Uit den Omtrek s Telegrammen van on; en araadioozen dienst. laatste nieuws, Familie-bioscoop. Burgerlijke Stand. BLOEMENDAAL. SANTPOORT. WIJK AAN ZEE EN DUIN. BEVERWIJK. HEEMSTEDE. DE SOC. CONFERENTIE TE FRANK FURT. AMSTERD&fóSCHE BEURS. Uit de Meubel-Industrie. De President Van Heel. Melkprijs verlaging. SPORT EN SPEL. BILJARTEN. HENGELEN. VOETBAL. KORFBAL. GEMENGD NIEUWS. Te Koop Gisteravond is de Familie-Bioscoop aan den Kleinen Houtweg heropend. De bekende zaal ran het St. A.gnes- patronaat is aan een exploitant ver pacht en wij willen voor de onder nemers hopen, dat het goed mag gaan. Hoewel het de bedoeling was, Za terdag 1.1. reeds te openen, kon dit, door verschillende wederwaardigheden eerst gisteravond geschieden. Er was vrij veel publiek aanwezig. Na een ietwat te lang en naar onze meening te oud „wereld-nieuws", en een. mooie natuur-opname-film, draaide een aller aardigste klucht: „Bigorno als boeren knecht", waarmede het publiek zich üiistfkend scheen te amuseeren. Na de pauze draaide als hoofdnum mer een drama in 5 acten, een Ameri kaan sche film: „Wat geld niet koo- pen kan". Er zat wel spanning in en de laanwezigen zullen er ongetwijfeld wel door geboeid zijn. In de techniek kan echter zeer zeker nog eenige verbetering aange bracht worden. Zij was gisteravond nog lang niet volmaakt. Wij twijfelen er echter niet aan. dat de directie met de beste voornemens bezield is eti zal zorgen, dat weldra alles tot in de puntjes verzorgd is. HedenaVcnd draait hetzelfde pro gramma. Getrouwd: 28 Febr., E. J. Booii en W. Michel. Geboren: 25 Febr., z. en d. van S. v. Wort-Koenekoop. 26 Febr., d. van B. Steur-v. ToL 28 Febr., d. van M. H. Baars-Unk. Overleden: 27 Febr., M. Sprengers, 44 j., M. v. Heemskerkstraat. W., 6 j., z. v. T. v. Leeuwen, Hazepaterslaan. S. J. Engelgeer, 82 j., Zuiderstraat. G. Overdam-Kroonenberg, 34 j., Nassau- laan. M. A. A. v. Orden, 41 j., Leidsche- straat. H. P. J. Haverkamp, 52 j., Kle verparkweg. De iaQlissements-aanvragc der gemeente Wormerveer. Door mr. Deenik is in opdracht van mrs. Modderman en Kuhn, te Amsterdam het faillissement der gemeente Wormer veer aangevraagd voor de schuldeischeres de N.V. Amsterdamsche Bank, welke houdster is van een aantal door de ge meente Wormerveer afgegeven promes sen, in totaal bedragende bijna 300.000, \saarvan enkele vervallen waren en vSn nonbetaling geprotesteerd. Ondanks deze faillissements-aanvrage is de gemeente in gebrek van betaling ge bleven, terwijl ook andere schulden door haar onbetaald gelaten zijn. Bovendien wijst de gebeele financieele toestand der gemeente er op, dat zij niet in staat zal zijn, haar financieele verplichtingen na te komen. Van morgen is deze aanvrage door de Haarlemsche rechtbank in raadkamer be handeld. Verschen waren de burgemees ter der gemeente, de heer D. H. Cluyse- naer, de wethouder voor volkshuisvesting, de heer Binnendijk, en twee gemeente ambtenaren, deze laatsten om zoo noodig nadere inlichtingen te geven. De beide ambtenaren woonden de zit ting bij, daar noch de Kamer, noch de burgemeester en procureur hier tegen be zwaar hadden. Nadat de faillissements-aanvrage voor gelezen was, verklaarde de burgemeester de vordering der Amsterddmsche Bank juist. Als zijn persoonlijke meening gaf hij te kennen, dat hij gaarne zien zou, dat de gemeente voorloopige surséance van betaling zou aanvragen, maar dat het college van B. en W. een andere meening was toegedaan. De wethouder gaf een vrij uitvoerig overzicht van de wijze, waarop de ge meente in geldelijke ongelegenheid was gekomen. De procureur persisteerde bij zijn ver zoek. De burgemeester meende, dat de Ka mer zeker geen prijs stelde op een tegen spraak van het door den wethouder ge leverd betoog, omdat dit buiten de zaak omging. De gemeente is 269.500 schul dig aan opgenomen kasgeld, welke som zij niet kan voldoen, terwijl met ingang van 1 