I KERKNIEUWS. bloemendaal. TELEGRAMMEN. Joannes Hommels UIT DEN OMTREK. NOORD WIJK. CASTRICUM. VELSEN. VOORHOUT. EGMOND-RINNEN. BEVERWIJK. NOORDWIJKERHOUT. SANTPOORT. De Fransche regeeringsverklarlng N.V. „DE TIJDGEEST"- Overleden ie de Zeereerw. heer Ij. J. tT. Hageraats, rector van het K-K. iWeeshuis te 's-Gravenhage, Zijneerw. werd geboren 28 Februari 1857, priester gewijd 19 Augustus 1883, ■was achtereenvolgens kapelaan te Zie- rikzee, Volendam en Leiden (H. Petrus) werd in 1889 1eeraar aan het seminarie pHageveld" en in 1897 rector van het PK. Weeshuis te 's-Gravenhage. Donderdag vergaderde de gemeente raad onder voorzitterschap van den Bur gemeester. Aiwezig dr. Bomwater, wegens ziekte. Onder de ingekomen stukken was: Een verzoek van de firma Yan Oor schot en Lelyveld te Aerdenkout om ver lenging der vergunning tot uitbreiding van haar schildersbedrijf in een houten loods. Wordt toegestaan. B. en W. stelden voor, om aan de Woningbouwvereeniging „Bloemendaal" f 476 uit te betalen, betreffende het ter rein aan de Van Stolberglaan wegens meerdere werkzaamheden, voortvloeiende uit onnauwkeurig verstrekte situatie-gege- vens, in verband met het feit, dat de aannemers en de Vereen'ging zi h bereid verklaren ieder een even groot bedrag te zullen bijdragen. Goedgekeurd. B. en W. stellen voor tot het doen rooien en verkoopen van 50 boomen aan de Zand voorterlaan, van de grensS van Zandvoort af tot ongeveer de Sparrenlaan, deze door nieuwe te doen vervangen, als mede zes omgewaaide eiken en ander hout in het Bloemendaalsche bosch te verkoopen voor f 325. De VOORZITTER merkt hierbij op, dat door dit voorstel eenigszins de werk loosheid bestreden wordt. Bovendien is er haast bij, omdat de boomen slecht zijn. Wethouder VAN NEDERHASSELT geeft nog eenige practische redenen aan, waarom het wenschelijk is, met dit werk spoedig te laten beginnen. De boomen, daar te planten, zijn reeds in het bezit der gemeente. Den heer LAAN 8PIJT het, dat de boo men weg moeten. Hij zou ze liever willen laten staan. Het kleine bermpje kan ge makkelijk weggsgraven worden. Spr. ge looft niet, dat nieuwe aanplant in het kale dnin zal groeien. Ook de heer VAN KE3SEL zou lie ver de boomen willen laten staan. Het is daar, waar men wil gaan rooien, toch al kaal genoeg. Spr. vreest ook, dat de aanplant niet goed zal groeien. Ér wordt wel gezegd, dat de boomen slecht zijn, maar er zijn wel meer slechte boomen in de gemeente, welke blijven staan. In Zandvoort zijn zo ook blijven staan. Wethouder VAN NEDERHASSELT ■egt, dat in Zandvoort de boomen niet op den berm zijn blijven staan. De boo men, welke nu gerooid moeten worden, zijn reeds aan een kant rot en zullen ongetwijfeld bij een flinken storm om waaien. Bij den jongsten storm zijn er reeds oen zestal omgewaaid. De nieuwe aanplant moet ook gauw geschieden, daar groote boomen niet laat geplant kunnen worden. De heer LAAN wil niet boomen, welke niet omgehakt behoeven te worden, om laten hakken, om zoodoende de werkloos heid te bestrijden. Het voorstel wordt aangenomen. B. en W. stelden voor, om de De Ge- nestetbank te verplaatsen van het park Dnin en Daal naar den Brederodeweg, waar deze weg zich splitst in Donkere- laan en Brederodelaan. De heer SCHULZ is voor deze over plaatsing, mits er een en ander om ge groepeerd wordt, vooral als beschutting tegen de zonnestralen. Wethouder VAN NEDERHASSELT zegt, dat het plan bestaat, er een soort plantsoentje aan te leggen. De heer DE ROO VAN ALDERWE- KELT is er tegen. Het voorstel wordt met 93 stemmen aangenomen. Tegen de heeren De Roo, Bijvoet