Speciale Aanbieding Cigaretten Import v.h. JOH. MAAS Grooler^kt 14- Indrukken van den dag Egyptisch Lakmé 20 stuks 28 et» 100 stuks f 1.20 Lord Rothschild 20 34 100 „1-55 Extra fine B* 20 38 100 „1.65 N*-V. Sigaren» en Sigarettenhandel Uit den Omtrek VRIJDAG 10 MAART 1922 44ste JAARGANG No. 14087 PER KWARTAALT 3.25 PER WEEKf 0.25 FRA"G0 PER POST PER KWART. BIJ VOORÜITBE ALING f 3.57V, NASSAULAAN 49, HAARLEM. TELEFOON 1426, 2741 EN 1746. POSTREKENING No. 5970. ADVERTENTIËN 35 CENTS PER REGEL. DIJ CONTRACT BELANGRIJKE KORTING. EERSTE BUS Dit nummer bestaat uit 3 bladen OPNIEUW: DE ZOMER TIJD! HAARLEM. Poging tot doodslag. Onze R.-K. Leeszaal. Gillen. VAN ONZE RECHTBANK BttrgerlUke Stand. DAMMEN. BILJARTEN. J. J. WEBER ZOON. Opticiens Fabrikanten. Koningstraat 10 Haarlem. ATHLETIEK. RUGBY. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT DE ABONNEMENTSPRIJS BEDRAAGT VOOS HAARLEM EN AGENTSCHAPPEN: BUREAUX: 270. Van alle oorlogsmaatregelen is er geen dan de zomertijd overgebleven. Wei wordt ieder jaar om zijn behoud gevoch- en, maar dat bewijst onzes inziens juist zijn levensvatbaarheid. W ij hebben over den zomertijd reeds verschillende malen geschreven: over de vóór- en nadeeien, welke eerste naar on ze meening uit een oogpunt van algemeen belang verre boven de laatste uitgaan, terwijl wij er verleden jaar op aandron gen, dat de Regeering, evenals in andere, ons omringende landen, den datum van ingang van den zomertijd zou vervroegen en het einde verder zou stellen, tot Oc tober, Nu had het er allen schijn van, of wij zouden juist het tegendeel bereikt heb ben: de geweldige actie van de land bouwers deed twee v/etsontwerpen naar voren komen van de Kamerleden Braat en dr. Deckers, welke niet minder be oogden, dan den zomertijd geheel af te schaffen. Bedenkelijker werd het geval, toen de commissie van rapporteurs uit de Tweede Kamer over beide wetsontwer pen, meedeelde, dat spoedige behandeling noodig was, om kat anders de Regeering zèif met een soortgelijk wetsontwerp zou komen. Wel sprak het Haagsche corres pondentiebureau dit een paar dagen later tegen, maar de vrees voor verwarring en mogelijke mislukking van het goede in stituut, den zomertijd, bleef besinan. Deze week maakte de Tweede Kamer in een verstandige motie echter de baan vrij, door de boven genoemde wetsont werpen op zij te schuiven en de regee ring gelegenheid te geven zelf met een voorstel te komen, dat rekening hield met het verkeer naar België en Engeland. En reeds Woensdag is een wetsontwerp der Regeering verschenen. Wij hebben daar gisteren mededeeling van gedaan en men heeft daaruit kunnen zien, dat wij reden tot tevredenheid hebben; de gele genheid om den zomertijd reeds in Maart te doen ingaan en in October te doen ein digen, wordt in het wetsvoorstel geopend, De zomertijd wordt nu ongeveer met veertien dagen verlengd, behalve wan neer Paasch-Zaterdag de laatste Zaterdag van Maart is, dan duurt de zomertijd 20 dagen langer. De Regeering spreekt in haar toelich ting alleen over de noodzakelijkheid om bij het verkeer van België en Engeland aan te sluiten. Over het beginsel zelf der handhaving van den zomertijd spreekt zij niet meer; ondanks alle gevoerde actie, acht zij dit blijkbaar uitgemaakt. En o.i, terecht. Natuurlijk moeten zelfs de tegenstanders van den zomertijd in zien, dat ons kleine land er geen eigen tijd op na kan houden en dat wij aan on zen spoorweg- en stoombootdienst