AlW.v. De ziekte van Z. H. de Paus. t J. LOTTGERING Gr. Houtstraat 5 S. J. A. KEESOM Controleeren Opmaken Balansen Hulp in de Huishouding Keukenmeisje Een R.-K. Buitenmeisje Een nette jongen Flinke dienstbode eenvoudig Meisje flink Jongmensch Te Koop P. SLUIS' Te Koop Het einde wordt ieder oogenblik verwacht. Onderhoud van Z. H. met Kardinaal Gasparri. De Paus stervende. Een rondschrijven van Kardinaal Bourne De indruk te Parijs. Ziekte van den Paus De indruk te Brussel Belangrijke bizonderheden VAN BINNENLANDSCH NIEUWS. Ned. R.-K. Volksbond. ALKMAAR Waagplein BEVERWIJK Breestraat Overwerk wegens het heerschen van de Grlep-epidemie. MARKTNIEUWS. LAATSTE NIEUWS. Men seint ons nog, dat Z.H thans bewusteloos is. Maria Engelina Eskes, Seraphinis Annie, Nicolaas Jacobus Hulsbosch en Hendrika Cornelia Aartman Maria Magdalena van Kampen en Willibrordus Koopman A. DE BOER-Koopman P. KOOPMAN D. KOOPMAN SOPH. KOOPMAN VERVEN MANTELS en HEEREN C0STÜÜMS met BEHOUD VAN MODEL R.-K. Buitenmeisje Echtpaar. z'n> Dagdienstbode flinke R.-K. Dienstbode ARTS, hervat heden de praktijk. Dagmeisje R.-K. DIENSTMEISJE, nette Dienstbode Kanfoor. nette Dienstbode een net Meisje R.-K. 2e Bakkersknecht Huisgenoot. Te Huur Motorpakschuit ALLEEN OCHTENDVOER Aangeboden Duitsche Herdershond WINKELHUIS Te koop aangeboden Te koop gevraagd Te Huur gevraagd WoningruH Uit Rome -werd Vrijdag ami de „Msb." geseind, dal op dien dag de geneesheeren den Paus op nieuw bezochten. De Paus liet na de toediening yam de Heilige Teerspijze de kardinalen tot den handkus toe. Hij zat daarbij overeind in zijn beid, met de band gesteund op zijn kussen. Bij het verlaten van de pauselijke ver trekken, verklaarden verschillende kardi nalen, dat de Paus steeds zijn helderheid van geest heeft bewaard. Zij voegden er echter aain toe, dat de aigemeene toestand' vain Zijne Heiligheid zeer ernstig is. Kardinaal Silj zeide, dat alleen een wonder den Paus kon redden. Een later telegram meldde opnieuw ver ergering van den toestand Dr. Baltdsbind zeide, dat men alleen nog hoop kon stollen in een tusschenkomsl van boven. De koorts is niet zeer hoog; zij schom melt om een temperatuur van 38,5. Het aantal polsslagen zou ook niet buitenge woon verontrustend zijn in verhouding tot de koorts, maar heigeen de bezorgdheid welkt is het aantal ademhalingen, dat 54 per minuut bedraagt. De Pans dreigt te zullen slikken. De longontsteking is gelocaliseerd tot de lin ker borsthelft, maar beide longen func- 'liouineeren niet goed meer tengevolge van een catarrh, die zich zoodanig iheeft uitge breid, dat ze geen voldoende luchtaircula- tie meer toelaat. Er worden kamferinspuiitingen in de horst toegepast. De Paus bezit voortdurend een volko men helderheid van geest en spreekt met de omstanders die zich bij zijn ziekbed bevinden, ondaniks het verbod der genees heeren. Hij begrijpt volkomen dien ernst van zijn toestand en verzoekt den kardinalen voor hem te bidden. Vrijdagavond 6 uur wend het volgende bulletin over den toestand des Pausen gepubliceerd De gezondheidstoestand van den H. Vader bleef bij voortduring ernstig. De longontsteking breidde zich niet verder uit. De temperatuur was 38,3 de polsslag 104, de ademhaling 60. Na de Heilige Teerspijze ontvangen te hebben gaf de