Kei, D.K. Bood van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden afd Haarlem LOURDES Stadsnieuws. Woensdag 1 Februari fs avonds 3 uur DAMIAATJES MAANDAG 30 JANUARI 1922 44ste JAARGANG No. 14053 PEK KWARTAAL T 3.25 PER WEEKf 0.25 FRANCO PER POST PER KWART. BIJ VOORUITBETALING f 3.57»/., BUREAUX: NASSAULAAN 49, HAARLEM. TELEFOON 1423, 2741 EN 1748. POSTREKENING No. 5970. ADVERTENTIËN 35 CENTS PER REGEL. DIJ CONTRACT BELANGRIJKE KORTING. Dit nummer bestaat uit 2 bladen. De Aartsbisschop en de Bis schoppen van Nederland aan de hun toevertrouwde Geeste lijkheid en Geloovigen ZALIGHEID IN DEN HEER. AGENDA 31 JANUARI De ontslagaanvrage van den heer O. van Tussenbroek. Verkooping. zal de Weleerw. kapelaan A. W. J. LUHN in de groote zaal der St. Jozef-Gezellen Jansstr. 59 een lezing houden over MET LICHTBEELDEN. ZEER INTERESSANT. Personalia. Garmzoensbenehten. Commissie voor den invoer in Amerika. Meyerinkavond. Feestavond Haarlemsche Ilandels- schoolvereeniging. VAN ONZE RECHTBANK Verkiezing Kamer van Koop- handel. Een kinderfeest J. J. WEBER ZOON. Opticiens Fabrikanten. Koningstraat 10 Haarlem. Telegrafisch Weerbericht. J*5l 1 NIEUWE HAARLEMSCH DE ABONNEMENTSPRIJS BEDRAAGT VOOR HAARLEM EN AGENTSCHAPPEN i COURANT Eerste Blad. Het zal u reeds bekend zijn, B. G., dat •Set God behaagd heeft onzen Heiligen Va der Paus Benedictus XV tot zich te roe pen. Dit onverwacht overlijden van den beminden Opperherder dompelt de gohec- Ic katholieke wereld in diepen rouw. Maar ook zij, die niet tot de Katholieke Kerk behooren, zullen getuigen, dat in den per soon van Paus Benedictus XV aan de we reld een man ontvallen is, die zijn grooten en wereldomvattenden invloed altijd door beeft aangewend om weer vrede te bren gen op aarde en te verzachten het lijden, door den Moedigen strijd over de wereld gebracht. In het begin van den oorlog tot het op perbestuur der Kerk geroepen, heeft Hij niet opgehouden zijn invloedrijke bemidde ling aan te wenden en zijn stem le doen hooren, om de machtigen dezer wereld te bewegen den Moedigen strijd te staken. Be treurend de verwijdering tusschen de kin deren van eenzelfden Vader in den hemel door den verschrikkelijken oorlog gebracht, heeft Hij getracht allerwegen verbroedering te bevorderen, door de christelijke naasten liefde le prediken. En aan de wereld een voorbeeld willende geven van het beoefe nen dier deugd heeft Hij met offervaardige liefde door onbekrompen vrijgevigheid ge tracht in alle landen zonder onderscheid nood te lenigen, lijden te verzachten en hulp te verleenen zooveel in zijn vermogen was. Hog in den allerlaatsten tijd heeft Hij her haaldelijk een beroep gedaan op de mild dadigheid van de Katholieken der gansche Wereld om de noodlijdenden in Rusland te hulp te komen. Telkens weer heeft Hij er op gewezen, dat alleen wanneer de men- schen diep doordrongen werden van den plicht der christelijke naastenliefde een blij vende vrede aan de wereld zou zijn verze kerd en de sociale strijd kon worden voor komen. Nog op zijn sterfbed heeft Hij ge- gegd, dat Hij voor den vrede der wereld faame zijn leven ten offer wilde brengen. Zoo heeft Paus Benedictus XV geduren de de ruim zeven jaren van zijn roemrijk Pontificaat voor vrede en liefde onder de menschen geijverd, wetend dat Hij zoo be vorderde het heil