DE NNEARPELS N00RDW1JK. Bloementmtoonstel ing. In de za- en van „Het Ho van Holland" verd een bloemententoonstelling ge- ipend, aangekondigd als een aanmoe- ligingsexpositie, om belangstelling te vekken voor een grootere het vol gend jaar. De bescheidenheid der tommissie is wei prijzenswaardig, naar toch wa al te groot. O. i. zal let een heele toer zijn om het volgend iaar iels beters te geven. Allereerst lient opgemerkt, dat rad.caal gebro- ten is met de verouderde wijze van ipstellen. We kennen die oude manier afels langs de wanden, en daarop j>yramidaal de inzendingen. De vak mannen stonden dan zorgvuldig de nageltjes te tellen van de hyacinthen, die „pink op den naad van de broek" Itonden te pralen in haar schoonheid. De Noordwijksche tentoonstelling Is een tuin. De hyacinthen, tu pen en narcissen in bakken, putten, man den enz. staan losjes gerangschikt als op perken, tusschen de b oemen groene planten o? bloemheesters. Men Kijkt dus niet er „tegenaan", maar er „bovenop". Men kan de tulpen en narcissen in het hart zien. Men kan de wel eens stijf genoemde hyacinthen bewonderen "in een decoratief-na- tuurlijke ongeving, en dan zien dat ze niet stijf, maar vol gratie en schoonheid zijn. De vakmenschen zijn bij deze wijze van exposeeren nog beter iu de ge legenheid, de kwaliteit van de bloe men te beoordeelen, en de liefhebbers kunnen zien, hoe schoon onze bol- bloemen zijn, als er maar wat werk wordt gemaakt van de opstelling en rangschikking. We willen in 't kort en in vogel vlucht wat zeggen van de nzendingen zelf. De Firma's J. en C. Soeteman, Van Konijnenburg en Mark, S. A. an Konijnenburg en Co. (N.V. ver- eenigde bloembollenculturen), C. Al kemade Azn., I. de Groot en Zonen, P. J. de Broot, Wiecherink, P. van der Meer Czn., hebben met hun inze din- fen, de een at grooter collectie dan e andere, een prachtig geheel weten te maken. En wat we om wille der curiositeit zeker niet willen vergeten, zijn de als altijd goed geslaagde bouquetpotten met Proserpine van „Jan Soeteman", zooals wij hem allemaal kennen. Dat is een oude liefhebberij van „Jan die altijd schit erend slaagt. Prachtige La Reine-sorten zijn er, te bewonderen Juliana, Rooy Mom Flamingo. De Theerozen, die daar vlak bij «taan, zijn juweeltjesonverbeterlijk. Ook in hyacinthen (tegenover vo rengenoemde groep) is heel wat moois te zien L' Innocense met zware tros jes terwijl toch maar bollen van 10 c.M. zijm opgezet La Victoire, Marie e. a. In een andere groep ziet men El Toreador, Proserpine, Culli- nan, allemaal juweel jes van broei- kunst. Daar tegenover schitteren in een prachtg oep Mr. Van der Hoeff (onovertroffen) Lady Boreel, Prins v. Oostenrijk e. a. Wat er aan bloem stukken en manden (van J. en C. Soeteman) valt te zien, is voor den bloemenliefhebber alleen al de moeite waard, om te gaan kijken. Achter en tusschen de bloemen als in een echten tuin staan laurieren, palmen, bloeiende heesters, als Seringen, Sneeuwballen, Mimosa's, enz. We de den maar een greep hier en daar er is nog veel meer te bewonderen. Deze expositie handhaaft den roem der vroeger :eeds georganiseerde, waarvan altijd maar één roep over was, vooral op het gebied van tulpen. 't Is jammer, dat de strenge vorst niet toelaat, dat men de kacnel ver bant, maar.... terwijl buitei het derde wintertje alles in bceien slaat, en 't voorjaar meer verschuift dan an dere jaren, staat men in de zalen van ,,'t Hof van Holland" temidden van een bloemenpracht, die een heerlijke tegenstelling vormt met de natuur bui ten. De Commissie, die organiseerde, heeft eer van haar werk't zal Zondag niet aan kijklustigen ontbreken. Als deze tentoonstelling geen be langstelling wekt voor bolDloemen, dan kan men den moed wel opgeven, maar die belangstelling het zij met voldoening geconstateerd wordt immer grooter. Daa