Hoofd verf eg enwoordiger BEVERWIJK* HAARLEM. Een Raadsvacature, MUZIEK. E. A. SCHOTEN. ZAND VOORT. IJMUIDEN. VOORHOUT. SPAARNDAM. BLOEMEND AAL. OVERVEEN. HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOUDE. HEEMSTEDE. HILLEGOM. Gemeenteraad. Gevraagd een om ais Agent op te treden voor het R.K. Dagblad Nieuwe Hasrtemsciie Courant te Beverwijk. Sollicitanten, die aan een druk verkeer wonen, genieten de voorkeur. Brieven met inlichtingen te zenden onder Motto ..Hoofdvertegenwoordiger", Adm. Nieuwe Haarl. Courant, Haarlem. WARMOND. ZAANDAM. SCHOTEN. SPORT EN SPEL. R. K. H. V. B. Officieel. Sommige leden hebben er zich over verwonderd dat de D. H. V. B. zijn berichten van aflasten der wedstrij den alleen in de Roomsche bladen plaatst. Vrienden, dat spreekt vanzelf. Wij moeten nu eindelijk zóó ver zijn dat in ieder Roomsch gezin een Roomsch dagblad wordt gelezen. En waar de ouders nog niet zóó principieel Roomsch zijn dat zij de noodzakelijk heid hiervan inzien, moeten de jon gens maar bij de buren gaan vragen om de N. H. C. te mogen inzien. In de neutrale bladen plaatst onze Bond zijn berichten niet. Voor de jaarvergadering. Om te voorkomen dat, evenals ver leden jaar, de voorstellen der clubs niet op de jaarvergadering van den D. H. V. B. worden behandeld, geven wij de clubs in overweging reeds in de maand Februari hun voorstellen bij den heer Kruijvcr in te sturen. Dan zijn zij zeker op tijd. Aangezien het Districtsbestuur op deze vergade ring niets te vertellen heeft, is het niet van plan voorstellen in te sturen. Mochten de clubbesturen het wen- schelijk achten dat het Districts bestuur een gecombineerde vergade ring der Clubbesturen uitschrijft, om de gemeenschappelijke belangen te bespreken en desnoods te zamen voor stellen bij den D. H. V. B. in te dienen, dan gelieven zij daartoe een verzoek in te dienen bij den heer C. A. P. Dammers, Nassaulaan 64A. rood, Haarlen, onder opgaaf der punten, die zij op die vergadering wenschen behandeld te zien. Ongeldig. De wedstrijd der Junióres-Competi- tie, tusschen Geel-Zwart 4 en Rood wit is ongeldig verklaard, wegens het medespelen van 2 Geel-Zwarters uit het derde elftal. Uitslagen 22 Januari 1922. R. K. H. V. 1- -V. A. F. C. 2 2—0. H. B. C. 4—Kinheim 1 0—2. R. C. IJ. 1—3. D. O. 2 1—3. ZUk C._UfcrA, fA. W. iGeel-Zwart 2 13. Concordia 2Arnicitfa 3, Lisse 2—N, V. C. 2 1—0 H. B. C 5—R. C. IJ. 2 7—8, W. F. t 2Kinheim 2 1-i S. D. Q 3-R. K. V. Z. 2 2-1 R. K- V. Z, 4—Damiaten 3 0-— S. 5. (X 5—Victrix 2 90.' Programma 12 Februari 1 C. H. B. C. 2—Damiaten 1 C. Smit S B- Pd Westen 1 J. Klunnen. R. K. H. V. 1—Concordia 1 N. Heij- ting. R. K. V. Z. I—V.^F. C. I Th. Hijnen Kinheim 1—Westen 2 M. J. Verraden. Damiaten 2S. D. O. 2 G. Kruijver. Geel Zwart 1—R. C. IJ. 1 B. Platte. 3 F- S. M. C. 2—A. W. 1 F. Wallekers. Concordia 2—Geel Zwart 2 J. Righart R- K. V. Z. 2—H. B. C. S 1 um C. H. Maks. W* F- C. 2Geel Wit 1 Th. Leeuw. JP' P' 'J '2% uur M. Zonneveld. Victrix IKinheim 2 J. Gomel 4 J- Lisse 3—Westen 3 C. v. d. Klug\ Zilk 2R. K. V. Z. 3 W. Bergman S. D. S. I—Geel Zwart 3 L. Pirovana 4 K- Amicitia 2—S. D. 0. 5 P. Langendljk. Damiaten 3—Kinheim 3 P. v. d. Goes. Victrix 2—R. K. V. Z. 4 1 uur. J. Bierman. Juniores competitie. Geel Wit 4—Geel Zwart 5 3 Makelaar. Rood-WitDamiaten 1 y2 uur Gennip. S. D, S. 2Westen 4 1 uur C, Visser R.K.H.V.V. DB DAMIATEN, Secretariaat: J. A. v. 