en Van Kessel. Een adres van het bestuur der on derafdeling Bloemendaal van den Alg. Ned. Politiebond inzake wo- ninghuur agenten van politie. Ver zocht wordt om de laatst aangestelde agenten dezelfde voorwaarden te la ten genieten als de vroeger aange- stelden nl. f 200 per ja.ar Lnplaatsi van f3 50. Het adres wordt in. handen gesteld der Commissie van Overleg. Een verzoek van de Wed. H. G. Scholten, om af te wijken van den eisch gesteld in art. 3 der veror dening, houdende eïschen, waaraan een localiteit moet voldoen om voor „vergunning" of „verlof" en aanmer king te komen. Goedgekeurd. B. en W. stellen voor om den aan te leggen weg, waaraan „Duinwijck" gaat bouwen, te noemen „Duinwijck- weg." Goedgekeurd. Ontheffingen van de bepalingen der Bouwverordening was verzocht door: De Vereeniging „Duinwijck" voor den bouw van zeven woningen aan den. te noemen Duinwijckweg. Toegestaan. De Wed. H. G. Scholte voor ver bouw van het perceel Bloemendaal- scheweg 90. Toegestaan. J. C. Bonarius, voor den bouw van een bergplaats achter perceel Bloe- mendaalscheweg 108. Toegestaan. W. F. Kruyer, voor bouw eener villa aan de Zandvoorterlaan. Toegestaan. B. en W. stellen voor, om over eenkomstig diens verzoek, in ver band met zijne benoeming tot adj.- referendaris in Ned.-Indië eervol ont slag te verleenen aan 3. M. Groen als ambtenaar van den Burgerlijken Stand en bevelen aan ter benoeming als ambtenaar van den Burgerlijken Stand, 1. den heer S. Huijnink, 2o. den heer J. Weuring beiden commies ter Secretarie. Het ontslag aan den heer Groen wordt eervol ontleend. In zijn plaats wordt benoemd de l- -er S. Huijnink met algemeene stemmen. C. W. de Jong wordt ontslag ver leend als directeur van Openbare Werken. Hem wordt een jaarlijksche toe lage van f10 00 verleend. Aan de orde was dan de vast stelling der schoolgeld-verordeningen L.O. De heer SCHULZ vreest, dat ook door deze regeling de ouders liever hun kinderen naar de Mulo-school zullen sturen, daar de schoolgelden evenveel bedragen voor de L.O. en de Mulo-school. Na bespreking wordt besloten, als voorloopige regeling het sehoojgeld voor de Mulo-school met 10 pCt. te verhoogen, terwijl het voorstel van B. en W. wordt aangenomen. Indien de door Haarlem vastge stelde terugwerkende kracht der schoolgcldverordening voor het gym nasium wordt gehandhaafd, stellen B. en W. voor tegemoet te komen in de kosten van liet schoolgeld over het tijdvak 1 September 1920 tot 31 Augustus 1921 voor leerlingen uit deze gemeente, die op het Gym nasium te Haarlem onderwijs genie ten, op den voet van de voor het gymnasiaal en middelbaar onderwijs, vast te stellen bijslagregeling. Op dit voorstel hadden de heeren Noorman en De Roo een tegenvoor stel ingediend, waarover de stemmen staakten. B. en W. stellen voor, in principe te besluiten op den voet van weder- keerigheid een overeenkomst te tref fen met Haarlem inzake toelating van leerlingen op de lagere scholen op voorwaarde, dat de Gemeente van in woning aan die. waarin de kinderen op school gaan. vergoedt de kosten van instandhouding in den zin van art. 101 der Lager Onderwijswet 1920, verminderd met het eventueel be taald schoolgeld. Het voorstel wordt aangehouden. B. en W. stellen voor, om aan H. P. Wiegman van 1 Januari 1922 af telkens voor één jaar, indien niet de huur 3 maanden te voren is opgezegd, tegen een bedrag van honderdvijtig gulden per jaar te verhuren de strook grond tusschen Binnenpad en Bloe- mendaalscheweg, sectie A nos. 4372 en 4234 ged. en overigens onder de zelfde voorwaarden als genoemd in het contract