OPPERFRIESTEl HF HST Ümoyw EN VISSCHERM. KERK EM SCHOOL. lilLLEGOM. HAARLEMMERMEER. UITGEEST IJMUIDEN. NOORDWIJK. SANTPOORT. SCHOTEN. ZANDVOORT. VERSCHENEN Pater VAN DER SANDEM 0.P Gemeenteraad. De raad dezer gemeente houdt een openbare vergadering op Vrij dag 3 Maart 1922, des namiddags te 2 uur. Te behandelen onderwerpen: 1. Vast stelling van de notulen der vorige verga dering. 2. Ingekomen stukken. Deze be- vatten goedkeuring van Raadsbesluiten door Ged. Staten, proces-verbaal kas ge meente-ontvanger; missive van het Be stuur der Fröbelschool dat het geen ga rantie op zich nemen kan omtrent het .voortbestaan dier school en daarom be dankt voor de bereidwilligheid tot steun; missive van den heer W. A. van der Wal inhoudende een mededeeling, dat hij de benoeming tot hoofd der O. L. School aanneemt; goedkeuring door Ged. Staten van het kohier schoolgelden, 4e kwartaal 1921; 3. Voorschot kosten instandhouding bijz. R.K. School aan de Hoofdstraat Ge vraagd wordt 1638,70. B. en W. stel len den Raad voor dit bedrag te voteeren en te doen uitbetalen op den len April 1922; voorschot kosten instandhouding bijz. R.K. Meisjesschool aan de Maria- straat. Gevraagd wordt 2300. B. en W. stellen den Raad voor dit bedrag te vo teeren en te doen uitbetalen op 1 April 1922. 5. Voorschot kosten instandhouding bijz. R.K. School voor U. L. O. aan de Mariastraat. Gevraagd wordt 500. B. en W. stellen den Raad voor het verzoek in te willigen en te doen betalen op 1 April 1922. 6. Voorschot kosten, instandhou ding bijz. school met den Bijbel aan de Van den Endelaan: Gevraagd wordt 2000. B. en W. stellen den Raad voor, dit bedrag te voteeren en te doen uitbe talen op 1 April 1922. 7. Voorschot kos ten instandhouding bijz. Chr. Burger school aan de Treslongstraat. Gevraagd wordt 250 per kwartaal. B. en W. stel len den Raad voor 1000 ineens te vo teeren en te betalen op 1 April 1922. 8. Rekening Burgerlijk Armbestuur over 1921. B. en W. stellen den Raad voor de rekening goed te keuren met bepaling dat in de eerstvolgende rekening verantwoor ding zal worden gedaan van het batig saldo ten bedrage van 84.005. 9. Aan bieding Chr. Ger. Gemeente van Grond aan de Hofstraat, ter bestemming voor den openbaren dienst. Bij schrijven dt. 28 Jan. worden de gestelde voorwaarden in getrokken en nu verzocht om langs de kerk een tegeltrottoir te leggen en om aansluiting aan de gemeentelijke riolee- ring. B. en W. stellen den Raad voor de gronden te aanvaarden en bij de uitvoe ring der bestratingsplannen van de Hof straat te handelen naar omstandigheden en geen vrijstelling van straat- en riool- geld te verleenen. 10. Verzoek van J. B. Verhaar, kantoorbediende bij Gemeente werken, om herziening zijner jaarwedde B. en W. stellen den Raad voor a. overwegende, dat dezen titularis geen blij vende positie in uitzicht kan worden ge steld, hem eervol ontslag te verleenen met Ingang van 1 Juli 1922 of zooveel vroeger als zijn belangen dit zullen vragen en b. zijn bezoldiging met ingang ran 1 Fe bruari 1922 te verhoogen tot 20 per week. 11. Verkoop van een perceel bouw grond aan de Meerstraat, hoek Juliana- straat. Gevraagd wordt bouwgrond door den heer A. W. Kopper ter grootte van pl.m. 2 A. 86 c_A. De prijs voor dit ter rein wordt gesteld op 2288. onder be paalde voorwaarden en mits met goed keuring van Ged. Staten stellen B. en W. den Raad voor het gevraagde terrein te ▼erkoopen. 12. Verkoop van een perceel bouwgrond aan de Julianastraat. Het ge vraagde stukje zal 600 moeten kosten en op bepaalde voorwaarden prae-advi- seeren B. en W. den Raad den verkoop toe te staan. 13. Nadere regeling van den gasprijs. Voorgesteld wordt met ingang ▼an 1 Maart den prijs te stellen op 14 ct. per M3. B. en W. stellen den Raad voor Ie besluiten conform dit voorstel der Gas-commissie. 