't Hof, Groote Markt 23, Haarlem. Zaterdagmiddag. Ons veld ligt half na der de sneeuw. De andere helft ia stijl bevroren. Clubhuis (of 't nooit opgeknapt wordt!) met mooi© (jskegles versierd.Bruf over do „gracht" spiegelglad, leuning ook Conclusie: voetbal onmogelijk, ais he' niet dadelijk hard gaat dooien. Maar siki daarvan. Sportparkvelden zijn er vee) beter aan toe wat de sneeuw betreft maar evengoed te hard voor amateur* voetbal. Alzoo weer een „verloren" Zaa dag. Jammer, ive hadden een sterk oer ste, en zouden „Concordia" vast slaan! Volgende week H.B.O. II! Hopen op eej correcten wedstrijd met vollen speeltijd! Spelen wa metoen de 7 minuten in d* ongelukkige 34, of blijft het 2—lf O» best, nietwaar! We willen 't alleen wri graag weten. BILJARTEN. WEDSTRIJD-PROGRAMMA! Klasse A. 9 Febr, Korenbeurs— Kastanjeboomi Klasse B. 1 7 Febr. Onder Ons—Oud Moerensteis Klasse C. 8 Febr. Vereen. 1921D E S. Klasse D„ 8 Febr, Kastanjeboom—Oud Meuren» stein. Vriendenkring— Korenbeurs, Vrijdagavond heeft Korenbeurs bdt totaal ven 625 caramboles bereikt; oj Vriendeukring, die er 455 carambolei telde. Korenbeurs is hierdoor nol. 1 in de»' afdeeling. Hubertus Andreas Wolff, t Eliza Johauiiis Schoten, 4 Februari 1922. - m\ R.-K. Kindermeisje J.-K. Vrouwenbond. Donderdagavond hield de R.-K. Vrouwenbond alhier zijn ede jaarvergadering. De Presidente, merr. Schretten, was door Ziekte verhinderd. Ook de vice-Presidenle, inevr. Droog, kon door ziektegeval niet dé (vergadering bijwonen. Het zangkoor kon tijn liederen niet ten gehoore brengen. Ziek te was daarvan alweer de schuld. Dus pre sideerde de 1ste secretaresse, mevr. -\Vjl- king de vergadering. Op de gebruikelijke .Wijze werd de vergadering geopend. Presi dente sprak een woord van waardeering aan de geachte presidente, mevr. Schretten, die, hoewel nog steeds ziek, toch altijd in gedachten met ons meeleefde en het be stuur meermalen van goeden raad en voor lichting diende. De beste wenschen sprak lij nit voor haar herstel. Daarna werden de notulen der vorige algem. vergadering voor- Jelezen en onveranderd goedgekeurd. Hier- ha volgde de jaarverslagen der Penning- «neesteresse en secretaresse, dan de be stuursverkiezing. Volgens rooster moesten periodiek aftreden de vice-presidente, me vrouw Droog en u* 2e secretaress, raej. Peeperkorn, werden bij acclamatie herko gen. Nu werd het woord gegeven aan den leer de Lobel, die reeds zoo menigmaal door zijn aangename spreekwijze voor een genotvollen avond had gezorgd en deze avond weder zou spreken. Deze had als on derwerp gekozen: De H. Franciscus van 'Assisiê als Hervormer. Op aangename wijze Uchetste spreker het leven van den H. Fran ciscus als vredesapostel. Hij vertelde ons, hoe Franciscus liet geluk bracht aan de jinenschen, door hun te leeren, den vrede met God, den vrede met den evenmensch «n den vrede met zich zelf te zoeken. De moderne maatschappij wil ook de men schen het geluk brengen, doch zonder God. Ieder mensch streeft naar geluk, zegt spr. Vele revolutionnairen offeren alles op, om- lat zij meenen, gelukkig te maken, doch zij vergeten God en godsdienst. Zij zeggen: geen God, geen godsdienst, geen huwelijk. |een eigendom, dan eerst is er geluk. Doch dat is de grondslag van het socialisme en lit* communisme. Franciscus zegt daarentegen: „Niet de wereld hervormen, eerst zich zelf hervormen. Doen wij dit, dan hervormt de wereld vanzelf." Spreker besloot met een lansporing, het voorbeeld van Franciscus na te volgen, n.l. den vrede trachten te brengen onder de menschen en hun hoop weder op te bouwen. Een dankbaar applaus viel den spr. ten deel. Presidente dankte Jen beer de Lobel voor