grde en mmm. UIT DEN OMTREK DE N NE APPELS INGEZONDEN. De Ijsbaan. Gevonden voorwerpen. AMSTERDAMSCHE BEURS. Burgerlijke Stand. BENNEBROEK. HEEMSTEDE. de beste, gemakkelijkste en zindelijk- ste brandstof om kachels aan te ma ken. Prijs per H.L. slechts 80 cent, Franco thuis, N.V. HOENDERDOS' Brands! of§ enhan d@S, LAATSTE N8EUWS. RECHTSZAKEN. KUNST IN KINNES. UIT BOEK EN BLAD. Voor den inhoud dezer rubriek «ieii it Redaetie zich niet aansprakelijk. HANDEL EN NIJVERHEID. LEGER EN ÏL00T. KERK EN SGHQGL. 804 1405; 2061: 26-7 3558 4627 5540 64251 7494 7746 8418! 9265; 9845! 10185] 10943] 11723 LUCHTVERKEER. GEMENGD NIEUWS. GROOTE BRAND TE ZAANDAM. torw$l hot Musechingswer* nog hezooflfc NIETEN: 12424 13282 13926; 14680' 15314! 15817; 16248; 16790, 1740# 1793# 18549. 18854! 19310! 19877» 20508] 21600 22240 t i EaAerdaginiojigen begon H pSat» Ie looien. Dal waa oen tegenvaller toot re ien. Want er zaBen reraöheidone lief hebbers geweest rijn die er op gerekend faaxklen Zaterdag of Zorxiiag franóe tocht jes te kunnen maken. Nn werd 't een waterbafiet aan de Klever laan. 't Was er ondanks t doodweer zeer «Arult Zaterdagmiddag. in t begin giug 't nogal. De baan was Wel zwaar te berijden, doch water was er nog niet op. Later op dien middag was het niet veel meer gedaan. De rijders gin gen diaji ook al vroeg huiswaarts. De wedstrijden, welke uitgeschreven waren op Zondagmiddag zijn natuurlijk Ja het water" gevallen. Controleur Plantenzielrtenkundigen htenst. Naar bet „Wikbid. r. Dl. CM." mededeelt, treedt met 1 Felbnrari as. in functie als controleur van den Plan/ten- «ektenfiundigen Dienst voer het district Haarlem, de heer J. M. van Laan, con troleur van dien P-lar.tenrfjektei&mviigeD Dienst, woonplaats Heemstede, Zcund- Voortsdhe laan 16. Uitvaartdienst voor Z.H. den Paus. in de kathedrale ken3c „Sf. Bavo" «all Mgr. A. J. Cahier Woensdagmorgen 0 «ur een pontificafen uitvaartdienst op dragen voor dte neïerust van Z. H. Paus Bemedsctus XV <4. Jaap Eden. De Revue der Sporten wijdt een hoofdartikel aan Jaap Eden. die naar mot leedwezen vernomen wondt rte'k is en in Meerenbeng ver pleegd wordt. De titel van bet opstel zegt al genoeg: „Na de zonnige dagen van de glorie..!" Kindervoeding. De vereenfging „Kin dervoeding" reikte in de afgefloopen wedk aan warm voedsel wit: Maandag 88, Dinsdag 82, Woensdag 82, Donderdag 73, Vrijdag 89 en Zaterdag 75 parties. Terug Ie bekomen bij: Helder, Olycanstraat 8, bril; B. Visser, Ted. van Berkhoutstraat 22r., lederen hak banden; rozenkrans; M. van Huis, Oranje straat 135, dameshandschoen: N. Lint, Am sterdamstraat 29, dameshandschoen; Leeu- wis, Regulierstraat 13, herdershond; Van der Hoorn, Kruistochtstraat 41, handschoen H. van Esteren, M. van Heemskerkslraat 48, Engelsch leesboek; F. Bijster, Lom- bardsteeg 3, zakmesje; F. Knape, Zoetestr. Sörood, damesportemonnaie; J. Berkhout, Oostvest, Woonschip G 2S, koperen gordijn- stukjes; D. van Leeuwen, Graaf Willem straat 25, rozenkrans; W. Verbeek, Greb- berstraat 11, zilveren rozenkrans; E. de Jong, Brouwersplein 23, reticule; H. Wes- selius, Gasthuislaan 141, sleutel en tabaks- takje; G. Daniels, Westerhoutstraat 21, vul pen; H. Hoffies, Joh. de Breukstraat 24; vrachtbrief met rekening; S. van Bokhoven, Spaarnwouderstraat 43, zweep; v. Egmond, Leidschestraat 60, beursje; L. Lasschuit, Leidschestraat 77, kinderbont; M. Inden- bosch, Schermerstraat 17rood, bril; M. v. d. Ploeg, H. v. Aiphenstraat 22, broche; R. Rooker, Schreveliusstraat 4, bruine cein tuur; Jansen, Berkheydestraat 32rood, hee renhandschoenen; W. Verwer, Beeksteeg :17rd., zwartharige hond; A. N. H. Brusse- ker, Brandstraat 