April de gemeente niet in staat zal zijn haar werkloozen, werklieden, be ambten en ambtenaren uit te betalen. De burgemeester gaf als zijn gevoelen te kennen, dat hij meende op goede gron den, dat dé regeering, hetzij regelrecht, hetzij door het intermediair van de bank der Vereeniging van Nederlandsche ge meenteen de gemeente de behulpzame hand zal bieden om uit de geldelijke moeilijkheden te geraken. Door de advokaten der Amsterd. Bank werd bewilligd in een aanhouding van een week, waarna de zaak zal worden voortgezet. Witte Krui». De aid. Bloemendaal van het Witte Kruis hield Vrijdagavond hare jaarvergadering in „Van Ouds het Raadhuis" te Overveen, onder haren voor zitter, dr. J. Th. Bomwater. Na de lezing der notulen bracht de secretaris, de heer A. IJzerman, de beide jaarverslagen uit, n.l. die der afd. en van ae commissie v. Wijkverpleging. Hieraan ontleenen wij het volgende: Zuster Tollenaar heeft hare zorgen ge- Vijd aan 94 patiënten en in 't geheel 2192 bezoeken gebracht. Huis en magazijnen verkeeren in goe den staat, 134 artikelen werden in den loop van het jaar uitgeleend. Voor het Üanachaffen en herstellen van verple- jgingsmateriaal werd .1 250 besteed. Verder wordt in het verslag de arbeid van zuster Tollenaar herdacht, die 4 ja- *en lang hare groot» gaven heeft gesteld lan dienste der zieken. In het jaarverslag wordt geklaagd over bet geringe v ergaderbezoek. Het ledental fe, dank zij de onvermoeide propaganda fan zuster Tollenaar, vrijwel constant ge- UlöTTAT, ilwvell. De rekening en verantwoording van den oenningmeester wordt goedgekeurd en jij ontvangt een woord van dank van ten voorzitter voor zijn accuraat beheer. De aftredende bestuursleden, de heeren l» J Th "Bornwater, H. I,. v. Beu kom en n. IJzerman, worden herkozen, evenals de dames mevr. Bornwater-El- dering en mevr. Damalvy Molière-Gouda in de commissie voor Wijkverpleging. Ben belangrijk agendapunt is de me dedeel ing van den voorzitter omtrent de aanstaande fusie tusschen de afd. van het Witte Kruis en de Bloemendaalsehe Wijkverpleging. Vervolgens wordt het huishoudelijk re glement herzien, zoomede de instructie van de wijkverpleegster. Na de rondvraag werd daarna de ver gadering gesloten. In de mooie zaal van Hotel „Vree burg" alhier, gal de gemengde zang- vereeniging „Vox Humania" van Sant poort, j.l. Zondag een alleszins goed geslaagd concert. Mederwerking ver leenden het bekende solo mannen- kwartet „Euphonia" van Haarlem, de heer G. Drogtrop tenor, Haarlem en de heer N. Hoogerwerf, begeleiding. Voor een bijna volle zaal opende de voorzitter met eenige welgekozen woorden van welkom, waarna door het koor eenige frissche nummers wer den gezongen, waarop een luid ap plaus volgde. Hierna zong liet kwar tet een drietal nummers, eveneens stormachtig toegejuicht. De heer Drogtrop bezielde met zijn mooie tenortimbre de aanwezigen, voortreffelijk begeleid door den heer Hoogerwerf. Na de pauze genoten we weder om van eenige mooi gezongen koor werken. Het kwartet zong drie pracht- nummers en werd door het schier eindeloos applaus genoopt een toe gift te geven. Dit zelfde geschiedde na de voor dracht van 2 schitterende gezongen soli door den heer Drogtrop. Het koor sloot mooi, met het liedje „Bar carole" van George Beijerlee. 't Was een succesvolle avond. Jubileum. De heer J. A. H. Lipp- mann was Maadag 30 jaar als machinist wegwerker in dienst van den polder de Velserbroek werkzaam. Voor dien was de heer Lippmann een kleine 10 jaar in dienst bij de Noord- en Zuid-Spaamdammerpolders en bij den Zuidwijkermeerpolder en daarvoor bij de Kanaal-Maaschappij. Maandagmorgen is het bestuur van den polder de Velserbroek naar de woning van den jubilaris getogen, om hem ge luk te wenschen en om hem als blijk van erkentelijkheid voor zijn trouwe werk kracht een enveloppe met inhoud aan te bieden. ZANDVOORT. Vrijdagavond hield de