Eerste Blad. m i Stadsnieuws. DAMIAATJES DINSDAG 31 JANUARI 1922 44ste JAARGANG No. 14054 PER KWARTAALT 3.25 PER WEEKf 0 25 FRANCO PER POST PER KWART. BIJ VOORUITBETALING f 3.57 Dit nummar bestaat uit 2 bladen. NASSAULAAN 49, HAARLEM. TELEFOON 1426, 2741 EN 1748. POSTREKENINO No. 5970. Z. H. Paus Benedlctus op het praalbed. ADVERTENTIËN 35 CENTS PER REGEL. BIJ CONTRACT BELANGRIJKE KORTING. HÉ WERELDfiEBEURTiHISSEM TE ROME. M V V AGENDA 1 FEBRUARI Van onze Rechtbank. Personalia. Giften. Neerland's Volksleven in de Lente. De oude „St. Bavo". De Inïanteriegarnizoenen. Het nieuwe Postkantoor. Begrafenis T. G. Niephaus. De Leidsche stoomtram- J. J. WEBER ZOON. Opticiens Fabrikanten. Koningstraat 10 Haarlem. Telegrafisch Weerbericht. IlïaiyiiU oi i ■uii'J'iJfiM NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT OE ABONNEMENTSPRIJS BEDRAAGT VOOR HAARLEM EN AGENTSCHAPPEN: BUREAUX: /Van onzen Romeinschen correspondent.) De telegraaf heeft u genoegzaam op de hoogte gesteld van de diep-ingrijpende ge beurtenissen, de kortstondige ziekte, waar aan zelfs het tengere, doch energisch-krach- tige gestel, getraind door een regelmatig le ven van soberheid, niet kon weerstaan, het voorbeeldig afsterven van Z. H. Paus Bene dicts XV, geheel overgegeven aan Gods H. wil. Die deze dagen van inspanning, van strijd tusschcn ziekte en dood, van hoop en vrees hebben meegemaakt, zullen niet licht den geweldigen indruk vergeten, die dit alles op hen maakte. Het uur van Benedicts XV was geslagen. Gezegend zij God, die Zijne Kerk zulk een groolen Paus gaf, gezegend ook in de beproeving die Hij Zijne Kerk overzendt. Van 't eerste oogenblik tot den laatsten zucht is het ziek- en sterfbed van Benedic ts XVallerstichtendst geweest. In de voorkamer der Pauselijke vertrek ken op de derde verdieping van het Vati- kaan, waar een groot getal Prelaten, orde oversten, kloosterlingen en journalisten den geheelen dag en een aanzienlijk deel van den nacht doorbrachten, hoorde men wei nig, tenzij de zuchten uit aller borst opge gaan, het zacht glijden der rozenkransen tus- schen van angst bevende vingers. Kardina len, hooge persoonlijkheden, die van nabij de ziek- en sterfkamer kwamen, werden aangeklampt en aangesproken; men ver drong zich om hen, om iets te vernemen, en steeds werd de indruk zwaarmoediger en gingen er vuriger gebeden tot den Meester van leven en dood. Reeds Vrijdag stond het vast, dat de toestand, zonder bizondere tus- schenkomst van hooger hand, hopeloos was. Maar wij allen hoopten op die wonder dadige geneeskracht en baden steeds voort. Toen men ons mededeelde, dat de zieke Za terdagmorgen even was ingesluimerd en doorsliep, was in aller oog een straal van hoop waar te nemen. Prof. Marchiafava, zich even verwijderend, zeide ons: als de tieke drie uur kan slapen, geef ik hem ge wonnen. Edoch, na veertig minuten ont waakte de zieke onder de vreeselijke be nauwdheid, die hem dreigde te doen stik ken. Hij haalde geen adem meer op natuur lijke wijze, de lucht drukte hem terneer. Alle mogelijke middelen werden beproefd. Onophoudelijk hadden inspuitingen plaats, de lucht van koolzuur drong zelfs tot ons door. Zeer merkwaardig was de groote te genwoordigheid van geest van den H. Va der. Hij was zich bewust van den toestand, .prak met de geneesheeren, zond zelfs in den nacht zijn ouden