zijn aangename en leerrijke rede. Verder herdacht pres. mej. H. Roozen, die de vorige vergadering »og in ons midden was en die zoo schie lijk uit het leven was geroepen. Hierna, volgde de rondvraag, waarvan geen gebruik werd gemaakt. Pres. deelde verder nog mede, dat 28 Februari de Vrou wenbond een feestavond zal organiseeren, .vaarop iedereen, dames en heeren, ver wacht worden. Daarna werd de vergade ring op Roomsche wijze geslote» Do heer H. A. Roest (8. D. A. P.) heeft ontslag genomen als lid van den gemeenteraad, wegens het verkrijgen van ben betrekking buiten de stad. Ter voor ziening in deze vacature aal het Centraal Stembureau zitting houden op Dinsdag 1 Februari. *1 Tot lid van den gemeenteraad zal ge kozen worden verklaard, de heer W, Lamerus, kleermaker, KI. Houtstraat. Perste opvolger van den heer Boost is 4e heer J. Krijnders, doch deze woont jhans te Schoten. De hoor Lamerus is de tweede oandidaat van de bij-lijst der 8. D. A. P. De hoofdlijst is uitgeput, iïa den heer Lamerus komen nog twee hamen op de bij-lijst voor. v f- Gemeenteraad- A.s Woensdag Wordt geen gemeenteraadsvergadering gehouden. De eerstvolgende vergade" heeft plaats Woensdag over 14 dagen. Dirk Schöfer. Ririr SchSfer zal Voor zijn vertrek naar Engeland le Haar lem nog één letavieravond geven, doch thans in de Stadsschouwburg, Wilsons- pdein op Donderdag 9 Februari a.s. Uitgevoerd zulten worden werken van Heydn, Beethoven, Ghopin, Schafer. Vanaf Maandag is de kaartenverkoop ingesteld bij het ccneertHurau A. Ver dut. Mona Kabos- zo» allemaal erg grachliig zijn als de ootmpora vten begoochelde idioten wa- "!en; maar aangezien er altijd «enige leef- )en die niet alleen een zuivel- gevoel maar ook een hekies- verstand bezaten en dit nogal duidelijk lieten bhjfken in hun mu- riek, kunnen wij zeker aannemen dat de vlotte virtuozen angeiijk hebben de mu ziek tot krioelende klank vetrtcont-ng Ie verdraaien en te beliegen. He* wns voor B-usona interessant de viool-Chaconne van Bacli ie analyseeren en vervolgens het geheteusinnige, maar mathematasch-sven- wichtige stuk fai denzeWdlen duur te ver- .tienvoudiigen en daarmee titen doodsteken le geven; het is zéér ingenieus van de péauèste Iloma Kabos zóó'n goddelijk wertk te laten loopen als een motorfiets, en het daarbij uit te bulderen in dien vleugel, terwijl toch niemand haar in der weg staat zeker niet de schoonheid, 46e allang gevlucht was. Naar wie moet Aten luisteren als men Bach's Chaconne aangekondigd ziet: naar Kabos. naar Bu- eorai of naar Bach? Het is het meest jammer van den ver loren tijd cn de misbruikte energie van V* jonge toierat, waarvoor het bodd der kunst nu onderste boven slaat' als een genotvol raadsel. Het is nu eenmaal niet Vaar dat da muziek gecomponeerd ie >oor «de virtuozen. Er is niets aan tic faaik te veranderen. Laten we nu eens geen woord over Beethoven of Ghopin Spreken; ca- waren in Katos' handen nog preludes van Debussy. Heeft de pianiste van „La fille aux cbeveux de Mn" geen hm/dei e voorstelling dan van een flinke idame? En wat de „Minstrels" betreft; ik Xelocf dat Debussy er minder om gaf of de aangekieede negens charmant en bru taal waren, don wel dat ze met cnormen luumor liet publiek voor d'en gek ine!den English Association. Door dc aid. Haarlem van deze vereeniging is Vrijdag avond een vergadering gehouden, waarin mr. H. Hamilton Fyfe, oorlogscorrespon dent van de „Times" gedurende de jaren 19141918 in Frankrijk, Rusland, Italië en Roemenië, het onderwerp „The Dan ger to