Wisselkoersen en koersen ven Bankpapier IMON DE WIT NI. VAN REIJSEN Anegang, Botermarkt, Gen. Cronjéstr MUZIEK. -Schagchelstraat 9 Levert Prima Kalfsvlet sch. Schagchelstraat 9 Ir- ia- lor l'js Ln, z'n rubato-voordracht. Alleen de the-f schuwen, om zich met den Inkoop van bloembollen niet te overhaasten. Biljartbond Haarlem en Omstreken. HAARLEMSCHE ORKESTVER- EENIGING. Concert voor de leden. Men staat bij ons herboren orkest telkens voor nieuwe verrassingen. Het was bij de eerste uitvoering van Tschaikowsky's meest zonnige werk, de suite over „La casse noisette." Het was ook nu zoo bij de primeur in Haarlem van Halvorsen's muziek bij „Vasantasena." Bij Tschaikowsky frappeerde de groote gemakkelijk heid, luchtigheid waarmee Gerharz het nieuw ingestudeerde werk ten gehoore bracht. We kregen thans, 'k meen de tweede herhaling, en mijn bewondering groeit, al luisterend, nog meer voor zoo'n eerste uitvoe ring, waar zoo spontaan gemusi ceerd werd, dat een verzoek om een herhaling niet in de pen kon blijven. We staan thans voor 'n gelijk geval. Met Halvorsen n. 1., den Noorschen componist (schoonzoon van Grieg, dit terloops gezegd). Als Grieg werkt hij met ongewone toongamma's (de lydische met z'n vergroote kwart, de keltische met z'n overspringen van bepaalde tonen Als bij Grieg staan daar zijn onopgeloste harmonieën, fcijn bijzondere chromatiek, zijn ryth- mische varianten, voorliefde voor syncopen, accentverschuiving op 't iwakke maatdeel, en, vooral dit ma's zijn breeder opgezet, meer uit gesponnen. Maar als Grieg werkt hij graag met 'n enkel, ofwel twee mo tieven die oneindig gevarieerd, her haald, 't werk 'n eigenaardig languide karakter geven. Dat was in 't „Vorspiel" heel goed te volgen, 't Tweede deel „Bajaderen- tanz" bevat alles wat 'k over rythme, toonladder, overmatige kwart zei, en verraadt 'n bijzondere voorlief de voor 'n orkestkleur a la Berlioz. „Hymne an Brahma" geeft een mach tig unisono op de G-snaar ('t violen- koor was prachtig bezet). Maar bij zonder lof verdient hier 't exposeeren van den klank van 't koper. Ik vraag hier in ernstwie verbetert dat Met een uitgebreid slotdeel wordt 't geheel bekroond, en behalve Wil lem Knikker's gevoelige viooltoon mag ik ook het slagwerk gedenken, dat me bij Tschaikowsky maar niet kon bevallen. Halvorsen heeft het „onbekend onbemind" gelogenstraft, en ook hier zal een herhaling wel heel, heel zeker volgen, 't Is de moeite waard, de bibliotheek van onze H. O. V. met zulke werken te verrijken. Het was een buitengewone avond. Ingeleid door een heel serieus gespeel de en piëteitsvol opgevatte H-moli- symphonie van Schubert, dwong Nico Gerharz volle bewondering af met zijn Mahler (Lieder eines fahrenden Gesellen). Als soliste was er Di Moor- lag. We hoorden 't vor g seizoen van haar de Senta-ballade. Een zang stem van bijzondere klankbekoring, geheel volledig beheerscht thans door een zuiver artistiek afwegen der ge voelsnuances. De .vorige inaal kon den we dat bij Beethoven niet zeggen, maar thans allerminst misplaatste portamenti, geen valsche pathetiek. Mahler kwam geheel zuiver tot ons, en dat danken we mede aan de ingehouden gespeelde o kestparti- tie, waarmee de H. O. V. thans weer een succes heeft te boeken. Wij hebben nu stellig Di Moorlag wel op haar best gehoord Het v prachtig, het was voornaam. Haar item heeft schakeeringen van 't zuiverst kristal tot veloers van donker purper. En dit materiaal staat in dienst van zui ver artistieke