geneesheer, Dr. Battistini heen om te gaan rusten, maar de oude doc tor en vriend van Z. H. viel op de knieën en riep uit: „Heer, als hier iemand moet sterven, neem mijn leven en spaar Uw plaats- bekleeder op aarde". Het bulletin van Za terdagavond even voor 6 uur uitgegeven, luidde den doodstrijd in. Het hart verzwak te, de ademhaling, ondanks alle kunstmatige Verheffing der atmosfeer, werd moeilijker, men kon zich op alles voorbereiden. De meeste aanwezigen in de wachtzaal trokken zich terug. De journalisten bleven op hun post. In den nacht werden herhaaldelijk de gebeden der stervenden gebeden door den Groot-Penitencier, na middernacht begon de onafgebroken reeks der H. H. Missen. De H. Vader werd nu steeds benauwder. Soms verloor hij het bewustzijn en moest men opnieuw en herhaaldelijk inspuitingen doen. Treffend was het, toen om half zes, de Paus zeker onder de benauwdheid, die hem de borst drukte, eensklaps opstond en vroeg om zijn kleederen. Hij viel onmiddellijk in de armen der toegesnelden. Men zegt, dat het eenigszins niet normaal gevormde li chaam van den H. Vader alle expectoratie onmogelijk maakte. Van dit oogenblik af, zagen de aanwezigen het laatste moment komen. Ze lagen geknield om het ziekbed. Dr. Cherubini hield de pol» in de hand en langzaam verminderde de laatste ademha ling, totdat dr. Cherubini zei: De Paus is piet meer. Het zoo verdienstelijk leven was afgesneden gelijk een draad. Eenige oogenblikken na dit wereldschok kend feit waren de telegraaf en telefoon in volle werking. Het was een wedloop naar San Silveitro en de telegraaf der journalis ten. Om kwart over 8 werd Rome, voor zoo- Ver het sliep, wakker geschreeuwd door de bizondere uitgaven der bladen en luidde de Sint Pietersklok en verkondigde „het dof •gebrom der domklocken nit den dom" aan jftome en aan de wereld dat we den ae- ze8*"de hadden yerioreu. 8%iÉ$Él§ Naar fotografische gegevens getcekend. Sedert is 't St. Pietersplein niet meer leeg geweest. Duizenden en duizenden nemen plaats voor de bronzen deuren van het Vatikaan. De stad was in diepe rouw ge vallen en de Italiaansce regeering rouwde mede. Onmiddellijk werd het lijk van wijlen den Paus gekleed met de witte toog, de roode mozetta om de schouders, do camauro de roode Pausmuts op het hoofd, roode met goud geborduurde schoentjes aan de voeten, de handen gevouwd met een rozenkrans om de vingers gestrengeld. Spoedig kwamen de Penitenciers van Sint Pieter en begonnen hun treurigen plicht en verheven voorrecht al biddend de wacht te houden bij het stoffelijk overschot des Pausen. Uit de naastliggende kapel werd een altaar in de sterfkamer gebracht en de Missen volgden onafgebroken. Kardinalen kwamen spoedig, een der eersten was onze Nederlandsche Prefckt der Propaganda. Zij besproeiden 't lijk met wijwater, kusten de handen des Pausen en knielden neder. Door alle in- en uitgaanden werd, gelijk in leven, voor den dooden Paus geknield, alles blijft in de eerbewijzen onveranderd. In den namiddag verrichten een tiental geneesheeren lang durige inspuitingen in het lijk, om een vroegtijdige ontbinding te voorkomen en alsdan werd in tegenwoordigheid van de Kardinalen, de hofhouding, het corps diplo matique, de Pauselijke wachten, het stoffe lijk overschot naar de troonzaal overge bracht waar het ongeveer vier en twintig uur op het praalbed werd