om is deze expo sitie zoo goed, omdat ze laat zien wat er met bolbloemen valt te berei ken, als men wat smaak en liefheb berij heeft. VELSEN. Daar de onbewoonbaar verklaarde woningen Zeeweg D 2, Kanaalweg' E 31 en Kalverstraat E 86, 162, 164 en 166 nog steeds bewoond worden en 't volgens B. en W. niet gewenscht is onder de tegenwoordige omstandig heden tot ontruiming over te gaan, stellen zij voor, den ontruimings termijn met 6 maanden te verlengen. B. en W. stellen voor, de bo- vengrondsche electrische leiding voor 100.aan het P. E. N. over te dra gen en dit vergunning te verleenen, om door deze leiding stroom te mogen leveren. B. en W. stellen voor, een extra crediet van 500.te verleenen, ten behoeve van de aanschaffing van leer middelen aan de O. L. school F. te Santpoort. B. en W. stellen voor, afwijzend te beschikken op het verzoek van de weduwe G. Biemans te Jan Gijzen- vaart, om vergoeding voor de aan hare woning toegebrachte schade door het omwaaien van een boom. In de vergadering van den ge meenteraad, d. d. 19 Juli 1921, werd oin prae-advies in handen van B. en \V. gesteld een verzoek van het kerkbestuur van den H. Gregorius van Utrecht te IJmuiden om toeken ning van een subsidie, ten behoeve van de bewaarschool, tijdelijk onder gebracht n barak 1 te IJmuiden. Met betrekking tot deze aanvrage merken B. en W. op, dat het perso neel, zijne salarieering en de klasse- terkte niet voldoen aan de daarvoor bij de verordening op de subsidieering van het bijzonder bewaarschoolonder- wijs gestelde eischen, en dat deswege, op grond dier verordening het kerk bestuur geenerlei aanspraak op sub sidie zal kunnen maken. Uit het bij de stukken gevoegde rapport van den directeur van open bare werken, d. d. 13 September 1921 S 17, b ijkt evenwel, dat de door het kerkbestuur tijde ijk als bewaarschool ingerichte barak, op eenige onder geschikte punten na, geacht mag wor den in 't algemeen te voldoen aan de daa voor bij verordening gestelde eischen. Volgens art. 9 der bedoelde veror dening kan door B. en W., o. a. ter tegemoetkoming in de kosten wegens het verbouwen, voor éénmaal een bijdrage van ten hoogste 25% worden verleend. In verband daarmede zijn de kosten van inrichting (verbouw) "dezer barak tot tijdelijke huisvesting eener be waarschool kosten van den inven taris buiten beschouwing gelaten door den directeur van openbare wer ken, blijkens diens rappor d. d. 12 Januari 1922, S 2, No. 1, in totaal geraamd op 1700. B. en W. zijn voornemens, voor dit geval art. 9 van de verordening toe te passen en zij stellen in verband daar mede den gemeenteraad voor hun een crediet van 425.-te verleenen. Gemeenteraad. VOORHOUT. SCHOTEN. SPAARNDAM. HILLEGOM. ZAANDAM. BENNEBROEK. VELSEROORD. IJMUIDEN. NOORDWITKERHOUT. Aag do widie kqrnt fhaw die. brief jpgn de beste, gemakkelijkste en zindelijk- ste brandstof om kacheis aan te ma ken. Prijs per H.L. slechts 80 cent. Franco thuis, N.V. HOENDERDOS1 Dranrïsfoff enhan del, UITGEEST. Verbreeding Noordxeekanaal. Ter secretarie is neergelegd een uittreksel van het proces-verbaal van een ten raadhuize alhier gehouden zitting van een Com missie uit Gedep. Staten, een ingenieur van den Rijkswaterstaat en den Burge meester onzer gemeente, tot bet aanhoo- ren der bezwaren tegen het onteigenings plan voor de verbreeding van het Noord zeekanaal. Bijkans alle ingebracht» be zwaren zijn van financieëlan aard en dus niet vermeldenswaardig. Alleen ver melden wij een bezwaar van het bestuur van den Noord- en Zuid-Spaarndammer- polder tegen de breedte van den nieuw aan te leggen weg langs het verbreede kanaal. Deze weg was geprojecteerd op eer breedte van 8W Meter, wuarvan 2 M behard, met ter weerszijden .pen groener berm van 8 M. breedte. Het bestuur var genoemden polder verzocht de breedte var dezen weg qp 10 