van Kerk en Maatschappij en is Hij alles voor allen geworden om al len voor Christus te winnen. Welnu, B, G., vergeten wij zijne verma ningen niet en toonen wij te zijn dankbare kinderen door voor de ziclerust van ons al ler Vader in Christus te bidden. Wij bepalen daarom als volgt: 1. In alle tot het Aartsbisdom en de Bisdommen van Nederland behoorende ker ken, alsmede in de kapellen, waarover een Rector is aangesteld, zal binnen een week na afkondiging van dit schrijven voor de Bielerust van Z. H. Paus Benedictus XV een plechtige of een gezongen uitvaart gehou den worden, waarbij de geloovigen worden Verzocht de H. Communie te ontvangen. 2. Totdat de verkiezing van den nieu wen Paus bekend is, zullen de priesters in ide H. Mis het gebed „pro eligendo summo Pontifice" „voor de Pauskeuze" bidden, (Imperata pro re gravi). 3. Na iedere vastgestelde H. M13 zullen Idoor den priester met de geloovigen gebe den worden vijfmaal het „Onze Vaderen „Weet Gegroet" om Gods bijstand af te ismeeken over het Conclaaf. En zal dit Ons schrijven op de gebrui kelijke wijze in alle tot het Aartsbisdom en de Bisdommen van Nederland bchooren- jde kerken, alsmede in de kapellen, waar over een Rector is aangesteld, worden voor gelezen op den 4den Zondag na Driekonin- |cn. Gegeven den 23 Januari 1922, f H. VAN DE WETERING. Aartsbisschop van Utrecht. f A. J. GALLIER, Bisschop van Haarlem. J- L. J. A. H. SCHRIJNEN, Bisschop van Roermond. f P. A. W. HOPMANS, Bisschop van Breda. t A. F. DIEPEN, Bisschop van 't-Hertogenbosch. Sociëteit „St. Bavo". Reddingsbri gade, 8 uur. Rechtskundig bureau van half 9 tot half io. Groenten- en fruit handelaars, 8 uur. Verbandcursus Vrouwenbond, 8 uur. OoiUectanlien St. Josephskerk, 8 uur. Afdracht Grafi sche Bond, 8 uur. „De Kroon''. Groote Markt. Bioscoop. „De theefilm''. Oud-Holland. VerwuJft. Strijk orkest. Bisschoppelijk Museum. Jansstraat. Dagelijks, uitgenomen Zaterdag, Zon- en feestdagen toegankelijk. R.K. Leeszaal en uitleenbibliotheek. Jansstraat 49. Dagelijks geopend van 10 uur tot half 1, van 25 en van 7iu uur. behalve des Maandiagsoohtends en Zon- en feestdagen. R.K Arbeidsbeurs voor mannen. Ged. Oude Gracht 39, Alle werkda gen voorm. van 912 uur, nam. van 2 5 uur. Zaterdags alleen van 912 uur. R.K. Arbeidsbeurs voor vrouwen. Kleine Houtweg 13. Alle werkdagen voorm. van 10—12 uur, nam. van 2—4 en van 8—9 uur. Wij onvingen het volgendte afschrift van een schrijven, dat door het bestuur van het Museum van Kunstnijverheid is verzonden aan denWelEdelgeb. heer O. van Tussenbroek, directeur van het Mu seum v. Kunstnijverheid. Het bestuur der Vereeniging tot Be heer van het Museum v. Kunstnijverheid en de School voor Bouwkunde, Versie rende kunsten en Kunstambachten te Haarlem, heeft in zijn vergadering van Zaterdag 21 dezer, Uwe ontslagaanvrage 23 November 1921 ontvangen be handeld. Eerdere behandeling was niet wel mogelijk, voornamelijk omdat de uit slag van de behandeling der Gemeentelijke begrooling voor 1922 in den Raad der Gemeente Haarlem afgewacht behoorde te worden. Mot groot leedwezen nam het Bestuur kennis van Uw verzoek om ontslag als Directeur der instelling, aan wellke gij van uw aanstelling af uw volle energie en werklust hebt gegeven. Gij hebt gemeend hel besluit daartoe te moeten nemen in hoofdzaak om twee