OUD-SCHOTEN. I WIJK AAN ZEE EN DUIN. BEVERWIJK. VELSEN. Burg. Stctnd. Ondertrouwd. Th. van SCHOTEN. OVERVEEN Bloemententoonstelling. HEEMSTEDE. Sterkt Zenuwen en Lichaam De Lijfarts v. Z.M.den Koninovan Italië, Dr. G. QUIRICO, schrijft: EGMOND-BINNEN. EGMOND AAN DEN HOEF UITGEEST. HALFWEG. ZANDVOORT. Woning-Bouwoereeniging „St. Bav&' te Schoten. Gisterenavond -word in de zasd »an den heer Noordermeer te Oud-Schoten eene vergadering gehouden van genoemde vereeniging. Voor deze vergadering waren tógenoodjgd de leden der Bouwvereend- Jtmg te Oud-Schoten, evenzoo de leden van den R,K. Volksbond. De voorzitter, de heer Cibr. Huijboom, opende deze vergadering met den Ghris- lelijken groet en zei dat deze bijeenkomst werd gehouden naar aanleiding van een ontvangen schrijven van het gemeente bestuur, behelzende dat binnen veertien dagen na ontvangst van het voorgelezen schrijven de teekemingen van het complex huizen, welke geplaatst zullen worden otp het SchooISaan^je, moesten worden inge diend, daar anders deze grond eene an dere bestemming zou krijgen. Dit is ge schied vier dagen na ontvangst van be doeld schrijven. De voorzitter zet naar aanleiding hier van uiteen, dat steeds de belangen van de bewoners van Oud-Schoten op den voor grond hebben gestaan, reeds gedurende drie jaren. Hoe door de gemeente Schoten een aanbod werd gedaan een stuk grond Ie behouwen op het z.g. üvo-terrem en daar er verschillende leden van de Bouw- vereeniging dreigden dakloos te komen er lot dien bouw werd overgegaan. Echter waren hiermede de leden van Oud'-Schoten Uiet gehaat. Er bleef nog eene reserve van 100 leden. De voorzitter zegt verder, dat de huizen die daar gebouwd zijn varieeren In huur met eene toeslag van het rijde van 80 i 40 pGt. De huizen echter die nu op Oud-Schoten zuilen komen, zullen eene ♦oesüag genieten van 50 pGt. Dit in ver hand met den inhoud. Daarbij komt nog dat het Rijk in beginsel besloten heeft de volle 100 pGt. crediet te verleenen. Volgens de ingediende teekendugen zul len deze huizen bevatten: één groote woon. kamer, groote keuken, boven twee slaap kamers en zolder plus groote tuin met schuur. De bouwkosten zullen plus minus bedragen 3500 met circa f 1000 kost prijs voor den grond, totaal dus 4500. Dit gerekend naar eene rentekoers van 6 zuïlen deze woningen zéker geen hoogen huurprijs doen. De voorzitter verwacht dan ook, dat de animo voor deze wonin gen zeer groot zal zijn. De heer Burgers vraagt of het nu ernst is. of dat we nog slechts in het eerste ■tadium van voorbereiding zijn. Hij p rates- steert er tegen, dat met den bouw van. buizen te Oud-Schoten getraineerd wordt. De voorzitter zegt, dat hij steeds gestre den heeft voor de belangen van de Oud- Schotenaren, doch dat hij geen voldoende medewerking van hét gemeentebestuur beeft kunnen krijgen. Nu echter is het goede moment daar, en hij verzoekt de aanwezigen de resultaten af te woch ten. Reeds drie malen is de voorzitter voor deze plannen in Den Haag geweest en bet succes zal zeker* nu niet uitblijven. Er bestonden in de vergadering nog be zwaren tegen de indeeding der huizen. Voor een gezin van man, vrouw en acht kinderen, waarvan 4 meisjes en 4 jongens, is geen voldoende slaapgelegenheid. De voorzitter zegt, dat met deze argumenten rekening kan gehouden worden, dooh dat men niet uit het oog moet verliezen, dat hoogere easchen hoogere huren met zich mede zulten brengen. Nadat de voorzitter medegedeeld had, dat de aanbesteding openhaar zal geschie den en het 'bestuur alles in het wéék zal stellen zoo spoedig mogelijk tot het bouwen te kunnen overgaan, sloot hij met «Jen Christelijken groet, deze goed be zochte vergadering. RAADSVERGADERING. Onze Raad kwam Vrijdagmiddag on der den burgemeester der gemeente vol tallig bijeen, Op de notulen der vorige vergadering vallen geen bemerkingen. O.m. ingezonden stukken en mededee- lingen merkten wij