14. Opmerkingen van Ged. Staten op de verordening op de hef fing van een plaatselijke inkomstenbelas ting. Ged. Staten achten den aftrek voor gehuwden van 700 voldoende; de Raad wenscht 80O te stellen. Voor personen met ziels- en lichaamsgebreken is aftrek bepaald op 130, Ged. Staten wenschen 100 t» stellen. B. en W. besloten met 3 tegen 1 stem den Raad voor te stellen "door wijziging der verordening aan de gemaakte opmerkingen tegemoet te ko men. Tegen stemde de wethouder Bal vers, die den aftrek van 800 voor nood zaketijk levensonderhoud voor gehuwden en voor de ongehuwden, die door hun positie in het gezin met gehuwden kun nen worden gelijkgesteld, wil handhaven. 16. Verzoek om nadere regeling van be taalden Hoofdelijken Omslag (forens). 16. Verzoek om afschrijving Hoofd. Om- *lag dienst 1921—1922. Schandelijk. Men schrijft ons: De manier waarop do A. N. E. M. de maatschappij die de eledtrificatie van Hillegom, Lisae en Passenheim de onge lukken in de hand werkt, is eenvoudig schandelijk. De vorige week lag aan den Stations weg nabij de Ger. Kerk een flink gat in den weg, gedurende een paar dagen en nachten. Èr was geen licht bij, de heer van Z. nit Lisse, die met den toe stand niet bekend was reed met zijn motorfiets in dit gat en beliep plm. f 200 schade. i Wonder boven wonder kreeg hij geen Verwondingen. Hij heeft het geval bij de politie aangegeven. 1 Deze week stond een „tent'- van de eJeetra aan de Weerest een straat op een voetpad en weer geen lantaarn er bij. Wordt het geen hoog tijd,dat de dir. door de overheid gedwongen wordt, voor de veiligheid van de menschen meer zorg ie dragen Een onderscheiding. Dezer dagen was het 12 1/2 jaar geleden, dat J. O. Vermeer als chef-bakker in dienst trad bij de firma P. W. van Houweningen al hier. Onder zeer waardeerende woorden, ge- tuigend van respect voor den onderge schikten, bood de firma den heer Ver meer een gouden horloge met inscriptie aan. De eenvoudige man was op deze onverwachte onderscheiding niet het minst en dankte zee isn in druk voor dit bewijs van sympatjhie. „L'Amitiê." *t Was Donderdagavond iets bijzonders in café Flora, iets zeld zaams, n.l. de R.K. Tooneelvereeniging „L'Amitiê" gaf haar 100ste uitvoering ge durende haar 33-jarig bestaan. Zooals ge woonlijk, maar ditmaal wel in 't bijzon der, was de zaal stampvol. Geen wonder de 100ste uitvoering, dus ook iets extra's, iets moois. En jawel, de voorzitter, de heer A. H. Koppers, deelde het zeer te recht in zijn openingswoord mede, dat het gekozen stuk voor deze uitvoering iets moois, iets kunstigs is op 't gebied van tooneel. Hij vroeg dan ook niet zon der rede de bijzondere attentie van het aanwezige publiek. Vervolgens bracht hij in zijn openingswoord een woord van hulde en dank aan de oprichters en vele leden, die lief en leed van L'Amitiê heb ben meegemaakt gedurende die 33 jaren van haar bestaan, bracht tevens dank aan de donateurs' en kunstlievende leden, die het door hun steun L'Amitiê moge lijk maakte, steeds succesvolle uitvoerin gen te geven. Hierna werd het, voor deze 100ste uitvoering bij uitnemendheid geko zen tooneelspel in zes bedrijven „Shy- lock" de Jood van Venetië voor het voetlicht gebracht. Keurig en met volle getuigen van ernstige studie werd dit stuk vertolkt en wat maar zelden (over het algemeen) het geval is, werden zoo wel de kleinste als de grootste rollen uitstekend gespeeld. „De Jood van Vene tië" is absoluut een zeer zwaar stuk en voor een dilettantengezelschap bijna niet 0111 uit te voeren. „L'Amitiê" heeft het gewaagd en voorwaar niet zonder succes, dit getuigde wel het daverend applaus, waarmee de spelers na elk bedrijf wer den beloond. Werkelijk alle spelers heb ben een woord van lof verdiend en wij willen hen dit gaarne geven, maar meer speciaal noemen we hier den regisseur der vereeniging den heer C. J. L. v. d. List, die ter liefde der tooneelkunst tijd noch moeite spaarde, om dezen avond wederom voor „L'Amitiê" tot een succes vollen te maken. Bijgestaan door het be stuur, waren de rollen door hem