28, Schoten, dameshand schoen; N. Winkier, Javastraal 16, kinder handschoen; A. Weifel, KI. Houtstraat 25, horloge; A. Bijt, Brouwerskade 23rood, lees boek; H. Droog, Luitesteeg 13, lorgnet; W. Wiggers, W. Boogaardstraat 16rd., jongens muts; E. Fring, Leidschevaart 29 k, porte- monnaie; J. Molenkamp, Teylerstraat 43, damesportemonnaie; B, Vreenegoor, Dros- sestraat lrood, reticule; J. Koelgeest, Schre veliusstraat 39, slede; A. Engen, Begijnhof 4a rood, tasch met gereedschappen; H. J. Kool, Colensostraat 30, damestaschje; S. H. de Vries, Bakenessergracht 65, zak met toi letartikelen. Politiebureau, Smedestraat, apperaat; H. Droge, Leliestraat 31, armband; De Ridder, Schotersingel 31, batterijen; K. Fluister, Smedestraat 33', broche; Paul, Aelberts- bengstraat 46, ceintuur; A. Kan, Oost In- dischekade 22, ceintuur; De Ridder, Söbo. tersinge 31, rolletje draad; De Goede, Zijl straat 11, herdershond; G. H. van der Wel Graaf Wrllemstraat 49, hond; D. Prinsen, Kenuemerstraat 7, hond (bruin); Postkan toor, Zijlstraat, Lorgnet in étui; Sonne- mans, Kou-denham 14rood, heerenporte- monnaie; Van Leeuwen, Brouwersstraat 29, damesportemonnaie; P. Zonneveld, Brouwersstraat 144 portemonnaie; J. Barends, Saenredamstraat 100. portemon naie; C. Rijs, M. van Heemsikerkstraat 59, rubberpaalje; R. Swarte, Anegang 34, aohrijfma-p; N. Stoute, Wouwermanstraat JOrd., d-am-escub kaart; Petersen, Damast- ""traat 19, aardappelzakken. De Griep. Van bevoegde zijde wordt ens verzekerd, dat het aantal gevallen van griep in Haarlem niet grooter wordt. De toestand is dus stationair. Daartegenover lijn de gevallen van pneumonie (longont steking) vcelvuldiger dan verleden jaar. Yaleeh bankbiljet. Zaterdag werd aan de Haarlemsche Bank een valsch bankbiljet van f 25 aangeboden. De poli tie heeft het biljet in beslag genomen. Door 't ijs gezakt. Zaterdagmiddag «akte de 8-jarige J. S. door 't ijs in nen Oostersingel. Mjet behulp van een reddingsbaak w erd hij door een voorbij ganger weder op 't droge gebracht. De 8-jarige J. O. werd ook voor zijn onvoorzichtigheid gestraft en zakte door 't ijs in den Gasthuiseingel. Gelukkig kon men den knaap, met behulp van ie reddingshaak uit zijn allesbehalve benijdenswaardige positie reiden. Met 'n «ufo werd hij naar huia gebracht. Gplihters. Zaterdag kwam 'n viO-W bij een perceel aan den Koninginneweg met de boodschap, dat mevrouw f 4.50 schadevergoeding rr.02.st betalen omdat «ij tegon oen damo aangcloopen wa% waardoor vaasjes zouden gebroken zijn. Mevrouw waa niet thuis en de dienst bode gaf 't gevraagde geld, doch had niet kleiner dan f 10. Natuurlijk had de vrouw niet terug on zou 't biljet even gaan wisselen. Tol nu toe schijnt zij het briefje viel klein te kunnen krijgen. Zij is althans niet teruggekeerd. Toen me vrouw thuis kwam, bleek van liet Beheele verhaal niets waar le zijn. De Beurs open-de heden prijshoudend. Staatsfondsen. 5 pet. Nederland) 867/16; 6 pet. Indië 94 Culturen, Koloniale Bank 125; Ind. Bank 103%; Vorstenlanden 150; H. V.A. 355 IS- Ir>dustriee4e waarden. Insula ruk olie 8 1/16. Oiie waarden.Komrfklijke 392; Con sols 136; Orion 32 Tabakken. J Besoeki 63; R.'diam De- li 30%; Mdaa 272. Rubbers. A/dam Rubber 95%; Deïi Batavia 66; Nederl. Rubber 54; Rcrtt. Ta- panoeii 21. Scheepvaart-waanden. Ho®. Am. Lijn 156; Hol!. Boot 55; Kon. Holl. Llod 24; Japanlnij 104;; Paketwart 97; Scheep vaart Unie 109. Amerikaasche waanden. Hide and Leather 66%; Steel 94; Smelting 97; Anaconda 105; Voting Rails 21%; Den ver Southern Pacific 90; Union Paci fic 142%. Geboren: 26 Jan., d. van M. Droog- Bremer. z. van H. C. Nieuwenhof-Steen- kist. d. van S. M. D. Frantzen-Kuijk. 