R. Kath. Kies- vereeniging in café „Welgelegen", hare aangekondigde jaarvergadering. Te 8 uur opende de vice voorzitter, de heer J. L. Vinken, de vergadering en heette de wei- nig opgekomenen hartelijk welkom. Spr, betreurde de slechte opkomst, vooral wegens de belangrijkheid der' verkiezing van bestuursleden. Vooral nu bestuurs leden gekozen moeten worden, die straks de leiding in de verschillende verkiezin gen op zich moeten nemen. Wij ver trouwde, dat het volgend jaar de belang stelling grooter zijn zou. Verder vroeg spreker den steun van jongelieden, om propagandist te worden en zich straks, wanneer het bestuur hen oproept, zich hiervoor op te geven. Vervolgens las de secretaris, de heer L. Beers, de notulen, welke ongewijzigd werden goedgekeurd, Hierna werd het jaarverslag voorgelezen. Hierin werd betreurd, dat de belangstel ling bij het kiezerscorps zoo gering was De samenwerking onder het Bestuur laat niets te wenschen over. De vereeniging is met een 5-tal leden vermeerderd, het welk eigenlijk veel en veel meer moest zijn in verhouding tot het aantal katho lieken. Een woord van dank werd ge bracht voor het zeer vele goede, dat door de R.-K. Raadsleden dit jaar was gedaan, tevens aan den Z. E, Adviseur, bestuur en allen, difc steun hadden verleend. De financieele steun moet echter, met het oog op den komenden actietijd, verdub beld worden. Bij beëindiging van het ver slag werd luide geapplaudiseerd. Vervol gens deed de penningmeester verslag over den financieelen toestand. De rekening werd nagezien en in orde bevonden door de heeren A. v. d. Berg en D. Vader. Uit het verslag bleek, dat er een nadeelig saldo was. Den heer P. Zegwaard werd bij monde van den voorzitter dank ge bracht. Hij sprak er namens het bestuur zijn teleurstelling over uit, dat deze ijve rige penningmeester niet behouden kon blijven voor de kiesvereeniging. Bij de bestuurs- en andere verkiezing werden herkozen de heer C. Siegers, Me vrouw Kuinders, Mej. Versteeg-Cortie, H. Kinken en mej. Reijer, resp. als voor zitter, 2e secretaresse, commissaris, afge vaardigde en plaatsverv. afgev. Als penningmeester werd gekozen de heer D. Vader en als commissaris de heer L. v. d. Mij, Vervolgens werd het adres der groslijst breedvoerig besproken. Van de rondvraag werd geen gebruik gemaakt, waarna de voorzitter ten 10 urn: de goed geslaagde vergadering met den Chr. groet onder dankzegging sloot. Burgerl. Stand. Getrouwd: J. Holt- haus en M. A. Durge. Geboren: Christina, dochter van W. Warmenhoven en M. Schellevis. Overleden: P. Tiebosch, m., 7 mnd. De gril van den Hertog. Dat re putatie de beste reclame is, bewees Zon dagavond weer eens de groot» opkomst in de K. S. A. alhier, toen Gerard Nie- len er met zijn Haarlemsch tocxneelge- zelschap „de Gril van den Hertog" kwam opvoeren. Wij kenden dit stuk reeds uit de vele apprecieerende recensies daarom trent in verschillende grootore en klei nere Roomsche bladen geschreven. Toch hielden wij ons hart vast, wan! zooveel ctharge van humor gedurende den heelen avond zal doorgaans ook het taai ste gemoed vermoeien. Dit is eohter niet het geval gebleken. De schitterende regie, door den auteur zeiven waargenomen, houdt de hilariteit er in. Daarenboven beschikt h<* «rezelschap over de geschud* (Vervolg van pagina 3.) HET HUWELIJK VAN PRINSES MARY, LONDEN, 28 Febr. In verband met het heden plaats hebbende huwelijk van prinses Mary begonnen de menscliên zich reeds gisteravond voor middernacht in de straten te verzamelen, waar zij zich gedurende den geheelen nacht ou de rbescherming van kampeer tenten en portieken bevonden. Tegen het aanbre ken van den dag vermeerderde dit aan tal zich nog door de komst van bezoe kers, die met de eerst» treinen aan kwamen uit de voorsteden en tegen zes uur hedenmorgen waren de beste plaat sen om getuige van de plechtigheid te zijn, bezet. Vanaf dat uur kwamen steeds meer