uitste kend verdeeld en het decor voor dit stuk keurig verzorgd. Dank zij de voor eenige jaren geleden, nieuw gekozen grimeur, firma P. Hos en Zoon te 's-Gravenhage, waren als gewoonlijk costumes en grime uitmuntend in orde. Terecht gaat dan ook de roep: „de 100ste uitvoering van „L'A mitiê" was schiterend" en wij beamen dit volkomen. Moge in 't belang der eehte Roomsche tooneelkunst "L'Amitiê" zoo voortgaan en ook in de toekomst blijven groeien en bloeien, wij wenschen het vol gaarne. Een prettig en gezellig bal waaronder een verloting, mutsenpromenade en ser pentine-wals sloot dezen mooien avond. Brand. Vrijdagmorgen werden we ge wekt door de brandkiok. Aan den Sta tionsweg was brand uitgebroken. Ver brand is eenig meubilair van Mevr. de Wed. van Waveren en een hoeveelheid hout, dat door de firma J. van den Bosch en Zonen heneden was opgeslagen. Door het krachtdadig optreden der brandweer werden de belendende perceelen behou den. Zilveren jublif. Woensdag herdenkt C. van Rooden den dag, waarop hij vóór 25 jaar werkzaam werd gesteld hij de heeren Van der Schoot alhier. Personalia. De heer Joh. Schoo, tij (lelijk, adjunct-commies eerste klasse ter secretarie van deze gemeente is benoemd tot- klerk ter provinciale griffie van Noord- Holland te Haarlem. Mishandeling. Een tweetal spoorweg arbeiders te Nieuw-Vennep kregen op het werk twist met elkander. G. v. V. diende daarbij aan G. v. G. met schepemmer zul ke slagen toe, dat laatstgenoemde zich on der genesekundiige behandeling moest stel len. Tegen v. V.. is door de politie proces verbaal opgemaakt Uitvoering. Donderdagavond gaf het fanfare-corps „WilhelmSna" en de tooneel- vereen£fjing van Nieuwe-Wetering in hotel „de Beurs" te Hoofddorp een uitvoering. De opkomst was niet schitterend te noe men; maar een 40-taT personen waren in de groote zaal aanwezig. Maandagavond a.s. geeft de tooneelver eeniging van spoorwegpersoneel „Gezellig Samenzijn." ook in hotel „de Beurs" te Hoofddorp een uitvoering. Deze vereeni ging mag zich sfeeds in een groote be langstelling verheugen, zoodat het te ver wachten is dat de zaal geheel gevuld zal zijn. B.K. Kiesvereeniging Te 8 uur wordt de vergadering in plaats van half acht geopend. De opkomst was matig, zoo niet slecht, 't Aantal opgekomen da mes-leden is met één cijfer aan te ge ven. De heer H. Vrouwe, vice-voorzit- ter neemt de leiding, heet allen inzon derheid de WelEerw. H.H. Geestelijken welkom. Daarna worden de notulen gelezen der laatstgehouden vergadering en on veranderd aangenomen. Van Mr. Dr. Jan van Best wa, een bericht ingekomen dat hij verhinderd was alhier een spreek beurt te vervallen. Van de locale Kies- vereeniging te Wognum was een verzoek ingekomen om adhaesie te betuigen aan haar voornemen Mevr. Bronsveld Vi- tringa No. 1 te plaatsen en vervolgens 't advies vorder ongewijzigd te laten. Dan krijgt de heer L. Zonneveld, de Tweede Kamercandidaat, het woord tot het honden zijner lezing In 't eerste deel daarvan wijdt epreker breedvoerig uit, waasom wij Katholieken verplicht zijn onze stem op Rechtsch uit te bren gen en als consequentie daarvan ons te houden aan 't politiek advies, dus stem men op No. 1. In 't tweede gedeelte geeft de heer L. Zonneveld een «verzicht van de Ge schiedenis van het Katholicisme na 1848, memoreert wijlen Mgr. Broere, Mgr. Smits en Alberdingk Thijmwijst er op hoe onze partij voor 1860 samenging met de Liberale fractie, die later weer 't aanzijn gaf aan Socialisme en Commu nisme. Na '66 't jaar van den Sylla bus, vereenigde de Katholieke Partij zich, met het oog op het verlangen naar Bijzonder Onderwijs, met de Anti- Revolutionnairen onder Groen v. Prin steren, welke partij hetzelfde verlangen koesterde. Eene beschrijving volgt hier op van al de geleden misère, tot einde lijk Minister de Visser den Ohristelij- ken ten volle recht deed wedervaren door algeheele gelijkstelling van Bij zonder en Openb. Onderwijs