BUITENLAND. GEM. BUITENL BERICHTEN. ORDE EN ARBEID. KORFBAL. KORFBALLER. VÓÓR DE CONFERENTIE VAN GE NUA. De voorbereiding. De bijeenkomst van de deskundi gen te 'Londen zal den 13en dezer plaats hebben. Het economisch consortium. Het consortium, over welks in stelling te Cannes beslist is, voor het economisch herstel van Europa, is thans na de conferentie te Londen als geconstitueerd te beschouwen. De buitenlandsche gedelegeerden zijn naar hun landen teruggekeerd, waar zij zullen voortgaan met de nationale organisaties samen te stellen tot de commissie voor de organisatie van het consortium, welke reeds het statuut van de centrale organisatie heeft vast gesteld, gereed is. De controle op Rusland. De Iswestia beschouwt in een hoofd artikel hetfdoorJUloyd George geïn spireerde Fransche plan ten opzichte van Sowjet-Rusland. Het blad ver klaart, dat de sowjet-regeering, zoo als van zelf spreekt, eiken proeftijd beslist zal weigeren. Sowjet-Rusland staat op den bodem van de te Cannes genomen beslissingen, niet in dien zin, dat het onvoorwaardelijk met die beslissingen instemt, maar dat het die beschouwt als een basis om in onderhandeling te treden. Het spreekt vanzelf,, dat Rusland die onderhan delingen alleen zal kunnen voeren als gelijkberechtigde. De sowjet-re- geerfng zal nimmer een beperking der souvereiniteit van Rusland ten op zichte van zijn buitenlandsche of binnenlandsche politiek toelaten. De nieujye plannen, 'die door de Temps aan Lloyd George worden toegeschre ven, zijn een poging tot rechtstreek- sche inmenging in de binnenlandsche aangelegenheden van Sowjet-Rus land, in onbedekten vorm nog wel. De sowjet-regeering heeft ondubbel zinnig verklaard, dat zij deelnemen van buitenlandsch kapitaal bij het herstel van het economisch leven in Rusland zal toelaten, waarbij zij aan dit kapitaal bovendien een uitgebreid arbeidsveld en voldoende vrijheid van beweging waarborgt. Dit wil echter geenszins zeggen, dat de sow jet-regeering bereid is van zijn grond beginselen af te wijken terwille van een of andere groep van kapitalisten. Toen wij spraken over het herstel der economische en politieke betrekkin gen met andere staten, beoogden wij niet ons in de richting van het kapi talisme te begeven, "maar tot over eenstemming met andere landen te komen. Op dit standpunt staat de sowjet-regeering ook thans en zij zal er niet van af stappen. De plannen der Fransche pers zijn geheel onaan nemelijk voor Sowjet-Rusland. De Fr ansch- Russische overeenkomst. Naar de Golos Rossii uit betrouw bare bron zegt te vernemen, nemen de kansen op een Fransch-Russische overeenkomst den laatsten tijd meer concrete vormen aan. Op het Krem lin maakt dit vraagstuk op het oogen blik een punt van ernstige beraad slagingen uit. De voornaamste zorg van de Sowjet-regeering is op het oogenblik de dreigende crisis in den herfst. Te St. Petersburg en Moskou hebben onophoudelijk vergaderingen van vertegenwoordigers van verschil lende commissariaten en communis tische organisaties plaats met het doel maatregelen tot verzachting van den nood te beramen. De grootste aandacht moet worden geschonken aan de approviandeering van het roode leger. DE POLITIEKE CRISIS IN ENGE LAND. LONDEN, 4 Maart. Austen Cham berlain, de unionistische leider heeft te Oxford een belangrijke mededee- ling gedaan over de tegenwoordige betrekkingen tusschen de unionistische partij en de liberale groep van de coali tie. Hij gewaagde van het feit, dat de unionistische leiders het hun plicht ge acht hadden, grootelijks af te wijken van hun traditioneele politiek ten aan zien van Ierland. De regeling van de Iersche kwestie op liberalen grondslag