r 1 m.. Dit nummer bestaat uittwee bladen. Eerste blad In m ©m Haarlem. mmmm N UIT DEN OMTREK MAANDAG 20 FEBRUARI 1923© 44ste JAARGANG No. 14071 PER WEEKf 0.25 FRANCO PER POST PER KWART. BIJ VOORUITBETALING f 3.57V«j NASSAULAAN 49, HAARLEM. TELEFOON 1426, 2741 EN 1748. POSTREKENING No. 5970. ADVERTENTIËN 35 CENTS PER REGEL. BIJ CONTRACT BELANGRIJKE KORTING. f DE R.-K. BIBLIOTHEEK EN LEESZAAL Interieur van de voorzaal der R.-K. Leeszaal. achterzaal HAARLEM. LANDBOUW-QNGEVALLEN- VERZEKERING. Vrijdag 17 dezer hield de Diocesane „Landbouw-Onderlinge", gevestigd te Leiden, een buitengewone algemeene leden-vergadering in het gebouw St. Bavo te Haarlem. De vergadering werd geleid door den waarnemend voorzitter, den heer P. Kan, in verband met de a.s. wet telijke regeling der Landbouw Onge vallenverzekering. Na lezing en goedkeuring der notu len en behandeling van verschillende mededeelingen, werd het belangrijke agendapunt „voorstel tot algemeene wijziging der statuten en verandering van den naam „Diocesane Landbouw- Onderlinge" in „Boeren- en Tuinders- Onderlinge", ingeleid door den Direc teur, den heer Nico van Ommen. Daarbij werd uiteengezet waarom de voorgestelde hervorming der vereeni- ging wenschelijk was en hoe deze dan zal werken. Hieruit bleek dan dat de Boeren- en Tuinders-Onderlinge", als vereeniging voor ongevallenver zekering van de Nederlandsche boeren den wetgever éen groot en sterk geheel, als de beste waarborg voor het nako men van alle verplichtingen toescheen. Om de uitvoering der wet echter zoo eenvoudig en practisch mogelijk te maken, zal de vereeniging per Bis dom en met zelfstandige afdeelingen werken. In de onderafdeelingen, dus ter woonplaatse van de verzekerden, worden plaatselijke commissie's ge vormd,bestaande uit eenwerkgever,een werknemer en den plaatselijken agent als secretaris. Voor elke afdeeling, dus per Bisdom, wordt een Bestuur gevormd, bestaande voor de helft uit werkgevers en werknemers, met als secretaris de directie. Het centraal bestuur wordt eveneeens op dezelfde wijze samengesteld. Wanneer de wet in werking treedt, worden de arbeiders-afgevaardigden, welke zitting krijgen in het bestuur, aangewezen door de Kroon. Door deze samenstelling wordt ze ker niet alleen het vertrouwen ver sterkt, doch ook de saamhoorigheid tusschen werkgevers en werknemers op den grondslag van ons Katholiek Solidarisme, bevorderd. Wanneer in elk" Bisdom deze om zetting der bestaande verzekering heeft plaats gehad, zal spoedig in een buitengewone algemeene vergadering van afgevaardigden uit de verschil lende Bisdommen, de laatste hand ge legd worden aan de tot standkoming van het geheel en de verzekering met den naam „Boeren- en Tuinders-- Onderlinge" van 1 Mei a.s. af (de aan vang van het nieuwe boekjaar) worden voortgezet. De samenstelling van de besturen, zal in den loop van het nieuwe boek jaar plaats hebben en tot zoolang blijft het beheer in handen van het oude bestuur. De bestaande ziekteverzekering zal, op dezelfde wijze worden voortgezet en zoodra de Landbouw-Ongevallen- wet in werking treedt, wordt de ziekte verzekering in een afzonderlijke ver eeniging „Ziekte-Onderlinge" Voort gezet, in de verwachting dat ook de wettelijke, regeling dezer materie, ge heel in handen der vereeniging