Civilisation" behandelde. Op boei ende en teven geestige wijze zette spr. zijn onderwerp uiteen, waarin hij o.m. betoog de, dat een vriendschappelijke geest onder de menschen moe terugkeeren, voor het herstel van den waren vrede op de wereld. De lieer Proper, voorzitter, die den spr. ingeleid had, dankte hem hartelijk voor zijn voordracht, waarmede de ver gadering met een warm applaus instemde. Dierenbescherming. Men Verzoekt ons plaatsiuig van het volgende: Uiiltreksel van het verslag over Ja nuari 1922 van den inspecteur der vereeniging tegen het mishandelen van dieren voor Haarlem en omstreken. Een trekpaard, lijdende aan huid ziekte. werd op verlangen van den inspecteur onder geneeskundige be handeling gesteld. Toen 11a den sneeuwval in deze maand en door de gladheid de wegen slecht berijdbaar waren, werd toege zien dat de trekdieren daarvan niet te veel overlast ondervonden. Aan twee steenrijders werd opgedragen, hunne te zwaar beladen wagens te verlichten, waaraan geroedelijk werd voldaan. Een trekhond, lijdende aan schurft, moest worden afgekeurd. Verscheidene bespanningen en tuigen, welke hinder veroorzaakten, werden op aanwijzing van den inspecteur in orde gebracht. In de asphyxiatie-inrichting werden pijnloos gedood 62 honden en 33 kat ten. De behandeling geschiedde in 25 gevallen zonder vergoeding. Van de ge- doodc dieren waren er 15 die ais zwer vers in den Kennel Fauna waren on dergebracht. BILJARTBOND HAARLEM EN OMSTREKEN. Klasse B. KASTANJEBOOM-KORENBEURS. Te Heemstede had deze ontmoeting plaats, en een der reservespelers van Korenbeurs verrichtte goed werk, speelde Sn 17 beurten met een serie van 39. Kastanjeboom bereikte 416,tegen 462 oa- ramboles voor Korenbeurs. Klasse 0. KORENBEURS-KASTANJEBOOM. Hier was Korenbeurs verre in de meer derheid en Kastanjeboom bracht slechts 4 spelers ten wedstrijd, waardoor de spe lers uit Heemstede in totaal 266 caram boles maakten, Korenbeurs 509. Gisteren is de lieer H, A. Wolf in den ouderdom van 70 jaar overleden. Gedurende zeer veie jaren en tot aan zijn 65ste jaar was de overledene ge meente-ontvanger van Schoten. In dien mtijd zag hij Schoten groeien van een arbeidend plattelandsdorpje van rond dc 800 zielen tot een gemeente met 10 a 11000 'inwoners. Gedurende zijn leven heeft hij nog vele andere func ties vervuld. Wij noemen er van-, se cretaris van den Schotervcenpolder. in welke functie hij werd opgevolgd door zijn zoon, den wethouder van Schoten; bestuurslid van Bloembollen- veiling; hij was meer dan 25 jaar lid van het Armbestuur en bestuurslid van het R. K. Ondersteuningsfonds „Sint Joseph". Door den inspecteur van politie alhier is bij een winkelier in deze gemeente een aantal doosjes cigarettea in beslag genomen, op grond van vermoedelijke overtrading der loterij wet. Het betreft de doosjes „Pank"-c'garet- ten. In elk doosje bevindt zich een let ter. Degene, die 24 letters heeft, te za- men vormende een drietal woorden, wordt als winnaar beschouwd en krijgt 1 pond sterling cadeau. Verscfce d ne prijiea wa ren reeds uitgekeerd. Zandvoortsche Handelsverceniging. Tot bestuursleden werden herbenoemd de heeren J. Schipper en M. F. van Orden. Feestavond. Zaterdag 4 Maart a.s., zuUen <le padvinders, alhier wonende, oen feestje geven, waarvan de opbrengst zal strekken ten bate ven het T. B. C. fonds <!er weikiaxleuvereenigiiig „Onderling Hulpbetoon". Opgevoerd zulten wondien. ©enige teon-eelst'ukjes, afgewisseld door minziek en fóchfb©ekten. Het feest zal be sloten worden mot een bal. Stembureau Kamer van Koophandel. Door B. en W. zijn benoemd in het stem bureau alhier, voor die eventueel te houden stemming, van leden van die Kamer van Koophandel en Fabrieken to Haarlem, waaronder onze gemeente ressorteert: tot voorzitter de heeren Alph. Spnengers; plaalsv. 