onder dagteekening van 18 Januari 1921 gesloten. Goedgekeurd. Aan G. Hoffschlag wordt voor drie jaar een strook grond verhuurd aan den Zeeweg nabij den Mililairenweg voor 300 gld .per jaar en aan O. v. Maren wordt eveneens voor 3 jaren een strook grond aan den Zeeweg nabij het strand ver huurd voor f 400 per jaar. Aan de Woningbouwvereeniging „Duin- wyck" wordt 3300 M2 grond achter „Huis te Bloemendaal" verkocht tegen f 5 per vierk. Meter. De grond aan de Boschlaan, toebehoo- rende aan den Chr. Werkmansbond, wordt voor f 1 overgenomen. Bij het voorstel tot wijz:ging der Bouw verordening maakten de heeren v. Kes sel, Schulz en Noorman bezwaar tegen het feit, dat de jfsrordening B. en W. ook medezeggingsschap gaf over den ver huur van alle woningen. Zij meenden, dat die medezeggingsschap zich alleen bepalen moest tot een vijfde gedeelte der gebouwde woningen, zooals reeds in de overeenkomsten met de bouwvereenigin- gen was vastgelegd. Ten slotte werd aan art. 6 een derde alinea toegevoegd, volgens welke B. en W. in bijzondere gevallen de beslissing op een beroep hebben. Een voorstel van den heer Schulz, om in die gevallen de gemeente voor de mogelijke financieel© onkosten aanspra kelijk te doen zijn, werd verworpen, waar na de wijziging der Bouwverordening met 93 stemmen, die van de heeren Schulz, Noorman en Van Kessel, werd aange nomen. Door A. M. Bijvoet en anderen was een adres ingediend, om het uitbreidings plan, voor zoover betreft de gronden ten noorden en ten zuiden van den Zijl weg te wijzigen, waardoor het plan mooier en voor de toekomst voordeeliger zal zijn. B. en W, stelden voor, in den door adressanten aangegeven zin het uitbrei dingsplan te wjjzigon. De weg, achter Duinrit aan te leggen en uitkomende aan de spoorbaan, zal niet aangelegd worden. Na de rondvraag wordt de vergadering gesloten. Export spijbloemen. Nu de for ceering van bolgewassen steeds groater vlucht neemt, waarmee gepaard gaat een teveel voor binnenlandsch gebruik, heeft men hiervoor een afzetgebied moeten zoeken in het buitenland. Dat hierin ster.k wordt gewerkt, blijikt wel, daar de firma Zandvoort en Evers deze week, reeds hun 500e kist met geforceerde snijbloemen naar Engeland heeft verzonden. Deze firma kunnen wij zekér als een goed voorbeeld stellen. Tuinbouw- en Plantkunde. Ned. Mij. van Tuinbouw-en Plantkunde, afd. Noord- wijk. Bovengenoemde afd. hield op Dins dag 17 Januari een vergadering in café .Fortuin". De voorzitter, de heer H. de Boer opent de vergadering niet een kort woord van welkom aan de leden. De notu. len werdien gelezen en onder dankzegging goedgekeurd. Het volgende punt van de agenda betreft verkiezing van twee be stuursleden. Dit punt wordt nog even uitgesteld, aangezien nog «enfige kdien ter vergadering verwacht worden. Daarop be- gond de heer H. de Boer met zijn cau serie, waarin hij zeer interessante mededeelingen deed omtrent de samenstelling dier bloe men, o.m. onderscheidende één en twee slachtige bloemen en behandelde de over brenging van stuifmeel (bestuiving) en verdere ontwikkeling tot vormen van vruchten of radien. Hij deed zeer duidelijk uitkomen hoever de natuurkundigen daar in gebracht hebben. Veel is er in onze rijke natuur waar te nemen en men ver baast zich over het feit dat alles zoo door ons kan worden waargenomen. De heer de Boer sluit zijn causerie met er op te wijzen, dat hij aan de hand van eeniige voorbeelden getracht heeft, de leden een kijkje in de natuur te laten nemen. Hierna volgt de verkiezing van twee bestuursle den. De heer A. D. Rotteveel wordt bij ac clamatie