ATHLETIEK. UIT DEN OMTREK. LINNEN BOORDEN 70 1. 55 uatstT njeuws. RUGBY. Burgerlijke Stand. SCHOTEN. SANTPOORT. OVERVEEN. Prima afwerking, kwaliteit en pasvorm. c. BLOEMENDAAL. BENTVELD. ZANDVOORT. HAARLEMMERIJEDE EN SPAARNWOUDE. HEEMSTEDE. SPAARNDAM. Botsing. Ernstig getroffen. Brand in een boerderij. Tentoonstelling te Amsterdam. Een Hoüandsch-Russische Hout handel. Lloyd George. INGEZONDEN. AMSTERDAMSCHE BEURS. nr. H. Si-riok Tail Ldiw-hoHen. due in een van sympathie géluigenKie rede in het kort den heer Nieuwjaar het doel der bijeen komst mededeelde en hem in tegenwoor digheid van het voltallige 'hoofdbestuur het blijk van waaideering, diat zeker in den smaak van den lieer Nieuwjaar zou vatten, aanbood, hem tevens daarbij over handigende een album, bevattende de handtekeningen van die leden dfie er aan mede werkten. De heer Nieuwjaar, die zulks niet in 't minst verwacht had, ton sledhts met een takel wooid den voorzitter en den Rond! dank zeggen. „Kbld." ATHLETLEK-KAMPIOENSGHAPPEN VOOR VOETBALLERS. Het slant thans vast, dat het westelijk gedeelte der Athleidek-kainpdoensohappen voor voetballers N. V. B. en eikende bon den georganiseerd wordt door de H. F. C. „Haarlem'' op Zondag 30 Juk a.s. Het „Haariem"-bestuur heeft daartoe reeds een commiisie benoemd bestaande ui't de heeren M. Houtkooper, J. P. van Balen Blaniken, S. van Duijn, J. C. v. d. Schaar en H. A. v. d. Meij. De Oostelijke 'helft komt voor rekening van 't Nijmeegsctlïe „Quick". Het program ma zal verdeeld over beide groepen be staan uit 19 nummers t.w. 100, 200, 400, 800, 1500. 4 X 100 en 4 X 400 en teaim- race 3800 M. hardloopen, 110 M. horden- ioop, hoog- en verspringen met en zonder aanloop, polshoogspringen, speer- en dis cuswerpen. kogedstooten en kogel slingeren alsmede dribbelen met dien voetbal. Het HaaTlem-programma hopen wij bin nenkort te kunnen mededeelen. Om deel te kunnen nemen, moet men minstens in 5 compel itiiewedstrijden zijn uitgekomen. De vereenigingen .kunnen hoogstens een drietal leden per nummer afvaardigen (eventueel met opgaaf van reserves), ter wijl de voetballers zelf.slechts in 3 of 4 nummers per wedstrijd kunnen uitkomen, met uitzondering van lie nummers, waarin pioegen uitkomen, zooals estafette. Reeds in 1908, toen he't programma nog Slechts uit enkele loopnummers bestond, wist H. F. C. den Xerxes-toeker voor een jaar in haar bezit te krijgen; „Haarlemgenoot die eer tweemaal ach tereen, ni. in 1913 en 1916. Het program ma had men. 'toen reeds wat meer uitge breid met eeniige spring- en werpnnmmers. Het vorige jaar wist H. B. S. voor een jaar beslag te leggen op den beker, maar of het haar ook dit jaar gelukken zal? Verschillende vereenigingen hebben ten minste het plan opgevat om met een Hin ken ploeg voor den dag te komen. Onder hen bevindt zidh ook „Haarlem'', waarbij het niet onwaarschijnlijk is, dat Martien Houtkooper zelf rich mrt de Technische leidtng zal belasten. „O. H. Gt." Zaterdagmiddag wordt op het H. F. C.- terrein aam de S-pamjaandisflaaii een rugby wedstrijd gespeeld 'hrsschien Amsterdam- ische en Rotterdamsohe studenten. Hollandsche Maatschappij van Land- bouw. De afd. Haarlem van de Holland sche Maatschappij v. Landbouw hield een vergadering in café Biinkmnnm onder voorzitterschap van den heer •Hartgerink. Deze opende de vergadering met een welkomstwoord, waarbij hij zich in 't bijzonder richtte tot den heer C. No bel, landbouwoonsulcnt, die veel be lang in het werk der Maatschappij stelt en dikwijls waardevolle adviezen gaf. De voorzitter bracht hem daar voor hartelijk dank. Hij beval ver volgens de maatschappij in de belang stelling van alle leden aan. De rekening en verantwoording van den penningmeester werd nagezien, en in orde bevonden. Het financieel© be heer werd luide geprezen. Uitvoerig werd van gedachten ge wisseld over het resultaat