iniMffl LAFAYETTE'S WITTE WEEK UIT DEN OMTREK Het Dloembollen bedrijf. 6.— per H.L. franco huis. N. V. HOENDERDOS' BRANDSTOFFENHANDEL, Tuinbouw en Plantkunde. Van onze Rechtbank. Teekeningen uit den Stedelijken Atlas. DAMES* BLOEMEND AAL. LISSE. NOORDWIJKERHOUT. UMUIDEN. VELSEN. N.V. „DE HEEMSKERK. HILLEGOM. TIJDGEEST" Trekking van 1000 nummers ten over staan van Notaris P 6 MULIE. Donderdad 9 Februari 1922. T)t> heer B. H. Krelage schrijft in Boon. Stat. Ber. o.a. het volgende be treffende het bloambollenbedrijf sedert den oorlog: Het laatste oorlogsjaar (1918) werd het moeilijkste voor het bloembollenbe- drijf. De uitvoer, die in normale jaren het cijfer van 25.000.000 kilo (waarde on geveer f 15.000.000) had bereikt, beperkte zich nagenoeg geheel tot Amerika, Scan dinavië eg Duitschland en bracht 'tniet verder dan ruim 11.000.000 kilo (waarde ongeveer f 8.000.000). Terstond na den wapenstilstand leefde het bloembollenbed rij f weer op. Een le vendige handel in bloembollen om op te planten ontwikkelde zich en met ver trouwen ging men de toekomst tegemoet. De algemeene loonsverhooging strekte zich ook tot het bloembollenvak uit; de stijging der bedrijfsonkosten was ook in dit vak zeer belangrijk. De prijzen der bloembollen werden dienovereenkomstig verhoogd, en terwijl het uitvoorgewicht 14.000.000 kilo bedroeg in 1919, steeg het waarde-eijfer tot ongeveer f 18.COO.OOO. Amerika ontving meer dan een derde van den geheelen export, op den voet gevolgd door Scandinavië* Engeland dat in September alle invocrbelemmeringen ophief, bracht het niet verder dan 1/7 van het geheel. Het jaar 1920 bracht het bedrijf we der een eind verder in de richting van herstel. De uitvoer steeg tot 16.000.000 E.G., ofschoon Duitschland wegens de streng doorgezette invoerbeperkingen van de Duitsche regeering slechts een zeer geringe hoeveelheid nam en het overige Centraal- en Oost-Europa, evenals de voorafgaande jaren, voor den invoer va-i bloembollen zoo goed als geheel uitge schakeld bleven. Met des te meer vol harding werd getraoht, den afzet naar de Yereenigde Staten, Scandinavië en Engeland te vergroolen ,met het gunstig gevolg, dat het totaal exportcijfer ceit merkbare stijging vertoonde. In verband met den algemeenen econo- nomisohen toestand van de wereld is dit verblijdend verschijnsel goeddeels hieru't te verklaren, dat een belangrijk god eel. a van het bloembollen-koopende buitenland- sche publiek, hetwelk vroeger veel geld daarvoor besteden kon, allengs vervangen werd door een nieuw contingent van koo pers, waarander de arbeiders, die ten gevolge van hun belangrijk verbeterde positie, in alle deelen der wereld als consumenten van bloembollen zijn gaan optreden. Daarnaast is de behoefte aan bloembollen als uiterst dankbaar, inder daad onmisbaar artikel voor den vroeg- bloei onverzwakt blijven bestaan. In het laatst veriaopen jaar zien we den uitvoer bijna weer het cijfer van vóór den oorlog bereiken. De uitvoer- statistiek wijst voor 1921 een hoeveel heid aan van bijna 23 millioen E.G. (waarde f 22.500.000). Het is zeker merk waardig dat in het jaar van de grootste malaise, waarin tal van de grootste be drijven op nagenoeg elk gebied in moei lijkheden geraakten of althans van winst voor hen geen sprake was, de veelal als een luxe-artikel beschouwde bloembollen zioh met toenemend suooe3 op de wereld markt wisten te handhaven. Aan het. einde van het verzendseizoen was de toestand aldus, dat, evenals in de meest normale jaren, de voorraad voor den han del bestemde bollen geheel was opge ruimd, zoodat