Meter te brengen, waar van 4 M. verhard. De oommissie wai van oordeel dat deze wensch rechtvaardig is en de voorgestelde breedte niet vol doet aan de eischen van een druk ver keer, hetwelk op dezen weg te verwach ten is. De Commissie besloot daarom gunstig op dit verzoek te adviseeren. Openbare Werken. Met ingang van 1 Maart a.s. is benoemd tot tijdelijk Directeur van bet bedrijf Openbare Wer ken, voor zoolang de vacature duurt de tijdelijke hoofdopzichter bij dit bedrijf H. van Emmerik. Concoursen. De Hatrmonieikapel D« Eendracht der Kom. Paipderfabrtók zal dieelirkeimen n.'tn het oip dlan 2en Pinkster dag te Eindhoven te houden Internatio naal Muaökccwvooai.rs in de hoogste af deeting. De R. K. Harmonie S}. GaeaUia alhier zai deelnemen aan het tmiztefkooncouTs te Dienen. De grenswijziging. Door de Ant. Rev Kieisver. rullen candWaat gesteld worden voor de oommiissie voor de grenswijziging (z.g. dhUbefte raad) de hceren Jo(h. Slings te Wijkeroog en A. Krijger, voorzitter van den Ghr. IJmuider Restoren Bond. Door dte afd. van den Vrijheidsbond rijn aangewezen die hoeren K. van Pel Jr. en M. G van Praag, beiden te IJimaii- den. Openbare vergadering van den Raad dezer gemeente op Dinsdag 14 Febr. 1922, des namiddags 7 uur ten ge meentehuize. De Agenda vermeldt: 1. Belastingzaken. 2. Ingekomen stuk ken en mededeelingen. 3. Verlenging ter mijn van ontruiming van eenige onbe- woonbaarverklaarde woningen te Velser- oord. 4. Verstrekking van een voorschot ten behoeve van den aankoop van een woonhuis. 5. Prae-advies op hot verzoek van de Wed. G. Biemans te Jan Gij- eenvaart om vergoeding voor de aan hare woning toegebrachte schade door het om waaien van een boom. 6. Aanvulling van den staat, bedoeld bij artikel 1 der ver ordening tot regeling der loonen van de gemeentewerklieden, in verband met do voorgenomen herstelling van de gasmeters aan het betrokken bedrijf zelf. 7. aan vrage om een extra-crediet ten behoeve van de aanschaffing van leermiddelen aan de o.l. school F. te Santpoort. 8. Subsidieaanvrage van het kerkbestuur van den H. Gregorius van Utrecht te IJ muiden ten behoeve van zijne tijdelijk in de barak I te Umuiden gevestigde be waarschool. 9. Vaststelling verordening, aanwijzende een tijdvak, waarbinnen ver gunningen kunnen worden verleend aan leerplichtige kinderen ten behoeve van werkzaamheden in of voor bedrijven Van landbouw, tuinbouw of veehouderij. 10. Verzoek van het P. E. N. om overname van een bovengrondsche eloctrieche lei ding en vergunning om door deze leiding 6troom te mogen leveren. 11. Pinanciëele besluiten. 12. Vaststelling van de over 1922 aan bijzondere schoolbesturen te verleenen voorschoften op de vergoeding bedoeld bij artikel 101 der Lager On derwijswet 1920, zoomede van de rege len volgens welke de uitbetaling zal ge schieden. 13. Prae-advies op het verzoek van de N. V. Maatschappij „Watergeus" e. a. to IJmuiden inzake steunregeling voor do zeiltrawlvisscherji. 14. Benoo- min gena. twee gedelegeer den der ge meente in het bestuur der vereeniging voor ambachtsonder wijs in Ivennemerland; b. twee leden der commissie tot wering van schoolverzuim te Velsen. U.K. Tooneélveremiging „Eensgezind heid". Deze vereeniging voerde op Maandag 0 en Woensdag 8 Februari op „Zijn Trots", drama in 4 bedrijven en 't blijspel ,Een noodlottige fuif", voor donateurs (trices) en publiek. De opkomst was Woensdag allertreu rigst dat hadden de tooneelisten, tooh. zeker niet verdiend, 't Spel, grime en muziek waren in één woord schitterend. 