N.V. SIGAREN- EN SIGARETTENHANDiEL v JOH. MAAS GROOTE MARKT 14 TELEFOON 521 OPROEPING ïndrukken van den dag Wegens de groote bezwaren verbonden aan het ringen van verpakte sigaren worden al onze voorradige sigaren (uitsluitend eigen merken) en res tanten HAVANA-SIGAREN finaal uitverkocht tegen uiterst lage prijzen. VERKOOP UITSLUITEND A CONTANT H SL BAVO. NOORDWIJK- NOORDWIJKERHOUT DONDERDAG 9 MAART 1922 44ste JAARGANG No. 14086 PER KWARTAAL T 3.25 ?ER WEEKf 0.25 FRANCO PER POST PER KWART. BIJ VOORUITBETALING f 3.571/, NASSAULAAN 49, HAARLEM. TELEFOON 1426, 2741 EN 1748. POSTREKENING No. 5970. ADVERTENTIËN 35 CENTS PER REGEL. Dl] CONTRACT BELANGRIJKE KORTING. EERSTE BLAB M Dit nummer bestaat uit 2 bladen. ER IS EEN GRENS! UIT DEN OMTREK. HAARLEM. De toenemende belangstelling voor het Haarlemsch Orkest. Vrijdag 10 Mrt. v. 8-10 u. Zaterdag 11 Mrt. v. 8-10 u. Wegens het niet aankomen, van het pakket Couranten, station PiET-GIJZENBüUG, hebben de agenten, de Couranten van Woensdag 8 Maart niet bij onze abonné's kunnen bezorgen. Een onderzoek bij de H. IJ. 3. M. is ingesteld. Administratie N. H. Ct. SANTPOORT. BLOEMEND AAL. SPAARNDAM. LEIDEN. J. J. WEBER ZOON. Opticiens Fabrikanten. Koningstraat 10 Haarlem. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT 3E ABONNEMENTSPRIJS BEDRAAGT VOOR HAARLEM EN AGENTSCHAPPEN: BUREAUX: 269. Dat onze Nederlandsche industrie al ge durende langen tijd schrikbarend te lij den heeft van buitenlandsche, speciaal Duitsche concurrentie, is een feit, het welk wii van harte betreuren, maar waar aan, zoolang het valutaprobleem niet wordt opgelost, wel niet heel veel te ver anderen zal zijn. Dat Nederlandsche koopers in het groot en in 't klein, ja, dat zelfs Staat en ge meenten van de lagere buitenlandsche markt profiteeren, ten koste van de Ne derlandsche nijverheid, is zeer jammer, maar toch wel te verklaren. En geen re denaar, al ware hij Demosthenes zelf, zal er een Hollander van terug houden, om enkele weinige Nederlandsche guldens in heel veel marken om te zetten en daar voor koopjes te betrekken van over de Ooster grenzen. Maar aan alles is een grens en wij mee- ïen, dat de reeds wel besproken manier, waarop Duitschers en Oostenrijkers ons dagelijks hunne waren aanbieden, die grens overschrijdt. Wij bedoelen de po ging van buitenlandsche kooplieden om ons publiek zoogenaariid in de eigen moe dertaal civiel te bedienen. Die manier spot werkelijk met alle fat soen en het wordt tijd, dat wij daar niet meer om lachen, maar er krachtig paal en perk aan stellen. De circulaires en re clamemiddelen, waarvan buitenlandsche fabrikanten zich bedienen om een koop graag Hollandsch publiek te lokken, worden zoogenaamd gesteld in de Neder landsche taal, opdat toch maar geen enkel Hollander van de goedkoope aan biedingen onkundig zou blijven. En dit Nederlandsch is zoo beleedigend voor ons nationaal gevoel, dat wij het niet langer moeten dulden. Ziehier van de honderdduizenden stuks drukwerk, waarmee ons land dagelijks wordt overstroomd, één voorbeeld ter il lustratie, ofschoon alle verder bewijs overbodig kan worden geacht. Ziehier hoe een Duitsche rijwiel-fabri kant zijn vernuftige vinding aan het Ne derlandsche publiek met vette letters aanbeveelt: Oebruik-aanwijzing des opmontier werktuig De pneumatic wordt met luchtschlauch op de Felg gelegt, men bruikt niet nazien, of de luchtschlauch of de pneumatic in klemt is. 34 cm rechts of links van ven- til wordt dat montier-werktuig eenge- steld en tot weder rondom voor tot ven- til. Dat werktuig proeft en voert ten luchtschlauch tegelijk in de mede des pneumatik. De eventueel inklemte pneu- matic legt zich zelfstandig in de precine toestand de