overweging. Zoo moest Mahler wel zuiver tot ons komen. Het was een prachtavond. Alles en alles. Een mooie strijkers-bezet ting, de "soli der houtblazers subliem en 't koper niet te verbeteren. Ger harz, die alles vooruit nuanceert, doordrong het al van een warm, in nerlijk leven. G. J. K. COMMISSIE VOOR DEN INVOER IN AMERIKA. Reeds in het afgeloopen jaar was door den Bond van BloembollenhanS delaren eene commissie uit de leden der Amerikaansche groep benoemd, teneinde steeds gereed te zijn om alle omstandigheden, die zich bij den export van bloembollen zouden kun nen voordoen, terstond op de meest doeltreffende wijze in het algemeen vakbelang te kunnen beoordeèlen en de stappen te doen, die eventueel noodig mochten zijn ter verzekering van dat belang. Wegens de steeds toenemende werkzaamheden dezer Commissie en het bijzonder groot belang van haren arbeid voor het geheele bloembollen- bedrijf, is zij bij den aanvang van het nieuwe jaar uitgebreid met vertegen woordigers der Algemeen Vereeniging voor Bloembollenvultuur en van het Hollandsch Bloembollenkweekers-Ge nootschap, zoodat de Commissie thans geacht kan worden het geheele vak te vertegenwoordigen. Uit den aard der zaak kunnen om trent de werkzaamheden der commissie voorloopig geen mededeelingen wor den gedaan, daar haar arbeid grooten- deels bestaat uit vertrouwelijke be sprekingen met autoriteiten, die voor publicatie niet in aanmerking komen. Zqo werd o. a. terstond na de aan komst hier te lande van den Neder- landschen Gezant te Washington, Mr. Everwijn, niet de meeste bereidwillig heid door Zijne Excellentie aan de commissie gelegenheid gegeven tot een conferentie ter zake. De commissie staat in geregelde verbinding inet eene commissie van drie Nederlandsche vakgenooten, in de Vereenigde Staten gevestigd, die zeer goed ingelicht zijn over den gang van zaken aldaar, zoodat men in Nederland steeds geregeld op de hoog te gehouden wordt van alles, wat in Amerika geschiedt, in verband met den invoer van bloembollen. De vakgenooten in Nederland kun nen dus overtuigd zijn, dat er voor hunne belangen gewaakt wordt en dat al het mogelijke wordt gedaan of voorbereid, om een ongestoorden en onbelemmerden invoer van bloem bollen in Amerika te verzekeren. Er zijn en worden in de laatste dagen zeer sombere geruchten verspreid, waarvan de commissie, ondanks hare uitne mende inlichtingendienst in Amerika, geenerlei bevestiging heeft. Zij gelooft derhalve tc mogen aannemen, dat die geruchten meer op fantasie dan op een werkelijke basis berusten. (Kweekersblad.") ZWEDEN KOOPT DIT JAAR GEEN BLOEMBOLLEN VOOR JUNI. Het Bestuur van Sveriges Haudel- stradgardsmastare Förbimd maakt de Zweedsche bloemisten er op attent, dat zij zich verbonden hebben ook dit jaar geen bloembollen te koopen voor den eersten April. Maar boven dien wil het bestuur er tegen waar- De verrassingen van verleden jaar dwingen tot voorzicht gheid niemand weet wat er dit jaar nog gebeuren kan, het beste was dus als niemand zich overhaaste en allen wachten met hun inkoopen tot de Rijkscag geslo- en was (in den regel eind Mei en 21 Juni). Hoewei het bestuur alle wen- schen van de Zweedsche bloemisten duidelijk heeft te kennen gegeven, kan men niet weten of de Rijksdag niet recht daar tegen in beslissingen neemt, zoodat alle berekeningen in duigen vallen. In deze depressie-tijden moe ten ook de bloemisten economisch zijn en niet maar koopen en kweeken naar hartelust, zooais zij dat vroeger kon den. Alle inkoop van planten in hét buitenland, die uitgesteld kan wor den, moet daarom in geen geval voor het eind van de zitting van den Rijks dag geschieden, meidt „De Tuinbou wer" BILJARTBOND HAARLEM EN OM STREKEN. Klasse A. KorenbeursKastanjeboom. Gisteravond speelden deze vereeni- gingen in de Korenbeurs onder enor me belangstelling. De heer Kobus, de matador van Kastanjeboom, speel de een schitterende partij en wist in 7 beurten te eindigen. De partij was 27, 31, 4, 3. 