redenen. Ten eerste, omdat gij overtuigd zijt, dat, indien de begrooting van het Museum, door u met de uiterste zuinigheid opgemaakt, nog als gevolg van de voorstellen van B. en W. aan den Gemeenteraad met 1600 zou moeten worden verminderd met wdlt voorstel de Raad zich inlusschen ver- e enig de de meest bescheiden exploitatie in uwen en onzen geest onmogelijk zou 'blijken. Ten tweede, omdat gij u gegriefd gevoelt door de uitlating van een der leden van het Haarlemsche Gemeentebestuur, als zoude het Museum geen Haarlemsch belang zijn. Het bestuur begrijpt uwe beweegrede nen volkomen; ook het bestuur werd ge troffen, zoowel door óe onthoudng van de noodige gelden door den Raad als door bovenbedoelde uitlating. Het meent ech ter, dat Zich na de indiening van uw ont slagaanvrage omstandigheden hebben voorgedaan, welke èn d'e onthouding der gelden èn de uitlating, die u griefde, in een ander licht stellen. De Minister van Onderwijs Kunsten en Wetenschappen heeft namelijk bericht, dat hij in de thans aanhangige begrooting van zijn Departement aan de Staten-Ge- neraal voorstelde het subsidie van het Museum voor het jaar 1922 met 1000 te verhoogen. Eene Commissie is hier ter slede en cMsrs werkzaam, om te trachten van particuliere zijde financieele steun te erlangen. En uit de vele bewijzen van be langstelling en waardeering van uw werk ontvangen, ook van kunstenaars van er kend gezag, is gebleken, dat het Museum van Kunstnijverheid onder uw beheer al- gemeene belangen dient dan het specifiek gevoelig voor kan zijn, dat het geen Haarlemsch belang genoemd wordt. Evenwel is het bestuur thans nog niet in staat te bepalen, of de exploitatie van het Museum op de in de laatste jaren ge volgde wijze kan voortgezet worden; im mers de verhooging van het Regeerings- subsidie door den Minister van O. K. en W. in de bcgrooting van zijn departe ment voor 1922 opgenomen, vereischt nog de goedkeuring van de Staten-Generaal, en financieele toezeggingen van particu liere zijde in concreten vorm, hebben het Bestuur nog niet bereikt. Zoodra om 1 r- - de financieele positie van het M'uscrfn voor de volgende jaren zekerheid be slaat, zal het Bestuur u daarvan mededee- lir.g doen. Het staat ter zake achter u. Het bestuur heeft u in bovenstaand'zijn standpunt uiteengezet, in het vertrouwen, d'at dit door u gedeeld zal worden; het is van oordeel, d'at, nu door zoovelen, die in deze materie tot oordeclen bevoegd zijn, uw werk beschouwd wordt een alge- meener belang te dienen dan het Haar lemsche, er voor u rijn de financieele moeilijkheden opgelost aanleiding kan bestaan uw ontslagaanvrage nader te overwegen. Alvorens d*us op deze te beslissen, zou de het Bestuur gaare vernemen, tot welke conclusie deze overweging u leidt. Naar de meening van het bestuur is er voor u afdoende grond om op inwilliging van die aanvrage niet langer aan te dringen. Het Bestuur voornoemd, w.g H.VAN ASBECK, Voorz. w.g. J. DE JOSSELIN DE JONG, K. v. d. C. loco-secretaris. Notitie van de pcrcoeJen, die verkocht zijn to .