herkozen. In de vacature D. v. Konijnenburg werd voorzien door het kie zen van den heer J. v. d. Wilden, die zijn benoeming aannam. Dan volgden de ge bruikelijke keuring en verloting. Zeer mooie tulpen waren aanwezig, alsmede primula's, cyclamen, anjelieren enz. Daar na werd de vergadering dioor den voorzit ter met dank aan de inzenders gesloten. Pluimveetcntoonstelling. Naar ons word:t medegedeeld bestaat het voorne men bij hel bestuur van de afd. Aves te Castricum om in den loop van de maand Maart een tentoonstiing te organiseeren op pluimveeteelt alhier, waartoe alleen kunnen inzenden de inwoners der ge meente. Reeds moeten door verscheidene inge zetenen toegezegd zijn eenige mooie me dailles ais prijzen. Te hopen is dat de tentoonstelling mag doorgaan en vele inzendingen zullen worden gedaan. Duin en Bosch. Naar we vernemen zijn er onder het personeel van het prov. ziekenhuis vele gevallen van z.g.n. griep. Het dezen zomer in gebruik genomen zuslerszaekenhuis is reeds meer dan over vol. Gelukkig zijn de gevallen niet van kwaadaardiigen aard. Ook onder de inwoners van de ge meente komen veie gevallen van griep voor. Tot dusveT zijn het lichte gevallen. Lezing. JJ. Maandag werd vanwege de vereeniging „Ontwikkeling" een lezing gehouden, waarvan het. doel was te ko men tot oprichting van een afdeeüng Castricum der Ned. Mij. van Tuinbouw en Plantkunde. Door J'hr. Tets, voorzit ter van genoemde Maatschappij, werd de vergadering ingeleid. Spreker zette op heldere wijze uiteen het doel. de werk zaamheden en de reeds bereikte resulta- taten van meergenoemde Maatschappij Hierna hield Dr. W. Poslhumus-Meijes een zeer interessante en leerzame rede over: Hoe zijn de planten, ontstaan, en hoe zijn ze van elkaar gaan verschillen? Vervolgens werden door Dr. Caipellen uit den Haag een 7-tal Films vetoond op het gebied van planten en dieren, waarbij korte explicatie. Ze waren alle bijzonder mooi en interessant We zagen o.a. een bloem ontluiken, bloeien, afvallen, en de vrucht rijp worden iin een paar minuten. Verschillende planten, nuttige en schade lijke diieren voor den tuinbouw, werden vertoond. Het was een mooie en leerrijke avond. Trots de. bijna onbegaanbare we gen waren er veel belangstellenden. Gemeenteraad. De gemeenteraad houd! een openbare vergadering on Dins dag 24 Januari 1922, des namiddags 7 uur ten raadhuïze. De agenda vermeldt: 1. Belastingzaken. 2. Ingekomen stukken en mededeelin- gen. 3. Vaststelling van de gewijzigde bouw en woningverordening. 4. Onderhoud privaatgebouwtjes bij het stoompontvecr te Velsen. 5. Argraving van zand ten behoeve van de ophooging van de begraafplaats „de Biezen". 6. Niet-aanbrenging van putdeksels in de door de Binmenlandsche Exploitatie Maat schappij van onroerende goederen te Haarlem aan de gemeente overgedragen straten. 7. Crediet voor bestralingswerken en voor het in orde maken van een gelegen heid tot bet opbergen vam sportmateriaal in verband met den bouw der Rijks Hoo- gcre Burgerschool. 8. Continuëering der tijdelijke wijziging van het contract met het P.E.N. inzake de slroomlevering aan de waterleiding. 9. Tijdelijke waterlevering aan bet Pro vinciaal Waterleidingbedrijf. 10. Verkoop van buiterrlandsch bevro ren vleesch. 11. Uitvoering der verordening op de heffing van een plaatselijke belasting naar liet inkomen. 12. Advies der commissie ad- hoe inzake de subsidie-aanvragen ten behoeve van huishoudscholen en van een verzoek van de. afdeding Kennemerland van den bond van Nederlandsche onderwijzers tot oprichting eener gemeentelijke werk- en leerschool voor meisjes. 