von de Greppelploegdemonstratie. welke Don derdag j.I. op „Overho-ut" is gjehouden. Algemeen was men het er over eens. dat deze demonstratie een groot suc ces is geweest. Men besloot dan bok, om tot de aanschaffing van een dergelijken ploe over te gaan. Nadat men eerst geruF- men tijd de verschillende ploegen be sproken had, stelde de heer Nobel tenslotte een zijner ploegen beschik baar voor de leden, die dan later naar bevinding kunnen handelen. Dit belanglooize aanbod vond luiden bijval in de vergadering. Als afgevaardigde naar de algemee- ne vergadering werd aangewezen de voorzitter, die b ij verhindering door een der bestuursleden zal worden ver vangen. Bij de rondvraag drong een der le den er op aan, dat de afdeeling een Jandbouwcursus zou organiseeren. Dit denkbeeld vond al ge meen e instemming en in principe werd besloten om het pvolgende winterseizoen zulk een cur sus te organiseeren, meer speciaal voor melkveehouders. Nadat nog besloten was op de al gemeen© vergadering de toestand van den boerenstand te bespreken, werd de vergadering gesloten. Prijscourant Gazelle-Rijwielen. W- ontvingen van de firma J. Perry en 'Zoon, agenten der Gazelle-rijwielen, Ged. Oude Gracht 102 te Haarlem, een fraai bewerkte prijscourant der Gazelle rijwielen, die den goeden naam van dit fabricaat alle eer aandoet. De prijslijst is een bestudeering van kooplustigen in alle opzichten waard. Besmettelijke ziekten. In de week van Februari tot en met 4 Maart deden zich te Haarlem 4 gevallen voor van Roodvonk, te Heemstede 1 ge val en 1 geval van diphtheritis, te Haar lem en 1 te Veisen. Een fiksche aanrijding. Om 4 uur gisterenmiddag reed een tramwagen der E. N. E. T, komende uit de richting Koninginneweg, tegelijk met een bespannen vrachtwagen de Raam- brug op. De twee voertuigen hotsten tegen elkaar aan, met het gevolg, dat het voorbalcon van de tram geheel werd in gedrukt en het onderstel ontzet. De twee wagens zaten zoo vast ineen, dat dc montage-wagen en personeel van de remise moest worden ontboden om de twee uit elkaar te krijgen. Door middel van krachtwerktuigen gelukte dat ten slotte. Ruim één uur lang, werd de dienst over één spoor geleid. Wonder boven wonder is een en ander zonder ongeluk ken afgeloopen. Overreden. H, V., wonende in de Witstraat, reed gisterenmiddag op den Jansweg en week uit voor een aankomende tram. Hij viel ondersteboven en geraakte daar bij onder een passeerenden vrachtwagen, waarvan het paard hem een tweetal trappen tegen het hoofd gaf. Per bran card werd hij vervoerd naar het Gasthuis. De wonden bleken daar gelukkig van niet levensgevaarlijken aard te zijn. Aangehouden. Door de Haarlemsche politie is aange houden zekere F. J,, verdacht van moord en diefstal in België gepleegd. Door de Belgische Justitie is de uitlevering van dezen F. J. gevraagd. Hij is aan de Justi tie overgeleverd in afwachting van zijn vonnis over de uitlevering. Naar wij vernemen is F. J. mozaïek- werker, en woont reeds geruimen tijd te Haarlem, waar hij goed bekend staat. Hij is deserteur van het Belgische leger, of er voldoende termen zijn om hem uit te leveren zal de Haarlemsche Justitie onderzoeken. Ondertrouwd: 9 Maart, J. Niemöller en A, M. Niemöller. H. Moos en M. Huls bosch. G. J. Horselenberg en A. Brunt. G. C. Vis en M. Smits. J. G. Mis set en A. L. Buurman. H. Beekman en C. C. de Weers. Getrouwd: 9 Maart, A. Bruggink en M. E. G. Smit. L. Beck en J. P. Tolle- naer. H. A. Traanberg en C. W. Teunis- sen. Geboren: 7 Maart, z. van M. v. Egmond- Mienis. 8 Maart, z. en d. van J. W. de Jong-de Braaf. d. van M. H. W. Nelissen-Cremers. 