zal blij ven. Dat de landbouwende stand zulks zelf wil doen en ook kan doen, heeft zij reeds 12 jaar geheel vrijwillig be wezen. Na een aangename discussie hecht te de vergadering met algemeene stem men hare goedkeuring aan de voor gestelde statuten. Na de rondvraag sloot de voorzitter de geanimeerde vergadering na een woord van dank aan allen en aan enkelen in het bijzonder, met den Christelijken groet. Concert Haarlem's Klein A Capel- la-Koor op Vrijdag 17 Februari. De Commissie voor de grens wijziging;. Ons Garnizoen. Personalia. Verlaging van den gasprijs. Gemeenteraad. J. J. WEBER ZOON. Opticiens Fabrikanten. Koningstraat 10 Haarlem. DE ABONNEMENTSPRIJS BEDRAA6T VOOR HAARLEM EN AGENTSCHAPPEN: PER KWARTAAL 3.25 BUREAUX: 't Zal ongeveer drie maanden geleden zijn dat wij op ons bureau kennis maakten met den heer van der Velde, den Directeur on zer R.-K. Leeszaal. Wij hebben aan die ont moeting de herinnering van een plotseling opkomenden storm bewaard, van een wind vlaag, die uw deur uit het slot jaagt, de ramen doet rammelen en u doet opkijken met het vragende gezicht: wat gaat er nu gebeuren? De vergelijking lijkt misschien wat stout maar wij durven haar aan. Wie zoo het Stille leven in onize goede stad meemaakt dag aan dag; het rustige gedachtenverkeer, waarin een hoogst enkele maal een wat geestdriftige of rumoerige vergadering of een bijtend ingezonden stukje in ons dag- blad een enkelen rimpel brengt, die moet ver steld staan wanneer daar plotseling iemand met blauwe idealen en gouden illusies komt binnenstappen en spreekt, neen declameert over het nut en de noodzakelijkheid van een Roomsche leeszaal, als middelpunt van volksontwikkeling en -opvoeding, als de magneet, die alle hongerigen en dorsten den naar kennis en waarheid moet aan trekken, die de wenschen en verlangens uit het volk moet opvangen en aan de geble ken geestelijke behoeften leiding en.' vol doening geyen in cursussen en vergaderin gen in eenvolksuniversiteit, waar het brandend verlangen naar kennis, we tenschap en beschaving ook in de lagere volksklassen van den tegenwoordigen lijd, bevrediging zou vinden. Met beleefde belangstelling hebben wij dat alles aangehoord en wij hopen, dat de twijfel aan het welslagen bij die gelegen heid niet in onzen uit ervaring sceptisch ge worden blik te lezen is geweest. Al weer dus oen nieuwe poging, dachten wij, om onze Haarlemmers wakker te ma ken en op te schudden uit hun rustige rust! Wat zal het resultaat zijn? i De R.-K. Openbare Leeszaal is inmiddels geopend, spoediger dan wij hadden gedacht, en niet alleen geopend, maar ook geïnstal leerd en gemeubeld, kortweg: pasklaar ge maakt. En na twee maanden van bestaan Z1jn wij dezer dagen eens gaan informeeren 611 kijken, hoe de nieuwe instelling het kaakte. Men vergevc ons, dal de oude twijfelzucht ons nog niet verlaten had, toen wij de deur aan de Jansstraat binnenstapten. De ve.Hassing was daarom te grooter! Zijn er nog Haarlemmers, die onze Room sche leeszaal niet gezien hebben? Zij heb ben groot ongelijk! Wat een Rustige en ge zellige, wat een smaakvolle en practische inrichting. Wat hebben wij in ons leven tal van leeszalen gezien, die tienmaal meer aan inrichting gekost hadden en die er lang zoo behagelijk niet uitzagen. De voor beelden