|H NiOlarisfhjii^'j Bijdar.difeitraat Deze als propaganda bedoelde avend is toegankelijk voor alio kath Kantoor- en Winkelbedienden. TOEGANG VRIJ 1, bij den Zijlweg, te Haarlem, op Don derdag 26 Januari 1922. Notarissen A BERTLING en G. WOL- ZAK Hzn. No. 1. Een Winkel- en Woonhuis, Erf en grond te Haarlem aan de Leidsche- straat. Get. no. .18 A zwart en rood Op gehouden, 8400 No. 2. Een Woonhuis, Erf en Grond. Get no 20 Idem, 8650 No. 3. Een Winkel- en Woonhuis, Erf en Grond, get. no 20 A zwart en rood Idem, f 11,900. No. 4. Een perceel Bouwterrein te Haarlem aan de Jan van Ni eu'.venhuizen - straat. No 5. Een perceel Bouwterrein allsv. No. 6 Een pore Bouwterrein aitsvoren De percoelen nos. 4, 5 en 6 gecombi neerd, J. B. Lasscihuit, qq, f 4215. No 7 Een peToeel Bouwterrein aan de Leidisdhezijstraat. P. van Strien 3540 Woensdag I Februari hoopt do heor 3. 3. Walter den dag te herdenken dat hij voor 25 jaar benoemd werd tot con ciërge aan de school voor den werkenden stand, hoofd de heer Bijkerk. P. C. BITTER Den lsten April a.s. zal de heer P C Bitter, assistent' aan het postkantoor alhier, den dienst met pensioen verlaten. Deze ambtenaar is bij vele stadge- nooten geen onbekende, daar hij veie jaren belast is geweest met den ver koop van postzegels etc. en een der weinige assistenten, die in 1894 den overgang van het postkantoor in dc Smedestraat naar het tegenwoordige medemaakte. Volgens geruchten wordt het nieuwe postkantoor aan de Ged. Oude Gracht met Februari a.s. in gebruik geno men; het is te hopen dat de heer Bitter, welke op het oogpnblik wegens rheumatiek buiten dienst is, spoedig mag herstellen en den overgang naar mzijn derde kantoor mede mag maken. Aan <Jien adjudant-onderofficier van de Militaire Administratie P. A. van 't Wout van het ioe Regt. Infanterie wordt te rekenen op n Februari a.s. den zilve ren gesp voor 30-jarigen trouwen drenst toegekend. Het „Wlcbld. v. BI -Gitschrijft: Men deelt ons van de zijde van bo venstaande Commissie het volgende mede: „Reeds in het afgeloopen jaar was door den Bond van Bloembollenha/n- delaren eene Commissie uit de ledem der Amerikaansche groep benoemd, leneinde steeds geroed te zijn om alle omstandigheden die zich bij den ex port van bloembollen zouden kunnen voordoen, terstond op de meest doel treffende wijze in het algemeen vak belang te kunnen beoonJoelen en dja stappen te doen, die eventueel noodig mochten zijn ter verzekering van dat belang. Wegens de steeds toenemende werk zaamheden dezer Commissie en het bijzonder groot belang van haren ar beid voor het geheele bloembollen- bedrijf, is zij bij den aanvang van het nieuwe jaar uitgebreid met vertegen woordigers der Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur en van hef Hollandsch Bloembollenkweekersge- noolschap, zoodat de Commissie thans geacht kan worden het geheele vak te vertegenwoordigen. Uit den aard der zaak kunnen om trent de werkzaamheden der Commis sie voorloopig geen modedeelingen worden gedaan, daar haar arbeid groo- tendeels bestaat uit vertrouwelijke be sprekingen met autoriteiten, die voor publicatie niet in aanmerking komen. Zoo werd o. a. terstond na de aan komst hier te lande van den Neder- landschen gezant te Washington. Mr. Everwijn, met de meeste bereidwillig heid door Zijne Excellentie aan de Commissie gelegenheid gegeven tot een conferentie ter zake. De Commissie staat in geregelde ver binding met eene Commissie van drie Nederlandschc vakgenooten, in de Ver- eenigde Stalen gevestigd, die zsjer goed ingelicht zijn over den gang van zaken aldaar, zoodat men