toeschouwers aan en op het tijdstip, dat de stoet het Bucking hamPalace zou verlaten, bevond zich een der grootste menigten, die Londen ooit gezien heeft, langs den weg. Ge lukkig was het weer goed. De zon scheen helder en een frissche bries hield de wolken in beweging. Het was een echte voorjaarsdag. Londen zag er zeer op gewekt uit. Bijna elk gebouw in West End was bevlagd en de toeschouwers droegen de nationale kleuren, welke zij omhoog staken toen de stoet op weg naar de Abey, passeerde. De koning werd hartelijk toegejuicht, toen hij aan het hoofd der gasten aan kwam, om getuige te zijn der plechtig heid. Allen stonden op van hun zit- nlaatsen toen koningin Alexandra, dié onmiddellijk door dë menigte werd her kend en toegejuicht, naar de Westmin ster Abey reed. De koningin-mofeder was de eerste, die van de kaninkljjke familie verscheen en binnen eenige mi nuten - na haar aankomst, kondigde een luid hoera-geroep aan, dat de koningin en prinses in aantocht waren. De bruidegom was intusschen door 'n andere deur binnen gekomen. Het en thousiasme werd steeds grooter. Einde lijk weerklonk het teelten, dat de kp- ning de bruid aankwamen. De ont vangst van de prinses door het pu bliek overtrof alle verwachtingen. Zij krachten voor heft vervullen der vier rol len, die het stuk dragen en beheer- sehen. Gerard Nielen als Hertog-boemelaar bekeerling voldoet uitstekend. Patzeld is een model-eerste van den ouden Stempel. Knak de kastelein verbaast door het gemak, waarmede hij den rol van tip- top-plattelandsch herbergier speelt. Han nes zijn knecht, gaf een spel dat vol maakt in overeenstemming was met zijn burleske grimeering. Wij hopen het gezelschap vaker in onze K. 8. A. te zien optreden. Het kan al tijd op een volle zaal rekenen. Burgert. Stand. J. Dubbelman en G. Hijnekamp. C. Veldhuis en G. C. van. der Weijde. B. L. de Winter en A. van Laar. Geboren: dochter van M. Stroovan 't Hof. zoon van T. BergPtoegsma. dochter van P. W. M. ViehoffJonck- bloedt. zoon van J. Smitde Bruin; H. SteenbeekSneelooper, zoon. Overleden: N. Dalmeijer v.v. G. van Wijngaarden, 59 jaar. M. Schook, 6 maanden. A. M. M. ter Beek, 85 jaar, ongehuwd. Zondagavond gaf de R. K. Gymnastiek- vereeniging W. I. K. haar tweede uit voering. De zaal was maar matig bezet, wat zeker jammer was, daar het een prachtavond geweest is. W. I. K., alsook haar instructeur, de heer 8. P. Uven- hoven, hebben naam gemaakt. Het was een uitgebreid programma. De „opmarsch" maakte al direct een goeden indruk. 33 leden marcheerden over het tooneel, als jonge krijgers, vol lust om te toonon wat zij kunnen. Als begin de staafoefeningen hoofdafdeeling, die op het goedverlichte tooneel een mooi ef fect maakte. Oolc de vrije ordeoefeningen der 18 adspiranten waren correct. Hoogrek hoofdafdeeling werd een waar succes. Behalve de verplichte oefeningen ook de vrije, waarbij de meeste leden den reuzenzwaai maakten, terwijl de hee ren Uvenhoven en Welters de achterwaart- sche plank maakten. Als afwisseling trad toen op Ham, die eerst een lied zong van: „Ham bij W. J. K.", benevens „Wat is het leven mooi" en „Zij die niet sla pen", waarmede hij veel bijval oogstte. Daarna „lage brug" asp. afd. waarna het duo „Westo" veel succes oogstte met „de O. W.-ers", en „"Voor de eerste maal" Na de pauze eerst „marmergroepen". Deze stelden voor den worstelwedstrijd tus schen CSarpentier en Dempsny in 8 af- deelingen. De heer H. A. Meeuwenoord zorgde voor de belichting met een elec- trische lantaarn, waardoor de groepen prachtig tot haar recht kwamen. Zeer ten gerieve van het publiek liet hij Berst op het scherm, evenals bij de bioscoop, zien Wat de standen beteekenden. Een enorm applaus brak los, na den laatsten stand, dat de spelers, maar niet minder de heer Meeuwenoord verdien de. Daaarna laagrek aspiranten, waarbij de kleinsten door den instructeur moes ten opgetild