BUITENLAND. fCORFBSL. GEM. BUITENL. BERICHTEN. De bijeenkomst der ministers van Financiën. De voornaamste regelingen, welke de geallieerde ministers te Parijs getroffen hebben en waarvan het protocol geteekend is, komen od het volgende neer. Ten aanzien van de' kosten der bezettingstroepen na 31 Mei 1922 is het bedrag dat Duitsch- land zal hebben te betalen vastge steld op 102 miljoen Belgische fran ken aan België, 2 miljoen pond ster ling aan Engeland, 460 miljoen F'ran- sche franken aan Frankrijk. De ver deeling der leveringen in natura, welke Duitschland in 1922 zal moeten doen overeenkomstig de besluiten der commissie van herstel, zal ge schieden op den grondslag van 65 percent aan Frankrijk en de rest aan de andere mogendheden. De onder- teekenende mogendheden staan toe, dat de overeenkomst van Wiesbaden voor een termijn van drie jaar in toe passing zal worden gebracht, onder zekere beperkingen van het bedrag der verschillende regelingen, dat niet hooger zal zijn, dan 350 miljoen in 1922 en 750 miljoen in 1923 en 1924. De andere mogendheden, die recht op schadeloosstelling hebben, zullen soort gelijke overeenkomsten kunnen slui ten, waarbij echter een grens wordt gesteld aan het totale bedrag aan le veringen in natura, welke Duitsch land op zich zai neinen. Ten aanzien van de steenkool keuren de geallieerde regeeringen goed, dat Frankrijk voor de volle levering tegen den binen- landsche prijs zal worden gedebi teerd. Zij verklaren zich bereid Italië te steunen bij zijn verzoeken om van Duitschland ten aanzien van de ko- lenlevering dezelfde voordeelen te mogen genieten als Frankrijk. Het eerste miljard is- als volgt ver deeld 500 miljoen mark goud aan Engeland tor betaling van zijn be- zittingskosten tot 1 Mei 1921, 140 miljoen mark goud aan Frankrijk voor hetzelfde doel. Het overige wordt afgeschreven op de Belgische vcorkeurrekening, behoudens nog een bedrag van 172 miljoen lire, toege kend aan Italië. Ten aanzien van de Saarmijnen wordt Frankrijk gedebiteerd voor 300 miljoen mark goud in 1922. De overdracht van de Belgische schuld aan de geallieerden zal geregeld blij ven als tot dusver. Het vraagstuk van de schadeloos stellingen en. de reeds verrichte stor tingen van de andere gewezen vijan delijke landen is geregeld volgens de beginselen van de overeenkomst van 13 Augustus 1921. De overeenkomst tusschen de ge allieerden is geteekend, met voorbe houd van de rechten der Vereenigde Staten. Boyden, de toehoorder op de Con ferentie namens de Ver. Staten tee- kende n.m. protest aan wegens uit sluiting van de Amefikaansche rech ten. De Fransche Temps merkt op, dat in tegenstelling met de Amerikaan- sche beweringen, de bezoitingskosten van Engeland en Frankrijk van voor 1 Mei 1921 niet volkomen zijn terug betaald. Zelfs volgens de vandaag ge troffen overeenkomst krijgt Engeland slechts 500 miljoen gouden mark van de 577, Frankrijk 140 miljoen op een totaal, dat voorloopig tusschen de 360 en 480 is geschat. De Temps er kent, dat de Vereenigde Staten recht hebben op de terugbetaling der be- zettingskosten, maar is van oordeel, dat zij zich daarvoor niet tot de geal lieerden moeten wenden. De stor tingen, waarover de geallieerden on derling beschikken zijn goedgekeurd door het verdrag van Versailles, dat zij bekrachtigd hebben, wat de Ver eenigde Staten niet deden, die even min de overeenkomsten van Spa en Londen hebben geteekend. Als de Vereenigde Staten zich niet tot de ge allieerden kunnen richten, zijn er twee veronderstellingen mogelijk ten le. de Ver. Staten blijven er bij. het verdrag van Versailles niet te be krachtigen en kunnen van Duitsch land de terugbetaling eischen van de bezettingskosten van de 12 miljard, wellTe bij de overeenkomst van Lon den aan Duitschland zijn overgelaten; ten 2e. de Ver. Staten bekrachtigen het verdrag van Versailles wel en kunnen zich dan aansluiten bij de verschillende financieele overeen komsten tusschen de geallieerden en hun rechten op terugbetaling uit de Duitsche betalingen laten gelden, volgens de voorwaarden, vervat in artikel 440 van het verdrag van Ver sailles. Het Petit Journal bericht, dat sir Robert Horne, in verband met de mobilisatie van de Duitsche schulden, een vernuftig plan heeft ingediend. De schuld zou in twee gedeelten ge splitst worden het eene gedeelte, ten bedrage van 65 milliard, zou slecht van Duitschland geëischt worden wan neer de Vereenigde Staten afbetaling van de schulden der geallieerden eischten het andere gedeelte van ongeveer 70 milliard zou daarentegen gemobiliseerd worden