in Nederland steeds geregeld op de hoogte gehoucta 1 wordt van alles wat in Amerika ge schiedt in verband met den invoer van bloembollen. De vakgenoolen in Nederland kun nen dus overtuigd zijn, dat er voor hunne belangen gewaakt wordt, en dat al het mogelijke wordt gedaan of vooj*gr$id pen. (jagesloorden en onbelemmerden invoer van bloembol- leu in Amerika te verzekeren- Er zijn en worden in de laatste dagen zeer sombere geruchten verspreid, waarvan de Commissie, ondanks haren ui kie menden inlichtingendienst in Amerika geenerlei bevestiging heeft. Zij ge ooft derhalve le mogen aannemen, dat die geruchten meer op fantasie dan op een werkelijke basis berusten." Zaterdagavond had do two cd a „Meye- rink-avond" plaais in den Stadsschouw burg, dio evenals do eerste uitstekend geslaagd is, al hadden sommige nummers er wel wat onder te lijden, dat enkele deelnemers op de ziekenlijst stonden. In do pauze werd hot financiëel re sultaat van den avond bekend gemaakt. Do heer Meyerink had aanvankelijk nooit gelaeht evenals het vorige jar weer f 3000 bij elkaar te krijgen, met het oog op de slechte tijden. Het was hem echter aangenaam mode te doelen dat het batig saldo f 3800 was geworden. Spreker bracht daarna dank aan Mej. Mons voor haar tienjarigo trouwe assistentie. Daarna was hot woord aan Dr. Kers bergen dio namens bet Lighalfondsbo- stuur den heoren MusMeyerink harte lijk dank bracht voor hun jarenlang onbaatzuchtig sir even; a's een kle'u be wijs hoe dit door hun gewaardeerd wordt bood spr. Mevr. Meyorinlk 2 paar zilvoren couverts aan en den heer Meyerink een boekwerk. De Meyerink-avond mocht goed ge- slaagd heeten. Men schrijft ons: Be buigt Ik buiig! en naar iik vermoed velen met mij, te oordeclen naa,r de op <le soiree van de leerlinglodenafdeeling dezer vereeniigling, gehouden op Zaterdagavond l.L in „Zang en Vriendschap", hoerscikiende gezeltigilieidiss feer. Na in ihet intieme zaaltje kennis te heb ben gemaakt mei 'i vlot spelende H. H. V. strijkje en na de speech van den voor zitter, dien heer C. J. Verroeo, die alle aan wezigen hartelijk welkom heette, in hol bijzonder oeniige heeren leeraren en de be sturen van de 'diverse zusterveroeniigingen, roos .het schermpardon scheurde heit scherm in twoeënJV) en worden we door één der cabareiarüslen onthaald op een Holtandscih liedje „Zijn Exodlfentie", van J- C. van Elibuirg. Bij het volgende nummer dacht ik zoo waar Spoeiuhofl' te zien en te hooren, als de ontbrekende haardos en artisticiteit mij niet uit den waan 'hadden geholpen. Het was do hoer van Swaaningen, die heel verdienstelijk oemi©» guilaarliöd'jes zong, hoewel zijn slem te zwak block. De Englisah song „Thipping thider through a tlliraw", gezongen dloor oen pot verteerende tennisclub, doe d.inij waterlan den naar do „limonade mol oen rietje". Hot goheel maakte oen echten zomorschen indruk, welke nog versterkt word door d'e temperatuur in de zaad. Hierop volgde een achler-de-sdbcrmien- anet-'Ziuiwr-iNederlandsch-'Uiilspraalk-riingen- Jordaanbewoner, die zijn evoluties vóór de schermen voorlizelte en tot aller ver wondering een beschaafd chansonnier bleek te zijn, die mot zijn lied „Mario nettes" veel succes had. Op deze Sinil-Nicolaassui-prise vougdie de opvoering van bot kluchtspel: „Eert huis met commensaals", van de onbekende