27 Jan., z. van B. R. Pierlot-Botterman. z. van W. Jansen-Hendriks. z. van C. P. de Bruin-Borrenberg. d. van C. A. Geu- kers-v. d. Helm. 28 Jan., d. van J. Groot- v. Elk. d. van T. Mui-de Jong. d.' van H. J. Schelvis-v. Maris. z. van H. Dijkstra- Zijlstra. d. van M. Lelieveld-Officier. z. van B. F, v. Leeuwen-de Wit. d. van E. v. Berk-de Jong, 29 Jan., d. van G. H. Kruijn-Wesseis. d. van J. Plukker- Does. d. van P. Eerhart-Vermeuien, 30 Jan., z. van A. M. Augustin-v. Zijlveld. Overleden: 26 Jan., J. B. Roozen, 31 j., M. v. Heemskerkstraat. A. H. v. Panhuys- Modderman, 73 j., Kamperlaan. 27 Jan., M. E. Müller-v. d. Broecke, 78 j., Jordens- straat. C. M. L. Ruigrok v. d. Werven- Reutener, 79 j., L. Heerenstraat. E., 17 mnd., z. van E. Kohnhorst, KI. Houtstraat. J. A. Vermeren-Smit, 28 j., L. Heeren- vest. E. J. C. Maussen-Reemer, 79 j., Kamperlaan. T. C. Niephaus, 76 j., Laken- kooperstraat. J. de Bilt-Valk, 50 j., Bartel- jorisstraat. W. M. v. d. Mey-Scheerlings, 83 j., Kinderhuissingel. -H. M. Bekooij- Barendse, 62 j., Olieslagerslaan. J. J. Boogaard-Premen, 63 j., Z. B. Spaame. M. Kamerman, 82 j., Bakkumstraat. 28 Jan., S. A., 2 mnd., z. van L. J. Zwane- veld, de Clercqstraat. M. v. Looy-Dom- hart, 65 j., Ged. Raamgracht. M. J. Koning-v. Montfrans, 83 j., Ruijchaver- straat. C. Buis, 70 j., Ged. Voldersgracht. 29 Jan., H. A. Reijer, 57 j., M. v. Heems kerkstraat. M. Melland-Veldhuizen, 80 j., Kamperlaan. M. J. Bleeker-Zwart, 67 j., de Witstraab De locomotief der stoomtram, welke Vrijdagavond ontspoorde en. in d«e Ben- nebroekervaart terecht kwam, ligt nog steeds in het water. Men hoopt haar vandaag op den wal te brengen. Personalia. Den 3 Februari a.a. herdenkt de heer G. W. Kokkelkoren zijn 25-jarig jubileum als Ambtenaar der Gemeente Waterleiding Amsterdam, aan het Pompstation Leiduin alhier. Onge twijfeld zal het dezen trouwen ambtenaar op dien dag niet aan bewijzen van be langstelling ontbreken. LEIDSCHE PLEIN 15-19, Tel. 737. KARDINAAL MERRY DEL VAL. Naar hei B. T. A. uit Rome meldt, is kardinaal Merry del Val met. aigemeene stemmen gekozen tot lid van de verschillen de kardinaalscommissies, belast met het lei den der kerkelijke aangelegenheden tot het optreden van den nieuwen paus. ZOO NUCHTER ALS EEN KIND. Verschijnt voor den kantonrechter te Utrecht een dikke vijftiger. Terzake openbare dronkenschap. Kan-tonrechter: „Erkent u dat?" Beklaagde: „Neen. Ik had ruzie gehad, en heb toen bij m'n vrouw de ruiten in geslagen. Ik drink nooit, en heb toen ook niet gedronken. Kantonrechter: „Waarom sfloeg u de ruiten in?" Gedaagde: „Daar zit een bede familie geschiedenis aan vast''. De kantonrechter scheen niet veel be lang te stellen in deze familieveete, die aan een paar ruiten het leven had gekost, want het gesprek werd op een ander cha piter gebracht, namelijk de dronkenschap. Gedaagde hield bij hoog en bij laag vol, dat-ie volkomen nuchter was geweest, maar het politie-venbaal vermeldde, dat hij ter opnuohtering jn bewaring was ge steld. 15 of 15 dagen", zei die ambtenaar, en beklaagde verdween al mopperende, vermoedelijk over het feit, dat „zullie daar achter die groene tafel" maar niet konden snappen, d&t-ie zoo nuchter was geweest als een kinid, dat nog nooit jene ver geproefd heeft! KANKERBESTIJDING Een Reuterbaricht uit Londen meldt, dat de aanbieding van Lord Atholstan uit Montreal van een prijs van 20,000 pond sterling voor oen ontdekking ter genezing van kanker nu nog Ls aange vuld door Sir William Vone, een schei kundige te Manchester, met een prijs van 10.000 pond. Deze gecombineerde prijs van 30,000 pon-.l sterling staat nu open voor eiken gestudeerds