;bTmèmint-TabJëttéHj gjsmetti ASSENDEI .FT. WIJKEROOG. SASSENHEIM. VELSEN. IJMUIDEN. LISSE. gemeenteraad. vernietigen de bacteriën van I verkoudheid, Influenza, angina, roodvonk eni., Ih R|Qnd en keel en beschenken De VOOBZll TE li zegt dat toe, al hoewel bij meent dat het niet noodig zal zijn Voor deze verordening. Uit de an- Idere besprekingen diepen wij nog op, dat, naar aanleiding van een ingeko men rapport, de heer Warmerdam o.m. mededeelt dat, in tegenstelling met den toestand van een jaar geleden, er voel waardeering is voor het werk van den jh.eer Suikerland in verband met zijn werk voor de arbeidsbemiddeling. Kostelooze inenting. Op Woensdag 3 Maart, van 11 tot 12 uur, is er ge legenheid tot- kostelooze inenting en ierinenting in 't lokaal van 't Huis Assumburg. Wij achten het niet ondien stig onze lezers aan bovenstaande te herinneren. Witte Krui». De bestuurscrisis in Je afdeeling van bet W. K. is opge lost. Inplaats van den heer Boevé zal ie Eere-Voorz., de heer K. Oz. de Boer, voorloopig het voorzitterschap -waar nemen als secretaris zal fungeeren de heer D. Noë en ak penningm. de heer 0. A. J. Bergtpld. Yleeschkeuringswet. Onze gemeente heeft met de overige Zaansche gemeen ten een gemeenschappelijke regeling ge troffen wat betreft d9 vleeschkeuripgs- dienst. Zaandam en Wormerveer sullen dan worden de centrum-gemeenten, waar in dan een slachtplaats zal komen voor noodslachtingen enz., een laboratorium en een winkel voor den verkoop van het goedgekeurde vleesch in het klein. Et zal een commissie van toezicht zijn op den gemeenscbappelijken keurings dienst, in welke commissie van iedere temeente een lid van het college van B. en W. zal zitting nemen. Nationale Müitie. Voor de lichting der Nationale Militie 1923 zijn voor Assendelft ingeschreven 44 personen. Binnen enkele weken zal de keuring plaats hebben. Kamerverkiezing. Onze plaatsgenoot do heer M. Sikkes, tevens S.D.-raadslid komt voor op socialistische groslijst vcor de Tweede Kamer-verkiezingenge noemde heer fungeert als landbouw-ver- tegenwoordiger; zijn plaats op de lijst is nog niet vastgesteld. Boerenleenbank. De zaak van op richting eener boerenleenbank in het Zuid Einde is berecht. Er zijn 21 per sonen als lid toegetreden, het entree geld werd bepaald op f 1 per lid. Als bestuursleden werden gekozen de heeren M. Sikkes, G-. Jongeians, D. Klevne Gzn., KI. de Boer Wzn. en T. van den Berg. De heer M. Sikkes werd tot Di recteur-voorzitter en de heer E. v. d. Berg tot secretaris gekozen. De heer P. M. N Kwantes kon voor deze zaak tijd vrij maken cm de betrekking van kassier waar te nemen. Tot leden van den Baad van Toezicht werden gekozen de heeren K. Aafjes Wzn., J. Aafjes Ozn.j P. Ij. Metz, B. Kleijn Gzn. en J. Moqij, Grasver pachting. De verhuring vap landerijen, dijken en bermen van den polder Assendelft, heeft voor 1922 op gebracht de somma van f 5669.50in 1921 was de opbrengst f5750; geen noemenswaardig verschil en de ve. huring van dijken en bermen van den polder Buitenhuizen heeft voor dit jaar f 521 opgebracht; verleden jaar was de totale opbrengst f 846. Hier bij de huurders dus minder durf. R.K. Kiesvereeniging. De R.K. Kies- vereeijiging „Recht en Plicht" hield Zon dagavond haar jaarvergadering. De voorzitter, de heer Castien, heette de aanwezigen weikom en betreurde de ge ringe opkomst De notulen werden zon der aanmerking goedgekeurd. Volgens het jaarverslag van den secre taris telt de vereeniging thans 426 leden. Het jaarverslag van den penningmeester •loot met een batig saldo van 185.05. De voorzitter dankt bejde functionaris sen voor ihet werk dat zij voor dé vereeni ging verricht hebben. De heeren C. Schel vis en C. Duineveld, worden verzocht, om de boeken van den penningmeester na te zien. Dan volgden de verslagen van de verga dering der Kamercentrale Haarlem, van de Centrale Kiesvereeniging Velsen en van de vergadering van de Kamer van Koop handel. De heer Jac. Zuurbier werd als bestuurs lid herkozen, terwijl als nieuwe bestuurs leden gekozen werden