0. 0. 60 is 125 de tegen partij had er 25. De uitslag is Korenbeurs507. Kastanjeboom497. Klasse B. Onder OnsOud-Meerenstein. Gisteravond is deze wedstrijd te Schoten voortgezet en in het voordeel' van Oud-Meerenstein geëindigd. De uitslag is Onder Ons 411, Oud-Meerenstein 491 caramboles. Return wedstrijd. De heeren Lindeman en Hiller, resp. spelers van Onder Ons, Schoten en Oud-Meerenstein, Beverwijk, zullen een wedstrijd spelen van 600 caram boles. De eerste ontmoeting heeft te Schoten plaats. De zuivere ontvangsten bedroegen 1921 f 2301,101/.; de zuivere uitgaven f 949,621/} zoodat hot batig saldo over het afge loopen jaar 1 1351,48 bedroeg. IJSVERMAAK. Gevonden voorwerpen. Medegedeeld door DE SPAARNEBANK. NIET OFFICIEEL LATERE KOERS BERLIJN PARIJS. BRUSSEL, WEENEN. LONDEN STOCKHOLM KOPENHAGEN CHRISTIANS BAZEL. NEW-YORK, Bankpapier Bankpapier Bankpapier Bankpapier Bankpapier 1.351* 1.371* 23 07* 23.17 22 02% 22.12% 0 091* 0.041* 11.68 11 66 2.67i/4 22.22 V, 0.093* 0.Ü.#V« II 69 11.72 yt Kon. Liedert. Zang en Vriendschap. Op de repetitie van gisterenavond werd een schrijven voorgelezen van den heer W. Swart, die wegens ziek te ontslag nam als bestuurslid van bovengenoemde Liedertafel. Op voorstel van het bestuur werd de heer Swart wegens zijne langdurige en groote verdiensten voor de Lie- dertafei als eerelid benoemd. Tevens werd medegedeeld, dat we gens het overlijden van den lsten ecretaris, den heer T. E. Niephaus als tijdelijk plaatsvervanger van hem zou optreden de heer K. van Eden, Wi sonsplein 17, aan welk adres alle stukken voor de Liedertafel kunnen worden geadresseerd. Burgerlijke Stand. Men schrijft ons: Zondag 12 Februari wacht den parochianen van St. Elisabeth en Bar bara een mooi werk, waaraan ook ieder ander kan, ik zou haast willen zeggen moet deelnemen- Dan toch wor den zij in de gelegenheid gesteld, onze arme medebroeders goed te doen, door een ruime gift te schen ken bij de collecte die dan in alle H.H. Missen zal worden gehouden, ten bate der armen van die parochie. UATSÏË HEUWS. Brand in het Pompstation van de Amsterdamsche Waterleiding. RI-OEMENDAAL. Bei. Goudsche Kaas 40, 50, 60, 80 Leidsche 60 65 FILIALEN Centrale Vleeschhal DELICATESSF.NHANDEL GROOTE HOUTSTRAAT 89 TELEFOON 1456 Mainzer Zuurkool Casseler rib Frankforter Worstjes GelderscheRookworst Mager Ontbijtspek Terug te bekomen bij: T. v. d. Aard weg, Spijkermanslaan lc., broiho. C. Meerman, Kinderhuissingel 62o„ ceintuur. D. v. Leeuwen, Graaf Willemstraat 25, das. E. v. 