Paus het verlangen te kennen om een onderhoud te hebben met den kardinaal-staatssecretaris Gasparri. Het onderhoud duurde twintig minuten. Niemand anders was er bij tegenwoordig. Kardinaal Gasparri is de camerlengo. Men leidt hieruit af, dat de Paus hem zijn laatste wilsbeschikkingen heeft ken baar gemaakt, daar de camerlengo, wan neer de H. Stoel vacant is, de zaken der Kcrlc leidt. Aan de „Msb." wordt uit Landen ge meld, dat Kardinaal Bourne van West minster een rondschrijven gezonden hfceft aan de geestelijkheid van het aarlsdiocees, dat als volgt luidt:. Uw ijverige gebeden -worden gevraagd voor Z. H. den Paus, die gevaarlijk ziek is. Wij gelasten, dat het gebed „pro in- firmo" jn alle heilige Missen zal gebeden worden. De geloovigen sporen wij aan, om de H. Communie tot intentie van Zij ne Heiligheid te ontvangen. Verder bevelen wij u het Allerheiligste uit te stellen na de kapittel-hoogmis in de kathedraal. Ontelbare waskaarsen brandden rond om het Allerheiligste, toen wij dezen mid dag wederom aan de kathedrale kerk een bezoek brachten. Een groote menigte lag in diepe godsvrucht neergeknield om 't behoud van 's Pausen leven af te smee- ken. Nog verklaarde de particulier se cretaris van den. Kardinaal, dat, wan neer otn dezen tijd de griep een man van 67 jaar, zooals de H. Vader is3 aantast en dat te Rome, deze ziekte altijd gevaarlijk is. De secretaris voeg de er aan toe, dat hoewel Zijne Hei ligheid een sterk gestel had, hij toch weinig hoop op genezing meer koes terde. „Met bezorgdheid zien we dan ook verdere telegrammen uit Rome tegemoet," besloot hij. De tijding van het plofseling ver ergeren van den ziektetoestand van Zijne Heiligheid den Paus, heeft te Parijs een ontzaglijken indruk ver wekt. zoowel in diplomatieke-en over heidskringen als onder de bevolking. Vrijdag werd de nuntiatuur telegra fisch op de hoogte gesteld van de ernst van den toestand en den gehee- len dag zijn de hooge en diploma tieke kringen in verbinding gebleven met de nuntiatuur om op de hoogte te blijven. Ook de Kardinalen lielen zich onafgebroken op de hoogte hon den. In de meeste kerken hebben reeds! de parochieherders aan de geloovi gen het verzoek gericht voor Zijne Heiligheid te bidden. De avondedi ties komen met berichten, dat Zijne Heiligheid op het uiterste ligt. Omtrent de ziekte schrijft de correspon dent van de Msb. te Parijs dat Zijne Hei ligheid nimmer ernstig ongesteld is ge weest tijdens Zijn leven, en dat zijn sterk gestel hem toestond bijzonder weerstand te bieden tegen de malaises, die zich op hoogeren ouderdom gewoonlijk vóór- doen. In den laatsten tijd deden zich symptomen voor, die wezen op aanvallen van uremie, maar niets liet voorzien, dat er zich complicaties zouden voordoen, die een zoo plotselinge verergering van den toestand in het leven zouden roepen. Men is overtuigd, dat het algemeen worden van de griepsepidemie en de vrij strenge temperatuur van den laatsten tijd er het hunne toe hebben bijgedragen om verschillende ziekteverschijnselen op te hoopen. Intusschen verwondert men er zich es- nigszins over, dat in den laatsten tijd, toen zich alhoewel niet direct gevaarlij ke, dan toch ernst'ge verschijnselen voor deden, niet eerder uitbreiding is gegeven aan de geneeskundige consultaties