groote moeilijkheden zouden veroorzaken, wan neer wij meer dan een half jaar een van Engeland en België afwijkenden tijd handhaafden. Maar laten de tegenstanders zich nu ter wille van de groote economische be langen, welke met den zomertijd samen gaan, en nu zeker in dezen tijd van malaise met het instituut verzoenen. Ook in Frankrijk, dat veel meer dan wij een landbouwland is, is de actie tegen den zomertijd doodgeloopen en wordt hij dit jaar wederom ingevoerd. Laten wij niet redeneeren, dat de be langen van het platteland aan die der stedelingen worden opgeofferd. Immers, invoering van den zomertijd beteekent, dat gedurende bijna 200 dagen van het jaar door millioenen menschcn per dag een uur minder kunstlicht wordt ge bruikt. En nu kan men wel zeggen: dan moeten de stedelingen maar eigener be- weging een uur vroeger opstaan; daarmee vraagt men voorshands het onmogelijke. Dit groote voordeel is alleen te bereiken door de klok officieel een uur terug te zetten. En wie dan zijn belastingbiljet bekijkt en de groote malaise in handel en in dustrie nagaat, die zal moeten bekennen, dat de groote besparing, door den zo mertijd verkregen, een algemeen, dus ook zijn eigen belang is en dat daarvoor per soonlijke moeilijkheden moeten wijken. Het nieuwe wetsvoorstel vinde dus we derom een groote meerderheid in het par lement! Tuinbouw eu Plantkunde, De afdeeling Haarlem en omstreken van de Nederlandacho Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde hield in de bo venzaal van café Brinkmaan alhier, een druk bezochte vergadering onder voor zitterschap van den heer Johs. de Breuk De voorzitter deelde mede dat de be stuursfuncties thans als volgt verdeeld zijn: de hoer Brouwer, onder-voorzitter de h9er Bekker, secretaris en de heer Oarlée, 2e secretaris. Van het gemeentebestuur was ingeko men een mededeeling, dat voor den a.s. wintercursua een subsidie van f 200. is verleend. Nadat de penningmeester rekening en verantwoording had afgelegd, ging men over tot de bespreking van de in 1922 te houden onderlinge tentoonstelling. Voorlcopig werd besloten in de eerst volgende vergadering in April, waarvan do datum nog nader bekend zal worden gemaakt oen onderlinge tentoonstelling van afgesneden bloembollen te houden. De heer J. Schut uit Overveen had eenige takken van een Schizanthusplant meegebracht en hield over de cultuur van deze plant een inleiding. Gaarne had spreker een geheele plant medegebracht, doch door den sterken wind was hem dat niet mogelijk. Reeds meer dan zes jaar kweekt spreker de Schizan- t.hus en heeft daarmee prachtige resul taten bereikt. In den afgeloopen zomer deed hij echter geheel andere ondervin dingen op, want van de 150 planten die hij thans in bezit heeft, zijn er slechts enkele mooi geworden, hetgeen een be wijs is dat het klimaat van grooten in vloed op de cultuur is. Na nog eenige vakkundige aanwijzingen over de cultuur gegeven te hebben, raadde spreker den kweekers aan eens een proef te nemen met de Schizantkus als potplant voor de kamer. Na deze uiteenzetting werd overgegaan tot de opening van den vragenbus. Ver schillende vragen betreffende de cultuur van planten waren gesteld. Besloten werd hierop in de volgende vergadering te ant woorden. De vergadering werd hierop go- sloten. In aansluiting op wat reeds over deze zaak is gemeld, deelt men nog mede, dat de winketier F. vroeger bureaulist in lossen dienst aaii liet Frans