Eerste blad m liirichtei) van Administraties, Ipnken controleeren i. baan Uit den Omtrek SD J. JL 6CEESOM, DAMIAATJES ZIJN SLACHTOFFER. ZATERDAG 4 FEBRUARI 1921 44ste JAARGANG No. 140| PER KWARTAAL3.25 PER WEEKf0 25 FRANCO PER POST PER KWART. BIJ VOORUITBETALING f 3.57'/, NASSAULAAN 49, HAARLEM. TELEFOON 1426, 2741 EN 1748. ADVERTENTIËN 35 CENTS PER REGEL. DIJ CONTRACT BELANGRIJKE KORTING a Dit nummer bestaat uit vier bla den, waaronder het Geillustreerd Zondagsblad in acht bladzijden. NEDERLANDSCH ÏNTERNATIO NAAL MISSIECONGRES. HeS Accountantskantoor van (LEERAAR M.Q.) ALKMAAR BEVERWIJK HEEMSTEDE. De Bloemen-tentoonstelling. BLOEMEND AAL. VELSEN. CASTRICUM. *00000oo«oooooooooocooao*i Meegaand J. J. WEBER ZOON. Opticiens Fabrikanten, Koningstraat 10 Haarlem. SCHOTEN. A FEUILLETON En liet arrne kind wrong wanhopig de handen. Eindelijk slaagde men er in haar te bewegen het vertrek te verlaten. Vriendinnen voerden haar weg. Men bracht haar naar hare kamer. Lang zamerhand vertrokken de gasten en bij den doode bleef niemand anders dan mevrouw de Mézière en de dok: ter die verzocht had haar te spreken. Toen zij alleen waren, zeide dokter Bernau hoogst ernstig„Gedurende eenige maanden moet gij het land ver laten, voor hare gezondheid." „Zal zij willen „Het nioet wel. Paul is thans dood. Zij kan haar heele léven toch niet slijten met hem te beweenen." „Zij zal hetn nooit vergeten." „Dat geloof ik gaarne. Paul was £en brave jongen, die wel verdiende "emind te worden." „Zij aanbad hem, het ongelukkige ,En hij dan! o. wat had hij haar liefIk was zijn vertrouwclir Ik weet welk een schat van liefde er met hem verloren gaat." ]a, die dood is wei een ontzettende ramp." „Ge hebt gelijk, 't Is een slag, dien ik nooit te boven zal komen." En de dokter bracht de handen naar de oogen, die vol tranen stonden. Er volgde een stilte.... een doffe stilte, tot de~;geneesheer zich plotseling wederom ophief. „Maar wie heeft die misdaad toch kunnen bedrijven," prevelde hij. „Wie Ik weet 't niet. Ik heb niet 't minste vermoeden." Hij maakte een dreigend gebaar en riep uit„O, als ik dat eens wist Op dit oogenblik hoorde men op het terras van het kasteel eenig rumoer Het waren de gasten, die het heele park hadden doorzocht naar den moordenaar en thans terugkeerden. Zij hadden niets gevonden. Geen en kel spoor, geen enkele aanwijzing. Slechts een van hen had de plek ge zien, waar de misdadiger waarschijn lijk binnengedrongen was. Dat was de eenige aanwijzing, welke men had kunnen vinden. Een ander was naar Tour gegaan om de justitie te waar schuwen. De dokter, die zich naar buiten had beoeven, om inlichtingen te ontvan gen, had spoedig genoeg van de praat jes welke toch niets bijzonders be helsden en hij begaf zich weer naar de barones, die alleen gebleven was bij het lijk van Paul. Hij dacht er nog altijd over Christine te gaan waarschuwen, en verzocht hare moeder haar te gaan opzoeken, toen zij zelve verscheen, doodsbleek en met van schrik uit het hoofd pui lende oogen. Zij liep op haar moeder toe. „Moeder," sprak zij, „ik ben zoo bang. Ik weet niet wat ik voel, maar ik ben zoo ongesteld." De moeder en de geneesheer keken elkander aan. „De ontroering," zeide hij aan het oor der barones, „doet zich gelden." Mevrouw de Mézière naderde haar. „Lieveling," zeide zij, „er blijft u nog een troost." En zij fluisterde de jonge vrouw