[KEELSWIimCIET PEDDEMORS TIJDELIJKm Slijterij „de Unie A. H. DE WILDE Eenig adres, Korte Zijlstraat 32rcod ORDE EM ARBEID. mmEl El NIJVERHEID. TO® EMBUS. LANDBOUW EN YISS0HERIJ. RECHTSZAKEN. SPORT EN SPEL marktnieuws. Adve^iesatiëia TBRfmarkt hoek kampervest FABRIEKEN PRIJSNOTEERING Onder de Dajaks. N» V. HOENDERDOS' BRANDSTOFFENHANDEL, FIRMA GEëTALEEftDde nieuwste modellen vertegenwoordigers van de grootste en beste Beslist L a a g s fi e Prijzen. I» GEOPEND VAN 9-6 - ZATERDAGS TOT10 - TEL. 2687 Unie Genever Unie Brandewijn Fransche Brandewijn Roti. Citroenbitter Oranjebitter Fladderak Fransche Cognac Jamaica Rum Piqué Likeur Beste Likeuren Diverse Punchsoorten Advocaat Witte Portwijn Roode Portwijn Samos Muscaat Rhodos Muscaat per Liter per Flescn - 3.35 - 3.40 - 4.45 - 3.50 - 3 75 - 3 50 - 4.50 - 5.— 3. - 2.75 - 4.50 - 3.30 - 3.- - 1.25 - 1.25 - 1.50 n 1.35 ihvte-: LOONSVERLAGINGEN. Zoowel in Zeeland als op die Zurd-Hoi- lajidsche eilanden wenschen die landbou wers voor 19221923 de loonen hunner arbeiders te verlagen. Op het eiland Flak- kee is aan <Je landiarbetdersboniden een loonsverlaging voorgesteld van I2y2 pet., p.m. te Oude Tonge en Ooltgeneplaat. De arbeidersorganisaties wenschen echter die loonsverlaging niet te aanvaarden en heb ben besprekingen aangevraagd. Met ingang van 6 Februari woxdien bij de stoomvaartmaatschappij „Zeeland", le Vfesdngen, de loonen met 10 en 15 pet. verlaagd. Op de scheepswerf „Zeeland", te Hansweert, waar sedert het vorig jaar meermalen loonsverlaging plaats vond, Stijn de loonen weer met 2 cent per uur ■verlaagd. Woensdagmorgen is een staking uit gebroken aan de Superphosfaatfabriek te Amsterdam, omvattende ongeveer 130 man. Naar de „Tel." van de zijdie van de srtakingsleirfing wordt medegedeeld, is de- ste staking een gevolg van een door de directie ingestelde loonsverlaging. Prin cipieel haddien de arbeiders zich neerge legd bij een verlaging der stukloontarie ven, -welke beteekenidien een loonsverla ging van 10 pet. Bij nadere beschouwing van <te desbetreffende voorstellen van de directie meenden zij eohtcr te zien dat de voorgestelde verlaging van de stukl-oon- tarieven een loonsverlaging zou brengen van veel meer dan 10 procent. Dit wenschlen zij niet te aanvaarden. Toen besprekingen met die directie niet tot het geweruschte resultaat leidden, 'en deze haar voorstellen handhaafde, besloot men tot staking over te gaan. Bij het conflict zijn zeven organisaties 'betrokken, nJ. de Ned. Ver. van Fabrieks arbeiders, de R.K. en Ghr. Organisaties van Fabrieksarbeidess, de Bouwvalkarbei- dersbond en de Fed. van Bouwvakarbei ders de Federatie van Fabrieksarbeiders en de Metaalbowerkersbond. De leiding van de staking 'berust bij de Ned. Ver. van Fabrieksarbeiders. GROOTE WERKLOOSHEID. Deze week zijn in de gemeente Emmert S350 werkloozen ingeschreven. OPSCHORTING VAN HET PRIJSTARIEF, Naar verluidt, heeft dc minister van Biunenlandlsche Zaken bij schrijven d.d. 28 Januari aa.n de nationale vakcentrales meegedeeld, dat hij, „alvorens op de zaak verder in te gaan, gaarne zal vernemen, of en zoo ja wdke pogingen door de be sturen der typografen-organisaties zijn aangewend, om in overleg met de werk gevers-organisatie s, te geraken tot t ij d e 1 ij k e schorsing van het prijstarief''. Het R.K. Vakbureau zal zich te dezer zake