was voor sommige van de oudste unionisten een grootenschok geweest. Maar zag den tijd komen, dat dit on derwerp van verschil terzijde gesteld zou zijn en hij was van meening dat unionisten die van hun leiders ver schilden, dan even trouw als ooit zou den meewerken. in den toestand gekomen en de eerste minister kon niet anders dan een golf van onrust in de unionistische partij waarnemen. Chamberlain herinnerde, dat toen Asquith aftrad, Lloyd Gsorge had aangeboden onder hetzij Bonar Law hetzij onder Balfour te dienen, maar beiden waren van meening, dat het in liet belang van het land was, dat Lloyd Georgejfeerste-minister werd. Lloyd George had toen verklaard, dat indien de unionistische leiders te eefiiger tijd mochten meenen, dat de nationale belangen beter gediend zou den worden door zijn aftreden, hij gaarne zou aftreden en dat hij buiten de regeering dan trouw en hartelijk zou samenwerken met de unionisten bij het doorzetten van de totdusver gemeenschappelijk" nagestreefde po litiek. Chamberlain vervolgdeDeze da gen heeft hij dit aanbod tegenover mij herhaald. Hij weigerde alleen mijn ant woord te aanvaarden en verzocht mij in feilen vorm, mijn collega's in het kabinet te raadplegen en hun meenin gen te verzamelen. Ik heb hen geraad pleegd en wij hebben Lloyd George eenstemmig geantwoord, dat wij meenen, dat de nationale belangen, ja, ook de belangen van onze eigen par tij, ofschoon wij ze niet stellen boven de nationale belangen niet alleen niet gediend, maar geschaad zouden worden door het aftreden van den eersten minister. Wij hebben hem ge zegd dat wij zijn leiding'in het kabinet en de regeering waardeeren, dat wij de medeweiking van zijn liberale colle ga's waardeeren en dat wij meenen, dat geen regeering volgens zuivere partij beginselen 0ns land doorde'geva- ren van den oorlog heengebracht zou hebben of ons land door de nauwelijks geringer gevaren, die volgden op de afkondiging van den vrede, met zoo weinig stoornis van de openbare orde met zoo weinig schade voor de nationa le belangen, met zoo weinig bitterheid en strijd heen had kunnen brengen als deze combinatie ons in staat gesteld heeft te doen. Cl amberlain legde verder nadruk op de overeenstemming tusschen uni onisten en liberalen over de begin selen van de binnen- en buitenland sche politiek. In eigen land, zeide hij, kwamen de unionisten op voor hand having Van de constitutioneele in stellingen, voor de verdediging van particuliere ondernemingen, en par ticuliere opvattingen tegen socia lisatie en nationalisatie van indus trieën, voor de strikte handhaving van het openbare vertrouwen bij de crediteuren van den staat. Tegenover het buitenland had men een duidelijke politieke, namelijk be vestiging Van de waarborgen voor den vrede door een bondgenootschap, met Frankrijk en België tegen een niet uitgelokten aanval. De bladen melden, dat de verze keringen, waarvan Chamberlain sprak, reeds door de unionistische leiders aan den eerte-minister waren gegeven en zij zéggen verder, dat er morgen op het buitenverblijf van den eerste- minister tusschen hem, Chamberlain en andere unionistische ministers een belangrijke samenspreking gehouden wordt. In een rede te Lougnoorough lieeft Churchill gezegd, dat er een hevige politieke strijd voor den boeg lag. Hij hoopte, dat die „aan onze zijde" zou worden uitgevochten naar een weloverwogen plan, onder behendige leiders over een goed georganiseerd, gecombineerd leger. De groote strijd van de toekomst zal gaan tegen het groeiende gevaar van het communis me. Vereenigd zullen wij stand kunnen houden, verdeeld zullen wij moeten bezwijken. Ik voorzie een dag, dat de coalitie