iets in het oor. De jonge vrouw kreeg een vreese- lijke schok Toen helderde haar gelaat op. Hare oogen glinsterden met hoogen gloed. „Een kind van hem," prevelde zij. „Een kind om hem te beminnen, te verzorgen, te zegenen!.." Zij viel op de knien aan het voeten einde van het bed, waarop de c'oode rustte, en riep „Dank Ge laat me niet alleen. Ik blijf met iets, dat ge mij geschon ken hebt!Misschien een zoon.. Aan hem zal ik de toekomst en mijn leven wijden. Met hem zal ik altijd bij u zijn." Zij scheen plotseling een geheel an der mensch geworden te zijn. De moeder en en dokter beschouw den haar met tranen in de oogen. Zij durfden haar niet storen, cn wilden haar niet ontrukken aan de opgewondenheid, die hare wreede smart matigde. EINDE VAN DE INLEIDING. I. EEN HUWELIJKSAANVRAAG. „Mijnheer de markies d'Arbois." Dit bezoek, dat on een kouden win terdag door een bediende aangekon digd werd, deed de beide dames, die in een der zalen van het kasteel zaten, hevig ontstellen. Het waren de barones en haar dochter. Christine hief het hoofd op en keek haar moeder aan. Deze scheen van haren kant haar dochter te raadplegen. „Zult ge hem ontvangen, moeder „Ik kan 't moeilijk laten, dat weet ge wel." „Sta dan toe, dat ik mij verwijder. „Wilt ge mij alleen laten Wilt ge hem niet zien „Waartoe zou dat dienen Ik heb u reeds meer dan honderd malen her haald dat ik niet wil en niet kan trouwen." Meer dan vier jaren waren verloopen sedert de ramp, welke wij in de inlei ding van dit verhaat vertelden, sedert den droevigen dood van den echtge noot van freule de Mézière. Christin, had er zich nooit vier kunnen troosten. Zij was altijd in nog zwaren rouwe Haar gelaat was steeds doodsbleek zonder een glimlach, met eene droef geestigheid in den blik, die nimmer week en iets droomerigs aan de oogen gaf. Altijd schoon. Ia, schooner d->n voorheen. De moeder was zeer vero" derd. Hare lokken waren geheel ver grijsd en zij bewoog zich uiterst moei lijk. De laatste beproevingen, welke zij had moeten verduren, hadden haat leven, dat reeds zooveel geleden had door den dood van haren echtgenoot geheel vernietigd. Zonder ooit aan eenig genoegen te denken, scheen zij geheel voor haar dochter te leven, en zij kende geen anderen wil dan den haren. Zij legde haar werk langzaam neer. „Ik zal doen, wat gij verlangt,' zeide zij. „Ik ben de vrouw niet, on. u een vereeniging op te dringen, waarmede uw hart niet instemt, maar wij zijn toch verplicht den markies uw beluit mede te deelen." Christine antwoordde met een on verschillig gebaar. „Zeg het hem, moeder. Deel hert mijne zeer besliste weigering med en dat ik er niet meer over wenscb te hooren." Zij stond op, opende de deur, c.i« naar een ander vertrek leidde en ver dween. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT DE ABONNEMENTSPRIJS BEDRAAGT VOOR HAARLEM EN AGENTSCHAPPEN t BUREAUX: POSTREKENING No. 5970. Voor eenige dagen stond in de Dag bladen, dat bij gelegenheid van de Utrecht- sche Missieweek, midden September te hou den, een Nederlandsch Internationaal Mis siecongres (N. I. M.) zal worden georgani seerd. Voor wie wordt dit Congres gehouden? Alleen voor missionarissen uit binnen- en buitenland, die op de algemeene verga deringen van dit Congres belangrijke Mis- sicproblemen zullen inleiden en in uitvoe rige debatten de meest actueele kwesties zullen bespreken? Neen. Alleen