geëxposeerd. De Edelwacht, de Penitenciers van Sint Pieter hielden de wacht en duizenden en duizen den bestormden de poorten van het Vatikaan en mochten even bidden bij het stoffelijk overschot. Ook in den nacht werd gewaakt en gebeden en den volgenden dag werd het lijk naar de H. Sacramentskapel van Sint Pieter overgebracht en tentoongesteld voor de Romeinsche bevolking, die 's Pausen voeten kunnen kussen. Donderdag werd het stoffelijk overschot gekist en in de crypte van Sint Pieter bij gezet, waarover meer in een volgenden brief. CIVIS ROMANUS. Sociëteit „St. Bavo". R.K. Veehou ders, half 8. Ledenvergadering Volks bond, 8 uur. Moedercursus, 8 uur. Aa«leenhouders Spaar,nestad", 4 uur. Bisschoppelijk Museum. Jansstraat. Dagelijks, uitgenomen Zaterdag, Zon- en feestdagen toegankelijk'. R.K. Leeszaal en uitleenbibliotheek. .Tansstraat 49. Dagelijks geopend van 10 uur tot half 1, van 25 en van 710 uur, behalve des Maandlagsoohtends en Zon- en feestdagen. R.K Arbeidsbeurs voor mannen. Ged. Oude Gracht 39. Alle werkda gen voorm. van 912 uur, nam. van 2 S uur. Zaterdags alleen van 912 uur. R.K. Arbeidsbeurs voor vrouwen. Kleine Houtweg 13. Alle werkdagen voorm. van 1012 uur, nam. van 24 en van 89 uur. Diefstal van electrlciteit. Inde mddid'agzitting moest terechtstaan C. A. M. V., wonende te Haarlemmer meer. Zij had electrusclien stroom gestolen, door n.t. een -draadje aan te brengen tus- schen dien afvoer- en toevoerdraad, waar door zij den electrisöhen stroom kon ver bruiken zonder dat het op den meter aan- geteekenid werd. De vrouw vertelde, dat haar man werk zaam was bij het electrioiteitsbedrijf te Haarlemmenliedte en terzake van haar diefstal ontslagen en nu werkloos was. De officier eischic 50 boete of 10 dagen, hechtenis. Melkvervalsching, Op 26 November 1921 heeft mej. N. M., wonende te Westzaian, melk verkocht, waarin een hoeveelheid water was. Haar man had haar des morgens gezegd: „In den emmer, waarin ik de koeien gemol ken heb, was ijs, du>s je moet d-c melk maar niet verkoop en; voer ze maar aan de varkens." Dat vond juffrouw M. zon de en ze sloeg den goeden raad van haar echtvriend in den wind, verkocht toch de melk maar werd gesnapt en geverbaliseerd Het bleek dat bij de 16 liter „melk" wel ke de emmer inhield, 2 liter water was. De Officier eischte tegen de 64-jarige vrouw 1 week gevangenisstraf. "Zij vroeg een voorwaardelijke veroordeeling. Burenruzie. J. P. S. moest teredht staan wegenis het vernielen van een schutting, toebehooren- de aan zijn buurman W„ die nu als ge tuige meegekomen was. Berden vertelden, dat de eigent ijke oor zaak der vernieling gelegen was in de kletspraatjes hunner dierbare wederhelf ten. De twee vrouwen hadden altijd her rie met elkaar en W. trachtte dlit nu te ondervangen dioor een schutting tusschen die beide erven te plaatsen. S. was daar van weer niet gediend en trapte de sohut- ting onderste boven. Hij vertelde nu, dat W. en hij thans de beste maatjes waren. Na het gevalletje met die schutting iis er geen ruzie meer geweest en ook tusschen de vrouwen is alles nu pais en vree. Kwam aan alle ruzie maar een gunstig einde door het omwerpen van een schut ting! De Officier meende, dat wel met een lichte geldboete volstaan kon worden en vroeg 10 boete of 5 dagen hechtenis. Misschien wordt het nog wel wat min der. Uitspraak dn