en ook de buitenwereld niet beter op de hoogte is gesteld. Kardinaal Dubois bezocht in den na middag den nuntius, mgr. Cterretti, en ge lastte onmiddellijk, dat in de basiliek van Montmartre en in de kerk van Notre Dame des Victoires, de bekende pel- grimskerk, voortdurend zou gebeden wor den voor Zijno Heiligheid. Toen kardinaal Dubois aan de nuntia tuur kwam, waren daar ook de hertog van Vendóme en tal van gezanten. Van alle kanten komen uit de Fransche departementen telegrammen binnen, die wijzen op den diepen indruk, dien de toestand van den Pau3 in Frankrijk heeft gemaakt. Te 11 uur werd te Parijs de lijding ont vangen, dlat die doodstrijd vam Paus Bene- ddetus was ingetreden. Doch gelijktijdig ontving men Ihet bericht, dat de doktoren Marohiafava en Battistóni vedkOaard had den, dat hij het onderzoek van het hart die toestand daarvan bevredigend was en dat zelfs een lióhte verbetering scheen in te treden. Desniettemin werd de beslissen de crisis hedennacht verwacht. Men is er hier echter onkundig vaal, of het eerste dan wel het tweede telegram het meest reeertt is. De plotselinge verergering in den toe stand van den H. Vader heeft te Brus sel een diepe ontroering gewekt. Men volgt met groote spanning de laatste tele grammen. 1 De kardinaal-aartsbisschop van Mecho- len en de bisschoppen van België hebben een oproep gericht aan do geestelijkheid en de geloovigen van hun diocees tot intentie van Zijne Heiligheid Paus Be- nedictus XV. Zoolang de gezondheidstoe stand van den H. Vader in gevaar ver keert, zullen de priesters eiken dag in de Mis het „Pro Infirmo" bidden. Na de Hoogmis van den dag zullen zij met de geloovigen de litanie van de II. Maagd bidden. De pastoors zullen hun parochi anen aansporen, zich bij hun geestelijk heid en hun bisschoppen aan te sluiten, ten einde door tussrhenkomst der H. Maagd Maria te verkrijgen, dat het Gode zal behagen onzen geëerbiedigden Paus te bewaren voor de kinderlijke genegen heid van het christenvolk. Over de verergering van den toestand van Z. H. vallen nog de volgende bijzon derheden mede te deelen: De verergering heeft zich vooral in <ten nacht van Donderdag op Vrijdag om streeks 4 uur voorgedaan, toen een ca tarrh ale aandoening zich openbaarde op een wijze, dat een crisis intrad. Het bleek spoedig, dat dfe aandoening de beide lon gen bereikte, welke aandoening echter niet aan longontsteking kon worden toege schreven. Dr. Cherubind, die in het Vaticaan was gebleven, werd onmiddellijk geroepen en kon niet anders dan een verergering con- stateeren. Hij bevond! Zijne Heiligheid in gedeprimeerden toestand, terwijl de moei lijke ademhaling den Paus in agitatie hield. Hij gaf onmiddellijk kalmeerende middelen, dodh de uitwerking liet rich wachten. Hij liet daarop onmiddellijk professor Bignami roepen, die reeds sinds gisteren zeer onder den invloed was door het uitblijven van hoest. Hij was daarom gaan spreken met professor Marchiafava, •dien itaiiaansch'en senator, die een zeer beroemd geneesheer is, met wien hij rich naar het Vaticaan begaf. Evenwel trad geen verbetering in. Om 11 uur 's ochtends was de toestand' dermate verergerd en was de aid'emihiailiLng zoodanig bemoeilijkt, dat men zijn toe vlucht moest nemen tot zuurstof inhalatie. Kairdinaal