op de benoeming van Wurtenberg te Haarlem tot gemeente veldwachter alhier. De kas van den ge- SBeente-ontvanger is onderzocht en in orde bevonden. Van B. mi W. van Be verwijk is ingekomen een schrijven, dat de Raad in principe heeft besloten om in de kosten van den Zeeweg bij te dra- v*, .zonder een juist bedrag te kunnen «epalen. De voorzitter noemt het eenigszins noeilijk zich hierbij neer te leggen, maar je Raad wil het voorstel in dank aan- raarden. Eenige ingezetenen vragen een be koorlijke rioleering voor den Romerkerk- veg. B. en W. adviseeren afwijzend te be- eehikken met dien verstande dat men het onderwerp in groote belangstelling zal houden. De heer Eerhart is het daarmee eens, hoewel de kwestie der rioleering er eene voor de heele gemeente is. De heer Kruithof vraagt in ieder ge- ral een goed onderhoud voor den Ro- merkerkweg. De Raad gaat aceoord met het ad- nes van B. en W. Aan het Wit-Gele Kruis wordt f 176 subsidie verleend. De heer Eerhart weet niet of dit nu wel het juiste moment is om subsidie Ie verleenen. De heer Kruithof heeft er reeds op zangedrongen dat men na de begrooting geen aanvragen meer behandelt. Dit is spelen met den Raad. Zal dan ook te gen het verzoek der Wijkverpleging stem men. De voorzitter voelt voor de bezwaren, maar B. en W. hebben geen kwade trouw bij de vereenigingen geconstateerd en durfden het niet aan afwijzend te advi seeren op het gevraagde, in het belang der zieken. De heer Geys verheugt zich over het standpunt van B. en W. en geaft een Warm exposé van de edelmoedige werk zaamheden van het Wit-Gele Kruis. Dezs naastenliefde moeten wij bevorderen. 1 Voor de heeren Kruithof en Eerhart •wordt door den voorzitter gereleveerd dal zij niet onbarmhartig willen zijn. Weth. Vink drukt er ook op dat het alleen gaat over het telaat inkomen der aanvragen. Spr. adviseert voortaan geen subsidie meer te verleenen na behande ling der begrooting. Na wijder uiteenzetting van st in Ipunl fler heeren stelt de heer Eerhart voor *eao subsidie meer te verleenen. Bij stemming wordt dit voorstel ver-1 worpen mét de stemmen-Eerhart en Kruithof voor. De heer Schelvis wenscht te bezuinigen en stelt voor het subsidie te bekrimpe! tot f 1Ö0. De heer Priester wil aan deze nuttige instellingen niet besnoeien. De heer Eerhart houdt het subsidie liefst zoo hoog mogelijk. De heer Schelvis trekt zijn voorstel Het subsidie wordt geschonken, met de stem-Kruithof tegen. Aan de vereeniging voor Wijkverple ging wordt f 175 subsidie verleend. De heer Kruithof tegen. De afd. Beverwijk van Het Witte Kruis vraagt subsidie tevens voor de inrichting van een lighal. B. en W. adviseeren f 200 te verleenen. De heer KruitEof is weer tegen, omdat hij zich voorgenomen heeft vandaar geen subsidie-aanvragen te steunen. De zangvereeniging Advendo vraagt weer steun. De heer Schelvis is er tegen omdat de eene aanvrage de andere uitlokt. De heeren Eerhart en Priester wijzen op de afgelegenheid der gemeente en het nut van dergelijke vereenigingen. Een subsidie van f 76 wordt verleend. Tegen do heeren Kruithof en Schelvis Ter tafel ligt een verzoek van het be stuur der R. K. school te Wijk aan Zee om subsidie ten behoeve van de be waarschool. Na korte bespreking omtrent de vraag of alle gezindten van deze bewaarschool gebruik kunnen maken, wordt een sub sidie van f 200 verleend. B. en W. stellen voor toestemming te verleenen tot opheffing van de zeker heid, gesteld door den voormaligen ge meente-ontvanger. Zonder stemming go=d De Baad verleent de voor c'.otten bs- nocdigd ingevolge de Lager Onderwijs wet. B. en W. hebben een voorstel tot het aanbrengen van" straatverlichting langs den Zeeweg. Kosten f 3600. De heer Kruithof bepleit de verlich ting, omdat zij noodig is om ongelukken te voorkomen en in het belaag der openbare zedelijkheid. Hier kan niet be zuinigd worden. De heer Eerhart gelooft wel dat ieder een