III a ii §i ii s s s is s sa if J> SI S 585 s S gi I N.V. „DE TIJDGEEST Hï. HOENDERDOS' BRANDSIOFFENHAKDEL Leidschfl Flsio IS, 17, li, - flurlsn - Tiiil. 773 LISSE. i EGMOND-BINNEN. VOGELENZANG. VELSEN. ZANDVOORT. CASTRICUM. IJMUÏDEN. BEVERWIJK. HILLEGOM. HEEMSKERK. bette kwaliteit, groote en kleine f3.90 Belgische Anthracfet middensoort f 4.25 per H L. Engelsche Anfhraciet f 5.50 per H.L. franco thuis. STOOMVAARTLIJNEN. 15744 Ik- S: IS S S 20775 20846 20992 2102* R. K. Kiesvereeniging. De R. K. Kiesvereeniging hield Vrijdagavond in het gebouw van den R. K. Volksbond een algemeene vergadering met als spre ker J. H. M. Balvers uit Hillegom, met het onderwerp„De noodzakelijkheid der rechtsche Regeering." De opkomst was beneden het middelmatige mogelijk ook al een gevolg van de ook hier heer- ichende Spaansche griep. De voorzitter, de heer T. G. J. van der Eerden, opende de vergadering met den Christeiijken groet en heette allen, in het bijzonder den spreker van den avond, welkom. Aangezien dit de eerste vergadering is in '22, wenschte hij den leden een Zalig Nieuwjaar. Hij uitte daarbij den wensch, dat de leden het vertrouwen in het be stuur niet zullen beschamen. Vervolgens gaf hij Let woord aan den heer Balvers en zeide tegen den spreker, dat het be ltuur spreker's aanbod, om aihier voor de kiezers op te treden, dankbaar had aanvaard. Spreker het woord verkrijgend, zeide, het van zijn kant aangenaam te vinden een kort woord tot de kiezers van Lisse te mogen richten. Spr. zeide, een oogenbiik in twijfel te hebben ge staan of het te Lisse nog wel noodig was de noodzakelijkheid der rechtsche re geering aan te toonen. Docii, zoo al niet direct noodig, kan het toch minstens zijn nut hebben, meende hij. Wij staan thans weer in het groote verkiezingsjaar en men kan er van verzekerd zijn, dat men straks van links het rechtsche ministerie zal gaan aftuigen en zeker niet het minst den „rooden" Aalberse. Wel zal men echter uit dien hoek ver zuimen te zeggen onder welke omstan digheden deze regeering het bewind aan vaardde en heeft gearbeid. Wij Room- tchen hebben den plicht van dankbaar heid te vervullen door dit ministerie te steunen en te verdedigen. Ook de vrouw moet aan deze taak mee. helpen als ook zij aan het politieke leven gaat meedoen. Een oogenbiik verwijlde spreker hoe de R.K. Kerk de vrouw heeft verheven uit het oude slavendom en de haar waar dige plaats èn in het gezin èn in de maat schappij heeft aangewezen. Straks gaan we met de vrouw of met het meisje naar de stembus en daarom is het niet ondienstig in deze rede een oogenbiik de vrouw aan het woord te laten. Het hoogste gezag in ons land is in handen eener vrouw en in die van onze beminde koningin Wilhelmina. Bij de opening der vereenigde Kamers wees H. M. er In de troonrede op, dat er met noesten vlijt moest worden gearbeid in het pu blieke leven en dat vooral de spaarzaam heid zal moeten worden betracht. Met deze woorden kon spreker zich volko men vereenigen met de troon rede. Een aansporing om deze woorden in dadden om te zetten, achtte spr. voor Lisse niet noodig. Straks bij de verkiezingen zal het niet gaan, zei spr. verder, om dezen of genen persoon maar de strijd zal gaan tusschen geloof en ongeloof, voor of tegen Christus. Als we vragen om steun voor deze re geering dan dienen we een en ander over deze regeering te zeggen. Dit ministerie beeft alle recht op onzen steun door de verwezenlijking der Invaliditeitswet. De opzet dezer wet is niets nieuws. Im mers, reeds 30 jaar geleden wees Z. H. Paus Leo XI11 z. g. er in zijn Encycliek Rerum Novarum op, dat het Joon der arbeiders zoo moest zijn, dat hij er zijn fezin een menschwaardig bestaan van on verschaffen