Mertry del Val was een der eersten die hedenochtend op heit Vaticaan aankwam. Hij was te voet van het paleis St. Martha gekomen en begaf rich aranfid. defttijik naar de Pausdtijike appartementen. Vervolgens kwamen ook de kaa-dünaten Vainmu'telli, Val va dii Bonzo, Tacci en Bicletti. De bureaux van het staatssecretariaat hebben de afdoening van de loopende zaken opgeheven. tenhvereld op de hoogte te stelten van zijbj ACCOU NTAN TS K A NTOO R toestand, tien einde de geloovigen voor hem Ie doen bidden, antwoordde die Paos: „Laat het medisch bulletin afdrukken in de „Osservatore Romano". HET LOODSWEZEN IN DE WIELINNEN. Reeds lang werd het gewenscht geacht dat in de Wielingen ook vanwege het Nederlandsch loodswezen een stoom- loodsboot wordt gestationeerd. Naar de „Msb." verneemt, zal dót nu eerlang geschieden. TEGEN DEN ACHTURENDAG. De Kamer van Koophandel en Fabrie ken te Deventer heeft besloten instem ming te betuigen met het door de Twent- sche Kamers tot de Tweede Kamer der Staten-Generaal gericht adres, houdende bezwaren tegen de 45-urige werkweek. Presentiegeld van gemeenteraadsleden afgeschaft. In de op Donderdag gehou den vergadering besloot de raad der ge meente Ede uit bezinnigingsoogpunt het presentiegeld voor de leden af'te schaf fen. Tegen de verhoogde spoorwegtarieven. Op een adres tegen de verhoogde spoorwegtarieven en de afschaffing der kilometerkaarten zijn te Middelburg 1022, te Vüssingen 2270, te Goes 777 en te Ier- seke 122 bandteekeningen verzameld. Centrale Raadsvergadering. In het Beursgebouw te Amsterdam hield Woensdag de Centrale Raad van den Ned. R. K. Volksbond eene bui tengewone aigemeene vergadering ter afhandeling van de punten, die bij een vorige vergadering moesten wor den uitgesteld. Er waren aanwezig 147 afgevaardig den, vertegenwoordigende 77 afdee- lingen. De heerschende griep was ook hier oorzaak van de afwezigheid van meerdere afgevaardigden. De voorzitter, de heer J. V/. Smit wijdde in zijn openingsrede uit over den toestand van het oogen blik en over de nabije toekomst. Ac tie en waakzaamheid zijn beide noo- dig, meende hij, en zette nader uit een waarom. De voorzitter van de Federatie van R. K. Volks- en Werkliedenbon den in Nederland, de heer Henri Her mans, was mede aanwezig en werd hartelijk welkom geheeten. De notulen, die den afgevaardig den te voren waren toegezonden, lok ten geen op- of aanmerkingen uit. Voorzitter deelde mee, dat nieuwe af deel in gen gesticht waren op Wieringen, in Moor drecht en Bovenkarspel. Hij heet de Dr. Baittistind was lot 2 uur in <ïen, nacht vertegenwoordigers daarvan welkom. bij Zijne Heiligheid gebleven, dlie daarop was ingeslapen. Mgr. Migone, geheim ka merheer en ridder Voginli, kamera'djuid'aiVt, dr. Amgeli en enkele familielecten waren blijven walken. -ï Tegen half 11 uur 's ochtends zijn de •kardinalen rnaaT ide Pa'latijnsohe kapel ge gaan, waair Mgr. Zampini het H. Oliesel •kwam 'halen om dit «an Zijne Heiligheid te brengen. Gisteravond had Zijne Heiligheid rich onderhouden met zijn notaris betreffende zijn laa tsten wil, zulks niet tegenstaande ©ogenschijnlijk een kleine verbetering in den 'toestand was ingetreden. Tijdens een gesprek met een prelaat uit zijn omgeving gedurende de laatste 3 da gen had de Paus