van uni versiteiten der wereld, die in staat is het Royal College of Physiciens and Sur geons te Londen er van do overtuigen dat hij oen doeltroffend, nrei-ehirut gisch middel heeft uitgevonden ter genezing van de kanker. HET CARILLON TE EDAM. M-cn meldt uit Edam aan de „Msb.": Met de herstellingswerken van den Lie ve Vrouwe Toren en zijn merkwaardig carillon, dat tot de oudste van ons vader land behoort, is een begin gemaakt. Voor het carillon zuilen 4 nieuwe klokken wor den gegoten. <Ke, met toestemming van H. M, de Koningin. Z. K. H. den Prins, H. K. H. Prinses Juliana en H. M. de Kornngin-Moeder ais opschrift zullen dragen cmder een koningskroon de na men: „Wilhelmina", „Hendrik", „Emma" en „Juliana" en daaronder „Taylor Me Fecit A.D. 1922. WILSKRACHT door M. Ballings SJ., 's-Bosch L.C. G. Malmberg. In den regel zijn boeken die over op voeding handelen, geen aangename lec tuur. Den schrijvers over opvoeding ont breekt het vaak aan een boetenden pretti- gen trant om de za'ken die zij op 't oog hebben aan hun lezers voor te s lellen. Een uitzondering op dien regel is „Wilskracht" van Pater Ballings. Het is een heerliik boek in paikkenden stijil geschreven, vol afwisseling en pit. De aankondiging be vat een uitmuntend boek voor ou-diers en opvoeders der groeiende jeugd in de moei lijke jaren van karakter- en wilsvorming. Wij voegen er aan toe: een uitmuntend boek -voor de rijpere jeugd, voor jongens van 16 tot 19 jaar; ook voor meisjes, maar voor jongens vooral. M. de Redacteur! Naar aanleiding van het stukje: „De staking aan de caoutchoucfabriek van de firma Merens", wilden wij gaarne een paar opmerkingen maken. Het tweedie aanbod van den (heer A. B. Michielsen om als bemiddelaar op te treden, bleef tot dusverre schriftelijk on beantwoord door uitstedigheid en ziekte. Het is onze gewoonte niet, brieven zoo lang onbeantwoord te laten, maar omdat in een telefonisch onderhoud den heer M. medegedeeld was dat er van onze zijde voor bemiddeling geen aanleiding bestond, was de schriftelijke beantwoording niet zoo urgent. De aanleiding, bemiddeling te aanvaarden, ontbreekt geheel, doordat bij het weigeren op 7 Nov. j.l. aan het werk te gaan op de voorwaarden te voren met het personeel besproken (n. 10 pCl. verlaging van de maximum loonen) 21 leden van het personeel hiermede accoord gingen, die dus op het oogenblik nog aan het werk zijn. Zij die niet met het voorstel accoord gingen- en het werk neerlegden, werden schriftelijk in.- gebreke gesteld en ontsla gen. Zij schijnen zich evenwel als stakers te besohou-wen ofschoon ze volgens wet en recht ontslagen zijn. Op de bespreking j.l. Vrijd-ag göhoudlen, is den afgevaardig den te kennen gegeven, dat, wilden zij in aanmerking koenen om weer te werk ge- rteld te worden bij behoefte aan personeel zij zich schriftelijk of mondeling konden aanmelden, zooais trouwens dagelijks door werkkrachten, waaronder ook ontslage nen, geschiedt, maar dat wij geen arbei ders boven 40 jaar zouden aannemen; dit is nog eene concessie bij vele andere fa brieken, die die leeftijdsgrenis op 35 jaar gesteld hebben. De aard der beste®,ingien eind October, liet toe, diat er minstens 40 main ontsla gen konden worden; wij wilden dit even wel niet doen, maar hel g-eiheeie personeel brachten den winter door te helpen, waarbij evenwel niet alles van een kant moest komen; vandaar die voorgestelde 10 ipct. verlaging. De bonden wilden -niet, maar ihebl>en hunne leden lot het neerleggen van den arbeid gedreven, met hel resultaat dat mannen warn 50 jaar en ouder, die dius nog slechts enikiöle jaren hadden te wor ken om recht op pensioen te kunnen doen geSden-, op