en nog iets kon afzonde ren voor den kwaden dag. Met een wei nig goeden wil kunnen we er dus uit lezen dat Z. H. toen reeds het beginsel tavaliditeits- en ouderdomsrente aan gaf. Wat heeft deze regeering niet gedaan Inzake de verbetering van de volkshuis- resting. In dezen hebben we voor haar niets dan lof. En nu moge men aan roeren dat er nog duizenden krotten en kamerwoningen zijn, wat echter niet wegneemt dat er met voortvarendheid is gewerkt. Wij kunnen ons zoo voorstel len dat als straks de vrouw haar plaats krijgt in de openbare lichamen, men in zake de verbetering der volkshuisves ting nog wel iets meer te hooren krjjgt jij immers moet drie kwart van haar leven in de woning doorbrengen. Veel beeft deze regeering gedaan inzake daad werkelijken steun bij onvrijwillige werk loosheid. Zeker op dat gebied is nog een massa te doen. Duizenden bunders woes- ten grond liggen nog te onontgonnen. In take het onderwijs vraagstuk verdient deze regeering ons aller steun. Dit vraag- ituk is voor ons van zooveel gewicht, dat we dit onze volle sympathie moe ten schenken. Immers het onderwijs houdt een zeer nauw verband met de pivoeding der jeugd. De Fransche Staat man Rousseau zeide het zoo juist „geei mij het kind en de toekomst is mij." Doch wij, katholieken, getroosten ons ttever zware financieele offers, het ver leden is daar het beste bewijs van, dan 9nze kinderen naar "de z. g. vrije school te zenden. Ook voor ons geldt de leus „wie de jeugd heeft, heeft de toekomst." Onder dit ministerie zijn we wat meer gelijkberechtigd inzake de benoemingen n openbare ambten al is er in deze voor ons nog een groote achterstand. Wat het defensie-vraagstuk betreft zijn we onder deze regeering een stap voorwaarts gegaan, want al worden er jaarlijks oog millioenen voor het miiitairisme gevoteerd, in de kazernes is het veel ver beterd. Inzake het militaire vraagstuk tijn we het volkomen eens met Z. H, Paus Benedictus XV, dat we moeten streven jaar internationale ontwapening. Na tuurlijk kan men dit niet voetstoots rerlangen van het huidige ministerie omdat een internationaal vraagstuk talooze moeilijkheden oplevert. Een taak van zeer groot gewicht is de be drijfsorganisatie en het is zeer zeker ver blijdend dat de inzet is geschied onder ieze regeering. Dat de regeering onzen Jollen steun verdiend heeft op Land- jn Tuinbouwgebied kunnen we niet ten volle onderschrijven. Ze had minstens meer kunnen doen. Echter is dit bedrijf niet geheel door haar verwaarloosd. Gesteund heeft zij waar zij kon de Land en Tu nbouwcursussen en door har r jijn gesticht Rijkstuinbouwscholen. Op Eet gebied van uitsluitend Landbouw- elangen is door haar veel gedaan. Even min is vergeten het kleinbedrijf, getuige de subsidies aan geitenfokvereenigingen. Hoe moeten en kunnen we nu dit mini sterie steunen. Allereerst door onze propaganda, maar vooral straks door ons stembiljet. Spr. besprak het kies stelsel en schilderde de stemming zo - Ïls die werd gehouden vöör de kies e an Houten, dus voor 1897. Toen kree men zijn stembiljetje thuis en hoe daar mee werd omgesprongen kan men wel begrijpen. De kieswet v. Houten bracht een groote verbetering, althans wat de stemming betreft. Het bleef echter een rompslomp door de verschiilende categoriên van kiezers als spaarbank- kiezers, belastingkiezers, huurkiezers, enz. enz. Thans hebben we het algemeen kiesrecht met de evenredige vertegen woordiging. Wie zijn kiezers Hij of zij welke voor 15 Mei 25 jaar oud zijn en op de kiezerslijst zijn geplaatst. Men lette vooral op het laatste. Met een enkel voorbeeld maakte spr. duidelijk wat evenredige vertegenwoordiging is. De vraag rijst nu, hoe moeten we stemmen? Dat is nogal gemakkelijk. Wij