alle zaken 6 Februari. Tot tdd van bet Historisch Genootschap te Utrecht iis benoemd dr. G. A. Brands, alhier. Te 's-Gravenfha-ge zijn geslaagd voor het maohdnislen-exaimen (diploma A) d,e hoeren W. P. Horttrop en J. W. Ha-sseS- nieyer, bedden alhier. Als ambtenaar voor den aldmi-nistr-a- tieven dlienist dn Ned. Inddë is bestemd de heer H. v. d. Wal, alhier. Ter eere van St. Antonius voor hon gerend Rusland, f 2 van A. J. II. te Ut Reads vele malen is betoogd, dat er groote, opvoedende kracht van den bios coop kan uitgaan. Jammer genoeg wordt nog niet in de vereisohte mate aandacht aan dit ontwerp geschonken, doch meer en meer toont een of ander filmwerk het loffelijk pogen in die richting aan. Een dergelijke film is ongetwijfeld „Neerland's Volksleven ia de Lente". Dit groot nationaal en folkloristisch filmepos is vervaardigd naar het be kende boekwerk van denzelfden naam door den heer D. J. v. d. Ven, den welbekenden algemcenen leider van het vaderlandsch historisch volksfeest te Ooeterbeek. Onder diens wetenschappe lijke en artistieke leiding is het boek werk verfilmd door de Ned. Mij. voor Cinematografie „Polygoon", te Haarlem, terwijl do technische leiding berustte bij den heer J. Stoop, directeur dier maat schappij. Met de verfilming van „Neerland's Volksleven in de Lente" is workelijk een groote stap gezet in de richting van den bioscoop te stellen ten dienste van het onderwijs en de volksontwikkeling. Deze prachtige film moet belangstelling wekken. De eigenaardige gebruiken, wel ke onder Neerland's bevolking in ge bruik waren bij het introden der lieve lente en nog hier en daar in zwang zijn, afgebeeld te zien op het filmdoek, zijn op zich zolf reeds dusdanig interes sant dat ego, jteders1 belangstelling verdienen, doch meer nog wordt deze gaande gemaakt door de opnamen zelf. De geheele film is een aaneenschakeling van jong, fleurig, opbruisend leven, dat nog geen zorgen kent, levend in den vollen zonneschijn des levens, niet ver duisterd door donkere schaduw. En dat vo:>r .1 is de bijzondere aantrekkingskracht in dit filmwerk en houdt des toeschou wers aandacht gansch en al goboeid! „Neerland's Volksleven in de Lente" is in 1 voorspel en 5 afdeelingen verdeeld. De eerste afdeeling laat zien, hoe de lente de natuur weer doet herleven: nu eens schroomvallig vertegenwoordigd bijv. in de ontelbare sneeuwklokjes, dan weer vol jeugdigen overmoed, afgebeeld door de vurige jonge hengsten, brieschend en snuivend en trappelend den stal verla tend en in ongetemde vaart de weiden inrennend. Doze afdeeling voert nog in Zuid- Limburg langs akkers on beemden mot nieuw opschietend leven en geeft Zuid- Limburgsche oude lentegebruiken weer, waaronder verscheidene, op het Paasch- feest betrekking hebbend. De tweede afdeeling brengt den heer lijken Mei-tijd op het doek met het in halen en rondrijden van de Mei-koningin en het feestelijk oprichten van don Meiboom. Thans vooral begint hot jonge leven ta spreken, o.m. bij het Meiboom halen in Friesland, iet brengen van den Meiboom, „in de kap", zooals in Maart van het vorigo jaar nog geschied is in het Provinciale Gouvernementshuis te Arnhem, bijl het planten van don Mei boom in Noorbeek, een dorpje in het Zuiden van Limburg. Hierbij mag vooral de aandacht geves tigd worden op de Sinte-Brigida-paarden- processie, welke met do „Opporid" van Terschelling en het „Strarijden" van Schouwen een der mooiste tafereelen der film vertoont. De derde afdeeling geeft schitterende beelden van de Zeeuwsche eilanden, de heerlijke hyacinthen- en tulpenvelden vanaf Leiden tot boven Haarlem. On afscheidelijk verbonden hieraan zijn de Zondagsche drukto en de lente-negotie van hyaeinthen- en tulpenslingers, nar- cissenruikers, e.d., welke mede verfilmd zijn. Eenige kiekjes van oude gebruiken in Amsterdam en Botterdam zijn mede in deze afdeeling opgenomen. De vierde afdeeling voert naar de pro vincies Gelderland en Overijssel met haar prachtige streken en eeuwenoude gebrui ken, terwijl de laatste allerfraaiste ge zichten op de Friesehe meren en op Schiermonnikoog brengt. Ilet „skip silen" (scheepje zeilen) op do Friesehe moren is eenig. De film werd opgeluisterd door mu zikale illustratie door den heer Julius Böntgen, directeur van het Koninklijk Conservatorium voor muziek to Amster- dag, met door hom zelf gecomponeerd werk. Een groot deel van het succes van den avond komt den heer Böntgen too. Genoten is er van zijn muzikaal ta lent. Hoe heerlijk zacht klonk zijn praeludium bij het aankondigen der lente, hoe jubelde de muziek bij het aanbreken van de Mei maand, hoe vroolijk-opgewekt was zij bij de begeleiding der dansen en het „skip silen," hoe droef-tceder ook bij de begrafe nisplechtigheid te Giethoorn. Julius Röntgen gaf zich geheel en in spontaan applaus na elk nummer toonde het talrijk aanwezige publiek zijn dankbaarheid en waardeering jegens hem. Lauweren oogstte ook de beer J. A. Ochse, die voor de fotographische opnamen zorg gedragen heeft en die op bekwame wijze de rol van explicateur vervulde. De aanwezigen toonden zich dankbaar voor het gebodene door het met de grootste aandacht volgen der filmbeelden en door veel applaus. Ten slotte zij nog vermeld, dat de vleugel welwillend is afgedaan door Root's piano magazijn. In de Memorie van Antwoord op het voorloopig verslag wordt gezegd, dat van het voornemen, om het rijkssubsi die ten behoeve van de St. Bavokerk (Groote Kerk) te Haarlem van f 5000 op f 10.000 te brengen, om zuinigheidet- redenen moest worden afgezien. Naar de „Tel." verneemt, zullen de dienstplichtigen voor bet 21e regiment infanterie vortea o geroepea te Amcr- foort en die van het lOo regiment in fanterie te Ede. Gisteren is Ibet laatste gedeelte der schut ting, welke nog rondom liet nieuwe post kantoor stond, weggebroken. Ook de be strating rondom het postkantoor zal nu wel, z-ooals gewoonlijk, spoedig door Openlbare Werken in orde worden ge bracht. HadienmiOTgen werd een bekend Haar lemmer naar zijn laatste rustplaats ge dragen. Het stoffelijk overschot van den heer T. G. Niephaus, .diie dlsn leeftijd van 76 jaar mocht bereiken iis onder enorme be langstelling ter aarde besteld. De stoet passeerde het gebouw van „Zang en Vriendschap", waar die vlag halfstok hing en die ledien van de lieder tafel, waarvan de overledene langen tijd 'secretaris is geweest, zich bij dien stoet aansloten. Nog wend door dien voorzitter van Zang en Vriendschap een fraaie krans op de baar gelegd. Op de Aigemeene begraafplaats was groote belangstelling. Aan die groeve word gesproken door den heer Broese van Groeuou, voorzitter van de Liedertafel „Zanig en Vriend schap' Spreker zeide, dat voor allen die den overledene