worden, maar eenmaal bo ven hun werk goed verrichten." Vervolgens werden nog door de hoofd afdeeling hooge brug en ordeoefening ge houden, en de aspiranten de staafoefe ningen. H. A. M. gaf nog eenige liederen, om. „een revue op Heemstede" het duo „Westo" onderhield de lachers terwijl als waardig slot eenige „standen" gegeven werden, zoowel van de hoofdafdeeling als die der aspiranten, waf in een woord keurig was. De Roomsohe jeugd heeft dezen avond weder eens bewezen wat zij kan, en een woord van lof is zeker hier op zfjn plaats aan den heer 8. A. Uvenhoven, die in V/t jaar van' het bestaan van W. I. K., de jongens reeds op deze hoogte nht heeft. Onder zulke leiding is zag er zeer lief en gracieus uit. De dag van heden heeft bewezen, dat zij zich populair wist te maken. 'DE UITSLUITING IN DENEMARKEN. KOPENHAGEN, 28 F«hr. Tengevolge van d» voortzetting dier uiitsi'uilüng der dokwerkers, snoeten door wenkwratigen' pogingen gedaan worden, twee stoom schepen met Deer.sou-s landbouwproducten te laden voor verzending o.p Virijdagoéh- lentdi. Heft eene schip dis voor Huil be stemd, het andere voor Londen. BERLIJN, 28 Fobr. iDe Berlijnsobe soc. pers meldt over de sil-olzd't'üiaig vain de soc. conferentie te Frabkfurlt a. M.: Hot hoog tepunt der besprekingen vormden de broe- dërlijlke vonkte ringen van de Franschen en Engefcchen afgevaardigden belieffendé het noodig zijn van het bestaan van Duitschiaaid. Paul Fori, de voorzitter dor conferentie vreesde dn zijn slotwoord, dat de werkelijke beteekenftj der bijeenikonaist in de toekomst grooter cal zijn, d>aiu nu kan worden ingezien. De Verwan s wijst er nog op, dat er gnoote geestdrift be staat -voor die in wording zijnde grooie internationale eni op heft feit, dat sinds liet congres wan 1912 voor de eerste maal het ided der -Internationale in 5 talen weer klonk. INT. HYGIËNISCHE CONFERENTIE. BERLIJN, 28 Febr. De internationale hygiënische conferentie zal op 15 Maart in het gebouw van den Ministerraad te Warschau worden geopend, DE COMMISSIE VAN HERSTEL. BERLIJN, 28 Febr. Tusschen de Duit- sche regeering en vertegenwoordigers van de commissie van herstel, onder leiding van den Belg Binkelman, werd gisteren na onderhandelingen, die ongeveer 2 we ken hebben geduurd een voorloopige overeenstemming gesloten betreffende le veringen in natura. De overeenkomst zal aan de Duitsche regeering ter goedkeu- ring worden voorgelegd. Door deze over eenkomst wordt verkregen, dat een vrij handelsverkeer tusschen belanghebben den in de plaats zal treden van den ge dwongen handel, zooals die tot nu toe plaats heeft. De vertegenwoordigers van de commissie van herstel zijn reeds naar Parijs vertrokken. Over 't algemeen neemt de Duitsche pers een afwachtende houding aan bij de beoordeeling van deze overeenkomst, in afwachting van het be kend worden der bepalingen. de toekomst aan W, I. K. Rest ons nog te melden, dat de heer Meeuwenoord voor den aanvang mooie reclame op het doek bracht voor W. I. K. o.a. het bestuur, de instructeur, bene vens kiekjes uit Heemstede en dat de gelegenheid bestaat -voor meisjes om lid van Wl I. K. te worden. Burgerlijke stand. Geboren: z. van JM. Moolenaarv.Honsehooten z. van D. KooyTempelman. Getrouwd: J. J. Blauwhof met 0. A. H. Adriaanse P. van Zeil met W. E. F. v. d. Eem F. P. A. Booms met Th. J. Botting A. J. B. Jansen met A. 0. v. d. Moij O. van Roode met H. J. Laarman J. J. de Vries met W'. iBxeeuuwer J. ,0. Mak met M. ,W. Adriaanse J. J. Koelemeij met A, H. Kol. Overleden: A. Jonker och tg. van J. Stroosman, 54 jaar. Gevond&p. vcorwefpen. Terug te bekomen bijKwak, Eindenlwutstrat 29, een tennisbal; Bureau van Politie, Raadhuisstraat, een rijwielpomp en een huissleeutel. De Beurs opende heden prijshoudend. ■Staatsfondsen. 