stemmen elke maal no. 1 van de roomsche lijst. Hierdoor komt het natuurlijk uit van hoe groot gewicht het is op welke plaats de gewenschte candidaat staat. In hoofd zaak is dit het werk der plaatselijke kies verenigingen. Het uitbrengen van voor keurstemmen is thans practisch vrijwel onmogelijk geworden. Spr. wees er nog op van hoe groot gewicht het is te zor gen voor reserve-candidaten en op de nummering van de eventueele lijsten. Het kan soms voorkomen dat de een of andere kiezer geen stem- of oproepirigs- kaart ontvangt; dit geeft hem niet het recht om thuis te blijven, doch hij ga evengoed naar het stembureau en vraagt den voorzitter om een stemkaart. Voorts weidde spr. nog uit over de samenstel ling van Kamer- en Statenkieskringen. Wij moeten echter onze kracht ontplooien in de plaatselijke kiesvereenigingen daar kunnen we onze stem doen gelden. Daar is het de plaats om wenschen en zoo ze er zijn, grieven naar voren te brengen opdat ze ten slotte komen daar waar ze wezen moeten. Naar spr. mee, ning moesten Kamer- en raadsleden zoo af en toe voor hunne kiezers als spre ker optreden om het een of ander be langrijk onderwerp te behandelen. Daar zijn vraagstukken, en vooral het belas tingwezen, welke eens noodig moesten belicht worden. Wijzende op de a. s. verkiezing zei spr., dat we allen moeten zijn of worden lid van de R.K. Kies vereeniging en vooral ook allen geabon neerd op de roomsche courant. Als we dan straks bij de verkiezingen onzen plicht doen, werken we tot het welzijn van ons vaderland en tot eer en glorie van God en Kerk. Hierna was er gelegenheid tot het stellen van vragen, waarvan door den heer Koomen en Bon gebruik werd gemaakt. De heer Koomen stelde allereerst een vraag inzake het ze- gelsplakken en meende dat de loonschaal geen zuivere basis geeft en de een in gunstiger conditie komt met renteuit- keering dan de ander. Voorts vroeg hij- of door de evenredige vertegenwoordi ging niet bereikt kon worden dat de vertegenwoordiging een meer zuivere afspiegeling gaf van wat er leeft in het volk. De heer Bon kon zich best vereeni gen met het bezuinigingssysteem, doch zou het toch minstens consequent vin den, dat men van bovenaf begon. Thans verhoogt men het honorarium der Ka merleden met 2000.per jaar, ter wijl men de lagere ambtenaren, als spoorweg- en postpersoneel aan den dijk zet. Vervolgens vroeg hij naar de be doeling van het politiek advies, hetwelk te Utrecht wordt gegeven. De heer Koo men vroeg ook nog, hoe het zou gaan met de financieele gelijkstelling van het onder wijs als bij de verkiezingen de regeering eens „om"-ging. Inzake dit laatste zei de heer Balvers dat hij er reeds op had wezen dat men alle|krachten in moetspan om deze regeering te behouden, omdat bij een „omgaan" de toepassing en de wet wel eens in ons nadeel zou kunnen zijn hetgeen natuurlijk lang niet zeker is. Wat de invaliditeitswet betreft is spre ker het met K. eens, dat een procentsge- wijze uitkeering meer recht was doch niet solidair bedacht. Sprekers' grootste sympathie voor deze wet is de weduwen- en weezenuitkeering. Op de vraag inzake de E. V. paste het spr. niet te antwoorden, welke zeide hij tegen standen vertegenwoordiging zijn. Dit komt be ter tot haar recht door de bedrijfsorga- nitie. De heer Bon antwoordde spr., dat inzake het politiek advies, zooals in alle organisaties, er leiding moet zijn. Als er op politiek terrein geen leiding was, liep het spaak. Is men net met het politiek advies niet eens, dan is er de plaatselijke kiesvereeniging om te be spreken in hoeverre we met dit advies kunnen meegaan als we maar zorgen de groote zaak niet te schaden. Hierna dankte de voorzitter den spre ker voor zijne