Halsmu seum is geweest, maar later werd ontsla gen. Sinds dien koesterde hij een wrok legen den concierge van het museum, omdat hij dezen als de oorzaak van het ontslag beschouwde. De getroffene maakt het naar omstan digheden goed. De dader is door de Jus titie gehoord en vervolgens naar liet Huis van Bewaring overgebracht. Vertrokken. Dinsdag zijn de twee woonwagens, welke gedurende meer dan een half jaar, op een particulier erf aan het hofje van Bullewijk, bij de Romolenstraat hebben gestaan, tot groote vreugde van de om wonenden vertrokken. Gisteren herdacht de hheer W. H. Tja- bring den dag, waarop hij voor '25 jaar hij de Nederlandsche Spoorwegen in dienst trad. Personalia. De Raad van Toezicht op de gestie va» de Rijksverzekeringsbank, bestaat thans uit 13 leden, van wie 5 door den minister van Arbeid benoemd zijn, onder wie de heeren P. J. Raaijmakers, te Overveen. oud-secretaris-generaal der R. V. B., door de Koningin aangewezen als voor zitter; en mr. W. M. I. v. Lutterveld, be stuurslid der Ver. voor den Effectenhan del, te Bloemendaal. Voorts is o.m. in den Raad door de werkgevers van de Verzekeringsraden als Hd aangewezen de heer mr. J. C. L. Vlaanderen, oud-voorzitter der Mpij. van Nijverheid, te Heemstede Haarlemsch gemengd Koor, voorheen A Capellakoor. In de laatstgehouden vergadering van liet Capellakoor," directeur de heer Jan Booda, is de naam der vereemging veranderd in „Haarlem's Gemengd Koor." Het bestuur bestaat uit: C. H. Vrugt. voorzitter; A. G. Duiverman, secretaris, A. L. Dyserinckstraat 90; Mevr. L. v. Eden, penningmeesteresse; Mej. M. Boo da, bibliothecaresse. M. Duiverman, com missaris. De repetitie-avond is vastgesteld op Vrijdag 8 uur in „St. Bavo." Smedestraat. We ontvangen een statistiek over onze R. K. Leeszaal over de maand Februari 1922. Uitgeleend werden: 1222 boeken, 952 romans, 269 studieboeken. Het aantal bezoekers was 720. Het aantal leden klom tot 460. „Is dat niet prachtig?" vraagt ons de directeur der R. K. Leeszaal. En we beamen het ten volle: „Ja, het is prachtig". Maar nog mooier zal het zijn als we de stijgende lijn blijven aan houden. Garnizoensberichten. De le luitenant van de Militaire Ad ministratie J. M. B. M. van S trien van het 21e Regiment Infanterie wordt over geplaatst bij het 10e Regiment Infan terie en ingedeeld bij het oefeningsde tachement te Ede. De le luitenant-adjudant Rutgers en Lieuwens en de luitenants Milders en Kromhout van het 10e Regiment Infan terie worden overgeplaatst bij het 21e Re giment Infanterie ter indeeling bij het oefeningsdetachement te Amersfoort. De le luitenant van de Militaire Administratie B. F. Westerweel van het 10e regiment infanterie wordt met ingang van 10 Maart a.s. overgeplaatst naai" Don Haag en werkzaam gesteld op het bureel van den administrateur van het 2e Regi ment Veldartillerie. Voor Rusland van N. N. 10, Voor Rusland van N". N. 2 50. 5e Kamermuziekavond Dr. de Koos. Op dten 5en (taatsten) Kamenmu-ziekavond, georganiseerd door Dr. de Koos, zal de HongaarsChe Vioioncelliste Judith Bokcr zich als soliste doen hooTen, De pianist Lotus Sébreitoler zal de begeleiding op zidh nemen.' Hot programma bevat werken van Beet hoven, Haycln, Voormolen, Fauré Cuï, Da- v-i-doff. Voor niél-geaibonmeerclen zijn voor dit concert toegangsbewijzen verkrijgbaar '"J ibet concertbureau Vemo-ulih. De Rechtbank behandelde gistermor gen allereerst eenige zaken met gesloten