straat zijn gekomen, met wei nig kans orgen^ werk te vinden. Met een der ontslagenendie geregeld- weken ziek was, werd reeds over pensionneering ge sproken, ook hij legde den arbeid neer. Met zulke voorbeelden voor oogen is men verbaasd oveT de lichtvaardigheid waar mede boodsJeiders, die dagelijks in aan raking komende met diverse workinemers, ais lompensorteerdiers, jam-stokers, zeep zieders, miargannewenkers, kaarsengie- iers enz. en beter dan iemand op de hoog te zijn van de crisis, die de Nedenlamd- sdhe industrie doormaakt door buiten- andsolie conceurenitie, abnormale valuta •verhoudingen en andere redenen, deze menschen „voorlichten." Wij hopen dat de toond-skassen en aal moezen voldoende zullen zijn om deze mensehen tol het einde 1e steunen. Wij kunnen hier -nog aan toe voegen dat hedenochtend weer 2 ontslagenen op hun verzoek te werk ziin gesteld. GRBR. MBR'ENS. DE WEGEN VAN BETON IN DEN HAAG. Hooggeachte Redactie, De Redactie van „De Ingenieur" zond mij het No. van 13 dezer van Uw blad. Hierin komt voor een ingezonden stuk, ge- teekend door „Vakman", bedoeld als een kritiek op de door mij in „de Ingenieur" be schreven proef wegvakken van gewapend beton. Elk systeem wegbedekking heeft natuur lijk voor- en nadeelen, waarover discussie mogelijk is, maar zulk een discussie is van te voren al uitgesloten met mcnschen als de ze „Vakman", die voegen van niet minder dan 7 c.M. breed ziet, waar deze in het geheel niet bestaan. Ook zijn verdere op merkingen over de proefvakken zijn, laat ik beleefdheidshalve maar zeggen, minder juist. Het is mij uit den aard der zaak niet be kend, welke beweegredenen deze „Vakman" kan hebben gehad om dergelijke opmerkin gen te maken, waarvan ieder de onjuistheid kan constateeren. Ik hoop slechts, dat zij, die overwegen, gewapend beton voor wegen toe te passen, niet op beweringen van dezen „Vakman" zullen afgaan, doch zich persoonlijk op de hoogte zullen slellen. Met de meeste hoogachting. De Ina. Aid. GW der G. W. P. DEKKER DE BOTERPRIJZEN. Uit vakkringen wondt aan het Corr. Bur. gemeld: In enkeje btadien werd Het dien laafeten tijd voorgesteld, alsof de tijdelijke ople ving der boterprijzen in de vorige week (er is intusscüïen reeds weer een kentering ingetreden) een gevolg zou zijn geweest van de door den minister van Landbouw, bij beschikking van 6 Jan. j.l. verleende dispensatie van het uitvoerverbod van melk en melkproducten. Deze gevolgtrekking kan niat juist zijn, daar van melkproducten zooals geconden seerde melk en melkpoeder reeds Jang vrije uitvoer bestond en ook versche melk tot onbepaalde hoeveelheden kon worden uitgevoerd, mits hiervoor consent bij de N.U.M, werd aangevraagd. De (beschik king gold den ook practisch alleen de opheffing van bot oonsentenstelsel 'en de daarmede gepaard gaande heffing van 1 pet. administratiekosten op den uitvoer van versche melk. Ook de meening dal de zuiveJorgani- saties de boter kunstmatig zouden vast houden om zoodoende betere prijzen te kunnen bedingen, is onjuist. Het spreekt van zelf, dat bij een -opgaande markt niet steeds aan alle aanvragen van tusschen- handelaren wordt voldaan, zoover voor uit kan worden nagegaan dat de inkoop met speculatieve doeleinden plaats vindt. Dit kan men echter niet ais een sdhaarsch- te aflevering voor de consumptie bestem pelen; bot zal trouwens duidelijk zijn, dat daarmede onze botermarkt niet te dwin gen is, daar deze geheel afhankelijk is van de positie der buiten!andsche markten. Het reservekader. Volgens de Avp. ligt hot in de bedoeling voor bet reservekader onderscheidings- teekenen in te voeren. Deze zouden be staan uit een patje op de knaag, zooals