te brengen Na de pauze geeft de voorzitter eene uiteenzetting van de verrichte werkzaam heden van het Ministerie Ruys de Bee- renbrouck en sluit zijn aandachtig aan gehoorde lezing met zich zelve als can- didaat bij de aanwezigen aan te beve len. Daarna sluit de waarnemende voor zitter de heer H. Vrouwe onder dank de vergadering. Burgerlijke stand. Geboren: d. van II. Castricnm en E. Veld!t. Overleden: Suzanna Margaretha Xwisk —de Mik, 74 jaar. Kerkcormcert. Aanstaande Zondag 5 Maart wordt een kerkeoncert gehouden in de Ned. Herv. Kerk alhier. Medewer kenden zijn de heer Jac. Kaat, orgel en mej. R. Groot, viool, met medewer king van het dameskerkkoor. Toegangs bewijzen, verkrijgbaar bij den koeter K. Bot Jzn, a 50 cent. Politieke cursus. De Wel.Eerw. ka pelaan zal een politieke cursus houden voor de dames-leden der R. K. Kiesver- eeniging. De cursus vangt aan a.s. Woens dag 1 Maart des avonds half ach't in de Gezellenvereeniging. Contrdle-vereieniying ..Akersloot". De ze vereeniging zal haar buitengewone jaar vergadering houden op B-.S. Woensdag, half [wee bij dien heer C. Dekker alhier. Allen die in het afgeloopen tijdperk deel hebben uitgemaakt van deze controle, wor den beleefd doch dringend verzocht op de ze vergbderi-ng aanwezig te zijn. Ook zij die iets meer omtrent de controle wen schen le weten, word'en hier toegelaten. Bovengenoemde vereeniging stelt zich ten doel om door controle de melkproductie, doch dit niet alleen, maar ook het gehalte der melk te leeren kennen. Het is natuur lijk heel duidelijk dgt hij vooral, wie op gehalte der melk wordt uitbetaald, ook ab soluut zeker wee t welke van zijn koeien het hoogste en welke het laagste staan in gehalte, temeer voor hen die tevens jong vee opfokken, wint in veel boerderijen het geval is. Maar al te duidelijk is gebleken dat evenals vele andere eigenschappen, welke het vee bezit, ook deze eigenschap van veel melk met hooge productiewaarde of weinig melk met een lagere productie waarde, overerfelijk is zoowel in manne lijke als in vrouwelijke linie. Vandaar het groote voordeel voor een veehouder om zijn boerderij in deze richting meer pro ductief te maken. Dat dit aan velen meer en meer duidelijk wordt, is gebleken op de j.l. gehouden ledenvergadering van de coöperatieve zuivelfabriek „De Hoop", welke, (met op een paar na) met algemee- ne stemmen heeft besloten dat fedeh lid zou worden van de hier reeds bestaande ccnlróle-vereeniging. Uit het verslag van ongeveer 300 stuks vee, welke gedurende hun melkpeiiode zijn onderzocht en waarvan de melkista'en, zijn opgemaakt, ziet men dat de cijfers soms meer dan het dubbele van elkaar afwijken. Hoogste „Groote Zwart" gem. per dag 592 Gr. vet, eig. J. de Jong; laagste „Piet je", gem. per dag 211 gr. vet, eig. P. Zwart; hoogste „iSclingw", gem. per dog 20 K.G. melk. eig. L. Sinnege; laagste „Pietje"; gem. per dag 5.50 K.G. melk, eig. P. Zwart; hoogste „Slnékhoojfii"', gedu rende laclatie-pel'iode 7200 K.G. melk eig. J. de Jong; laagste „Hoek", ged. de lactatieperiode 1600 K.G. melk, eig. D. Sin nege; hoogste ..Lena", gem. 4,11 vet, eig P. Zwart; „Zuurbier", gem. 2,25 91 vet, eig. P. J. Mul: ..Slruikhoorn", ged.. de factatóe-periode 231 K.G. melkvet, ejig. J- de Jong; Marie", ged. de lactatie-periode 54 K.G. melkvet, ei;.'. W. Vei dt Verkocht. De sfoomdrifter Majestic IJ. M. 46 vroeger behoorende aan de Visseherij Mij. van dien naam, directeur de heer L. J. v. d. Weyden(, is aange kocht door den heer J. v. d. Made alhier. Het schip zal voortaan varen onder den naam Helga IJ. M. 46. Schietoefeningen. (Opt 1 en zoo noo- dig op 2 Maart zullen schietoefeningen worden gehouden met licht gesehut van het fort IJmniden 1 aanvangende 's mor gens 9 uur Onveilig is de zee ten Noorden van de haven van IJmniden tot op drie zee mijlen van het fort. Burgerlijke Stand van 1724 Febr- Geboren: 18 Febr. Margaretha Adri- ana, d. van H. Admiraal en S. M.1 Jennen. 