voor priesters, in de zielzorg werk zaam, dus geroepen leiders der Missiebe weging, die op de hoogte moeten zijn van den stand van zaken op Missielerrein en voorlichting moeten kunnen even, waar deze wordt gevraagd? Neen. Voor wie dan? Voor alle meer ontwikkelde Katholieken fan Nederland. Men onderschat de Missiebeweging nog zoo dikwijls. Ook de best meenende katho lieken beschouwen nog herhaaldelijk de Missei als een persoonlijk belang van de missionarissen, die zij hoogachten en ver- ecren als helden van liefde en opoffering maar met wie zij liever niel een te nauwe relatie aanknoopen, ómdat missionarissen nu eenmaal geboren bedelaars zijn, voor het Missiewerk. Nog dikwijls meenden overigens goed onlwikkelde katholieken, dat warme Mis- siehelangstelling meer past in de keuken en kinderkamers, dan in salon of' kantoor; -Jat Missieiitteraluur eigenlijk geen lectuur voor hen is, geen recht heeft op hun tijd en beiangslclling. Men geneert zich bijna, betrapt te wórden. lezend zelfs in het tijd schrift, expresseiijk voor meer ontwikkelden uitgegeven, het algemeen tijdschrift voor Missiekennis en Missieaclie „Het Missie werk". Hoe komt dat? Omdat men het Missiewerk niet kent. Omdat men niet weet, wat eigenlijk de Missieactie is en hoe de katholiek zich hier tegenover heeft te plaatsen. Omdat men zich niet bewust is, dat het aerk der Missionarissen het meest cssen- ieele werk der Katholieke Kerk is, Mis- iichelangstelling dus het hart is van het Katholicisme. Als geloovig kalholiek belijdt men Chris tus wei als Wercldvcrlosser en hoopt niets .liever, dan dat spoedig alle menschen aan den rijkdom van Christus' genaden deel- ichlig worden gemaakt. Maar hoever het staat met de wereld- bekeering, in hoeverre de Kalholieké Kerk reeds katholiek genoemd mag worden, weet nen niet, en men -interesseert er zich wei- aig voor. Eigenlijk bekommert men dus ticli niet veel om de 1000 miliioen heide nen, voor wie „het licht tot verlichting Ier hcidenep" nog niet is opgegaan. Men bewondert het heldhaftig en op offerend zwoegen van een priester-missio naris, maar kent zijn werk niet ais het werk van den „missionarius apostolicus" (zoo is zijn officieele naam) als de voort zetting van het wenk der apostelen, aan wie Christus Zijn missiebevel gaf. Men begrijpt ook niet het gewichtig oogen- blik van heden voor de bekeering der ge heel© wereld; hoe de omstandiighedenvoor wereldevangelisatie in vele opzichten nu juist gunstig zijn Ie noemen, maar ook kri tiek op menige plaals. Het gist en bruist in de harten van mil- lioenen menschen, en hoe langer hoe groo- ter wordt het gevaar, dat mitlioenen volke ren den weg opgaan van het moderne wes- tersche ongeloof, of van den Islam, maar voor het Katholicisme verloren gaan. Op het uurwerk des tjjds nadert snel het bange oogenblik, dat bijv. over de toe komst van het heidensche Oost-Azië onher roepelijk beslissen zal. P. Henry Raymakers luidt onvermoeid de noodklok voor het prachtige Missieland China. Hij zeide op het Eerste Nederland- sche Missiecongres: „China kan voor de Katholieke Kerk zijn ófwel 'n Roodc Zee als toegang tot een geestelijk land van be lofte, ófwel een Doode Zee, waar alle hoo- ger geestelijk leven wegkwijnt. Is het niet allertreurigst en verwekt het geen kreten van droefheid, verslagenheid en nood, ais in 'n land de geschikste en meest beloven de landerijen door