een permanente nationale partij zal worden. UIT DE DUITSCHE BEGROO- TINGSCOMMISSIE. In de centrale commissie van den Duitschen rijksdag is de begrooting van de rijksweer behandeld. De mi nister van verdediging kondigde een wetsontwerp aan nopens het dragen van uniformen door gewezen officie ren. Bij de behandeling van de marine- begrooting klaagden verschillende sprekers over de anti-republikeinsche opvattingen van de marineofficieren.r Minister "Gessier zeide, dat de exces seri voornamelijk te wijten zijn aan het feit, dat marineofficieren thans bitter weinig te doen hebben. Niette min zullen degenen, die zich aan plichtsverzuim schuldig maken wor den gestraft. De commissie besloot nog, in de toekomst den spreektijd op 10 minuten re bepalen daar anders de behandeling der begrooting te lang zou duren. In de belastingcommissie van den rijksdag hebben de democraten voor gesteld de belasting op advertenties te doen verdwijnen. Hun voorstel werd echter verworpen. De belasting blijft bestaan. Voor de eerste 200,000 mark, die voor advertenties worden ontvangen moet 1 pet. belasting wor den betaald, voor iedere verdere 200,000 mark telkens y2 pet. meer tot een totaal van 4 pet. DE DUITSCHE BELASTINGPLAN NEN. Het seniorenconvent van den Rijks dag heeft besloten de belasting-ont werpen en het daarmee verbonden vergelijk omtrent de gedwongen lee ning in ochtend- en middag-vergade ringen vóór Woensdag a.s. te be handelen. De Rijksdag komt dan Donderdag bijeen. Men hoopt alle ontwerpen snél te kunnen afdoen. Tegen het einde der Rijksdagzitting van Zaterdag ontspon zich een debat over de vraag of de volgende week de belastingontwerpen aan de orde zul len komen. De rijkskanselier betoogde dat een afdoening der ontwerpen om redenen van binnen- en buitenland sche politiek dringend noodig is. „De volgende week moeten wij in elk ge val weten waaraan wij toe zijn wij moeten het buitenland bewijzen dat wijder allen prijs op stellen, de noodige middelen beschikbaar te stellen." De Rijksdag heeft daarop besloten aan den wenscii van den rijkskanselier te voldoen en Donderdag a.s. met de behandeling der belastingontwerpen te beginnen. IERLAND. Het Iersche postpersoneel heeft met ingang van middernacht de sta king afgekondigd. DE VALSCHE NEDERLANDSCHE BANKBILJETTEN. Men schrijft uit München aan het Hbld. dat Greter, de Duitscher, die gearresteerd werd, verdacht van het namaken van Nederlandsche bankbil jetten van 200 gulden, aldus te werk is gegaan In December vertelde een heer, die zich sierteekenaar Karl Mi chel noemde, verschillenden cliché-fa brikanten in München, dat hem door de Nederlandsche Bank was opgedra gen een nieuw bankbiljet te ontwer pen. En daarom moest hij van het meegebrachte gedeelte van het ent- werp een cliché hebben. De firma's in München, die op een goede bestel ling uit Naderland hoopten, voerden de opdracht onmiddellijk uit. Later bleek dat de teekeningen niets anders waren dan vergrootingen van gedeel ten van een 200 gulden biljet. De clichés, die Karl Michel bij Verschil lende firma's bestelde, zette hij in el kaar en daarmee drukte hij zijn valsche biljetten. Niettegenstaande alle cliché-fa brikanten een duidelijke persoonsbe schrijving van Karl Michel konden geven, gelukt? het toch niet den man op het spoor te komen. Doch een onvoorzientige opmerking Iiet| hem erin li :gen.fHij had een Van deze fa brikanten verteld, dat hij |n opdracht van een vreemde regeering bij een bekende Berüjnsche firma zijn bemid deling had verleend voor het maken van vreemde postzegels. Uit een on derzoek bij deze bleek, dat dit juist was en dat de bemiddelaar Oreter heette, architect te