deuren. In een zedenzaak werd tegen den beki- J. M. te IJmuiden, 5 jaar gevangenisstraf geëischt wegens onzedelijke handelingen met een meisje van 5 jaar. Rijwfeldieven. Op Maandag 30 Januari zijn uit de ves tibule van de Nationale Bankvereeniging aan de Zijlstraat alhier, twee rijwielen gestolen. Als verdacht van dezen diefstal werden spoedig aangehouden de jonge lieden E. S. en H. II. J. R„ thans gedeti neerd, die echter bij hoog en laag ont kennen, den diefstal gepleegd te hebben. Zij waren niet in Haarlem geweest dien dag en S. zeide, dat hij niet eens fiet sen kon. Maar de ontkenning baatte niet veel, want verschillende ooggetuigen her kenden de dieven pertinent. Ze werden dan ook weer netjes opgesloten, nadat ze als eisch tegen zich hadden hooren vra gen, 1 jaar gev. straf, waarin de toege voegde verdediger berustte. Logementsvergunning Drankwet. B. on W. van Haarlem brengen inge volge art. 12 der D;rankwet ter open kennis, dat bij Gedeputeerde Staten der rovpincie Noord-Holland is ingekomen een verzoekschrift van de Directie van de Naamlooze Vennootschap Hotelmant- schappij en Wijnhandel „Hotel Funkler- Haarlem" om vergunning ingevolge art. 2, 2e lid die wet tot het vorkoopen van sterken drank in het klein voor gebruik ter plaatse van verkoop alleen aan logeergasten in de na te noemen localiteiten van het perceel aan de fCruiastraat ub. 810: de salons nrs. én 2, de groote eu de kleine eetzaal, de serre, de corridor, en de kamers no. 4 tot en met no. 25. Haarlemsche Orkest-Vereeniging. Naar wij vernemen, zou bij de Haar lemsche Orkestvereeniging het plan be staan om met het aanstaande zomer seizoen de concerten niet meer in de tuin- van het Brongebouw, maar dan in de Gem. Concertzaal to geven. Hollandsche Maatschappij van Land bouw. De afd. Haarlem van de Holland sche Maatschappij v. Landbouw hield een vergadering in café Brinkmaan, onder voorzitterschap van den heer Hartgerink. Deze opende de vergadering met een welkomstwoord, waarbij hij zich in 't bijzonder richtte tot den lieer C. No bel, lundbouweonsulent, die veel be lang in bet werk der Maatschappij steit en dikwijls waardevolle adviezen gaf. De voorzitter bracht hem daar voor hartelijk dank. Hij beval ver volgens de maatschappij in de belang stelling van alle leden aan. Dc rekening en verantwoording van den penningmeester werd nagezien cit in orde bevonden. Het ïmaneiecle be heer werd luide geprezen. Uitvoerig werd van gedachten ge wisseld over liet resultaat van de Greppelplocgdemonstratie. welke Don derdag j.l. op „Overhout" is gehouden. Algemeen was men het er over eens. dat deze demonstratie een groot suc ces is geweest. Men besloot dan ook, om tot de aanschaffing van een dergelijken ploe over te gaan. Nadat men eerst gerui- men tijd de verschillende ploegen be sproken had, stelde de heer Nobel tenslotte een zijner ploegen beschik baar voor dc leden, die dan later naar bevinding kunnen handelen. Dit belanglooze aanbod vond luiden bijval in de vergadering, Als afgevaardigde naar de algemee- nc vergadering werd aangewezen de voorzitter, die b ij verhindering door een der bestuursleden zal worden ver vangen. Bij de rondvraag drong een der le den er op aan, dat de afdeeling een Inndbouwcursus zfHl organiseereo. Dit denkbeeld vond algemeen e instemming eu in principe werd besloten om het pvoigende winterseizoen zulk een cur sus te organisaeren, meet" speciaal voor melkveehouders. Nadat