het breken der dijken worden overstroomd? De dijken van Chi na breken door, de dijken van zijn ouden godsdienstzin en oude goede zeden, worden doorstroomd van alle kanten en de meest belovende geestelijke landerijen, reeds wit van den oogst vergaan." Hetzelfde geldt voor onze koloniën, vooral van Java, gelijk p. Jos. Mulders S. J. en Dr. Jos. Schmulzer zoo juist uit eenzetten. „Bij de huidige intellectueele evolutie begint de vroeger godsdienstig-on- verschillige massa te zoeken naar een hoo- ger zieleieven, en de voortdurende sociale onrust doet het hart verlangen naar hoo- gere veiligheid", zeide p. Mulders, en ver volgde: „Voor ons, Katholieken is het een uitgemaakte zaak, ja zonneklaar: alleen de doorvoering der ware christelijke beginse len kan in verwarring der tegenwoordige wereld, waarin ook Java deelt, redding en vrede brengen."' En Dr. Schmutzer zeide: „Ook in Indië heeft hel groote uur voor de Missie gesla gen. Wat eeuwen had stand gehouden en voor enkele decenniën nog eeuwen scheen tc kunnen duren, breekt angstwekkend snel ineen". Die Missieproblemen behoort een eenigs- zins ontwikkeld katholiek le kennen. Maar die kennis ontbreekt helaas bij velen. Zij beseffen niet, hoe noodzakelijk en hoog be langrijk, vooral voor den meer ontwikkelde de kennis der Missievraagstukken is. Daarom worde vooral Missiekennis ver spreid. Dat moet de grondslag zijn van alle Missieactie; in 't bijzonder bij de ontwik kelden. Dit nu zal geschieden op de Missie-con gressen, waar onze beste Missiologen de meest interessante vraagstukken op popu- lair-wetenschappelijke wijze zullen behan delen. Dan gaan-ook wel de ontwikkelden mee leven met het werk van de Verbreiding des Geloafs, en zal onze Missieactie rusten op stevig fundament, gelijk Kardinaal van Ros- sum Schreef, 2 Juli 1921: „Wij zijn ervan, overtuigd, dal niets meer en beter de Missieactie bevestigt en haar in de ware banen houdt, dan juist de weten schappelijke behandeling der Mtssievraag- s tukken." Gisterenmiddag 2 uur is door dan bur gemeester, jhr. J. P. W. van Doorn, ir< het ververschingshuis in Groenendaal de bioea 0a e i oo-.stelli'g g80_e.ii1, v.el ©ge organiseerd. is door de afd. Heemstede van do „Alg. Ver. van Bloembollencul tuur". Dezo tentoonstelling, g.orgaaBesrd te reclame voor 't vak en om aan 't publiek het vele moois te laten zien, dat nu reeds aan vroege bloamen te bewonderei valt ,mag voorzeker geheel ge laagd ge noemd worden. De zaal van het ververscliingshui is als in 'n prachtigen bloementuin her schapen. Do opstelling van do verschil lend© groepen valt te loven. Deze is geschied door de firma P. J. van Em- pelen en Zn., wie oen woord van lo daarvoor alleszins toekomt. Deze firim komt ook de eer der wandenveraierinj toe. Eenige fraaie schilderstukken, werl ken van mevr. Ruysenaars-Olees, sierei verder de wanden. Een inzending munt uit dcor de mo nigvuldige soorten. Niet Minder dan il soorten enkele en dubbele vroege tulper zijn in één stel vertegenwoordigd. Eei opsomming van al deze soorten kan ach terwege blijven, want uit het getal 75 kan men wel afleiden, dat ongeveer alle bekende handelsscorton er in voorkomen Een groep Hyaoiinthen op potten, be slaande uiit de volgende soorten: 1'Inno cence, Moreno, Gen. Vlet'lor, La Vicloire, Bismarck, Gertrude, Yellow Haitnimer- l'Espéranoe en Lady Derby, ia bijzonder beat. De bloemen