uiteenzetting en hij hoop te dat de leden er hun nut mee zouden doen. De voorzitter deelde vervolgens mede, dat a. s. Vrijdagavond het Bestuur zal vergaderen met de propagandaclub teneinde te bespreken deze te reorgani- seeren. Voor de dames zal geen politieke cursus worden gehouden, doch op 25 Januari zal Mej. Mooyman uit Den Haag voor de vrouwelijke leden optreden. Niet meer aan de orde zijnde werd de vergade ring door den voorzitter met den Chris teiijken groet gesloten. Vooruitgang in de bollenstreek. Men schrijft ons: Als een verblijdend, versdiijnsel mag geconstateerd wor den, dat voor den bloemb olLenhandel instellingen verrijzen, welke eenieder als noodzakelijk beschouwt, doch wel ker oprichting om zeer verschillende redenen tot nu toe door niemand werd aangedurfd. Verleden jaar werd door de Directeuren van de bloembollen vei ling „Hobaho", in het door die direc teuren aangekochte Hotel-Cofé-ILestau- rant „de Witte Zwaan", alhier, z.g. droge bollenveilingen gehouden. Zeer velen twijfelden aan het welslagen dezer onderneming wegens gebrek aan voldoende belangstelling van de zijde der kweekers, zoowel als die van de handelaren. De resultaten waren ech ter zoo schitterend, dat genoemde di recteuren genoodzaakt zijn naar eene andere veilinggelegenheid om te zien en besloten op het haventerrein dezer gemeente een veilingsgebouw te stich ten, hetwelk met het grootste en het best ingerichte in den lande zal kun nen wedijveren. Thans is door den heer J, P. Segers alhier, een bureau geopend, genaamd Centraal bureau voor den Bloembol- lemhandel „Toko". Dit bureau heeft ten doel alle handelbare bollensoor- ten te registreeren. Daardoor wordt het mogelijk in den drukken handels tijd, wanneer ieder uur kostbaar is. ia een minimum van tijd te weten te komen, waar men een of andere soort kan bekomen. Wordt hierdoor door de handelaren veel tijd bespaard, voor de kweekers heeft het bureau het groote voordeel, dat de aandacht ge makkelijker op hun partijen gevestigd wordt. Voor koopers, die zulks wen schen, belast het bureau zich tevens met transacties. Waar dit bureau, na rijp overleg, geopend is door een kun dig en betrouwbaar persoon als de heel' Segers, zal ook deze instelling zonder twijfel in een behoefte voor men. F eestbij eenkomst. Zondagavond hield de R.K. Volksbond een gezellige vergade ring ter herdenking aan zijn één-jarig be slaan. De avond was in hoofdzaak aan wool ijleheid gewijd. De humorist Peeien zorgde met rijm grappige voordrachten en zijn onbetaalbare mimiek er voor, dat er een zeer opgewekte stemming heersdhte. De Ectw. Adviseur wensdhke die afd. ge luk met wat zij reeds had tot standi ge bracht en huldigde het bestuur. De Edel- aohtb. heer Burgemeester hoopte «te afd. verder te zien groeien lot een krachtige vereeniging, terwijl bij de sluiting de voorzatter nog eens tot propaganda aan spoorde. De aanwezige leden met hunne families hebben zeer neker genoten van deren feestavond; jammer, dat enkelen door ongestetóheAd verhónderd waren op te komen. Bevolking. Heit totaal aantal inwoners was op 1 Jon. 2104 tegen 2108 verteden jaar, zoadat er een geringe teruggang te oonstateeren is. Concert. De fanfare ..Eensgezfcredllveid" geeft haar tweede wwiteroancert op Zon dag 22 Januari. Tevens besloot het corps deed te nemen aan het muziekconcours, dat met Pinksteren te Beverwijk zal ge houden worden. AanbestedingZooate uit de adverten ties blijkt zal de aanbesteding van den houw eener nieuwe kerk met pastorie te Egmond aan den Hoef pdaats hebben op 31 Januari. Architect is de bekende Jan Stuyit in Den Haag. Aangedreven. Aan het Strand onder de ze gemeente zijn aamgedreven de cada ver® van eenige koeien. Ze verkeerden