meermalen gesproken over het consistorie, dat in zijn voorne men lag omstreeks Pasdhen te doen plaats hebben. Hij had bovendien zijn bijzondere voldoening er over uitgesproken eerst- daagsch het Belgische vorstenpaar la ontvangen, wat wel een bewijs is, dat Zijne Heiligheid zelf niet bijzonder ongerust over rijn toestand was. Toen Zijne Heiligheid gevraagd werd. wat het beste middel zou zijn om de bui- Nieuwe afdeelingen zijn in voorbe reiding te Monnikendam en te Rilland. De Ned. R. K. Volksbond zal het gouden priesterfeest van zijn door- luchtigen beschermheer, Mgr. Callier, zeker niet onopgemerkt laten voor bijgaan. Onderscheiden mededeelingen wer den gedaan en nog eens aangespoord tot medewerking met de K. S. A. Ter sprake werd gebracht als eerste punt der agenda Meerdere ontwikke ling in de kleine afdeelingen. Het C. B. meende, dat ook in de kleine afdeelingen wel gewerkt wordt. Over hetgeen daar werd gedaan ter ontwikkeling kan het C. B. zeer te vreden zijn. Het werk kan aan de af deelingen worden overgelaten. Weer kwam ter sprake de plaats van vestiging van Bureau en Secretariaat. Na ampele discussie werd besloten de beslissing daaromtrent aan te hou den en te Leiden te blijven. Nader werd vastgesteld, dat ieder van en lid der standsorganisatie een cent pej week moet bijdragen voor Herwonnen Levenskracht. Nog altijd zijn er, die in deze het voorschrift niet opvolgen. De Cen trale Raad spreekt zich eenparig uit voor de verplichting in deze. In den breede wordt gediscussieerd, hoe de afdeelingen vooraf zullen kenns krijgen van instellingen en stichtingen in den Bond. Een voorstel Anna Pau- lowna daaromtrent werd aangenomen. Tegen het vergaderen op Zondag door commissies, werd door enkelen bezwaar gemaakt. Rector Jansen deelde mee, dat hij, buitengewone gevallen uitgezonderd, niet op Zondag kan komen spreken. Bij de behandeling der begroot in g kwamen de nieuw op te richten in stellingen ter sprake, zoomede de in richting der Federatie en uitbreiding van het Bureau. De heer Hermans zette uiteen, waar om uitbreiding met een penningmees ter en een jurist noodig was. Het groot te nut, dat de laatste voor onze orga nisatie kan afwerpen, schetste hij breed. Na uitvoerige discussie werd het voor stel aangenomen met 71 tegen 62 stem men. De subsidieering van plaatselijke vrijgestelden lokte mede breede dis cussies uit. Verworpen met 99 tegen 31 stemmen. De contributie werd gebracht op 70 ent. per jaar per lid een verhoo ging aan het C. B. alzoo van 10 ent. De begrooting werd vastgesteld tot een bedrag van 267.50 met een post onvoorzien van 741. De bijdrage R. K. Universiteit. door de leden werd vastgesteld. De wijziging der statuten en van het huishoudelijk reglement van den Centr. Raad werd kortelings besproken, doch daarna aangehouden tot de verga dering van April. De G. A., Rector Jansen, sprak de vergadering op hartelijke wijze toe. Eenheid, waarheid en vertrouwen wil de hij voor en door de leiders. Voorzitter Smit kondigde zijn voor nemen aan, in April als voorzitter af te treden, na 30 jaar bestuurslid en 14 jaar voorzitter te zijn geweest. Zijn tijd is gekomen, meent hij. Alzoo op de eerstkomende vergade ring verkiezing van een voorzitter. Met een dankwoord sloot de voor zitter. MUNT-WERKZAAMHEDEN IN 1921 In liet jaar 1921 zijn aangeimi ïvt: 1. voor rekening van bijzondere personen: 409,001 stuks dukatenII. van regee- riingswege: a. voor Nederland: 600,000 10-oent strikken, 126.000 1 cen ts t ukken, 7500 Y2-centstukkenb. voor Naderl.