hebben gekend het heengaan een groot verlies beteekent. Vervolgens schetste hij den ontslapene als een odd en braaf man, dlie zeer bemind was. Dan schelste spr. wat de heer Niephaus voor Zang en Vriendschap is geweest. Hij was de nestor en steunpilaar vau de vereeni- ging. Gedurende 52 jaren heeft hij zich geheel! voor de vereendging gegeven en meer dan 30 jaar op die meest stipte wijze het secretariaat verricht. Spr. verzekert dat Zang en Vriend schap hun aller vriend nimmer zal ver goten en stelt hem ten slotte tot voor beeld voor alle leden. Na eenige woorden van roost te hebben gericht tot de zuster van dien overledene, roept spr. zijn vriend een laatst vaarwel toe. De heer Engeigeer, een neef van den dioode, spreekt voorts nog als oudiste fa milielid. Spreker brengt naar voren de jonge jaren die hij met dien heer Niep haus heeft doorgebracht en eindigt met de verzekering, dat de familie dien doode niet zal vergeten en zijn nagedachtenis steedis in eere zal houden. De heer Blamsert, vennoot van den overledene, wijst op de prettige samen werking welke tusschen hem en dien heer Niephaus bestond, 't Menischdom, aldus sprdker, verliest aan U een ediel mensoh, maar ik een trouw medewerker. Op indrukwekkende wijze zong de iie- dertafel ondier leiding van den heer F. Rocske het lied. „Ecce quomodO moritur Een familielid dankte voor de betoonde belangstelling, waarna allien zeer onder den indruk huiswaarts keerden. Zwijntjes. Uit de hal vaude Nationale BarikvereieniLsjinig zijn twee rijwielen on't- <vreem>d. Jubileum- Dezer dagen herdacht de heer A. K. P Vring het feest, dat h!j gedurende 10 jaar als penningmeester voor de G. en S. V, Concordia fungeerde. Op een. der oefeningsavonden js de jubilaris op waardigs wijze gehuldigd. Per alax werden de heer Vring en zijn ec.hlgenoote naar het oefenlokaal gebracht, waar de leden hem bij zijn binnenkomen een welkomstlied toe zongen, gedicht door den lieer v. Mus- scher. De voorzitter, de heer W. II. Verlees, sprak den jubilaris toe en bracht hem dank voor alles, wat hij gedurende zijn 20-jarig lidmaatschap voor de vcreeniging heeft gedaan. In welgekozen, woorden bood de voor zitter den jubilaris namens de wer kende leden een gouden horlogeket ting aan. Tevens werd hij benoemd tot lid van verdienste. Mevrouw Vring ontving bloemen. De heer J. Hop richtte ook" nog waardecrendo woorden tot den jubi- Laris. Hiermede was de huldiging ge ëindigd. Onze industrie. Aan J. H. van der Vossen is vergunning verleend tot op richting van eene smederij, waarbij electrische kracht zal worden aange wend lot een gezamenlijk vermogen van 3 1/4 P.K. tot het aandrijven van te plaatsen werktuigen, ter vervan ging van de te sloopen smederij, ge vestigd in het perceel aau de Korte Houtstraat no. 6. Lijst van eigenaars of beheerders van paarden. De Burgemeester van Haar lem maakt bekend, dat gedunenidle die maand Februari voor ieder ter secretarie (2e afdeeling) dezer gemeente ter inzage is niedergelegd de alphabetische lijst, be vattende de. namen der in «leze gemeente O O O Vsoooo< „Wordt het geen tijd, mijnheer dn Redacteur," zon schrijft ons iemand ui'. Hillegom ,met vorzoak deze klacht on der de „Damiaatjes" een plaatsje in to ruimen, „wordt het geen tijd het ve hikel, dat Leidsche Stoomtram heet, op te rollen en in hot Oudheidkundig Mu seum van