1". A. Mufcr; tot leden de heeren A. Bakels, L. ten Broek e en Z. J. Leen en lei plaatsv. leden de heeren 3. Draijer, J. Schipper en C. dc Lee. Burgerlijke Stand. Getrouwd: A. Zondennen en G. P. v. d. Borg. Geboren: Hemricus Miaurite F redelik Marde, z. van F. W. Sdtvnalgeir en G. A. M. Bos. Adrian», d. van C. Koper en K. Koper. Pie ter Cornells, z. vain A. Paaip en W. C. dc Wkl. Overleden: M. Kemp, 80 j. C. M. H. Bernard-Hentoe, 64 j. Requiem-Mis. Vrijdagmorgen 9 uur werd alhier een plechtige Requiem-Mis op gedragen voor <1© zielerust van Z. H. den Pairs. Dc H. Mis werd opgedragen dooT <len Z. Ee-mv. Heer Pastoor, terwijl de Eerw. kapelaan cn de Eerw. kapelaan van Wijkeroog als diaken en subdiaken fun geerden. Daar er voor deze gedegenheid voor dc eerste maal een goheei nieuwe eerste klas rouw was, zag het er zeer netjes uit. Door hot zangkoor werd de Gregoriaansciie Requiem Mis uitgevoerd. Jaarvergadering Vriendenhuis. A.s. Donderdag 16 Febr. 's avonds 8 uur, groot© jaarvergadering dor Ver. Vrienden, kring von hot II. Sacrament, welke gehou den wordt in de barak, betr. de regeling van den Stillen Omgang. Mogen weder velen, oae nog geen ird zijn, op deze ver gadering vertegenwoordigd zijn en zich op geven, om ook opgenomen te worden in den Vriendelijk ring van het H. Sacrament. De agenda vermeldt: Openingswoord van den voorzitter. Jaarverslag van dien secre taris. Jaarverslag van den penningmeester. Mededeeiingen van den voorzitter. Bespre kingen van de feestvergadering naar aan leiding van hel 5-jarig bestaan dezer veir- oeniiging. Bestuursverkiezing. Rondvraag. Gebrek aan belangstelling mag deze ge wichtige vergadering niet doen mislukken. R.-K. Vrouwenbond. Deze weelk zal er een vergadering plaats hebben voor boven genoemde vereeniging. Moge geen entkele roomsche vrouw, deze, zoo nuttige verga dering verzuimen. De Toioiieelvereeniging „Eensge zindheid" zal morgen. 7 Februari voor Donateurs en 9 Februari voor het publiek opvoeren: „Zijn Trots" en „Een noodlottige fuif". Op 8 Februari doen zij met het zelfde program aan een tooneelwed- strijd te Warmond mee. Rectificatie. In het Raadsverslag van 31 Jan. staat leening bouw Chr. School f2400, dit moet zijn f24.000. Zondag werd alweer vrij druk sehaat- sengereden op het Spaame. Dt. Nije. De toestand van den beer Dr. Nije, alhier, ia gelukkig langzaam vooruitgaande. Vrijdagavond gaf het fanfarecorps „Kunetkring" een concert. Een nieuw vaandel werd overhandigd, Burgemeester J. Bakhuizen werd bij zijn laatste kerkbezoek alhier, aan het eind van den dienst hartelijk toe gesproken door De. S. A. Baljou. De GrenéivijzigiP-g. De Oommissie uit ingezetenen, volgens art. 131 der Ge meentewet is als volgt samengesteld: P. P. Bakker, A. W. Balm, L. Gjj- zenberg, L. Max, L. Mesman, G. Prins, J. B. v. d. Putte. Dit zijn 5 leden uit het dorp on 2 uit Spaarndammerpolder. Gesloten. Wegens ziekte van 'n groot deel van het onderwijzend personeel, is de U.L.O.