Witte Week... HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOUDE. SPAARNDAM. SANTPOORT. CASTRICUM. SASSENHEIM. LISSE. YELSEN. Hll LFOOM. SCHOTEN. RECHTSZAKEN, DAMES, Koopt vooral nog geen Lingerie, want LAFAYETTE'S GENSENGD NIEUWS^ N.V. „DE TIJDGEEST". Ken Kaadsvacature. De heer W. O. Bergisch (SD.A.P.) heeft ontslag ge nomen als lid van den Baad, wegens vertrek naar Haarlem. Ter voorziening in deze vacature zal het Centraal Stem bureau zitting honden op Dinsdag 14 De bruari a.s., des namiddags 21/2 uur ten Baadhuize te Halfweg. Tot lid van den gemeenteraad zal ge kozen worden verklaard Mevr. P. Hoo gerbeetsBruijn, wonende in het Stede lijk Gedeelte, nabij Haarlem. Door dez< benoemd-verklaring zal in deze gemeen le de eerste vrouw haar intrede doei in den Baad. Als curiositeit kan nog worden gemeld dat de echtgenoot van de gekozen verklaarde reels zitting hee t in den gemeenteraad, zoadat voortaan d gemeentezaken door man en vrouw zul len worden behartigd. Eerste opvolgei van den heer Bergisch is de heer J. A Tomassen, doch deze woont thans te Amsterdam. Na Mevr. P. Hoogerbeete- Bruijn komt er nog een naam op d lijst voor. Alweer een PJS.N.-storing. Gister avond half acht ontstond brand in he transformatorstation van het P.E.N, it den Houtrakpolder, hoek Machineweg— Noorderweg, vermoedelijk tengevolge vai het bevriezen van een hoagspanning-iso lator. De hoogspanning werd terstond uit geschakeld, waardoor de kortsluiting spoedig werd opgeheven. De bewoners van den Houtrakpolder zijn door di ongeval eenige uren van electrischen Btroom verstoken geweest. De hoog op laaiende groene vlammen waren te *8paarndam en Halfweg goed zichtbaar Het ijzerwerk is geheel gesmolten. Jl.-K. Kring. Zondagavond gaf de JR..-K. 'ring aan zijn leden een feest avond. Het rijk met voordrachten voor ziene programma werd vlug afgewerkt en wekte den lachlust van de aanwezi gen danig op. De spelers kweten zich uitstekend van hun taak, wat niet wei nig tot het welslagen van dezen avon 1 bijdroeg. Bij afwezigheid van den voor zitter, den heer van Breda, sloot de he r Mesman om ruim 11 uur dezen goed ge slaagden feestavond. Zondag a.s. zal we derom dezelfde uitvoering worden ge geven. Gp de gehouden aanbesteding van een winkelhuis met bovenwoning en stalling, voor rekening van den heer J. Sintenie Jr. te Bloemeadaal, werd ingeschreven door: G. Komen, te Santpoort f 19880 Poesia en Pieèers, idem -19850 P. Rinks, idem 19620 Tiersen en Perquin, Velsen. -19261 Birma Hergarde, Beverwijk - 18994 Visser en Aris, Santpoort - 1846G iWerig en Hoogesteijn, Bloemen- mendaal -17500 V. Buren, idem -17050 De gunning werd aangehouden. BEVERWIJK. R- K. Mannenzangr De onlangs opgerichte Mannenzangverceniging, di recteur de heer J. J. Zwart, musicus alhier, geeft reeds blijk van een intens leven. Den 17en van deze maand zal er een uitvoering gegeven worden in het gebouw der K. S. A Het program ma, dat wij reeds onder de oogen kregen, doet een genietelijkm avond verhopen. Voor de Honger gebieden. Alhier heeft zich eene commissie gevoremd, voor het organis-eren van een open bare verkooping, ten bate van de hon gerenden van Rusiand en Drente. In deze commissie hebben zitting de heeren dominée's v. Cal car en WAst-en- burgh, kapelaan v. Houten, de heeren C. Dinglee. W. Korsman, A v. Vliet en M. Davidson. Goederen, voor de verkooping beschikbaar gesteld, wor den rijdag en Zaterdag door den heer Korsman opgehaald. De verkoo ping heeft plaats Donderdag a.s. in het gymnastieklokaal der Openb. Lagere School, alhier. Naast de commissie bovengenoemd •leeft zich geconstitueerd een sub comité. waarin zitting hebben de