het in de vakkringen in de voorafgaande jaren zoo ernstig ge vreesde spook der overproductie ditmaal zelfs geheel bezworen was. Onderling hebben de bo.lenkweekers e;i exporteurs meermalen pogingen in 't werk gesteld om door het verplicht stel len van minimum-prijzen voor den ver koop in het buitenland, door verplichte teoltbeperking en dergelijke maatregelen de waarde van hun product op peil te houden, evenwel niet met afdoend resul taat, zoodat gedurende het laatste jaar van alle bindende bepalingen bij don uitvoerhandel werd afgezien. Het in 1922 bereikte uitvoercijfer geeft zeker veelszins reden tot voldoe ning. Toch is het zeer de vraag of de daarvoor ontvangen geldswaarde in juiste verhouding staat tot de zoo belangrijk gestegen teeltkasten. In 1913 werd per kilo uitgevoerde bollen fO.GO ontvangen, in 1921 f 1. Alleen de arbeidsloonen ste gen sinds 1913 met 150 pöt. en de overige factoren, die bij de teelt in aanmerking komen, zijn alle ten minste 100 pCt. gestegen, zoodat het bedrag, dat bij den export gemaakt werd, blijkbaar aan den lagen kant is. Hier ligt nog 'n dankbare taak voor de bloembollenkweekersorganisaties, die, bij een welbegrepen samenwerking van teelt en export, de middelen Eullen kun Ben en moeten weten te vinden om bet product tot zoodanigen prije aan het bui tenland te verkoopen, als da tegenwoor dige exploitatiekosten eischen. Een prachtig resultaat werd door den bond van Bloembojlenhandelaren bereikt met de oprichting van het coöperatieve expeditiebedrijf „Copex" in den loop van 1921, dat niet alleen de verzendings kosten belangrijk wist te vermindoren, maar bovendien zelfs merkbaren invloed had op de vrachtberekening van andere expediteurs. Hoewel in het eerste ver zendingseizoen npg niet alle bloembollen- exporteurs van de diensten van „Copex" kanden gebruik maken wegens andere verbintenissen, werden toch van 1 Juli— eind November niet minder dan omstreeks 60.000 kisten bloembollen door „Oopex" behandeld. NEERLANDS VOLKSLEVEN IN DE LENTE. Mot verzoekt ons opname van het volgende: Naar aanleiding van het buitenge wone succes op 30 Jan. zal de heer A. L. Bonefang (zooals reeds gemeld is) op Maandag 13 Febr. in de Ge meentel. Concertzaal nogmaals een buitengewone uit voorin" geven. - ONBERISPELIJKE QUALITEIT LEIDSCHEPLEIN 15—19. - TE LEF. 773 De aandacht wordt er nog eens op gevestigd, omdat dit kunstwerk in Haarlem niet meer door hem torug wordt gebracht. De heer I. A. Ochse zal op her haald verzoek weder de toelichten de voordracht houden. We brengen nog eens in herinne ring, dat de avondvoorstelling on danks de hooge kasten tegen ver minderde prijzen is. Met het oog op een algemeen vei*- zoek om ook de leerlingen der scho len hiervan te doen genieten, zal er den 13den een middagvoorstelling wor den gegeven van 2 uur tot half 5. Voor een eventueel© bijwoning de zer voorstelling geven Burgemeester en Wethouders de kinderen vrij van school. In een dor zaden van 'het café Brinlk- manm hield de af-d-ee-ling Haarlem van <3e N-odleirlarodscliie Maatschappij voor Tuin bouw en Plantkunde een vergadering, wellke goed bezocht was. De heer Joh. de Breuk opende de bij eenkomst en gaf spoedig het woord aan den heer C. Sipke-s, die een voordracht zou houden over onze wiMe Plana, bruik baar voor pariten en tuinen. Reeds eenmaal heeft de heer Sjpkes aan de leden van Tuinbouw en Plantkun de een genotvoHen en leerzamen avond geschonkendoor hun een schat van we tenswaardigs te vertellen over den plan tengroei in vreemdle streken en dit met talrijke fraaie lichtbeelden te