13. Verzoeken van vereenigingen, zich ten doel stellende de beoefening van de wereldhulptaal „Esperanto", om gebruik van lokalen der scholen A en D. 14. Verzoek van het R.K. Parochiaal Scboolbesluur van den H. Engelmundus te Driehuis om subsidie voor zijn bewaar school aldaar. 15. Benoeming van een commissie uit den raad inzake het verschaffen van pro ductieve werkgelegenheid. Ned. R. K. Volksbond. Op Dinsdag 17 Januari j.L vergaderde de Ned. R. K. Volksbond in het Patronaatsgebouw. De voorzit lor wenschte in zijn openings woord de afdeeling en haire leden Gods besten zegen in dit jaar en hoopte, dat die actie van November voortgang zal hebben, opdat binnen afzienbaren tijd alle R. K. arbeiders lid van R. K. Stands- en vakorganisaties zijn. De notulen werden goedgekeurd. Acht nieuwe leden werden geïnstal leerd. 't Jaarverslag van den penningmeester wijs'! aiaii: aim inkoimrten 709.90; kan uitgaven 634,051/,; aldus een batig saldo van 75.841^. Bij de ingekomen stukken was een verzoek aan de leden van de onderaf- dieeling landarbeiders om „de R. K. Landarbeider" van 13 Januana na lezing, aan de niet-georgamiseerdien ter lezing aan te bieden. Verder een verzoek, om bij processies in de kerk ook vak vereenigingen te laten deelnemen. De Z.Eerw. heer Pastoor beantwoordde deze vraag en zetde, dat, alhoowed er geen overwegend bezwaar tegen aan te voeren is, deze vraag niet hier, doch op de pastorie thuis behoort, daar de beslis sing toch bij de kerkelijke overheid ter plaatse is. Verder was ingekomen een aanvulling op de agenda voin den a.s Gentralen Raad, doch daar deze op de vorige ver gadering isi behandeld en 't nagekomen© van ondergeschikt belang werd geacht, werd na ampele discussie besloten, den afgevaardigde, zoowei voor de agenda ais voor 't supplement, vrijheid van han delen te geven. De aftredende bestuursleden, de heeren C. Hilgersom, L. v. d.Lans en N. P v d Burg werdeD herkozen. In plaats van de heeren A. Hearings, C. Kraakman en C. v. Dam Sr. reso. voorz., Ie secr. en oommdssairis, die rich niet meer beschikbaar stelden, werden ge kozen de heeren P. Borst, J. v. Gent en J. II, v d Voet; de laiaisle alls voorzitter. De Eerw. Adviseur spreekt hierna woorden van waar-deering tot den eftre denden voorzitter voor 't vele, in 't belang van den R.K. Volksbond gedaan en hoop te, dat hij, hoewel nu uit 't bestuur ge treden, altijd trouw Md zal blijven. Spr. hoopte, dat de leden altijd de leuze „Voor God en Kerk' Vorstin en Land'" getrouw zouden blijven. De begrooling sloot met -een bedrag van 711. MedegedeekUl wordt nog, dat de oor- respondent van de Centrale Volksbank rititing houdt op Maandagavond van 89 uur. Bij de rondvraag werd de aandacht ge vestigd op een brochure, bevattende bet debat B. Th. de Wolf contra David de Kok, welke brochure ter lezing werd aanbevolen. De voorzitter dankte de medebestuur ders en leden voor hun medewerking tij dens zijn voorzitterschap ondervonden en sioo-t hierna de vergadering -met dien Chr. groet. De collecte voor „Hulp in Nood" bracht f 1.42 op. Hanze. Dinsdag vergaderde de Hanzeafdeelrng „De drie Egmonden." Besproken werd de kwestie: contan te of vervroegde betaling. De aan wezigen waren het er- over eens, dat het te lange crediet zoowel in het nadeel van den middenstand als van het koopend publiek is. Het zou wen schelijk zijn, dat de ambaehlsllieden hun rekeningen 2 of 4 maal per jaar indienden. Hierover zal nog nader gehandeld worden. Aan de orde Wam ook de verkiezing voor de Kamer van Koophandel. Tot afgevaardigden naar de verga dering te