dit begrijpt. Van bezuiniging gespro ken, de menschen zeggen wel meêr dat de Raad niet daadwerkelijk bezuinigt, maar dat i s niet gegrond, wat spr. be wijst. Om Beverwijk ter wille te zijn is voor namelijk voor den Zeeweg een motor- en rij wiel verordening ontworpen, welke de Raad goedkeurt. De voorzitter zegt toe op de snelheid der auto's toe te zien en sancties toe te passen. Aan de orde is een voorstel van B. en Z. inzake "wijziging contract met Buffet maatschappij E. P. U. omtrent onderhoud Zeeweg. De inhoud van een en ander, mitsgaderi den besprekingen, dringt niet tot ons door. Na veel gedelibereer, ook omtrent de waarde van contracten) keurt de Raad het voorstel van B. en W. goed. B. en W. stellen voor aan Ged. Staten aan te vragen vergunning om met Heems kerk en Beverwijk te combineeren voor de uitvoering der vlee chkeur.'ngswet. De voorzitter twijfelt echter of Ged. Staten toe zullen staan Velsen er buiten te la ten. Goed. B. en W. stellen voor naar genoegen, van Beverwijk, Holland op z'n Smalst te noemen Beecksanghlaan of Beeklaan. De heer Eerhart is voor het histo rische woord. De heer Kruithof stelt voor, voorkeur uit to spreken voor den historischen naam maar aan Beverwijk over te laten den naam te bepalen. Goed. Het Zwarte Wegje, dat loopt van den Zeeweg naar de Kreutzbergerlaan wordt eveneens Kreutzbergerlaan genoemd. Het subsidie voor het Burg. Armbe stuur wordt met f 500 verhoogd. Na eeniga c mni se-benoemingen enz. stelt de voorzitter voor de woningtoelage voor den nieuwen veldwachter te ver» hoogen. Dit vindt verzet vanwege de heeren Kruithof en Schelvis. Ten Blotte wordt de verhooging tosgs- staan na heel veel gepraat. Volgen korte rondvraag en sluiting. Liefdadigheidsuitvoering. Donder dagavond woonden wij de tweede uitvoe ring bij van het tendenz-drama „Om 't Kind." In oogenschouw nemende, dat geen enkel onzer tendenz-stukken voor heeren of dames alleen als tooneelwerk geslaagd mag heeten, en dus ook „Om 't Kind" niet aan de eischen voldoet, wij noemen slechts de theorieën om trent alcohol, tuberculose en meer dergelijke dingen, die geschikter lijken voor cursussen en conferenties moch ten wij tevreden zijn over het gebruik van onzen avond. Wat er voor dilettanten van te maken is, hebben de dame3-too- neelisten der Maria-vereeniging er van gemaakt.Liete scènes werden ons ge boden van natuurlijke houdingen, onge kunstelde vrijmoedigheid en andere eigen schappen. Voor een gemengde R. K. Too- neelvereeniging zonden hier eenige beste krachten te recruteeren zijn. Ook voor het spel der kinderen alle waardeering En ten slotte gelukwenschen aan den regisseur, die moeite noch tijd gespaard heeft om ons wat moois te bieden. Het subcomité voor Rusland en Drente dankte de aanwezigen de zaal was aardig bezet en spelenden voor de resultaten van dezen avond ten bate der hongerlijdenden. Namens allen bood de heer Doove den actrice3 en haren regis seur bloemen aan. Rest ten besluite een woord van lof voor de medewerking van het Beverwijksche muziekkwartel. Naar wij vernemen is men voornemens ook to Castricum een uitvoering te geven. Rumste en M. R. Strobbe. J. Wen- sink en A. P. P. M. Wesselink. Getrouwd. J. Bosch en N. Luidinga. E. W. E. Tews en C. Snoeks. A. J. Nabben en A. van Vuuren. B. Winkelaar en 0. Holkamp. 0. J. Duin en W. Brouwer. E. Dam en H. M. Hermans. Geboren, z. van L. P. van Veelen— Voorburg. z. van 0. Gravemaker— Klaver. z. van J. Schoonde Boer. z. van A. H. M. AlandBraam. Overleden. T. Stam, 17 j. 0. A. de Winter, 48 j. vr. van D. Doesburg. E. Brons, 60 j., vr. van G. Ooster- wal. E. M. J. Helsloot, 64 jaar. DE GEMËENTEBEGROOTING. Donderdag is ingediend J>ij den Raadl -de gemeeniebcgrooting 1922. Zij sluit met een bedrag van 1510070.52 aan gewone in komsten en uitgaven en 941754, aan bui tengewone inkomsten en 885314.03 aan buitengewone uitgaven, totaal 2451825.40 inkomsten en 