„La Saivaj*. Wisselkoersen en koersen van Bankpapier ¥lh JOH. MAAS Uit den Omtrek Rookt het merk prima 8 cents Sigaar. ~T¥g E Z 0 N D E N. Advertentiën. 7|0 Kippen - Wild Te koop Plano te koop BLOEMEND AAL. \iVeor|s zoptiga rij. ami t^wter de aan D« reex HQGENB.1RJC gdqoft, dat ff N.V. Sigaren en Sigareftenhandeï Groote Markt 14 SCHOTEN. Medegedeeld door DE SPAARNEBANK. NIET OFFICIEEL BERLIJN PARIJS. BRUSSEL. WEENEN. LONDEN. STOCKHOLM KOPENHAGEN CHRISTIANS BAZEL NEW-YORK. Bankpapier Bankpapier Bankpapier Bankpapier Bankpapier LATERE KOERS Jeugdige Haarlemmers. PEIGNOIR Simplex Dames Rijwiel, nikkeien velgen, dubb. rem Duniop banden. Niet van nieuw te onderscheiden. IIS gulden. ANTHON1ESTRAAT) 46, Haarlem. AMEUBLEMENT Huis mei werkplaats JArbeid Adett." De R. K. Coöperatie ^Aitbeid AdeH" wengadertlk gisSerenavooKJ fat St. Bavo, Daar bet bestuur „en Moc" aftrad, zeidie de voorzitter, de beer Van Hetem, dat did de katste vergadering ran Arbeid Adelt was, welke onder zijne lei ding zou plaats vinden. De notulen wer den onveranderd goedgdkeiundld. Aan die oatde werd nu gesteld veridezing van een voorzitter. Alvorens hiertoe te geralken memoreerde de voorzitter dat de coöpe ratie moeilijke tijden had medegemaakt. Voocrai de oorlogsjaren brachten veel werkzaamheden en groote zorg, en oofe nu nog was de toestand niet zoo roos kleurig, daarom gaf spreker de vergade ring in overweging een voorzitter te kie zen, die een man van imzidht is om den komenden tijd door te worstelen. Hii bracht verder dank aan de leden voor 't vertrouwen dooor ben geschon&en. dank aan de functionarissen, secretaris en penningmeester, evenzoo aan de ove rige beshnirdlers en comimissarissen voor den veten arbeid door hen verricht. Bij 'de verkiezing van een voorzitter werden •Ös caiwfidaten genoemd de beeren Kllein, Castaicum. De Kooij, Dijk, Keesen en ©Wienlbuffg. Allen echter bedankten daar voor. Bij eene vrije stemming had er lier- stemming plaats tussohen de heeren Dijt en Oidembuirg, wéüke respectievelijk 44 en 22 stemmen op zidh verkregen. De heer OWenburg wenedbte niet hn aanimerfcfaig te komen, alzoo herstemming tassdhep de heer P. Dijt en M. L. A. Klein, wellke laatste 21 stemmen op zidh ve-ikreag. De uitslag was 85 stemmen op den heer P. Dijt en 47 op den heer Klein, daar laatst genoemde zidh todh «J reedis niet beschik baar had gesteld, aitzoo gekozen de beer P. Dijt. Met een hartelijk woond werd deze door tien voorzitter toegesproken. De overige "bestuurders, waarvoor caindi- daien waren ingeleverd, werden bij accla matie gekozen, zijnde de heeren J. Tlh. van Castricum, M. L. A. Klein,. J. Mal- herbe, A. Heilager, J. de Leeuw en P. de Roodj. Voor ooiwni ssarissen werden gekozen de heeren P. Bouifrèr, F. Keesen. H. Heijboer. F. Assenldlellff, C. van Leeu wen en F. Zwarter. Nadat de voorzitter hun allen het har telijk welkoim had toegeroepen om te ge- teken tot groot mrking van de coöperatie, nam de heer C. Dijt het woord en' vroeg voor de zware taalk welke hem op de schouders is gelegd de medewerking van 'de leden en het personeel. De heer Klein brengt nog eenige harte lijke voordien van da nik en buide aan den ocheèdenden voorzitter, voor al hetgeen hij gedaan heeft tot grootmalking van vArbeid Adelt." Na een opgewekt slotwoord' van den "voorzitter wordt deze geanimeerde verga dering met den Qhr.isteUjken groet