Felg. De opmontierte deel des pneumatic glijd bij den montieren zelf standig direct in de Felg, zoo dat in 20 Sekunden te luchtschlauch met pneuma tic op te Felg kompleet tot oppompen vaardig is. De best rijwiele mechanicus is niet in staat zijn, met deze stipt precies zekerhfeit in deze korten tijd pneumatic en lucht schlauch optemaaken. Dez is maar alleen met te Hürlimann'sche constructie te be reiken. Leerjongen arbeid precis zoo ze ker en snel. Is dit Bargoensch of Hottentotsch? En moeten wij het maar blijven verdragen, dat ons volk, hetwelk toch al den naam heeft zeer slordig te zijn op uitspraak en schrijfwijze van zijn taal, dat berucht is sm het al te gemakkelijk overnemen van vreemde woorden, op een dergelijke wijze dagelijksch mishandeld wordt in zijn wei- oigje taalgevoel? Wij zouden als afweermiddel van het allerzachtste soort ten minste dit willen adviseeren: Wie van een of ander buiten- landsch artikel een aanbeveling thuis krijgt, gesteld in een kaffertaaltje als waarvan boven een voorbeeld staat, die schenke aan de offerte verder geen aan dacht, maar werpe de circulaire onge lezen in den prullemand. Dat is toch wel het minste wat men tegenover een der gelijke zij het ongewilde beleedi- ging, doen kanl Het zal ongetwijfeld de bezoekers der concerten der Haarlemsehe Orkest Veree- niging (H.O.V.) aangenaam zijn te verne men dat de belangstelling voor de pres taties van liet keurcorps van Gerharz steeds stijgende isl Eenige hieronder volgende cijfers kun nen dit onweerlegbaar aantoonen. Zooals men weet is het de bedoeling TABAKS-BELASTING **""•'4. *3^ H lag De stemming tot vaststelling van de definitieve Candida- ten lijst, voor leden van de Tweede Kamer, zal gehouden worden in het lokaal Alle leden van onze R.-K. Kiesvereeniging, worden drin gend verzocht hieraan deel te nemen. HET BESTUUR. der H.O.V. om de bevolking van Haarlem en omstreken in alle lagen voor billijken prijs uitmuntende muziek te doen booten. Daartoe is een splitsing gemaakt in: Leden-concerten (jaarlijks ongeveer 35 tegen een contributie van slechts 17.50 lot f 12.50 per persoon). Populaire concerten, (voor den prijs van 40 ets per bezoeker of tegen couponboek je van 10 entreebewijzen 5 f 3.50) Volksconcerten voor den prijs van 25 ets. per bezoeker. De leden-concerten zijn bestemd voor hen die de H.O.V. door een vaste bijdrage kunnen en willen steunen en het is een genoegen te kunnen constateeren dat, on danks de noodzakelijk gebleken contribu- tie-verhooging, het ledenaantal wel iets te rug is geloopen ten opzichte van het vo rig jaar, maar toch nog circa 1200 be draagt, terwijl de contributie-inkomsten met niet minder dan 45% stegen. De populaire concerten 5 40 ets, waar meestal dezelfde programma's worden ge geven als op de leden-conoerten, zijn in hoofdzaak bestemd voor de midden-klas se. In het afgeloopen half-seizoen (Octo berMaart) bleek de gemeentelijke con certzaal meermalen te klein om het aantal toehoorders te bergen: er moesten bezoe kers worden teruggewezen. Ten opzichte van het vorig jaar steeg het aantal bezoekers dezer concerten met niet minder dan 65 procentI De Volksconcerten, die gegeven worden in overeenkomst met het gemeentebestuur van Haarlem en die feitelijk de rol vervul len van de openlucht zomerconcerten in den Hout, verheugen zich eveneens in een stijgende belangstelling. Het vorige seizoen was het gemiddeld aantal bezoekers per concert 710, terwijl het in het afgeloopen half jaar niet minder dan 950 per concert was, een vermeerdering alzoo met 32%, voorwaar wel een bewijs hoezeer deze mu ziek ook ,door he(t volk wordt gewaardeerd en welk een schoon instituut van volks veredeling en ontwikteling het