- Inldiië: f 2.500,000 halve guldens 6.000.000 K grildens N.-I., f 4.700,000 1/10 guldens N.-I., f 2.000,000 5-centstuk ken N.-I., 712,000 21/, centstukken N.I. 630,000 1-centstukken N.-I., 20.000 1/, centstukken N.-I. land 19,100,000 stuks (nominaal waarde f 633.500) en voor NeiI.-In<Lië 211,480,000 stuks (nominale waarde f 16.562,0001. Van regeerfngrsvege zijn ingetrokken; a. in Nederlend: 304 rijksdaalders 760, 1956 guldens f 1956, 22 halve goèderu 11, 124,998 25-centstukken /31.249.5a 87,255 10-cent-stukken f 8725,50, 1067 5- centstukken f 53,35, 5201 21Z>oentstukken 130,0214, 76817 1-centstukken f 768,17, 984 1/,-centstukken 4,92. tot een nomi nale waarde van 43.658.4CI4 (benevens 163,70 lZj door brand beschadigde spe cie) b. in Nederlandsch-Indiê: nihil. ONREGELMATIGHEDEN. In de vergadering van de Tweede Ka merclub van den Vrijheidsbond op 20 Januari ia de tegen het Kamerlid Al- beda uitgebrachte beschuldiging le» sprake gebracht aangaande onregelmatig* Leden in het bestuur van „Ons Huis" te Groningen, zooals die in da bladen zijn vermeld. De Kamerclub achtte een onderzoek in deze noodzakelijk, om te kunnen vaststellen, of de heer Alberda als lid van de club zal kunnen worden gehandhaafd. Op verzoek van den hoer Alberda al aan de afdecling Groningen van den Vrij heidsbond worden verzocht eene corn-mis ter zake advies zal uitbrengen. De N.V. Koninklijke Pharmaorutische Fabriek v.h. Brocad©3 en Stheeman heeft namens de Koninklijke Piiarmaseutisch* Handelsvereeniging te Amsterdam, Plior- maceutische Groothandel der Amsterdam- sche Chininefabriek te Amsterdam, Schmalz en Werlieh te Amsterdam en de Coöperatieve Apothekersvereeniging te Utrecht den Minister van Arbeid het volgende telegram gezonden „Ondergeteekenden, al'en geneesmidde lenfabrikanten of handelaren verzo kea dringend en omgaand onsrelimit erde ver gunning tot overwerk in verband met en gedurende de griep-epidemie, anders loopt de geneesmiddelenvoorziening in Nederland spaak. Zijn bereid tot monde linge toelichting ten alle tijde, doch ver zoeken omgaand vcorloopige vergunning." HOOFDDORP, 19 Januari 1922. Tar« we 1ste soort f 11,5012. Tarwe 2do soort f 10.5011.25. Rogge f 1111.50. Haver f 12.5013.50. Witte Duiveboo aea f 21.5022.50. Paardeboonen f 1313 0. Groene erwten f 1820. Karwei f 28— 30. Kanariezaad f 1414.50. LEIDEN, 20 Jan. Vee. Aangevoerd 397 runderen, 87 kalveren, 1484 scha pen, 6 stieren f 200490, 39 kalf- eu melkkoeien f 220—635, 132 vare» koeien f 160340, 153 vette ossen f 300—670, 100—140 ct. schoon a, d. haak, 17 graskalveren 135—135, II vette kalveren f50—16 0, 131210 ets., 76 nuchtere kalveren f 7—21, 928 vet te schapen f 4669, 8896 cis., 561 weide schapen f 32—50, 768 magere varkens (voor fokkerij voor Londen) f 1635, per K.G. levend gewicht 70 cis. 109 biggen f 6—10, 6 bokken of geiten f 5—12. Kaas. Aangevoerd 52 partijen kaas Besteed werd voor le soort Goud- scc kaas per 50 K.G. van f 68—73. 2e soort f65—67, le soort Leidsch» kaas per 50 K.G. van f 5660, 2e soort f 50—55. Handel matig. Aan de Stadswaag gewogen.