ge sloten. Verkiezing van één lid van den Ge meenteraad De Voorzitter van het Oentraal Stembureau voor bovengenoemde verkiezinggelet op art. 18a der ge meente-vet, art. 34, 2e lid der Kieswet en op de artt. 4, 9, en 13 van he4 Koninklijk Besluit van 12 December 1917 (Staatsbl. na 691)maakt bekend, dat de voo rde kiezers toegankelijke zit ting van het Oentraal Stembureau tot benoeming van één lid van den Gemeen teraad, tengevolge van het niet-aanne men zijner benoeming als zoodanig docr den heer J. A. Krijnders, zal worden gehouden op Dinsdag 21 Februari 192?, aanvangende des middags ten 12 ure, ten Baadhuize. In de plaats van den hoer Krijnders zal worden gekozen ver klaard de heer W. Laseerus. GEMEENTERAAD. De raad vergaderde gistermiddag on der voorzitterschap van wethouder de Waal Walefijt; de burgemeester was on gesteld. Onder de ingekomen stuk/ken was een schrijven van het bestuur der Haarlem- sdhe Orke9tvereendging, waarin wordt medegedeeld, dat de door dien raad ver leende subsidie, groot ƒ3500, dankbaar wordt aanvaard. Volgens artikel 2, 2e lid der wet van 26 Juli 1918 (Staatsbl. 502) kunnen op de <X- rtderad- en tantième-belasting jo opcenten worden geheven, waarneer het hoogste in komen in de gemeente in bet laatstverstre- fcen belastingjaar met ten minste 4% is belast. Gedeputeerde Staten zijn van meening, idat als laatetverstreloen belastingjaar moet worden aangemerkt het jaar 1920 en niet het belastingjaar 19211922 (de heffinga- jwenordening zou geiden voor het jaar J933-) Teneinde aan den wenk van genoemd College tegemoet te komen, stellen B. 'en W. voor de betrekkelijke heffingsverorde ning zoodanig te wijzigen, dat zij in wer king treedt op 1 Januari 1933. De beer LAAN is tegen doze belasting. De VOORZITTER wijst er op, dat de ze betasting geheven moet worden, om de Naam&ooze Vennootschappen te treffen, die to naam hier gevestigd wordlen. «et is trouwens al een besluit van Oen vorige vergadering. Hert voorstel van B. en W. wordt aan genomen. Daar de straatmaker A, Hendriks reeds 3 jaar in kissen dienst der gemeente is en goed voldoet, stellen B. en W. voor hen te machtigen hem een vaste aanstelling te geven. Aangenomen, f B. en W. stelten voor om 360 beschik baar te stelten voor het maken van eren gelegenheid voor het opbergen van gewe ren, enz. der Burgerwacht op een der adders van de R.K. Jongensschool aan het Zandvoorterpad, aangezien de port subsidie der gemeente dient om eventueele tekorten der Burgerwacht te dekken en niet voor doeleinden als in casu. v Aangenomen. B. en W. stellen den raad voor om aan He Wonangbouwvereoniging „Bloemen- daal" geen kwijtschelding te verleenen van de belasting voor rioorfeumsiluitingen, Üaar zulks in strijd zou zijn met de be staande verordening. dacht van den Riatri willen brengen dat' 1 juist ten behoeve van het z.g. Tuindorp een eeptie-tank is gemaakt, welker tot standbrenging groote onkosten met zich bracht. Bovendien zijn zij van meening, dat door handhaving der verordening de huur per woning met slechts zes cent per week wondt verhoogd, terwijl de huurprij zen van bedoelde woningen ook dan nog aanmerkelijk lager zullen zijn dan die van andere met Rijks- en gemeentesteun gestichte woningen. Ten slotte vreezen zij dat, indien deze kwijtschelding aan „Bjoemendaal" gegeven werd, ook andere bouwvereendgiogen zich op dit precadent