illustreercn- Thans sprak de heer Sipkes oarer de Flora van ons eigen land en wel over de wilde flora, welke bruikbaar zou kunnen zijn voor opsiering van parken en tuinen. Hij dteed dflt thans wederom aan de band van een collectie fraaie lichtbeelden. Het bleetk wel duidelijk, dat er tal van in het wild levende bloemen cn planten zijn, welke bijzomdletr geschikt zijn om in tuinen te worden gekweekt. De spreker vond gelegenheid om er op te wijtzen, hoe mooi een naituurplekje soms in een tuin 'kan rijn. Wanneer men oen plekje bestemt voor echten maiturariijken groei, dan kan men verbaasd staan over het onvergelijkelijk schoone dialt dide natuurlijke groei bieden kan. Hier is het in waarheid „de natuur onderwijst" De spreker vond eveneens gelegenheid om de bescherming in te -roepen voor de duitnöoraweÜke vernietigd dreigt te wor den door bebouwing en exploitatie van duimiterrein. GeSufclkig echter heeft men reeds die handen ineengeslagen en zal men probeeren, om eeniitge duizenden hectaren dwing rond in de nabijheid vatn groote steden,, in hun oorstpronkelijken toestand te bewaren. T>e voordracht lokte een luiid applaus uiilt. Tijdens de pauze reikte de voorzitter aan dien heer C. van BIartkenstein het di ploma voor 40-jarigen trouwen dienst en de medaille uit. Zooals bekend i* heeft de heer vam Blarikenisleln op 1 Februari zijn 40-jarig dienst jubileum op „Spaaren haii'f' gevierd. De voonzffiter zeide dat diit jubileum getuigde van trouwen dienst eenerrijd» en vatn waaidcering anderzijds. Hii bracht huidie aan dien jubilaris en "Wentsdhte hem nog een langen staat van dienst toe. Nadat aan den heer Sipkes hartelijke woorden vatn dank gebraehlt waren werd de vcigadtering gesloten. Een ruit. De Rechtbank hield, zich dezen mor gen met de behandeling van ver schillende kleine en onbeduidende strafzaakjes bezig. O.m. werd 1 maand gev straf t>e- ëischt tegen T. M. B Fr die in Oc tober van verleden jaar op de Bo termarkt een ruit heeft ingeslagen. De motieven wafen tot nog toe duis ter en kwam er ook thans niet dui delijk aan 't licht, doordat bekl. niet verschenen was. Een kostganger. Een rare kostganger is W. K. te Haarlem, die op Oudejaarsdag uit een kb ff er van een collega P. K. gehee- ten, f 124 stal. Het geld i s groo-ten,- deels terecht gekomen, wat niet weg neemt, dat W. K. wegens diefstal zal moeten worden gestraft. De eisch luid de zelfs 2 maanden! Vo3ir den uitzet. Een eigenaardige manier om aan rijn uitzet te komen houdt Ch. C. er op na. Hij was in dienst in „Drie huizen" te Zandvoort, en wordt nu beschuldigd 12 theelepeltjes, 2 vor ken en 2 eetlepels te hebben wegge nomen. Bekl. zeide echter, dat hij maar 6 theelepeltjes, 1 vork en 2 eetlepels weggenomen had. Hij had ze aan z'n meisje cadeau gedaan. De ambtenaar van het O.M. vroeg de ver oordeeling van dezen beklaagde tot 2 maanden gev.straf. 1 tegen 4- Dat is natuurlijk niet vol te hou den en zeker niet als het 1 be klaagde geldt tegen 4 veldwachters. Dat ondervond de 24-jarige Bevcrwij- ker P. Sch., die op 24 November 1921 flink de hoogte had, de orde verstoorde en zich tegen niet min der dan 4 veldwachters verzette. Be klaagde vond dat hij, als hij z'n eigen naging, dien avond niets had gedaan. Hij zou met zijn zuster meegegaan zijn, als 'n ander den boel niet aan den gang gemaakt had door bekl. te beleedigen. De veldwachters getuig den achtereenvolgens, dat ze veel last hadden van Piet, als hij een borrel ophad, en of Piet nu al poogde te be tuigen, dat hij eigenlijk de zachtmoe digheid zelve was, het hielp niet, en de Officier