hee ren Tijssen, Tolk, Doove en v. Keu len, die zich in verbinding zullen stel len met de vereenigingen hier ter plaatse, teneinde deze te nopen tot het geven van uitvoeringen, wier op brengst ten goede komt aan Rusland en Drente. De beweging moge aller sympathie hebben. Tooneel. De dames der Mariaver- eeniging hebben in studie genomen, onder leiding van den heer P. Wokke, het mooie, boeiende, moderne drama „Om het Kind", drama in 4 bedrijven. Wij hebben vernomen, dat in dit stuk dezelfde beste krachten medespelen, die 't vorige jaar met zooveel succes „Haar Offer", van Pater Servatius, opvoerden. Deze uitvoeringen zullen plaats heb ben op Dinsdag 14 en Donderdag 16 Februari a.s. Dat het een paar mooie avonden worden, waarborgen 011s het stuk, de speelsters en de leiding. Burg. Stand. Overleden: Kornclis Jan den Dekker, 73 j. te Haarlemmer meer. Petrus Jans, 83 j. te Amster dam. E'.ias Joseph, 64 jaar te Amster dam. Steven Keijer, 65 jaar te Huizen. Rein Groenewoud, 73 j. te Terschelling. Aagtje Schilder, 76 j. te Oude Nte- ■Jorp. Jan Mantel, 47 j. te Arvdijk. Floris Zoontjes, 30 jaar, te Castricum. Petrus Jacobus Henricus van den Bergh, 28 j. te Amsterdam. Harm de Boer, 78 j., te Egmond aan Zee. Jacob Dijk stra, 83 j., te Amsterdam. Frans Hen drik Mijïanus, 48 j., te Haarlem. Jan Vos, 86 j., te Amsterdam. Militaire dienst. Aan W. E. van Keeken, hoofd van den economischen dienst ar.n het gesticht „Duin 'en Bosch", ts overeenkomstig zijn verzoek eervol ontslag verleend als eerste luitenant bij de militaire adminstialie, en is hij overeen komstig de wettelijke bepalingen in dienst gesteld als reserve eerste luitenant bij het 10e Ree. lof. Burgerwacht. Onder voorzit'tersoha'p van dien heer G. Dan.ny,s vergaderde gister avond de Sassenbeunsohe Vrijwillige Bur gerwacht. Aanwezig waren o.a. de Burge meester en de (heer Lekkerikerker, raadslid. De voorzitter opent de vergadering oip de gebruikelijke wijze, en wensch't de leden allen een gelukkig Nieuwjaar voor hen en ■hun gezin. Spr. memoreert het bedanken als commandant door den heer A. Berg man en brengt hem openlijk, den dank der Burgerwacht. De notulen worden voorgelezen en goed gekeurd, waarna door den voorzitter met een toepasselijk woord de nieuwe com mandant de Hoog BdielGeb. Heer Sixma Baron van Heemsta, wordt geïnstalleerd. De voorzitter uit daarbij den wensoh, dal hij de Burgerwacht tot verdere bloei mag brengen, maar tevens, dat het noodt 'tot daadwerkelijk optreden beheeft te komen. De heer van Heemstra dankt op de eerste plaats den burgemeester en het Bestuur der Burgerwacht voor het vertrouwen in hem ges'iekl en ontvouwt daarna zijn pro gram. Spr. zet uiteen wat de Burgerwacht t eigenlijk moet zijn, en is gelukkig uit de genomen inlichtingen bemerkt te hebben, dat de Sasserthoimsche Burgerwacht wer kelijk een model Burgerwacht is, nieWegen, staande de scherpe aanvallen, wélke meer dere malen op haar worden gedaan. Spr. wensch't nog mede te deelen, dat de leden niet moeten meenen, dat hij, als oud-offi cier zijnde de Burgerwacht in militaire richting zal sturen. Met een gloedvolle peroratie eindigt spr. zijn aandachtig toe gehoorde rede. De burgemeester heet den nieuwen com. mandant welkom en herinnert er aan, dat Sassemheim door zijn liefde voor de orde een model gemeente is. Spr. herinnert aan de vroegere bewoners van het Huis Ter Lecde en zegt dat de heer van Heemstra zijn benoeming ook moet beschouwen als een blijk van liefde, weSke de Sasserahoimers voor het Huis ter Leede voelen, door wiens vroegere 11 be woner zij zoo vele jaren gelukkig bestuurd zijn geword.en Uil het jaarverslag van den secretaris