2395384.55 uitgaven. De gewone dienst van de rekening 1920 sluit met een batig saldo van f 212.956.73. Hiervan is op de begroeiing voor 1921 een gedeelte ad 212.000, aangewend tot dekking van uitgaven op dien dienst. Het overige saldo komt op deze begrooting. Door het gasbedrijf wordt vergoed aan rente en aflossing van leeningen, een be drag van 187618.15; door den reinigings dienst 13675.52; door gemeentewerken 12650; door grondbedrijf 17272.48. De opbrengst der belastingen wordt ge raamd kis voilgt: 80 opcenten op de hoofd som der belasting op. de gebouwde eigen dommen 17393.13; 20 idem op onge bouwde 593.92 50 —80 opcenten op de hoofdsom der persomeele belasting 13544.85; 100 opcenten op de rijksin- komstenbelasling 70840.26 48 opcenten op de dividend- en tanitiemebedastinig 777.60; plaatselijke inkomstenbelasting 140256; belasting op de -honden 900; op publieke vermakelijkheden 10000; wegenbelasting 11000; vergunmngspacht 1500; schoolgelden 8930. De bijdrage van het Rijk (en Provincie) in de kosten der gemeentehui shouddng 125000. De toestand der gemeentefinanciën is zoodanig, dat zonder het ontvangen dezer bijdrage en begrooting niet sluifend kan worden gemaakt. Geldleeningen worden voorgesteld voor vernieuwing van onderdeden en werken van het gasbedrijf; tot dekking der kosten van vernieuwing der sohoeiïng van de Paul Krugeikade; voor vernieuwing van riolen. Een kasgelidileening wordt voorge steld van f 722000 en een geldleening tot dekking van een tekort op den buitenge wonen, dienst van 1920 van 143400. Önider de uitgaven wordt geraamd 2065 voor verkiezingsorakosten De jaarwedde voor het personeel der gemeente-secretarie wordt geraamd 26425; voor de politie 31895; Voorgesteld wordt aan de vereeniging lot Bestrijding der Tuberculose te Haar lem een bedrag van 25 verleenen. Voor jaarwedden enz. aan onderwijzers wordt geraamd "n bedrag van ƒ87933 3354. Een post var»- 1.wordt geraamd voor sociaal-hygiënische verzorging van het schootkind (voeding, kleeding, school- baden). Voorstellen zullen zoo noodig in den loop van het jaar worden gedaan; hetzelfde geldt voor aanschouwelijk onder wijs (sehoolbioscope) en schoolreisjes. Voorstellen omtrent de invoering van frö bel- dan wel Montessori-onderwijs zulten, zoo noodig, in den loop van het dienstjaar worden gedaan. Nog worden subsidies voorgesteld voor den Haariemsdheft Bond van R.-K. Jongenspatronaten ten behoeve van de handels-avondschool (2861); van den Haarlemsdhen Bestuurdersbond voor een cursus in Ned. taal 85); aan de K. S. A. voor een landbouw- en winiter- cursus 40); voor het onderwijs aan zieke en zwaikke kinderen, welk comité te Haarlem gevestigd is 25)aan het Bur gerlijk Armbestuur 31998.79); voor arme krankzinnigen 15618). Voorgesteld wordt nog o.m. aan de Haarlemsohe Orkestvereeniging een subsi die van 25 te verleenen. t Op 1 Januari 1922 bedroeg de schulden last der gemeente 1399475, waarvan 76478,81 rente moet worden betaald en een verplichte aflossing verschuldigd is van 98.175. Het gasbedrijf heeft noch een voordee- lig, noch en nnideelig slof; het grondbe drijf heeft een nadeeiig slot van ƒ17231.88; de reiniging kost 25245.15; de gemeen tewerken 28489. Woningnood in Schoten. De directeur van Gemeentewerken, de heer J. C. Voor velt, verzoekt de inwoners van Schoten mede te werken lot heit verkrijgen van een overzicht van het tekort aan woniu- genin deze gemeente, aan eülk hoofd van een gezin die dioor welke oorzaaik ook, gebrek heeft of zal verkrijgen aan een behoorlijke woning, wordt verzocht daar van mondeling mededeeling te doen aan het bureau Gemeentewei-ken te Schoten, vóór 25 Februari 1922 o fwel door in vulling van een biljet aan voornoemd bu reau te verkrijgen. Hij doet een beroep aan belanghebben den aan -deze dringende oproep te voldoen voor 25 Februari 1922. Hel doel is met deze gegevens een juist overzicht te verkrijgen van