van Justitie meende zelfs, dat in dit geval niet met een geld boete kon worden volstaan, maar dat een gevangenisstraf van 14 dagen noo- dig was, tot boete van deze weder- spannigheid. UITSPRAKEN .VAN 9 EEBRUABI 1922 P. J. G. scharenslijper, te Haarlem, mishandeling, geldboete van f 20 subs. 10 dagen hechtenis; G. K. timmerman, te Haarlem, diefstal, 1 maand gev.straf; J> K„ varensgezel, te Zandvoort, vernieling 14 dagen gev.straf; G. v. d. V. jachtop ziener, te Zandvoort, vrijgesprokenP G„ kantoorbediende té Zaandijk, mishan deling, geldboete van f 15 subs. 15 da gen hechtenis; W. V. koopmante Koog aan de Zaan, mishandeling, geldboete van f15 subs. 15 dagen hechtenis; 0. v. d. V. bjoemistknecht te Haarlem, diefstal geldboete van f 40 subs. 30 dagen hech tenis; D. A. V. koopman te Beverwijk, mishandeling, geldboete van f 5 subs. 6 dagen hechtenis J. N. varensgezel, bij verstek, mishandeling, geldboete van f 10 subs. 10 dagen hechtenis; H. 0. K., dienstbode te Velsproord, diefstal, voorw. gev.straf van 1 maand met een proef tijd van 2 jaren* ,J. R. machinist, te Velseroord, bij verstek, diefstal, g llboete van f 15, subs. 15 dagen hechtenis. Door den gemeen te-ardhi vamis, den beer H. E. Knappert i*s in het Frans Hals- Miuiseum weer een ten-tioansteMing geor ganiseerd van teelkeningen uit den stede- lijken Atlas. De beer Knappert heeft dtiit- maal werken genomen van Gorneüs van Noorde, leelkenaar, graveur en houtsnij- dler, geboren te Haarlem 14 Maart 1/31. aldaar geister ven 14 October 1795 cn be graven Dimisdsg 20 October in de Nieuwe Kerlk. Hij was de noon van Rijtkus van Noorde en Josijna van dien Beng, huwde 3 Augustus 1783 met Caitharina Seelen en beeft gewoond op de Gedempte Oude Gracht, nabij de Stoofsteeg. Hij was een leerling van Frans Decker en F. H. Jei- gorsma en nvede-bestuwdier vatn de Haar- 1 etnische Teeken-academie. A3 deze levemsh ijzonderheden staan mede vermeid op de tentoonstcllsng. Na- tuuri'ijik heeft de heer Knappert niet alle wericen van Van Noorde kunnen tentoon stellen, dlodh uit wat er te zien is, treden die veelzijdige ontwikkeling en de groote talenten van Van Noorde duidelijk naar voren. Met genoegen beschouwt men de verschffiienidle werken, waartlij tevens te bewonderen valt die kundige wijze van arrangement door den heer Knappert. Aan dezen is dian ook wel alleszins een woord van lof op zijn plaats, zoowei voor het organiiseeren der tentoonstelling al* bet arrangeeiren dter wenken. Het eerste gedeelte der tentoonstelling bestaalt uiilt teekeningen en een enkeie ihoutsnieegraviiire. Men vindt bier bijv- familieportretten: de oudere van Va» Noorde, zijn broer, edntgenoote en hem zelf, alle werken van rijn hond. Verder een portret van hem en van zijn werk plaats, geteekend door W. Hendriks. Ook vallen in deze afdeel ing eenige bijbelscbe vorstellingen te bewonderen, welke eer copie zijn van de schilderijen van P. de Grebben. Een copie naar een schikten» van Frans HaJs is eveneens aanwezig. Na deze afdeeling volgen eenige ri vier- en zeegezichten van Van Noorde's hand, alsmede de ruïne van de oude atxTU van Egmond, welke Van Noorde getee- kend heeft naar een schilderij van D. Coe- tenbier. Uit deze serie, alsmede uit de volgende (stadsgezichten) blijkt wel zeer de groote vaardigheid en kunde van den ontwerper. Noemen we van de stadsge zichten de poorten van het Oude Manman en St. Elisabeth's Gasthuis, de Stadswal len, dë gestichten langs het Spaarne nabij de Eendjespoort, het Zukler-Buitenspaar- ne, panaroma op het Westen van Haar lem en den brand in den