Aufhausen in Wur- temberg. De beschrijving vat) dezen man klopte met die van aeti' ellon ébê- steller in München; Een commissie van deskundigen, welke een onderzoek'' Hééft iijgestelcl naar de goudmijnen in den Oeral en Siberjë, heeft den Hoogen Raad van Volksverzorging gerapporteerd, dat zij een onderzoek heeft ingesteld naar 21 mijnen overal vond zij da mijnen verlaten, de machines gebro- ken of ontredderd, den technische» inventaris gestolen. In deniet al te vet' afgelegen mijnen zoekt de bevolking der nabijgelegen dorpen op eigen gele genheid naar goud. Voor een onmiddel lijk herstel, al was het slechts van de helft der geïnspecteerde mijnen, is hei! noodig tijdig machines en instrumen ten in het buitenland aan te koopen, waarmee, wanneer die aankoop op be scheiden schaal geschiedt, toch onge veer 12 millioen gouden roebel ge moeid zal zijn. Wanneer in April dj machines en instrumenten konden aankomen, zou over een half jaar d< geregelde arbeid in de mijnen een aan vang kunnen nemen. De Duitsche Rijksdag heeft au huurwet goedgekeurd, die de huis eigenaren in staat stelt de huurprijzen dermate te verhoogen dat hun in huizen belegd kapitaal een redelijke rente afwerpt. Tevens verplicht de wet de eigenaren een zeker bedrag voor herstellingen en onderhoud U reserveeren, zulks om te voorkomen, dat de huizen vervallen. Bij de behandeling der begroo.ting van het Duitsche ministerie van we deropbouw heeft staatssecretarus Mül- ler in den Rijksdag medegedeeld dat de Fransche regeering het Duitsche aanbod tot levering van 20.000 houten huizen voor het verwoeste gebied in Noord-Frankrijk heeft afgeslagen. Zij heeft slechts 76 houten huizen op proef besteld. Niettemin zal de Duit sche regeering'ook'in de toekomst het noodige materieel en de arbeids- krachten voor den wederopbouw tef beschikking blijven stellen. Volgens de Rote Fahne heef Weismann, dé Pruisische staatsconu missaris van orde en veiligheid, op dracht gegeven de telefonische ge sprekken, die 't centraal bureau der communistische partij en de redactie der Rote Fahne voert, af te luisteren en er verslag van te maken. De ambte naren, met dit werk belast, moeten om het uur worden afgelost. De Frankf. Ztg. noemt een derge lijke opdracht, indien ze werkelijk is gegeven, in strijd met de grondwet, Intusschen maakt de staatscommis- saris reeds bekend dat men hier met een grove vervalsching te doen heeft, waarvoor hij de Rote Fahne zal ver volgen. Volgens net rijksdepartemenj voor de statistiek in het [indexcijfer* voor levensonderhoud in Duitschland voor verwarming, verlichting en wo ning van Januari tot Februari van 1640 tot 1989, dus 21 procent, geste-1 gen. Het jaarbeursgebouw te Keulen, waarvoor de gemeenteraad de gelden heeft toegestaan, zal 47.000 Ma. ten toonstellingsruimte hebben. De eerst# jaarbeurs zal er in het voorjaar van 1923 worden gehouden. In tegenwoordigheid van de no tabelen van Longwyfis de eerste steen gelegd van 't eerste huis dat zal wor den herbouwd. De hoog gelegen wijk, waarin dit nieuwe huis ligt, is in Au gustus 1914 geheel verwoest De Times maakt bekend dat haar prijs van Maandag af van drie stuivers op anderhalven stuiver ver laagd wordt. Zij verwacht ervan „dat de groote vraag, die er altijd naar het blad is geweest in'groote politieke episoden nog toe zal nemen gedurende de aanstaande algemeene verkiezing." Bij' haar oprichting in 1785 kostte de Times drie stuivers. Het duurst was zij van 18151836, namelijk 7 stuivers, daarna daalde de prijs tot 5 stuivers, vervolgens in 1855 tot 4, in 1861 tot 3, in 1913 tot 2 en in 1914 zelfs tot 1 stuiver, om vervolgens in den oorlog weer te stijgen tot 1 y2, 2 en ten slotte.