9 Maart, d. van E. S. Kloos-HeijmeL z. van A. Quee-Dob. De Storm. D© storm van gisterenmiddag heeft groot© schade aangericht aan kapotte dak. pannen, beschadigde ramen, ruiten en schoorsteenen enz. Van het dak van het gebouw van den Middenstand aan het Nassauplein werd eenig mastiek gerukt* Een schoorsteenveger werd er bij geroe pen, maar deze verklaarde dat hij er wei nig aan doen kon op dat oogenblik. Toen werd ©en agent in de buurt geplaatst om de menschen voor vallende dakstukken te waarschuwen. De storm, welke gisterenavond en in den voornacht heeft gewoed heeft ernsti ge stoornis veroorzaakt in het telefoni sche en telegrafische verkeer. De telefonische verbinding tusschen de hoofdstad en Den Haag en Rotterdam is. dank zij de speciale kabels normaal, maar met de overige gedeelten van het land is zij zeer gebekkig. De telefonische verbinding piet het buitenland is vrijwel geheel gestoord. Wat de telegrafische verbinding aan gaat, ook deze vindt In het binnenland veel vertraging. De telegraafdienst op Londen fuctioneert normaal, maar die met Frankrijk en België is geheel in de war. De telegrafische verbinding met Duilschland kan nog over een paar plaatsen, doch slechts met zeer groote vertraging worden onderhonden. Aan te bevelen is het zoo min moge lijk telegrammen aan te bieden en in elk geval wprdt, behalve dan naar Engeland, voor groote vertraging gewaarschuwd. Gemeenteraad. Hedenmorgen kwam de raad der gemeente onder voorrzitter- schap van burgemeester Fuhrhop bij een. Afwezig de heer Blom. Onder de ingekomen stukken was een schrijven der afd. Schoten van den Alg. Bond van Politiepersoneel In Nederland, in zake een dienstcommissie voor de po litie, dat in handen van den burgemees ter werd gesteld ter afdoening. Verder een verzoekschrift van het be stuur der R. K. bijzondere school aan de Kerklaon, om de benoodigde gelden voor de aanschaffing van eenige schoolmeu- belen. In handen van B. en W. gesteld om prae-advies. Voor de benoeming van vier leden In de commissie tot wering van schoolver zuim hebben B. en W. de volgende voor drachten opgemaakt: A. 1. H. Blokdijk, 2. E. J. Ariman. B. 1. H. van Leeuwen, 2. M. Bakker. C. 1. A. Rijs, 2. G. C. van Leeuwen. D. 1. H. J. Klein, 2. L. J. E. E. van der Eist. De eerst voorgedragenen werden be noemd. Tot onderwijzer in de Fransche taal voor het cursusonderwijs werd benoemd de heer G. Brouwer, te Haarlem. Voor de benoeming tot vakonderwijzer in de lichamelijke oefening aan de beide openbare lagere scholen hebben B. en W. de volgende voordracht opgemaakt: 1. T. Dekker te Haarlem; 2. F. Langeweg, te 's-Gravenhage. Benoemd werd de heer T. Dekker. B. en W. stellen voor, een presentie geld toe te kennen aan de leden van de stembureaux, die zitting hebben ter ver kiezing van leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, de Provinciale Sta ten, den Gemeenteraad of van de com missie, als bedoeld in artikel 131 der Ge meentewet, en wel 6 voor het bijwo nen der geheele zitting. Wordt slechts een deel eener zitting bijgewoond, dan wordt voor elk uur, dat aan de zitting geen deel wordt genomen, een bedrag af getrokken van 0,50 tot een maximum aftrek van 3. Van mevr. Weber was een voorste] In gekomen, er de bepaling aan toe te voe gen. volgens welke voor verteringskosten ten hoogste 3 per Md wordt toegestaan. Mevr. WEB ER lichtte haar voorstel toe en wees er op, hoe de bijwoning van een langdurige zitting van het stembureau voor vele leden een schadepost kan zijn. Wethouder BEIS was dit voorstel niet vanongunstig gezind. Hij zou echter lie ver niet van verteringsko-ten willen spre ken, doch het presentiegeld tot f9 wil len verhoqgen. Do heer BOXS achtte dit voorstel niet in overeenstemming met de zuinigheids- idée, hetwelk door de heeren KLEIN en v. d. DUSSEN bestreden wordt. De heer LOERAKKER meende, dat men zelfs den sohijn moet vermijden, er een voordeeltje uit te willen slaan. Spr. wilde het bedrag op f 7.50 vast gesteld zien, daar 19 hem te hoog leek. Na eenige verdere discussie doet de heer LOERAKKER met de heeren AL- GRA en