben zich succes sievelijk alle uit den bond teruggetrok ken. Dezer dagen zijn besprekingen gevoerd met verschillende geestverwanten welke geleid hebben tot de oprichting van eene nieuwe vereeniging, den Nationalen Bond voor Bezuiniging, waartoe reeds ver schillende leden zijn toegetreden. Ms den B. v. B., de heer Dr. van der Mijt te Heeze, bij wien men zich voor lidmaat schap kan aanmelden. WILLEM MENGELBERG. De heer Willem Mengelberg zal Dinb- dag 17 Januari per s.s. „Rijndam" van de HollandAmerikalrjn naar Amerika vertrekken. Ziekte aan de Kon. Mil. Ac. Bij her vatting der lessen aan de K. M. A, te Breda, op 1.1. Maandag, bleek, dat zes tien cadetten wegens ziekte niet aanwe zig -waren. Deiwclfden dag werden nog negentien cadetten met vrij hoogc koorts, naar het hospitaal vervoerd. Bij punt 9 wordt daarop voorgesteld voorzit Ier treedt op de oud-voorzitter van Geachte Redactie! Per advertentie in uw blad maakte ik eenige malen uw lezers attent op de opruiming van belangrijke politieke en economische brochures. De uitgever wenscht deze brochures aan de lezers van uw blad tegen in zending van 95 cent voor vergoeding van vracht, verpakking, druk- en ad- vertentiekosten in een pakket van ongeveer l1/? K.G. van de hand te doen. Uw geachte redactie was zoo welwil lend uwe lezers op die advertentie» opmerkzaam temaken. Opmerkelijk is liet, dat er zoo weinig lezers van uw blad. toezending van dit pakket aange vraagd hebben. Wellicht heeft het zijn nut uwe lezers nogmaals op te wekken, hunne aanvra gen in te zenden. Vooral voor de Eerw. Heeren Geestelijken is het m.i. nuttig deze brochures, welke betrekking heb ben op Staatsmonopolie, op het Duit sche Centrum, op de confessioneote en interconfessioneele richting dezer poli tieke partij etc., te bezitten. Ik plaatste heden wederom eene advertentie in uw blad. Mogen velen uwer lezers van deze buitengewone gelegenheid, ter verrijking van hun bibliotheek, gebruik maken. Het porti alleen bedraagt reeds 35 cent. De aanvragers worden dan in de gelegen heid gesteld later ook andere soliede brochures tegen billijke prijzen to ver krijgen. Thans heb ik van die uitgevers firma wederom een nieuwe uitgave ter perse. U beleefd dankend voor de verleende plaatsruimte, verblijve, Hoogachtend, H. J. KOERSEN, Boekdrukkerij te Amsterdam Singel 281. Poging tot vergiftiging. De vrouw van P. de J., te Sliedrejht, is Dinsdag door de politie overgebracht naar de ge vangenis te Dordrecht, verdacht haar echtgenoot te willen vergiftigen. Op zijn boterham had rij vermoedelijk bleekpoe- der gesmeerd. Goedkoope eieren. In Westerwoldè (Gron.) daalde Maandag de prijs der eieren tot zes cent per ei. Dreigbrief. Namens den beer S., wonende in de Danchestraat te 's-Gra- venhago, is bij de politie aangifte go- daan van het ontvangen van een dreig brief waarin hij aangemaand werd f 50( te storten. Van koude omgekomen. Te Kiel- winderveer (Gr.) is Dinsdagmorgen d« 76-jarige vrouw P. dood in hare woniing gevonden. Ze is van koude omgekomen. De melkprijs verlaagd. Te Kampen heeft met den melkprijs verlaagd tot. 12 cent per liter. Influenza. Wegens de vele geval len van influenza bij de schoo'gaande kin deren is school H. te Heng .do (O.) voor den tijd van een week gesloten. Ken geh eime branderij f „V. D." meldt dat de politie te Amsterdam een onderzoek heeft ingesteld naar de oor zaak van den brand in de Groote Kat tenburgerstraat aldaar. Men denkt cat een geheime branderij is gevestigd ge weest in dat deel van het gebouw, dat bij den heer Peetoom in gebruik was. Er is een ketel gevonden die veel doet denken aan die van een geheima distilleerderij, terwijl ook aan de wa terleiding een inrichting was brve tigi die wees in die riehtiig. DE ZAAK WESSELING—BRUY8TEN Voor de Haagsche rechtbank heeft Woensdagmiddag gediend de zaak van den heer