Verfmolen. Het is verrassend te zien, hoe zuiver en dtóde- lijk Van Noorde alles weergegeven heeft. Elke teekening trekt nieuwe bewondering. De hout snee g r a-v u re van het Vemvulït en de gekleurde pastels, voorstellende lande lijke vergezichten, mogen medie de aan dacht trekken. Het slot der tentoonstelling bevat eenige kopergravures, eveneens van Van Noorde. En ook hierin komen de waarlijk groote kunde en vaardigheid van den graveur tot uiting. De portretten van de ioo-jarige Elisabeth Precies en een io*»-l«rige spre ken als het ware. Vermelding verdienen ook de portretten van Joh. Enschedé, Abraham P.ademaker, Dirk Helimbreker en Willem Opperdoes. Deze laatste was zeevaarder en is met zijn schip in de lucht gevlogen. Deze gebeurtenis is in den lin kerbovenhoek van zijn portret afgebeeld. Hij schijnt er toen het leven te hebben afgebracht, want zijn portret is daarna geschilderd. Ten slotte vermelden we nog de voorstelling van het stranden van een „pol-walvis" benoorden Egmond! aan Zee op 15 Februari 1764. Ook deze tentoonstelling, evenals de vorige door den beer Knappert georgani seerd, mag bijzonder interes sant genoemd word-en, mede ook, omdat zij bijna uitslui tend werken van een Haarlemmer bevat, zoodat zij, naar met reder, mag veronder steld worden, wel veler belangstelling zal trekken. KOOPT VOORAL NOG GEEN LINGERIES, WANT VANGT A.S. DONDERDAG AAN Eert merkwaardige aanwinst. Dezer dagen is het Ned. Schoolmuseum door schenking van den heer J. L. Kingma te Bloemeudaal in het bezit gekomen van ccn merkwaardige collectie leermiddelen ten diensle van het onderwijs aan zwakzinnige en spraakgiebrekkige kinderen. Deze leer middelen zijn door wijlen zijn vader, den bekenden F. IJntes Kingma en hemzelven fin»nldeele vraagstuk, een ccd-woncen lee- uitgedacht en vervaardigd. Voor belang stellenden zal de heer Kingma op Woens dag 15 Februari a.s., des namiddags te 2 uur hiervan in het Schoolmnsenm, Prinsen gracht 151, een demonstratie houden. Ontwikkelingscursus. Door -dien Zeer- eerw. Paiter Linus Berkens werd Woens dagavond wederom een ontwikkelingscur sus gegeven, waarop Z.Eeirw. voor een niet zeer talrijk gehoor het eaut-s-taan van den mensch bebondeidie en zette aller eerst uiteen wat het gezond venstand zegt over het ontstaan en de ®nitwikik«4ing van den mensch. Vert«e*ens deed spreker uit komen die oashoudbaarheid van de leer van Darwin als zou <te mensch ontwikke len van een aap. Bij een dier tocih missen we elk geestelijk element, zoodat tusschen mierosoh en dier elke tusisehensdhalkel ont breekt en een niet te overbruggen klove bestaat. Na nog to hebben aangetoond Wat "het g-ar/of leert over het ontstaan vam den niensch, werden enlkele vragen en door inleider afdoende beantwoordt. Hardrijderij. Het bes-tuur der ijsciub „Lisse" bes-loot Dinsdagavond j.l. een hardrijderij op schaatsen te do-en hou dien voor wedtuwen en behoeftigen. Daar de kas der club dit mooie plan niet kon bekostigen, besloot men Woensdag bij de gegoede ingezetenen een inteetk en lijst te doen cifcwleeren. De uitslag, waaruit voor de zooveelste maal bleek d-at in Lisse nog menig hart warm klopt voor de behoef tige ingezetenen, was gewoon verbluffend De lezers kunnen dit camel u-deeren uit dien hier volger den uitstag der wedstrijd. Het aantal deel nemers was 82. De le prijis een paar vetleeren schoeneneen ontbijtkoek, twee molton deken-s, 5 pond erwten, 2 pond spek en 15 pond tarwe, benevens f 7.50 voor den rijder, wend behaald- door A. H. Schramm; 2e prijs een ontbijtkoek, twee molton rteikens, 10 pond tarwe, 5 pond erwten, 5 pond rumdvet en 2 pomd spek, benevens 5 voor den rij dier, door H. Bisschop; 3e prijs 2 pond sipek, een ontbijtkoek, 4 pond kaas, 5 pomd erwten, twee molton dekens, bene vens 4 voor den rijder, door Jac. de Jeu; le premie een ontbijtkoek, twee mdl'llon edken/s, oen paar pantoffels. 