21 Febr. Cornelia Gerard a J d. van P. H. B. Oomens en P. N nvt en -Christiaan, z. van J. Warmen h o ven en A. E. Angevare, Johanna Gij s- berfcha. d. van L. Ph G. v. d, List en E. Raaphorst. 22 Febr. Thomas, z. van W. Vink en M. v. d. VRetj Ondertrouwd: (bij volmacht) Johan nes Marinus Broekmeyer, 31 j., W Medan en Marie van Nes, 19 j., te Noordwijk. GetrouwdJ. M. Krol, 22 j., te Lei den en A. M. de Groot, 22 j., te Noord- wijk. C. J. Duijmdam, 24 j. en Th. M. C. de Groot, 21 j. W. Smit, 20 j. en A. v. d. Zwan, 19 j. A. A, vain Schie, 23 j. etn C. v d. Zwet, 22 j. Overleden: 20 Febr. Hester Plug, 58 j. 23 Febr. Michael Cornell's: Steenvoorden, 29 .j. R. K. KiesvereenigingDe R. K. Kiesvereeniging, afd. Jan Gijzenvaart, hield jj. Vrijdag hare feestelijke jaar vergadering in het gebouw van den R. K. Volksbond aan de Kerklaap. De zaal was zeer goed bezet. Onder de aanwezigen merkten we op, den Zeefr Ferw. heer Pastoor van dé Parochie „St. Bavo'. te Schoten, De voorzit ter opent deze vergadering met dein Chr. groet en een Onze Vader en Wees gegroet, voor het kort geleden gestorven trouw lid, den heer H. van Deur sen. In zijn openingswoord zegt de voor zitter, dat het hem veel genoegoin doet, dat zoovelen zijn gekomen. Sprr djinkt de HarmonievereenigSng „St. Ce cilia" der St. Josephgezellen, welke chare medewerking verleent- en intns- schen een zeer opgewekte^ marsch inzet. Hierna volgt de rijke compositie van een ouverture, welke een. dave rend applaus oogst. Dan werden de notulen gelezen en onveranderd goedgekeurd. Uit het jaarverslag van de penaing- meesteresse blijkt, dat een stevig batig saldo aanwezig is. Uit het jaarverslag van den secretaris stippen we aan, dat hierin groote dank gein-acht wordt aan den vorigen penningmeester, den heer J. G. Kuil. voor de groote dien sten, de Kiesvereenimng bewezen. Een commissie, uit de leoeu benoemd, be vond de boeken van de peimingmces - teresse in de beste ordo. Beide wer den na warmen dank van den voor zitter onder applaus goedgekeurd. Nu volgde verkiezing van 4 be stuursleden. Aftredend waren de hee ren J. P. Handgraaf, J. Heeremans, Th. J. Hartog en mej. A v Ba kei. met meerderheid van stemmen werden herkozen. Alle gekozenen aanvaard den hunne herbenoeming en dankten voor het in ben gestelde vertrouwen. Bij punt 5 deelde de voorzitter mede, dat met het oog op de grenswijziging der gemeente, een z.g. dubbel© raad moest worden ingesteld. Om, met het oog op den financieelen toestand, over bodige kosten te sparen, was over eengekomen deze benoemingen zonder verkiezing af te doen loopen en een overeenkomst was daartoe getroffen met de verschillende partijeu, Vooi- de R. K. partij waren aangewezen de heeren Verkade, Strijboscft, P. Rings Jr. en J. Zuurbier. Bij de rondvraag drtiktee en dei- leden er zijn afkeuring over uit, dat bovengenoemde aanwijzing had plaats gehad door Centrale en lokale kies- vereenigingsbesturen, zonder de kie zers en kiezeressen hierin te kennen. Spr. wierp geen crit-ek op de be noemden, echter wel op de wijze van benoeming en vond de zaak belang rijk genoeg om voor de leden gebracht te worden en verzocht, om herhalin gen te voorkomen, dat van deze af keuring kennis werd gegeven aan de Centrale te Velsen. De voorzitter ant woordde, dat in dienzelfdeii geest ook gesproken was in de geconihincerde be sturen vergadering, Dfe meerderheid echter vond de zaak niet zoo belang rijk. Ook was dc tijdruimte wel wat beperkt. Desniettemin zou van dit pen' kennis gegeven worden. De lieer J. Heeremans Jr. vroeg de goedkeuring der vergadering, om in navolging van Chr. IJuaboom, dc«.r middel van een adres te trachten ge daan te krijgen, dat onze jongens, de toekomstige militairen, zoowel mo gelijk in de nabijheid hunner woon plaats worden ingedeeld. Hiermede was de agenda afgehandeld en werd door de tooneelvereeniging van dc St. Jozefsgezellen op verdienstelijke wijze gegeven „Flipje", blijspel