Leiden te zetten? Donderdagavond gij weet het reeds liep de locomotief te Bennebroek uil de rairi en nam een bad in de Ben- nebroekervaartZondag brak van een een andere locomotief een zuigschijf- eiang, bijna terzelfder plaatse waar eerstgenoemde ongeluk plaats bad, mei tot gevo'g aanzienlijke vertraging; Maan dag ontspoort een passagierswagen 09 den Voorweg en vernielt een aantal tuinhekjes. Natuurlijk vertraging en men mag blij wezen dat hot daarbij blijft. Het wordt zoo zoetjes aan gewoonte, dat groepjes menscben van Hillegom naar Heemstede of in omgekeerde rich ting wandelen tengevolge van 'n tram ongeluk of tramvertraging. Sneelt soms de zuinigheid hier parten? De toch al niet populaire N.Z.II.T.M. is bezig haai laatste greintje symphatie bij het .pu bliek te verliezen. Wij mogen toch wel als minimum-wensch stellen, die van 'n goed vervoermiddel?" Tot zoover de inzender, wiens inzending wij hier op zijn verzoek een plaatsje geven. Toevallig bereiken ons van de zijde van onzen Bennebrosker-correspondent klachten in dezen zelfden geest. Barometerstand: 748. Neiging: Vooruit, OPGAVE VAN: Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteo rologisch Instituut te De Bildt. Naar waarnemingen verricht in dien morgen van 31 Januari. Hoogste barometerstand 159.8 m.M. tl Saerna. Hoogste barometerstand 759-8 m.M. te Matinhead, Verwachting van dien avond van 31 Jan, tot den avond1 van 1 Februari: Meest zwakke Oostelijke tot Zuidcllijka wind. Nevelig tot betrokken of zwaarbe wolkt. Waarschijnlijk eenige neerslag,. Dezelfde temperatuur. gevestigde eigenaars of beheerders van één of meer ter vordering en ter keuring aan te bieden paarden, opgemaakt inge volge artikel 17 van het inkwartierings- besluit. Uitkeering uit een werkloozenkas. t Door dien Minister van Arbeid is beslist, dat door B. en W. van Haarlem terecht be. zwaar is gemaakt tegen de uit de werk loozenkas vain de Ned. Ver. van Fabrieks arbeiders aan het liid S. J. P. S. verstrekte luilkeerinigen en bepaald, d:at het bod-rag dier uSiikeeriinigen, in totaal 3,76, binnen een maand na dag-teek ening dezer beslis sing in de werkloozenkas moet worden te. ruggestart. R. K. Handelsregistervereeniging „St Christoffel"De afdeeling Haarlem van deze vcreeniging vergaderde dezer dagen. De voorzitter oipende de vergadering te h-alf 9 op de gebruikelijke wijze, heel'le de aanwezigen -welkom en herdacht het af sterven van Z. H. Puiu-s Benedict us XV, Z. H. in de gebeden der aanwezigen aan. bevelende. De notulen der vorige vergadering wer- dien voorgelezen en goedgekeurd. De inge. Ik-o-men stukken werden voor kennisgeving aangenomen. De secretaris en penning meester brachten hum jaarverslag uit. D* secretaris die periodiek moest aftreden werd herkozen. Bij besprek img der voorstellen voor de UjS. jaarvergadering besloot men dwa afg-c, va-ardigden vrij mandaat te geven. Als afgevaardigden werdien gekozen da voonZiter en de secretaris. Na de rondvraag werd de verga-dering met den Ghr. groet gesioten. H. Priesterwijding. In de kerk van het H. Hart van de E.E.PtP. Jezuiten, te Maastricht, hoeft Z.D.H. Mgr. L, Schrijnen, bisschop van Roermond, Zon dag do H. Wijding van hot Priester schap toegediend aan onzen oud-stadge» noot» dan Eerwk heer A. Hulseboeoh, S/Ij

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1922 | | pagina 1