5 pond erwten, 2 pand spek, benevens f 3 voor den rijder, door Jac. van der Zwet, 2e premie -twee molton dekens, een ont bijtkoek, een bus oomedbeef, 2 pomd sipek, benevens f 1 voor den rijdier, door G. van der Drift; 3e premie een ontbijt koek, twee molton diakens, een waimrwa- terk-ruik en 2 pond «pek, benevens 1 voor den rijdier, door H. Kranenburg. Vports die vijf volgende ieder 2 pond spek een H.L. kolen, 6 pond rifet en 1 pond vette lappen. De tien volgende ieder 2 pond spek, 2 pomd witte boonen., 5 pond bruine boonen en een tarwebrood van 6 pomd. De 20 volgende setter 2 pond spek. 1 pomd reuizei en een tarwebrood van 5 pond en de 41 welke er in dien eersten omgang waren agoredten tetter 2 pemd spek en oen tarwebrood van 5 pond. Deze prijzen zullen zeer zeker door ben welke ze hdb-ben gewonnen of voor wie ze ge wonnen zijm, dnnikiboar rijn ontvangen. Namens dezen past 't ons een woord van danik te brengen aan hen weïke door liun malden steun 't bestuur der ijsciub in staat stelde, jets dergelijks ten uitvoer te brengen. Wij vergeten bijna te vermel den dat elke rijder bovendien nog twee sigaren ontving I De R. K. Geitenhoudersvereenisins» „de Werkmanskoe" alhier, hjeld in het café „de Zwaan" 'n goed bezochte leden vergaderin g. De voorzitter, de heer W. Kaptein, opende de vergadering met den Chr. groet en sprak zijn voldoening uit over de opkomst der leden. Daar het de eerste vergadering is in hef pas begonnen jaar. wil spr, niet nalaten den leden met hun gezin het beste toe te wensehen in het jaar 1922. De secretaris, de heer J. Paardekoo- per, deed voorlezing der zeer uitge breide notulen van de vorige verga dering. welke onveranderd werden vastgesteld. Bij de ingekomen stukken was een schrijven van het Hoofdbestuur van den Provincialen Bond van Geiten- houders, waarin werd geklaagd over het weinig actief werken der afdee- lingen. Door den voorzitter werden allen aangespoord om daadwerkelijk te steu nen en vooral veel propaganda te ma ken voor de vereen i ging. Ook door den WelEerw. Geest. Ad viseur werden allen aangespoord ora trouwe leden der vcreeniging te zijn en wanneer er moeilijkheden zijn, deze met elkander tot 'goede oplossing te brengen en wanneer er soms een of fertje gebracht moet warden, hiervoor niet terug te schrikken. Z.Ecrw. deed hierbij de toezegging dat de vereeni- ging steeds op zijn voTlen steun en sympathie zou kunnen rekenen. Deze woorden werden met applaus begroet. Bij de nu volgende bestuursverkie zing werd met groote meerderheid van stemmen, in de plaats van den heer C. Bartels, die bedankt had, gekozen de heer H. de Klerk. Alsnu- had de inschrijving plaats voor de in het a.s. voorjaar geboren wordende jonge geiten. Een drietal biljetten waren bij het bestuur inge komen. waaruit bleek dat was inge- s- hreven voor 11 cent, 25 cent en 28 ccut per stuk. De levering werd ge gund aan den hoogsten inschrijver, dhr hoer J. Heemskerk Wz. Door den voorzitter wordt nu met klem aafl- gearongen op nette aflevering der jonge geiten, ook al zouden de prij zen hiervan soms omhoog gaan, daar dit een organisatorische plicht der leden is. Bij de rondvraag wordt de Geites*- verzekering nog eens ter sprake ge bracht. Door het bestuur wordt mede gedeeld, dat hiervoor steeds