BOXS het voorstel, het pre sentiegeld op f 8 te stellen. Het voorstel van mevr. Weber werd met 74 stemmen verworpen, dat van de heeren Loerakker c.s. aangenomen metd e stem van den heer VAN SCHIE tegen. B. en W. stellen voor, ontheffing te verleenen aan J. O. SaeyB en B. van Looy en die ontheffing te weigeren aan H. Beltman, alsmede aan J. Eehres. Voord e eerste drie werd, overeen komstig het voorstel van B. en W; be sloten. Het verzoek van J. Fehres werd aangehouden. G. P. J. Beccari vroeg vergunning tot den bouw van een steenen schoor steen, bestemd voor rookafvoer van 'n lagen druk verwarmingsketel. De vergunning werd voorloopig voor een half jaar verleend. B. en W; stelden voor, voor de ge meente te aanvaarden een hypothecair voorschol uit 's Rijks kas tot een bedrag van f 23100, ten behoeve van het ver strekken van een hypotheekleening voor den bouw van de woningen Middenweg nos. 26 tot en met 32, door de firma An derson en Henneman en M. Jansen, te Amsterdam, ter Haarstraat 32; en hen te machtigen ©en hypotheekleening te ver strekken van: f 5500 op de woning Mid denweg 26; f 5500 op de woning Mid denweg 28; f 6900 op de woning Mid denweg 30 en! f 6200 op de woning Mid denweg 32. Aangenomen. B. en W. boden ter vaststelling aan êen verordening op de keuring van vee en vleesch. Aangenomen. B. en W. stellen voor een wijziging der verordening op het personeel der gemeen tepolitie. De heer LOERAKKER zou liever geen vasten functionaris aangesteld willen zien, doch een post voor schrijfloon uit willen trekken. Aldus wordt besloten. Dan kwamen in behandeling de ver schillende begrootmgen voor 1922. De heer BOXS opent de beschouwingen en wen-Scht allereerst den voorzitter geluk, met zijn 'herbenoeming tot burgemeester de rgemeente Schoten. Deze herbenoeming acht spreker even wel niet gelukkig voor de gebeente. Onder dit gemeentebestuur, waar de 'burgemees ter de leiding 'heeft, hopen de tekorten zich op, ondanks den stem der regeering. Er is roekeloos met geld omgegaan, ja, er is mee gesmeien in zoover voorstellen kwamen tot het doen van groote uitgaven, welke de krachten der gemeente te boven gingen, dan verdedigde de voorzitter der gelijke uitgaven nog. Spreker noemt ver schillende voorbeelden, zooasl den bouw van een nieuw hek aan de Spaanschevaart- straat, dat wederom afgebroken werd, de bouw van het meterhuisje te Oud-Schoten-, hetwelk een flater is geweest en voorts de keibestrating in de Cronjéstraat. Spreker wijst tenslotte nog op de toe passing der bouwverordening, die uiterst streng geschiedt voor de Schotenaren. B. en W. zelf geven om de verordening niet. Spreker verzekerde dan ook bij de be handeling der begrootmg tegen verschillen de posten welke hem te hoog toeschenen, te zullen stemmen. De heer K'LiEI'N zegt, da-t <tez© begroe ting in heit teéken/ van ondleiiwij» s'taat. Spr. en zijn fractie zijn verheugd over die gelijkstelling va.n openbaar en bijzonder onderwijs, doch zijn van meerling, dat niet tot: oninoodigien soiioollwiow moet worden overgegaan. Spr. en zijn fractie zuilen daaraan nooiit medewerken. Spr. wijst er dlan op, diat het vervolg onderwijs volgen» de begrooting een na- deelig saldo oplevert van slechts 7,60 en 'betoogt nu, dat het dus door den raad1 indertijd goed gezien was, niet de cijfers van Haarlem over te nemen. Hij hoopt, dirt dit voor B. en W. oen spoorslag moge zijn, niot meer klakkeloos met dergelijke voorstellen te komen. Over de behartiging van het onderwijn door B. cn W. en inzonderheid van den voorzitter dezer raad is .sprekers fractie niet tevreden. Hij wijst er op, hoe de sdhoolsommisaie meermalen ais het ware in dieni hodk gedrukt worden. SpT. wijst vervolgens op de lirte in schrijving voor het vervolgonderwijs, waardoor vele 'kinderen zich in Haa riem hebben laten inschrijven. Ook de behan deling -der voorstellen