zijn niet ver te zoeken! En nu het resultaat? Laten wij dadelijk zeggen, da! onze inspectiereis naar de Jans straat ons een kleurigen noot gaf in de grij ze eentonigheid van den laatsten tijd. Roomsch Haarlem respecteert en waardeert, wat hier is en wordt gedaan: het aantal le den is in twee maanden tijds tot ver over de driehonderd gestegen; 's avonds zitten de beide zaaltjes vol krantenlezende en 'tijd schriften bladerende bezoekers en bezoek sters. En de aanval op de nog bescheiden boekerij is verblijdend sterk: in Januari werden meer "dan 700 boeken uitgeleend, in de korte maand Februari zal dat getal over de duizend Ioopen. Dus hebben wij hier nu eens een nieuw instituut, dat niet met de kinderziekten te kampen heeft, hetwelk, pas geboren, in weinig tijds tot een welgeschapen reus van mclk-en-bloed opgroeit, algemeen gevierd, geacht, vertroeteld? Het lijkt er niet op! Maar wij wilden het onverwachte succes even naar voren schui ven, omdat het zoo zeldzaam, zoo verblij- 'denld en ook zoo bemoedigend js, vóórdat de noodzakelijke schaduwzijden be keken worden. Want die zijn er natuurlijk ook. Daar .zijn vooreerst de groote gelde lijke zorgen, nu Rijk en provincie nog geen subsidie geven. En die zorgen drukken niet alleen op de gewone exploitatie van hel reeds bestaande, maar zij houden veel tegen van wat men gaarne zou willen verwezen lijken: uitbreiding, vermeerdering van den boekenschat, dubbele exemplaren van veel gevraagde werken, uitbreiding vooral van de tijdschriften-tafel. Dan zijn er natuurlijk de persoonlijke moeilijkheden,weike aan to instelling van, be teekenis, vooral in dien aanvang,nooit vreemd blijven. Men heeft bij de opening der Room sche Leeszaal in onze courant een polemiek kunnen lezen tusschen den voorzitter van Geloof en Wetenschap, tevens voorzitter van de Leeszaal-commissie en den presi dent van den bijzonderen Raad der Vincen- tusvereeniging alhier. Wij voor ons hebben toen den indruk gekregen, dat het ongelijk zeker niet aan de zijde van de oudste, katholieke charita tieve instelling was, welke met haar volks bibliotheken zooveel goede lectuur heeft verspreid. Met genoegen vernamen wij ech ter, dat het meeningsvcrschil al weer de wereld uit is, dat men tot hartelijke over eenstemming en in beginsel zelfs tot de best denkbare samenwerking gekomen is. Zoo hopen wij, dal bij den verderen uit bouw van deze voor ons Roomsche volk zoo belangrijke instelling bij alle overwegingen bet voorname doel, n.m. de cultureel© ver heffing van de Haarlemsche Katholieke be volking in zoo breed mogelijke lagen voorop blijve staan en dat daaraan, zoo noodig, menig offertje van eigen inzichten of denk beelden over ondergeschikte punten, zal worden gebracht. Bij eensgezind, krachtig en breed opgezet beheer gaat onze Roomsche Leeszaal te Haarlem een mooie toekomst te gemoet. Wij hoorden reeds van successen over de oprichting van filialen in Blocmendaal en Heemstede en er is een mooie droom, welke de werkelijkheid al zeer nabij komt, om de Leeszaal in nauwe verbinding Ie brengen met een eerbiedwaardige, kunst rijke instelling in onze stad, ui!t 'welk con- toot voor beiden schitterende resultaten te wachten zijn. Meer kunnen wij hierover in dit stadium van onderhandelingen nog niet zeggen. Maar