het tekort aan woonruimte en van de wantoestandiep door de wonimginod ontslaan. Hoog bezoekNaar we vernemen zal Z. Exc. de Minister van Binnenll. Zalken Jhr. Mr. Ruys de Beerenbrouck Zondag middag de Bloemententoonstelling bezoe ken en im 't hiolel dineeren. Eisch tot afbreken. De bewoners van de onlangs gereedgekomen 10 bur gerwoningen aan den Stolberglaah, heb ben van de Woningbouwvereeniging Bloe mendaal aanzegging gekregen, de hui zen binnen 14 dagen te ontruimen zulks naaT aanleiding van een door den heer G. v. d. Vliet aan de Woning- bouwver. Bloemendaal gericht schrijven waarin geëischt wordt de huizen binnen bepaalden tijd af te breken. De beslissingen. De bekroningen op de Bloementenjooffl- ■MteTfug zijn als volgt toegekend: Loo J. W. Bijvoet, 32 manden hyacinthen in 28 soorten, gouden médaille inet toejuiching diet* jury; AM>. Bos Hzn., '14 manden hya- cinthen, zilveren medaille; N L A Roe zen, 27 pannen en 8 potten dar win- en breeder tulpen, verguld zilveren medaille. In de prijsvraag voor nieuwe narcissen werden dloor de fa. E. H. Kralage inge zonden 18 pannen narcissen, waarvoor de hoogste onderscheiding, een gouden me daille, werd toegekend. Voor <ieze>prijsvraag werd door dé N.V. v.h. M. v. Waveren en Zn. te Hillegom ingezonden een collectie van 36 potten en pannen narcissen, waarvoor een zilveren medaille werd toegekend. Daudey's bloemenmagazijn en Annie Wigmao, beidé te Haarlem, verg. zilveren medaille. Jan Bos Hzn. en J. Barnhoorn zilv. med. De hyacinthen, voor wijlei^ J- B. Bos Azn. ingezonden, werden door de jury genoemd Jodin Bos Albertszoon. PASTOOR TEN BRINK. Het 35-jarig pastoorschap van pastoor Ten Brink alhier is schitterend gevierd geworden. De parochianen hebben hun pastoor gehuldigd op een wijze, die noch door hem, noch door de parochie ver geten zal worden. Zij hebben hun be minden hei-der hun bewijzen van trouwe liefde en aanhankelijkheid gegeven, om hem zoo eenigszins hun dankbaarheid te kunnen betuigen voor bet vele goede, dat hij in die lange jaren voor de pa rochie Overvoen gedaan heeft. Om 9 uur Zaterdagmorgen droeg de ju bilaris op het fraai versierde hoogaltaar een plechtige H. Mis op, voorafgegaan door den lofzang „Veni Creator". Zijn Eerw. werd geassisteerd door de .Wel. Eerw. Heeren J. van Muijen, kapelaan te Bloemendaal en P. Kemper, recpee- tievelijk qls diaken, en subdiaken. Een 'groot aantal geloovigen woonden de H. Mis bij. Door het koor werd op tref fende wijze de Mis van Hubert Cuijpors uitgevoerd, onder leiding van den heer Rijnierse. Als organist fungeerde de heer J. Wiegant. Na de Mis werd da cantate „Jubilate Deo" van S. Kroon uitgevoerd. Na de H. Mie vereenigde zich het feest comité met de verschillende R. K. or ganisaties en vele parochianen in de pas torie, om den jubilaris te huldigen. Het woord werd gevoerd door den voorzitter van het feestcomité, den heer P. Rijnierse. Deze zeide, dat de parochie vandaag haar pastoor niet alleen huldigde om het zeld zame feest van een 35-jarig pastoraat, maar vooral ook haar dankbaarheid be tuigde voor het vele goede, dat hij in die 35 jaren voor de parochie verricht had. Spr. deelde mede, dat als geschenk der parochianen een manner gedenksteen zal geplaats worden in de onlangs tot stand gekomen St. Aloysiusschool. Van dezen gedenksteen bood hij den jubi laris een schets aan. De steen zal de vol gende inscriptie dragen „Ter herinnering aan het 35-jarig pas toraat van den Zeereerw. Heer L. ten Brink, stichter dezer school, is door de R. K. organisaties deze herdenkingssteen geplaatst." In de beide bovenhoeken zullen de jaartallen 1887—1922 geplaatst worden. Pastoor Ten Brinlk- dankte dn hartelijke woorden. Hij voelde zieih gelhcel overbluft en wist niet wat te zeggen, zoo als hij te kennen gaf. Maar één ding kon hij tóch wel zeggen, ui. da't hij zich dankbaar beloonde voor dit geschenk. („Wij leven," aldus de