(in 1918 tot 3 stuiversT Maarschalk Joffre heeft den eer sten steen gelegd van het station voor draadlooze telegrafie te Saigon. Het station wordt even sterk als dat Van Croix d'Hins, bij Bordeaux, dat voor het ogenblik het sterkste ter we reld is. De antennes zullen een lengte beslaan van 12 oo M. bij een breedte van 400 Men gespannen worden tusschen 8 masten van 250 M. hoogte. De machines, die van de nieuwste vinding zijn, brengen wisselstroom van hooge spanning voort (500 K. W.) De geheele inrichting is van Fransch makelij. Er komt te Saigon ook een ontvangstation. Een escorte van!30 iniandsche ruiters, onder bevel van twee officie ren en een adjudant-onderofficier, is in een hinderlaag gevallen van de op standige stam der Benichaï, op de grens van de Fransche en de Spaan- sche zone. Zij zijn allen gesneuveld, doch een officier heeft voor zijn sterven nog rapport kunnen uitbrengen. Na een bespreking van vijf uur tusschen Vertegenwoordigers van de reeders en^de zeelleden is dejstaklng te Honköng vóörloopig bijgelegd. De zee- Heden zullen Woensdag het werk her- Vatten. gladde veld deed veel afbreuk ain het -pelvooral H.E.O. voelde er zich niet erg op thuis. Verdiend won BI. Wit iuet 31. Het H.E.C.-elftal zag er al dus uit: v. d. Mölen Brans Adeliak v. Houten Verwev Wegerif .Werker Daniels Eeydon Bendien T. Engel V.V.A. II—HAARLEM II 2—1. \Veer een nederlaag voor de rood- broeken, waarmee de kans op degra datie aardig wat grooiter geworden, is. Het wordt hoog tijd, dat er een paar puntjes in de wacht gesleept wor den. anders vreezen wij het ergste. Over den wedstrijd zelve kunnen we kort zijn. De sterkte van beide partijen was niet te beoordeelen, daar de van doel tot doel staande wind be hoorlijk voetbal onmogelijk maakte. Haarlem, dat het eerst van den storm en regen het voordeel heeft, was voor rust niet van het V.V.A.-doel weg te slaan. Door slecht schieten bleven doelpunten echter uit. Wel ko gelde Bergman eenige malen schitte rend in, maar keeper Blaauw toonde zijn eerste klas capaciteiten, zoodat de rust met 0—0 inging. Direct na de pauze tornt de rood- broeken-voorhocde tegen den regen op en scoort door toedoen van Bergman. Dan is het met Haarlem gedaan en ofschoon de verdediging menige aan val afslaat, kan zij niet verhinderen, dat de onsympathiek spelende Y.V.A.- ers 2 maal op gelukkige wijze doel punten. Einde 21 in 't voordcel van, V.V.A. SCHOTEN— H. E. C„ 1- De blauwwitte Haarlemmers mogen van geluk spreken dat zij zich voor rust 'n nuttigen 20 voorsprong hadden weten te verschaffen. In de tweede helft althans was Schoten iu hoofdzaak aan het woord. Jammer over het algemeen was dat er zoo'n vijandige stemming heerschte, wel ke al vrij spoedig ook op het publiek oversloeg. Er is tamelijk veel publiek aanwezig, dat 't werkelijk alleronaangenaamste weer jgetrotseerd had, om getuige van den strijd te zijn. De H. P. C.'ers zijn op Tancrelle na volledig. Hiervoor viel Bijvoet in, die weder een keurigen wedstrijd gespeeld aeeft. H. E. C. won den toss, zoodat Schoten aftrapt. Al vrij spoedig weet H. E. 0. de leiding te nemen door toedoen van Mizérus, die den Schoter doelverdediger geen 'schijn van kans gaf, 1Q. Geenszins ontmoedigd werkt Schoten enthousiast verder en weet eenige cor ners op het H.E.O.