alles te zamen geeft, wat wij van onze Kaholieke Leeslzaal en Bibliotheek zagen, den burger moed in dezen tijd van geeste lijke en stoffelijke malaise, moed om on verdroten voort te gaan ook voor ons, wan neer wij de Roomsche openbare Leeszaal in aller steun en belangisteffing ran harte aanbevelen. Het Wijkt v»n zeer algemeene belkenid- -heid te zijn. d'at dit ensemble uit zeer, ®eer goede 'k ra-ohten is samengesteld, niet alleen goede krachten met mooie natuur stemmen. maar technisch ook goed afge- ■wtekt, die met succes de zware nummers die .het program bevatte, kunnen voor dragen. Het was me een waarlijk groot genot dezen avond volop naar den zui veren samenzang te kunnen luisteren, doch >zij het waar, dat er heerlijke effec ten bereikt werden, toch diiertt oók ver meld, dat dte sopranen bij 't eerste num mer Invocailio Amoris iets teveel op- dlreven, waardoor de. evenwichtigheid even gevaar dreigde te lonpen. Gelukkig wend deze lichte storing verder op den avond niet meer gevoeld, zoodiait het een heerlijke, grootse he -klanikenweeJde werd. Bijzonder leg ik hier den nadruk op „/ko ren" waar de damesstemmen subliem wa ren. Het zou me te ver voeiren nóg veel andere voortrcffclijlcheden aan te halen, maar „Morgenwandeling" a/lleen zou al een felicitatie waard zijn! Hiermede wil i,k de bespreking over het koor zelf ein digen, diaar de solisten een vrij belang rijk deel van den avond in beslag geno- :Jpen hebben. Mevr. v. Tienhoven zong verschillende liederen o.a, „Als bet zon- nok« slapen gaat" van Arnold Spoel, waarmoe zij het meeste succes bad. Ik •hoor haar Jwst liefst merza voce zingen; /-et ze forto i>n, -dan dreig.t het interval nog wel eens wat grooter te wo-rden dan de noten aangeven en krijgt haar geluid een ongewonen klank. Vooral na het liedje van Spoel werd ze, walt verdiend was, uit bundig toegejuicht, Bij verhindering van dien heer Knikker trad op d.e heer Brosser uit Amsterdam, waarmee we geen slechten ruil hebben gehad. Zijn behandeling van Badh's Chanson, was èn technisch èn wat sen timent betreft, uitstekend, zonder de min ste moeite ontwarde bij telkenmale de tal rijke klank-ibnoop-en en met groote juist beid poneerde hij zijn melodie. Ook de andere nummers, vooral Menuet v. Mo- Z£wt, wisten het publjetk in booge mate te bekoren. Jacob Bijster opende zijn solistisch ge- godcelte met 'n> pootige rhapsodii© 13 van Liszt. Todh niet zoo erg meer te genie tent ',t is allemaal virtuositeit! Daarom was ik meer benieuwd naar zijn eigen ■wenk dia-t hij na de pauze zou voordragen Deze 3 kleine nummertjes: Aan de Len- te-Vlinders-Caprice kenmerkten zich niet zoozeer door moderniteit alls wel door 'n flinke originaliteit. Hij speelde ze tech nisch zeer knap. B. D. De commissie uit de burgerij, benoemd tor behandeling van het vraagstuk der grenswijziging kwam Vrijdagmiddag inde oude raadszaal bijeen. De voorzitter opende de vergadering, heette de aanwezigen welkom en Stelde voor om tot secretaris der commissie te benoemen den heer W. Kloeke en tot le den der commissie van redactie de hoe ren P. de Boer, A. van Driol, Johs. de Breuk, W. G. H. Jacobs en E. H. Kre- lage. De vergadering vereenigde zich met dit voorstel en de benoemden verklaarden zich bereid de hun toegewezen functiën te aanvaarden. Besloten werd dat in deze vergadering niets dan voorloopige besprekingen zou den plaats hebben en dat in de eerst volgende vergadering zal worden beslist of do vergadering al of niet voor de pers toegankelijk zullen worden gesteld. Na beschouwingen door enkele leden over het door Ged.