jubilaris, „voor elkaar en ik heb •den plicht, dagelijks voor u te bidden, doch ik twijfel er niet aan, dat gij ook voor mij bidt. Ik heb hedenmorgen de H. Mis voor u allen opgedragen. Wij hebben in onze dagen vooral den zegen van den goed God noodig en juist, oandat wij in elkanders behoeften moeten voorzien, heb ik dan ook dezen morgen aan u gedacht en God stegen over u en de uwen afge smeekt. De Eerw. jubilaris dankte dan zijn pa rochianen voor alles, wat zij voor hem hebben gedaan. Wat zij gedaan hebben voor hem, is dikwijls boven bun krachten geweest en daarom ook is bij bun zoo diankbaar. Hij gaf hun ech'ler de overtui ging, dat hij, zoolang hij leefde, hen niet zou vergeten. Hij spoorde ten slotte allen aan, elkander steeds liefde en achting toe te blijven dragen en voor elkander te blijven bidden, opdat allen de kroon der eeuwigheid zouden verwenven. Van de receptie, "welke hierna gehouden werd, werd een zeer dnulk gebruik ge maakt. Een schat van bloemstukken en veile andere blijken van belang stolling ge tuigden verder nog van liefde en ach ting, welke de paroohianen hun beminden herder toedragen. Een leuk en tevens ontroerend moment was het, toen eenige jongens der St. Aloy- sius-sdhool namens alle leerlingen den stichter hunner school getluk kwamen wen- sohen en hem een prachtige bdoemenanand aanboden. It. K. Kiesvereeniging ,Daar Vriend schap bloeiendeDonderdagavond had alhier de jaarvergadering plaats van bovenvermelde vereeniging, ter wijl de agenda tevens bevatte de stem ming voor 5 leden voor de Commis-v sie Grenswijziging. De voorzitter open de op Roomsche wijze de matig be zette bijeenkomst, waarna de notulen en jaarverslagen werden voorgelezen en goedgekeurd. Hieruit vernamen wij, dat de vereeniging thans 370 leden telt, waaronder 86 vrouwelijke. De kas gaf een batig saldo aan van f135.65. Hierna had de stemming plaats van de leden voor de Commis sie Grenswijziging en werden geko zen de heeren N. Eldering, C. A. M- van Dam, H. A Schouten, F, J. M. Wilking en Th. Oosterhout. De be stuursverkiezing van de periodiek af tredende leden en de vacatune-Jos. Braam, had tot resultaat ,dat gekozen werden de heeren G. Goossens en J. Uitend aal en mevr. I. Wilking van Rossum, alsmede do heer J. de Wildt. Als plaatsvervangend bestuurslid werd de heer W. Klaver herkozen. Na een opwekkend woord van den heer G. Goossens ging de vergadering na den Christelijken groet uiteen- Gevondenvoorwerpen: Terug te be komen bij: J. Luiten, Iepenlaan 22, een starter van een auto. Mei. v. d. Keizersgracht 467, Amsterdam, een ban. biliet. Bureau van Dolitie, Boekert«è»«é „Ik heb Sanotogeit met zeer veel süccés gebruikt bij zwakke kinderen en als versterkend middel na Itnz- 1 durige ziekte en erken dit preparaat aTs I 'n uitstekend zenuwsterkend voedsel.' 9, een parapiuiestrop en een handschoen. J. H. Wiegersma, Eindenhoutstraat 83, knipmes. Burgerlijke StandOmdcrlrouw-d. F. Tol lenaar en H. A. Velih. C,H Bakker en J v. Steenbergen B. Bil ei jen berg en J. H. S. Wedkfcipohl Getrouwd. G Beenthuizen en P. Tiggel- main Gebouen. <1. yam M Hokworda—Tijs- ma. d. van H. VereijilbergenGoulka d. van A. J. W'ijc'khuizenHendriks Overtelden: C. J. van Deursen, 61 jaar. M. Bonman, wed. van P. A Kuijken, 84 jaar. Volksbond. Jaanvergadiering op 16 Februari. In zijn openingswoord sloeg de voorzitter een blik op het afgeloopen jaar en herdacht het overlijd-cn van Paus Bene- dictus. De notulen der vorige vergadering werdén gelezen en goedgekeurd. Het jaar verslag van den penningmeester sloot met een batig saldo van 152.10, dal van Hulp in Nood met 19.65. De secretaris bracht een keurig verslag uit over de werkzaamheden in het afgeloopen jaar. Er waren gehoud'en 1.2 bestuurs- en 9 alge- meene vergaderingen. Het aantal ingeko men stukken bedlroeg 154. De voorzatter dankte den secretaris voor zijn arbeid. Verschillende ingekomen stukken