Alkmaar op 26 Jan. waar deze zaak ook zal besproken wor den, werden aangewezen de heeren Mannes en de Goede. Aan het be stuur werd opgedragen een feestavond te organiseeren, die tevens voor pro paganda kan dienen. Nog kwam ter sprake de wijziging van de Ongeval lenwet, die zoo ver is uitgebreid, dat alle ondernemingen, waarin personen tegen loon werkzaam zijn, daaronder vallen. In verband daarmede werd de circulaire van het Centraal Be heer van de Onderlinge Risico-Ver- eeniging voor den Handeldrijvenden middenstand behandeld. De premie voor deze verzekering zou lager we zen dan die van de Rijksverzeke ringsbank. Bij de rondvraag drukte een der leden er zijn bevreemding over uit, dat de opzichter bij den bouw der R.K. school een niet-Katholiek was geweest, terwijl nu weder deze op zichter belast zou zijn met eenige voorbereidende werkzaamheden voor den bouw van de nieuwe R.K. kerk. Bij het slot der vergadering tra den 4 nieuwe leden toe, waarna de voorzitter, de heer R. Zoon de bij eenkomst met den Chr. groet sloot. Tegen regeeringscontrble. Door de gezamenlijke exporteurs van Beverwijk en Omstreken is het volgende besluit ge nomen De gezamenlijke exporteurs van Be verwijk en Omstreken ter vergadering in Café Kennemerland" aldaar bijeen op 6 Jan. 1922, gehoord de besprekingen der Federatie-vergadering, gehouden op 5 Jan. 1922, te Den Haag. Spreker zich unaniem tegen regeerings- contróle uit, daar de vergadering van nioening is, dat eene juiste confröle van regeeringswege praktisch onuitvoerbaar zal blijken en hebben besloten deze motie ter kennis te brengen van de regeering, pers, alsmede van de bestaande Neder landsche oxportbonden in fruit, groen ten en aardappelen. Deze vergadering werd gehouden onder voorzitterschap van den heer J. P. Doc- ter, met voorloopig 22 leden en heeft ten doel den handel, hetzij in huiten- of binnenland in betere banen te leiden. Tot voorloopig bestuursleden werden ge kozen de heoren J. Docter, Orns. Spruijt en Ph. van der Kolk. In het café van -de wed. H. van Denfjten, hield 'de R.-K. Begrafeiwsvereenigin-g „St. Barbara", onderafd. van den Ned. R.-K. Volksbond, haar jaarvergadering. Wegens ongesteldheid van den voorzit ter, -den -heer A. Brama, werd de verga dering geleid door den 2en voorzitter, den heer 'Jad. Nulkes. Déze opende die verga dering met den Ghr. groet en verwel komde de niet talrijk opgekomen leden, inzonderheid dien nieuwen geest, adviseur, kapelaan v. <L Voort der St. Victor Pa rochie. Hierna werden door den secretaris, den heer J. Duivenvoorde Jacz., de notulen der vorige vergadering gelezen, weSke on veranderd werden goedgekeurd. Dan was aan de orde de installatie van den geest, adviseur. Door den voorzitter werd deze met eenige hartelijke woorden geïnstal leerd. Z.Eerw. dankte voor die woorden, hem toegesproken en zeide, alles te zul len doen om het welzijn der vereeniging te bevorderen. Hierna bracht de secretaris het jaarverslag uit. Hieruit bleek, dat hot ledental der vereeniging bedroeg 130. Uit het verslag van den penningmeester, den heer J. A. van Gijlswijk, bleek, dat die inkomsten het afgedoopen jaar hadden be dragen 230,56, terwijl de uilgaven 158,18 waren. Alzoo een batig saldo van 72,38. Dit vormde met het aanwezige kasgeld van vorige jaren een bedrag van 148,05)4. Nu was aan de orde bestuursverkiezing. Aftredend waren de heeren A. Brama, voorzitter en J. Zwaan, le commissaris. Bedden werden herkozen, terwijl in de vacature L. v. d. Linden met bijna alge meene stemmen werd gekozen de hear C. v. d. Klauw. Vervolgens werd een artikel in