't Zand, Wagenweg 54, grijze kinderhandschoenen. Mevr. Jansen, Scho tersingel 69, bruine hond. P. Kroon, Eeitzstraat 6, bontmuts. J. v. Opzee- land, Zijlstraat 28, bruine mof. A. Knol, Kastanjestraat 23, Schoten, fabriekspen- ning. Postkantoor, Zijlstraat, rozenkrans. J. Vreeswijk, Schotersingel 41, stuk spek. Terug te bekomen bij: F. v. d. Vossen, Botermarkt 5, antovelg met band. P, Ne ts, Vinkebrug Halfweg, compleet auto- wiel. P. v. Steymen, L. Hofstraat 15- band van een wagenwiel. W. v. d. Laan. Badhuisstraat 13, buiswerkboeken. L. Versteeg, Haarlemmerliedestraat 40 rood- botepboraneljes. P. Schuurman, B. Huet- •traat 6, herdershondje (grijs-bruin). L- Kraakman, Groendaalsteeg 10, hangertje wan een collier. F. A. Bottelier, v. Oir- eohotslxaat 10. hond (bruin met wit). Fr. de Boos, Tulnwijkla&n 14, Heemstede, grijze handschoen. J. Pot, Leeghwater straat 12, bruine hond. H. F. Flamon, Spa arische vaartstraat 3, witte handschoe- I - |n. In- wandelstok: Belastingkan toor Jacobijnestraat 24 rood, wandel- Stok (dun); H. de Jong, Zoetestraat 16, zweep. Door het ijs. Gisterenamdldag 3 uur h de 14-jarige C. de L. door bet ijs van de Amsterdamse he vaart gezakt. Hij zak te er tot aan zijn middel door. Door «en «gent ven posbiilAe en een rijksveldwachter is hij met behielp van een reddingslij n op bet droge gebracht. De gevaarlijke plok «1 door Openbare Wenken afgezet wor- ien. Onder OnsOud-Meerenstein. Te Schoten had in klasse B, deze ontmoeting plaats. Er werden mooie partijen gespeeld. Een dezer werd in 22 beurten door Oud- Meerenstein beëindigd. Een der partijen moet nog worden ge speeld. De uitslag is: Onder Ons 318. Oud-Meerenstein 391. Vereen. 1521D. E. S. In lokaal Meerentsoen bad Woensdagavond in klasse 0, deze ontmoeting plaats. De thuisclub heeft hier, zooals te verwachten was ver loren, maakte het totaal van 395 tegen 481 caramboles van D. E. S. Plotselinge dood. In de vestibule van het station is gisterenavond een rei ziger plotseling dood gebleven. Dr. Eef- tin-dk Sdhajttenkerik constateerde een be roerte. Vereeniging „Voor en door het Volk", to Haarlem. Bovengenemde vereeni ging hield Donderdagavond haar Jaar- lijksche Algeeene Ledenvergadering in het gebouw „Zang en Vriendschap". Om acht uur opende de Voorzitter de ver gadering en gaf aan den secretaris, den heer L. Modoo, het woord tot voorle zing van de Notulen die zander eenige op of aanmerking goedgekeurd werden. Do ontvangsten bedroegen f 3314.71, we. 1142.42 aan contributie en f 1158.58 aan gekweekte rente. De uitgaven be droegen f 3314.72, w.o. uitkeering voor overledenen f 666. Het tegoed op de Rijkspostspaarbank bedroeg op 1 Januari 1922 f 1500, Hierna volgde het verslag over het afgeloopen jaar wat goedgekeurd werd. Daarna kwam aan de orde het.uitbrengen van rapport van de commissie van con trole. Namens deze commissie bracht de heer J. H. Bierboom verslag uit. Hjj had de boeken van den Penningmeester in keurige orde bevonden. Voor een nieuwe commissie van contröle werden gekozen de heeren H. J. Stultiens, IJ Bijster, 8. Koome en A. Koeman, de laatste als reserve. Punt 4 betrof de verkiezing van be stuursleden wegens het periodiek af treden van do heeren: W. P. Grootes, W. Hamers, J. 0. v. d. Bilt en G. Hulshof. Deze heeren stelden zich allen weer herkiesbaar wat tot gevolg had, dat deze heeren met algemeene stemmen gekozen werden. Bij de nu volgende rondvraag bracht de heer H. Koeman het door den heer L. Modoo uitgebrachte verslag over het afgeloopen jaar tor sprake en vroeg of het Jaarverslag niet beknopter kon ge maakt worden, daar de heer L. Modoo ook elke maand dus over de 12 maan den de bestuursverslagen uitbracht. De heer L. Modoo zegt als secretaris zijn oordeel en vindt dat dit niet zoo erg is, want dan kunnen al de leden zien wat er op de bestuursvergaderingen be handeld is geworden, en dat elke uitgaaf gooontroleerd kan worden, tot de gering ste toe. Niets meer aan de orde zijnde