nog besloten was op de ai- f'énieene vergadering de toestand van den boerenstand te bespreken, werd de vergadering gesloten. Prijscourant Gazelle-Rij wielen. W- ontvingen van de firma J. Perry en Zoon, agenten der Gazelle-rijwielen, Ged. Oude Gracht 102 te Haarlem, een b_aa' bewerkte prijscourant der Gazelle- rijwielen, die den goeden naam van dit fabricaat alle eer aandoet. De prijslijst is een bestudeering van kooplustigen in alle opzichten waard. Besmettelijke ziekten. In dc week van Februari tot en met 4 Maart deden zich te Haarlem 4 gevallen voor van Roodvonk, te Heemstede 1 ge val en 1 geval van diphtheritis, te Haar lem en 1 te Velsen. Een fiksche aanrijding. Om 4 uur Woensdagmiddag reed 'oen tramwagen der E. N. E. T. komende uit de richting Koninginneweg, tegelijk met een bespannen vrachtwagen de Raam- brug op. De twee voertuigen botsten tegen elkaar aan, met het gevolg, dat het voorbalcon van de tram geheel werd in gedrukt en het onderstel ontzet. De twee wagens zaten zoo vast ineen, dat de montage-wagen en personeel van de remise moest worden ontboden om dc twee uit elkaar te krijgen. Door middel van krachtwerktuigen gelukte dat ten slotte. Ruim één uur lang, werd de dienst over één spoor geleid. Wonder boven wonder is een en ander zonder ongeluk ken afgeloopen. Overreden. H. V., wonende in de Witstraat, reed Woensdagmiddag op den Janswcg en week uit voor een aankomende tram. Hij viel ondersteboven en geraakte daar bij onder een passeerenden vrachtwagen. waarvan het paard hem een tweetal trappen tegen het hoofd gaf. Per bran card werd hij vervoerd naar het Gasthuis. De wonden bleken daar gelukkig van niet levensgevaarlijken aard te zijn. Aangehouden.^ Door de Haarlemsche politie is aange houden zekere F. J., verdacht van moord en diefstal in België gepleegd. Door dc Belgische Justitie is de uitlevering van dezen F. J. gevraagd. Hij is aan de Justi tie overgeleverd in afwachting van zijn vonnis over de uitlevering. Naar wij vernemen is F. J. mozaiek- werker, en woont re.eds geruimen tijd te Haarlem, waar hij goed bekend staat. Hij is deserteur van het Belgische leger, of er voldoende termen zijn om hem uit te leveren zal de Haarlemsche Justitie onderzoeken. Gevonden voorwerpen. Terug te bekomen bij; Mej. Broek, Frans Halsstraat 8, schakelarmband; B. v. Amerongen, Donkere Spaarne 28, arm band; Politiebureau, Smedes'lraa-t, gummi bal, geweerpatronen; W. A. Peute, Kok- stecg 13a, portemomiaie; M. Vige, Leid- •sdbepiein 54, portemonnaie met penning; E. K-atsma, Ged. Vo! dersgracb't 43 a. por temonnaie; A. Koer, Papen lore revest 76, photo; G. v. Raaphorst, Grebberstraa-t 40, rozenkrans; J. v. Brugge, Leidsch-estraa-t 5, onderrok; D. Salaut, Barendsestraat 25 rood, slagersschort; A. Dalsen. Emo- straat 17, spuitje; F. Kuiper, Atjehstraat 32, wandelstok; J. Koningshoven, Luiten- Steeg 37, bruine dameshandiscihoen; W. Cocooni-s, Kruisstraat 38. broche; P. Mar tin Jr., Bloemhof-straat 17zw„ kin-deibro- dhe; W. v. Brederode, DonikeTe Spaarne 6, grijze ceintuur; J. v. d. Kamp, Wouwex- manstraa-t 23rd., étui met schrijfbehoeften; J. Hel-tema, Tuinstraat lórood, kinder- muts. halssnoer; H. Hoed, Ga renikokers- kade 20, daimespor'tenvonnaieB. Kosjer, Mr. J-oosbenlaan 18, pakje het sporthemd en handdoekP. Groen, Gasthuis-laan 133, portemonnaie; P. Klos, Voorzorgstraat 31, port-em on-naiie; Schouten, Frans Halsstraat 37, bouiltonbl-ók jesK. Graaf, Lci'd-sche- vaartiweg 225, elect-rise he draad; Kooren hof, Kennemerstraat 62r., reticule met por. -temoniiaie; A. de Groo'l, Bakkerstraat 51. taschje met portemonnaie enz.; H. Kors, H aarlem-merliede Stow.," deukhoed; G. Vork, Lange Poel-laan 17zw., damesihand- -schoenen; Bolger, Kleverpark-weg 82, her dershond; Kerend Faun-a, Parklaan 119; .hondje (Taks) gebracht door Roz-enüiout, Smedestraat 16; kat (zwart met wi-t) ge bracht door W. v. d. Linden, Vel-serstr. 