nader met thet hoofdbestuur van den R.K. Grafiscben Bond verslaan. ONTSLAGEN OMDAT ZE GEORGA NISEERD ZIJN. Naar dfe „Volkskrant" verneemt, zijn te Heeze bij de firma v. Engelen-Everts Co georganiseerde textielarbeiders ontsla gen op grond diat zij georganiseerd zijn. De heer Preijn, hoofdbestuurder van den Textk-ibewerkcrslionden de heer Lijen, kringpropagandist van de R.K. W. V., hebben met de arbeiders vergaderd cn treffen nu zekere voorbereidingen. Staking te Amsterdam. Bij de firma Holscher en KraayenveM, Teertuinen 37—28, aannemers van het tweede viaduct der Centraal stalionsverbouwing, is ook een staking uigebroken, welke 230 man omvat Het gaat om een loonkwestie. £en congres dat niet doorgaat. Daar de R.K. en Chr. Bond en die Nederiand- sche Federatie v-an Landarbeiders niet bereid bleken deel te nemen aan een ge meenschappelijk landarbeiderscongres om stelling te nomen teigen het verzet van tandlbouwcrszijde tegen de wettelijke rege ling van den arbeidsduur in den land bouw, heeft het hoofdbestuur van dien Neder landischen Landt ouwar beid ersbond besloten -dit congres niet te laten door gaan. Loonsverlaging. Bij een bespreking fan de loonen, emz. in de Noord-Holland- sdhie veenderijen hebben de verveners me degedeeld, dat in verband met dien pro ductieprijs de loanien verlaagd moeten worden. Volgens het aanbod der patroons rou door de loonsverlaging van gemid deld 20%, het loon op ongeveer 1000 per jaar worden geboekt. lei*. HET RIJKS-INKOOPBUREAU. De redactie van De Nederlandsche Nij verheid, orgaan van het Verbond van Nederland jc-he Fubrlkan 'ea-Vereenigin- gen, geeft verslag van oen onderhoud met den heer E. 0. Verschoor, direc teur van het Rijks-inkoopburexu te 's-Gravenhage., De heer Verschoor deelde mede, dat het bureau sinds 15 September van het vorige jaar in werking is getreden en bestaat uit twee afdeelingon: administra tie en unificatie. Immers het bureau wil niet alleen de door de departementen en daaronder ressorteerende rijksinstel lingen benoodigde artikelen inkoopen, maar daarin ook zooveel mogelijk eenheid brongen, zoodat men b.v. niet voor een zelfde doel bij verschillende lichamen en colleges geheel verschillende modellen be zigt. Den inkoop van de artikelen behandelt de heer Verschoor voorloopig alleen zelf. Zijn bureau is nog maar klein, alles en alles zijn er, don directeur meegere kend, slechts 12 personen werkzaam. De heer Verschoor heeft jarenlang de leiding gehad van de afdeeling gevangenisarbeid aan het departement van justitie. Een groot voordeel van de centralisatie van den aankoop is daarin gelegen, dat dan in het groot kan worden ingekocht, dus tegen de laagste prijzan. Do heer Verschoor is verleden jaar zijn arbeid begonnen met aan do depar tementen gegevens jte vragen, omtrent hetgeen zij de laatste jaren noodig heb ben gehad van een zevental groepen van artikelen, die zooveel mogelijk omvatten gewone bureaubehoeften en benoodigd- heden. Deze groepen waren: 1., Imprimés en andere drukwerken; 2 huishoudelijke ar tikelen; 8. bureaubehoeften; 4. meubi laire goederen; 5. brandstoffen; 6. klee ding- en liggingstukken; 7. touwsoorten. Gedurende de laatste drie maanden is al voor 2 ton omgezet. Maar er zijn be stellingen in voorbereiding, die, wanneer zij in de volgende maanden tot uitvoe ring komen, zeker 3 4 ton omvatten. Het