zijn onberispelijk en. de trossen van sommige soorten buitenge woon groot. Ben stel Darwin-Tulpen op potten is best geslaagd. Het be s taait r i tMr s. Fam- combe Smter*. William Pilt, Le Notre- Frans Halls, Virgilins, Copland, Viotoire die Oliviëra en Prince of Wales. De kleu nen komen mooi uiit en die stellen -der bloemen zijn goed. Een stel miniatuur Hyacimthen, waarin Maroomi domineert, vult het eerstgenoem de stel aan en geeft een mooi geheel aan de eene zijdie van die zaal. Een der inzenders wilde eenis laten aien, boe in bet buitenüaind die Hyacin- tihen verwerikt worden en Iheeft 'de Hya cimthen in flinlke bloemenmanden geplant- Deze miamden zijn versierd en stollen aan schouwelijk voor hoe koopeirs gok weck 1 wonden, want zoo'n mooie nuand met bloemen wil elf keen gaarne in zijn hui» hebben. De soorten er voor gekozen, zijn: E. W l'Innocenee, E.P. Distinction, E.B. Cap- Boyton, E.R. Lady Derby, E.B.-Bismarck. E.R. Gen. Vetter, E.B. Cap Boyton Deze inzending mag wel een dar fraai ste der tentoon,stelling genoemd worden. Twee kisten met Vermilion en) Prins vain Oostenrijk zijn schitterends vooral Prins van Oostenrijk is groot en fijn op ikleur. Een stel vroege tulpen, ais Le Mateias, Mon Trésor, Proserpine, Salvador Rosa, Wétte Valk, met ©enige Conquasten, is hot bezichtigen zeer waard. Een pedk tulpen, aangelegd vóór de Darwin-inzending, doet aardig aan. Het is gevuld met: Couleur Cairdinual, \or- mililon Brilla.nl, El Toreador, Anna Roos en Queen Flora. De La Reiua-soorten ontbreken niet en laten zich dit jaar gemalklkdijik broeien, het groenpunten komt niet voor. Wij za gen CuRjnan, Hebt cn donker gebroeid- Ibis, Progression, Flamingo, Queen Flora, Max Ha'velaar, Calypso, Rose La Reine. Een andere inzending, beslaande uit potten Hyacmhen, is eveneens best. E.R. Gertrude, E.W. Madame Krager, E.R. Lo Viotoire, E.B. Schotel, E.W. l'Innocenee- benevens ©enige potten Darwnn Copland. De geboete- tentoonstelling vormt een pracht van bioomschalk-eering cn zat on getwijfeld menig bezoaker trekken. Burgerlijken Stand. Geboren, d. van J. A. BarnhoornVermeulen. d. var Klijn—Karnemelk. z. van R. Ruur- diade Jong. d. van E. G. Schmidt— van Rooijen. z. van G. Panneikoek— Horst. z. van J. Ch. L. van B&asbanik- Bairemditszen. Ondertrouwd: W. Vds .cn J. Meister. Over leden: H: van Zonneveld, 3 m. N. M. Shepard, 60 j. G. Ilügeman, 19 m' G. M. van der Vorst, 53 j. J. G Sammels, 75 j. L. A. BreVdenbaöh, 65 j. g. dfö Jong, 57 j. I. E. Schelte- ima, 70 j. M. E. Hart, 76 j. M. Schalier, 72 j. M. Stam, 72 j Zondag 5 F-ebr. igccft de R. IC Har- moniekapcl .,St. Cecilia", teen uitvoe ring in het R. K. Verenigingsgebouw. Dat is voor Wijlceroog altijd een bijzonder geval, omdat' ,.St. Cecilia eigenlijk „onze Harmonie" (genoemd mag worden. Immers, wanneer er maar iets te doen is, waar een feestelijk karakter aan gegeven moet worden, dan staat ,,St. Cecilia" terstond klaar om haar medewerking te verleenen. Hoe vele fecstve:'g.deringen, processie's bedevaarten enz. heeft zij al opgeluis terd? Het is daarom, dat wij hier een woord van aanmoediging wilkai doen hooren, om Zondag naar deze uitvoe ring te gaan, temeer omdat het be stuur ook voor (afwisseling gezorgd heeft. De zoo (gunstig bekend staande humorist „Hubertus", zal ïnet zijn ko mische voordrachten de aanwezigen laten, lachen, zooals dat lvem steeds gelukt