grootheid I. Mamnoary. Dit was het glans punt van den avond en 'n inslaand suc ces. Ik heb verbazend gdlachen oon het vermakelijke spel van den Amerikaan Doil- temburg (J. Clausing) en d'cn commensaal Karmijn (J. Doodtóhecfver) waarvan de eerste vooral het er nogal dik oplegde, hetgeeen bij deze ééroacter evenwel niet hind'erde. Ook de 'kamerhuurder Valken- h'off (Th. Gremer) spoedde atüervermaike- lijkst. De beide damesrollen waTen goed bezet en ook 'de vertolksters hiervan heb ben, evenals de bêle-dienstbode veeil tot bot sueoes bijgedragen, zoo ook d'e ooan- anensaads Smid en Plank. Op düd dooneed- stuikje volgde oen jaJoersbhe looneelischets van Balilhaizar Verhagen met id'en jaloer- solien titel „Jauonizie". Ia afloop van d'il stukje werd de gezeldüglhtód goed voortgezet. De 'boor Hin zong o.a. „Pietje en Mietje" van Jos de Kderk en „d'e Vink Hij bezit oen good geschoolde stom en werd dan ook met een hartelijk applaus beloond. Secondo „oen Ghineesdhe song" in oen Ghiineesc'he omgeving met lichtef fecten, veroorzaakt door oen wispelturig stopootact. De cfiiinoosohe theetuin schoen zoo meesterlijk nagebootst te zijn dat een dieer naast mij me plotseling mol schcdle oogen aanzag, wel oen bewijs, hoe dit num mer insloeg, Venter zong de dieer A. v. d. Bergh eenige liedjes en hierop werd de komst van Charlie Chaplin bericht. Doze taaiste arriveerde in ©en duist midden, in de zaal, terwijl zijn tweelingbroeder op hot loor.eol optrad. Een filmopname vond plaats onder leiding van een regisseur van de „Famous Players Lasky Company" wel ke danig op de lachspieren werkte. Als laatste cabaretnummer zong de hoer Alt- hoff oen liedje, getiteld „Harlekijn" het welk lio'ti evenwel le (hooge ed$ohe» pielde. Belcediging. Mej. A. P. v. V., te Ilaariemmeriiede heeft beleedigende uildrukkingen gebezigd tegenover J. P. v. d. N. Hiervoor hoorde zij thans f 10 boele of 5 dagen hechtenis te gen zich eischen. Diefstal. Te Hillegom hebben verscheidene opge schoten jongens ten nadcele van P. A. ccni- ge manden weggenomen. Dc officier vond dit feit nogal ernstig cn cisclile tegen ieder 1 maand gevangenisstraf. Als die straf hun ook wordt opgelegd, zal hun laffe daad hun wel berouwen. Diefstal. J. C. was in de Haarlemmermeer dienst bode bij M. G. Zij oordeelde blijkbaar, dal deze nog al mooie stukken keper en flanel bezat cn eigende zich daarvan een en an der loe. Zij werd ontdekt en inoest thans te recht staan. Dc officier eischte 2 weken gevangenis straf, terwijl hij memoreerde, dat het meisje ondanks haar jeugdigen leeftijd, reeds meer malen van diefstal is verdacht geweest. Diefstal en heling. Dan moesten eenige personen terecht staan wegens diefstal en heling. J. C. W. en M. C. V. hebben in verschil lende winkels 1e Amsterdam en Haarlem goederen gestoten. Zij gingen de winkels binnen, quasi om wat te koopen en namen dan en passant iets mede, wat van hun ga ding was, terwijl vergelen werd de koop som te voldoen. Ten slotte zijn zij er in gevlogen en hoorden nu elk voor haar win keldiefstallen 1 week gevangenisstraf tegen zich eischen. Tegen M. C. V. werd nog 2 dagen ge vangenisstraf geëischt wegens heling der gefloten goeden, tegen D. J. E. V. voor het zelfde debet 1 week, terwijl de officier voor P. C. M. W. vrijspraak vroeg. Omtrent hei stellen van