't Was daarom jammer dat de belang stelling zoo klein was. Het publiek moet goed begrijpen, dat de leden van „Eens gezindheid", zich vele financieele offers moeite en opoffering van vrijen tijd moeten getroosten. Maar zou 't geen onbekendheid rijn met de activiteit van „Eensgezindheid" wat de menschen thuishoudt? Onbekend maakt onbemind. Wat meer reclame en 't doel zal wel bereikt wor den. Kerkbestuur St. Bartholomew". In de vacature van Kerkmeester, ontstaan door het overlijden van den heer L. Belt, is door Z.D.H. den Bisschop van Haarlem, benoemd de heer D. Hooge- duin. Vergadering B.K. Volksbond. Op Dinsdag 14 Febr. 'e avonds half 8 uur zal in 't Patronaatsgebouw, een zeer be langrijke vergadering plaats hebben. Aan de orde komen o.a. „Is gasvoor- ziening voor onze gemeente gewenscht?" Dit onderwerp zal ingeleid worden door den heer W. v. d. Laan, wethouder, al hier. Voorts treedt een ambtenaar van „Con cordia" en Centrale Ziekenkas op, die deze instellingen zal toelichten. De vergadering zal precies half acht aanvangen. Geen enkel lid ontbreke. A'aar het Concours. De R. K Har monie kapel „St. Cecilia" zal dezen zo- nier haar geluk beproeven te Diemen, alwaar een groot Nationaal Concours voor Harmonie- en Fanfarekorpsen zal gehouden worden, terwijl de Harmo niekapel „De Eendracht" met het zelfde doel naar Eindhoven zal reizen. Projxtgandaclub. De jaarvergade ring van de Propagandaclub was goed bezocht. De voorzitter memoreerde de verscliillende werkzaamheden door de club verricht en besprak daarna het geen door de leden zal moeten ver richt worden, n.l. voor de a.s. groote verkiezing. Twee nieuwe leden werden daarna geïnstalleerd. De voorzitter hoopte, dat zij goede leden zullen zijn. Het jaarverslag van den penning meester gaf een batig saldo van on geveer f 89 aan. De voorzitter dankte dezen functionaris voor zijn goed be heer. De heeren Th. Dudiuk en F Kuijpers werden aangewezen om de boeken bij den penningmeester na te zien. Op het verzoek der club aan het R. K. Kerkbestuur om minder zaal- huur voo-r de vergaderingen der Pro pagandaclub te berekenen, was afwij zend beschikt. Besloten werd om bro chure's van „Maks" te bestellen en darmede te colporteeren. De bestuursverkiezing had tot re sultaat, dat herkozen werd de heer G. P. Langendijk, tevens als voor zitter en als nieuwe bestuursleden ge kozen werden de heeren C. Schelle- vis en Th. Dudink. Beide heeren na men hun benoeming aan. Na de contributieinning volgde de rondvraag, waarvan een druk gebruik gemaakt werd. De voorzitter dankte allen voor hunne opkomst en mede werking en sloot met den Christel, groet de vergadering. Gemeentezaken, B. cn W. sletten voo.r. P. Blcxm te benoemen als makelaar voor het bezorgen van assurantiën en van gel den cup beJeening of andlersrins. B. en W. stellen voor. in te trekken heit besluit vain 15 December 192t, tot vastiskJl-img van een tweede wijziging der verordening op den verkoop van melk en te bepalen, dlait deze verordening gdhamd- haafld ■wand*, zooals d&e is gewijzigd bij bestuit van 23 October 1919. B. en W. stelten voor, aan F. Filippo Ihe-t resteerenide 'huurbedrag ad 360 van een weiland kwijt te sdbeldlein. B. en W. stellen voor, in beginsel te besluiten tot het verleenen van hypothe caire leaning voor den bouw van alle woningen, waartoe het Tijk bereild is, he* ibenoodigde voorschot te verstrekken, me* bepaling, dat eerst na voltooiing der wo ningen het percentage éer gesdhaiWe waar die, c. q. het bedrag dier te geven leendng aal wonden vastgesteM. B. en W. stellen voor, in te trekken höt naaidlslbesiludt van 7 September 1915, waarbij bepaaUd werdi, dat een arbeider in algemeenen dienst slechts 80 pot. ge niet van het loon voor deze hetréklkdng. B. en W. stelten een vijfde wijzi ging voor in de verordening-, regelende -dien rang, ene. van de ambtenaren bij eten dienst van gemeemtewedken en rrinjgingis- diemsi. B. en W. stieMen voor, te benoemen tot gewoon oprichter van gemeentewer ken W. Cnassien. B. en W. biedien tier vaststelling aan een ftdte wijziging dar verordening op do poli lie- salarissen. B. en W. stellen voor, den gasprijs. zoowel over dien gewonen als over den muntmeter, na die eerste moten-opneming na 31 Januari 1922, op 15 cent per M3 Ie bepalen. B. en W. stellen voor, een tegemoet koming te verstrekken aan de, wegens be ëindiging der werkzaamheden, ontslagen tijdelijke ëfïsriseaanbiten J. W. Hessen en KI. 3. 