zuilen beroepen. Aangenomen. B. en W. stellen voor aan J. H. F. Schopman ontheffing van art. iobis der Bouwverordening te verleenen voor bouw van een garage aan den Aerdenhoutsduin- weg. Aangenomen. B. en W. stellen voor aan W. Hoek ten behoeve van dien bouw van twee dub bele woningen aan de Rampenlaan geen ontheffing te verleenen van artikel 13 der Bouwverordening (welk artikel ejscht, dat de vloer 0.50 M. boven den weg moet komen. Adressant verzoekt een hoogte van 0.30 M. dodh we] van 't bepaalde bij de artt. 16 (dat een woon- oppervlakte eisdht van 46 vlerk'. M., ter wijl 48.8 vierk. M. verzocht wordt) en 18 (dat twee kamers van 16 en 12 vierk. M. oppervlakte ensebt, terwijl twee kamers van 15.5 en 10.5 vierk. M. verzocht wor den.) Dit voorstel wordt aangehouden. B. en W. stellen voor dispensatie te ver leenen aan de Vèreenjging Duinenwyck voor bouw van zeven woningen aan den te noemen Duinwyckweg. Aangenomen. B. en W. stellen voor om met ingang van 1 Felbruari 1922 te benoemen J. de Jong, gemeente-architect, tot commandant van de brandweer. De heer BORNWATER vraagt of de heer de Jong niet met werk overladen wordt. De VOORZITTER zegt dat hij er voor was, den heer KRIMP te benoemen, doch de burgemeester wilde vasthouden aan den heer de Jong. Na eendge discussie wordt de benoeming aangehouden, nadat het idee geopperd is om den heer de Jong te benoemen tot hoofdeommandant en den heer Krimp tot commandant. Daarna heeft de herstemming plaats over het amendement-Noorman-de Roo van Alderwerslt op de verordening tot verleening van bijstag op het schoolgeld voor het volgen van hooger- of middel baar onderwijs te Haarlem, waarover de stemmen een vorige maal staakten. Thans wordt het amendement aange nomen met 76 stemmen. Een voorstel om deze verordening te rugwerkende kracht te verleenen wordt aangenomen. Daarna wordt goedgekurd de overeen komst met Haarlem inzake de toelating van leerlingen op de lagere scholen B. en W. stellen voor, op te heffen een onderwijzersbetrekkang aan de O.L. School te Overveen en in verband daar mede eervol ontslag te verleenen aan den onderwijzer M. J. Doemen. Aangenomen na eenige discussie. De wooingbouwvereeniging „Bloemen- daal" verzoekt continueering der etxra- rijksbijdrage over 1922. De heer VAN KESSEL gelooft, dat dit overbodig is en vraagt thans antwoord op een bij de begrooting gedane vraag onder welke begrootiingsposten deze kosten worden gebracht. De VOORZITTER zegt, dat daarop in de volgende vergadering zal worden ge antwoord, waarna het voorstel goedge keurd wordt. Het voorstel tot overname van den straatweg Bloemendaal—Santpoort wordt aangenomen. B. en W. berichten dat uitvoering van het indertijd aangenomen dwarsprofiel der Zandvoorterlaan 32000 zal kosten, dodh dat indien men den rijweg naar de zuidzijde verlegt de kosten 41.500 zullen bedragen. Laatslgenoemd plan heeft evenwel de volgende voorde-dien a. men voorkomt die kruising van rij wielpad en rijweg bij de grens van Zand- voort; Het verkeer wordt tijdens den aanleg totaal niet verstoord; c. de ondtabaan van den ndeuwten weg wordt beslist voel sterker. Het bedrag van 41.500 zal niet noodig zijn vóöir dat overeenstemming is verkre gen mot de Maatschappij, die Gnoot-Dant- veld exploiteert. B. en W. stellen voor, deze wijziging in het profiel aan te brengen. De heer NOORMAN is voor de wijzi