is. Alles in aanmerking genomen, kun nen wij een bezoek aan het R. K, Ver- eeniging&gebouw aanbevelen. Z. H. Paus Benedictus XV. "Wpcnsdag te 8 uur werd in de parochiekerk alhier door dien Zee-rEerw. Heer Paasitoor met as sistentie van. de 'beide heeren kapelaans een H. Mis voor de zieterusit van Z. H. Paus Benedictus XV opgedragen. De kerk was geheel gevuld meit geloo- vigen waarvan honderden voor het begin ■voor de zieterust van Zijne Heiliglied ter H. Tafel naderde. Door het zangkoor werd op verdienste lijke wijze gezongen. De parochianen hebben op niet waar diger wijze de nagedachtenis van Z. H. kunnen herdenken. Ongeluk'Door den hevigen mist reed de chauffeur van Notaris Heenlk Dinsdag avond op den Rijksstraatweg in de rich ting Heemskerk snet de aiuto, waarin geze ten was de heer Heerik liegen een langs rien weg staanden boom aan. Gelukkig werd niet hard gereden en daardoor is het ook te verklaren, dat de beide inzittenden geen ongeluk overkwam. De auto is defect vooral de stuurinrichting en een der spat borden. Overigens liep alles goed af. Duin en Bosch. Verleden week werd voor het personeel en de opwonenden van het gesticht Duin en Bosch opengesteld tegen betaiing van een ikieine retributie le dezen zomer gebouwde badinrichting. Door velen wondt reeds thans van de Dezer dagen zijn d-e nieuwe tele foongidsen verschenen. Het hoort wel niet zoo, maar ook Rijkswerk is menschelijk! er staan fouten in. En zoo kwam ik tot de zeer on aangename ontdekking dat in de gids mijn telefoonnummer verkeerd staat opgegeven: inplaats van 'n 5 staat 'n 6. Nu dient een telefoongids om daar in de telefoonnummers, die men- niet kan onthouden, precies na te slaan, zoodat zoo'n gids haar doel mist als die telefoonnummers verkeerd zijn. Ik besloot dus bescheidenlijk de lelefoondirectie op de vergissing attent te maken. Na eenig zoeken gelukte het mij het juiste adres te vernemen, waar dergelijke klachten telefonisch gede poneerd moeien worden en een vrien delijke damesstem aan 't andere einde van den draad vroeg mij dadelijk wat ik wensclite. Ik vertelde van hot nieuwe telefoonboek je, van mijn ver keerde telefoonnummer, van het nuttig effect dat mijn telefoon daardoor ver loor en of daar geen mouw aan te passen zou zijn Ik hooideeen onderdrukt lachje in den draad cn ik kreeg het gevoel dat ik nummer zooveel was met een klacht. „U moet maar een brief schrijven aan het hoofdbesluur in Den Haag, hi ihi! "grinnikte de jonge danu !„dat staat op de gids", voegde zij er vriendelijk aan toe. „Maar juffrouw," waagde ik het te igen te spreken, „daar heb ik niets aan of ik naar Den Haag schrijf. Mijn telefoonnummer is verkeerd en het gevolg daarvan is dat men mij moeilijk kan opbellen." Ze scheen overtuigd: „Wacht u eens even." Na een lange pauze een mannen* stem, wie ik was eu wat ik wenschte. Ik deed nog eens mijn verhaal. Nadat ik uitgesproken was, luidde het bescheid: „U moet naar 't hoofd bestuur schrijven in Den Haag, dart wordt dat in de volgende gids ver* beterd." Ik heb toen betoogd dat ik daar niets aan had, want dat het- van be lang voor mij is, dat dit jaar mijn tele foonnummer goed in de gids staat. althans.dat ik dit. jaar van de fout geen nadeeligc gevolgen zal hebben. Gelukkig bleek deze ambtenaar toe gankelijk voor gezonden zin en zoo zal, hoop ik, met welwillende mede werking der directie, de zaak in orde