-Staten voorgesteld plan van grenswijziging verzocht de ver gadering den voorzitter om nog enkele vragen tot het verkrrijgen van nog eenige gegevens aan het dagelijksch bestuur over te brengen, aan welk verzoek de voor zitter beloofde te zullen voldoen. Hierna werd de vergadering gesloten. Naar wij vernemen is binnenkort te verwachten, een legerorde volgens na door voering der legerorganisatio zullen ge vestigd zijn te Haarlem, de staf van het 2e bataljon Kustart. en do school- oompagnie van den Motordienst. Het 10e Heg. Infanterie thans te Haar lem, wordt gevestigd' te Ede. Te Amsterdam slaagden voor het exa men Nuttige handwerken o.m. de dames M, 0. P. Biesenaar, A. G. Grimberg, II. J.-Verzijlbergen, M. 0. Hertlager, H. 0. Sevenhuijsen, allen van Haarlem; Tj. Bergsma, Santpoort. B. en. W. deelen den Raad mede, dat de daling der„ kolenprijzen. het mogelijk maakt den prijs v,an het gas, alsmede van den electrischen stroom, to verminderen. Met ingang van 1 Maart a.s. kan de prijs van het gas wederom met 1 cent worden verminderd, terwijl te gen 1 Mei a.s. opnieuw tot verlaging van bedoelden prijs niet 1 oent kan worden overgegaan. De prijs van den electrischen stroom voor particulier verbruik kan jnet jn- gang van eerstgenoemden datum wor den verminderd met 3 cent. Zij stellen voor den prijs van het gas vast te stellen op 14 cents per Ms. geleverd over den gewonen gas meter en op 15 cents per M8. gele verd over een muntmeter. (Met Mei zou deze prijs dan worden resp. 13 en 14 oent.) Artikel 15 van de verordening, re gelende de voorwaarden voor de lever- ring van electrischen stroom door de gemeente Haarlem, vastgesteld bij raadsbesluit van 1 December 1920, no. 7, te wijzigen als volgt: Tarief A vervalt en wordt vervan gen door: „A. Voor verlichting en andere doel einden a. volgens aanwijzing van den en- keltariefmeter voor de eerste 2500 K.W.U. per jaar 29 cents per K.W.U. voor de tweede 2500 K.W.U. per jaar 27 cents per K.W.U.; voor de daaropvolgende K.W.U. per jaar 25 cents per K.W.U b. volgens aanwijzing van den .muntmeter: 31 cents per K.W.U Te bepalen, dat een en ander in werking treedt onmiddellijk na de meteropueming welke het verbruik over de maand Februari 1922 zal constateeren. Te bepalen dat onmiddellijk na de meteropueming, welke het verbruik over de maand 1922 zal constateeren. de prijs van liet gas zal zijn 13 cents per M'. geleverd over den gewonen gasmeter en 14 cents per M8. ge leverd over dea muntmeter. - De loonsverlaging ïn de Typografie. De Nod. Christel. Grafische Bond afdee ling Haarlem verklaarde rich ook tegen het voorstel der patroons tot verlaging der loonen en verlenging van den arbeidstijd1. Konijnenplaag. Ons wordt medege deeld, dat de tuinders in de duin streek veel last ondervinden van de konijnen- Tengevolge van den drogen zomer en strenge vorst, is er in de duinen voor deze dieren niet genoegzaam voedsel en komen nu over naar de tuinen van de inwoners, alwaar zij veel schade aanrichten. Bij