ging, maar vindt het jammer, dat nu weer aan de "begroeting getornd wordt. De heer VAN KESSEL vindt dat deze oude zaak den laatstien tijd veel te over haast is behandeld. Hij hekelt het, dat er al boomen geveld werden voor de raad er toe besloten had en thans is weer bazalt besteld, voordat de raad besloten heeft, een bazaltbestrating te malken. Spreker betuigt, dat kiinkerbestrating beter ware. De VOORZITTER zeg dat er wel een besluit genomen was. Men kan 'bovendien goedkoop bazalt koopen en kffimlkerbe- strating is 2 per vierk. M. duurder. Den heer NOORMAN verbaast het ook, dat er geen straatweg, doch bazalt komt. Spreker iss het met den heer Van Kessel eens. De beer LAAN gelooft, dat de geschie denis van de Zamdvoorterlaan een strop wordt voor de gemeente. De bedoeling was, den weg goedkoop op te knappen. Men zou er heel goed bazalt overheen kunnen leggen; daarvoor zou 32.000 het maximum zijn, maar nu wil men weer 9000 meer. Straks al 6000 meer voor den school bijslag met Haarlem; waar moet het op die manier met de begroo ting naar toe? Spr. wil de verbetering van de Zandvoortschelaan aanhouden tot er een volledig goed plan is. De heer SCHULZ is ook voor aanhou ding, maar wethouder Nederhasselt be strijdt dit idee ten sterkste. De Zand- voontsche laan is 's zomers de diukste weg in die gemeente, zoo druk met fietsen, dat vele dames (lezen weg niet meer be rijden willen om het gevaar, dat er door de drukte bestaat. De kostenbegrooting is aan den zuinigen kant, en wat het nu hier kost, hebben we op andere wegen uitge wonnen. r..'Y '.yin' v V -A" "s -• 50 van de drukte der ZondlvoortEche laan verplaatst is naar den nieuwen zee weg en is voor aanhouding. De heer NOORMAN merkt op, dat de werkloozen ook een rol spelen in deze zaak. Terwöe der werkverschaffing wil spT. het voorstel aannemen, maar dan met ldinkerbestrating. De heer VAN KESSEL verdedigt na der de aanneming van dit voorsteil, zeker ook met het oog op de werkverschaffing. De werkloosheid neemt in onze gemeente toe. De heer SCHULZ acht de werkver schaffing een belangrijk argument. De heer LAAN zegt, dat bet argument der werkloozen niet te ziwaar mag wegen. Straks hebben die rwnschen misschien allemaal weer werk. Wethouder NEDERHASSELT dringt aan op aanneming en de heer BIJVOET op stemming. Een voorste! tot aanhouding wordt ver worpen. Het voorstel om den weg om te leggen, wordt met algemeen» stemmen aangeno men, waarna besloten wordt, den weg te bestralen met klinkers, wat ongeveer 8000 meer zal kosten. B. en W. stellen overeenkomstig het advies der Grondcommissie voor den door „Duhïwyck'* gevraagden grond bij ,,'t Huis te Bloemendaal" aan deze vereena- ging voor 5 per vierk. M. te verkoopen en ook de overige terreinen aldaar voor middenstandswondngbouw te bestemmen. De heer NOORMAN is er tegen, dezen grond uitsluitend voor middlenstandswo- miogen te gébruiken. De arbeiders moeten hier ook mogen wonen. De voorzitter: Daarvoor is de grond te duur. De heer NOORMAN is het daarmede niet eens. Hij zou gaarne eerst een vol ledig overzicht willen hebben inzake de bouwterreinen. De heer BISP1NGK: Als we wachten op een niimrtieu.se verkaveling, verkoopen we nooit een stukje grond. De heer v. KESSEL bepleit het voorstel gesplist in stemming te brengen, le: de prijs, 2e: de beslissing over de toekomstige bestemming. De heer Dr. BORNWATER