bureau heeft de bo:aling=condit: es veranderd. De hoer Verschoor vraagt al tijd de korting voor betaling 5 contant. En dit kan hij doen, omdat de Generale Thesaurie dadelijk voor hem betaalt, als de leverantie heeft plaats gehad. Het is nu het ideaal van den heer Verschoor, dat hij zijn bureau bekostigd uit dero kortingen op do betalingen. Het bureau heeft aan alle departe menten reeds schrijfmachines geleverd, vordor schrijf machine-papier, touvwoorten- ijzer en staal enz., lakens, wollen stof- fen, weefgoederen, allerlei drukwerken, enz. enz. Ten einde zooveel mogelijk nauwkeurige opgaaf van het tenocdigde bij bestellingen tp bevorderen heeft do heer Verschoor bestellijsten laten ma ken, waarop de verschillende benoodigde artikelen nader naar grootte, qualiteit of gewicht zijn gespecificeerd. De heer Verschoor deelde nog mede, als staaltje van de belangrijke besparing welke inkoop door zijn bemiddeling op verschillende artikelen heeft opgeleverd, dat het is voorgekomen, dat men hem opbelde over zeker artikel en op zijn vraag: hoeveel vraagt men u daarvoor? ten antwoord kreeg: f 460, terwijl hij later datzelfde artikel voor f 203 wist te leveren. In een ander geval vroeg -inen f 45 en leverde hij voor f 14.95. Zijn bureau levert thans reeds alle elec- trische lampen voor het Rqk, met do grootste korting. Dit geeft reeds een besparing van ongeveer f 15,003 per jaar. Op de vraag, of hij voor de goedkoopte ook in het buitenland koopt, antwöordlo de heer Verschoor: Bij voorkeur koop ik Hollandsch goed in Holland;- speciaal buitenlandsche artikelen mag de Staa natuurlijk in het buitenland zoeken. Brandstoffen verkocht het bureau to' dusver nog niet. Wanneer alle Rijkfin stellingen hun brandstoffen aan het bu reau opgaven, zou dat een totaal zijr van millioenen tonnen. Maar do bestellin gen, welke thans worden uitgevoerd, no men reeds al den tijd on de werkkracht van den heer Verschoor en zijn perso neel in beslag. Vr.: Ik heb (wee woonhuizen onder één kap gebouwd. Er moet nu aan het eene reparatie gebeuren, wegens het groote ge zin, dat er in woont. Kan ik nu dat eene huis opslaan in de huur? Zoo ja, moet ik er dan ook nog eerst voor bij de huurcom- missic zijn? Antw.: U moogt, na bekomen toestem ming der huurcommissie de huur opslaan. Voor woningen met meer dan f 900 huur waarde is die toestemming niet noodig. Vr. Zoudt u mij kunnen geven het adres van 't hoofd der niemve waren wet cp consumptieartikelen? Antw. Uw vraag is onvolledig. Wel ken dienst bedoelt u? Veronderstel lende dat u den dienst in het district Haarlem bedoelt, geven wij als adres op: den heer C. J. Mieras, directeur van den keuringsdienst. Kampersm- gel 4, Haarlem. Vr. van M. te Haarlem. Antw. Uw vraag is niet volledig. Bestaat er een contract (collectief of individueel)? Zoo ja, dan zal de bi jhoud van dat contract antwoord op )uw rcaag geven. Bestaat er geen con tract, dan moet de patroon zich hou den aan de wet. Deze zegt dat bij ziekte gedurende een korten tijd (d. i. congév. 