wer den behandeld. Op voorstel vam het be stuur werd besloten dé contributie niet te verhoogen en de bijdrage voor H. L. alsmede de verhooging voor het centraal» bestuur uit dé kas te voldoen. In Juni zal van de ledén een bijdrage gevraagd wor den voor een huldeblijk aan Z.D.H. Mgr. Cahier. Aangeboden wenden loten van H. L„ die verder bij eenige leden zullen verkrijgbaar zijn. Door d'e brandstoffencommissde werd medegedeeld, dat allen, die nog brandstof wenschen te betrekken, zulks vóór 24 Febr. dienen op te geven. Met over- groote meereterheid werdén de 3 aftreden de bestuursleden, de heeren Ver-heggen, Tervoort én Sentrveld herkozen, de eerste eevens als.voorzitter. In plaats van den heer Bak, die zich niet meer verkiesbaar stelde werd gekozen de heer V. d. Reep. De Geestelijke Adviseur wenschte be stuur en leden hierna geliuk. Om de .vergaderingen aantrekkelijker te maken en tevens am mee te werken aan d'e algemeene .ontwikkeling der leden werd voorgesteld een vragenbus in te richten. Daarna sluiten met gefbed. Gegund. Naar wij vernemen, is de bouw van de nieuwe katholieke kerk al hier gegund aan de firma Teunissen en Van Sambeek te Haarlem, Bakercursus. Voor dezen cursus, wel ke aanvangt 27 Maart a.s., kunnen zich alsnog deelneemsters aanmelden bij de se cretaresse van het „Witte Kruis" van wel ke deze bakercursus uitgaat. Onbestelbare brieven. Fr. Dekker, Lammen; K. Tromp, Uitgeest. St. Raphael. Deze af dealing heeft ook haar vaamidel gekregen. Een en ander is ontworpen dbor dén 'heer A. J. Linde man uit den Haag, die ook het vaandel voor de afdéeling Steenbewerkers ver vaardigde. A. s. Maandagavond half acht zal in het GezeÜengebouw een feestavond gehouden worden, waarbij de vaandelwij ding plaats heeft. De geestelijke adviseur, Pastoor J. C. van der Loos, spreekt de vaamdtelreide. Ook een hoofdbestuurslid, dé heer Koster, zal bij die gelegenheid een woordije spreken. Van eenige heeren too neelis ten en een strijkje is welwillende medewerking toegezegd, zoodat 't een ge zellig avondje kan worden. R. K. Vrouwenbond. Deze maand staat voor onze woonplaats dit jaar in het teeken van uitvoeringen. Ook de Vrou wenbond1 houdt voor hare leden Dinsdag avond een gezellige bijeenkomst. Met mu ziek, blijspel en voord-nachten hoopt men dezen avond gezellig te maken. In 't Ge- zellengebouw wordt de uitvoering des avonds te half acht gegeven. Burgert. Stand. Geboren: dochter v. S. Rodenburg en M. Teeling. zoon van G. de Nijg en C1>t. Dijlcman. OndertrouwdGornelds Mooy en Klaas- ke Schilstra. Cornells Smit en Geer- tTUida Verwöert. Gehuwd: Petrus Beentjes en Alida Berkhout. Piet er Blokker en Corn. Ondes. Raadsvergadering. Voorzitter^ Burge meester Simons, aanwezig a!Ue leiden, be halve de heer Beugisdh. Punt I. Ingekomen stukken en mede- deelfingen, o.a. een schrijven van den beer Bergisdh, behelzende de mededee ling dat hij wegens verandering van woonplaats ontslag noemt als raadslid. Bunt 2. Benoeming van een lid der Cotmhissie tot wering van «diootverzuini- wegens heit niet acoepteeren van deze functie door dén beer dé Ridder, De Raad benoemde thans len heer J- Verkuil. Punt 8. Adres van H. J C Daimmerts om onlbstag van huur van genicentte-lanldc- rijen te Haarlemmermeer en vercoek van N. v. Lieshout tot on'deriiandische huur dezer perceel en. Aldus wordt, goedgekeurd en besloten. Punt 4. Benoeming van een secretaris- penninganeester van het Burg. A'itmbd /Stuur. Oip <ie voordïiadht staan de heeirel Vlasveld en v, d. Horst. Na Stemming wordit benoemd dé hees L. Vlasveld (tijd. Gem. Ontvanger) mol algemeene stemmen als tijldtedijOc secreten ris-perm i ngm oester. Punt 5. Verzoek R. H Homiulle ami antsfeg als lid van het Centnaad Stem» bureau. Toegestaan. Punt 6. Beslissing van Gedep. Staten' tot vernietiging van het Raadsbesluit d.d. 23 Jum.i '21, betreffende dé weigering van medewerking inzake de stichting