echter in sulk een staalt van ontbinding, dat ook de strandjutters, hoewieJ ongaar ne, hot boutje met ruist lieten. De Hooge Raad heeft niet ontvan kelijk verklaard de aanvraag om re visie van J. D., jachtopziener te Eg- mond-Binnen, tegen zijne veroordee- iing door de Rechtbank te Alkmaar tot f 1 bpefce of 1 dag hechtenis we gens het niet voldoende zorg dragen dat een onder zijn toezicht staande gevaarlijke politiehond onschadelijk wordt gehouden, ter zake waarvan hij door den kantonrechter te Alkmaar was vrijgesproken. Rectificatie. In 't verslag van de tooneelnitvoering werd gemeld dat liet scherm en de coulissen vervaar digd waren door den heer L. v. Grie ken, dit moest echter zijn: J. Jos, v. Grieken. Woensdagavond om half 8, jaar vergadering van de R. K. Prop club De agenda vermeldt: Opening, notu len. installatie van nieuwe leden, in gekomen stukken, jaarverslagen van secretaris en penningmeester, mededeelingem, beantwoording ingeko men vragen, contributie betalen, be stuursverkiezing. wegens aftreden van den heer P. Mooij, rondvraag en slui ting. Het bestuur vertrouwt dat allen deze belangrijke vergadering zullen bijwonen. De zaak Wallenburg. Voor den Hoogen Raad is behandeld het cassa tieberoep van dr. A. Waldenburg, te Lanen (N.-H.), tegen een arrest van het Gerechtshof te Amsterdam, waar bij hij is veroordeeld tot een voor waardelijke gevangenisstraf van 14 dagen, ter zake van eenvoudige be- leediging. Te zijnen laste was bewezen ver klaard, dat hjj te Amsterdam opzette lijk in het openbaar ds. G. Posthumus Meyjes, predikant te Zandvoort, had beleedigd door in het blad „De Dage raad" te doen opnemen van een stuk getiteld: „De Zandvoortsche affaire". Over de zaak zelve is destijds reeds uitvoerig verslag gegeven. In deze zaak werd thans gepleit door mr. Joh. J Belinfante, die de volgende cas:<a tiemiddelen ontwikkelde I. Schending van de artikelen 211, 221, 239, 247 van 't Wetboek van Strafvordering, in verband met art. 47 van 't Wetboek van Strafrecht, door niet te onderzoeken of te beslissen, dat en waarom getuige Van Loo, die, zooals feitelijk vaststaat, het artikel ter zake van het doen optismen waar van der equirant is veroordeeld, heeft opgenomen, doen drukken, en versprei den en een exemplaar daarvan aan dett daardoor beleeddgde heeft doen toeko men, daarvoor niet zelfstandig aan sprakelijk is. doch gehandeld heeft als werktuig in de hand van den requi- rant. II. Schending van de artikelen 211. 221, 239, 247 jimcto 407 van het Wdt- boek van Strafvordering, door als aan wijzing voor requirants opzet om te beleedigen te bezigen het doen op nemen der bij dagvaarding bedoelde woorden^ zijnde deze aanwijzing we derom door aanwijzingen bewezen. Conclusie O. M. 30 Januari. Schietwedstrijd. Zaterdag 1.1. had in het café van den heer Schotvanger wederom een schietwedsitrijd plaats van de Schietvereeniging „Het juiste schot". Uitslag van den eersten wed strijd is als volgt; le prijs f 1.50 P. Bleijendaal met "jke 71 punten; 2e prijs f 1,25, Jb. Borsit met 70 punten; 3e prijs f 1, A. Bra ken hof f met 68 punten; 4e prijs f 1, P. Schermer met 67 punten: 5e prijs f0.50. E. Hopman met 64 punten. De tweede wedstrijd ging omi 5 prij zen aan wilde konijnen. Ie prijs G. Pekel 80 p.; 2e prijs Jb. Bordt 76 p.; 3e prijs A. Rommel 74 p.; 4e prijs A. Brakenhof 73 p.; 5e prijs E. Hop man 70 p. De derde wedstrijd ging eveneensi om 5 konijnen, waarbij dien deelne mers slechts drie schoten werd ge geven. terwijl bij de vorige wedstrij den telkens 5 koeren werd ge-schoten. De uitslag is als volgt: le prijs P. Bleijendaal 53 p.: 2e prijs A. Rom mel 49 p.; 3e prijs B. J. Roemer 45 p.; 4e prijs P. Schotvanger 45 p.; 5e prijs E. Hopman 