5 pet. Nederland 86%: 6% Indië 95 7/16. Culturen. Koloniale Bank 124%; In dische Bank 98%; Vorstenlanden 151; H. V. A. 353. Industrieele waarden. Insulinde olie 5%. Oliewaarden. Koninklijke 414; Con sols 143%; Orion 32. Tabakken. Deli Mij. 255; Besoeki 56; Rotterdam Deli....; Senembak 372. Rubbers. Amsterdam Rubber 89; Deli Batavia 60%; Nederi Rubber 51; Rott. Tapanoeli 20. Scheepvaartwaarden. Ho». Am. Lijn 151%; Holl. Boot 51%; Kon. Holl. Lloyd 24%; Japanlij 98; Pakefvaart 95; Scheep vaart Unie 106; Marine 16%. Amerikaansche waarden. Hide and Leather 71%; steel 97; Smelting 40%;. Anaconda 101%; Cigar 71%; Atchison To- peka 103%; Voting Rails 22%; Denver Southern Pacific 90%; Union Pacific 142%. Uit de Mijn-Industrie. HEERLEN, 28 Februari. Door de be sturen van den Nederi. en Neutralen Mijn- werkdrsbond wordt Woensdag a.«. een meeting en demonstratie tegen de door de Directie op 1 Maart a.s. in te voeren loonsverlaging georganiseerd. Ben verte genwoordiger van het N.G.G. van het Na tionaal V. V. en het A. N. G. zal aanwezig zijn. De geruchten, dat door de Directie reeds zou zijn toegezegd de loonen tot en met December te continueeren, zijn uit de lucht gegrepen. AMSTERDAM, 28 Februari. Gisteren hebben de werkgever» en werknemers-ver- tegenwoqrdigers geconfereerd over het collectief contract.. Vojgens werkgevers moet het loon in dalende Jijn worden herzien. Daarentegen wend van werkne merszijde gewezen op het levenspeil der arbeiders, dat niet te hoog is. Bovendien wordt ontkend, dat in dit bedrijf door loonsverlaging verbetering van den toe stand kan verwachf worden. Partijen kwa men niet tot elkaar. Besloten werd, dat ieder in eigen kring zal óverwegen, of de gehouden besprekingen aanleiding geven tot het indienen van voorstellen, waarover dan a.s. Zaterdag opnieuw zal wordien ge confereerd. De in Oclober j.l. op den Zudder Pier te Hoek van Holland geworpen reddnng</boot „Pres. v. Heel", is, na op de scheepswerf de Jong te' Vlaa'rdingen hersteld te zijn, weer in dienst gesteld.- De besturen van den algem. Melkalijters- bond en de R.K. Melkslijtersvereeniglng St. Rochus te Amsterdam, hebben besloten hun leden te advisoeren, den prijs der melk zoowel in- ais verkoop, met 1 ct. per L. te verlagen, ingaande 1 Maart 1922. BILJARTBOND HAARLEM EiN OMSTR. Vereeniging 1921—D. -E. Gisteravond iliaJd! in lokaal „'Mjeeiiboeirf bovengenoemde ontmoeting pfaaits. De thuisclub mms niet bijzonder gelukkig en verloor den wedstrijd, maakte hoi totaal vain 247 tegen 391 voor D. E. S. VÏSGHW BDSTRIJD Het visohcoMegie „De Lustige Hengelaar" hiieilid Zondag haar laatstienikaisweidistrijdin dit seSaoen', tusschen Rennebroek en Hiïïe- gotn. Er werd gevdsdhit naar baars. De uitslag was: le pr. Wiigchering, 2e pr. C. Womveir, 3e pr. Bierman', 4e pr. Hee- anan, 5e pr. B. Worrwer, 6e pr. Jansen, 7e pr. G. Stoop, 8e pr. Waikes, 9e pr. Kessens, 10e pr. Steewhoven, 11e pr. Jong, 12e pr. Egidoui, 13e pr. Hijboer. Een draagmedaille (beschikbaar gesteld door v. d. Aar en J. Stoof wend na loting door C. Wouwer gewonnen. 'De voorrMer, de (heer C. Bierman, reik to de prijzen uit. DOOR VRIENDSCHAP SiAAIMGEBRACHT. Het vischcOllege ,J>oor Vriendschap saamgebradhit" orgainiiseent op a.s. Zondag 5 Maairt een visohwedstrijd, waaraan ook andere vereenngiitgen kunnen deelnemen. ADVENDO II—ANIMO. t Voor de 2e klasse N.K.B. heeft Zoudag op It kleverige Kleverlaanten-ein Adveri- do II smadelijk de verwachtingen be schaamd. 'k Dorst Zaterdag met een gerust hart te voorspellen dat Ad- vzendo won, maar 'k ben er vies naast geweest. Advendo heeft met 5—2 op haar nek (ach nee, hals klinkt vrouwelij ker), gehad. 't Was een geanimeerde wedstrijd. Beide partijen speelden een aardige, vlugge partij. Vooral tegen 't einde, toen Animo zeer in de minderheid was en Advendo er op ging zitten en enthousiast verschillende aanvallen opzette, was het toch ook voor de toeschouwers een aardige strijd. Ani mo opende de score en direct daarop werd tegen gedoelpunt. Toen de stand door Animo tot 4—1 was opgevoerd,' kwam weer een doelpunt van Ad vendo, dat zeldzame pech had. Doodgemoedereerd roldeai sommige ballen over het randje en verdwe nen luchthartig weer naast 't kantje. Jammer, Advendo'ers. Gelijk spel hadden jelui zeker verdiend. Volgen den keer beter. 