Haarlemsch Orkest is. Mag die heer Gerharz dus met voldoe ning op zijn werk terugzien, het is ten an deren echter jammer te constateeren dat nog steeds een finantieel tekort ook we derom dit jaar dreigt. Doch ook de financieele gang van zaken verbetert! Het bestuur is er n.l. in geslaagd een aantal concerten buiten de gemeente te geven (o.m. te Bussum, Dordrecht en voor begeleiding van den M kl zo me rnac bf tdr oom waardoor de kas niet onaanzienlijk ge sterkt wordt. Het is tegelijk een sympathiek gebaar geweest, dat de musici van de opbrengst van enkele dezer concerten 25% extra emolumenten genieten, want terecht geldt bij het bestuur der H.O.V. de opvatting: De muziek voor de ingezetenen van Haar lem en omstreken; de baten der concerten voor de musici en de verbetering van het oiïkest! De teekenen stemmen dus, hoewel niet optimistisch, toch hoopvol voor het voort bestaan van ons prachtig orkest. Wie niet geregeld de conoerten bezoekt, verbaast er zich over hoe veel nog weder om ten opzichte van het vorig jaar de uit voering van het voortgebrachte geraffi neerd is dank zij het beter ingespeeld ra ken van de stukken en het in elkaar op gaan der musici. Mogen deze mededeelingen er toe bij dragen dat de nog talrijke Haarlemmers, die het H. O. nog niet hoorden of nog niet financieel steunden door lidmaatschap donatie of trouw bezoek der concerten, thans hunne houding veranderen! Maatschappij tot Exploitatie van Onroe rende Goederen „De Onderneming" te Haarlem. Gisterenavond had in een der lokalen van het gebouw De Nijverheid onder leiding van den Heer H. K. Junge de jaarvergadering plaats van aandeelhouders der N. V. de „Onderneming". Uit het jaarverslag van den secretaris bleek dat do Vennootschap, de moeilijke tijdsom standigheden in oogenschouw nemende, geen ongustig jaar te boeken had. Uit de winst- en verliesrekening bleekt- dat na ruime afschrijving aan de houders der le Serie 15 en 1/4 aan die der overigen 7°/o dividend kon uitgekeerd worden. De aftredende bestuursleden, de heeren D. W'. Broekmeijer en Johann D. Bigbers werden herkozen. Daarna werd de ver gadering te ongeveer 91/2 uur gesloten. Hollandsche bloembollen op de En- gelsche markt. De Horliiculiurail Advertiser heeft van 'n Hiotlianidtsdhen kweeker eerrl angen brief gok regen over dit onderwerp, waarvan de ootncluisic is dat het wei spoedig uil zal zijn met die verzending van groote massa's Ho1- landisdhe bollhloemen, omdat de taaiste we ken dit bedrijf beet weinig meer oplevert, door het zakken van de prijzen. Dit is in overeenstemming met in lichtingen dezer dagen te Rijmsburg en omgeving ingewonnen. De aanvoer voor export mindert al tengevolge van het feit, dut ide Engelisöhen niet meer koopen, de Enigelsdhe markt dus voldoende dlo'or Bn- gelsdhe bloemen wordt voorziicn. Evenailis wij eenige welken geleden, 1S deze Hollandsche kweeker van meening, dat deze handel wel spoedig dood zal zijn, want die onkosten die door de ondernemer» gemaakt moeten worden, voor het Pr0" diuc't ter plaatse is, zijn niet gering, afge zien nog van den prijs die hier betaald moet worden. Het zal dus wel met een sllS- ser afloopen en wij begrijipen niet goed, waarom de redactie van de H. A. als slot opmerking zijn lezers aanraadt 0111 zelf te beoordeeien welke les uit het gebeurde moot worden gelrokken en tolt welke hoogte deze gebeurtenissen de toekomsti ge houding zulten beheersdhen, meld't het „Wieekbl. voor Bloembollencultuur1". De Lente komt. We schreven voor een 14 dagen ten1?' dat de bloembollen zich traag ontwikkel den. Di't is in, korten tijd anders geworden, dank zij den overvloediger! regen der laatste dagen. De gewassen ontwikkelen zich nu snél, de sneeuwklokjes