blijkt, dat het aantal leden 160 bedroeg, terwijl uit hét firaancieole verslag, nagezien 01. door den 'heer Lekkerkcrker, blijkt, dat er op 1 Januari 1.1. een batig saldo was van 29.20. Bij de bestuusisverkiczing wonden in de plaats van den heer Bósscbops (aftr.) de heer M. J. van Breda gekozen en herko zen de heer Van Daan. De heer van Daan neemt zijn herbe noeming niet aan, waarna met 24 stem men de heer A. Vogelaar wordt gekozen. Bij de rondvraag worden verschillenau interne aangelegenheden behandeld en wordt <xa. nog bet woord gevoerd door dten Burgemeester. De heer Lcikkerkerker zegt, naar aan leiding van eenige vragen van den heer A. van Breda, dat de meerderheid van den Raad niet met de gezegdes van de heeren H. Speelman en Van der Geest in ■den Raad meegaat, en dat vooral het ge zegde von den heer Speelman hoogst kwalijk is genomen. De 'heer Roozen meent, dat bet beter ware geweest, indien de heer Speelman io een officieel lichaam als de Raad rond voor zijn meening was uitgekomen en gezegd had, dat hij principieel tegen de Burgerwacht was. Dan zouden wij daar uit onze consequenties kunnen trekken. Hij tart verder den heer v. d. Geest- te bewijzen, wanneer door de Burger wacht is gefuifd. Hij vindt het van den heer v. d. Geest onvoorzichtig, oil verant woorde! ij'k en als raadslid zeer onbenul lig, cm zulke dingen te zeggen zonder eenigen grond, alleen afgaande op losse Indtien de heer v, d. Geest ook tegen de Burgerwacht is, laat hij het dan zeggen Na nog eenige sprekers beantwoord .te hebben, sluit de Voorzitter de vorgade ring onder dankzegging aan de aanwezi gen en onder mededeeiing dat a.s. Dins dagavond 7 uur de gewone oefening weer zal plaats hebben. De „Staatscourant" bevat de statuten van het R.-K. Sportcomité St. Vitus, alhier. Schietwedstrijd Burgenvac.ht. Zater dagavond hield do Burgerwacht Velsen een schietwedstrijd voor marga op de banen van den heer Klauvers, te Sant poort. Het hoogste aantal punten werd behaald als volgt: Juist schieten klasse A.le prijs afd. IJmuiden 132; klasse B. le prijs afd. Jan Gijzenvaart 122 punten; klasse 0. le prijs afd. Wijkeroog 124 puntenhoog ste korpsschutter J. D. Heykoop Jr., IJmuiden, 49 punten. Tijdschieten klasse A.: le prijs IJmui den 2929 punten; klasse B. Ie prijs IJ muiden 4897 punten; hoogste korpsschut ter Jac. de Korte. Personeelo wedstrijden: le prijs H. J. Meesters, IJmuiden 44 punten. Vaste baan: le prijs B. A. Dammers, IJmuiden, 135 punten. Burgerlijke stand. Geboren: z. van M. H. W. v. d. Lindende Rooij d. van M. H. Droogde Buijter d. van J. J, L. K. BroekhoffKarreman z. van M. Hinderksde Jong z. van H. Spanj aartLendemeijer z. van G. Stolpde Wit d. van J. M. Hytcn- daailvan Schooten z. van JLe- vasierPost d. van Ph. J. Lam Albertz. Ondertrouwd: J. Hennevanger en M. Plug. Getrouwd: J. 0. Werner en F. E. Schoos. Overleden: S. J. 0. Stern 57 jaar, vr. van D. Vermeulen P. Hopman 65 jaar, wedn. van E. Krijnen G. H. Hermans 27 jaar, m. van G. Tol K. Aland 67 jaar, m. van P. Wildorman W. v. d. Valk 4 mnd. L. A. Pas- schier 3 jaar 0. Th. Braam 86 jaar, wed. van W. Dijkman. Hillegomsehe IJsclub. Gisteravond hieW de IJsdub ..Hühogoïri' in hotel Sis termans haar jaarvergadering. Door onge steldheid' was de •voorzitter afwezig. De secretaris, de lieer J. G. Kat opent de ver gadering met een woord van welkom. De no-tutlen werden nu gelezen en goedge keurd evenzeer 'l jaarverslag. Hierna kwam in bespreking de nieuwe kunslbaan. Hierover werden verschillende vragen ge steld, vooral wat de dijken betreft. De be spreking leverde uit den aard der zaak weinig positiefs op, daar niemand aan den huadigen