eene® bijzondere school voor U. L. O. tel Halfweg en besfct dat hot veraodk van het bestuur van dé bijz. Ghr. school om een nieuwe school te bouwen tie Halfweg, moet worden toegestaan, B. en W. wilden bij dé Kroon dn be» roep gaan bij wijize van protest, doch zijn daarop teruggekomen wegenis het ver» njoedéijk uitblijven van resultaat. Thans willen B. en W. nog eens den Minister nader inlichten en de zaak uiteen zeilen. De Raad vereenngdte ziclh daarmee. De heer Vriesekoop brengt dank aan den ventegenrwooaxKger dier gemeente, die zoo ffink dé zaak bij Ged. Staten heef* verdedigd. Punt 7. Aanvrage gratificatie Rijlkevedd» wachter J. Vos. Toegestaan wondt f 50, Punt 8. Vaststelling kohier schoolgel den 4e kwartaal 1921. Vastgesteld. Rondvraag. De hieeir Stokman besprak den slechten toestand1 van dén Ouden weg en die heer Hoogerbeets die der wegen in het stadskwartier. De heer v. Essen had liet over de De heer v. Essen' Ikad het over den Kcusemao had het over de omtoeHtenid» •tocht in de Raadszaal en de pers ging volkomen accoord mét déze opmeilking, want zij rit vlak bij een zeer tochtig raam. De burgemeester zegde veirbetening toe, Naar wij vernemen hebben zich voor dé betrekking van Gemeente secretaris 64 sollicitanten aangemeld, - Door B. en W. is aan de Muziek kapel „Zandvoort" alhier, vergunning verleend om de repetities te houden in het gymnastieklokaal van School Di aan de Heerenstraat alhier. Wij willen aannemen, met het oog op de aangren zende R. Katli. Kerk, dat hieraan eenige bepalingen verbonden zijn- Collecte. De alhier gehouden col lecte voor de Stichting „Tehuis voor alleenstaande Blinden", te Wolfhezen heeft f 51.45 opgebracht. Onze winkelstand. Zaterdag werd door den heer K. v. d. Mije, wonen de Willemstraat 19 alhier, een drogist zaak geopend. Het geheel ziet er keu rig uit en zal in een groote behoefte voorzien. A.s. Zaterdag wordt door den heer Alph. Sprengers de zaak, welke gevestigd was Kerkstraat no. 10, in manufacturen en speelgoederen, her opend in het perceel Kerkstraat 16. dat tot dit doel geheel verbouwd is. Wij komen bij opening hierop nog terug. Door B. en W, is benoemd tot tijdelijk onderwijzeres aan School B mevr. H. A van Beek—van Ewijk. Vreemdelingen-belasting. Op dö plaats gehad hebbende vergadering to 'sGravenhage met afgevaardigden van de Besturen der Algemeene N ed-erL, Vereeniging v. Vreemdelingenverkeer, van den Ned. Bond van Werkgevers irf Hotel- én. Restaurant-, Café- en aan verwante bedrijven, van de Vereeni ging van eerster angs Hotel in Neder land en Koloniën, van den Ned. Pen» sionhoudersbond en van den Ned4 Bond van Vereenigingen van den hah- deldrij venden en industrieelen Midden stand, werd besloten aan de Vereeni ging van Nederlandsche Gemeenten! het verzoek te richten over 't onder* havige onderwerp mede te confereer en. Alsnog werd. op voorstel van den afgevaardigde van den Ned. Pension- houdersbond, besloten vanwege de vertegenwoordigde vereenigingen in te stellen een permanente commissie! voor belastingzaken voor Hotels, Pen sions en andere Middensta ndsbedrij ven, met nader te reglementeeren op dracht. Burgerlijke stand. Geboren: Jieke, d. van J. B. Wilshaus en J. Zoekema. Leuntjo, d. van J. van der Mije en Z. £ooij. Willem, z. van W. Jans- 8©nB en P. Jansen. GehuwdG. W. Vleeshouwers en O M. van Deursen. Overleden: J. KeurPaap, 63 j. - T. Visservan Velzen, 75 jaar. Verloting ten bate der R. !K. School. Naar wij vërnemen heeft Dinsdag a.s. do verloting plaats der meer dan 40t ingebrachte prijzen voor bovenstaand doeL De verloting zal onder wettelijk toezicht geschieden, waarna de prijswinnende num mers bekend zullen worden gemaakt, A.s. Woensdag en Donderdag telkens van 2 tot 5 uur zal aan hot Eerw. Zuster-Gesticht .gelegenheid» bestaan een eventueel gewonnen prijs af te, kale».

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1922 | | pagina 2