1) Ttsoirea Vrijdag vergaderde de Raad voor het laatst onder leiding van den heer J. Bak- 1 huizen. De begroeting 1922 werd op nieuw vastgesteld met kleine wijziging, Op verzoek van Ged. Staten werd het Raadsbesluit 16 Nov. 1921 tot aangaan van een geldleening van f 13000 nader omschreven. Tot onderwijzeres wordt be noemd Mej. H. Beijnen van Haarlem. Aan den heer Bakhuizen werd op zijn verzoek eervol ontslag verleend als se cretaris en ambtenaar van den Burger lijke Stand. Tot locosecretaris werd be noemd de heer H. van Reyendam en tot 3e Wethouder de heer Th. Jonker, na herstemming met de heer Willems. Hierna nam de Burgemeester aflcheid met een hartelijk woord, waarna hij den leden van den Raad dankte alsook hee ren ambtenaren. Bij verschil van meening is er nooit een ongetogen woord gevallen en mocht Spaarndam voor grootere ge meenten een voorbeeld zijn, spoedig zal Spaarndam uit de rij der gemeenten ge schrapt worden, het spijt mij dat ik de afwikkeling niet meer tot stand kan brengen. Noode neem ik afscheid, God zii met u allen. De heer v. Breda, oudste in jare sprak daarop een woord van harteljjken dank voor de uitnemende leiding en voor wat de burgemeester in het belang der ge meente had gedaan. Ook wij missen u, maar God zegene u in uw nieuwe werk kring. B.K. Vrouwenbond. Donderdag hield de afd. Hillegom in café Flora" een feestvergadering. Deze was voorafgegaan door een Triduum, gegeven door den ZeerEerw. Pater Redemptorist Hanrath en besloten met generale H. Communie en plechtig sluitingslof. De groote zaal en de Tribune was op de feestelijke bij eenkomst tjokvol. De avond werd geopend door de pre sidente Mevr. R. LitjensVan den Donk, die alle aanwezigen een genoeglijken avond toewensehte. Spreekster sprak hare groote voldoening uit over de trouwe op komst der leden bij de oefeningen van het Triduum, ondanks groote afstanden en felle koude en vroege uren. Hierna zette het R.K. Dameskoor „Sursum Corda" onder leiding van Mej. O. W. M. IIoogervor3t den avond in met „Roomeche Blijdschap" waarna komische voordrachten werden gehouden door den heer Mol. Deze onderscheidden zich door oorspronkelijkheid en fijnen smaak en hebben de dames veel te genioten gege ven. Een en ander werd aangenaam af gewisseld door de mooie muziek nummers van het Dameskoor. Aan het eind van den avond richtte Mevrouw Litjens een woord van harte- lijken dank tot den heer Mol voor het genotvolkomische door hem zoo ruim schoots geboden, terwijl Mevr. Litjens een woord van oprechte hulde richtte tot Mej. Iloogervorst voor de heerlijke mu ziek. Als bewijs van erkentelijkheid en sympathie bood zij Mej. H. een prach tige bouquet aan. Hot slotwoord werd gesproken door den ZerEerw. Hear Pastoor Ki'ook, die allen dankte voor hun medewerking tot het zoo bizonder goed slagen van dezen feestavond. Vermelden we nog, dat alle aanwe zigen onthaald werden op chocolade en koekde afdeelingskas staat er dus goed voor! Vermelding verdient nog, dat Mej. L. Lubbe, leerlinge van Mej. Hoogervorst op keurige wijze de piano voor hare re kening nam. Met het bekende „Aan U, o Koning der Eeuwen" werd deze mooie feestvergadering gesloten. Veilingen. Donderdag werden m hotel Sistermans twee veilingen gehou den le ten overstaan der No'arissen Van Meer te Bussum en Langsveld te Hille gom bij afslag van: a. een Burgerwoon huis aan den Stationswegin hoogste bod gebracht op f 4009, verhoogd tot f 4400 afgemijnd op f 950 door den heer W. van Zanten alhier; b. een idem in hoogste bod gebracht op f 3900, verhoogd tot f 4300 niet afgemijndc. een schuur in hoogste bod gebraoht op f 3500, niet ver hoogd, niet gemijnd. Combinaties niet ge mijnd. Gegund a en evenzoo b. De laat ste kooper is de heer G. Kroon. De schuur werd niet gegund. 