- 42 partijen, 1723 stuks 13.197 K.G SCHAGEN, 19 Januari 1922 58 Gelde- koeien (vette) 350555; 6 Kalikoeten 380575; 17 Nuchtere kalveren, f 14 26. 60 Schapen (vette) 3651. 536 O veehouders, 2740; 144 Varken» (vette) p. K.K. 0.60—0.72; 124 Biggen, f 1018; 48 Konijnen f 0.252.50; 69 Kippen, f 1.503.80 K.G. Boter, 2.15—2.35; 2839 Kijpeieren 14—16. Hiervan voor bijzondere f>ersonen 409.001 stuks en van regeeringswege voor Neder- LZ.H. de Paus bewusteloos Heden overleed, tot onze die pe droefheid, na meermalen te zijn voorzien van de H. H. Sa cramenten der Stervenden, on ze geliefde Zuster, Mevrouw Weduwe van den Weledelen Heer JOANNES THEODORUS ANTONIUS SCHUVER, in den ouderdom van ruim 85 jaar. M. M. ESKES W. J. H. ESKES Exec. Test. Amsterdam, 20 Januari 1922. St. Bernardusgesticht, Nieuwe Passeerderstraat. Eenige en aigemeene kennis geving. Hiermede vervullen wij den treurigen plicht u kennis te ge ven, dat na een kortstondig lij den, na voorzien te zijn van de H. H. Sacramenten der Ster venden, in den ouderdom van 36 jaar te Oudenbosch is over leden, onze geliefde Broeder en behuwd-broeder, de Eerw. Broeder (in de wereld C. H. J. LAGER- BERG), Overste van het Instituut St. Louis te Oudenbosch. Uit aller naam, A. M. BRINKMAN-Lagerberg J. J. BRINKMAN. Haarlem 20 Jan. 1922. Heden overleed tot onze die pe droefheid, na een langdurig, doch geduldig lijden en voor zien van de H. H. Sacramenten der Stervenden, onze innig ge liefde dochter, zuster, behuwd zuster en tante '.u den jeugdigen leeftijd van 20 Jaar. Uit aller naam, Q. L. FRERIKS W. E. FRERIKS- Neelissen en kinderen. ''Kelenzang 20 Jan. 1922. ~eli, rje en aigemeene kennis geving. Den 4en Februari hopen onze ge liefde ouders den dag te herdenken, waarop zij vóór 12 Y, jaar in den echt zijn ver bonden. Dat God hen nog lang moge sparen is de wensch van hun dank bare kinderen. CORRIE NICO RIEKA JOSEPH TONNY PIET ARNOLD JAN CHRISTIAAN Bennebroek, 21 Januari 1922, Den 5en Febr. hopen onze geliefde Ouders den dag te herdenken, dat zij vóór 40 jaar in den echt werden verbon den. Dat zij nog vele jaren in hel mid den hunner kinderen door mogen brengen, is ons aller wensch. K. LOOY 3. LOOY-Koopman K. KLEIJN P. KLEIJN-Koopman JAAP KOOPMAN E. KOOPMAN-Marijs. P. KLAVER M, KLAVER-Koopman K. HOUWAART A, HOUWAART-Koopman C. DE BOER Biedt zich aan een 30 jaar, goed kunnende naaien, voor een betrekking, liefst niet waar kin deren zijn. Br. onder No. 1743 bur. van dit blad. Met Mei a.s. gevraagd te Heemste de (dorp), Echtpaar zonder kinderen, middelbare leeftijd, man z.b.b.h.h„ vrouw voor al 't huiselijk werk. Vrij wonen, vuur, licht. Loon 8 per week. Br. onder No. 1725 Bur. van dit b(ad. Gevraagd, tegen Febr., In klein ge- van 8 tot 4. Liefst boven de 16 jaar. ZIJLWEG 22 te Overveen, boven Pijl. Gevraagd in een burger gezin een of buitenmeisje. Koken geen ver- eischte. Loon f 300 A f 350. Brieven onder No. 1721 Bur. van dit blad. Gevraagd een nette van 8 tot 4 uur. BOSCH, KL Hout straat 26. Mevrouw Kok vraagt voor spoedige indiensttreding een net meisje. Aan melden 's-avonds tusschen half 8 en half 9. Raamsingel 28, Wegens huwelijk zeer net of Noodhulp gevraagd. Voorkeur R.K. Uitstekend kunnende koken. Voor vast. Loon f 500. Zich aan te mel den bij Mevr. VAN STEIJN, Koe duinweg 6, te Aerdenhout bij Haar lem. Terstond gevraagd niet beneden de 17 jaar. Adres: P. PRINS, Amsterdamschevaart 18. gevr., liefst van buiten, voor dag en nacht. Adres: Kleverlaan 70. 