omtrent de regeling van biet 'Veroigonlderwijs is te Jaa't ge" weest. Spr. hoopt, da't de technische zijde der splitsing der scholen spoedig in be handeling komt. Verder gaande wijst spr. er op, dat maatregelen onrechtmatig becriliseerct worden, zooais op dte reiniging, oip de dnenstkleeding, enz. Ah Scholen bij Haarlem komt, don is bijv. een nieuwe sproeiwagen toch wel noodig, iwant dit gedeelte na1 besproeddi moetien 'worden. Als die heer Boxs zegt, dat om ai derge lijke redenen, welke gezochte critiek in houden: De burgemeester moet weg, dian vündlt sprekers fractie di'l al te gek. Ook sprekers fractie meent, diat de zaken wel, te wenschen overlaten en diat heit beter zou zijn, als die burgemeester hier geen 'burgemeester meer was. Spreker'» frac tie heeft daarvoor een andee eden en wel dieze: de 'burgemeester woreft te oud, om verder de zaken te leiden. Spr. wijst er verder op, dolt men vroe ger had' moeten beginnen met bezuiniging. Vroeger heeft de heer Boxs medegewerkt aan de tol stand koming van zaken, wel- r «e nu stroppen blijken. Al-s <ïe heer Boi» dus een slok wil zoeken, moet 'hij een iheelen dikken zoeken, om dien op zijn eigen rug te irten neerkomen. Hij heeft medegewerkt aan al <Ke zaken en do» treft de critiek ook hem. Spr. stelt tien sloite nog voor, oen dienstcommissie voor de politie in te stellen. Dan bespreekt spr. de annexatie-kwes tie. Spr. -verheugt zich, dial 'het voorstel tot annexatie er is, maar hij gaat er niet me de acooord, dla-t gezegd wordt, dait Scho ten op den duur zich zelf niet meer zou kunnen bedruipen. Spr. vraagt, waar het heen moet, als schadevergoeding gegeven mort worden aan Bloemendaal, Heem stede en Haarfemmerliede. Dat is een groot bezwaar, want ook Schoten moet tó'aar dus aan meebetalen. Die kwestie der schadevergoeding mort dus zoodanig geregeld worden, dat deze niet verlevnd behoeft te worden. Doch Schoten krijgt nog ander werk te doen. Hij moet dian, wanneer he't bij Haarlem gevoegd wordt, verscheidene noodizaikelijke werken van 'Haarlem zien te verkrijgen, zooa-ls bijv. een Mulo-school. Spr. deelt mede, dat de fractie af ziet van de invoering van Moeder- schapszorg en verwijt de dwingende houding van Ged. Staten, die te veel ingrijpen in Schoten's zaken, aan wie het, aldus spr. ook te wijten is, dat deze begrooting zoo laat is ingediend. Hij hoopt, dat Ged. Staten daar ten minste mee zullen eindigen, als Scho ten Haarlem wordt. De heer ALGRA hoopt, dat spoedig een begin zal worden gemaakt met den bouw van een Christelijke school. De heer JANSSEN zet uiteen, hoe de christelijken zich ook stellen op christelijken grondslag en daarop al hun streven gronden, in tegenstelling met de S.D.A.Pdie alles stelt op materialistischen grondslag en op het beginsel van den klassenstrijd. Het doet den heer LOERAKKER genoegen, dat de heer Klein geen be ginselrede gehouden heeft en hij wil dit goede voorbeeld volgen- Het is in dezen raad wel een anders geweest. Spr. betreurt, dat een critiek op den voorzitter is uitgebracht als zooeven ge schied is. Natuurlijk komt er een tijd, dat men niet meer zoo kan als vroeger, maar spr. is er van overtuigd, dat de voorzit ter nog steeds naar beste willen en kun nen de belangen der gemeente behartigt. Het hart moet den voorzitter zeer ge daan hebben bij de wijze, waarop zooeven aangestipt werd, dat zijn aftreden ge- wenscht is. Spr. heeft de bezuinigingscritiek van den heer Boxs gehoord, maar spr wil al leen zijn medewerking verlenen aan reëele bezuiniging. Spr. meent verder, dat men ook geen critiek moet werpen op hen, die meegewerkt hebben aan zaken, welke later blijken, beter niet tot stand gebracht hadden zijn geworden, Spr. zou willen, dat de uitgaven voor de gemeentewerken zooveel mogelijk be moeid konden worden. De gemeentewer ken vragen te Veel. Spr. meent, dat er een