'T GOOI—STORM VOGELS 1—1. Om 2 uur stellen beide partijen zich op, elk met één invaller. Bij 't Gooi missen we Opmeer, ter wij! bij Stormvogels Reuzenaar ont steekt. 't Gooi wint den toss en kiest met' den krachtigen wind mee te spelen. Daardoor zijn de gjastheeren onmid dellijk in de meerderheid, zoodat de eerste 20 minuten grootendeels op de Stormvogels-helft wordt gespeeld, af en toe onderbroken door gevaarlijke uitvallen. De IJmuidensche achterhoede speelt echter uitstekend en weet den druk te weerstaan. Keeper Terhorst retour neert eenige zeer harde schoten van Wondstra. Langzamerhand komt ook de Storm vogel-voorhoede in actie. Blinkhof Sr. schiet eens hard over. Kort daarop passeert- Scharff den keeper, schiet in het verlaten doel, doch Gorel weet nog juist bijtijds te redden. De IJmuidenaren zijn nu in de meer derheid en wanneer van Hemert in het beruchte gebied gehaakt wordt, zet Stru£ den toegestanen strafschop in een doelpunt om. Rust 0—1. Na halftime gaan de partijen gelijk op, maar 't Gooi is door zijn meer dere schutterscapaciteiten gevaarlijker. Scheidsrechter Vuyck houdt de teu gels vast in handen en treedt afdoende op tegen ruw spel. n.l. van den kant van 't Gooi. Wanneer Gorel een vrijen trap hard op doel plaatst, werkt Woudstra den bal in het net. Ondanks het protest1 van keeper Terhorst wordt dit doel punt toegekend. (1—1) 't Gooi tracht nu den voorsprong te vergrooten, hetgeen niet gelukt. Bij Stormvogels blonken Snoeks, Koster en invaller-keeper Terhórstuit. O.i. kan Stormvogels met dezen uit slag volkomen tevreden zijn. AMICITIA I—S. J. C. II, 1—3. Sedert 20 November hadden de Bloe mendalers geen thuiswedstrijd gehad: deze lange rust schijnt hun geen goed te hebben gedaan, tenminste het geheele elftal faalde, op den linkervleugel na, die den geheelen wedstrijd uitstekend spel ge leverd heeft. Amicitia trapt af, met wind tegen. S. J. C. valt dadelijk aan. Door een misverstand in de blauw-zwart ach terhoede neemt S. J. C. na tien minuten de leiding, 10. Amicitia werkt hard. doch heeft geen succes. Toch worden eenige kansen om gelijk te maken op on begrijpelijke wijze onbenut gelaten. Als de rust ingaat is het 10 voor Noordwijk. Na de rust begrijpt Amicitia, dat het ernst Is en werkt harder. Verscheidene goede schoten ketsen van af den paal in het veld; maar ook de S. J. C.-keeper le vert uitstekend werk. Eindelijk zorgt de rechts-buiten voor den gelijkmaker, 1—1. De Bloemendalers zetten er nu alles op om te winnen en begaan de groote fout om met acht man voor te spelenl Hier van profiteert 8. J. O. om nog tweemaal te doelpunten uit snelle uitvallen door middel van haar midvoor, 81. Het laat ste deel is voor de Bloemendalers, doch 1 goed verdedigen van heel S. J. C. «d veel pech belet hun te doelpunten. Eeh goal wordt wegens offside geannuleerd. Als de scheidsrechter einde aankondigt, heeft Amicitia haar eersten wedstrijd verloren. S. J. O. is een ploeg, die een mooi sa menspel laat zien en goede schutters in de voorhoede heeft. Amicitia was er na rust beter in, doch vrouwe "Fortuna was niet met hen. Het tweedi? elftal deed beter werk en klopte R. H. V. Z. 4 met 30; nu de vol gende week tegen S. D. O. 5. Hoe zal deze wedstrijd eindigen?? Zouden de Blauw-zwarte reserves het kunnen bob werken tegen bet sterke S. D. O. 5? H. B. C. V—VICTRIX I. De jonge H. B. C.'ers beginnen er zin in te krijgen. Nu moest Vixtrix het ont gelden. Vixtrix wint den toss, en kiest eerst den sterken wind in "den rug. Het werd een aardig gelijk opgaand spel, met fraaie momenten. Het spel gaat van doel tot doel, maar de verdedigingen