-doel te bewerken welke geen resultaat hebben. Veel samenspel wordt er n'.et vertoond. Het geheel ontaardde ia een wild heen en weer getrap. Een der Sohoten-achterspelers ging mich op een gegeven oogenblik wat te buiten, waarbij hij het vooral op Bouvy gemunt scheen te hebben. Zeer terecht ga fde scheidsrechter genoemden Schote naar een waarschuwing, al moeten wjj «enigszins toegeven dat het spel van Bouvy nu ook niet al te sympathiek was. Nog voor rust wist Bouvy H. E. O.'s leiding te vergrooten, na goed spel van denl inkservleugel der Haarlemmers, 2-0. Met dezen stand breekt rust aan. Gelukkig werd vrij spoedig weder be gonnen. Er heerschte inmiddels onder het publ'ek een eenigszins vij mdige stem ming. Ook tusschen de spelers onderling ging het wat scherp toe. Schoten speelde nu na rust beter dan tevoren. De H. E. 0.- achterhoede kreeg dan ook volop werk. Eens meenden wij Schoten te hebben zien doelpunten. Ook de scheidsrechter wees naar het midden. Doch de bal bleek toch naast te zijn gegaan. De aanvallen der Schotenaren bleven talrijker dan die van H. F. 0. Bij een rdezer had Schoten succes en met een fraai schot wist de middenvoor der Scho tenaren den stand op 21 te brengen. Het spel werd zeer spannend, en ver plaatste zich vrij snel. Op schitterende wijze wist de dodyei-dedige.- van Schoten eenige schoten uit z'n doel te stompen, terwijl aan den anderen kant eens Ker vel nog juist wist te redden. Inmiddels werden er heel wat vrije trappen aan beide zijden toegekend we gens te ruw spel. Over het geheel ge nomen was Schoten nu iets sterker. B», H. E. O.-achterhosde hield echter kra-s ni gstand. Even voor tijd een vinnige schermutseling voor het H.E.O.-doel, waar „hands" van een der Schotenaren een einde aan maakte. Geen der par tijen wist meer te doelpunten, zoodat ten slotte H. E. C. met 21 overwon. De wedstrijd zelve was meer spannend dan fraai. Aan beide zijden bleek wel dat wat den aanval betrof „schieten" het zwakke punt was. Met dat al heeft H. E. C., mede door ie nederlaag van Hollandia, steviger dan oit de eerste plaats in hare afdeeling ingenomen. -BS H.E.C. viel de center- 'lalf en beide backs, bij Schoten de doel- rerdediger het meest op. EDO—HOLLANDIA 5—2. Eindelijk de eerste Edo-overwinning en verdiend, niet minder dan vijf maal werd de Hollaadia-keeper gepasseerd, 't Zat bepaald in den jubileumslag. Als duivels hebben zij gespeeld er moest gewonnen worden en er werd gewonnen. Bij Edo waren allen goed, vooral de backs, de keeper Potly en van Woningen speelden subliem. Bij Hollandia was het de links- 1 u-ton Ereera welke niet alleen schitte rend speelt, maar ook over een schot csshikt. Als scheidsrechter Dr. de Leeuw beginnen fluit is Hollandia direct in den aanval, ondanks dat Hollandia den wind tegen heeft en nauwelijks is er zes minuten gespeeld ais als Ereere de Kief- te geen kans gooft. Niet ontmoedigd trapt Edo af en en kele minuten daarna heeft Steffers door massief spel de partijen op gelijken vost gebracht. Weer gaat Edo, geholpen door den wind ten aanval. Hollandia doet wan hopige pogingen het spel te verplaat sen, dooh te vergeefs, telkens komt de rcod-zwarte aanval terug uitstekend ge voed door de middenlinie.. Dan begaat een Hollandia-back een overtreding bin nen het beruchte gebied. Sparrenboom maakt geen fout en Edo heeft de lei ding, welke voor rust vergroot wordt door Steffers welke door zijn stevig inloopen de verdediging der tegenpartij niet op adem liet komen. Als weer begonnen wordt, is men er nog niet gerust op, Hollandia krijgt thans de wind mee en bestookt heftig het Edo- doel. De rood-zwarten verdedigen uit stekend en maken zich langzaam uit de insluiting van Hollandia los. In prachtig combinatiespeln aderen zij het doel der tegenpartij, telkens komen zij terug tot een Hollandia-speler den bal wegslaat waardoor Sparrenboom gelegenheid krijgt den stand op 41 te brengen. Hollandia geeft het niet op en enkele malen ontsnapt het Ede-doel ternauwer nood aan een doorboring. Hier valt voor