tekort is Vna omstreeks 20.000. Dat kan de gemeente niet langer dragen. Spr. acht de groote kasgeldleening welke voorgesteld wordt, aan te gaan, niet den geschikten weg, om uit de moei lijkheden te geraken. De gelijkstelling van het onderwijs be sprekend, zegt spr., dat hij hoopt, dat alle leden onbevangen zullen staan tegen over aanvragen in verband met het on derwijs, opdat datgene tot stand ge bracht wordt, wat tot stand gebracht moet worden. Gedeeltelijk gecorrigeerd. (Wordt vervolgd). Burgeilijka stand. Geboren: z. v. G, WalgjenKruisdijk. d. van J. M. GloerichBekman. I z. v. E. A. Rempt Jacobson. d. van G. H. van der FlightBorghaerts d. van A. M. E. Hooglandvan Klooster. Ondertrouwd: J. M. Geurts en G. Har- ting. Gehuwd: E. Dekker en J. G. J. van der Veldt. H. M. Beere en E. van Straaten. J, Dekker en E. Draaijer, E. Bronte en 0. J. va nWaarde. Overleden: Jannetje Beentjes, oud jaar, echtgenoote J. P. Heidveldt. Petrus Paulus Schijvenaar, 21 maanden. "-"'O Begrafenisvereeniging. Dinsdag j vergaderde de R.-K. Begrafenisvereeni. f>''nS ,X't. Barbara", ondcrafd. van den h Volksbond, Schoten en Om.str., in net Bondsgebouw. De voorzitter oipenide de vergadering mrt den Ghr. groet en beetle de talrijke aanwezigen hartelijk wel kom. In zijn openingswoord herdacht de voorzitter de verdiensten van twee ge trouwe leden, waarna voor hunne zielen rust, drie Onze Vaders en Wees Gegroefen werden gelbedien. De penningmeester deed hierna rekening en verantwoording van Zijn geldelijk beheer. Het resultaat •was, een stevig foaitig saldo. Een coinmi'S.sde van 2 loden werd benoemd voor verificatie. De groepanderting werd herzien en vasleg- stelid. Het bestuur werd uitgebreid met twee leden. Benoemd werden de heeren J. C. Reijer en G. J. Ndeuwipoort. He't be stuur verkreeg machtiging tot vernieuwing van benood'igde materialen, alsmede tot tone fx a f wijlkii ngien in bijzondere gevallen. de rondvraag weTd door eenige leden gebruik gemaakt voor Ivuislhoiwlelijke be sprekingen, waarna de voorzitter mot ge. 'bed sloot. Voor de stichting „Herwonnen Levens kracht" werd nog propaganda gemaakt, terwijl vele loten een bestemming vonden. Men schrijft ons: Men is thans begonnen met de verklei ning van den z.g. driehoek,igen vluchtheu vel bij den inrij van den Stationsweg, waar door het verkeer uit alle drie richtingen zeer verheterd wordt. De put wordt hier wel laat, gelukkig ech ter nite te laat gedempt. De vergadering van Btoemendaa'l's Bloei, vergadering van Bloemendiaal's Bloei, waarin Dr. Bornwater zal spreken over de grenswijziging, zal gehouden worden op Woensdag 15 Maart a.s. des avond» 8 uur in hotel „Van oud's het Raadthuis" A. A. M. H. 68 per stuk bij 3 stuks 90 I Per I stuk c. bij 3 A 60 stuks Het postkantoor. Zooals men weet, loopt het huurcontract voor het postkan toor met 1 October a.s. af. Diensvolgens heeft het Rijk zich tot de huurcommdssie gewend met het verzoek om huurverlen- ging. Naar we vernemen is tusschen de eigenaars, de heeren Mok en Smolenaars, en het Rijk een overeenkomst getroffen, waardoor het postkantoor voorloopdg nog op de oude plaats gevestigd kan blijven. Gevonden voorwerpen. Terug te be komen bfj A. Witvoet, Bloemendaalsche- scheweg 104, Bloemendaal, een gladde gouden heerenring; Vermeij, Wouwer- manstraat 21, Haarlem, een paar kinder handschoenen; A. Handgraaf, Jan Gij- zenvaart 129, Santpoort, een handzaag; Apeldoorn, bode aan het Raadhuis te Ovcrveen, een heerenparapluie; Klaas- sen, Aerdenhoutslaan, 'Aerdenhout, een handtaschje met inhoud; P. Veenstra, Stolberglaan 9, Aerdenhout, een wit ko ralen halssnoer; aan het bureau van po litie te Overveen, een bos sleutels, een broche en twee hulssleutels. Komen aanloopen bij Dinaux, Veld- laan 26, Aerdenhout, een poes; J. Klaus. Eendjespoortstraat 13rood, Haarlem, een gele hond. Burg. stand. Geboren: d. van A. M. Veldt-Sdhuijt. d. van N. Meier-Gutker. Ondertrouwd: J. M. A. Smits en L. T. Damalvy MoKere. G. H. K. Mol en H. M. Kroone. Overleden: M. Buijs, 78 j. G. Kooij- ker, 86 j. B. Melohers 78 j. P. Bood, 21 j. Vergadering B.G.V. De Bloemendaal- sche Gymnagftek-vereeniging hield gister avond in café Rusthoek haar jaarvergade ring. De voorzitter, de heer Kuneman, opende de vergadering met een aansporing aan de leden, om toch vooral de oefeningavonden geregeld bij te wonen. De notulen der vorige vergadering gaven geen aanleiding tot opmerkingen. Bij de ingekomen stukken was een schrijven van de Bloemendaalsche IJsclub, waajln deze club aan de B.G.V. het club gebouwtje, vroeger behoorendo aan den BloCmendaalschen Bond voor Lichamelijke Ontwikkeling, ten geschenke bdedt. Verder een schrijven van den heer VantJooff te Santpoort, waarin deze vergunning geeft, een terrein gelegen, aan den Joh. Verhulst- weg in Augustus a.s. te gebruiken bij gele genheid van een te houden zomeruitvoe- ring. Verschillende besluiten werden voorts genomen: w.o, in den a.s. zomer een af- standsmarsch te houden en in 't a.s. na jaar onderlinge gymnastiek- en athletiek- wedstrijden te organiseeren. De rondvraag leverde niets bizonders op. Daarna sluiting. Te Amsterdam is geslaagd voor het examen nuttige handwerken Mej. M. B. Boodj, alhier. Stëuncommissie Werklzozen. Over eenkomstig het Raadsbesluit is in een bijeenkomst een definitieve cotnmisr sie benoemd, die de verdere steun regeling aan werkloozen zal hebben te behandelen. Zoo men weet, ge schiedde dit tot heden door de leden van het Burgerlijk Armbestuur en vak organisaties. Voor deze bijeenkomst waren op geroepen de heeren P. Molenaar, C. Sergers (raadsleden) L. Geers, W. Paap en J. L. Vinken, leden van hét Bur gerlijk Armbestuur,, alsmede de ver trouwensmannen der organisatie, waarvan aanwezig waren de heeren J. Vinken R.K. Bouwvak. Keures. Christ- Bouwvak., Schicke van den Bestuur- dersbond, J. v. d. Bos, Modern Vak bond en Molenaar der ongeorgani seerden. Onder leiding van den Burgemees ter had de bijeenkomst plaaits. Na beschouwingen werd een definitief Be stuur gekozen en wel de heer T. Moolenaar, voorzitter; de thans Gem. Ambt, secretaris, L. Geers, peiiningm., J. L. Vinken, Keures en Molenaar., De overige heeren zullen doel uitma ken der geheele commissie en heb ben tot taak 6e adviseeren van con trole der voorkomende werkloozen- gevallen in hunne organisaties. Aanneming benoeming raadslid. Me vrouw P. Hoogerbeets-Bruijn heeft hare benoeming tot lid van den Gemeenteraad aangenomen. Ttaadsvergadering. A.s. Zaterdag 11 de zer raadsvergadering om 10 uur des voor- middags. Burgert. Stand. Ondertrouwd: C. G. van Langeveld en C. M. v., Pellecom. Getrouwd: F. Tolenaar en H. A. Veth; C. H. Bakker en Joh. v. Steenbergen; B. Bleijenberg en J. H. S. Weddepohl. Geboren: M. van der HeidenZuider- wijk, d.; J. MooyElskamp, zoon; A. A. SchulzVcnings, d.; G. H. Landenbergh Kolff v. Oosterwijk, z.; Th. Compiesvan Bakel, zoon. N. RotVerwei, zoon. Overleden: Jac. Corsten, echtg. A. Nun- nink, 76 jaar; M. Reedijk, 72 jaar. Pelr. Ccrn. Martin, 49 jaar. Damivedstrjjd Hedenavond brengt de R.K. Damclub „Ontwikkeling" uit Lisse een bezoek aan de R.K. Dam club „St. Bavo" om de returnmatch te spelen. De wedstrijd heeft plaats in het R.K. Vereenigingsgebouw. Daar „St. Bavo" compleet uit zal ko men, en Lisse een sterke ploeg is, zal het een spannende strijd worden. Dam liefhebbers zün wejkom. Het stormde gisteren zoo geweldig, dat het water op die dalken der huizen sloeg, die aan het Spaarne lagen. Girteren zou de opening plaats hvb- ben ivain de verstel- en naaicursus, uitgaan-: de van de indiustriescUiool te Haarlem Hot bestuur alhier en 17 meisjes waren'aan wezig, doch de leerares kwasn niet, geen wonder bij zulk noodweer! KRIMPEN