de heer P. C. Waar- dijk en mej. Scbolten. Aan den heer S. v. Son, die als bestuurs lid niet herkozen werd, wijdde de voorzit ter woorden van waardeering. Dan deelde de voorzitter mede dat twee propagandavergaderiDgen zullen georgani seerd worden, doch hiermede zal worden gewacht, tot we wat nader bij de verkie zing zijn. Dit uit financieel oogpunt. Voorts is het plan om op deze vergade ringen den eenen keer een spreker en de andere maal een spreekster uit te noodi- gen. Bij de rondvraag kwam ter sprake be zuiniging van gemeentelijke financiën. Aangedrongen werd, echter, om niet die zuinigheid in toepassing te brengen, die de wijsheid bedriegt De voorzitter dankte allen voör hun op komst en medewerking en sloot de verga dering met den christeliiken groet. Koninginnedag. Nu met zekerheid gezegd kan worden dat de neutrale ver eeniging „Kindervreugd" een roemloozen dood is beschoren, worden op Donderdag 9 Maart, 's avonds om 7 uur, alle besturen van de R.K Vereenigingen opgeroepen ter Vergadering in het R. K. Vereenigingsge- bouw te Wijkeroog. Getracht zal worden een vereeniging ^Koninginnedag" op te richten. Moge deze poging slagen. Sociale cursus. De sociale cursus wordt a.s. Donderdagvondi gehouden dus 9 Maart des avonds 7.30 uur in de R. K. Jongensschool. Onderwerpen: Godsdienst leer. Maatschappijleer en Volkshuishoud kunde. Leider: De Weleerw. Heer P. M. .Verhoofdstad, BurcQctl. Stand. Geboren: Petronella Theodora, dochter van Th. EIberse en A. Groenen. Jan, zoon van P. Ie Grand en E. Groot. Maria Maartje, dochter van D. Knetsch en P. Blankert. Cornelia Gerarda, dochter van H. Zeestraten en M. G. J. Wouters. Overleden: Clasina Molenaar, 6 mnd., d. v. J. Molenaar en G. H. Welling. Vertrokken naar elders: Mej. A. J. v. d. Schuier, van Kerkelaan 10, naar Oegst- geest; H. Kattenberg, van Rijksstraatweg 1, naar Noordwijk. Mej. E. J. M. van Rei- sen en mej. A. M. A. van Reisen, van Hoofdstraat 229 naar Monster. Hanzebank. In het pand Hoofdstraat 135 naast filiaal van Werkhoven wordt een kantoor der Hanzebank gevestigd. Hevig verzet. Zekere J. B., alhier heeft he* verschillenden menschen en de politie nog al lastig gemaakt. In dronkenschap heeft hij huisvrede breuk gepleegd en toen men politie-as- sistentie inriep, pleegde bij hevig ver zet en kon met groote moeite worden ge arresteerd. Hij schijnt ook met een mes gedreigd t e hebben. Gisteren is hij voor den commissaris geleid, om gehoord te worden. Collecteeren. De commissarin var politie raadt de ingezetenen aan, nu er zooveel gecollecteerd wordt, alleen te ge ven aan personen, die van een door Bur gemeester en Wethouders geteekende lijst of toestemming zijn voorzien. Oranje-Vereeniging. Vrijdag 1.1. ver gaderde voor de eerste maal in 1922 „de 0 ran je vereen igi n gin het Gebouw van Qhristelijke belangen, onder voorzitter schap van den heer Slikkeveer Jr. die de aanwezigen van harte welkom heette. De opkomst was bevredigend, n'ettegen- 6taande had de zaal vol moeten wezen. Immers deze vereeniging welke ten doel heeft om op den verjaardag onzer Konin gin 31 Augustus, een feestdag te maken voor jong en oud, moet bij vele inge zetenen nog meer bekendheid krijgen dan tot nu toe het geval is. De Oranjever e i ing welke neutraal is moet zoo in bloei vooruitgaan, dat men als ingezeten onzer plaats zoowat allen er bij aangesloten is. In deze vergade ring is besloten om de contributie van 1 gulden met 50 oent te verhoogen en dus voor dit jaar op f 1.50 te zetten, aan gezien het te laag bleek te zijn. Om dezen dag (31 Aug.) zoo aangenaam mo gelijk voor een ieder te maken, ligt in de bedoeling der Oranjevereeniging dit jaar te geven, indien de financiën zulks toelaten, en dit kan beslist met flinke medewerking van onze plaategenooten, te geven Kinderfeesten, volkswedstrijden, fiete- optochten, étalagewedstrijd, welke voor zeker nog spannender zal worden als ver leden jaar, muziekuitvoering, en misschien bij toestemming ook nog vuurwerk. Voor dit alles tot stand te brengen is noodig geld. Ieder ingezetene profiteert gaarne dien dag van de gezellige feest stemming, verleent daarom ook steun. Na den laateten Koninginnedag hebben, zich ruim 180 nieuwe leden voor deze populaire vereeniging opgegeven. Is u daar ook bij zoo niet geeft u dan spoedig op. Voor lid kan men zich opgeven aan onderstaande adressen bij de heeren Boo gaard, Melkinrichting, Oranjeatr., O. van Leeuwen, Schoenhandel, Kanaalstr. 