2e bij opbod, ten overstaan van Nota ris Langeveld, van een Burgerwoonhuis bloembollenschuur met stellingen en per- ceelen bloembollenland aan de Noorder laan, te zamen groot 5.26.70 H.A. De perceelen 1 en 2 werden te zamen in hoogste bod gebracht op #30090 door den heer JTelkamp en verhoogd met f 1000 door den heer F. Rijnveld'. Het gedeelte land in de laan word niet geveild. Deze mereeelen zijn eigendom van den heer J. II. Telkamp—Van Leeuwen. Toeslag over een week van dit laatste. Dé ..Staatscourant" bevat de statuten van dc Mij. tot Exploitatie van de Mo torboot „Albert Heijn II'', alhier. Kamer van Koophandel. Bij de op 7 Februari ingekomen candidiatenlijsten ten getale van 22, voor de ver-kiozing van Kamer van Koophandel en Fabrieken „Zaanland" waren geen nieuwe candidia- ten don de needls ter loops in die versdluiil- ïenidie gemeenten gestelde, zoodat in de nieuwe Kamer rijn verkozen: voot hot grootbedrijf <Jie heeraen: J. A. E. Verlkadle, H. J. v. Doesbuir^h, J. F, Kamphuyis, M. J. Schoen, te Zaandam, K. C. Horing Mz., te Koog aan -de Zaan, A. Laitenstein te Zaandijk, P. Rot Gz., te Westeaam, Joh. A. Laan en H. Boelker- oogen te Wormerveetr, G. W. A, Kaars Seijpesiteiin te Krommenie en S. IJft te Asisiendtelft. Voor het kleinbedrijfJ. C. Teaimis, W. Del, H. J. Liazeil, Ij. Out, J. v. d Kleg, te Zaandam, M. Huisman te Koog ad. Zaan. A. Ba/kfkemAst te Zaandijk, M. Kraayer Kzn., Wommenveeir, C. Buseih te Wormer- veieir, IJ. v. Hariingh te Krommenie, en H. Vrouwe te Uitgeepk Burgerlijke Stand. Overleden: H. v Huis, 23 jaar. Ons klokkenspel Het klokkenspel, door Mevr. Willink aan de Ned. Herv. Kerk ten geschenke gegeven, is thans in den toren geplaatst. Spoedig zal worden overgegaan tot het plaatsen van een nieuw uurwerk, zoodat met Pasehen alles gereed kan zijn en dit klokkenspel, bestaande uit 24 klokken, hun schoone klanken over dit rustige dorpje kan doen klinken. Universiteit. De co-'Mecte voor dtó R.K. Universiteit heeft afhier 226.65 op gebracht. Aan jaairlijlkscfhe contributies is f 32 toegezegd. Biljartclub. Alhier is opgericht de B«;l- jarte-lub „Door Vriendschap saamge- bradit." Het bestuur bestaat uit de hee ren T. Gemis, voorzitter; P. J. van Vuu- ren, secretaris en D. de Feber Jr., pen ningmeester. Oefenildkaal is café de San- Voor Rusland. De veitkoop der bodkjes Steun aan Rusland dier Kath. Soc. Actie foe eft alhier f 88 opgieforacht. St, Caecilia. Het definitieve bestuur van het R.K. Mannenkoor S-t. CaeciJia is ais volgt samengesteld: N. Boot, voorzit ter; G. Spanjaard, secretaris; G. Knapen. 2e secretaris; C. Post, penningmeester; H. Weber, 2e penningmeester; P. Arisr Jr., biWiallhocaris en F. Heernnans, oomniassamiis. Aanvaring. De stoomtrawler Zaan- stroom IV Ij. M. 197 van de Visscherij Mij. Zaan.stroom alhier is de vorige weak bij bet binnenkomen te Lowestoft tegen die binjnenpier gevaren en schalde daar aan veroorzaakt. Het schip zelf kreeg geen averij. Verkooping. Bij de alhier fen overslaat» van notaris Dolieman gehouden verkoo ping werden twee woonhuizen aan de B neesaap straat gekocht door A. en B. Huyer alhier voor 4400; drie woon huizen an de Vissering.straait door A- Bieeiker te Veteer-oord voor f 4740; een woonhuis aan die Zeestraat en een woon huis aan de Kanaalstraat door Mej. de Wed. P. Huyer alhier voor resp. f 4000 en 8000; acht woonhuizen aan den En- gelmiin-diusweg te Vriseroord door G. H- van Leeuwen te Bussum voor f 4750 Gemeenteraad. Vergadering van den gemeenteraad op Donderdag 9 Februari 1921 des namiddags te 2 uur. Tegenwoordig