43 p. Burgerlijke Stand. Geboren: Cor nelia, d. van C. de Wit en K. Braken- hoff. Comelis Jacobus, z. van S. Admiraal en A. Bruinenberg. Jo hannes, z. van T. Ooms en W Jacobs Aafje, d. van K. Schaper en M. Koster. Jacobus, z. van A. C. Lute en C. Nanne. Johannes Mattheusl Adrianus, z. van N. A van Lunen en M. P. van Westen. Jan, z van H. de Jong en H. C Vogelaar. Overleden: Levie Kijzer, 56 j., te Amsterdam. Mijndert van der Made 62 j., te Amsterdam,. Aagje Hoiuten- bos, 28 j. Pieter Portegies, 79 j. Ongeluk. De vorige week had P. C., werkzaam als stoker aan het gesticht „Duin en Bosteh", het on geluk een stuk van een vijl in zijn oog te krijgen. Hij werd terstond naar een oogkliniek in Amsterdam vervoerd. Zijn toestand is op het oogenbiik gun stig. De Hooge Raad heeft niet ontvan kelijk verklaard de aanvraag om re visie van J. P. de J en L W. de J., grossiers in koloniale waren te IJraui- den, door de Rechtbank te Amster dam met vernietiging van een vonnis van de Rechtbank te Alkmaar ver oordeeld tot 1 maand gevangenissitraf wegens onjuiste opgave voor de belas tingen. Het uurwerk van de R.K. torenklok. Het uurwerk van onze torenklok houdt reeds eenige weken, zeer ten onge rieve van de kerkgangers, werfcs'akjng of misschien ook heeft de griep haar te pak ken. Het is zeker, doordat <te wijzers toevallig op io minuten over 10 zijn blij ven staan, dat zco velen in de H, Mis van half elf te laat komen. R.K. Universiteit. De Universileits- conwnissie heeft besloten, deze week haar giften bij die Parochie in te zamelen, voor bovengenoemde inrichting. R.K. Sociëteit. A.s. Vrijdagavond na het lof heeft de eerste bijeenkomst Plaats, voor hen, die zich inmiddels heb ben opgegeven als lid der bovengenoem de vereeniging. Aangezien op deze "vergadering bdang- Trekking van 700 nummers ten oven*l staan van Notaris fl. G. MULIfc. Dinsdad 17 Januari 1922. Prijs van f 100.000 11510 400 12410 200 11224 12485 17028 100 1923 2537 8361 9166 15838 19143 Prijzen van 90. eigen geld. 28 2089 3870 6389 8932 12035 14407 17482 19493 94 2254 96 6444 6134 12173 59 17509 19521 172 2335 4028 64 68 1224614594 20 58 203 2478 49 97 9219 12491 15242 30 91 312 2560 4137 6539 9439 12543 15307 17662 19609 36 2617 4239 6698 9500 13022 79 17724 19715 50 83 48 6845 89 13201 15432 17951 19816 94 2710 4405 83 98U5 35 71 79 25 592 38 37 6968 9916 57 15741 18229 20123 725 2816 4504 7083 10003 13313 1502S 18338 57 808 2971 33 717610169 25 161/5 79 20126 42 84 4736 7251 yl 13520 15291 18440 20207 1061 89 4927 7332 10210 2516544 73 20459 76 3050 5189 7571 10781 97 16634 185(7 20535 1107 69 5243 74 11039 13787 91 18747 20579 24 3148 84 762 99 13827 16740 63 20842 99 3317 5477 7751 11260 74 16813 76 1205 3428 5746 7905 11347 78 1690y 1886S 48 67 64 8008 11484 91 39 18930 1446 80 5889 99 1152414015 17219 56 1767 92 5968 8298 35 62 31 19007 90 3600 6034 8661 117051413917354 18 1967 30 79 98 54 14241 55 2021 3760 6380 8798 11828 95 17458 besprekingen plaats zuilen hebben, BolgiscHo Anthraciot wordt aller opkomst dringend verzocht. De bijeenkomsten zullen aanvankelijk plaats hebben, tweemaal per week, name lijk Dinsdags- en Vrijdagsavonds na het Lof. R.K. Vereenigingsleven. Men schrijft cms: Hot seizoen voor vergaderen schiet reeds mooi op en tot op heden blij ven de vergaderingen hier uit. Eenige ac tie onder de vereendgingen is toch hier vooral broodnoodig. Wij hadden zeker verwacht, dat het bestuur van den R. K. Volksband, van de Kiesvereeniging en nog andere vereenigingen meer actie aan den dag zouden leggen. Jammer genoeg zien wij van aHes niets, geen sprekers, geen vergaderingen, uitgezonderd een ver gadering van de Kiesvereeniging, waar Mr, Bomans voor een goed