81, en H. Medik, Huijgenktr. 32. Bijdragen tot steun van het doel kun nen gedaan worden bij den heer K. Wij- ker, le penningmeester, P. Krugerstraat 0 60. ZANDVOORT. GEMEENTERAAD. Dinsdagavond vergaderde de gemeente raad. Afwezig de beer Koning. Verscheidene opmerkingen, werden over de notulen der vorige vergadering gemaakt doch ten slotte werden zij goedgekeurd. Benige bewoners van den Duanweg ver zochten een andere standplaats voor auto mobielen aan te wijzen. Besloten wordt, hot plaatsen wan auto mobielen te verbieden vanaf het Groot- Badhuis tot Ind'épendanoe; de auto 's zul len gestald moeten werden op hol daar voor in orde te brengen terrein bij school A. De heer MOLENAAR verzocht in het openbaar een bespreking te mogen houden over de arbeidsbemiddeling, waarover in een vorige raadszitting in geheime zit ting is gesproken terwijl de heer B1RAM- SOiN verzocht, eenige vragen te mogen stellen omtrent den opzet van werkver schaffing aan, werikloozen. Besloten wordt, deze boxde kwesties na afhandeling der agenda ie behandelen. Aangenomen wordt een voorstel van B. en W. tot wijziging en aanvulling der poliitie-verordéning. Hierdoor zijn zij, die bloempjes verkoopen ten bate van lief dadige doeleinden, verplicht een bewijs van toestemming van de poii'lie tot dien verkoop te hebben. Een ander artikel ver biedt het omgemuAlbamd laten toopen van honden. B. en W. stelden voor, de verordening voor de aanstelling der inspecteurs van politie in dien zin te wijzigen, dlat geen diploma meer venplichtend wordt gesleld, doch dat in plaats diaarvan ilugelascht wordt, dat dé candiidaat voldoende polïtie- kennis moet hebben en beikenri moet zijn met de moderne talen. Deze wijziging werd voorgesteld met het oog op het aanmelden van meer geoshükte canidildaten. Wethouder SLAGVELD vindt het niet noodig, dat er een drietal inspecteurs hier is. Dat is voor een gemeente als Zand voort veel te luxueus. De heer MOLENAAR, lid der commL.-iie tot wijziging der verordening, zegt, dat hij bekend staat aiLs een scherp strijder tegen een sterk politiecorps. Spr. is in de com missie-vergadering echter met dit voorstel meegegaan, omdat hem toegezegd is, dat I» de vacature van adjunct-inspecteur, welke eerstdaags wel zal ontstaan, niet aangevuld zal worden. Toen had spr. geen bezwaar 'tegen een riïsipooleur meer. J De VOOR[ITER zou verscheidene I zaken 'kunnen zegen, maar kan dit niet in openbare zitting dloen. Den heer MOLENAAR spijt het, dat over polilioneeie zaken altijd zoo weinig gezegd kan worden. I> De voorzitter schorst dan de vergade ring, opdat eenfge zalken in geheime fflt- ting naar voren gebracht kunnen wor- den. Na vijf minuten wordt de vergadering heropend en het voorstel B. en W. in stemming gebracht. Het wond| aangeno men met de stemmen van dien heer Zwaan en wethouder Slagveld tegen. Ter nadere regeling van een finarcieele regeling omtrent het uitzenden van zieken naar Haarlemsche ziekenhuizen werd een commissie benoemd, besta andte uit de 'heeren P. J. de Braai, C. Keur Jzn. en J. v. d. Werf Lzn. Bij t voorstel tol goedkeuring der rekening van school D ir*rkt de heer 'BRAMSOM op, dat dé commissie van onderzoek, haar niet eens heeft durven goed te keuren., doch haar slechts voor .gezien" heeft geleakenri. Spr. spijt het, dat dé heer Koning er niet is, die advies gegeven heeft. Spr. zou dezen er graag een» over willen hooren. De boei is danig in de war. De commissieleden konden er zelf niet uit wijs worden. De heer SLBGElR'S geeft 'toe, dat dte ad ministratie lang niet zoo geweest is, als zij had moeten zijn. De commissie van verantwoording aanvaardt in genen dteele de verantwoordelijkheid voor het hoogere cijfer boven de begroeting. De heer Siegers had met den heer Groen d'e commissie van onderzoek De heer ZWAAN eou de administratie door een accountant widlen laten nazien. De heer MOLENAAR zegt, dat, al komt de accountant er hij, Sijinen, dat is de ge meenschap, toch betalen moet. De heer GROEN wijst er op, da't de cjjfers der rekening wed juist zijn, dodh door de uitvoering van het werk is het zoo duur geworden. De koopmanschap van den dag heeft ontbroken. Het helpt niets, als men er een accountant bij (haalt. 