14 dagen) 't loon doorgaat. De patroon heeft dus dan niet het recht le handelen zo-oals liij deed. Wendt u tot het R. II. Bureau voor Arbeids recht, dat eiken Dinsdagavond zitting houdt in het gebouw „St. Bavo", van half negen tot half tien. Vr. van P. Zte Noordwijk. Antw. Als uw opgaven juist zijn, dan is het belastingbedrag juist. We kennen echter de plaatselijke verordening *an Noordwijk niet. Voor den anderen aanslag is slechts voor twee kinderen aftrek toe gepast. Het is to probeeren ook voor het derde kind aftrek te krijgen. Vr.Is een dienstbode dae I Februari haar dien»! verlaat verplacht te -blijven tot 's avonds, of kan zij 's morgens haar dienst verSaten? Antw.'s Avonds na afloop der werk- zaamhedtn, tenzij met mevrouw andiers kan worden overeengekomen. Vr. 1Als mevrouw mij met de maand giebuund heeft en ze zegt me den ód-en mijn betrekking op, mag ik dan den laat- st-en vertrekken, of heeft mevnouw recht imij tot -dien 15 en -van -die andere maanid te houden? Ik had- mijn geld nog niet ont vangen en ook geen Nieuwjaarsgetd. 2. Mag mevrouw mijn geld houden als ik dien laatsten vertrek? Ik wtord met de maaaiici betaald. An-tw. 1M'cvrouw -dient den wetfcölij- leen opzegtermijn in adht te nemen. Dat wij zeggen: zij behoort u minstens één maand te voren op te zeggen en zoo dat cr twee betalingstenmijnien liggen tussch-en de opzegging en het vertrek. Daartegen over staat dat u den dienst kunt verlaten met inachtneming van ddenzelfdien opzeg termijn. Op welke datum wordt u betaald? 2. Waanneer u zich niet aan den opzeg termijn houd t, dan heef t mevrouw recht op schadevergoeding. Hoewel men daar geen recht op heeft, houdt men die schadever goeding al vast dikwijls van het loon af. Vr.Kunt u mij heit adres opgeven van een R.K. Rijkstuimbouwleeraar (speciaal bloementeelt?) Antw.: Er zullen er well zijn, doch wij kenlnien er o-p dii-t oogenblik geen. Kent een onzer lezers een adres? BEVROREN KAM EN KINLELLEN. Bij winterweer aniet felle vorst, is het noodig de kalmanen en ook de kdnleSlen dier hoenders legen bevriezen te behoeden Wij (kunnen- dit clioen door die-ze fclhaams- deelen in te wrijven met glycerine. Voor al bij groolkammige diieren is deze be werking bij strenge (k-ou noodzakelijk. Verzuimen wij deze voorzorgsmaatrege len dian kunnen zöch leelijlke gevolgen doen geiden. Zijn kam en ikinldlen bevroren, dan ontsteken de puntjes daarvan en kunnen deze zelfs geheel afvallen. De dieren lij dieren natuurlijk zéér in aanzien en waaT- de. Wanneer we bij vriezend weer de boen ders blauwe kommen en ikinldlen zien krijgen, is dit een teetoen, dat d-eze bevro ren zijn. „Langzaam ontdooien" is dan dikwijls nog een redmiddel. Dus niet <te di-eiren direct in een warm vertrek plaat sen, maar de bevroren deelen herhaalde lijk afwassöhen met ijskoud water. Daar na brengen we de diieren in een niet te warme, maar vorstvrije ruimte. „Voorkomen" is ook hier echter „beter dan. genezen." En daarom smeenen we kam en ik wilei lerr de gevoeligste lidhaam-sdteeilien van het dier tijdig met glycerine in. (De Zaaier.) TENTOONSTELLING TE LEIDEN. De Leidsche Pluimveevereeniging houdt a.s. Vrijdag, Zaterdag en Zon dag in die Stad&zaal haar tiende ex;'- positie. De deelneming is iets geringer dan 't vorig jaar, wegens veel ziekte gevallen onder de dieren in de laat ste weken. DE MALVERSATION TE GEN- DRINGEN. Hot Gerechtshof to Arnhem heaft uit spraak godaan in de zaak van de Han- zebank to Utrecht tegen den heer J. B. Geuring wethouder der gemeente Gen- dringen. De Hanzebank had beslag laten leggen op do goederen van den hoor Geuring omdat deze bij haar was borg gebleven voor den burgemeester