thans door de cadetten gedragen wordt. O-p de kraag van de overjas zal een drie hoek va<n treslkoord worden aangebracht, terwijl een oranje zij-den kokarde op de fcepi znl w-orden gedragen. glementen dier werkloozenkassen voor komt, in zake gemis aan recht op uit- keering, indien men gedurende drie achtereenvolgende jaren uitgetrokken ge raakt, zoodat das zij, die in 1919, '20 en '21 uitgetrokken waren, in 1922 geen recht op uitkeoring zouden hebben. Deze vraag, schrijft I> minister, moet bevestigend worden beantwoord; ook al zoa dus *n lid, na in 1921 uitgetrok ken te zijn, weder gedurende 78 dagen in zijn vak hebben gewerkt, dan heeft hij in 1922 geen recht op uitkeering uit de werkloozonkas. Looontoetloging in een porcelcinfabriek Ten gevolge van slapte in het bedrijf is can de arbeiders en ook aan het an dere personeel der aardewerkfabriek „Ge- rtumique" te Wijik - Maa-strtóhtaangezegd, lat van aanstaanden Maandag af, al de ïoonen met 10 pet. verminderd zullen worden, daar men anders genoodzaakt zou zijn, de fabriek ie sluiten. CONFERENTIES VOOR ANDERS DENKENDEN. Naar het Overrijsselsch Dagblad ver neemt, zijn na Nieuwjaar door de Eerw. pater Dominicanen van Zwolle en Huis- sen reeds weer nieuwe reeksen van con ferenties voor anders-denkenden, begon nen. Die vo'T Kerstmis gehouden wer den in: Breda, Vlissingen en Oostburg zijn zeer goed geslaagd. Door velen wor den zij gevolgd. Weer zijn nieuwe series begonnen in Den Haag (Bezuidenhout) en Schiedam. Op beide plaatsen was de toeloop van hoorders uit verschillende standen zeer groot. In Schiedam de eerste keer ongeveer 600. '1*6 Zwolle zal in de Dominicaner Kerk Maandag 30 Janu ari weer opnieuw een conferentiereeks begonnen worden met als onderwerp: De Bioomsch-Katholieke loer over de Sacra menten. Nog vernemen wij het volgende: De serie conferenties in de Boschjeskerk te Rotterdam door Pater Hendrichs S. J. werd onlangs gesloten. Er werd toen aan gekondigd, dat zij die een diepere en voor (gezette onderlcgging wenschten, z'ch daarvoor konden aanmelden. Ruim 80 ga ven zich hiervoor op. De twee groepen zullen onderricht worden door pater Hen drichs S. J. en pater Van der Tempel O. P. J RETRA1TENIIUIS IN TWENTE. Met zekerheid kan thans gemeld wor den, dat in Twente een Retraitenhuis zal opgericht worden door de Eerw. Paters Redemptoristen. Zoo spoedig de benoodtgde gelden bij eengezameld zijn, wordt met den bouw van het Retraitenhuis begonnen. Msb. DE WERKLOOZEN-KASSEN. De uitvoering der steunregeling 1922. Aan den Minister van Arbeid is de vraag gesteld of voor de werkloozenkas- sen, die vallen onder de steunregeling! voor 1922, naast de bepaling betreffen de de 78 dagen opgenomen in de circu laire van 5 December 1921, de bepaling bl"ft gelden voor zoover zij in do re- 428e NED. STAATSLOTERIJ. Trekking van Maandag 30 Januari. 5e Klasse 9e Liist. Hoeve Dfijzen: 3935 11340 12084 18226 elk ƒ1000. 1421 6150 9294 11391 19105 elk ƒ400. 2723 6828 7619 8259 20176 20905 elk ƒ200.] 1414 2077 3344 3440 4866 4978 6191 6689; 9957 13460 15819 15969 17335 17418 elk 100.1 Naohtdienst tueschen Londen en Parijs. Aanstaanden zomer zal tusshen Londen en Parijs een nachtdienst per vliegtuig worden geopend. Het ministerie voor de luchtvaart zal maatregelen treffen om de reis zoo veilig mogelijk te maken. Des kundigen op luchtvaartgebied verklaren, dat deze maatregelen hot vliegen in de duisternis even veilig en zeker maken als op den dag. Automatische verlichtings toestellen geven den bestuurder in de duisternis de richting en de kracht van den wind aan, wat noodig is, daar er licht ongelukken gebeuren bij een da ling, als de kracht