-schcol alhier tot Maandag 13 Eebruari gesloten. Op Wachtgeld. De heer M. J. Doe men, ouderwijzer aan de O.L. School al hier, zal met ingang van 1 April op wachtgeld gesteld worden. Stembureau Kamer v. Koophandel. Door B. en W. zijn benoemd tot Voor zitter en leden van het stembureau ia deze gemeente voor de verkiezing van de Kamers van Koophandel in het dis trict Haarlem de heeren L. H. Simonsi voorzitter, J. J. van Höof, O. Luijt en W. Cornelissen Jzn., leden, terwijl tot plaatsvervangers zijn benoemd de hee ren S. P. Vink, J. W. v d. Berg, L, Verhoog qn G. de Graaff. Militielichtmg 1923. Vcor do Militie - lichting 1923 hebben zich in deze ge meente 76 jongelingen aangemeld. Een respectabel groot aantal voor een gemeen-, te van 4500 zielen. Jubileum G. IV. Kok kei koren On der zeer voel blijken van belangstel ling vierde deze jubilaris j.l. Vrijdag zijn 25-jarig jubileum als ambtenaar der Gemeente-Waterleiding Amster dam, aan het Pompstation Leiduia. Des morgens werd de jubilaris om streeks 10 uur met zijn familie op het versierde kantoor ontvangen en toegesproken door Dr. J. A Heymanh namens B. en W. van Amsterdam en de Directie der Gem een te-W a ter! ei- ding, die hem schetste als een voor beeldig ambtenaar met zeer veel plichtsgevoel ten voorbeeld voor an dereu en hem overreikte een oor konde en de gebruikelijke enveloppe met inhoud. Het personeel schonk hem een fraai gouden horloge met inscriptie. Vele bloemstukken versier den zijn woning. Telegrafisch bericht van den directeur en hulde van parti culieren was zeer groot. Den gehee- len dag was de belangstelling zoo, dat liet voor den heer Kokkelkoren een onvergetelijke dag is geweest. Geslaagd. Te 's-Graven/hage is voor diploma A van het machinisten-examen geslaagd de heer A. Slikkr, alhier. Burgert. Stand. Ondertrouwd: F. P. A. Booms en T. J. Boldng. J. C. Mak en, M. W. Ad'riaanse, C. van Roodie en M. J. Laarman. A. B. Jan sen cn A. C. van der Meij. P. van Zeil en W. E. F. van der Eem. Getrouwd!Joe. Aut. van der Aar en C. M. van Rijn. S. Chr. J. Smit en F. M. A. Henzbergcir. P. J. Hagebout toet S. A. Kessefe. W. G van Nicl cn Chr. van Nieroji. B«va!tenJ. Braakenburg-Kenekaimp d. M. P. van der Mcer-Dricsscn d. H. J. van Bruggen-Kampkes d. P. van Wijnen-Treffers z. E. van. dien Bos- Zwaruenburg, A. C. Boe ri worn- Bra alle, z. II. C. M. Breide-van der Eij ken, d. Overleden: W.W. Roezen, 32 j.W. Westhof, wed. van J. Karstens, 70 j. H. H. J. M. van der Weidien, 15 111. C, P. Warmerdam 5 ni. Con), van der Riet, wed', van P. M. Zeestraten, 72 j. In de Vrijdagmiddag gehouden raads vergadering was afwezig met kennisge ving do heer Fijma, wegens riekte. Er is een vacature. Tct gemachtigden voor de vergadering van aandeelhouds'.ers van do. N.V. Eleclr bedrijf „Hillcgom, Lhse on Sassenhoim" worden, nadat balloten ii, dat hoogstens 3 gemachtigden zullen vordon benoemd eekozea de heeren burgemeester Went- bolt, H. Veldhuizen van Zanten en Jonk heer. Tot voorzitter-lid van de commissie van advies inzake werkloosheidsverzekering wordt benoemd de heer 0. Oarlier. Tot hoofd der openbare school voor gewoon- en uitgebreid lager onderwijs wordt, na oen geheime ritting van een klein half uur, benoemd de heer W. A. v. d. Wal, te Hillegom, waarnemend hoofd, nummer 2 der alfabetische voor dracht, met 10 stemmen tegen 1 stem op no. 3 der voordracht, den heer Zuid hof, te Leiden. Aan de orde is het verzoek van „Pa trimonium" om een voorsohot uit de ge meentekas van ten hoogste f 215.200 voor aankoop en overdrachtskosten van grond (f 9200) en den bouw daarop van 46 arbeiderswoningen (f 203.000) alsmede om een jaarlijksche bijdrage in do beta ling van de annuïteit. Bij nader schrij ven heeft „Patrimonium" eon nieuwe ex ploitatie-rekening overgelegd, in verband met het feit, dat de grond niet meer