al het eigenaardig s.pel van Booré op, welke den bal soms tot in de voorhoede bracht en als hem de bal werd afgeno men als een foxterrier aan zijn tegen stander hing, om den bal weer te krij gen! Met 41 is Edo nog niet tevreden en Jacobs weet den stand op 51 te brengen. Dan komt het voor Hollandia zoo zeer verdiende punt, natuurlijk weer door Ereer. Hiermee komt het einde en heeft Edo twee kostbare punten binnen. Edo kwam met het volgende elftal binnen de lij nen: De Kiefte Sparrebocan Boeree S. v. d. Laan v. Woningen Perukel Hartman Tanes Steffers Perukel Jacobs. Doord eze overwinning is H.F.O. vrij wel in veilige haven en zal de Good Old het volgend seizoen wel weer in den overgang verschijnen. BLOEMENDAAL—WILH. VOORUIT 2-0. Deze niet bijzonder fraaie ontmoe ting eindigde in een verdiende 2—0 overwinning voor de thuisclub. De sterke wind en regen staan dwars over het veld, dat het vele water ge lukkig makkelijk kan verdragen. Over 't geheel genomen is Bloemem- daal voor half-time in de meerder heid, doch hoewel het Amsterdamsehe doel enkele malen ternauwernood aan eeu doorboring ontkomt, wordt er niet gescoord. De enkele Wilhelmina-aan- vallen, welke vrij doortastend worden uitgevoerd, worden soms met moeite afgeslagen. Toch blijven ook van dien kant doelpunten uit. Rust komt met een blanco stand. Na half-time behouden de witten het beste deel van het spel. Parson bscoort na een kwartier spelen van enkele meters afstand. Een goede kans om gelijk te maken, wordt door Wil- helmina's linksbuiten niet ben.ut.Wecr is het daarna Parson, die met een wel houdbaar schot, waarbij de gladde bal den keeper- blijkbaar verrustte, er 2— 0 van maakt. Veel bijzonders gebeurt er dan niet meer en ieder is blij wanneer de heer Faase het einde aankondigt en de natte voetbalplunje voor een droog pak kunnen plaats maken, HELDER—H. S. V. 3-0. H. S. V. trok met 10 man naar den Helder, waaronder verschillende invallers. Niettegenstaande het zeer slechte weer, wordt besloten te spelen. Helder trapt met den wind af en binnen enkele minu ten weet Helder uit een blunder van den scheidsrechter te doelpunten. Niet ont moedigd spelen de H. S. V.-ers door en ondernemen verschillende aanvallen. Hel der blijft met het wind-voordeel sterker en weet even voor rust den stand op te voeren tot 30. Na rust. krijgt H. S. V. het voordeel van den wind, doch de H. S. V.-ers blijken uitgespeeld te zijn, want binnen niet al te langen tijd moeten 2 spelers het veld verlaten wegens het barre weer. Met 8 man weet H. S. V. stand te houden en met 30 moeten zij de reis naar Haar lem aanvaarden. E. D. O. Ill—V. V. H„ 2-3. Voor den aanvang van dezen wedstrijd •had V. V. H. de attentie aan Edo •een krans te overhandigen voor het 25- jarig bestaan. Daarna had de wedstrijd plaats, welke eindigde in een 32 over winning voor V. V. H. POLITIE VOETBAL. Op hoi U. V. V.-terrein (te U'tredht, heeft het de Hawrlemsohe Politie, na verleniging gelijk gespeeld (00) tegen! idle Uitxedlnt- sdhe. Bij loting won Utrecht een uitge loofde medaille. Vooraf was den Utreohtsöhe Ivoofdcam- «néssarde, den heer Sohuiieanaker, het diploma voor het eere-ilfiidmaatsehap aan geboden door Haarlem. Westelijke le Klasse. A Amsterdam: D. E. V.Haarlem 41 D. E. D.Hercules 24 B Botterdam: VeloxH. B. S. 61 O. S. C. R.Viitesse (H.) 7—2 Dordlrechlt: DeetosRozenburg 40 C Amsterdam: ReadyD. V. V. 32 Westelijke 2e Klasse. B Haarlem: Haarlem II-Hercules II 50* Reglementair. 't Weer heeft al weer leelijk parten! gespeeld aan de Haarlemsche korfbal lers. 