S. Bruyster, hoofdredacteur van het dagblad de „Residentiebode", be klaagd van opzettelijke beleediging van den heer C. D. Wesseling, journalisten lid van den gemeenteraad te 's-Graven- hagc. Het OM., waargenomen dcor mr. En gere, achtte bet ten laste gepg.le wet tig en overtuigend bewezen en eis-kt veroordeeling tot een geldboete van f 100 subsidiaitr 100 dagen hechte i c De verdediger, mr. Joh. Belinfante, beriep zich o.a. op het ranport der Commissie-Aengenent, waarin g tzegi wordt, dat de heer Wesseling in z'n uiterlijke levensgedragingen niet de roo- dige voorzichtigheid heeft b t al'. it is hetzelfde wat de beklaagie heel be toogd. De uitspraak is bepaald on 18 Jan. a.s. ROTTERDAM, 11 Januari. Veilingsver- een. Vrije Aaidbeien veiling Chartois. Groene savoye kool f 77.50, id. II 2 2,50 per 100 stuks; selderij f 18.50 per 100 bos; boerenkool f 0.851, veldsla 1.20 per kist; kroten 9.70—10.80. spruiten f 3946, uien 38 50. witlof 69—73. kleiperen f 34.50, i,d. II f 23. ponsperen f 29, zuire bellefleuren 29 30, id. II 1720. zoete bellefleuren 15 49, goudreinetten f 27.5029, id. II 21—23: alles per 100 K.G. ROTTERDAM, 10 Januari. Eieren. Oo de heden in ons veiling lok a al Raampoort- straat 24 geJionden veiling werden na volgende prijzen besteed: gegar, versohe hoendcreieoen van f 12- 14.50; kleine kipeieren 1012: ©endeieren 13 13.50. Aanvoer 55.000 stuks. wegens plaatsgebrek: Duitsche Her der, (leef), raszuiver, met stamboom. Groot uiteenneembaar hondenhok. Ook zeer geschikt als nachthok voor kippen. Adres: ZONNELAAN 39, Heemstede. Heden overleed plotseling, ge heel onverwacht, lot onze die pe droefheid, mijn innig gelief de Echlgcnoote cn der kinde ren zorgzame Moeder, Echtgenoote van PETRUS NICOLAAS JONKHEER, in den leeftijd van 28 jaren. P. N. JONKHEER en Kinderen. Hiiiegom, 11 Jan. 1922. De plechtige Uitvaartdienst zal plaats hebben den 14en Januari a.s. des morgens te 9J4 uur in de Parochiekerk van St. Joseph. TELEFOON 189 Vrijdag 13 Januari - 8 uur Dir. Dr. WILLEM ROOIJAARDS Blijspel in 5 bedrijven. Burgemeester en Wethouders van HAARLEM noodigen belanghebben den, die over het jaar 1921 eenige le\orantiën of werkzaamheden ten dienste der gemeente hebben gedaan, uit, om voor zoover zij dit nog niet deden, hunne vorderingen uiterlijk in de eerste helft der maand Februari c.k., vergezeld van de afgegeven or derbiljetten in te zenden ter secretarie dpr gemeente, of aan den ambtenaar, dé order heeft gegeven. Hnutlem, 12 Januari 1922. "ar;;erneesier en Wethouders voornoemd, MAARSCHALK. De Secretaris n -WESSTRA. Het Bestuur der Vcehoudersbond afd. L. T. B., geeft bij deze kennis aan het Geachte Publiek van Haar lem, dat zij met de Haarlenische Melkhandel een bemiddeling heeft ge troffen. De Veehouders brengen bij dezen hunnen dank aan het publiek, voor de medewerking tijdens dezen strijd on dervonden en geven kennis, dat zij met ingang van Vrijdag 13 Januari a.s. de melkverzorging van Haarlem weder aan den Melkhandel zullen overlaten en verzoeken hierbij tevens, in den vervolge weder hun melk van hun vroegeren leverancier te betrek ken. HET BESTUUR. Afdeeling Haarlem en Omstreken. op MAANDAG 16 JANUARI, ten 10 uur (behoudens verhindering door bevroren grond of sneeuwbedekking), op het land van den heer N. HART- GERINK, over Hout, Zuid-Schalkwijk, onder leiding van den WelEd. Heer C. NOBEL. Toegankelijk voor leden en belang stellenden. Namens het Bestuur, M. C. VAN ZANTEN, S e cretaris-Penningm eest er. h eemstedé - telef. aèo'66 VAM 9 15 EN 2 - S-3Q OUR Burgemeester en Weihouders van SCHOTEN, zullen op DINSDAG 17 dezer in het openbaar verhuren de boerderij „Schoterbosch", Midden weg aldaar. De voorwaarden zijn ter secretarie GRATIS verkrijgbaar. Schoten, 10 Januari 1922. DEBET. Fondsen in Leendepót 3.151.500.