staan in bloei el1 hot zai maar kort duren of de vroegste tulpen als de duc-soorlen doen hét baat na De hyaointhenvelden worden van het dok ontbloot en bij wait zachter weer be- bimmen de vroegste soorten "reedis te kleu nen. De gronden zijn niet verkleumd dooi het vdle win ter water, wanneer dus het weer wil medewerken kan nog vroeg voor jaar verwacht worden. GIFTEN. Van N. Nf2.50 Rose Schönberg. Men schrijft ons: Zaterdagavond a.s. zal mevrouw Rose Schönberg met hare leerlingen een con cert geven in de bovenzaal Gem. Concert gebouw „Vereenigjng". Mevrouw Schön berg, Hoofd'leerares aan het Conservatori um le Amsterdam en leerares aan het Con servatorium te Amsterdam en leerares der Hoogere Solo-Zangklasse van de Muziek school der Mij. tot Bev. d. Toonkunst af- deeling Amsterdam, is een buitengewone leerares en de pers schreef over hare lecr- ling-coneerten te Amsterdam met den meesten lof. DE ELEKTRICITEITSVOORZIENING VAN HILLEGOM, LISSE EN SASSENHEIM. Op de laatst gehouden vergadering van den Raad van Commissarissen der N.V. Electriciteiisbedrijf HillegomLisseSas- senheim, werden de Algemeene Voorwaar den betreffende het in huurkoop verstrek ken van installaties, motoren en andere toestellen of voorwerpen behandeld. In aansluiting daarop heeft de Raad van Beheer bedoelde voorwaarden definitief vastgesteld, niaar aanleiding waarvan het volgende medegedeeld kan worden: Gegadigden kunnen zich hierover in ver binding stellen met een door het bedrijf er- kienden installateur, die die aanvrage met kostenopgave zal indienen bij het bedrijf, waarna een en ander door den Raad van Beheer zal worden beoordeeld en de be slissing van dezen ter kennis van belang hebbenden zal worden gebracht. De huurkoopinstallaties worden aange legd tot een maximum van 8 lichtpunten- stopcontacten daaronder begrepen, terwijl de aanvrager voor eigen rekening de in stallatie kan doen uitbreiden onder de daai+voor vastgestelde voorwaarden. Ook krach tin sta 1 la tie s worden du huur koop verstrekt met of zonder motoren tot ten hoogste 5 P.K. in totaal voor iedere installatie en eveneens aansluitleidingen. De afbetaling geschiedt in gelijke maan- gelijksche termijnen, waarin een billijke rentevergoeding is opgenomen en wordt tegelijk met bet bedrag van den verbruik ten electrisdhen stroom en den meterhuur geïnd. Is de aanvrager niet tevens eigenaar van het betrokken perceel, dian zail laatstge noemde zich borg moeten stellen voor de geregelde betaling der termijnen door den aanvrager. Voor een lichtinstallatie zai de afbeta ling moeten geschieden in ten hoogste 5 jaar, speciale gevallen bijv. bij woning- bouwvereenigïngen uitgezondlerd, waarvoor oen langere termijn vastgesteld kan wor den; voor krachtinstaWaties is bet maxi mum 3 jaar waarbij opgemerkt wordt.dat voor motoren reeds dadelijk 30% van de waarde gestort moet worden; voor aan- sluitleidingen is het maximum 10 jaar. Wil iemand na enkele termijnen betaald te hebben het dan nog verschuldigde in eens betalen, dan zal het te betalen bedrag zoo billen mogelijk berekend worden. Voor nadlere inlichtingen wende men zich tot de erkende installateurs of tot het klantoor te Lisse, Wagenstraat 42, telefoon 805. Met de huisaansluitingen is reeds een begin gemaakt; wie dus voornemens is een electrische installatie te laten uitvoeren wordt in zijn belang dringend uiitgtenoo- digd, voor zoover dit nog niet is geschied, een aanvraagformulier in te dienen, waar toe dé installateur zijn medewerking gaar ne zal verkenen. Installaties, waarvoor binnen enkele da gen geen formulier ingediend wordt, zullen eerst over eenigen tijd aangesloten-kunnen worden. Men schrijft ons: Men is thans begonnen met