'Het bedrag moet toch betaald warden. De VOORZITTER zegt, dat de commis sie van publieke werken ui't deskundigen bestaat en door den raad zelf geikiozen zijn. Zij heeft de rekening nagekeken en zal na'tuuriijk wel de noodige bemerkingen gemak t hebben. Was de rekening zoodanig geweest, dat zij niet goéd te keuren was geweest, dan zou dé commissie natuurlijk dit ter 'kennis van den raad gebracht heb ben. De heer BRAMSON zegt, dat er geen, wantrouwen beslaat tegen de commissie van publieke werken, maar.de ieefcenl op bouwgébi-ed hebben 'toch recht, meer ge geven® te erlangen, dan hun nu verstrekt is. De VOORZITTER meent, dat de dooi de commissie overgelegde rekening vol doende is. De 'heer GROEN durft niet te zeggen, of alie cijfers in het «support staan en ol er niiels vergeten is. 'De 'heer BRAMSON zegt, dat het hier juist gaat om den afrekenstaat. Op voorstel van den VOORZITTER wordt het voorstel lot die volgende verga dering aangehouden. Hét voorstel tot aankoop van grond aan de Groote Krocht wordt aangeno men. De heer MOLENAAR brengt dan ter sprake, de besprekingen, die in de laatste geheime raadvergadering over „arbeiid's- vermindering" zijn gehouden. Hét is hem gebleken, dat zijn naam op de meest leu genachtige manier in het daarover plaats gehad1 hebbend debat is gebruikt. 'Er is n.l. dé leugen verspreid', dat spr. voorgesteld had, den arbeid aan de wer ken, waar weridoozenl te werk zijn gesteld, slop te doen zetten. Spr. zet dlan uiteen, hoe zijn standpunt in deze is. De moeilijkste maanden voor de werkioozen zijn die van November tot en met Februari. Daar het nu wel met nieuwe westkverschaffdin'g April zou wor den en spr. vreest, dat we nog wel een nieuwen crisiswdnter zullen ingaan, was hij ex voor, met nieuwe werkverschaffing 'le wachten tot November a.s. Nu begint het voorjaar en dan kunnen er wel ver- «chciideiuen weer aan weiik komen. De heer BRAMSOiN meent, dat over. deze zanik gerust in. het openbaar en niet, zooal's de vorige maal, om half twaalf in besloten vergadering behoeft gesproken te woiden. Op het einde dier vergadering had welhouder Van der Plas meegedeeld, dat de arbeiders, aan, het werk, ten noor den van het spoor successievelijk zouden1 ontslagen worden. Daar heet't spr. zich tegen verzet. Spr. heeft zelf aanteekeningen gehouden van het gesprokéne dn die geheime ver gadering en de heer Molenaar heeft toen. gezegd, dat hij mét het voorstel van B. ee, W. meeging en dlat hij het nu dien. ge- schikten tijd vond, met werkverschaffing op te houden, daar dé menschen wel in duin wéék kunnen vinden. De heer MOLENAAR. „Absoluut een leugen." Dc lieer BRAMSON blijft bij zijn ge zegde. Was de heer Molenaar er niét over begonnen, dan zou spr. er evenmin iets over gezegd hebben, maar hij moet zich niet vrij willen pleiten. De heer MOLEN AAR noemt de aantee keningen van 'den heer Bramson bittere onjuistheden. De oogst in deze is wit voor den heer Bramson, niet voor spr., want hij zit hier niet als vertegenwoordiger van een partijgroep. Spr. is met het voor stel van de commissie van bijstand meege gaan, omdat men, volgens ui r zeggen, niet langer met 'de werltoverséhaffdng door kon gaan. De heer Bramson zal zijn notu len wel in emotievollen toestand na die bewuste vergadering gemaakt hebben. Di't laatste ontkent dé heer BRAMSON. Laat dé raad d'an maar eens zeggen', of dit genoteerde gezegde van. den heer Molenaar door dezen niet gezegd is. Spr. ontkent ook, dat