in é'n be- c rijf. De regie hiervan was in handen van den heer W. Joosten Sr, en zeer voor- treffelijk. Een luid applaus volgde. De heer A, Spoor vroeg nog, of de voorma lige Velsenaren, welke thans zijn overge gaan in de woninghouwvereeniging „St. Benedictus", te Bloemendaal, nu nog kie zers waren voor Velsen, waarop de heer j Handgraaf antwoordde, dat zij van ac kiezerslijst in Velsen waren afgevoerd en m Bloemendaal nog niet lang genoeg gevestigd waren om te stemmen. Echter voor de Tweede Kamer bleven zij nog Kiezers voor Velsen. Hierna bracht de voorzitter hartelijken dank aan de mu ziek- en tooneelvereeniging voor hun me dewerking en de aanwezigen en sloot met den Chr. groet deze leerrijke vergadering. ''■knipt. Reeds «enige malen 1 naakten wij melding' van gevallen vim sluwe oplichting, jn welke coupon- stoffen bij de slachtoffers achterge laten werden, welke na vertrek dc# oplichters van minder kwaliteit ble ken te zijn, dan waarvoor zij ver kocht waren. Te Amsterdam is Zaterdag aange houden en gisteren naar hier ove,r- gCbraeh.it B. G., wonende te Amster dam, die zich te dezer plaatse aan een dergelijk feit heeft schuldig ge maakt. HEEMSTEDE. 'jnmastiekuitvoeringZaterdtegavond ë:]f de Gynmn strek vereeniging „Dood Oefe- nhig Sterk" in hotel „Het Wapen van Beesn.stede" haar 2e uitvoering. baar deze dub pas .een half jaar bestaat, was 't werk van sommigen nu niet direct '•est, maar over het geheel was het een aardige u5l voering. Vooral brug en langnek der groote re heeren was in de oefeningen naar keuze, goed. Voor het eerst werkten ook een 8-tal jonge dames mede, die, gezien, den korten üjd van oefening:, slechts 7 weikeu, zoowel hij de stok- als brtigoefeningen veel bijval oogstte. Aardig waren ook de vrije- en orde-oefe ningen der jongens van 610 jaar. Een worstc-hvvdstrijVt tusschen de ge broeders Galjaard was leen aardige afwis seling^ daarnevens werden eewiget goede voordrachten gegeven. Tot slot twee fraaie mtarmergjroepen, waarna onder leiding vant dei» beer Draijer «en gezellig bal den feestavond'sloot. Door L. G. van R., wonende te Haarlem, is aangifte gedaan van het vermissen van zijn horloge en porte- monitxale uit zijn kleeren, welke bij had gehangen in bet kleedlokaal van 1 het Sportterrein aan de Mylemverfs- laan alhier. 1 Gevonden voorwerpenTerug te bekomen bij: Kwak, Eindenlioiutstrafc 29, een tennisbal; Bureau van Politie, Raadhuisstraat, een rijwielpomp en een hnissleeutel. Burgerlijke stand. Geboren: z. van J. M. Moolenaarv.PIonsehooten z. van D. KooyTempelman. Getrouwd: J. J. Blauwhof met G. A. H. Adriaanse P. van Zeil met W. E. P. v. d. Eem E. P. A. Booms met Th. J. Botting A. J. B. Jansen met A. 0. v. d. Meij 0. van Roode met H. J. Laarman J. J. de Vries met- Wi. Breeuuwer J. 0. Mak met M. W. Adriaanse J. J. Koelemeij met A. II. Kol. Overleden: A. Jonker echter, van J. Stroosman, 54 jaar. BLOEMENDAAL. Commissie lot wering van schoolver zuim. De heeren H. Hoetstra te Over- veen en A. IJzerman te Bloemendaal zijn herbenoemd, resp. tot voorzitter en secretaris van de commissie tot we ring van schoolverzuim. De Genestetbank. De De Genestetbank zal, naar we vernemen verplaatst worden naar het kruispunt van den Brederode- weg en de Donkere laan. OVERVEEN. Zenuwlijder. Gisteren trok een mans persoon door zijn zonderling gedrag de aandacht van het publiek." De politie nam hem voorloopig mee naar het politie bureau vanwaar hij later door familie uit Haarlem werd afgehaald. VELSEN. Burgerlijke Stand. Geboren J. van Deijckvan Veen, d. J. Hornstra— Appelo, d.; J. Weimervan Croonen- borg, d. K. de Vriesde Best, d. M. M. van der PutteDam, d. Ondertrouwd W. van den Bosch en J. Visser, O. M. Tand en J. M. E. Schat- meijer, G. W. Kamkes en P. J. F. A, H. Exsteens, A. Vos en C. Klein. GehuwdA. Hennen en M. C. Dekker, J. Kaasenbrood en A. Th. Perquin, J. J. Molenaar en M. H. van Bakel, J. A. H. van den Ham en