gelegen heid bij hen bestaat. Hierna sloot de voorzitter op de gebruikelijke wijze, waarna werd over gegaan tot het verloten van een zeer mooie jonge rasgeit, waarvan de ge lukkige winnaar werd d e heer J. Heemskerk Wz. Personalie. De ambtenaar der Rijksbelasting, de heer R. Klein, Is met ingang van 23 Februari a.s. in gelijke betrekking benoemd te 's Hage. Kruisjassen. In café „de Zwaan" werd Dinsdagavond een wedstrijd ge houden in het kruisjassen. Er waren 36 deelnemers. De prijzen bestonden uit karbonades. De 2 eerste prijzen, 5 pond elk, werden gewonnen door W. v. d. Burg Az. en P Duivenvoorde Jacz.; de 2e prijzen, 4 pond elk. door Fr. Buschman en P. Heemskerk Dz de 3e prijzen, 3 pond elk, door Jac. van Dam en Jac. v. d. Star; da 4e prijzen, 2 pond elk, door J. Duiven voorde Jacz. en P, v d. Berg Cz„ terwijl de troostprijzen, bestaande uit Inbraak. In de nieuwe R.-K. school aan de Tasmanstraat is ingebroken. Een bedrag van 15 werd ontvreemd. De daders zijn bekend. De Zeevisscherij-film. De Zcevisscberij- film, die hier onlangs voor genoodigden in de Visscherijschool werd vertoond, wordt heden, Vrijdagavond, vertoond in dc Bios coop Cycloop, alhier. De vorst. Het Noordzeekanaal is al weer dicht bezet met zwaar drijfijs. De stoompont ondervindt er veel last van. Stoombootfes nggen t>ij de aantegbroggen en houden het Ijs los. Natuurlijk moet de pont zachtjes varen om iisophooping te voorkomnn. V c-d 'rn i ttj *,w r t .-. *4- 0 ,t e -. a. *wLi)t «ti**!?- I-s ilw/t --.r, I f faj •reKi'lp t'tm V» t 1 V' il-iitt,. lil Wij lezen in sommge bladen dal tenge volge van de vorslschade vele mtergewas» sen als verloren beschouwd moeten wor den. Onwillekeurig dringt zich bij ons de vraag op, hoe zulten de aardbeien onder de vorst le voorschijn komen. Vast staat, dat toen de dooi intrad na het eerste wintertje dus begin December, veie akkers zwart gevroren waren. Dat dit lang geen bemoeidigend gezicht was, behoeft geen betoog, echter hoe kan het ook anders, eene strenge vorst die eem uitgedroogde grond teisterde. Hierbij komt ook nog, dat bet gewas in den nazomer ook at een slechte lijd heefl meegemaakt Dag in, dag uit, tot October toe ver zengende zonnestralen, gepaard gaande met eene ongekende droogte. Tegen eene dergelijke warmte en droogte periode was in verschillende tuinen het ge was niet bestand. A!le teekenen van leren waren weg en vooral in deze gevallen zijn wij benieuwd of er van die aardbeien Io het eerstkomende seizoen nog wat vrucht baarheid te verwachten is. De oudste onbezoldigd rijksveldwachter Den 12den Maart 1866 is Comelis Beerst in dienst als boschbaas bij de familie Vat Visser, wonende te Hiliegom, beëedigd ge worden als onbezoldigd Rijksveldwachter, zoodat hij dien dag 56 jaren politiedienst heeft verricht en zeer zeker wel als oudste onbezoldigd Rijksveldwachter hier Ie lande werkzaam is. Hij is ruim 50 jaren bij de familie Vas Visser in dienst geweesl en is begiftigd met de zilveren medaille r-» ito Oranje Nassau-Orde. Prtis van 1C00 3734 6392 12576 J 6776 1993* 20902 400 1509 9797 200 5240 6309 16388 17048 IOC 874 4298 5116 5998 6290 6730 12947 13221 13726 14774 1522- 15545 17954 !8t?4 Prijten var. ..i.--" 3 3116 5259 7656 957311738 13843 15764 1856! 