ver schillende tuinders en bloemikweekers zijn vruchtbommen en hoMentuinen vernield. Het is dan ook geen wonder, dat de tuin ders die /het vorige seizoen toch al een zeer slechte opbrengst hebben gehad ten gevolge van die droogte, steen en been klagen. Er moeten reeds personen zijn, die aan Ged. Staten verzocht hebben om een schadeloosstelling. Ook het houtgewas in de duinen van de provincie moet geheel zijn vermeld door deze knagers. Alliance Franpaisc. Jeudi le 23 Févriar, A 8 hennes du soir, aura lieu dans les salles du Restaurant „De Kroon" (lier étage) une Conférence de Monsieur Charles Le Goffic de Paris sur la Poésie du Pays de France. Voir sur M. Le Goffic une notie qui paraitra prochainement dans les joumaux. Kaskm/&b,oS-mD. ES' Vrijdag avond had te Heemstede bovenge noemde ontmoeting plaats. Er werd in klasse D gespeeld. De Haarlemmers speelden een goeden wedstrijd en heb ben hun kans om liet kampioenschap te behalen weer versterkt door alle partijen te winnen, het totaal van 100 caramboles tegen 230 voor Ka- tan jeboom. Vergadering van den Raad der gemeen te Haarlem op Woensdag 22 Februari 1922, des namiddags half 2, zoo noodig voort te zetten des avonds ten 8 uur, in de Staten zaal (Prinsenhof). Aan de orde zal worden gesteld: 1. Mededeelingen en ingekomen stukken. 2. Voorstel B. en W. verleenen vrijstelling art.- 10, 2a, der Bouwverordening, werk plaats Zocherstraat. 3. Voorstel B. en W., verleenen vrijstelling arl. 10, 2a, der Bouw verordening, pereeelen Kampersingel 20-22. 4. Voorstel B. en W. verleenen vrijstelling art. 10, 2a, der Bouwverordening, loods nabij het Z. B. Spaarne. 5. Voorstel B. en W. vaststellen rooilijnen, enz. Wilhelmina- park. fi. Voorstel B. cn W. benaming stra ten, enz. ten zuiden van de Kleverlaan. 7. Voorstel B. en W. benaming straten ten noorden van de Slachthuisstraaf. 8. Voor stel B. en W. tot wijziging van het voor schot aan de Woningbouwvereeuigin» Barometerstand'; 758. Neiging: Vooruit. OPGAVE VAN; „Zorgvliet" Voor den bouw van arbeiders woningen, 9. Voorstel B. en W. tot wijzi ging der voorwaarden van borgstelling en erfpacht voor de Woningbouw vereeniging „Huis ter Cleeff'. 10. Voorstel B. en W. tot uitgifte van grond in erfpacht aan de Woningbouwvereeniging „Bloemenhof". 11. Voorstel B. en W. tot uitgifte van grond in erfpacht aan den Zijlweg. 12. Voorstel B. en W. tot beschikbaarstelling gelden voor toevoeging van een adjunct-genees kundige aan den Sehoo'lartsendienst 13. Voorstel B. en W. tot wijziging van de voorwaarden, waaronder aan scholen, val lende onder de toepassing der Nijverheids onderwijswet, eene bijdrage is toegezegd. 14. Voorstel B. en W. tot wijziging van de jaarweddenregeling voor leeraren aan Gymnasium en dagscholen voor M. O. 15. Voorstel B. en W. tot wijziging van het Raadsbesluit tol benoeming J. Brandenburg als leeraar Burgeravondschool. 16. Prae-ad- vies B. en W. inzake voorstel Mevrouw Willekes Macdonald-Reynvaan en voorstel Van Liemt en Klein, tot verleenen van subsidie aan het Doorgangshuis voor vrou wen en meisjes en de R.-K. Vereen. „Sb Martha". 17. Voorstel B. en W. tot verla ging van den prijs voor levering van gas en electrischen stroom. 18. Praeadvies van B. en W. inzake motie-Peper betreffende, werkverschaffing. 