van ge meldo gemeente voor een som van f 200.000. Do president van de rechtbank te Utrecht heeft toen, na gedaan verzet, do opheffing van het beslag bevolen en daartegen was die bank bij het gerechts hof te Arnhem in appèl gekomen. Het Hof hoeft thans hot ingestelde beroep om eert begane informaliteit, niet- ontvankelijk verklaard, doch er tevens bij overwogen dat, waro die informaliteit niet begaan, do Hanzebank toch niet had kunnen worden in het gelijkgesteld, daar zij wel beweerde het beslag te heb ben doen loggen omdat zij vroesdo dat haar schuldenaar zijne goederen zou ver vreemden maar zij niet had aangetoond dat dezo ware vrees gegrond was, het geen toch ook door de wet wordt ge- eischt. Do Hanzebank werd veroordeeld in de proceskosten. OM 'T TOPJE VAN DEN NEUS. In hooger beroep stond Dinsdag voor het Gerechtshof to 's-Bosch terecht A. S. 29 jaar, metselaar te Zevenbergen. Beklaagde werd door de rechtbank te Breda veroordeeld tot 8 maanden gevan genisstraf ter zake dat hij op 2 Oct. 1921 onder Zevenbergen J. Lips een stuk van den neu3 heeft afgebeten. Beklaagde bekende. Zo hadden ruzie in oen cafe en are liep zoo erg, dat Lip3 zoo maar pardoes den neus werd afgebeten! Er was een foto van Lips ter zitting gedeponeerd waarop dezo te zién was zonder neus. De wetenschap had ér een stuk neus weten bij te voegen en zoo groeide er weer 'n neus uit, al was 't dan een mismaakte. De nieuwe neus functioneert niet normaal. Lips moet door den mond ademhalen, terwijl do neus tevens als reukorgaan den dienst gedeeltelijk wei- Een getuige verklaarde dat Lips zelf de oorzaak was van don twist mitsga ders de neusbijterij. Beklaagde vroeg ooi voorwaardelijke vercordeeling. (Het publiek lachte er om) „Hoe kom je er toe vroog de president om zoo voor kannibaal te spelen? Laat dat do wildon in Afrika doen. De advocaat-generaal eischte bevesti ging van bet vonnis. De verdediger Mr. E. van Zinnicq Bergmann uit Den Bosch pleitte voor waardelijke straf onder oplegging eoner flinke geldboete. Zoowel mishandelde als beklaagde zouden door die uitspraak ge baat zijn. Uitspraak 12 Februari a.s. (Bossche Crt. DE ZESDAAGSCHE TE BRUSSEL. Onze landgenoot Van Ketnpen, die in den Zcsriaagschen wielerwedstrijd te Brussel met <l'en Belg de Ruyter een kop- pel vormt, was met zij<a maat twee ion- den achter. Gisteren heeft hij één ronde deni dan een onduldbare pijn en vermin-1 ingehaald. De „Sum. Post" had een onderhoud met den ter Sumatra's Oostkust op dienstreis vertoevenden. assistent-resi dent Van Resteren, van het bureau der bui ten-b ezit tingen. De heer Va n Resteren deelde daarbij een en ander mede over de Dajaks in West-Bor neo, waar hij anderhalf jaar als assi stent-resident het' bestuur voerde over de afdeeling Sin tang. Vooraf ging het relaas van den tocht naar zijn vroegere standplaats Sin tang, die onder hare inwoners slechts negen Europeanen telde. De reis van Pontianak naar SintaUg een afstand van 450 kilometer, dus tweemaal zoo ver als van hier naar het uiterste hoekje van ZuLd-Lknburg geschiedde in een huisboot, een gezellige, drijvende woning, met ka mer en voorgalerij tje, keuken en bad kamer. langszij van een sloombarkas over de Kapoeas, een reiisaclitigen stroom, tot ver in het land zeer breed, een 400 meter zelfs. Evenals de natuur is daar de be volking bijkans