camlklaten le Haarlem voor het kleinbedrijf van de Kamer van Koophandel, is overeenstem ming bereikt tusschen de verschillende or ganisaties uit clc:i middenstand. Gesiold zullen worden de hoeren W. J. B. van Liomt, Th. G. C. Hooy, Jac. Lamp, H. J. L. Klein Schiphorst, G. J. Dumaine, J. v. d. Berg en C. ten Booin. Ovor het stellen van candidalen uit de buitengemeenten is nog geen overeenstem ming bereikt. Excursie Hqarlemsche Handelsschool- vereeniging. Woensdagmiddag a.s. zaljj door oeniige leerling leden van de H. H. V. oen bezoek gebracht wonden aan de Mar garine fabriek voorhoen Goben en va.n der Laan aan de Leidsdhevaart en de Zeepfa briek KeuOhenius aan 'het Z. Buiten span rne lot welke excursie de directies welwillend bun toestemming verleenden. Door het ijs. Zondagmiddag zakte J. G., die aan het schaatsenrijden was op een vrij breede en diepe sloot aan de Lcid- scbcvaart, achter ue Kathedraal, door het ijs. Door eenige jongens, die daar in de buurt waren, werd hij er weder ui'.gehaald en naar zijn woning op de Westergracht gebracht. Brigade-commando te Haarlem. De „Telegraaf" meent le weten, dat' bij de reorganisatie van da militaire organisatie het brigade-commando te Haarlem komt te vervallen. o 0 Men heeft dezer dagen in onze krant de voorloopige aankondiging kunnen lezen van het kinderfeest, dat de Ver eeniging voor Groolc Gezinnen legen 25 Februari organiseert. Die kinder feesten dezer Vereeniging ule'cken steeds een prettigen, aangenatnen in druk, door het verloop er van, maar vooral door dc wijze, waarop zij ge organiseerd. worden. Zij gaan namelijk niet van den Bond nis zoodanig uit. Wel berust het initiatief tot deze kin derfeesten. bij het bestuur van dezen Bond, maar het wordt er toe in s'aat gesteld door de verschillende klelnerla cn grootere bijdragen, welke het van niet-leden mag ontvangen. Er zit iels sympathieks in die schenking van giften. Zij toont toch het bestuur dc waardeering w* r het werk der ver eeniging, ook van de zijde der niet- leden en geeft den leden de over tuiging, dat ar voor hanac vereeni ging een wanne belangstelling bestaat. Warme belansielllng voorzeker, daar zij zich uitstrekt (ot de kinderen, tob het groote gezin dus, waarvoor dc ver eeniging strijdt. En al moge het dan waar zijn, dat die giften niet altijd in slaat zijn, een feest le bereiden aan alle kinderen, hetgeen het be stuur het liefst zou doen, dj doet aan de sympathieke idóe. jn de schenking er van gelegen, niets af. Zij sLennne to* dank jegens do gevers, de organisator: van het feest, jegens het besiuur der vereeniging ook, door wier krachtig initiatief en medewerking elk feest een nieuw succes is. Thealor „De Kroon". In dezen bioscoop draait deze week tie reels zoo bekende film: ,De thee van de plantage tot het pakje". Deze film, welke de firma de Wed. Van Nellc te Rotterdam heeft laten vervaardigen, is een prachtreclame voor haar. Zij geeft de geheele bewerking te zieJi, wfo'ke de thee heeft te ondergaan, alvorens zij vooi* het gebruik gereed is. In twee dcc ion gesplitst, geeft de film in hel éérste gedeelte de thaebcne'ding voor zoover zij op Java geschiedt, weer en in het laaiste de verdere bewerking te Rotterdam. Met de opname dezer film heeft de firma Van Nelle een zeer nuttig werk verricht. Omtrent de thee. j den