er politiek ach'ler zit. Alles wordt gedaan dn het belang dér ar beiders. Spr. verwijt den heer Molenaar, dat deze allbijd aan dé socdaal-democralen verwijt dat zij bij alles de politiek halen. Dat is niet waar en spr. ontzegt d'en heer Molenaar, die niet weet, wat politiek is en tot 'twee-, driemaal toe naaT een andera partij overloopt, het recht to't een derge lijk verwij. Nadat de heer MOLENAAR nog even op di?t laatste geantwoord heeft, krijgt de heer BlRiA'MSON gelegenheid tot hel stel len zijner vragen. Spr. vindt het vreemd van het gemeen tebestuur, da't het thans de werkverschaf fing slop en de werkioozen aan den kant Wil zetten. Er beersclht eeiï economische crisis, veie plaatsen geven gelegenheid tot werkverschaffing, de minister dringt er zélfs op aan en nu 'kan het tot «,pr. niet doordringen, dat Zamdvoort met de werk verschaffing op kan bonden, vooral nu hij de vissdherij ook veel werkloosheid heersdhf. Natuurlijk kan de werkverschaf fing rniet eeuwig duren, maar men! had haar toch wel kunnen voortzetten! to't bijv. April, als de menschen weer werk kun nen vinden aan het strand. Welhouder VAN DER PLAiS verdedigt hét Voorstel der commissie van 'bijstand. Deze was van oordeel, dat het tïjldistip van beëindiging der werkverschaffing thans gekomen was. De werktijd werd dan van 4 dagen ingekrompen tot 3 en, het loon gebracht van 25 op 18.72. Successie velijk zouden' zij dlan geheel ontslagen worden. De commissie meende, dat die verlaging van. icon reeds prikkel zou zijn voor 'de arbeiders, niet bij de gemeente te blijven hangen en zij weer langzamerhand naar hun oorspronkelijken werkkring zo ti - Slapenioosheid, overspanning, examenvrees, onrust, gejaagdheid worden verdreven door Freco's Zenuwfabietten, die in hooge maten kalmeerend werken, perkokér n° .^Verk. DAUDEij, Kruisstraat, n' GULICK, Zijlstraat 98, R. HOOGLAND, Dr. Levdstr 56 VAN INOEN, Zandvoort. den trachten, terug te keeren. De heer SLEGERS meerit, dat de taak der commissie een ondankbare is. Er zijn onder hen, wien van gemeentewege werk verschaft is, personen geweest, die, waTen zij niet door de gemeente te werk gesteld, toch wed hun' brood zouden gehad hebben'. Het is ook voorgekomen, da't personen ge weigerd hebben, bij een werkgever in dienst te treden, omdat zij bij de gemeente 25 verdienden en dlan nog 2 vrije dagen voor zich zelf hadden. Spr. neemt het den heer Bramson niet 'kwalijk, da't hij de ontevredenheid' der menschen hier in den raad Hengt. Hij zit hier ad® vertegenwoordiger van een ar beidersgroep, andteren echter niet, die vertegenwoordigen medé anideTe groepen'. De VOORZITTER deelt mede, drit hem vanwege het Rijk medegedeeüdi is, dat dit geen vergoeding geeft voor de ver strekte loonen bij de werkverschaffing, daar het een toon van 25 voor 4 dagen te hoog acht. Dit loon moet gelden voor ©en tijdvak van, 6 dagen. Spr. verdedigt uitvoerig het streven der commissie van bijstand en meerit, dat zij alleszins een woord van apprecêa'lie in deze verdient. De 'heer GROEN zegt, dat dn Amsterdam en Haarlem verhoudingsgewijze het aan tal te werk geslotden van gemeentewege kleiner is dan in Zandvoord. In 'Haarlem bijv. 100, in Zandvoort twee maanden £0. De commissie was van oordeel, dat men de werkverschaffing beter in April dan dn Mei kon doen eindigen De Fieer MOLENAAR wijst in ver band. met de administratie over deze aangelegenheid op Appingedam, waar een sociaal-democraat, 'n partijgenoot van den heer Bramson, het standaard- loon had verlaagd. De heer ZWAAN meent, dat het heter geweest zou zijn, dat de beëindi ging der werkverschaffing 14 dagen later bepaald zou zijn geworden. Dat heeft hij in (te geheime vergadering ook gezegd. Dan zouden de verschil lende partijen tot elkaar gebrachtl zijn. Stemmen: „Och kom. die 14 dagen." De heer ZWAAN„Ik werd de vo rige maal toch niet tegengesproken". Stemmen: .