voor f 1.60, doch slechts voor f 3 per M2. te koop is, en verzocht wordt, met deze verhooging rekening te houden. Do heer Vermeer licht dezo verhooging nader toe. De grondverkooper, de heer Lommerse, Imeende dat het geheole stuk grond zou gekocht worden, doch nu het slechts een klein gedeelte was, kon hij hot niet voor f 1.60 per M2. geven, doch moet f 3 vragen. „Patrimonium" achtte dit billijk. De heer v. d. Pol vraagt of men nu do prijs f 1.40 hooger is, niet evengoed toch het geheele stuk kan koopem De heer Vermeer zegt, dat dit lang niet gelijk is, want nu wordt een half bunder gekocht, terwijl het geheele stuk 3 bunder is. De heer Klaver kan zich met dl. voorstel niet veroenigen. De geschiede nis van „Goed Wonen" heeft geleerd, dat er huizen gebouwd worden, die voor de arbeiders onbereikbaar zijn. Er wonen meerendeels menschen in van buiten, maar wat we wenschten, dat er Hille- gommers gingen wouen, en de krotten worden opgeruimd, is niet gebeurd. De woningen van Goed Wonen waren voor den arbeider te duur. Zoo zal het hier weer gaan. De arbeider vraagt geen mooi dak met een mooie gang enz., maar ruimte. \v<oar hier arbeiderswoningen worden aangekondigd, wat geen woningen voor arbeiders zullen worden, kan spr. rich met het voorstel niet vereenigen. De heer Vermeer verdedigt de aan vrage tegenover den heer Klaver en be strijdt verschillende aanmerkingen van dezen spr. De woningen van „Patrimo nium" voldoen aan do gestelde oischen. De heer Loerakker betoogt, dat er be hoefte is aan woningen. Er met ge bouwd worden. De grondprijs vindt spr. nogal hoog. Kan dat niet Jager? Bpr. wijst er ook op, dat straks een nieuwe aanvraag van Goed Wonen komt, niet tegen gelijke exploitatie als deze. Is het nu niet mogelijk, beide onder één ex ploitatie to brengen P Wethouder V. van Zanten zegt, dat dit niet gaat, zooals uit oen brief over een conferentie op het Departement van Arbeid blijkt. De heer Klaver handhaaft zijn bezwa ren. Do lieer Murk wijst er ook nog op, dat Goed Wonen in den slechtsten, in den duursten tijd heeft gebouwd. 8pr. wijst er op, dat bet woninggebrek ten slotte ook voor den heer Klaver reden moest zijn, om voor dit voorstel •te stemmen. Er hoerechon op hot ge bied van de woningen in Hillegom nog ernstige en slechte toestanden. De heer Vermeer zegt, dat er thans geen voordeeliger weg te bswandelen is. Laat do heer Klaver dien aanwijzen. Wat hij vertelt, zijn waarheden als koei en; dat weten we allemaal al. De heer v. d. Pol betoogt, dat een goedkooper wijze van bouwen dan hier geraamd werd, niet mogelijk is. Daarna wordt het voorstel, om liet voor schot te verleenen, aangenomen mot 10 stemmen voor en 1 blanco (die van den heer Klaver). Het voorstel tot aanvaarding voor den openbaren dienst van verschillende per- ceelen grond aan de Hoogewerfstraat, daartoo door de onderscheidene eigena ren aangeboden, wordt aangenomen. Goedgekeurd wordt het voorstel tot in stelling vau een ouder-commissie voor de openbaro school U. L. O. Eervol ontslag wordt verleend aan de onderwijzeres M. de Reij. Toegestaan wordt een voorsohot van f 3000 op de gemeentelijke vergoeding voor de instandhouding van do R. K. Jongensschool aan de Mariastraat, over het jaar 1922. B. on W. stellen voor han uit te noo- digen plannen bij don Baad in te die nen voor den bouw van eon lokaal voor lichamelijke oefeningoa nuast de openbare school. Aangenomen. Voorgesteld wordt oen prodeduro te voeren tegen bet Centraal Verrekeakac toor voor Brandstolen het terugvordering van