de verklei ning van den z.g. driehoekiigen vluchtheu vel bij den inrij van den Stationsweg, waar door het verkeer uit alle drie richtingen zeer verbeterd wordt. De put wordt hier wel laat, gelukkig ech ter nile te laat gedempt. Gevonden voorwerpen. Terug te be komen bij A. Witvoet, Bloeineadaalxche- scheweg 104, Bloemendaal, een gladde gouden heerenring; Vcrmeij, Wouwer- manstraat 21, Haarlem, een paar kinder handschoenen; A. Handgraaf, Jan Gij- zenvaart 129, Santpoort, een handzaag: Apeldoorn, bode aan het aadhuis le Overveén, een heerenparapliiie; Klaas-, sen, Aerdenhoutslaan, Aerdenhout, een handtaschje met inhoud; P. Veenstra, Stolberglaan 9, Aerdenhout, een wit ko ralen halssnoer; aan het bureau van po litie te Overveen, een bos sleutels, een broche en twee huissleutels. Komen aanloopen bij Dinaux, Veld- laan 26, Aerdenhout, een poes; J. Klaus. Eendjespoortstraat 13rood, Haarlem, een gele hond. Burg. stand. Geboren: d. van A. M. Veldt-Schuijt. d. van N. Meier-Gutker. Ondertrouwd: J. M. A. Smits cn L. T. Damalvy Molière. G. H. K. Mol en H. Mr Kroone. Overleden: M. Buijs, 78 j. G. Kooij- ker, 86 j. B. Melchers 78 j. P. Bood, 21 j. Vergadering B.G.V. De Bloemendaal- sche Gymnaiitek-vereaniging hield gister avond in café Rusthoek haar jaarvergade ring. De voorzitter, de heer Kunéman, opende de vergadering met een aansporing aan de lieden,, om toöh vooral de oefeningavonden geregeld bij te wonen. De notulen der vorige vergadering gaven geen aanleiding tot opmerkingen. Bij de ingekomen stukken was een schrijven van de BloemendaaTsche IJsclub, waajün deze club aan de B.G.V. het club gebouwtje, vroeger behoorende aan den Bloémiendaalschen Bond voor Lichamelijke Ontwikkeling, ten geschenke biedt. Verder een schrijven van den heer Vantlooff te Santpoort, waarin deze vergunning geeft, een terrein gelegen, aan dien Joh. Verhulst- weg in Augustus a.s. te gebruiken bij gele genheid van een te houden zomeruilvoe- ring. Verschillende besluiten werden voorts genomen: w.o. dn den a.s. zomer een af- standsmarsch te houden en in 't a.s. na jaar onderlinge gymnastiek- en athletiek- wedstrijden te organiseeren. De rondvraag leverde niets bizonders op. Daarna sluiting. Het stormde gisteren zoo geweldig, dat ibe't water oip die dialken ider buizen sloeg, djie aan bet Spa a me lagen. Gisteren zou de opening plaats heb ben van ide verstel- en naaicursus, uitgaan de vatn de industrieschool ite Haarlem. Het bestuur alhier en 17 meisjes waren aan wezig, dodh de leerares kwam niet, geen wonder bij zulk noodiweer! DE KAMERKIESKRING. De Kameritleskring Leiden vergaderde op Woensdag 8 Maart in „De Graanbeurs" te Leiden. De voorziitler, de beer A. J. Oostdam, opende om circa 2 uur de vergadering op de gebruikelijke wijze en zeide er van overtuigd te zijn, dat er op déze vergade ring zeer uitgebreide discussies zouden plaats hebben. De vergadering was belegd op verzoek van een vijftal locale kiicswereenigïngen, met 't doel meer licht te verkrijgen, in zake 't Politiek Advies, gegeven voor dezen kieskring. De notulen worden op verzoek van den voorzitter aangehouden. Barometerstand 750. Neiging: Vooruit. OPGAVE VAN: Berichten van verhindering zijn ingeko men van de heeren Dr. Hofmann, Vlas man en Kale. De laatste berichtte, dat het hem verwonderde dat de heer Balvers niet op 't P. A. voorkomt. Volgens hem is de wil der kiezers verkracht. De voorzitter deelt medé, dat den heeren Balvers en Moerel 't woord niet gegeven zal worden. De voorzitter geeft nu liet woord aan de cergadering. De heer Spendel (Leiden) vindt het niet goed in 't wilde te laten spreken en acht 't voor de goede ordte beter, de motie van Leiden le laten toelichten en alléén