het reglement gewijzigd, waardoor wordt be paald, dat Bd der vereeniging kunnen worden, personen van beiderlei kunne van 1650 jaar. Na de rondvraag sluiting op de gebruikelijke wijze. De werkloosheid. Ook hier begint de werkloosheid zich hoe langer hoe meer uft te breiden.Waren versdhiBeöde arbeiders dezer gemeente tot nog toe nog in andere plaatsen werk-zaam, ooik daar schijnt thans het werk afgeloopen te zijn. Vooral veel losse werklieden loopen werkloos rand. Algemeen wordt gehoopt, dat het ge meentebestuur spoed zal betrachten met de voorgenomen werkzaamheden, betref fende het hard maken van een weg in het noordelijk deel der gemeente, daar dit on getwijfeld aan menig werkloos arbeider weak en brood zal verschaffen. Door hei heerschen der griep, die bijna bjj iedereen voorkomt, kan de reeds aan gekondigde jaarvergadering van de R.K. Kiesvereeniging, waar hedenavond de heer De Bruin, chef der V. O. V. bij' den Raad van Arbeid te Haarlem, als spreker zou optreden, niet doorgaan. Zjj. is voor onbepaalden tijd uitgesteld. Duitschland's verplichtingen. PARIJS, 19 Jan. In de regeerings- verklaring kondigt Poincaré hervormin gen aan, welke de financieele toestand gebiedt en die zullen worden neergelegd in de begrooting voor 1923. Maar hoe krachtig onze pogingen ook zijn, wij zijn er niet 2eker van om Frankrijk financieel te redden, tenzij Duitschland voldoet aan de verplichtingen, die het op zich nam en wfcarop wij reeds zoovele miftiarden Hefcj ben opgenomen, en tenzij het de schad< herstelt, die het veroorzaakte. Duitsch land beweert, dat het niet kan betalen, en het verkwist stelselmatig de inkomsten van den staat; het Duische volk is minder zwaar beiast dan het Fransche; de regee ring int niet geregeld zijn belastingen; zij doet buitengewone uitgaven en terwijl zij du3 een schijnbare diende voorwendt, ver deden Duitschlands maatschappijen ont zaglijke dividenden; zijn zijn fabrieken in volle werking, ontwikkelt zijn economi sche macht zich eiken dag meer, en ter wijl de staat zich ruïneert, wordt het volk rijker. Frankrijk verdedigt zijn rechten, blijft trouw aan de internationale overeen komsten en volgt noch een geest van rancune en haat, noch de inblazingen van egoïsme. De Fransche regeering meent, -dal een belangrijke voorwaarde voor de algemee ne economische reorganisatie is de weder opbouw van de verwoeste gebieden. De kwestie der schadeloosstellingen over- heersdit alle andere, en indien Duitsch land in deze voornaamste kwestie in ge breke blijft, moeten wij, na het advies der commissie van herstel, maatregelen zoeken en de eerste daarvan zal moeten zijn de instelling van een ernstige en fei telijke controle op de begrooting van let Dulteche rijk, op de uitgifte van het Pa pieren gefld en op d'en uitvoer. Frankrijk mag evenwel de andere artikelen van het verdrag van Versailles niet vergeter.', zooals die omtrent de ontwapening en dn berechting der oorlogsmisdadigers, voor zoover die nog niet zijn uitgevoerd. Niet allleen hebben wij het recht om onveran derlijk aan de dwangmaatregelen vast te Itouden, die reeds genomen werden, maar ook, zoo noodig, nieuwe te nemen. Wij zullen ook gemachtigd worden te verkla ren, dat de tijd voor de ontruiming van den tinker Rijnoever nog niet is geko men. Samenwerking der Geallieerden. In alle kwesties zullen wij ons beet doen om in loyale overeenstemming sa- Hiermede vervullen wij den treurigen plicht u kennis te ge ven, dat na voorzien te zijn van de H. H. Sacramenten der Ster venden, in het Academisch Zie kenhuis te Leiden plotseling is overleden, mijn geliefde Echtge noot en der kinderen zorgvolle Vader, de heer in den ouderdom van 31 jaar. Uit aller naam, M. C. HOMMELS-Muskens. Haarl.meer 20 Jan. 1922. Venneperweg. De H. H. Uitvaartdiensten zullen gehouden worden in de par. kerk van den H. Josepr, te Hillegom, op Maandag 23 Ja nuari, te 9 uur, daarna begrafe nis op de R.