het aanlooi in het restitutiefonds. Aangenomen. I Vastgesteld wordt het kohier der school- golden gewoon en uitgebreid lager onder wijs 4e kwartaal 1921, fc4 een bedrag va» 917-tel In de rondvraag spreekt de heer Kla ver er zijn spijt over uit, dat niet bij de Hanzebank geïnformeerd is naar de rentestand voor geldbelegging. De heer Paase vraagt hoe het straks met de werkloozen moet gaan. Wethouder Balvers zegt, dat niemand daarop een antwoord kan geven. B. en prakizeero alle mogelijke werken, maar men kan niet aan de gang blijven. Deze zaak moet aan alle kanten worden be keken ©r is al eenige tijd in overweging bij B. en W. De heer de Vruigd zegt, dat er heel wat gedaan kan worden aan de weg- ver betering. Wethouder Balvers zegt, dat dit op het program staat, maar dat kan natuur lijk niet in deze wintertijd. .Wethouder Veldhuizen van Zanten vraagt of do Raad opdracht wil goven om plannen te maken voor beschoeiing in de Beek en do nieuwe haven aldus wordt besloten. I Wethouder Veldhuizen van Zanten doet mededeeling over plen on tot verbe'ering van den toestand aan het einde van den Meerlaan. De kosten bedragen f 375. Voorts bestraten van den oprit waf, f 250 koet. Dit wordt goedgekeurd. Wethouder Veldhuizen van Zanten stelt tenslotte voor, eenige eikeboomen ten minste van de Sixlaan te rooien. Do heer de Vreugd vindt dit niet noodig De heer Klaver is er tegen. De voor zitter stelt voor de zaak nader te over wegen en dns aan te houden tot de volgende vergadering. Ook moeten hoornen gerooid worden op den Houttuin, zegt wethouder v. Zanten. Dit wordt evenoens aangehouden. Om kwart voor vijf wordt daarna de vergadering gesloten In de commissie, die gedurende het jaar 1922 belast is met het afnemen vau de examens van apothekers-assistemten welke zitting houdt te Amsterdam, is tot plaatsvervangend lid benoemd de beer J. Jelgcrhuis Swildenis, oud-apotheker, al hier. Bij den inspecteur der directe belastin gen enz. te Zaandam is ingekomen J 193,20 svegeUE te weinig betaalde be drijfsbelasting; 334,96, 334.96, 130,34, /74-10, ƒ203,22, 138 en 232.74 wegens te weinig betaalde in- k omstenbelias t ing. Brand. Zondagavond kwart voor 8 ontstond brand in het kantoor van de firma C. J. v. d. H, Pieter Marstraat 47, doordat die hond de brandende petroleum kachel omwierp. De gordijnen verbrand den, terwijl odk bet meubilair eenige brandschade bekwam. Door de bewoners werd het vuur met een paar emmers wa ter gebhisdht. „HET WESTEN". Secretariaat J. v. d. Horst, Oranjestr. 88 Zondag 5 Eebruan alle terreinen afge keurd. Voer a.e. Zondag ontvangen d< spelers bericht. Zaterdagavond van 78 uur contribu» tieafdraoht in het St. Bavogebouw. - i 1 *4 tnplaats van kaarten. Nog treurende over het ver lies van ome geliefde moeder, werden wij opnieuw gelroffcn door het overlijden van onzen goeden vader, na een kortston dige ziekte, voorzien van de H. H. 'Sacramenten der Ster venden. in den ouderdom van ruim 70 jaar. Schoten: CH. C. WOLFF M. WOLFF-Vink en kinderen. Apeldoorn: A. M. C. WOLFF. Religieuze Schoten: H. C. WOLFF A. M. WOLFF P. Q. WOLFF •n verloofde. De H. Uitvaartdienst zal gehouden worden Dinsdag a.s. in de St. Barokerk te Schoten, te 9 uur, waaran de begrafenis. Schoten. 3 Februari 1912. De Heer en Mevrouw LINDEN» BERGH-van der Me uien, geven ken nis van de geboorte van hun zooa N Mevrouw SLUYTER, Iteeuihieed» 3 scbedreef. 26, Iïeom.-tedc, vraagt leeftijd pl.m. 16 jaar. Persoonlijke aanmelding.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1922 | | pagina 2