ondersteunt dit, waarna de voorzitter mededeelt, dlat B. en W. de toevoeging dan het voorstel omtrent de bestemming terugnemen. Daarna wordt het aldus gewijzigde voor- stél met algemeene stemmen aangenomen. Nog wordt besloten, den aan te leggen weg, waaraan „Duinwijék'* gaat bouwen, te noemen ,,Duiniwijekweg." B. en W. steilten overeenkomstig het Advies der Grondcomanissie en na over leg gepleegd te hebben met den gemeen telijken adviseur. Mr. F. W. van Styrum, voor om ad 1.75 per M2 grand voor aftakking van den Zeeweg naar den Tet- terodeweg aan te koopen van de Ned Israëlielische Hoofdsynagoge te Amster dam en tevens de onteigeningsprocedure te beëindigen door aankoop voor denzelf den prijs van den needs lot den Zeeweg behoorenden grond. Aangenomen. Na eenige b el a siingire clamos geeft de heer Laan in overweging de de Genestet- banik niet te plaatsen, nu dat f 745 kost- De VOORZITTER: Daar is niet meer op terug te komen. Het werk Is aangeno men. De heer LAAN: Net te laat! Volgt een genoeglijk praatje over de aanschaffing van achttien nieuwe stoelen, die de beer Laan zou willen bestrijden uit het crediiet, dlat toegestaan is voor de verbouwing van liet Raadthuis 2000). De voorzitter zegt, dat daarover wel wat te pralen zou vallen. Jammer, dat de bur gemeester awezig is, aldus spr., deze schijnt andere plannen te hebben met de verbouwing va® het raadhuis zelf, want het toegestane orediet is zoowat geheel ten koste gelegd aan den verbouw der politiepost. De burgemeester wil gelooft spr. 15,000 voor het Raadhuis vragen. De heer LAAN spreekt er zij® verwon dering over uit, dat geld beseed iis voor de politie zonder goedkeuring van den raad. De heer SCHULZ zal gaarne een paar opmerkingen maken', als de burge meester aanwezig ig. De vergadering wondt daarna gesloten. GEMEENTERAADl Do Gemeenteraad vergaderde Donder dagmiddag onder presidium van den heer burgemeester. Afwezig waren de heeren Loerakker en Blom. De Voorzitter uitte de beste wenschen voor het nieuw begonnen jaar 1922 en hoopte op een voortdurende, aangename samenwerking. De heer WEZEL beantwoordde de wensohen met een hartelijk woordje. De VOORZITTER deelde op vrugon van den heer Klein mede, dat eerst nu een Raadsvergadering werd gehouden, om dat er niet voldoende onderwerpen wa ren om vroeger to vergaderen. De gemeentebegrooting 1921 is zeer laat van Gedep. Staten terugontvangen. Dientengevolge is nu pas de begrooting 1922 uitgekomen. De heer KLEIN is het met de mee ning van den burgemeester dat er niet voldoende onderwerpen waren ter behan deling niet eens. Hij meent dat het niet uitschrijven der vergadering in het na deel van verschillende .personen te- Tot lid der commissie van advies, in gevolge art. 18 der algemeene nmbte- naarsverordening werd gekozen de heer W. E. Jansen die ook benoemd werd in de gascommissie. Tot lid der com missie voor de bezwaarschriften werd be noemd de heer P. Wezel. De heer P. [Blom werd benoemd tot makelaar voor het bezorgen van assu rantiën van gelden, beleeningen of an derszins. De benoeming van een onderwijzer werd aangehouden. Aan den heer N. H. Vooges werd ont heffing verleend van bepalingen der bouwverordening. Eenzelfde verzoek van den heer A. Versteeg word aangehouden. Daar Gedep. Staten bezwaar hebben ge maakt tegen de tweede wijziging der melkverordening, vastgesteld bij Raads besluit van 