komen. Maar ik houd'mijn hart vast als de ambtenaar zich zou hebben vastgeklampt aan de dienstvoorschrif ten en mij met strengen blik ver wezen had naar Den Haag. Ondenkbaar:' Wie dat bewoert, had nog nooit le maken mot de amb tenaarswereld. Ik althans vond het voorbeeld van dezen Haarlemscheu ambtenaar zoo navolgenswaard, dat ik het ten voor beeld aan alle ambtenaren aan da vergetelheid wensch le ontrukken. I Ter aansporing. gebóden getegeriheid tot 'baden gabruiik ge maakt. Werkverschaffing. Thans is het offi cieel dat de zoogenaamde si randweg vanaf d'en Baikku immer weg tot aan het C 0.111m is- sarislhuis, bewoond door C. Zonneveld, zal worden verhard. God. Staten hebben daartoe opdracht ge geven aan den döenSl van den Provincialen WaterstaaH. Naast -de werkgelegenheid welke hier door wordt geschapen, worden door den werkzaamheden uitgevoerd, waarbij <lp hulp van ingezetenen dezer gemeente remlmeester op het provinciaal landgoed wordt gevorderd. Ter voorkoming van misverstand zij reeds modegedieeld, dal door de werkzaam heden le verrichten ontder toezicht van den renl meester reeds voldoende werk krachten zijn aangenomen, zoodalt de ovcri.e w«rk?ioo®en zullen moeten wachten totdat door dien Prov. Waterstaat met de werkzaamheden aan den weg aangevangen wordl. Een weg naar 'de zee, waarop door Cas- Iricum Vooruit reeds lang is gewerkt, zal dus eindelijk lot sland ikomien en alhoewel het strand vanaf het Goanmissarishuis nog ongeveer 2 kilometer is verwijderd, is toch voor de ilietlhehibers den gang naar het strarild veol vergema'kk'd-ijkl. Als nu nog bestolen kon worden lot het aanliggen van een rijwielpad vanaf het Gomnmsaridhu'is kot nan de diiii-nen, was nl heel veel gewonnen, 'terwijl Castricuin als badplaats in de toekomst niet zoo heel ver oneer van de werkelijkheid zou af zijn. Burgerlijke Stand. Geboren: Petrus Jacobus, z. van A. de Graaf en R. M. Mors. Elizabeth Hendrika Cathairina, d. van Th. Stegemga en P. J. C. van Boede- gom. Hendirikus Adrianius Paulus, z. van H. A. M. J. Banning en E. H. M. Knots. Cornells Anna, d. van Th. Kuijs en W. P. Stuijt. Martinnis Laurenilus, z. van D. die Winter en C. Pepping. Overleden: A-drinna Harder, 47 j. te Am sterdam. Jan Maflefijt, 75 j. !te Alkmaar. Henmanus Christianas Henricus Over- ineijer, 35 j. te Alkmaar. Catharlna van Duin, 18 j. te Gastricum. Wilhelm 111a Berniairdina Sóhaiumlöffel, 74 j. te Amster dam. Pieter Lakeman, 59 j. te Botes. Barometerstand: 751. Neiging: Voor-vil OPGAVE VAN; Firederjk Gornelis die Vries, 8 j. ie Castri. cum. Laurens Broelveld1 j. te Casad- cnm. Nensiede Graaff, 78 j. te Amsterdam, Johannes Hulst, 56 j. te Amsterdam. De torenklok der Julianakerk. Do commissie uit de burgerij van Schoten, welke getdlen «bijeen wijkle zamelen voor het aanbrengen vam een uurwerk in den toren der Julianakerk is in hare pogingen reeds Zooverre geslaagd', dat zij kon over. gaan tot het doen aanbrengen van hot uurwerk. Dit werk its opg-cdragen aan de tirma Kramer en Zoon, te Bötsward, welka reeds mdt hare weiteaamiieden is begon nen en Zaterdag a.s. gereed hoopt te ko men Het uurwerk is een nieuw model met 'een medhaindek van de laatste en mo- dlerne edsoben. De vplgende week Donderdag, avonds te 8 uur zal hot werk in gebrul genomen worden. Dr. JAN SMIT. Wordt vervolgd,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1922 | | pagina 1