sluit de Voorzitter te ongeveer 9 uur de ver gadering en brengt den leden hartelijken dank voor hun opkomst. Er is gisteren weer druk geprofi teerd aan de Kleverlaan. Tot 's avonds 10 uur, toen de lichten uitgingen, be woog zich een flinke menigte over de baan. Nu de vaarten in den omtrek bijna zonder uitzondering slecht zijn, trekt ieder naar de ijsbaan, die, zooals reeds eerder is opgemerkt, nu ook niet be paald schitterend is. Schoon- en hardrijders betwistten, elkaar gisteravond het recht op de baan. waarbij niet zelden cerstgenoem- den In de vele botsingen het onder spit moesten delven en dan wat intie mer met het ijs kennis maakten. Alles loopt echter op de ijsbaan zonder ernstige ongelukkon af en de steeds actieve heer Holzhnus heeft dan ook niet veel te doen Dezer dagen is :loor Overste F. L. van Wagtendsnk zijn 12yi-jarig feest als voorzitter vau de IJsclub voor Haarlem en Omstreken gevierd, ^on der eenig uiterlijk feestvertoon is dit feest herdacht geworden. Ook op dc singels in de stad wordt tamelijk druk gereden. Door de zorg van Openbare Werken zijn verschil lende zwakke plaatsen af ge 2» t. Ook in de omgeving van Haarlem wordt voor ijsvermaak gezorgd. Te Heemstede is door de ÏJsver een] ging „Volharding" een flinke baan aangelegd op het nieuwe Kanaal, tus- sclien de Gasfabriek en de hooge brug. Vanaf hedenavond zal deze baan ook electrisch verlicht worden, waar door zij, die overdag daartoe niet in de gelegenheid zijn, in de avonduren van de ijssport kunnen genieten. Te Hoofddorp werd Woensdag druk schaatsen gereden. Het ijs was dien dag onbetrouwbaar. Bij de geniesluis zakten een heer en een dame er door. Ze konden niet dan met moeite ge red worden. Te Aalsmeer zijn er goede banen op den Westpias. De Ringvaart wordt nog steeds open gehouden. Het ijs in den omtrek van Volen- dam is betrouwbaar, doch niet be rijdbaar. Het ijs in de omgeving van Hoorn is in alle richtingen vertrouwd, doch zeer slecht berijdbaar. Er is weinig animo. Het Zeeijs wordt druk be reden. Van Leiden uit kan men over het Galgen water naai- Katwijk Tijdeneer der over de Schenk in de richting Den Haag en vanaf Oud-Poelgeestt langs Leede naar het Kagermeer. Op de meren is het ijs mooi, overigens slecht. Naar aanleiding van door de „Tel." ingewonnen berichten omtrent het gaan op de schaats naar Monnikendam en Marken, kan het volgende vermeld worden Van Amsterdam naar Monnikendam is het niet mogelijk te rijden. Wat betreft van Monnikendam naai- Mar ken over zee, zal getracht worden een baan uit te zetten en deze met de ijsschaaf eenigszins berijdbaar te maken. De banen in den omtrek van Edam zijn totaal onberijdbaar. Voor de Woensdagmiddag door de IJsclub „Prins Hendrik" gehouden hardrijderij op schaatsen op het Bra- semermeer was veel deelneming: bet ijs was prachtig. De uitslag was: 1. P. Kraan, Oudewetering; 2. W van Staveren, te Rijnsaterwoude3. C. v Staveren, idem; 4. D. Langhout, te Oudewetering; 5. B. van Graan, idem; 6. M. v d. Meer te Roelof arendsveen. Dirk Schöfer- Men weet dait rust en gelijkmatigheid de beste ensoenneering vormen. Zij geven Hebt aan die ware 9öhoonJieid, zooals de schemering stem geeft aan de stille. Zoo vindt ook EHnk Schater, den goeden vorm en de goede gestalte voor de reapeelieuse ingetogenheid, waarmee hij de taal der componisten laat spraken. Men mag bei stroelentde pianissimo in de voordracht der Ohopin-prélindes als tets zéér indivi dueels van Sdhafer bewonderen, omdai hij als