1680 Gevraagd tegen 15 Febr. leeftijd liefst boven twintig jaar. Adr. S. v. SON, Voorstraat 162, Wijk aan Zee. Aankomend meisje gevraagd, voor lichte kantoorwerkzaamheden. Br. onder No. 1146 bur. van dit blad. GEVRAAGD gevraagd voor boodschappen en win- kelwerk, kunnende fietsen, ongeveer 15 5 16 jaar. Adres A. v. BEAU MONT, Wagenweg 271. niet beneden 18 jaar. P. DEKKER, „Klein Stations Koffiehuis", Sant poort (Station). In een klein gezin wordt met Fe bruari gevraagd voor den dag of dag en nacht. Br. letter A Advert. Bur. M. KOKKEL KOREN, Overveen. Terstond gevraagd wegens ziekte der tegenwoordige een of noodhulp met huiselijk verkeer, niet beneden 18 jaar, liefst van buiten, bij Mej. J. F. ROOZEN, Bronstee, Heemstede. Mevr. JACOBS, Julianastraat 6, vraagt legen 1 Februari een net goed kunn. koken en werken. Firma J. B. VAN DER SCHOOT, Hillegom vraagt voor kantoor Zij die op bloemistenkantoor werk zaam geweest zijn, genieten de voor keur. Sollicitatie schriftelijk. Er biedt zich aan een vier en een half jaar bij het vak werk- zaam en van goede getuigen voorzien. Br, onder No. 1745 Bur. van dit blad. Aan heer of juffrouw wordt te Medemblik plaatsing als huisgenoot aangeboden tegen nader overeen te komen voorwaarden, bij nette R.-K. menschen. Br. onder No. 1526 bur. van dit blad. 2 Kamers, gemeubileerd of ongemeu bileerd, desverkiezend met kost. Adres: KERKLAAN 45. Heemstede. Te koop door omstandigheden een nieuwe motorpakschuit, lang 18.50 M„ breed 3.05 M. met tent en salon- roefje. Motor R. O. Goedkoop 14 P.K. Adres: Werf „Dageraad" v.h. Wed. J. BOOT, Woubrugge. of te huur gevraagd door R.-K. Jon gelieden, die wenschen te trouwen, een woning, tegen Juni of eerder, liefst te Heemstede. Brieven onder No. 1648 bur. van dit blad. DtJ VOEDERING MET IS KIPPENHOUDEN VOORDEELIG Mc» lette op veriegelde verpakking Te Heemstede gemeubileerde zit- en slaapkamer met volledig pension, rustig gezin, voor Heer of dame. Br. onder No. 1622 Bur. v.d. bi. te koop aangeboden, raszuiver met stamboom. Adres: B. H. STEFFENS, Hoogstraat 10. te koop met 2 spiegelruiten» bevat winkel, 5 kamers, keuken, tuin met schuur en inrijpoort. Koopsom 7800, gelegen bij Brouwersplein. Brieven Bureau van dit blad onder No. II20. Een beste Meikgeit (mei Stamboek- bewijs). Adres: VOSSEDWARS- STRAAT 17. Hilelgom. Een burgerwoonhuis met 2200 vlerk meter beste tuingrond en groote stee nen schuur, met vrije inrijpoort aai den Rijksweg tusschen Vclsen en Be verwijk. Voor alle doeleinden ge schikt. Te bevragen bij S. ZONNE VELD, Bankelaan 208, Wijk aan Duin. een Boter- en Kaaszaak, liefst in Noord-Holland. Br. fr. leller B, agent N. H. Crt., Nieuw-Vennep, J. B. BOELé. Klein bovenhuis of 2 ongem. ka mers met keuken of cabinetje tegen maligen prijs door twee dames. Br. onder No. 1750 bur. van dit blad. tegen voorjaar wordt te Haarlem of omgeving, vrij huisje of ben. woning tegen vrij huis te Uithoorn gez. f 5 Der w Er br. ALGRA, Uithoorn.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1922 | | pagina 3