19. Voorstel B. en W. inzake uitkeering aan weduwen en weezen van ambtenaren, die geen pensioen ontvan gen. 20. Voorstel B. en W. tot wijziging van het Ambtenaren- en Werkliedenregle ment, betreffende georganiseerd overleg. 21. Voorstel B. en W, beschikbaarstelling gel den voor het verrichten van herstellingen aan het bureau van den keuringsdienst van waren. 22. Vergadering met gesloten deu ren. 23. Benoeming leden der Plaatselijke Commissie van Toezicht op het M. O. 24. id. leden der Commissiën tot wering van schoolverzuim. 25. Id. Stadsorganist 26. Id. tijdelijk leeraar teekenen aan het gym nasium. 27. Id. leeraar Ned. taal 2e H. B. S. met 5 j. c. 28. Definitieve benoeming leeraar wiskunde 2e H B. S. met 5 c, 29. Benoeming leeraar wiskunde H. B. S. met 3 j. c. 30. Benoeming leeraar Ned, Taal en Handelsgeschiedenis aan Avond school voor Handelsonderwijs. 31. Herbe noeming gemeente-vroedvrouw. Douche-baden. In het ■douche-badhuis aan het Lei'dscheptein zijn in de afge- Joopen week 727 baden genomen; in dat aan den Sohotemsingel 997. Tweede Schoolvoorstelling. Op de tweede .Schoolvoorstelling op Woensdag middag 22 Februari, zal door de Konk. Ver. Het Neds Tooneel, directeur Dr. WA. lom Rooya&rdls, worden opgevoerd: Mer- cadöt, van Honoré de Balzac. Collectieve inzending van Hollandsche en filitoXa Irissen te Parijs, Mei 192e. De Société Nationale d'Hortiiculture de France organiseert dit voorjaar een Con gres; geheel gewijd san het geslacht Iris, waarvan de voornaamste ritting zal ge houden worden, tijdens de door dezelfde vereeniging uitgeschreven Internationale Tuinbouwtentoonstelling in de laatst? week van Mei en1 eerste dagen, van Juni a.s. Zoowel d;e veertienidaagsche keuringen dier vereeniging gedurende de maanden April tot en met Juli, als op de interna, tionale tentoonstelling zullen boemen/zzen dling/en1 van de verschillende Iris-groepen welkom zijn. Het Hoofdbestuur der Al gemeene Vereeniging van BioemboUencul tuur, van meening dat het inzenden op d« keurigen te Parijs aan de belanghabben den zekven kan worden overgelaten, heeft besloten voor de Internationale Tuiiy- bou w tem toonstelling Jn Mei a.s. te Parijs te houden zoo mogelijk een uitgebreide collectieve inzending voor te bereidien van afgesneden bloem/en van Iris filifolia en Hollandsche Iris op naam. Het heeft hier toe reeds toe/zegging van medewerking, Ook financieel, ontvangen van eenige hou ders van belagrijke partijen^ dezer Iris, meldt het „Wkbld. v. Bi. C.' Gevonden voorwerpenTerug te bek/o- men bij: Mevr. Sch Morman, Ranmvcsst 1, broche; N. v. Leeuwen, Spanend!aan 35 Heemstede, belletjeP. Scheffer, Groen - diaalsiteieig 3, bril; Portier Haarl. Bank, Zijijl straal, dasM. Verhoest, Gr. Heilig land 22'ixl., ring; van Eimriik, Tettenodle- straat 106, rozenkrans; M Smit, Miidden- iaian 6, Heemstede, rozenkrans in étui: Gemeente-Reiniging, hond grijs met wit; v. d. Lindien, Rodlamdist raait 64, tk/inlder- hiandschoentje; A. Hmiis, Stationsweg 7, Hiltegom, paar handschoenen; J. de N'ijs, L Boogaardstraat 8rds rilverbon; K. H. Slingerland, Rerókheydesilraait 8uld., zak mes; Kennel Fauna, Paridlaan 119: kat, grijs met wilt, gebracht dloor S. Gooyer, Berc/kheydiestraat 36.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1922 | | pagina 1