toestand, (daar de winter ons onverhoeds is overvallen) iets kan veran deren De werasch werd uitgesproken, dat voor hét volgend jaar alles op tijd in orde moge zijn, waarop de leden dank zij de voortdurende activiteit van hel bestuur gerust kunnen zijn. De penningmeester braoh't verslag uit van zijn gehouden be heer wélke bescheiden in orde werden be vonden en de penningmeester onder dank zegging werd" gedechargeerd. Thans is aan de orde verkiezing van 3 bestuursleden. Aftredend waren de heeren M. Kon!), S. Ndeuwkamp en T. v. Waveren. Herkozen werden de heer Koch en Nieuwkamp en gekozen de heer M. de Groot. Bij de rond vraag werd nog weer Ihet gat in den dijk der ijsbaan ter sprake gebracht; besloten werd het bestuur in ales vrij mandaat te geven, daar de leiding bij deze heeren in goede handen is. Hierna sluiting. R. K. Kiesvereeniging. Dinsdag 7 Februari vergaderde de R. K. Kiesver eeniging jn het Patronaatslokaal. Wegens het bedanken van den voorz., den heer Telkamp, den secretaris en een bestuurs lid, die ook niet aanwezig waren, werd deze vergadering gepresideerd door den vice-voorzitter, den heer A. J. Loerak ker. Deze betreurde in zijn openings woord dat de animo voor deze verga dering zoo gering was. Do voorgelezen notulen werden onver anderd goedgekeurd. Onder de ingekomen stukken was o.m. ean schrijven van de B. K. Kamer-Centrale, behelzende de sa mensmelting der advies-lijsten van de kieskringen Haarlem en Den Helder. Na eenige vragen welke naar genoe gen door den voorzitter werden beant woord, werd deze advies-lijst met alge- meone stemmen aangenomen. Wegens de geringe opkomst kon de verkiezing van een voorzitter en secretaris niet geschie den. In de vacature voor het derde be stuurslid werd voorzien door da verkie zing van mevr. Willemse. In overweging werd gegeven voor de eerstvolgende le denvergadering, die zeer spoedig zal plaats hebben, schriftelijk canjidaten bij het bestuur in te dienen. Uit het voorgelezen verslag van den penningmeester bleek dat er een batig saldo was. Nadat eene commissie was benoemd voor het nazien der kas en boeken, werd het verslag onder dank zegging goedgekeurd. Punt 4 der agenda, bespreking com missie van grensregeling, maakte een punt van breedvoerige discussies uit. De voorzitter zette duidelijk uiteen de be- teekenis van dit onderworp, hij liet uit komen de wenschelijkheid een accoord te treffen met de andere politieke partijen te Schoten, hierna met enkele candidaat- stelling de commissie samen te stellen, in verhouding tot de thans bestaande )h den Baad. Een schrijven van het afdeelingsbe- stuur der S. D. A. O. hierop ongeveer betrekking hebbende werd voorgelezen. Het bestuur zal niet deze partij eene bespreking houden. De heer Chr. Huij- boom wees er met kracht op bij de grensregeling vooral er op aan te drin gen dat ook Oud-Schoten bij Haarlem zal geannexeerd worden en noemde daar bij de verschillende èn moreale èn fi- nantieele nadeelen op voor die bewoners bij eene eventueele uitsluiting. De voor zitter zegde toe de verschillende bezwa ren voor Oud-Schoten te zullen onder zoeken. Bij de bespreking van de re geling der propaganda voor de a.s. ver kiezing werd door denvoorzitter met een opwekkingswoord er op aangedrongen allen propagandist te zijn, niet te ver geten de dames-leden. De oude propa gandisten zullen bezocht worden en spoe dig zal daarna een bijeenkomst plaats hebben .De regeling blijft bij het be stuur. Bij de rondvriag achtte de heer Huij- boom zich verplicht met klem op te ko men tegen de getroffen Ministerjëele re geling inzake de verplaatsing der ka zernes. Gezien de vele artikelen welke door Mr. Bomans