42. Ondertrouwd: 9 Maart, J. Niemöller en A, M. Niemöller. H.-Moos en M. Huls bosch. G. J. Horselenberg en A. Brunt. G. C. Vis en M. Smits. J. G. Mis set en A. L. Buurman. H. Beekman en C. C. de Weers. Getrouwd: 9 Maart, A. Bruggink en M. E. G. Smit. L. Beck en J. P. Tolle- naer. H. A. Traanberg en C. W. Teunis- sen. Geboren: 7 Maart, z. van M. v. Egmond- Mienis. 8 Maart, z. en d. van J. W. de Jong-de Braaf. d. van M. H. W. Nelissen-Cremers. 9 Maart, d. van E. S. Kloos-Heijmel. z. van A. Quee-Dob. TWEEDE KLASSE COMPETITIE NEDERLANDSCHE DAMBOND. Voor de 2de klasse competitie van den Nederland schen Damibond speelde te Am sterdam in het Paleis voor Volksvlijt: „D.O.S." II, Amsterdam tegen „Haarlem sche Damclub" II, Haarlem. Amsterdam Haarlem X. S. A. LochtenbergA. Slinger 11. 2. H. de BoerC. .1. van Wijk 20. 3. B. SanlenH. Greeuw 20. 4. J. van HesF. A. Berdcemeier 0—2. 5. I. SantenM. de Jong 11. 6. A. van LaereB. W. Kensen xx. 7. N. de Vries—W. J. A. Matla 2—0. 8. H. TabelingP. Mollema 02. 9. M. HeertjeJ. Pletting 02. 10. J. MenistJ. Wielenga 02. Totaal 8—10 voor de .Haarlemsche Damclub" II. De partij aan bord 6 werd wegens het late uur afgebroken en wordt arbitrair be slist. Vermoedelijke uitslag 119 voor Haar lem. Woensdagavond werd' in het gebouw van do Jazefgezell-envereien-iging der Spa-a-rneparoohie die .rel-urnma-tch gespeeld va-n dien onlangs gespeeldien diam-wedis'trijd lussch-en St. Bavo" Heemstede en „SI. J-oseph", Haarlem. Na een m-ooiere strijd, gekenmerkt door eenige spannende -par tijen, heeft „St. Joseph" verloren. Bedde tientallen had dien eenige invullers. De gederailleerde uitslag is als volgt: St. Jo-seph I S-t. Ba-vo I. Bord 1. L. v. Kessell—P. Veen 20 2. J. v. MussoherJ. Stevens 11 3. A. BuiteraJ. Veen 02 4. H. RurnpL. J. F-loris 11 5. J. v. WoertE. Stoi-vooXt 02 6. C. MeijerJ. v. d. Zwam 02 7. G. J. Cliteur—Th. C. v. Scbie 2—0 9. H. SpronikJ. v. Wees 11 10. J. BierboomJ. -Dieperedaall 02 Totaal 713 Dene „vriend-schappelijke" wedstrijd had, evenals -de vorige, een zeer vriend schappelijk verloop. BILJARTBOND HAARLEM EN OMSTR. Klasse C. D.E.S.Korenbeurs. Deze voor heide partijen zoo belangrijke wedstrijd, gisteravond in Monopool ge speeld, is geh-eeil ten voordeele van Koren beurs geëindigd. Het spel van de bezoeken de vereeniging was zeer goed. D.E.S. maakte in totaal 372. Korenbeurs 500 ca ramboles. Barometerstand: 758. Neiging: Vooruit OPGAVE VAN: VriendenkringKorenbeurs. Klasse D. Eveneens speelde Korenbeurs gister avond in het clublokaal van Vrienden kling, waarook de bezoekende vereeniging wist te zegevieren. De uitslag is hier: Vriendenkring 266, Korenbeurs 391 caram boles. WEDSTRIJD-PROGRAMMA. Klasse 11. 6 Maart KorenbeursVriendenkring 8 Maart KastanjeboomOud-Meeren- stein. Klasse O. 7 Maart KastanjeboomVereen. 1921. 7 Maart D. E. 8.—Korenbeurs. 9 Maart Oud-MeerensteinKorenbeurs Klasse D. 7 Maart VriendenkringKorenbeurs Klasse C. Gisteren is in lokaal Meereboer de wedstrijd in klasse 0 beëindigd. De thuis club heeft in dezen wedstrijd aardig partij gegeven en Vereen. 