bezette zaal als epreker optrad. Dat was toch heusch een goed begin, maar daar (Heef het ook bij. Kan hier nu geen verandering in ko- nreö? De „Staatscourant" bevat <fc statu ien van Beliën's Motor- eu Rijwielhan del alhier. Ingebroken. Gisternacht hebben die ven zich door middel van een valschen sleutel toegang verschaft tot het rijwiel magazijn van den heer J. de Groot aan de Kerkstraat alhier. De dieven hebben eeni ge fietslantaarns en een drietal nieuwe rijwielbanden meegenomen. Wijl de ban den den naam van dien verkooper bevat ten en de politie met het geval in kennis is gestekt, hoopt men de dieven te achter halen. Ook aan de Weeresteimstraat bij den heer P. C. v. d. V. meende men zijn slag te slaan, doch de waakzaamheid van den hen-d stoorde de gasten. Men zij dus op zijn hoede. Burgerl. Stand. Géboren: Pancratius Cornelis, zoon van Corn. Castricum en per H.L. Corn. Beentjes. Gerardus Adrianus, z. van L. A. Dekker G. van WjSJem». Theodorus Nicolaas, zoon van Th. N. Knaap en Joh. M. Keet Ondertrouwd: Fr. Zonneveld en A, M. de Wit. OverledenFr. Welp, 20 jaar. AMBON aw. 16 Jan. van Amsterdan te Antwerpen. BO ETON, uslör., arr. XI Jan. te Sabeng. ENGGANO, ran Bunimry oaar Uatië, arr. 14 Jan. te Suez. KANGEAN, tibuisr., verfcr. 14 Jan van Gibraltar. SALAWATI, uitr., pass. 14 Jan. Paint <te Gafle. VONDEL, uitr., pass. 14 Jan. Gibraltar. ACHILLES,, rerfr 15 Jan von Rotter dam naar Algiers. ADONIS veirifcr. 14 Jan. von Vatende 'AMERSFOORT, ran Amsterdam naar ARES, vertr. 15 Jan. van Amsterdam maar Hamburg, AURORA vortr. 13 Jan. van Piraeus m. Malta CALYiPSO verte. 14 JJaai. van Lissabon naar Gadix. ERATO, arr. 14 Jan. van Newcastle te Treport. HEBE, arr. 15 Jan. van Genu» te Li- -#» 19 69 Later aflosbaar. 17 2276 4439 98 71 55 96 91 St, 23 2380 47 7205 72 62 14141 16653 18653 122 2423 85 7318 96 95 14203 71 18736 43 29 4501 79 9636 12114 64 84 37 98 93 4649 7404 9700 46 65 16745 60 293 254 54 59 25 61 14325 16847 18846 386 2600 60 7505 9824 88 26 58 1895* 425 45 76 42 81 95 61 97 98 517 58 4709 78 9915 12237 14481 16933 1902Ö 38 63 67 7623 10026 80 92 95 63; 51 93 4890 38 67 93 1454817037 19233, 82 2706 5112 44 10181 1230 64 39 45 648 16 5232 50 98 15 75 59193021 62 25 42 51 10221 25 95 17111 1» 72 95 53/5 55 86 6514651 30 58! 723 2828 5420 77o9 98 12440 64 68 67' 814 2913 25 75 1031O 09 99 90 69j 36 23 5564 93 16 72 14/201723/ 19403 98 67 5610 7846 79 12503 87 47 25/ 80 3045 H 81 10410 42 15002 89 63' 8 7 4 5733 8038 15 62 15215 92 83 9 81 85 yl 40 66 20 9319537? 26 3103 5861 8116 50 98 21 17352 19621; 66 13 5900 66 10523 12738 62 70 197331 97 63 93 67 10689 41 70 93 65, 1034 3216 96 8314 10746 42 15425 17405 19818 49 39 6011 18 53 45 52 60 33 50 57 6152 50 86 12807 98 73 SO 1120 3300 6218 8429 10855 39 15505 1752o 8& 32 14 43 8568 74 12912 08 60 19016, 63 81 53 7 9 75 59 15613 17710 53. 1921 3403 91 90 10934 62 51 84 2006Ö 75 16 6329 8753 44 66 15712 17837 72 1370 79 60 57 6713016 40 60 1524 3588 64/2 931U10 30 54 96 25 3632 6512 8913 U250 32 8318008 20153 78 60 36 17 U310 47 15810 90 1628 3750 41 40 38 13102 13 57 92 6623 70 48 27 23 60 3819 74 9040 64 81 39 61 39 92 61 11515 73 92 20248 93 76: 98 2034l#«| 931600818114 51, 49 6700 91 9313423 21 23 95 60 23 910311630 77 5018217 20434, 29 14 80 9516139 21 98 76 42 41 11729 13526 85 98 59 58 95 13625 16202 15 40/0 72 9611853 36 35 44 75 6827 9262 63 53 16332 91 4102 70 721191513702 96 47 98 75 21 M164U7 2107 7020 9326 51 13860 1218452 16 97 45 67 97 13954 16515 2233 4264 7104 9437 12013 14016 74 4365 51 9547 30 24 1706 50 87 1800 11 34 20556 83 88 14 2( 23 2Q910L 68 vomo. 42Se NED. STAATSLOTERIJ. Trekking van DInsdae 17 iiquari- 5e Klasse 2e LIJsL Hooge prijzen: 2412 25000. 