15 December 1921, werd be sloten dit Raadsbesluit in te trekken. B. en W. stellen voor aan den heer F. Filippo, die een stuk" weiland gelegen in den Scboterveenpolder in huur had, doch hinder had van vliegde- monstraties op de naastgelegen terreinen f 360 aan huur kwijt te schelden. Goedgekeurd. B. en W. stellen voor, te benoe men tot gewoon opzichter van gemeen tewerken W. Onossen. Na eenige discussie goedgekeurd. B. en W. stellen voor, in beginsel te besluiten tot het verleenen van hy pothecaire leening voor den bouw van alle woningen, waartoe het Rijk bereid is, het benoodigde voorschot te ver strekken, met bepaling, dat eerst na vol tooiing der woningen het percentage der geschatte waarde c.q. het bedrag der te geven leening zal worden vastgesteld. Na langdurige discussie over de uit voering van het voorstel werd 't voor stel ongewijzigd aangenomen. De commissie voor gemeentewerken en reinigingsdienst, adviseert te bevorderen, dat het raadsbesluit van 7 September 1915, houdende bepaling, o.a. dat de ar beider in algemeenen dienst J. T.T. J. Springveld, slechte 80 pet. geniet van het vastgestelde loon voor de betrekking en van alle andere uitkeeringonwordt ingetrokken. Geschiedt dit, dan wordt als vanzelf aan bedoelden werkman de volle 100 pet. uitbetaald van het loon als arbeider in algemeenen dienst. B. en W. stellen voor in dien zin te besluiten. Aangenomen. - Bij de uitvoering van het raads besluit van 15 December j.l. tot vaststel ling van een vierde wijziging der veror dening, regelendo den rang enz, van de ambtenaren bij de® dienst van gemeen tewerken en reinigingsdienst zijn B. en W. tot de overtuiging gekomen, dat er door het onvoorbereide van het be sluit een toestand is komen te ont staan, die de raad niet gewenscht heeft en die, naar de meaning van B. en W. dan ook nog herstel behoef. Dit nu kan nog hersteld worden door wijziging der genoemde verordening, waartoe B. en W. een ontwerpbesluit aanbieden. Na eenige discussie over de uitvoering van dit raadsbesluit, goedgekeurd. Opnieuw wordt gestemd over het voor stel-Bies, om alle ggenten van politie agenten 1ste klas te maken. Hierover staakten de vorige maal de stommen. Het wc dt nu verworpen, daar de stemmen wederom staakten. De heer Loerakker komt ter vergade ring. Mede naai' aanleiding van het in de vergadering van 29 December j.l. in handen van B. en W. om advies gestelde voorstel van de heeren Boxs, Klein en Van der Dussen tot wijziging der ver ordening op de politie-salarissenhebbei en ,W. bij het opmaken der begroo ting voor 1922 uiteraard de samenstel ling van het politiekorps aan een her nieuwde beschouwing onderworpen. Daarbij kon de burgemeester er zich mede vereenigen, dat de bestaande vaca ture van agent, ook in de toekomst niet vervuld wordt. Vandaar dat wij voor slechts 12 agenten (waavorjder dehoofd- agenj) de jaarwedde op de bqgrooting hebben uitgetrokken. Anderzijds was de burgemeester van oordeel, dat bij de thans bestaande sa mentelling den inspecteur te veel ggbo- den wordt door administratieve werk zaamheden, tengevolge waarvan hij te weinig gelegenheid overhoudt voor den anderen dienst. Het hoofd der politie meende, dat daarin zou zijn te voorzien door den inspecteur 'n administratieve kracht te noemen: Klerk toe te voegen, op een jaarwedde van tójv. f1600 tot f1900. B. en W. stellen voor in dien zin te besluiten. Mevr. WEBER stelt aanhouding voor om nader te onderzoeken of aanstelling van een klerk noodig is. De heer LOERAKKER voelt er alles Voor om den inspecteur van politie geen klerkenwerk te laten verrichte» e» zal 1.321% 1.34 23.17 23.27 22.10 22.20 0.071% 0.04 11.63 11.61 2.66814 1.34% 1.40 23.25 23.35 22.17)4 22.271% O.OSij* 0.05 11.64% 11.67% 2.678% voor het voorstel van B. en W. stommen. Na eenige discussie werd het voorstel aangehouden. 