geheel van vreemde invloeden vrij gebleven. De Ba tang Loepars en de Itajaus, de hoofd stammen in het Sintangsclic, zijn prachtig gebouwde kerels, zelfstandig in hun optreden, zonder cenige aan geleerde nederigheid. Meermalen had spreker gelogeerd in een der lange voorgalerijen van die groote huizen, waar een hee'e kampong tot zeventig gezinnen veelal tellende, samenwoont. Dan was het eerst een bijeenkomst met den oudste van het huis, den „kapala toca". „De vergadering neemt den bezoe ker dan eerst gedurende langen tijd op, zonder iets te zeggen. Daarop be ginnen de gesprekken, onderling, of de toewan een g-oeden indruk maakt, ja dan neen, en is het ja, welnu dan kun je alles uit hen halen, wat je wilt, want zooals gezegd, blijken zij dan van eerlijke openhartigheid." Diefstal komt onder de Dajaks niet voor, ook niet ten nadeele van de Europeanen. Nooit beho-efde v. K. zijn koffers zelfs maar te sluiten. Zij dach ten er niet aan, om aan de geschen ken, welke hij meevoerde, meestal sie raden en dergelijke zaken, waar zij verzot op zijn, te komen. Een eigenaardige gewoonte van den Dajak is het tatoueeren. „öp boven- en onderarm, op borst en rug en schouderbladen draagt hij het stempel mee van zijn bereisd heid. Iedere bezochte stam is een tjap meer op zijn lichaam cn een graad van trots. De Dajaks die met dr. Lorentz het Sneeuwgebergte bestegen hebben, too- nen alle drie nog tro-tsch de tatouage. welke den besneeuwden top voorstelt, zooals die in hun oogen eruit ziet. Tigan, de kapala loesar, die met Lo rentz mede is gieweest, w,as trotscher op die bewerking van zijn huid dan op de zilveren ster, die de tocwan- besar van Bogor hem op de borst gespeld had te Bandoeng. De man had trouwens van die decoratie niets begrepen en wist zich zelfs niet te herinneren wat voor een toewan-besar dat nou eigenlijk wel geweest was. ,;Ma,ar toen ik hem uiteengezet had welk een eer hem te beurt was geval len, rees wel de ster ia zijn Dajak- sclie achting." De pettor, d. i. bestuursambtenaar (het woord is afgeleid van factorij, zooals de vestigingen der O.-I. Compag nie werden geheeten) geniet bij zijn logies in een kamponghuis de eer le mogen slapen voor de deur van het hoofd van den kampong, dat is on der een mand met een daarin opge borgen verzameling van goed uitge rookte menschenschedels. „Het koppensnollen is, in het alge meen gesproken, uit. Do bevolking is er van doordrongen, dat do „kompenic" het beschouwt als moord on do landraad het als zoodanig straft. Voor den Dajak is koppensnellen echter geheel iets anders; zijn mentaliteit begrijpt het als con hem toekomend recht, bij welks uitoefening hij nog ontzagelijk vereerd wordt door zijn kampong-genooten, vooral de vrou welijke. Wanneer men oudore Dajaks, beroemde koppensnellers spreekt, gevoelt men welk oen groote plaats het in htm leven heeft ingenomen. Ilc vroeg eons - ONBERISPELIJKE QUALITEIT f 6.per H.L. franco huis. LEIDSCHEPLEIN 15-19. - TELEF. 