van den wind niet bekend is. Zondagochtend omstreeks half zeven is door onbekende oorzaak brand uitgebro ken in de graanmalerij en veekoeken 6a- briek „Drente" van den heer Egge Groot gelegen aan de Kalverpoel te Zaandam. Het vuur richtte groote schade aan, lijkt werd door den zwaroa ijsgang. No» genoog de geheel» fabriek en bet groo» sfce gedeelte der mjachinsrièa werd ear prooi der vlammen. Verzekering dekt de schade. AANVARING BIJ DORDRECHT. Een schip goronkon. Zaterdagavond half eebt heeft op 4. rivier voor Dordrecht een aan»wring plaats gehad tusschen de vaa Antwer pen naar Rotterdam gaande goederen boot „Telegraaf V" der firma Baard man te Rotterdam en de nul Zwijn- drecht dwars de rivier over»telende bo>d „Industrie III" der firma Den Duyt- sen alhier. Laatstgenoemd vaartuig werd midscheeps geremd, bleef aan do p'ok van de „Telegraaf" hangen, werd 1.001 deze boot naar den Dordtschcn wal ga- dragen, viel toen van do piek af ea zonk. Aan boord bevonden zinh o.m. eenige honderden balen fclocm on vioi ton ijzer. De „Tolegraaf" bekwam ge», averij. De oorzaak der aanvaring ligt bij den kapitein der „Industrie" die zon der licht voer. Proces-verbaal is opge maakt. („Da Ort") PRUIMEN OF GRIÉP? Een gezin in de Foeliestraat te Am sterdam is Vrijdag plotseling omvel geworden. Naar aanleiding h '^rvan heeft de politie een onderzoek inge steld. Het bleek, dat de man varkens- vleeseh met aardappelen en wortelen had gegeten: de vrouw en vier kinde ren hadden in plaats van de wortelen pruimen genuttigd. Daar allen, be halve de man ongesteld werden, ver moedde men, dat de pruimen de oor zaak der narigheid waren. Zoowel dfl vrouw als de kinderen braakten hevig. Later werd echter betwijfeld, of de pruimen wel de oorzaak waren ge weest. daar een familielid der vrouw in denzelfden winkel had ge en niet ziek was geworden. De politie, hoewel naar onderzoek met den Gezondheidsdienst voortzet tend. acht het zeer wel mogelijk, datl het gezin door griep s aangetaste („Tel.") Priizen van 70: 35 71 131 144 328 633 899 1011 1022 1184 1312 1322 1567 1582 1617 1908 2008 2022 2119 2134 2219 2270 2,147 2670 27/0 2902 3172 3260 3549 3550 3614 3720 3738 3755 4093 4409 4748 4927 5163 5316 5382 5421 5494 5746 5760 5772 5948 6004 6332 6446 6522 6870 7206 7309 7327 7555 7581 7584 7586 7668 7737 7787 7801 7893 8017 8272 8405 8633 8674 8772 9023 9114 9242 9398 9486 9496 9625 9670 9764 9851 9853 9970 10071 10109 10181 110247 10437 10536 10539 10683 10782 11124 11210 11213 11214 11349 11521 11848 11978 12062 12120 12190 12234 12291 12521 12542 12631 12652 12734 13270 13463 13493 13597 13601 13866 13878 14054 14410 14472 14473 14541 14548 14748 14866 14867 14P83 15074 15201 15370 15418 15479 J5610 15685 15781 15869 15886 15895 15928 16040 16053 16337 16509 16562 16577 16596 16682 16821 17082 17282 17302 17357 17404 17441 17592 17756 17779 17868 17927 17968 17982 17983 18141 18171 185.39 18646 18706 18712 18762 18800 18836 19036 19046 19171 19225 19242 19371 19398 19446 19488 19789 19868 19872 19952 19966 20085 20092 20097 '20325 20984 21010 21299 21304 21329 21392 21709 21861 21887 21925 22055 22153 22256 22262 22475 22507 22523 22780 22S69 22911 22938 22951 56 101 105 126 135 147 154 235 284 296 300 354 388 421 506 559 614 853 903 938 953 1054 1087 1219 1221 (235 1268 1?69 1310 1325 1327 1449 1460 1490 1501 1504 1548 1619 1659 1765 1766 1782 1793 1854 1901 1915 2020 2133 2138 2178 2257 2349 2450 2507 2508 2610 2618 2636 2650 2665 2702 2725 2733 2735 2821 2823 2878 2969 2970 3004 3036 3066 3102 3108 3113 3120 3200 3231 3258 3354 3378 3398 3402 34C8 3435 3439 3510 3517 3536 3591 3599 3607 3618 3642 3729 