blijven voorloopig de baas, totdat de Vixtrlx- back in het nauw gedreven, in eigen doei trapt, 10. Deze stand blijft tot rust. Na rust weder een goed gelijk opgaand spel, met H. B. C. iets gevaarlijker. Dit weet dan ook met een keihard schot den stand op 20 te brengen, zonder Vixtrix een kansje te geven. Met 20 voor H. B. C. wint de thuis club alleszins verdiend. R. K. H. V. I—H. B. C. II uitgesteld. HAARLEM—D. E. V, I Zondag ontving Haarlem D. E. V. ot het gemeentelijk speelterrein aan de Leid- schevaart. De wedstrijd had een prach tig verloop. Haarlem heeft pech gehad, ofschoon de overwinning volkomen verdiend was. D. E. V. speelde weer in de beroemde schoolspel-stijl en was ook spoediger in gespeeld dan Haarlem, dat ook natuur lijk ettelijke weken zonder werk, Ja zelfs zonder eenige oefening is geweest. Haar lem heeft dezen strijd met 5—2 verloren. MACBI—D. E. V. II. Mac.bi heeft gewonnen; netjes hoor. menschen. Zij hebben een aardige parttt gespeeld, ook al op het Kleverlaan-ter rein, waar ze ettelijke malen aan vast kleefden. Met 32 hebben ze door enthousiasme en toch goed technisch spel de bezoekert met een 32 nederlaag naar huis ge stuurd. Ik had het eigenlijk niet gedacht dat de D. E. V.-reserves zoo het lootje zouden lijden. Met 21 ging rust in. Daarna werd door beide partijen nog éénmaal gedoeld. EEN WAAKHOND. Een dame komt bij een koopman hl honden. Ik woon op een villa, een eind buiten de stad, zegt ze, en nu Zoek ik een waakhond. Die kan u bij mij krijgen. Maar het moet er geen zijn die den hee len nacht blaft. Nee, natuurlijk niet. Hij moet groot, sterk en moedig zijn, Spreekt van zelf. En zacht als een lam. Dat kan. Eiken landlooper, die bij huls wil ko men, moet hij dadelijk wegjagen. Maar hij mag natuurlijk geen vreedzaam volk lastig vallen. Nee, dat zou niet gaan. Maar als er 's nachts een inbreker komt, moet hij hem oogenblikkelijk af maken. Ja, dat volk verdient niet anders. Maar buren en goede vrienden, die onf 's avonds een bezoek komen brengen, moet hij natuurlijk vriendelijk ontvangen. Dat begrijp ik. En hij mag ook niet de menschen overvallen die 's nachts mijn man komen halen. Mijn man is namelijk dokter. Nu geloof ik dat ik weet wat mevrouw bedoelt. Mevrouw wenscht een hond, die gedachtelezer is. Maar zulke honden heb ik voor het oogenblik niet in voorraad. Ik heb er gisteren den laatste van ver kocht. EEN" VECHTPARTIJ. Een inwoner van Apeldoorn, meldt de „Crt." is Zondagavond per automobiel In vrij ernstigen toestand te Apeldoorn aan gekomen en onmiddellijk naar het zie kenhuis gebracht. De man was bij een vechtpartij in een café aldaar met een revolver bedreigd en daarna Lenige ma len in de borst en in den rechter arm gestoken. Hij trachtte per rijwiel zijn woning te bereiken, doch moest na 20 minuten gereden te hebben, deze po ging qpgeven. De man, die aan den weg lag, werd door een passeerenden automobiel opge pikt en naar Arnhem gebracht. NOG ALTIJD HET IJS. Vu -a bijna afe Noordelijke lui vuns aan de Zuiderzee wordt nog zwaar pak-ijs gerap porteerd1. Op iels Zuidelijker gelegen havens als Hoorn en Zwolle is deze week. de dienst 'hervat, niet alleen door die stoom, bootdaienisten, d'Oöh ook door enkele beurt schippers, zooats de diensten op Harder wijk en Elburg. De Lemmerboot en de Groninger Stoom boot dienst hebben Vrijdag de reis echte* oog door het Nooid-Hollaindiscli kanaal ge nomen om van Nieuwediiep uit, Harlimgen' te trachten te bereiken. Te Amsterdam van Hardingen nog geen enkele boot aan gekomen. De Enkihuizerboot die Donder dag uit Amsterdam was ver trokken heeft haar bestemming niet kunnen bereflkett eni is Hoorn bdmintengetooipen. De Zuiderzee is nu ruim een maand voor alle beurtdienisften gestremd geweest, ram 20 Jan. af. 1 schuit mest bij J. v. d. HEIDE, Glip, Heemstede

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1922 | | pagina 2