„Het was toen ook al z-oo laat." De heer BRAMSON bestrijdt weer de andere sprekers, waarbij hij o. m. opmerkt, dat de heer Gnoen gezegd had, dat het beter was, de arbeiders met April in plaats van Mei te ont slaan. Maar er wordt nu al mee be gonnen. Spr. stelt ten slotte voor, de arbeiders tot April aan het werk te houden. Nog wordt door verschillend', spre kers in derde of zelfs meerdere in stantie liet woord gevoerd, doch waar bij slechts in herlialing gevallen wordt van het reeds gesprokene, terwijl somj- mige sprekers zelfs afdwalen van het onderwerp. De heer ZWAAN zou de stopzetting van werkverschaffing 14 diagen wil len doen plaats hebben en dan succes sievelijk de arbeiders ontslaan. Dit voorstel wordt verworpen met' 7 3 stemmen. Voor de heeren Bram son, Van der Moolen en Zwaan. Bij de rondvraag vraagt de heer BRAMSON, wanneer 't Georganiseerd Overleg in werking treedt. Wethouder VAN DER PLAS ant woordt, dat dit door de commissie van bijstand voorbereid wordt. Ruim half 12 wordt de vergadering dan gesloten- Dinsdagmiddag: vergader de de Gemeen teraad. Voorzitter is de heer Eenhuis. Aanwezig alle leden. Goedgekeurd werden ©enige wijzigingen in de verordening op de heffing en in vordering van eone belasting op de hon den, conform eanige wenschen door Gede puteerde Staten kenbaar gemaakt. Vastgesteld werden de verordeningen op de heffing en invordering van eane plaatselijke inkomstenbelasting. Herbenoemd worden daarna de aftre dende leden van de Oommissie tot Wering van Schoolverzuim. Op een vraag van den heer Schrama om een verslag van dé commissie ant woordt de voorzitter dat het verslag niet veel om het lijf heeft. Misschien dat door het zevende leerjaar er meer werk zaamheden komen. Voor den tijd van 4 jaar worden be noemd in het hoofdstembureau voor de verkiezing van leden voor den Gemeen teraad, Tweede Kamer en Provincie, de heeren Eenhuis, burgemeester, P. War merdam, J. M. van Til, J. W. Lefeber 011 v'. Br., tot leden in ,t eerste stemdistrict de heeren Eenhuis, burge meester, voorz., P. Warmerdam plaats- verv. voorzitter, leden: P. Warmerdam cn J. M. van Til, plaatsverv. leden de heeren A. Raaphorst, G. Vreeburg Sr. A. v. Pelt Sr. en J. M. Lefeber; in het bureau voor het tweede Stemdistrict, de heeren G. Tromp, voorzitter, O. Lange- veld, plaatsvervangend voorzitter, 0. Lan- geveld, JBalkenende, leien, A. Moo- lenaar, A. Tibboel, A. v. Pelt Jr., G. v. d. Veld, plaatsverv. leden, in het derde Stemdistrict de heeren J. Pijnacker, voor zitter, A. E. Schrama, J. P. Segers, le den, 0. van Parijs, M. v. d. Lans, J. 0. de Haan, plaatsverv. ledep, in het vierde Stemdistrict de heeren J. Rigger, voorz. A. Verduijn Jr., plaatsverv. voorz. A. Verduijn Jr., O. Schrama, leden, M. v. d. Eist, JSpaargaren, J. 0. Zone veld, plaatsverv. leden. Het presentiegeld wordt op f 5 vast gesteld, zulks op advies van de sociale commissie. Tot waarnemend gemeente-ontvangor *3W-* '""i e'l voor gevallen van afwezigheid, wordt be noemd de heer L. Wl A. van Wichen. Omtrent de verantwoordelijkheid deelt de voorzitter mede dat de benoemde den eed zal moeten afleggen. De heer Zane- veld heeft verklaard, genoegen te nemen met de benoeming, die slechts geldt voor korte afwezigheid. De besturen "van de afd. Lisse van den Ohr. Middenstandsbond en .,De Han ze" verzoeken het samenscholen voor win kelramen strafbaar te Btellen. B. en IW. stellen voor dit verzoek af te wijzen omdat zoo'n verordening niet te handhaven is. De voorzitter weet niet hoe zoo'n bepaling te handhaven zou zijn. De heer SEGERS wijst er op dat zoo'n verbod in Amsterdam wel bestaat. De verordening moet het verbieden. De Voorzitter hoopt dit jaar met een hernieuwing van de politieverordening te komen. Verbaliseeren helpt z.i. weinig. De heer PIJNAOKER. z^gt dat verbo den moet worden het samenscholen in portieken. De heer LANGE VELD doet een be roep op de medewerking van de politie met den Raad. Hiertegen komt de heer WARMER DAM op. Hij neemt het op voor de po litie. Men moet de politie niet in het algemeen beschuldigen. Verder meent hij dat het verboden moet worden in portie ken samen te scholen en wil de politie verordening ook met hot oog daarop