C. H. Koller, H. J. Verdikt en M. J. Bos, G. H. King en K. J. Klinkert, A. Huijer en H. Jansen, j. K.roder en T. Borst. Overleden W. van den Berg, 80 j. we duwnaar van M. Traas. GEMEENTERAAD. Vrijdagavond vc-paierrfc de gemeente raad. Voorzitter was de burgemeester. De heer Slagveld was wegens ziekte af wezig. Bij de notulen maakt de lieer Zwaan de opmerking, dat het door don heer Molenaar aangehaalde in de vorige raads vergadering betreffende liet ontslag am den gemeente-se .'retaris, door hem in de notulen der vergaderingen vau 1917 niets is gevonden. De heer Molenaar betuigt zijn spijt dat do hear Zwaan over deze zaak be gint. Sur. hoopt in de volgende verga dering de gegevens van dc pen over te leggen. Een adres was ingekomen van den heer Oudkerk om, vo!gen3 een gisteren reeds door ons gemeld schrijven een motie in den Baad aan te nemen tegen het raadslid den heer J. Groen Wz. Do voorzitter deelt mede, dat de heer Oudkerk een klacht bij den officier van Justitie heeft ingediend, welke klacht thans in onderzoek is bij den commis- saris van politie. Hij meent dit onder zoek niet vooruit te moeten loopen. De heer Groen meent, dat dit stuk niet b ij den Baad. thuis hoort en ziet hierin alleen liet middel om zich een martelaarskroon te willen verwerven. Veel wil hij thans niet over die zaak napluizen. Wel wil hij constateeren, dat met de belastingzaken dit niets to ma- Ljen heeft. De belastingkwestie is tot zijn genoegen opgelost. Toch laat de heer Groen zich verleiden tot eenige persoon lijke bechouwingen in betrekkings tot- verantwoordelijke positie, dio den heer Oudkerk hier bekleedt. De heer Bramson. vindt dit beroep bij den Baad juist, waar het geldt een onmogelijk maken van een ambtenaar in dienst der gemeente. Het nagaan van particuliere omstandigheden vindt hij in dit verband te verschrikkelijk oqi er nog verder in te wroeten. De voorzitter merkt op, dat het schrij ven geen motiveering .geeft, dus ook als laster tegen het raadslid Groen kan aangemerkt worden. Wethouder Van dor Plas rueent, dat waa reen onderzoek van de justitie gevraagd is, het beter zou zijn, om dan zoo noodig met een motie te komen. De lieer Zwaan verklaart geheel met de zaak onbekend te zijn en zich tot geen oordeelen of veroordeelen in s f aal- te achten. De heer Molenaar betuigt zijn spijt over de behandeling van deze kwestie in de raadsvergadering. IWel kan hij als voorzitter v. de commissie, nu wet houder Slagveld afwezig i-i, verklaren, do belastingkwestie geheel buiten deze zaak staat en dat hem van eene belem mering van functie niets bekend is. Dc heer Groen haalt een oud-Hol- landsehe spreekwijze aan van een kuil graven voor een ander. Volgens voorstel van den voorzitter wordt de uitslag van het onderzoek afgewacht. Ingekomen was een schrijven van. de gemachtigden van den lieer Geen ling. waarbij zij aanboden namens den heer Geerling om tegen een schade vergoeding van f 25.000 af te zien van het voeren van een proces tegen de gemeente. De voorzitter deelt mede, dat de beantwoording is uitgesteld tot na de raadsvergadering en stelt machtiging voor om rechtskundig advies in te ■winnen. De voorzitter me^nt, dat zoo men op dit voorstel zou ingaan, er een door met toepasselijke titelplaat Een weerlegging van den aanval door Ds. De Pree te Alkmaar op den inhoud der conferenties voor niet-Katholieken door de Eerw. Paters Dominicanen te Alkmaar gehouden. Voor ieder belangstellende rijk aan interesse. Afgehaald aaii ons Bureau IO ct-, franco per post 12 ct. Ondergeteekende wenscht té ontvangen exempl. „OPPERPRIESTER OF ANTI-CHRIST?" Naam Plaats: Adres: erkenning van schuld in opgesloten zo-it liggen, waartóe hij in geen geval bereid is. Er zal op dit aanbod dus niet wor den ingegaan, maar rechtskundig ad vies worden ingewonnen. Vervolgens kwam in behandeling de aanvrage van den heer Geerling om op het terrein van hei voormalige Palais d'Eté een tentoonstelling te mogen' honden met bijbehoorende vermak.