al eerder waren ge wijd aan het verderf van het kazerne leven van de jonge miliciens, meent de heer Huijboom èn als lid der Kiesver eeniging, doch ook als inspecteur der Patronaten van het Haarlemsche Diooees te moeten aandringen op de noodzakelijk heid dat de a.s. reernten niet in Eden, do h in Haarlem worden opgeleid, eers tens om het geestelijk en zedelijk belang van den jongen soldaat, doch ook voor het geluk der ouders, opdat zij nog een waakzaam oog op hun kind kunnen houden. De voorzitter die het geheel eens was met den gedachtengang van den heer Huijboom, zegt toe het punt in de Al- gemeene Vergadering van de B. K. Ka mer-Centrale ter sprake te zullen bren gen. Met het gebruikelijke gebed werd de vergadering gesloten. DE ZAAK WILLEM BROEKHUIS Het Gerechtshof te 's-Gravenhage heeft Woensdag onder veel belangstelling de zaak tegen den R-otterdamsehen praktizijn W. H. Broekhuis behandeld. Allereerst diende de oplichtingszaak ten nadeele van mej. van der Vliet, waar van bekl. door de Rotferdamsche Recht bank was vrijgesproken. De officier van justitie was van dit vonnis in hooger beroep gegaan. Bekl. had deze juffrouw van advies gediend in een strafzaak, waarvoor hij een honorarium van f 1400 had ontvangen. Bij een vordering, die later door beklaagde voor deze jufrouw was ingesteld, had hij een bedrag van f 10.204- ontvangen, waarvan door hem ongeveer de helft voor zijn bemoeiingen was afgehouden. Na het getuigenverhoor was het woord aan den nroeureur-generoal. w Mazel. die van meening is, dat het hooren der getuigen voor het Hof rustiger kan ge schieden dan door de Rofcterdamsche rechtbank, die met strafzaken overbelast is Hij zegt dit om te verklaren hoe het {kan geschieden dat de getuigen hier an ders spraken dan voor da rechtbank. Aan het rustige verhoor van het Hof kent spr. een grootero beteekenis toe dan aan het verhoor voor een drukke rechtbank j Spr. gaat de afgelegde verklaringen nog eens na en meent dat het als een paal boven water staat, dat Broekhuis zich f 4000 heeft toegeëigend, die hem niet toekwamen. Volgens de beide vrouwen heeft B. verklaard, dat da f 1400 toe reikend zouden zijn voor het geheele ge ding. Wiit de schuldbekentenis betreft, deze moge formeel en civiel-rechtelijk in orde zijn, in werkelijkheid is zij in strijd met de waarheid. Spr. acht de verduistering dan ook wettig bewezen en requireert bekl.'s veroordeeling tot één jaar gevan genisstraf met bevel tot gevangenneming. Mr. Bourlier, als verdediger optredend, wijst er op, dat getuigen niet wegens de f 4000 naar den officier van justitie zijn gegaan. Zij kregen een lijfrente van Broekhuis en toen deze wegging zijn zij naar den officier geloopen omdat zij hang waren voor die lijfrente. Van het bedrag van f 4000 is eerst later gerept. De bewering dat deze zijn afgehouden voor gerechtskosten is pure fantasie. Voor de Rotterdamsche Rechtbank is deze zaak buitengewoon consciëntieus be handeld. De heide vrouwen ontkenden hardnekkig ooit iets geteekand te heb ben, behalve de notariee'e acte tot mach tiging om het in beslag genomen geld in ontvangst te nemen. Toen heeft spr. een door juffrouw Van der Vliet onder teekend stuk laten zien en zij erkende toen het te hebben geteekend. Daarmede was de getuige natuurlijk weg. De of ficier betichtte toen het stnk van vadsch- heid, hij wenschte een nieuwe instruc tie, doch de rechtbank ging er niet op in. De procureur-generaal eisehte nu een veroordeeling. Maar deze getuigen zijn absoluut onbetrouwbaar, zij jokken niet opzettelijk, doch zij weten er niets meer van af. Ook de kostenberekening is niet zoo buitensporig hoog, gezien het feit, dat nog een krijgsraadzaak voor den zoon van een der getuigen is behandeld. PI. had het niét voor die f 1400 gedaan. Het is dan ook volkomen te begrijpen, dat Broekhuis in deze dubieuze zaak een pro visie van 50 pCt. conditionneerde. Hij heeft van die provisie afstand gedaan, doch met een bedrag van f 4000 genoegen genomen. Men wist niet dat hiervan een acte bestond en meende, dat dit bedrag eenvoudig zonder meer was afgehouden. De proc.