herzien. I De VOORZITTER zogt dat mede werking van de belanghebbenden noodig Js: Anders helpt geen verordening. Spr. bal probeeren tegen de volgende ver- Vergadering met zijn herziening der po litieverordening gereed te zijn. Het wordt heel lijvig. Zelf heeft spr. nooit samen scholing gezien. Besloten wordt het adres te behandelen gelijk met de politie-verordening. De firma H. Zijp en Oo. verzoekt het werpen van vuil op de oude belt aan ide Eoellaan te verbieden. _B. en W. meenen dat de oude vuil nisbelt hog niet kan gemist worden. Ze willen bet verzoek voor kenni ;geving aan nemen. De bedoeling is bet terrein af te rasteren. De beer VERDUIJN wil er wekelijks een gemeentewerkman heen zenden. De heer Warmerdam wil het voetbal len daar voorkomen. Hij wil tweederden van het terrein afrasteren en het an dere deel bestraten. De toestand is daar verwaarloosd. Stcenen en rommel liggen op bet bollendek daarnaast. De VOORZITTER voelt veel voor af rasteren en bestraten, althans bij wijze van proef. Daartoe wordt besloten. De bewoners van den Driesprong ver zoeken om het gedeelte Smalleweg vanaf de Kanaalstraat tot voorbij hunne wonin gen te bestraten. Geantwoord zal worden dat, indien be doeld gedeelte Smalleweg, door de eige naars aan de gemeente wordt overge dragen, een dergelijk gezegeld verzoek zal worden overwogen. Dan wordt behandeld de aanvrage van het R. K. Parochiaal Kerkbestuur van St. Agatha om de gemeentelijke vergoe ding, bedoeld in art. 101 en de ge meentelijke bijdrage, bedoeld in art. 102 der Lager Onderwijswet 1920, ten be hoeve van den cursus voor vervolgonder wijs én een verzoek om voorschot op de gemeentelijke vergoeding, overeenkom stig 'art. 101 der Lager Onderwijswet 1920, ten behoeve van de bijzondere R. K. lagere Jongens- en Meisjesscholen. Het betreft bedragen van f 3860 en f 3300. B. en W. stellen voor dit verzoek in te willigen. De Christelijke school verzoe'.t f 1200 De voorschotten worden verleend, na dat de heer Verduijn eenige inlichtingen had gekregen. Een Verzoek van het bestuur van den Lisserpoelpolder, om het onderhond van den Poeldijk langs de verbreede Haven- eloot voor rekening der gemeente te pemen of daarvoor jaarlijks een bedrag in de polderkaa te storten wordt aan gehouden tot de algeheele verbre-dings- plannen van de Havensloot zullen zijn vastgesteld. Het voorstel tot verkoop van een strook grond van het Haventerrein aan Hobaho wordt aangenomen. Het verzoek van den heer K. Tanls, deurw a der der plaatee'ijke be'ost'n en, om zijne jaarwedde van f 25 tot f 1 te verhoogen wordt aangehouden tot-da gebleken zal zijn welke de werkzaamhe den Van den heer Tanis dit jaar zijn. Eenige compt b 11 i sle luite i worde goedgekeurd. Van de gemeente Rhenen was een verzoek ingekomen om adhaesie te be tuigen aan een verzoek dezer gemeonto tot 'de Regeering gericht om nog één jaar de inwerkingtreding van de Vlee ch- ikeuringswet nit te stellen. De reden daarvoor is in hoofdzaak de noodzake lijkheid abattoirs te bouwen en bouwen in dezen tijd zeer duur is. B. en W. stellen voor in 't algemeen '.mg adliae.io te betuigen, alhoewel hot .x>zwaar in deze gemeente niet geldt, daar de slachtplaatsen zijn geodgekeu d. De heer LANGEVELD voelt veel voor adhaesie, en niet veel voor deze wet De Voorzitter deelt mede dat in de volgende vergadering 'n ontwerp voor do uitvoering dezer wet den Raad zal bereiken. De heer WARMERDAM verzoekt dat B. en W. voor dit ontwerp do slagers in Ideze gemeente zullpn hoorent Ingekomen was nog een verslag van de werkzaamheden der Huurcommissie. Van de directie van de Provinciale Noord-Hollandsche Waterleiding was een aanbieding ingekomen om ook aan deze gemeente water te leveren. Dé verte genwoordigers der gemeenten Hillegom, Lisse en Sassenheim hebben te Bloemen- daal een onderhoud met de directie ge had, aldus deelde de voorzitter mede. De kwestie werd aangehouden om de Raadsleden gelegenheid te geven de zaak te bestudeeren. De heer WARMERDAM, vraagt naar het uurwerk van den toren. De VOORZITTER zegt dat de klok kenmaker toegezegd heeft dat de klok binnen 8 weken klaar /al zijn. Het komt in orde Verder wijst de heer WARMERDAM op 'n gewenschten toestand in de ge meente wat betreft den gezondheidstoe stand en verzocht de aandacht van de Gezondheidscommissie daarop te vesti.