'De gasprijs. B. en W. stellen voor te besluiten den prijs van verbruikt gas, zoowel óver den gewonen meter als over den muntmeter na de eerste meteropneming na 31 Ja nuari 1922 vast te stellen op 15 cents per M3. Gevraagd zal worden dat de meters 'zoo spoedig mogelijk gelicht worden. De heer BOX vraagt "te onderzoeken of de gasprijs nog niet lager kan wor den gesteld. De heer BIES zegt dat verwacht mag worden dat er nog dit jaar een grootere prijsverlaging zal komen. B. en Wi. deelen mede dat door hen eervol ontslag is verleend aan een 2-tal tijdelijke (crisis )beambten nl. de heeren J. W. Hessen en H. J. P. Yooren. Voor gesteld wordt hun een tegemoetkoming van drie maanden salaris te geven indien zij van 1 Januari telt 1 April 1922 zon der inkomsten zijn geweest, of indien wel, met mindering van de verdiende mindere inkomsten, dan wanneer zij ïn gemeentedienst waren geweest. Goedgekeurd, nadat een voorstel van den heer Klein, om drie maanden sa laris uit te betalen niet voldoende ge- steund was. 1 Voorgesteld wordt op verzoek aan L. J. M. Hulsman eervol ontslag als onder wijzer aan school B. en als onderwijzer aan den cursus in de Fransche taal te verleenen met ingang van, 1 Maart 1922. Goedgekeurd. In handen van B. en ,W. werd vast gesteld: Een voorstel van mevrouw Munnik Vastenhoudt, om het bedrag der ouder domsrente niet in mindering te brengen op het bedrag, der wcrkloozenuitkeering verstrekt door het burgerlijk armbestuur. Een beroepschrift van de N. V. Sfoom- timmerfabriek voorheen G. P. J. IBeccari, om vergunning te verleenen tot het op richten van een schoorsteen bij hare fa briek. Een verzoekschrift van J. G. Ppbroek, om vaststelling van een uitbreidingsplan voor de terreinen sectie B. nos. 1211 en 4665. Op een verzoe kvan J. L. van Dijk, om liem gedurende de wintermaanden cokes te verstrekken tegen verminder den prijs, werd door B. en W. afwijzend beschikt. Op een verzoekschrift van de Vereeni- ging tot bevordering der Gezondheid in de Grafische vakken, om een subsidie voor 1 maal van f 594.12, werd; even eens afwijzend beschikt. In handen va® B. en W, om ad vies wordt gesteld: Een verzoek van de woningbouwver- eeniging „Eigen Haard", om een ge meentelijk bouwterrein te kunnen aan- koopen. Een verzoek van de afdeeling Haar lem van de Ned. Vereeniging Van Spoar- en Tramwegpersoneel, in zake maatrege len voor hare werklooze leden, werd in handen gesteld van B. en W. ter af doening. De heer LOERAKKEN gaf in over weging dat B. en W,. &ch met het arm bestuur in verbinding zal stellen Bn de uitkeeringen aan de organisaties te laten doen. Spr. wees er ook op dat nog an dere categorieën arbeiders in dezelfde Om standigheden gaat verkoeren. Mevr. MUNNIK zegt dat het Bur gerlijk Armbestuur zich reeds op dat standpunt stelt. De heer KLEIN betwist dat. Mevr. MUNNIK houdt haar ziens wijze staande. Hierna werd de vergadering gesloten. ALGEMEENE