©- lij kil eden-. B. en W. stellen voor daarop af wijzend te beschikken. De heer Bramson kan zich niet begrijpen waarom. Hij vindt deze aan trekkelijkheid een belang voor de bad plaats met het oog op het vreemde lingenverkeer. Sommige gemeenten geven zelfs subsidie aan zulke ten toonstellingen. De lieer Siegers ziet ia zoa'n ten- De heer Siegers ziet in zoo'n ker mis geen tentoonstelling maar meer een plaats voor luidruchtige uitgaan ders. (Wordt vervolgd.) Zalnuusscherij. Nu het ijs uit de Mier wede is, begint men allerwege naar de zalm te vissollen met een zeer bevredigend resultaat. Zoo werden er van 17 tot en met 23 dezer in den afslag te Hardingxveld (bij Gorinchem), aangevoerd 62 stuks en verkocht it f 2 tot f 2.50 per pond. Men hoopt alerwiege dat d®e tak van vdsscberij voor velen een bestaan zal gaan oplever®». HOLLANDSCHE MAATSCHAPPIJ VAN LANDBOUW. Vrijdagmorgen vergaderde de afdeeldng Alkmaar van de Holl. Mij, van. Landbouw, onder voorzitterschap van den heer D. J, Covers. •ui de vacature-Wagenaar werd als be stuurslid gekozen dc heer T. Kostelijk. De rekening werd in n-otvang-st en uitgaaf vastgesteld op f 18914.17. Tot afgevaar digde naar de algemeene vergadering td Amstredam werd gekozen de heer Go- vers Dz„ tot idem naad de vergadering vaal Hollands Noorderkwartier 'de heer P. N, Groot. Bij de behandeling van denbeschrijvings- brief voor de algemeene vergadering be tuigde de heer E. Govers er zijn spijt over, dat bij de wetswijziging der Maatschappij niet de mogelijkheSd bestaat, dat do '1100 fd'bes tirade Jen van Noord-Holland mei elkaar vergaderen over speciale N.-Hoilandsche belangen. Spreker diende ren amendement in op artikel 21 door daarin te sproken van „de hoofdbestuurs leden in iedere provincie". De vakvereend- gingen kunen dan binnen de aatscliapplj een federatie vormen en het dagelijkseh bestuur blijft bevoegd het heele bestuur bijeen te roepen. Na bestrijding door dien voorzitter ert nedcre verdediging door den voorstelen en den heer Swaag werd het amendement zonder hoqfdehjke .stemming aangenomen. De voorzitter deelde mede, dat de Ge meenteraad heeft goedgekeurd het voor stel van B. enW., dat de gemeente in het garantiebedrag voor de grooe tentoonstel ling in September zal deelmanen vooE f 5000, terwijl zij van een eventueel meer der tekort nog de helft zal betalen tot een maximum van f 8000- B- en W. waren tol dat voorstel gekomen na overleg met het dngelijksch bestuur der afdeeling. Alléén de soc.-dem. raadsleden hadden tegen ge stemd, zij achtten de tentoonstelling alleen een boerenbelang en wilden slechts gaan tot f 5000, indien de-H. v. L, ook 50 pet, bijdroeg in het tekort. Spreker was over tuigd dat zal blijken dat zij verkeerd heb ben gezien en hoopte dat zij zich dan zul len schamen over hunne uitlatingen. Spn deelde ovrots nog mede, dat versehillen-dU landbouworganisaties reeds hunne mede werking hebben toegezegd. Na de desbetreffend^ opmerking udt d«| vergadering zei 4c voorzitter, dat het plan! beslaat de tenoonsteling op een bepaald uur te sluiten en de feestelijkheden zoo veel mogelijk in de stad te houden in over leg met de .feestcommissie. Binnenkort zal een beroep gedaan worden op de burgerjj om voor het garantiefonds te teekene». NEDERLANDSCH INTERNATIONAAL I IVflSSIECONGRESC. Utrechtsche Missieiveek. De Utreohtsche Misieweek zal worden1 gebonden van 24 Sept tot 1 Oct. 1922. Het met de Missie week samenvallend^ Ned. Internationaal! Missie-Congres wortff geopend 25 Sept. en zal duren tot 29 Sep tember. Het Uilvoeriend Comité heeft van 20 Sept.4 Oct. die beschik king weten te krij« gen over het gebouw „TivoK" met buffel en uin. Verder is nog mee te deefen, dut he( Uitvoerend Comité, dat zich met de voolN bereiding belaist, reeds stappen heeft gel- daan om te komen tot een Centraal Bq-;

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1922 | | pagina 2