773 zoo'n oude, of hij nog wel ©ons koppen snelde. Hij antwoordde van niet. Maar mot grooto openhartigheid vocgda hij er aan toe, dat hij het toch maar wat graag nog eens zou wiilon doen. Zou jo mijn kop wel willen hebben? vroeg daar op de hoer Van Restoren, met begrijpe lijke, maar niet ongevaarlijke interrosso. Betoel tocwan (zeker, mijnheer H was het enthousiaste antwoord, dat hem ge geven werd, terwijl 's dajaks oogen oen glans kregen, die, zoo denkon wij ons, niet bepaald aangenaam om to zien moet zijn geweest. Wij meenen, dat op Nieuw-Guinea, oni den Papoeas het koppensnellen af te loe ren, al dio oude schedels werden af genomen. Dit zal hij do Dajaks onge twijfeld Diet zoo gemakkelijk gaan, (tear dezo meer strijdlustig zijn. Onder el kander voeren zij voortdurend oorlog en onze politiek is er op gericht de verschil lende, eertijds vijandige stammen, tot grootere groepen te vereenigen. Op Europeanen zijn sinds den moord op controleur Jansen in 1913 geen ge welddaden meer voorgekomen. Drie opstandige Dajaks, leiders der verzetslieden, hadden aan don cenen cevcr der rivier in afwachting gelogen, dat controleur Jansen aan do andere zijde voorbij zcu komen. Een der drie schoten, welke den fatalen dag van Dec. 1913 over het water klonken, trof den con troleur in het hoofd en doodelijk getrof fen viel hij neer „Volgens den heer Van Resteren was de destijdscho opstandigheid feitelijk ge richt tegen knevelende zelfbeséuurders de Dajaks echter veroenzelfdigdcn hun eigen hoofdenkwelgeesten met het ge zag en zoo vielen zij den vertegenwoor diger daarvan, en niet hun feitelijko kwaaddoeners aan. „Op het oogenblik echter is de verhou ding tussdhen bevolking en Ncdcrlnndsch bestuur goed, de toestand gunstig, waar toe niet weinig bijgedragen schijnt le hebben het bezoek van den vorigen gou verneur, aan Pontianak gebrachte. Bij die gelegenheid had te Pontianal een roeiwedstrijd van verschiHemde slam- men tegen elkander plaats. De overw in naars Kajans van Sinlang, zouden een driekleur krijgen. De lieer Van Resteren liet echter de overwinnende ploeg toen nog eens tegen de andere stammen in zijn afdeeling strijden, om hun overwinning bevestigd te zien. Daarna werd dc drie kleur uitgereikt en gcheschen, waarop de Kajans buitengewoon trotsch waren. Tot slot deelde de heer Van Resteren van de Dajaks een bij primitieven meer waargenomen bijzonderheid mede. Zij zijn buitengewoon gestekt op bet betalen van belasting. „Zij zijn er zelfs zóó op gesteld, dat ik meermalen bet verzoek van niet aange slagen kampongs gekregen heb, waarom of zij toch geen belasting mochten bclalen terwijl -rille eer en dat genoegen wel andi re stammen ten deel viel!" GOUDA, 2 Fcbr. Kaas. Aangevoerd 34 partijen, handel vlag le kwal. f 68 —71, 2e kwal. f 65—67, zwaardere f 73 Rijksmerlc. Boter. Red. aanvoer, handel rcdel. Goeboter f 115—130,weiboter f90—110. Eieren. Groote aanv., handel flauw f 12.50-16. Veemarkt. Melkvee goede aanvoer, handel slecht f 450-500: vette varkens groote aanvoel", handel vlug 30—34 ct per half Kg.: magere varkens, groote aanvoer, handel red. 30 35 ct. pe.r half Kg.magere biggen_ goede aan voel", handel flauw f 11.50 per weeks nucht. kalveren groote aanvoer, liai del flauw f 14—22. AMSTERDAM, 2 Februari. Aardap- pe'markt. Drentsche eigenheimers f 4.50 —5.50, Friescho borgers f 7—7.25, Zeeuwscho blauwo f 11.5011.75, id. bonte f 11.550—1175, id. eigenheimers f 7 508, IJpolder bravo f 9.75—10, Mal ta 15—171/2 ct. per K.G. Aanvoer 4 la dingen of 150 H.L. KINDERWAGENS Levering onder garantie. KUNSTZAAL KORTING »r 19 99 99 19 99 99 99 99 99 19 99 99 99 99 f» 9» 99 99 99 99 99 99 19

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1922 | | pagina 7