12 28 98 94 87 44 95 15875 18681 48 3278 5372 99 9641 11832 13910 92 83 127 90 78 7719 61 11996 89 16023 18778 213 91 5446 8002 9707 12054 14076 16243 18822 498 3502 5516 8243 15 12141 14469 16334 82 618 22 63 8325 22 12215 84 16470 18972 806 3854 76 40 9908 78 14526 16535 19043 87 75 5605 8401 24 12637 14652 16859 19161 1167 93 5738 8506 10042 39 87 99 19279 1283 3985 5863 41 78 47 14746 16984 19406 1311 4131 84 49 10314 12760 66 97 19716 52 4214 5985 64 74 86 86 17120 19801 1665 96 6000 8622 10419 12836 14862 36 3 1794 4400 6224 54 10538 13240 64 17230 19925 95 25 6314 8721 64 52 14915 17342 20018 1980 4620 88 8803 10826 91 70 17589 20391 2022 42 6432 62 10949 13361 15109 17736 20622 2257 90 87 75 53 75 15233 17908 75 63 4836 6783 890811023 13438 49 33 73 37 88 34 46 13578 15327 81 «W3 82 93 906011153 82 43 18026 39 4902 6965 9176 11399 92 63 18223 70 16 7153 9201 11418 95 15533 39 Ï&48 5061 7240 61 78 13638 15603 18404 2772 5127 7356 942311541 48 11 59 2818 5225 7414 70 71 13832 36 64 ftner aflosbaar 4166 6303 9019 10925 13703 16259 18652 75 24 5211007 8 77 68 4210 48 7! 29 75 86 92 11 6530 96 54 13810 16378 18712 55 58 9102 94 20 16419 79 57 89 6 95 57 25 18801 92 92 22 11120 13901 29 17 4344 6635 53 79 21 71 3T 49 93 80 63 .85 55 55 95 11221 80 16500 70 61 9232 34 14020 14 78 70 5511333 36 54 18929 16 2207 27 13 54 26 57 91 64 2326 90 27 180 55 259 60 98 72 314 84 15 89 18 93 24 2451 56 59 67 63 91 80 488 87 508 88 83 2508 91 32 97 49 680 54 97 2601 779 18 800 33 13 43 29 52 37 86 52 2702 972 7 14 92 4423 24 4541 53 89 76 1038 41 48 57 86 60 1103 77 13 86 34 2826 43 41 62 44 64 84 78 96 1295 2942 1354 61 53 3061 1 3108 1420 24 28 76 68 3209 94 21 *504 56 12 88 21 3323 59 49 1615 50 20 88 40 3406 43 31 47 32 66 72 92 3524 1732 26 42 56 77 90 1814 3640 24 46 38 50 1958 3703 79 75 81 87 '13 91 16 3816 24 41 51 58 64 62 75 78 84 3906 2117 9 26 55 41 4083 73 90 77 4103 2204 33 5 67 9 7723 0 35 49 48 '3 7832 .75 34 3 4 13 22 5214 63 80 9323 67 63 55 ,35 87 88 77 73 84 19068 93 6726 9485 11421 14123 16613 19103 4606 6808 93 33 45 19 36 15 13 9509 39 55 47 60 27 6909 37 47 73 59 80 34 15 69 69 74 82 95 77 22 9652 70 76 16749 19214 4747 79 6011527 14233 83 28 53 7001 75 34 39 16826 40 86 66 86 11634 40 32 78 4819 94 90 46 42 33 86 38 99 94 5214317 37 94 58 7130 972611723 29 16950 96 4907 71 30 30 53 80 97 18 7259 47 11806 90 88 19333 36 7306 5011936 98 17049 45 40 75 60 85 14413 61 65 95 98 9836 12017 14524 71 7S 99 7451 56 78 85 17123 19429 5012 95 58 86 14655 41 34 47 7528 90 97 14716 73 9566 92 61 91 12103 55 7619627 5100 7640 9900 17 84 86 63 42 89 17242 88 59 14863 65 19709 63 14919 76 48 81 32 "302 81 62 12267 46 7 88 7112314 60 5319837 87 25 88 62 43 88 12408 15034 17432 52 94 915102 51 85 5301 49 10019 12534 11 96 89 18 7957 43 50 16 17611 19994 68 58 53 53 29 81 20002 76 74 60 92 75 17716 15 82 8062101191261515257 49 22 88 8107 71 12706 80 51 92 20 95 10 96 77 20113 5404 90 96 21 15345 17805 46 15 9310220 85 71 21 69 33 8230 75 12834 72 23 20210 5503 33 95 47 76 53 13 5646 45 96 12908 98 56 30 81 79 10304 29 15467 74 54 88 99 25 58 84 79 57 5761 8305 65 94 15517 17975 85 63 9 1040913028 24 95 98 5812 70 27 82 36 180J4 20304 14 8415 83 94 89 18 tó 5975 8556 10520 13110 15625 27 85 79 74 42 21 329®' 6002 93 69 13220 42 13102 20418 15 8606 72 59 15743 6 38 88 76 99 57 56 8735 84 13304 74 6119 3710619 6515617 23 38 36 96 24 03 52 391340315914 6221 62 41 13 27 73 74 J7 34 8801 10742 80 38 14 80 81 56 1510804 98 42 45 47 21 38 58 67 83 80 61 2313584 72 90 98 13610 16024 81 8921 10904 43 27 83 51 18 62 16154 93 90/1 24 75 16236 12 56 71 72 89 17 18284 20529 20 18329 58 26 5» 7» 64 60 94 66 70 20628 79 18505 74 15 20725 16 34 41 20827 55 57 20961 Vorige stond 10117 m. z. 10107. 10852 met 00 m.K-10882. *465 met 00 ra.c. 8175 met 80 J

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1922 | | pagina 3