alle leden. Voorzitter de Burgemeester. Do Voorzitter opent de vergadering met gebed. De notulen der vorige verga dering worden voorgelezen en onveran derd gearresteerd. Onder de ingekomen stukken bevindt zich o.m. een adtres van den Ikeriteraad der Ned. Herv. gemeente, waarbij dit college het voorste! van den heer C. van Eeuwen tot afschaffing van den Kermis- Zondag ondersteunt. De Voorzitter merkt op, dat deze. zaak m die vorige raadszitting is beslist. Het adres is eerst na afloop dor vorige ver gadering te zijner kennis gekomen, van daar dat het in de vorige raadszitting niet is kunnen behandeld worden. Thans heeft behandeling geen zin meer en B. en W. sitehen dan ook voor het adres voor ken nisgeving aan te nemen. Dienovereenkomstig wordt bestolen. Een adres van H. Geerlings Gzn. om een gedeelte van de losplaaits aan Piet Giizenibnig te mogen koopen, wordt ge steld in handen van B. en W. om advies. De verzoeken van het Bestuur der SI. Josapbsdhool te N'omhv ijikerihoutvan de R.K. School te de Zillk en van de St. Hie- ronynms Aemilianussfiobting fe Amster dam om een voorschot, ingevolge art, 10) der Lager Onderwijswet over 1922 en een bijdrage in het gegeven vervolgonderwijs over 1921 worden gesteld in haritlen van B. en W. om advies. Tot leden der slembureaux worden be noemd in slemidistriot I: tot lid, tevens plaatsverv. voorzitter de hoer C. van Eeuwen, tot lid de heer A- v. Noort; tot plaatsvervangende leden de 'heenen G. Bouwmeester en J. van Schie. In stomdistrict II (Zilkl tot voorzitter de hoer L. M. vam Noorf; tot lid tevens plv. voorzitter de beer H. Heemslketk tot lid de heer J. Geerlings; tot plaatsv. leden de heeren W. Ruig rok en J. vat» Haaster. In stemdisrfriot III (St. Victor): tot voorzitter die heer E. Oostdam Hzn.; tot lid tevens plaatsverv. voorzitter de beer P. Ma-rijnen; tot lid de beer E. Oostdam J'zm.; tot plaatsvervangende leden de heeren Adir. Pennings en J. Wassenaar. V-oor bet HooM-stomhureau voor de verkiezing van leden van dien Gemeente raad wonden benoemd de heenen L. M. van N-oort, E. Oostdam Hzn., P. Marij- "ten en C. vam Eeuwen en tot lraame plaatsvervangers de heeren A. H. v. Noort J. Geerlings en H. Heemislkedk. De benoe ming geschiedt ingevolge die wet voor 4 jaren. Thans komt in behandeling de aan vrage vam het R.K. -kerkbestuur in de Zi'llk tot uitbreiding van de R.K. Bijzon dere school aldaar met 3 lokalen. Een bedrag vam f 48.500 wordt daarvoor aangevraagd. B. en W. stelten den Raad voor de noodige geilden beschikbaar te stelten voor -die uitbreid i-ng -dier school in de Zilfc met dlrie lokalen. B. en W. rijn van oor- dieei dat het aangevraagde bedrag van f 48.500 te hoog is, vam deskundige zijde werd hum verzekerd, dat heel wat (Joed- kooper kan wordlen gebouwd. Dit be hoeft intusischen geen bezwaar te zijn om de aanvrage ia te willigen. De di verse onderdeelen der uitbreiding moeten voSgens die wet dioor B. en W. worden goedgekeurd en B. en W. zullen toezien, dat de meest mogelijke zuinigheid wordt im acht genome». Zij vertrouwen, dat bo venstaand bedlrag aanmeikedijk zal kun nen worden verlaagd. Overeenkomstig bet advies van B. en W. wordt besloten. LEIDSCHE PLEIN 15-19, lol. 737. Ged. Sta,ten van Zuid-Holland aangaande den 'kindertoeslag van veldwachter fran ken. Ged. Stalen wenschen de begrooting niet goed te keuren, vooraleer ook de kin- dier-toesilag vam veldwachter Franken in die begrooting is opgenomen. De voorzatter zegt dat deze aangelegen heid zich minder leent tol pubiteke be spraking, waarna de deuren worden ge sloten. Na heropening der openbare vergade ring wordt met algemeen» stemmen nood- god-wongen besloten de begrooting dienst 1921 te wijzigen naar het vertereen van Ged. Staten, daar het ongewenscht is. voor een paar honderd gulden kindertoe slag wederom bij de Kroon in beroep te gaan. De heer A. H. v. N-oart maakt nog een opmerking omtnent het openhouden vam bramdlbijten bij vriezend weer, waarna de pufbl-teke zitting wordt gesloten. Z. H. PAUS PIUS XI. Zeer beminde, Heil'ge Vader, H oog verheven Dienaar Gods. Plaatsbekleeder, door God Zelve A ongesteld, op Petrus Rots. ,Uitverkoren om Uw deugden, S toe re werker van Milaan. P.