COLLECTE OP ZATERDAG 18 FEBRUARI VOOR HONGEREND RUSLAND. ti Aanlbevélfag schrijven voor bowen- staamidle collecte. Maar dat is immers hee- Jemaal niet noodig! Holland helpt zoo flink; naar verhou ding geeft 't verre 't meeste. Die Steanreiche Hollander nu klinnt 't sommigen als 'm bespotting en toch Maar zulke mienlsclhen geven niet ;aan arm Rusland. Jawel, dat dben ze iwel en we zulten zien hoe de opbrengst meevalt. Ik héb groot vertrouwen! in de memschen en wie zoo audit lover die moreel dUedhte fib den,, die kijkt niet goed; die riet alléén de oppervlakte "t 'leelijke valt Hu eenmaal meer op dia® H mooie; maar wie helder zien iwil, dieper doortast, die moet voeten 't véle mooie, dat er leeft in "de ménschen, tn dies. Velen wten zoo vaak uitdrukkelijk hun minder mooie bant zien uit 'n soort val- sche schaamte, precies wooals die jongen In rijn overgangsperiode, die kan bulde ren ;eil Vloeken en die ruzie maakte met zijn broertje, Ihem venwénschte, zoodot je zou zeggener is geen ellendiger, ruwer waar ttiols tteedii i» schuilt.... Maar *>s avonds dékte ddezelf* de jongen geregeld dait verwenischte broeav tje zorgvuldig toe. '11 Moedér kon 't hem niet verbeteren, zoo echt heerlijk werd ec dam ingestapt, voo met 'm deukje in die» rug; sidekum soma 'n zoentje op z'n kuif je gedrukt broertje sliep toch en nïa m and zag 't! Zooafe die jongen zijn er vee( menisdhien. Als ze 'n ooïlectèbus zien is '1: diat ge. zeur am geld" altijd en dat gezanik ovei Rusland; 't zal wel ®iet zoo erg zijn, alts dat theatrale gödoe ik heb geen tijd nu kom hier da®, 'n kwartje ban er nog wel af! Boem, deur toe; mooi afge scheept. Dat is dan de vloekende, razende jongen. Laat nu, als de collectebus voor de deur bomt, vrienden uw anderen kant eens zien; we est dan eens even de jongen, dié zij® broertje zoo echt vol liefde instopt, omdat niemand 't toch ziet pakt zoo stielkum lapje van 10, 25 of 1000 uit uw hureau; stil, zoadat niemand' 't ziet en frommelt 't dan vooral vlug in <Je bus, heel vlug, andersjd. K.' Jullie denkt misschien heel gemoedelijk:' er zaal wel hulp genoeg zijn, Ik geef me maar niet op. Maar we komen collectanten te kort en 'n vrij groot aantal ook. Dus komt, toont wie jullie bent en 'helpt mee. Gaat nog heden of anders morgen zoo vroeg mogelijk naar een der onderstaande adressen. Mevr. Cannegieter, Ripperdapark 14!, Meyr. Koster-Busé, Gr. Markt 27. Mevr, Ott de Vries, Emmastr. 15. Den'heer b, Klees, Oost-Indische kade 20, Mej. A, Hofer, Prinsen Bolwerk 48. Den heer D, Schouten, Spaansche vaartstr. 55, Schoten, Mevr. Baars, H. v. Alphenstraat 40. SPECIALE V00RJAARS - AANBIEDING KATOENEN CREPE 40 DIVERSE MODERNE OESSUS een meisje, niet beneden l>; jaar, va* half 8 tot 7 uur. Zondags vrij. Oud» Groenmarkt 28. Jonge kippen, aan en tegen den leg, uitzoeken f 8.75. Dagelijks ver- sche duinkonijnen en vette taminq Konijnen. Soep- en braadkippen. DELFTSTRAAT 13. 4 Stoelen, 2 Fauteuil», met sporten, tHnk In de veren, gestoffeerd met prima gobelin moquette; stevlgo eiken Tafel] mooie eiken Spieooi en eert paar bijpassende eiken Schik» derijen voor f 150. O BADHUISSTRAAT 8 te koop. Half Maart ledig. A>1 real ORANJESTRAAT 76. Heerenrijwiel, v. d. HORST, Oranje straat 35. wegens plaatsgebrek, vol van too», f 226, yOORTINGST RAAT

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1922 | | pagina 2