-generaal zelf heeft thans ver klaard, dat da aéts, dien pleiter ter te rechtzitting produceerde, juridisch in or de is. Wat blijft er nu nog van de beschuldiging over? Pleiter meent dan ook, dat vrijspraak moét volgen. Met kracht verzet pl. zich ook tegen het verzoek tot onmiddellijke gevangen neming, waarvoor z.i. geenerlei termen aanwezig zijn. Hierop wordt hét onder zoek gesloten en de uitspraak bepaald op 22 dezer. DE MOORD OP MR. WIJSMAN. Wde soms denken mocht, dat dé recher che na zooveel mislukte pogingen is in geslapen, vergist zich ten eenemaie, schrijft het „Vod." Nog zeer kort geleden is een arrestatie gedaan, welke na heel veel moeite tot stand kwam cn waarvan men groote verwachting koesterde. Intus- schen kon wederom het alibi bewezen worden. Men za! het zeker in onze poli tic toejuichen, na het gébeurdte met den heer S., dat ze haar arrestaties geheim houdt, tot het bewijs geleverd is. Zelfs een verkeerde arrestatie doet het slacht offer min of meer kwaad. Het is opgevallen, dat het signalement van den Rotterdamschen moordenaar ge lijkenis toont met het signalement van de zaak-Wijsman. Men verwacht bij de po litie in Den Haag evenwel weinig van deze overeenkomst. EEN NIEUWJAARSGIFT VAN DEN EX-KEIZER. Naar aanleiding van de berichten in s.ommige bladen omtrent een gift van 100 van ex-keizer Wilhelm aan het la gere personeel van het postkantoor te Doorn, verzocht men van de zijde der kantoorbeambten de volgende uiteenzet ting te geven: De gift moet geenszins in verband word'en gebracht met de door 's ex-Keizers komst zeer toegenomen werkzaamheden ten post- en telegraafkan- tore, zooais het bericht doet veronderstel len. De directeur en de bestellers teeken den Nieuwjaarsdag in het felicitatie-regis ter op den huize „Doorn" en ontvingen de békende belooning! De kanloorambte- naren teekenden niet en kregenniets! BRAND IN EEN VEILINGSGEBOUW. Dinsdagavond werd het drie jaren ge leden gebouwde veilingsgebouw te Twello geheel door den brand vernield. Door de aanwezigheid van veel brandbaar ma teriaal, waaronder duizenden manden, greep het vuur zeer snel om zich heen. Gelukkig voor de omliggende gebouwen was het windstil. Als vermoedelijke oor zaak van het ongeval wordt genoemd een brandende kachel. Verzekering dekt de schade. DE BEROOVING IN DEN TREIN ANTWERPEN-BRUSSEL. In aansluiting op het bericht van Woensdag over den aanslag in bloctrein 278 kunnen wij mededoelen dat de po litie ook de gestolen portefeuille heeft weergevonden. De dader van den aan slag had haar bij het uit den trein sprin gen verloren. P. A. M. Vermeulen, ge boortig van Oudenbosch, verbleef stechts sedert twee maanden te Brussel. Hij ver klaarde tevoren directeur te zijn geweest in een kaas- en melkfabriek. Hij heeft den aanslag gepleegd om achterstallig kostgeld te kunnen betalen. Ilij was van plan reeds bij de heenreis van Brussel naar Antwerpen een reiziger aan te val len doch om de moeilijkheden, welke hij met den controleur had over zijn plaats kaartje, had hij zijn aanslag uitgesteld tot de terugreis naar Brussel. EEN HUIS TOT BüïNE GEMAAKT. Te Spekholzerheide (Limb.) werd via een strooman een huis in het openbaar gekocht voor het rijk. Dit huis