-.ius! nu rijt Gij gevangene, In het sitille Vatikaan. Uwe liefde voor de armen, S taat ons duidelijk voor den geest. D aar Gij voor het arme Polen Een Vader zijt geweest. Nu zijt Gij tot Paus verheven. E n de wereld, jubelt luid, L eve Piusdie zal strijden. F ier en vrij, voor Ohristus' Bruid, Dat Gij Petrus' scheepje leide, E ervol, naar de veil'ge reê. Nimmer voor gevaren wijkend, Pius! dit is onze bofl. St. Bavo-gesticht Noord wijkerhout. F. De VROEGE. Degrafenissocicteit de Ster/boa'1 Woensdagavond 7 uur nield genoem de Sociëteit haar jaarvergadering ten huize van den heer P. Velzeboer aan den Meklij k. Ondanks het groote aan tal leden dat meergenoemde vereeni ging hier ter plaatse telt, was dt opkomst zeer slecht. Bij opening der vergadering, waren slechts 14 leden, het bestuur inbegrepen aanwezig. De heer G.'Rijs Dzn. fungeerde dezen avond, wegens ziekte van den vooi> zitter, den heer P. van Hcijst als waarnemend voorzitter. Na allen te hebben welkom ge- heeten, worden de notulen der vorige jaarvergadering door de secretaris ge lezen en goedgekeurd. Door de com missie bestaande uit de heeren KI. Daan, Jb. Vermeulen en T. Rump- horst, welke belast was geweest mei het nazien van de hoeken en beschei den van den boekhouder der Socië teit, werd bij monde van den heei Jb. Vermeulen de uitslag hunner be vinding meegedeeld. Alles werd in cor recte orde bevonden. De commissie werd voor haar werk dank gezegd, even zoo den boekhouder voor zijn accuraat bsheer en annexe werkzaam heden in het afgeloopen boekjaar. Dan brengt de boekhouder een kort verslag van de finantiën der Sociëteit uit, waarvan we het volgende even naar voren brengen. In 't afgeloopeu jaar 1921 werden bij 40 sterfgevallen uitkeeringen ge daan van f 50, dus in totaal f 200G Op 31 Dec. 1921 telde de Vereeni ging 1165 leden. De ontvangsten wa ren in 1921 geweest 1 10300,88; <te uitgaven f9979.54y2. Alzoo een batig saldo van f 330.36y2. Het totaal be zit van „de Sterf bos" bedroeg op 1 Jan. 1922 f 23823,87, zoodat zij in 't afgeloopen jaar f 352.82*/» was voor uitgegaan. Bij de verkiezing van 2 bestuurs leden, wegens periodieke aftreding der heeren G. Rit Dzn. en J Kabel, wer den beiden met meerderheid van stemmen herkozen en namen bereid willig de herbenoeming aan. In de commissie voor het nazien van de boeken van den boekhouder over 1922 werden benoemd de hee ren J. Wittebrood, P. Bak en KL Daan en tot eventueel® plaatsvervaur gers de heeren J. Vermeulen, KJ. Mors en C. Vonk. Het jaarverslag van deo secretaris als altijd goed verzorgd, ver wierf aller goedkeuring. Daarna werd het aantal eontri b utieheffingen, uit propagandistisch oogpunt, op 2 maai voor dit jaar bepaald. Het salaris van den boekhouder bleef ongewijzigd, dat van den se cretaris werd met f 10 verhoogd. He# kan alsnog zijn nut hebben, hier te vens mede te deelen, dat de contri butie in dit jaar zal geïnd worden in de maanden Mei en September. Bij de rondvraag bepleitte de heer KI. Mors de verkiezing van een zu rende bestuurslid en formuleerde do zen wensch tot een voorstel wilka op de volgende jaarvergadering zal behandeld worden. De boekhouder drong er nog bij de aanwezigen op aan, gezien do zeer lage contributie, nieuwe leden iu hun ne omgeving aan te werven. Met een dankwoord van den lieer G. Rijs voor de opkomst sloot deze de goedgeslaagde bijeenkomst.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1922 | | pagina 2