geen ander het poofcdh hart van dien levenden toon tot tn bet uiterste di minuendo sprelken laai. Voor dengene, dde bij een vorige audi.'ie de 'houding van dozen artist tegenover de gevoolsspnrmimr der kunst niet voflkomen bewonderen kan, was het niet belangwekkend weer eens het volledige opus diar Chopin-preludes te hiooren. Er was nu niets in het ingehouden, som® verstilde spelen, wal verslapping van innerlijke stuwing zou verraden. Deze maal zeker hebben wij dien geheimzinni ger! toets van Sohafer's rijpe, evenwichti ge levenshouding als pianist in elk zijner mooie nuanceeringen gehoord en met rus tig respect gevolgd. Voor den echten minnaar der muziek is dït innerlijke affect der pianistische kunst, dal alle gerucht vermijdt en ook het grootste forte als be- heerschte zielsuiting geeft, een weldaad, die den vollen rijkdom aan lichte teerheid en mannelijke kracht omvat. Voor deze voortdurende, door schoone intuïtie en bewuste geestkracht ge'eide innerlijke cul tuur, is de artist Schafer dc natuurlijke antipode van den virtuoos, dien men om zijn geheele wezen hartgrondig veracht. Na het hooren van de Preludes van Chopin en de Appassionato van Beetho ven, is men geneigd aan to nemen dat Schafer in Chopin's romantiek een bij zondere, persoonlijke, reflectie vindt, die dit spelen méér dan zijn Beethoven-voor dracht, een diepe aantrekkelijkheid geeft. H. F. A. Geutetensgeld. Ingekomen is bij den inspecteur der directe belastingen enz. to Haarlem, 2de afd., 2261 en 6,75, res pectievelijk wegenis te weinig betaalde in- komstenbekisilmg en verdedigingsbeilastteg II over 1916/17 en 560.56 en 187.20 ate voren over 1918/19. Op hol. Gisteravond omstreek» 6 uur zagen een t weetal fietsende jongelui op den Heeremweg nabij de Zamdrroortsöhe laan uit de richting Heemstede een hottend paard, gespannen voor een expeditie-wagen van den vrachtrijder K. Visser, alhier, na deren. De wagen was zonder bestuurder. De jonge mannen flitsten hel hottend beest ra, om het tot staan te brengen, hetgeen hun evenwel eerst op he'l Houtplein ge lukte. Daarna hebben zij het naar den stai gebracht Het mag een wonder genoemd, dai op den drukken weg dit alles zonder ongeluk ken its afgeloopen. Besmettelijke ziekten. In die weck van 29 Januari tot mét 4 Februari rijn in de navolgende gemeenten gevallen van be smettelijke riekten voorgekomen: Haarlem, 1 van Roodvonk; Uitgeest en Veteen, beide 1 van diphtherftis, Zaandam, 1 van Rood vonk. Terug to bekomen bij: mevr. Leupen, Bindenhoutotraat 61, eén manchetknoop; 0. Peel, Esschilderstr. 13 Haarlem, een rozenkrans; A. ÏJtsmo, Eikenlaan 52, een handschoen; J. van de Pols, Kerii- iaan, een grijs wollen bandschoen; Bu- 1.38 1.43 23.20 23.30 22.1214 2.67' reau van Politie, Bcekenrodenstr. 9, een huissleutel en een kinderhandschoen. Gevonden voorwerpen Terug te be komen bij: W. v. d. Veteft, Tulp-en straat 15, tramaibonneanent; J C. Wiekart, 2e Zuid- poddersitraat 28, armband; F. Smit, Papen- torenvest 39, au'todop; H. v. d. Ploeg, Voortóngstraat 43, zilver dioosje; J. Zand- str, Kolkstraat 19 rood, grijze das; P. Ves- ter, Gen. Bothastraat 78, grijze dameshand- scltoen; A. v d. Wouwer, Korte Laken straat 19, grijze handschoen; W. Verbungt, Biomstecweg 92, Heemstede, grijze hand schoen; Kennéi Fauna, Parklaan 119: bond (Duitsche pincrer) gevonden door C. Ko ker, Jan de Braayslraa't 2; hond (smous) gevonden door P. de Vries, Oosterslraat 2; kat (zwart met wit) gevonden door Beek, Vlamingstraat 4; kat (grijs met wil) gevonden door H. C. Brake!, P. Kiessiraat 39; A. Sprenger, Kleine Houtweg 37, grij ze kat; C. Kuyer, Meriananstraat 13, kin- derportemonnaiie; A. Vermeer, Tul.penstx. 