zoo geliefden volksdrank, mocht wel wat meer bekend worden. E11 in haar doel. de groole menigte nader met de thee bekend te maken, mag dc firma Van Nelle alleszins geslaagd heeten. Bij het leerzame, dat de film biedt, geeft zij nog prachtige natnur- kieken op ons mooie Java weer. Bij vertooning van meer dergelijke films zal de bioscoop veel nut kunnen stichten. Rondom de Iheefilm heeft „de Kroon" een mooi program samenge steld. zoodat het er ook deze week wel weer druk zal loopen. Schilderijententoonstelling. I11 den komslhandel F. H. Smit, Groote Houi- slras't 69, wordt oeni teivtoomstelHug ge houden van sdhii'l'dterijien 'door Willem vaD Dort. Notariaat. Aam dén hoer N, M. Beols is op zijn ve raook mot ingang van 1 Fe- faruairt a>.St ocïwot venteend! allis nota rii. De Iheer Beols waa stodis 1889 notaris k.'er 'Ier slotte. Statuten. Do „Staats Cr't." bevat de statuten van de Vereeniging „Groen van Prinsleren" voor lager cn meer uitgebreid lager onderwijs op gore formeerden grond slag, gevestigd le Haarlem. Eveneens de gewijzigde statuten van do Haarlemsolie Jongelangsvoroeiviging onder de zinspreuk „Gedenk aan Uwen Schepper in de dagen Uwer Jongelingschap", thans genaamd „Haarlemsohe Jonge Mannen Vereeniging" tA Haarlem. Barometerstand 745. OPGAVE VAN: Vooruit, Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteo- rtv'aogisch Instituut te De Bildt. Naar waarnemingen verricht in dien morgen van 30 Januari. Hoogste barometerstand 762.1 m.M. le Sama. Laagste barometerstand' 739-3 m.M. le Vafenti-a. Verwachting van den avond van 30 (ot den avond van 31 Januari 1922: Aanvankelijk zwa'kke, later toenemende Westelijke tot Zuidwestelijke wind. Neve lig of Iietrokken tot zwaarbewolkt. Waar schijnlijk eenjgo regen. Iels zachter. Voorts nog de statuten van dc Haar- lonisch© FootiiaM Club „In Vriendenkring Opgericht", te Haarlem, en van de Noder- juidsoh-llorvonnde Wijkverocniging „Wijk V* te Haarlem. R.K. Volksbond. Do heer Oh. vd. Bilt lid der Tweoda Kamer, zal op Woensdag 1 Maart a.s. voor de leden van don E.K. Volksbond, afd. Haarlem een lezing houden over ,,De Siandsorga- zijn derde kantoor mede mag maken. T. C. Niepheus. f In den ouderdom van 76 jaar is Vrijdag hier ter slede plo - sding overleden de heer T. C. Nicphaus, firmant van het Woningbureau Niephaus en Blansert en de bekende secretaris van de Koninklijke Liedertafel „Zang en Vriendschap". Verschillende malen is de heer Niephaus gehuldigd geworden, o.nt. bij zijn 25-iarig en later bij zijn 50-jarig secretariaat van „Zang en Vriendschap". Door 't Bestuur van „Zang en Vriend schap" zijn allo loden uitgenoodigd, sd-h Dinsdagmorgen in het gebouw „Zang en Vriendschap" te vereenigen, om don he r Niephaus de laatst» oor te bewijzen. Brandje. Vrijdagavond, precic3 9 uur, werd brand gealarmeerd in perceel Ravelingsteeg 38. Vermoedelijk door hef fel stooken dor kachel is een schoorsteen brandje ontstaan, dat met water en zand gebfuscht werd. De brandweer was met veel materiaal aanwezig. De staf was pre- Gamizomberichten. De le luitenant P. H. Oudt, is van zijn werkzaamstelling- als officier voor epociale dienstan bij den staf der 10e Infanterie-Brigade eorzol ontheven en overgeplaatst bii bet 10e Regiment-In fanterio.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1922 | | pagina 1