8855 12492 16429 17012 elk 1000. 9059 400. 5658 6371 10135 11161 11663 15323 e"4879° 1*154 15708 16932 17613 19075 elk 100. PrBzen vafl 70: 59 231 621 1124 1623 1759 1786 1975 2144 2314 2587 2731 2732 2829 307$ 3394 3539 3552 3750 3888 4269 4465 4551 4631 4721 4949 5043 5235 5607 582Ï 34 1726 2505 3114 3984 4799 5911 6538 7321 8325 9827 10851. 11768 12749 13250 13713 14296 14598 15038 15754 16150 17122 18459 19865 20940 7,2233 57 1746 2549 3235 4082 4822 18093 i 22528* 6622 7336 8494 9891 11190 11866 12776 13322 13741 14335 14673 6766 6823 6908 6912 7273 7664 8134 8141 8208 8212 8793 9167 9310 9314 9416 10306 10405 10590 10664 10815, 11502 11532 11535 11606 11757i 11977 12026 12040 12187 127071, 12796 12936 12986 13072 13232 13339 13342 13453 13572 1361< 13742 13911 13956 13969 14378 14386 14391 14477 14746 14784 14838 14905 15110 15332 15531 15533 15626 15787 15904 15959 16062 16083 16219 16307 16322 17013 17031 17698 17884 17942 18049 18335 18583 18848 19047 19266 19397 20782 20525 20529 20760 20962 21406 21476 21516 21567 22193 22274 22293 22398 22509 22757 NIETEN: 58 63 331 897 S98 904 1068 1085 1195 1387 1439 1461 1770 1815 1858 1977 2023 2041 2264 2277 2315 2459 2456 2502 1449T 14S5T; 16138 17071" 18414,. 1984(F 20924, 32 637 1050 1324 1693 1943 2224 2414 4 599 1033 1250 1639 1933 2223 2377 2637 2734 2789 2868 2891 3022 3098 3211 3249 3256 3419 3420 3489 3506 3oo6 3697 3789 3868 3931 3958 3987 4036 4100 4207 4209 4323 4357 4360 4415 4443 4548 4576 4723 4731 4740 4851 4860 4917 5003 5042 6116 5147 5277 5285 5307 5441 5462 5512 5617 5656 5697 5748 5751 5799 5889 6115 6148 6156 6162 6165 6275 6292 6389 6481 6502 6528 6619 6637 6833 6860 7195 7286 7333 7367 7386 7674 7789 7817 7862 7977 R058 8243 8275 8283 8340 S 8459 8495 8529 8678 8752 8775 8794 8838 8896 8950 8962 9020 9046 9072 9450 9513 9517 9537 9541 G/vfiQ 0742 9748 9822 9ooV 5984 9995 10005 10091 10115 10136 10244 10283 10346 10391 10567 10615 10769 10906 10935 11015 11062 11088 390 924 1224 1463 1898 2053 2335 2547 2901 3291 3617 3966 4229 4526 4804 5087 5338 5657 5895 6229 6520 6862 7415 7980 8359 8699 8917 9244 9550 9900 574 950 123L 15#1 1916. 2123 235f 2608- 2914b 3335, 3635- 3977? 4288 j 4807f 5112 5413 568li 5950 6262? 652K 69354 7577k 801# 8366b 8716j- 9264? 95881' 9983f 10241)-, 10667 imn 11322 11347 Vim U387 11395 1H88 S 11874 11894 1M2 uSs 11958 MOT 11853 "J™ 11894 ion* 12333 12469 S ia.412 S 13373 13382 133S5 57 18 81 7318520 Vorige lijst stond 11831 m.x. US®? j rr 3943 mzl met imn m,x later aflosba«iJ,\ 13444 13485 13563 13622 13625 13663| (13390 1A444 13g21 13941- 43677 13679 13756 13774 um MUj te? 14288 14311 14358 14390 14503 1452^ 14187 14288 143U H931 15015 15021 15131 15137 1526| 15337 15388 15397 15469 15526 1559| i^!U) 15891 15910 15943 ioUlA K 6241 16249 16272 16283 1634^ H 16514 16547 16687 16710 168li 16984 16985 17022 17064 17150 1720| 17267 17285 17330 17336 17346 1735| 17396 17467 17484 17550 17608 17673. „7674 17740. 17741 17781 17838 17863 17^97/ '17917 17941 17953 17963 17972 18010 180.- 18140 18155 18223 18269 18303 I80-8 1841| 19142 19241 19250 19268 19339 19368 19546 iffi 19625 K 19683 19894 v^yro'XA. 20286 20362 20512 20540 w06o5 iciinO P11R2 21192 21316 21347 21357 21423 21471 21478 21480 21537 21573 21636 21648 '9166=; 21725 21776 21841 21945 21964 2197L (21982 22003 22177 22259 22275 22329 22344 [92365 22399 22533 22617 22625 22643 22652 S? 22691 22702 22704 22148 22755 22761 122801 22832 22937 Be Klasse le Llfct: 2548 2558; SOSS m.z, et 70; 9059 m.?, 9058;nic^f T4528 Ï14833 15269 15597 16199 16380 16855 17230 17390 118824 ;19126 ll9382 119536 119910

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1922 | | pagina 2