zou wor den ingericht als postkantoor. Den be woners van het perceel werd per deur- waardersexploit bevolen het huis te ver laten. Sinds de bewoners, die meer dan 40 jaren het pand bewoonden, ver trokken zijn, staat het onbewoond, de door de straatjeugd vernielde ramen en ruiten zijn met planken dichtgespijkerd, welke thans dienen voor aanplakborden, waarop rijp en groen gratis wordt be kend gemaakt. GROOTE UITSLAANDE BRAND TE AMSTERDAM. Twee magazijnen geheel uitgebrand. Dinsdagavond, 5 minuten voor acht, werd een agent, die in de Jodenbreestraat te Amsterdam surveilleerde, door een heer aangesproken, en deze deelde hem mede, dat hij meende, dat het in per ceel No. 9 niét pluis was. Toen de agent een onderzoek wilde instellen, nam fcij reeds een rooden gloed waar. Hij snelde onmiddellijk naar de brandschel aan de overzijde van de straat, welke reeds bleek te zijn afgetrokken. Zoodra de brand weer met de eerste motorspuit van het Centraal-bureau de Jodenbreestraat in reed, sloegen de vlammen reeds fel uit alle verdiepingen van het groote meu belmagazijn, dat in nummer 9 in deze straat is gevestigd. Dadelijk werd de melding van een grooten uitslaanden brand gegeven, waarop van verschillende Kamen motorspuïcen kwamen aanzetten Ook de „Jan van dor Heydon.' Aan de waterzijde de brand woedde dicht bij de brug over het water van den Zwanen burgwal werden de motorspuiten, vijf in getal opgesteld. Tallooze slangen wer den uitgelegd, want het bleek, dat men een zwaren en langdurigen brand te blus- schen zou hobben. Aan de voorrijde sloe gen de vlammen uit alle verdiepingen fef uit. Het vuur was namelijk, nadat d« vlammen uit de eerste eu tweede ver dieping van perceel 9 uitgeslagen waren overgegaan naar de eerste verdieping vai perceel 7, waar de ruiten sprongen en door den vrij sterken wind de goede ren aldaar vlam vatten. In perceel No. 9, waarvan de eigenaar» zijn de makelaars J. Rabbie, S. R. Rabbie, R. Vigevero, M. Polak en Schopman, was gevestigd een combinatie van koop lieden, bestaande uit de twee makelaars mr. Polak en R. Vigevero, alsmede den heer H. Polak. Deze combinatie had in het gebouw, dat 37 M. diep is en waar- ter nog twee pakhuizen gelegen zijn, een show-room van ameublementen en verder daarop geslagen moderne schil derijen, welke voor een bedrag van f 40,000 verzekerd zijn en meubels, ter waarde van f 35.000. Dinsdagmorgen is er nog aan meubelen voor een bedrag van f 6000 ingebracht, bij welken nieu wen koop twee anderen, de heeren J. Rabbie en S. van der Hein betrokken zijn geworden. Deze goederen waren niet verzekerd en wat de andere meubelen betreft, vreesden de eigenaars, dat ook deze niet door verzekering gedekt waren. In nummer 7 der Jodenbreestraat, dal eveneens door de vlammen was aange tast, was gevestigd de firma B. I. de Vries (magazijn „De Gunst"), onder di rectie van de heeren Binger en Blitz. Deze firma heeft in dit gebouw een magazijn van garen, band, dames- en hse- renmodeartikelen, dat tot in den nok met deze soort goederen gevuld was. Alleen de inventaris was verzekerd voor vier ton. TrekKmq van 10G0 nummers ten over staan van Notaris R. G. WUblh. Wocnsdaé 8 Februari 1922. Pt us van 2000 16956 JLGO 6220 19783 40G 288 200 722 1042 8677 10772 19701 12215 1GG 203 570 992 1953 6451 7704 1254S 15594 16402 20934 Pryten van >90 enten 2336 4434 7562 9991 12102 14435 16649 19173 183 2500 4683 7668 10021 98 14542 83 19219 244 30 4833 7721 24 12302 55 96 83 66 40 45 7894 10141 24 87 16710 19351 70 48 4998 7915 10279 92 14706 16808 61 72 56 5183 29 10372 12546 18 17106 83 97 2667 5317 51 97 72 14820 17263 194/6 340 72 61 8034 10513 12606 31 17714 