over deze motie het woord te laten voeren. De voorzitter kan zioh daar niet mede vereenigen en geeft 't woord aan hen die dit wenschen, doch op de eerste plaats aan de afgevaardigden. De heer Stadhouder (Zoelerwoude) zegt dat de leiding in verkeerde handen ge weest is. Is 't P. A. in Utrecht besproken? Hij meent van neen, doch het is wel be sproken op de vóórvergadering. Spreker zal vechten tot zijn voor vertegenwoordiging van landbouw dn ons parlement. Wij zijn niet ontevreden zoo als de heer Cranen- burgh. Wij kunnen toch niet deze bewe ging veranderen. De heer Murk (Hillegom) had het beter gevonden als er wat vlugger over hot P.A. vergaderd was, dan had dat zeker veel on tevredenheid voorkomen. Vooral te Hille gom heeft 't P. A. veel teleurstelling ge bracht. De heer Balvers was toch op twee na (foor de meeste locale kiesvereenigingen candidaat gesteld. Spreker dacht dat dat de uitspraak was. Spreker hoopt na de be sprekingen te kunnen coneludeeren, dat 't P. A. onrechtvaardig was. Dat de heer Moerel ten onrechte op no. 2 staat. Moerel liet den heer Balvers door middel van 1' bestuurslid Warmerdam feiiciloeren. Onze candid a at is op de voorvergadering ver moord. Men heeft maling gehad aan de uitspraak der kiezers. De heer Lombert (Leiden) zegt niet op te treden als ambtenaar dier K.S.A., doch als afgevaardigde der Leidsche Kiesveree niging. Spr. verklaart de motie door Leiden in gediend. 't P. A. heeft behoefte aan na dere aanduiding. Op de vorige vergade ring, werden de heeren Balvers, Monod de Froideville, Borchhols en Moerel wel en de heer Loerakker en Mevr. Brons- veld-Vitringa niet verdedigd. Spr. be grijpt niet, dat 't P. A. er zoo uit kan zien. Moerel zou in Gouda en omgeving zoo gezien zijn. Doch hij is gecandideerd in Hazerswoude-Voorschoten-Leimuiden en Oudewater, Aan 't zenden van brie ven ten gunste van Moerel, na de opma king der voorloopige groslijst, hecht spr, geen waarde. Als Balvers niet op 't P. A. had mo gen voorkomen, wegens "t gebeurde in 1918, had 't Bestuur dat op de vorige vergadering moeten zeggen. Spr. vraagt opheldering èn van het be stuur èn van de Utrechtsche afgevaardig den. De heer Lieverse (Woubrugge) zegt, dat er een groote onrechtvaardigheid be gaan is, door Balvers niet op No. 2 van 't P. A. te plaatsen. De heer v. Lierop (Hillegom) zou gaarne de brieven, ten gunste van Moerel voor gelezen zien. Vraagt vervolgens of de candidaten op-'t P. A., die van 't bestuur van den Kamerkieskring zijn. De secretaris leest nu negen brieven voor, waarin uitgedrukt wordt, dat men Moerel boven Balvers prefereert. De heer Kortekaas (Lisse) zegt, dat in dezen Kieskring van 't stellen van can didaten ruim gebruik gemaakt is. Spr. keurt 't schrijven van brieven, na de vaststelling der voorloopige groslijst, af en vindt 't onorganisatorisch. De afgevaardigde van Oudewater brengt dank aan 't bestuur en de afge vaardigden der Utrechtsche vergadering, dat er bij de samenstelling van het P. A. rekening met den wil van 't volk is ge houden. Vele Kiesvereenigingen in Gouda en omstreken stelden geen candidaten of Ruys de Beerenbrouck en Aalberse. De brieven, ten gunste van Moerel, hebben z.i. wel waarde Spr. vindt 't juist, dat Balvers niet op het P. A. voorkomt, daar de meerderheid voor Moerel is. De cijfers 144 hebben voor spr. geen waarde. De heer v. Breukelen (Woerden) zegt, dat om twee redenen het P. A. aangeval len wordt, en wel, om de bespreki.igen der vorige vergadering en 't aantal lijs ten door de localen ingediend. Spr. vindt 144 geen maatstaf. Op de vergadering ïe Utrecht had Moerel verreweg de meeste Wordt vervolgd).

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1922 | | pagina 1