-K. begraafplaats aldaar. Trekking van 700 numrners^tcn over staan van Notaris A- 6. MULIE. Donderdag 19 Januari 1922. Prü» van f 1500 10940 J000 184 796 2642 2881 19669 400 20170 j 200 1433 9834 1820 1977 13010. 100 7087 12720 14080 19608 19940 20575 20650 van f 90.— eigen geld. 6880 891511750 14517 81 18892; 6905 31 118Ö4 43 16885 18940; 50 948011953 14661 17117 190851 7012 9664 12087 14885 17266 95 7154 9769 12204 1550217437 19474 91 9860 12428 15677 17603 20CZ7 7287 63 75 95 17962 37 7347 10326 12649 15707 72 20246 7400 10518 12713 15872 89 20451 3185 44 7616 31 89 82 18203 20555 3344 73 80 89 12999 16180 16 2Ü014 3647 90 7771 95 1309Ö 16272 18307 2Ü82Ö 7840 1064b 13305 16314 18471 20-25 8124 1100613426 75 82 t5 8206 16 13830 16427 97 83' 8329 11175 50 35 18502 54 89V3S07 78 10 8538 11389 14105 16577 18633 8744 11531 30 16614 18825 8821 11713 14262 16761 26 Later aflosbaar. j' 68 i05 147 55 224 56 345 445 f, 613 46 Prijsen 1341 4996 1599 5001 1623 28 75 59 1757 5249 2168 5342 2211 95 2832 5504 3005 5607 56 64 750 3908 5744 79 6203 4364 41 91 6397 4472 6407 94 6594 4516 67/7 4600 89 f' 890 942 52 68 87 1128 i 9 2363 73 2439 99 2563 115 68 238 94 60 2622 84 64 455 71 501 2705 19 46 607 2837 27 76 73 80 77 2901 761 45 845 97 64 3040 99 48 901 84 9 99 34 3120 48 84 1C54 97 1149 3229 60 32 80 3312 88 37 1203 54 14 67 86 3441 1378 3525 1409 38 92 75 15/5 3683 89 3/10 1610 15 58 3810 1711 74 25 99 30 3S01 82 13 1875 44 77 64 84 67 1913 4011 19 67 29 4135 2000 44 54 92 2.30 4249 40 82 44 4382 91 4413 2215 64 32 4556 55 77 2337 90 4623 7200 4727 23 35 42 4832 52 69 88 4986 7321 5030 37 88 55 5122 64 5210 7460 28 7514 80 22 5311 51 45 7652 91 7738 5485 54 97 7873 5603 92 29 7912 95 55 5705 88 72 8004 5834 44 62 8122 5908 47 18 92 20 8331 29 37 41 80 43 8419 65 47 72 8678 6017 87 61 8717 6104 34 24 86 36 8938 88 42 6211 44 50 47 6327 0010 6401 25 26 73 6577 9113 6610 77 89 94 6743 9208 66 50 75 56 6850 9317 6920 21 7006 90 37 9/ 44 6408 71 45 82 92 84 9545 76 9775 9813 50 9901 2 10050 10200 30 99 10241 53 10430 56 84 10510 16 82 10612 17 43 79 93 95 10701 3 87 10816 11035 87 11101 21 29 30 69 77 11216 52 11340 4y 62 66 68 81 11466 11521 11603 51 11747 84 11892 95 11907 58 87 99 12099 14157 1S566 19170 12126 72 98 19213 56 14266 16643 17 12221 14318 16713 ü2 44 49 17 19314 48 59 30 25 92 81 77 85 12300 83 16805 89 17 14472 1819428 67 77 52 44 74 14501 94 19517 78 41 1693/ 53 12522 14660 57 19003 12642 90 17145 58 44 14788 58 19712 87 14856 67 19 12709 90 17202 19802 3514917 6 12 4815007 97 63 78 86 17332 64 83 97 17412 801 12822 15173 1/551 19924 67 79 17608 43 86 98 43 77 91 15273 48 20074 12923 15318 17/02 84 43 89 59 20155' 4615401 60 63 48 2417817 20253 13023 77 42 5» 13165 94 86 95 13255 15551 92 20337 79 15709 17915 56 97 46 56 86 13340 56 0120403 79 59 90 47 1343/ 8618136 86 5115867 44 20502 75 15918 18266 54 13550 45 96 65 73 54 18311 74 13707 78 18414 97 57 16000 46 20631; 68 14 99 20719 74 16118 13561 20 13205 78 1861b 20814 12 16237 17 21i 2/ 60 31 32 46 16319 48 97 73 54 18735 20963 14018 73 73 78 31 16458 84 32 59 93 64 93 18623 14104 16511 18906 34 36 75 49 6012087 Vorige tyst stond 7015 mjt. 7051.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1922 | | pagina 2