3734 3735 3743 3833 3903 3.909 3960 3965 4002 4028 4122 4187 4232 4249 4260 4268 4315 4322 4368 4369 4421 4466 4480 4521 4543 4571 4633 4655 4681 4691 469.3 4747 4809 4847 4929 4992 5025 5055 5130 5133 5167 5186 5191 5261 5263 5305 5335 5339 5361 53S3 5424 C 5594 5642 5712 5735 5741 5763 5797 5S15 5844 5860 5884 5893 !t 8J 5914 5953 5969 5996 6106 6130 L 6190 6359 6392 6397 6413 6418 643 a 6454 6474 6551 6667 6692 6708 6748 6865 6963 6983 7048 7053 7066 7076 7082 7118 7125 7153 7201 7229 7255 7271 7274 7289 7298 7317 7339 7389 7451 7473 7476 7504 7510 7517 7523 7524 7562 7566 7574 7587 763S 7732 7739 7776 7819 7846 7852 7876 7885 7971 7992 8002 8027 8046 8106 8108 8116 8131 8144 8154 8163 8207 8245 8266 8277 8281 8321 8377 8391 8406 8487 8631 8684 8710 8713 8782 8814 8828 8985 9005 9015 9052 9127! 9150 9229 9285 9414 9441 9482 9494 9538 9542 9574 9596 9606 9630 9644 9651' 9665 9678 P718 9768 9856 9883' 9916 9927 9931 9979 10012 10039 10057] 10107 10127 10147 10183 10227 10240 10243 10251 10335 10344 10368 10374 10378 10420 10421 1043S 10447 10528 10563 10586 10603 10660 10669 10677 10710 10728 10773 10806 10811 10814 10856 10946 109S9 11024 11121 11138 11168 11236 11239 11296 11327 11337 11446 11469 11667 11683 11718 11795 11804 11807 11824 11827 11901 11960 12004 12018 12025 12054 12131 12156 12163 12169 12207 12211 12280 12352 12450 12457 12459 12487 12506 12527 12548 12600 12608 12639 12657 12662 12733 12738 12750 12754 12764 12783 12788 12827 12834 12842 12864 12896 12952 12976 13053 13101 13203 13205 13229 13230 13266 13280 13291 13295 13345 13434 13452 13512 13537 13566 13574 13586 13630 13655 13680 13746 13857 13925 13957 13992 14002 14014 14017 14034 14077 14159 14182 14211 14276 14284 14285 14324 14384 14402 14419 14425 14434 14439 14440 14446 14453 14489 14501 14525 14538 14545 14566 14578 14635 14661 14683 14693 14710 14788 14841;: 14860 15081 15185 15214 15258 15279 15312 15324 15329 15416 15429 15523 15528 15562 15566 15577 15625 15635 15658 15698 15699 15730 15731 15745 15749 15767 15826 15844 15934 15939 15966 16033 16043 16123 16245 16264 16326 16362 16364 16435 16478 16487 16542 16551 16583 16625 16662 16673 16728 16766 16770 16825 16999 17056 17063 17087 17148 17198 17199 17211 17221 17255 172S6 17298 17334 17337 17362 17379 17435 17487 17569 17585 17593 17626 17707 17720 17757: 17759 17773 17780 17785 17809 17940 18037 18183 18206 18219 18235 18274 18304 18324 1S330 16365 18392 18397 18422 18431 18435 18438 18480 18511 18520 18533 18550 18578 18582 18590 18599 18610 18613 1S631 18675 1S6S2 18683 18692 18730 18814 18815 18829 18S37 18921 18923 1S926 18932 18939 18947 19009 19054 19078 19095 19145 19175 19189 19202 19234 19322 19328 19429 19462 19466 19515 19523 19539 19540 19671 19692 19713 39727 19772 19781 19803 19895 19900 19924 19929 19939 19969 19970 19996 19997 20056 20071 20105 20133 20261 2Ü34Ü 20375 20377 20392 20419 20454 20462 20477 20496 20497 2Ü509 20585 20598 20642 20652 20658 20665 20741 20825 20830 20860 20902 20907: 20939 20956 20995 21010 21030 21058 21059 21116 21138 21147 31196 21206 21219 21244 21310 21318 21230 21339 31343 21352 21399 21450 21468 21488 21504 21523 21335 21599 21512 21694 21717 21719 21T24 31770 217(4 21788 21833 31S43 21848 21885 21905 21912 21938 21955 21973 21974 21980 22085 22'22 22161 22164 22166 22.175 22182 22216 22224 22229 22263 22354 K2377 22418 22448 22463 22640 22675 2H.91 22754 22771 22527 22852 22877 22878 22025. 22987 5e Klasto Se LLst0I08 en 16252 nt.z. net niet; 15753 16140 17732 en 1877# m.z, met 70) 21]56 Ï!,Z. 2115" ---

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1922 | | pagina 2