in den vorm van een leening, die zoo spoedig mogelijk gestort moet worden. Tien tot vijftien jaar zouden voldoende moeten zijn voor de aflossing. DE CONFERENTIE TE GENUA. Zweden heeft stappen gedaan om met de andere in den oorlog neutraal gebleven Europeesche staten een con ferentie te beleggen, ter bespreking van de zaken van hun gemeenschappe lijk belang, die ter" conferentie te Genua aan de orde zullen komen. In de uitgenoodigde landen is de ze stap met sympathie begroet, maar tijd en plaats van de bevoegde be sprekineen zijn nog niet beslist. IERLAND. Naar verluidt is men tot een bevre digenden toestand, met betrekking tot de crisis te Limerick, gekomen. De' Iersche troepen, zoowel van den vrij staat als van de republikeinen, zullen Limerick verlaten, dat zal worden bezet dooreen klein onderdeel van het Limericksche detachement van het Iersche leger. DE BESCHULDIGINGEN TEUEN DR. HERMES. De parlementaire commissie, die zich indertijd reeds met de verschil lende tegen Hermes geformuleerde be schuldigingen heeft bezig gehouden, zal thans ook de wijn-affaire onder zoeken. Dr. Hermes heeft zich met deze regeling accoord verklaard. Dr. Hermes heeft een brief geschre ven aan den rijkskanselier, waarin hij zegtDe in den brief van de rijksdag fractie van de onafhankelijken aan den rijkskanselier vervatte verdachtma kingvan ambtsmisbruik moet ik met de meeste beslistheid van de hand wijzen. Ik heb een aanklacht wegens laster tegen de Freiheit ingediend. Het aan staande proces zal de volkomen ophel dering brengen over alle punten, die in het geding zijn. Ik reken op een spoedige behandeling van mijn aan- klacht DE DUITSCHE BELASTINGONT- WERPEN. De vereenigde belastingcommissies uit den Rijksdag hebben met alge- meene stemmen de wet tot invoering van de gedwongen leening van meer dan een miljard gouden mark en de 14 nieuwe belastingontwerpen aangeno men. De communisten hebben de onaf hankelijken uitgenoodigd een gemeen schappelijke actie tegen het belasting compromis op touw te zetten. Volgens de Freiheit hebben de onafhankelijken geweigerd in deze uitrioodiging te treden. Zij kunnen geen vertrouwen stellen in de communisten, die onafgebroken hun campagne tegen de onafhankelij ken voortzetten. De Deutsche AUgem. Ztg. geeft een overzicht van een opmerkelijk artikel over de schadevergoeding in het te Rome verschijnende blad II Paese, dat o. a. zegt Alles, wat Duitschland tot dusver aan de Entente heeft afgestaan, zijn handelsvloot kostbare verfstoffen, goud en zilver, de 1 millioen ton ko len, die liet maandelijks aan de Enten te levert, de Saarmijnen, die men het heeft afgenomen, al deze geweldi ge massa geld en goederen en in geld omgezette arbeid is ter nauwernood voldoende geweest om de uitgaven voor het geallieerde bezettingsleger te dekken en tot op dezen dag hebben de schatkisten der Ententelanden geen cent ontvangen van de 6% milliard, doorDuitschland in contanten betaald. De D. A. Z. teekent hierbij aan Duitschland is ontwapend, maar gelijk men hieruit weer ziet niet weerloos. Het staat niet a.lleen, want voortdurend neemt de kracht der apenbare meening in Europa toe, die met afschuw de gevolgen der En- tentepolitiek voor alle Europeesche volken tegemoet ziet. Een ander ltaliaansch blad, c e Epoca, betoogt dat Italië wegens cko- nomische redenen meer dan eenig ander volk belang heeft bij een ingrij pende herziening der vredesverdra gen. Het italiaansche program van Genua moet op zulk een herziening ge richt zijn. Uit Berlijn aan de Matin Staats secretaris Bergmann en Simon zijn naar Parijs vertrokken om de com missie van herstel aan te toonen, dat de lage vnarkkoers het 't Duitsche rijk onmogelijk maakt, zich de noodi- ge deviezen te verschaffen flvoor de tiendaagsche betalingen van 31 mil lioen goüdmark. HET AFTREDEN VAN MONTAGU. Montagu heeft eert redevoering te Cambridge gehouden, om zijn publi- ceeren van het sensationeele Indische telegram te rechtvaardigen. Hij ver klaarde, dat hij dit in een vergadering van het ministerie aan Curzon had medegedeeld, die daarover het stil zwijgen bewaarde, inplaats van het aan het kabinet mede te deelen. Montagu zeide, dat hij geloof had in het volk van Indië, en dat hij er van overtuig'd was, dat zijn Indische politiek vrucht zou dragen. Hij ver klaarde, dat de beschuldiging van Lloyd George, dat hij inbreuk had gemaakt op het leerstuk van de Ver antwoordelijkheid van het kabinet, belachelijk was, aangezien de premier zelf decisieve beslissingen had ge nomen zonder medeweten van het kabinet. De werkelijke