't Wordt buiten de natuurlijke don kerte, den zwarten wolkenhemel op Zon dagavond, heel grijsgrauw voor de Haar lemmers. Advendo heeft al wfeer, ik ge loof al den derden keer Excelsior af Race ten telegrafeeren, om het afgekeurde gemeentelijke speelterrein. Ook de meeste wedstrijden voor den Haarlemsclien Korfbalbond zijn uitgesteld, terwijl Haarlem II zeer waarschijnlijk re glementair dus met 50 van Hercules II gewonnen heeft, omdat deze reserves op zich hebben laten wachten. Van de matches voor den Haarlemschen Korfbalbond weet ik de volgende uit slagen: A. J. I heeft dezen keer van Ad vendo III met 30 gewonnen, evengoed een aaardige prestatie wan de zwart- wittjes. Haarlem IVMaebi II zal door niet opkomen van de laatste wel met 50 gewonnen worden door Haarlem, Adven do was werkloos. (Wit) D. E. V.—HAARLEM. Haarlem heeft in Amsterdam een zeer goeden wedstrijd gestreden tegen D. E. V. en slechts met 41 verloren, zekerlijk (1800 in jaarstijd) heel goed in acht ge nomen dat D. E. V. zeer kort geleden heel ernstig streefde om de kampioens- lauweren te verdienen. Aan het vak vliegenOuweland heeft Haarlem weer een geduchtsn kluif gehad. Onder goede leiding van Ab Vos, stelde zich Haarlem en D. E. V. (D. E. V. zoo goed als op) compleet op. 't Was in het begin vooral merkbaar, dat Haarlem de mindere was. Vrij spoedig was het 10 voor D. E. V. 't wilde voor D. E. V. voor rust nog al gelukken, desondanks maakte Han Kettman gelijk met een heel mooi schot. Trouwens deze speler heeft een zeer goeden wedstrijd gespeeld, evenals do andere jonge Haarlemmer speler Roofc- selaar. Door een mank been van Schmitz kon zijn vak zich niet voldoend© ontwikke len. Met rust had D. E. V. den stand reeds op 31 weten te brengen. Daarna was er een groote inzinking bij D. E. V. De Haarlem verdediging was op dreef, waartegen de slechte aan val geen kans meer had. 't Was ver velend dat Haarlem toen zoo'n poch had. Bij halve dozijntjes vlogen de schoten van Wulfhorst tegen den mand, waarvan de helft ongeveer rand- en binnenzijde van den korf teisterden. Toch vergrrrootte D. E. V. nog den voorsprong en bracht den stand dus op 4—1. Haarlem bleef goed doorspelen en kon niet helpen dat „tijd" gefloten werd toen niet meer gescoord was. Ik vind het toch een goede prestatie. Het terrein aan don Parkschouwburg was goed bespeelbaar. Het heeft bijna niet geregend. De inter-ministerieele commissie van deskundigen, die het Fransche technische program van de conferen tie te Genua moet voorbereiden, heeft Vrijoag aan het departement van buitenlandsche zaken te Parijs ver gaderd ter behandeling van het al- gemeene rapport, waarin de arbeid der- vier sub-commissies is neergelegd. De commissie is den 15en Februari onder voorzitterschap van Seydoux voor het eerst bijeengekomen. Met het op de been helpen van Rusland hebben de deskundigen zich in de eerste plaats bezig gehouden. Zij zijn van oordeel, dat, vóór er van een her vatting van normale betrekkingen met Rusland sprake kan zijn, ge poogd moet worden het, voor zoover landbouw en industrie betreft, te doen herleven, te beginnen met de streken, die te water betrekkelijk gemakkelijk bereikbaar zijn. Zoo de streek van Archangel en die van St. Petersburg, waar men reeds bezig is Fransch-Engelsch-Duitsche onder nemingen op te zetten voor de ex ploitatie van bosschen. Ook de Zui delijke provincies kunnen in aanmer king komen voor den uitvoer van hout en 'petroleum. Wat het overige Rusland betreft, het is vergeefs te hopen, dat dat vooreerst iets zou kunnen opleveren. Er is niettemin een storende facto- i - '3 sg') WERK HERVAT. De kartonfabriek „Reiderland" t9 Winschoten,* heeft Donderdag met 160 arbeiders het werk hervat.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1922 | | pagina 6