17, hecrenpamloffel; A. Heiboer, Kennc. merxtraat 9c, schaats; J. 'fork, Gastlhuis- laan 163, vulpenhouder. Ondertrouwd: 10 Fetor. C. Hage en A. A. v Meel. Geboren: 9 Febr. d. van J A F Nedex- koom—-Huijgen. d. van M W Ruigrok Schutte 2 d. van J. G Kolenbrander de Hundt. z. van C. R. v Arum—Hcs- sels z van E. J. M. Drinkeriburgv. Deursem Overleden: 8 Febr. M. KabelBunders, 74 jaar, M. v. Heemske rik straat. 9 Fe bruari. G. de BoerHaveman, 90 jaar, Prinsen Bolwerk. F P A Laurentims, 68 jaar, Stationsplein. P. J Booij, 69 jaai, Gasthuisvest. L H v Giezen, 54 jaar, Spaame. VOOR DE ARMEN. AMSTERDAM, 10 Febr. Gisterenavond, Omsfcredka 7 uur, brak door tot nog toa onbekende oorzaak, brand uit in de aati- nemersioodB bij de nieuwe waterwerken van de Am.sterdam.sdie waterieddiug te Le&dtiAa. De magazijtiloods brandde geheel uil: de aangrenzende scha floe alen konden evenwel gespaard blijven Om ongeveer 11 uur was men den brand, die geheel door eigen materiaal en eigen personeel geblusöht werd, meester In de loods waren opgeslagen de maga zijngoederen zooala rubber, platen enz., welke alle een prooi deir vlammen wer dén. Men schal, de sahade op «ngeveer f 20.000. Hedenmorgen vroeg w-erd nog on at smeulende massa water gegeven. Venzekering dokt de schade^ IN HET IJS. SCHIERMONNIKOOG, 10 Febr. De zeven personen van het ijsvlot zitten nog op de Engelsmanplaat. Men kan r» zien loopen. De kustwacht vroeg met Morse-lamp gisterenavond 8 uur: „Waai rijt gij?", waarop een vuurpijl vanaf vlnchthuis werd afgestoken. De *amei der personen zijn D. Visser, H. Visser K. Onnes, J. Bones en twoe passagtora J. Hel lings en F. Dobbinga. De oorzaak, dat rij hier niet kunnen komen, noch hul pkan worden geboden, is het veel pappige drijfijs. Met. een s.s. van de Roederij Doek- sen te Terschelling zal men trachten de zeven personen van de Engelsmanplaat te halen. Burg. Stand. Overleden: A. Gh. Ver. mast, 54 j. G. J Hermans, 72 j. C. v, Doorn, 75 j. A. C. E. Fraulwein, 86 J„ wonende te Amsterdam. Th KoTthoven, 48 j. C. Buisman, 61 j. Waar het Armbestmu- er in is ge slaagd, niemand minder dan den alom- bekenden kapelaan H. A. C M. Wen nen, kapelaan van de Spaarnekcrk; bereid te vinden, onder de H.H. Mis sen van 9 uur en half 11 als pleiter voor de armen op te treden, kunt u begrijpen, dat de verwachtingen om trent. de geldelijke opbrengst zeer hoog gesteld zijn. Mag ik n een enkelen raad geven. Geeft met een büj hart, met goede intenties (en die zijn eT legio) enmet milde hand. God zal het u Iconen, en onze ar men zullen 11 innig dankbaar zijn. EEN LID VAN HET R.K. ARMBESTUUR. Zuivere Roomboter Ie soort Prima Margarine 39 Heerlijk Braadvet40 Nageikaas35 Geld. Rookworst88 Prima Inlandsche Tarwebloom 10 per pond Stukjes Appelen zoete 65 ct. Schijfjes Appelen (moes) 65 Pruimen 26 Abrikozen 1422 Krenten 35 Rozijnen zonder pit 60 Rozijnen met pit 40 78 cent per pond ff ff per pond 16 ct. Capucijners Groene Erwten Bruine boonen Witte boonen Grauwe erwten Spiilerwten Tuinboonen KALFSLAPPEN KALFS- en VARKENS GEHAKT KALFSFRICANDEAU RUNDERLAPPEN ROLLADE en STUKJES VARKENSLAPPEN VARKEN SC ARBON ADE VARKENSFRICANDEAU per 6 ons 70 ct 60 ct. 100 ct. 80 et. 90 ct. 80 ct. 1b ct. 90 et.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1922 | | pagina 2