1921 maakte het to taal van 424 tegen 434 voor Oud-Meeren stein. HULDIGING JOH. NTEUWJAA-R. In een bijeenkomst van het hoofdbe stuur van diem Neder!andschen Schaak, 'bond te Amsterdam is de heer J-oh. Nieuwjaar, Ie Haarlem, d-ie óm A-ugustus 1921 om gezoredlhei-disredéiiien a-ls eerste secretaris wa-s afgetreden, gehuldigd voor de vele werkzaamheden die -hij voor den bond verricht heeft. De aanbieding van een blijk van waaxdeering had plaats dioor -den voorzitter van den bored, d-en heer j-hr. mr. H. Si rick van Lin-schoten, die in een van sympathie ge'luigeade rede in -het kort den heer Nieuwjaar het doel der bijeen komst mededeelde en hem in tegenwoor digheid van het voltallige hoofdbestuur het blijk van waardeering, da't zeker in den smaak van -den heer Nieuwjaar zou vallen, aanbood, hem teveres daarbij over handigende een album, bevattende de haredHeékereingen van die leden die er aan mede werkten. De 'heer Nieuwjaar, die zulks niet in 't mins't verwacht had, kon slechts niet een enikel woord -den voorzitter en den Bomt da nik zeggen. ,,H-bid.' ATHLETIEK-K-AMPIOENSGHAPPEN VOOR VOETBALLERS. Het staat thans vast, dat hél westelijk gedeelte der Aflil'éliék-kampioenisohappcn voor voetballers N. V. B. en erkende bon. d-en georganiseerd wordt door de H. F. C. „Haarlem" op Zondag 30 Ju-li a.s. Het „Haarlems-bestuur heeft daartoe rcc-._ een coinmi-sie benoemd bestaande uït de heeren M. Hou-lkooper, J. P. vain Bal-en Blanken, S. van Duijn, J. C. v. d. Schaar en H. A. v. d. Meij. De Oostelijke hél ft komt vo-or rekening van '-t N'ijnneegsche „Quick". Het program ma zal verdeeld over beide groepen be slaan uit 19 nummers t.w. 100, 200 400, 800, 1500. 4 X 100 en 4 X 400 en tea-m- race 3000 M. ha-rdloopen, 110 M. hord-sn- loo,p, hoog- en verspringen ime-t en zonder aanloop, pol-sboog-springen, speer- en d-is- ouswerpen. k-ogelstoolen en ikogels'ingeren alsmede dribbelen met den voetbal. Het Haarlem-programma hopen wij bin nenkort -te kunnen med-edeeten. O-m -deel -te kannen nemen, moet men minstens in 5 competitiewedstrijden zijn uitgekomen. De veroeni-gingen kunnen hoog-steres een d-riéla-1 leden -per n-u-mmer afvaardigen (eventueel met opgaaf -van reserves), ter wijl de voetballers zelf slechte in 3 of 4 nummers per wedstrijd kimmen uitkomen, met uitzondering van lie nummers, waarin ploegen uitkomen, zooalis estafette. Reeds in 1908, toen hét programma nog sleohts u-H enlk-ele ldopnuimmers bestond, wiist H. F. C. dien Xerxes-beker voor een jaar in haar bezit te krijgen. „Haarlem'" genoot die eer -tweemaal ach tereen, nl. in 1913 en 1915. Het program ma ha-d mien 'l-oen reedis wat meer uitge breid met eereig-o spring- en w-crpilinmneis. Het vorige jaar wist H. B. S. voo-r een jaar beslag te leggen op den beker, maar of het haar oolk d-iit ijaa-r gelukken zal? Verschil lerede v-ereeniging-en hébben ten minste hét plan opgevat om mot oen f lin ken ploeg voor den diaig -l-e komen. Onder hen bevindt zidh ook „Haarlem", waarbij liet niet onwaarschijnlijk is, dat Martien Hnuilkooiper zelf aiéh mét de Technische leiding zal bela-sten. „O. H. Cd." Zaterdagmiddag wordt op het H. F. C.- terrein aam de Span jaar dislaüm een rugby wedstrijd gespeeld lussohen Amsterdam- scbe en Rotterdajiosolie studenten,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1922 | | pagina 1