19557 81 28GC 5418 43 10733 48 79 83 70 421 2983 5877 8211 '73 12729 14906 17944 19631 90 3139 5938 56 10832 12810 15170 55 32 611 3331 53 57 48 33 15334 18040 77 39 32 71 8391 59 60 15468 18173 19759 63 47 6162 8402 10985 78 74 18312 20297 58 3465 6277 t>0 96 12909 96 61 20305 7CÖ 70 6307 71 11020 38 15710 84 20429 54 3533 6484 8534 11119 13000 34 18501 77 861 54 6553 86 96 13112 42 11 88 912 3605 76 8681 11428 13218 84 96 20537 64 3794 6657 82 80 13301 15S32 18657 87 1109 3880 6704 871611556 39 70 18738 20662 1300 4035 11 94 78 69 96 18827 20927 59 82 7054 8965 80 76 16163 60 73 60 91 7311 9054 11837 13849 16215 74 80 1455 4113 19 9353 44 73 46 18914 1770 4243 69 57 77 13962 63 43 1893 71 7449 78 81 83 70 18057 2061 4409 7518 9649 11909 14357 16483 19110 2143 14 27 9777 12020 69 16638 44 Later ariotbaar. 14 2179 4429 6584 869211156 96 16122 18714 41 86 31 88 8730 98 13710 31 39 50 2246 44 6648 4011257 32 47 43 55 48 60 77 48 92 40 59 44 93 51 87 95 80 11309 83 76 55 121 53 4564 96 8857 94 13899 88 18812 205 98 67 99 891411444 13942 16210 43 42 2388 4644 6787 35 48 14022 55 69 57 2441 63 91 41 52 23 98 18962 85 83 66 6819 90 88 14115 16322 19010 326 94 68 6932 900211542 33 27 12 404 2517 4717 42 7 64 54 65 15 5 82 20 58 9 76 70 16446 40 8 90 39 89 14 91 8916501 48 18 91 42 7009 8311617 94 16 86 58 98 50 13 9131 21 14204 88 19120 73 99 4812 48 32 29 35 1G646 37 89 2692 49 50 84 86 94 61 53 95 2719 4904 75 920011701 14313 72 81 530 32 15 76 28 52 58 7o 84 86 34 26 7118 43 68 14409 <9192 1 619 84 53 24 930111802 12 90 15 23 94 93 57 19 34 3916760 76 45 2809 5057 60 70 65 41 67 98 67 65 78 65 79 89 49 80 19307 709 93 87 92 9425 93 63 85 91 35 2911 5123 7213 31 11900 86 16849 19431 48 35 34 14 43 8 14503 16983 84 52 46 51 22 60 21 23 17000 195XS 53 54 5235 33 95 48 54 23 27 56 59 44 96 98 84 89 79 88 59 80 87 7387 9502 95 14605 17113 19615 Se 91 89 7454 51 12016 40 19 25 89 3002 5304 85 74 36 41 43 19727 92 80 48 88 84 59 63 46 50 884 90 70 7509 9616 73 80 81 73 92 95 71 95 44 12110 85 84 19822 959 3199 5411 7635 9709 24 14701 98 31 70 3248 28 47 37 30 56 17222 76 1026 58 35 53 53 12281 14800 56 19968 40 74 38 60 9853 83 5 64 20006 44 98 43 61 74 98 26 74 20 89 99 48 65 75 12326 29 90^,58 95 3303 55 7718 9970 33 70 1731120140 Utó 22 65 40 93 42 80 4j 65 53 58 5512 46 10016 12400 83 49 80 77 80 18 7301017 34 97 7320221 1222 3404 25 7810 33 78 14921 79 94 31 17 39 31 43 12561 43 24 61 55 62 65 56 17416 61 49 68 8? 75 85 80 15012 33 82 1301 83 93 7304 92 83 15 72 87 7 93 5664 13 93 12614 3517510 20426 13 3569 5741 21 10229 31 40 23 60 *7 9* 48 33 46 45 79 65 91 142 3609 67 8010 10327 89 8017655 20550 23 15 5802 42 31 12708 15125 65 71 22 5906 56 44 12855 43 83 76 47 43 12 80 62 76 52 17745 86 80 3717 U8U5 10408 12918 58 17820 20624 #548 3804 64 29 53 40 77 41 96 61 47 94 43 92 61 15203 61 97 65 56 6016 45 10530 72 12 65g"75 71 61 24 61 67 13010 91 17924 20608 1606 3973 48 71 77 21 15321 46 17 12 96 76 96 10600 37 15403 99 24 22 4024 6134 8238 15 56 15518 18028 20991 38 71 41 39 10706 13157 40 18103 1705 85 66 55 18 13224 47 16 10 4105 624» 80 64 48 15600 22 44 7 55 90 77 87 15735 18274 53 16 57 6345 10820 13SX) 92 1830Ü 59 21 59 83 22 44 15865 88 80 53 61 8410 51 4S 98 18411 V 57 69 52 73 60 15916 61 1845 59 6320 79 92 70 10039 74 48 4203 91 8513 93 13415 49 78 76 31 64!2 32 10936 44 51 18505 82 63 38 48 66 13540 74 12 1983 4323 45 81 11050 91 89 18612 97 53 6534 8630 72 13635 94 62 2090 72 63 8611138 71 tf 18711 Vorige ijjst.stoad 4 4 srot CO mat. «21 met 90 6018 w 4850 KSO m.Z. 1880 ft&BUS, 7425

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1922 | | pagina 2