-— Kas 1-682.499.94 Coupons, Vreemd Bank cn Munt en Buitenlandsche Wissels 113.483.49J4 Bankiers-Debiteuren Eigen saldi f 1.508.391.91 Saldi van derden in bet buiten land geplaatst f 1.413.977.97 2.922.369.88 Effecten '462.400.34 Prolongatie gegeven 1 -504.685. Disconto 8.121.195.34 Rekening-Courant-Debiteuren 14.334.535.44 Gebouwen 801.141.09 Totaal 33.093.810.5214 CREDIT Kapitaal 4-050.000. Reserve 955.000. Buitengewone Reserve 1-225.000. Pensioen- en Ondersteuningsfonds 166.000. Leendepót 3-151.500. Deposito's op langen termijn 2.184.585. Deposito's op korten termijn 7.987.751.17 Rekening-Courant-Crediteuren f 6.206.221.91 Idem voor gelden in het Buitenland f 1.413.977.97 7.620.199.88 Bankiers-Crediteuren 337.848.2714 Prolongatie genomen 4.467.300. Diverse rekeningen 948.626.20 Totaal f 33.093.810.52V, VARKENSVLEESCH. Carbonade 75 cent Magere Lappen 80 cent Doorregen Lappen 60 cent Vette Lappen 40 cent Dik vet ger. Spek 45 cent Doorregen Spek 70 cent Osselappen, vanaf 75 cent Rookworst, per ons 15 cent Leverworst, per ons 10 cent Bloedworst, per ons 8 cent ALLEFN brengt „de post" aalmoezen aan voor Doet alten mee aan dit heerlijk Liefdewerk! Stort op POSTREKENING: VOORSCHOTEN 8725. Rector TH. M. P. BEKKERS. Voor de ontwikkelde LezersII Tegen inzending aan ons van 95 cent, wegens dekking v. porti, verp. exp. en adv. kosten etc., geeft een Uitg. een pl.in. VA Kg. pakket res tanten prima gedrukte pol. en ccon. brochures (Nedl., Eng. Duitsche) ca deau. Boekdr. H. J. KOERSEN, Am sterdam, Singel 281. Een juffrouw vraagt beleefd was schen aan huis, legen verlaagd tarief. 25 cent droog, 20 cent nat. Br. onder No. 1635 bur. van dit blad. Gevraagd een in de huishouding ei. een Werkster. Heerenweg 161, Heemstede, Mevrouw SCHOUTEN. MANUFACTUREN. Gevraagd een aankomende Brieven onder No. 807 bur. van dit blad. gevraagd. SCHOTERWEG 44. TRIGT, Molenstraat gevraagd. Q. v. 19, Hiiiegom. GEVRAAGD een bij KAUB, Lange Ileercnvest 12i. Gevraagd tegen 1 Februari een Loon f 8 per week, v.g.g.v. Adres: KROCHT Czwart. Mevr. J. B. VAN DER SCHOOT, Heerenweg 28, Heemstede, vraagt 1 Februari een Zonder g.g. onnoodig zich aan Ie melden. Net jougmensch kan geplaatst wor den fe'r opleiding in den Kantoor boekhandel. Eigenhandig geschreven brieven met opgaaf van verlangd sa laris onder No. 835 bur. van dit bl. reparatie-machine, Singer, als nieuw ter overname aangeboden. Adres: GREBBERSTRAAT 49. In bovengenoemde vakken een flinke R.-K. bediende gevraagd. Leef tijd ongeveer 20 ft 22 jaar, goed ver- kooper en vakkennis vereischle. Brie ven onder No. 856 Bur. N. H. Crt. Aan de drek wal.sen fabriek van WILH. A. KUYKEN Jr., Zijlweg 2, kunen eenige nette jongens, ter oplei ding, in de graveerafdeeiing geplaatst worden. Aanmelding 's avonds lus- schen 7—8 uur. Santpoorterstraat 21. Zeer netten stand, bev. 7 kamers, keu ken, kelder, serre, grooten tuin enz. Koopprijs f 12250.Brieven onder No. 838 Bur. van dit blad. Ijverige R.-K. Personen (boven de 20 jaar, bij voorkeur gehuwden), kun nen zich door een mooi Propaganda- Agentschap een hooge bijverdienste verschaffen. Brieven ouder No. 868 Bur. van dit blad. In Februari komen in het R.-K. Dames-Pension KLEINI HOUTWEG 13. twee ruiin gestoffeerde kamers, in klein gezin, zeer geschikt voor één of twee dames, omtrek Klcverpark. Br. onder No. 1628 Bur. van dit blad. 2 nieuwe groote carbidlampen, zeer geschikt voor vrachtauto. GROOTE HOUTSTRAAT 13. Beste aardappelen bij groote en klei ne hoeveelheden en een heerenrijwiel zoo goed als nieuw. J. LAMBOO, Benneb roek. een best jachtgeweer, dubbel loop, bal 12, bij S. v! d. BUNT. Manpads laan No. 2, Heemstede. Een prima Osmond Heerenrijwiel, voor slechts f 62.50. GROOTE HOUTSTRAAT 13. Best Werkpaard te koop, keus uit 4 en 2 beste stuiten mest bij JAN VAN DER VELDT, Santpoort.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1922 | | pagina 3