-^en. De heer BALKENENDE wijst op den toestand van den Rijksweg nabij Gulde- mond. Er liggen kuilen en als de tram daar stilhoudt, want er woont een agent, dan is het levensgevaarlijk als tegelijk auto's passeeren. De VOORZITTER zegt dat er al lang aan de plannen gewerkt wo.dt. De heer SCHRAMA meeat dat er niet geoefend wordt met de brandweer. Hjj kent een brandweerman, die niet opge roepen is ter oefening. De VOORZITTER zegt dat er .gere geld geoefend wordt. De laatste oefening had plaats drie weken geleden. De heer SEGERS heeft het ooit over de brandweer en vraagt aanschaffing van een slang van binnen, gevoerd met rub ber, om die slang aan te laten sluiten op de pijp. Met de tegenwoordige slan gen kan de motor zijn kracht niet ont wikkelen. De slang barst. De VOORZITTER voelt er meer voor Verder wijst de heer SEGERS op de wenschelijkheid, zulks mede in verband met de debatten over het schuilen in por tieken, een tramhuisje te krijgen in het dorp. Hij verzocht den voorzitter eens te informeeren te Sasseiiheim, waarom daar zoo'n tramhuisje niet komt. De VOORZITTER voelt er wel voor rechtstreeks aan de tramdirectie om een tramhuisje te vragen en vraagt den Read te besluiten als plaats daarvoor het Vier kant aan te wijzen. De Raad besluit daartoe. De heer SCHRAMA vraagt dat de politie eens toezicht houdt, op de kin deren, die spelen op de gracht, nabij hst in aanbouw zijnde perceel. Hij weet wel dat de politie ze niet voor goed ver jagen kan, maar al brengt zij er maar eens wat schrik onder. Spr. heeft het oog op het gevaar voor de kinderen met a het ijzerwerk dat daar ligt. De VOORZITTER zegt, dat de toe stand wel verbeteren zal als het bouw werk afgesloten is. Hierna ging de Raad in geheime zit ting. B. K. Volksbond. Onze Volksbond- aJdeeling hield gisteravond een niet al te druk bezochte vergadering. De voor zitter opende met gebed en hee'te alien welkom, waarna de notulen werden ge lezen en vastgesteld. De voorzitter deelde hierna mede, dat de Encycliekmeeting dit jaar te Lisse zal worden gehoudendit werd met ap plaus begroet. Besloten werd om f 25 uit de kas te voteeren als afdeelingsbij- drage aan het den scheidenden centraal voorzitter, den heer J. W. Smit, aan te bieden huldeblijk, welk bedrag aan het huldigingscomité zal worden opgezonden. Van H rwenuen Levenskracht wae een aanbeveling tot het plaatsen van loten voor esn kindersanatorium ingekomen. Het koopen van loten voor dit schoone doel werd door den voorzitter warm aan bevolen. In de vorige vergadering was besloten een pproep te doen voer ge- 'gadigden als agent voor de Centrale Zie kenkas. Slechte een adres was ingeko men en wel van den heer W. Slootbeek Jz, welke dan ook als zcodani.g word aangesteld. Do heer A. H. Schrama werd bij enkele candidaatstelling tot voorzitter der af deeling gekozen en wel in de plaats van den heer Th. Salman, welke wegens drukke werkzaamheden deze functie niet langer kan blijven vervullen. De gekozene nani aan de bestuurstafel plaats. De heer Salman feliciteerde de nieuwgekozpne en dankte bestuur en ledeu voor het vertrou wen en de aangename samenwerking 'steeds ondervonden. De heer Schrama dankte voor het op nieuw geschonken vertrouwen en hij hoopte met aller medewerking de afdee ling zoo hoog mogelijk op te voeron. De heer Warmerdam zette als lid der Gasconrmissie de billijkheid uiteen van de heffing van 30 oent metorhuur per maand voor de muntgasverbruikers, het geen hij met cijfers staafde. De Eerw. Adviseur sprak eenige woor- en van waardeering aan den scheiden den en nieuwgekozon voorzitter. Na do rondvraag waarin nog enkele kleine zaken werden besproken werd ^de vergadering met gebed geslofei;

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1922 | | pagina 2