a.d. IJSSEL, 9 Maart. De raderboot van Top Smit kwam gister- avond, tengevolge van den storm, ia botsing met den Rijnaak Hercules vaa Arnhem. Tengevolge daarvan werd de. Rijnaak zwaar beschadigd en kwam de boot van Top Smit met lichte averij pp te leggen in den IJsselmond. ZWOLLE, 9 Maart. Gistermiddag ia tengevolge van een hevigen rukwind 'n reusachtige iep, naast het militair hos pitaal omgewaaid. Een jongen werd door een neervallenden tak getroffen en be kwam ernstige verwondingen. Hij werd in 't hospitaal opgenomen. ZWOLLE, 9 Maart. De boerderij, tevens woning van den heer W. Weitkamp te Ambt-Hards»;berg, bewoond door het gezin Rutgers, is gisterenavond totaal af gebrand. Bijna alles ging verloren. Twee kalveren en een veulen kwamen in de vlammen om. Oorzaak onbekend. Verze kering dekt de schade. AMSTERDAM, 9 Maart, Op Vrijdag 7 en Zaterdag 8 April a.s. zal in den tuin van 't Paleis voor Volksvlijt een ten toonstelling worden gehouden van ossen, vette runderen, stieren, melk- en fokvee, schapen, geiten, bokken, varkens, konij nen, hoenders en duiven. De heer J. Rie- sen, keuringsveearts en plaatsvervangend directeur van de Amsterdamsche vee markt en abattoir, heeft zich bereid ver klaard zitting te nemen in het organisee- rend comité. Het volledig comité zal binnenkort be kend gemaakt worden. AMSTERDAM, 9 Maart. In de heden gehouden buitengewone vergadering van aandeelhouders in den houthandel Altius en Co., word het bestuur met algemeeno stemmen machtiging verleend een over. eenkomst aan te gaan met de Russische Sovjet-regeering. Er zal een Hollandsch- Russische maatschappij worden opgericht. De zagerij in Archangel zal aan deze maatschappij in gebruik worden gegeven terwijl ze de beschikking zal krijgen over een belangrijk bosschencomplex in Ar changel. LONDEN, 7 Maart. Overeenkomstig het advies der geneesheeren, heeft Lloyd George zijn vertrek naar North-Wales tot morgen uitgesteld. Zijn toestand gaat nog steeds vooruit. OPROEP De laatste dagen worden er vele in gezonden stukken geplaatst die ons laai ik het maar zeggen, steeds verder vaa elkaar brengen. Met die „ons" bedoel ik de Katholieke kiezers. Waarom toeh niet die grieven, als zij er zijn in de vergadering naar vorei» gebracht P Een kart woord in de vergadering doet véél meer dan kolommen t» da courant. Omdat alléén daar (in de ver gadering) de plaats is voor debat over de voor ons allen zoo belangrffke zaak, dl. de Katholieke éénheid. Kom! laten wij nu allen a.s. Vrijdag, dus morgenavond, eens laten zien dat w» Katholiek, dus één, zijn. Morgenavond toch is er weer verga le ring van onze R.K. Kiesvereenigingl. Dkar behoort elke Roomsche kiezer dut te zijn Als allen nu maar a.u.b. komeni Dat geschrijf in de courant geeft niets. Mijn „oproep" luidt dus: Op/ ter vergadering!I Morgen, Vrijdagavond allen present!/ De zaal moet olyJcen te klein te zijn/t Komt! En brengt Uw grieven mede!! U, mijnh. de Red. vriendelijk dan kend voor opname van bovenstaande let teren, teeken ik, U Ed. dw. dn. G. F. v. D. propagandist De Beurs opende heden iets flauwer. Staatsfondsen. 5% Nederland 87; 6% Indië 95X. Culturen. Koloniale Bank 121; Indische Bank 96; Vorstenlanden 146; H. V. A. 352. Industrdeele waarden. In- Insufinde olie 4. Oliewaarden. Koninklijke 402; Consols 140; Orion 31. Tabakken. Deli Mij. 238; Besoe- ki 51; Rotterdam Deli 28)4; Senembak 355. Rubbers. Amsterdam Rubber 84 >4' Deli Batavia 57)4; Nederl. Rubber 46; Rot. Tapanoeli 18%. Scheepvaartwaar den. HolL Am. Lijn 147; Holl. Boot 47; Kon. HolL Lloyd 22; Japanlijn 102; Paketvaart 93)4; Scheepvaart Unie 103)4; Marine 16)4. Amerikaans c 'h e waarden. Hide and Leather 73)4; Steel 99%Smel ting 514/16; Anaconda 101%: Voting Rails 23; Denver 1)4; Southern Pacific 92)4? Union Pacific 144.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1922 | | pagina 2