reden van zijn aftreden was het verlangen van den eersten om zich te verzoenen met de meening der conservatieven. DE ARBEIDSMOEILIJKHEDEN IN ENGELAND. De groote uitsluiting in de machine- industrie in Engeland is Zaterdag be gonnen, 650.000 arbeiders zijn erbij betrokken. De bonden van technici en van scheepdstimmerlieden hebben ver gaderd. Laatstgenoemde heeft be sloten, te stemmen, als de kwestie of de besluiten nopens overwerk etc. moeten zijn geregeld door de bonden of door de patroons, zal zijn uitge maakt. De stembriefjes zullen 23 Maart moeten worden ingeleverd. Het is niet waarschijnlijk, dat de regeering thans tusschenbeide zal ko men bij deze uitsluiting, aangezien men dit niet wenschelijk acht, tot dat beide partijen zullen hebben blijk gegeven van een meer verzoenings- gezinden geest. DE STRIJD TEGEN DE TIJPHUS IN OOST-EUROPA. De Fransche Senaat heeft het cre- dietontwerp van 2.500.000 franken voor Frankrijk's deelneming aan den strijd tegen de typhus in Oost-Europa en met name in Polen, aangenomen. Naar de Times uit Peking ver neemt, is de toestand in China weer zeer kritiek en wordt het uitbreken van den burgeroorlog verwacht tus schen Tsjantsjolin (den onderkoning van Mantsjoerije, die voor de regeering in Peking opkomt) en Woe-per-foe, den generaal van de Zuidelijken. Vrijdag en Zaterdag zijn in Jo- fannesburg ernstige onlusten voorge-, komen in verband met de staking in de mijnen Het aantal slachtoffers van de bot singen van Vrijdag schat men op 600, onder wie 80 dooclen. In de afgelegen wijken duurt het schieten voort. Men acht de positie der politie ietwat ver beterd. Het gevecht tusschen de po.it-ie en de stakers heeft den heelen dag geduurd. Te Johannesburg zijn 19 politieagenten gedood en 18 gewond. 13 burgers gedood en 39 gewond. Volgens een later bericht waren van avond 76 gewonden in het ziekenhuis opgenomen. Naar men uit Durazzo meldt, hebben twee leden van de Albanee- sche regeering ontslag genomen. Ge wapende troepen, welke tegen de regeering zijn, zouden naar Tirana oprukken. De Paese verneemt uit Tripoli, dat afdeelingen o: s andelingen Zavia hebben aangevallen, een belangrijk centrum van de Italiaansche bezet ting, en dat de troepen en de bevol king de stad hebben verlaten. Te Gent zal dit jaar de 100ste ver jaring van den dood van Lieven Bau- wens worden herdacht. Lieven Bau- wens standbeeld op een der pleinen van de Arteveldestad prijkt, bracht, meer dan een eeuw geleden, op levens gevaar, een mechanisch weefgetouw van Engeland naar het vasteland over. Aan hem heeft Gent den bloei van de aldaar gevestigde katoenindustrie te danken. De commissie voor de schadever goeding heeft bepaald dat Hongarije binnen drie maanden moet uitleveren 3750 paarden, 13,000 stuks vee, 5000 schapen en 7000 varkens. De Fransche regeering heeft schadeloosstelling geëischt voor de be- leediging en mishandeling van een bediende van het Fransche consulaat te Leipzig, dien drie Duitschers hebben aangevallen. Van Fransche zijde schrijft men deze gebeurtenis toe aan ophitsende artikelen in de Duitsche bladen. Naar Belga uit Koblentz meldt, heeft de geallieerde commissie voor het Rijnland haar veto gehecht aan de benoeming van vijf leeraren uit het onbezette gebied. Volgens de Boedapëster bladen zouden de moordenaars van Erzberger te Stein am Anger aangehouden zijn. De Berlijnsche bladen maken echter met voorbehoud van dit bericht ge wag. Wolff meldt nader, dat een van bei de aangehoudenen overeenkomst ver toont, met het signalement van een der moordenaars. De aangehoudenen ontkennen, dat zij iets met den moord uit hebben staan, doch de eene geeft toe uit Kischau in Duitschland ie ko men. Zij zullen beiden naar Boedapest gebracht worden. Een nog later bericht meldt, dat de politie te Stein am Anger vastgesteld heeft, dat de aangehoudenen werk schuwe Duitschers zijn. Zij zullen onverwijld over de Oostenrijksche grens gezet en aan de Oostenrijksche gendarmerie uitgeleverd worden. In een toespraak te Miskolcz zei graafBethlen deHongaarsche mini ster president o. a. dat sinds de oude verhouding tusschen Oostenrijk en Hongarije opgeheven is, de onafhan- kelijkheidspolitiek overbodig is gewor den. Tegen de omsingeling van Hon- garije's buren moet echter nog steeds eenzekere onafhankelijkheidsstrijd gevoerd worden. Hongarije's onaf hankelijkheid bestaat slechts op pa pier want het heeft op economisch ge bied niet dezelfde rechten als andere landen en mag zijn onafhankelijkheid niet meteen eigen nationaal leger ver zekeren. Als het koning Karei bij zijn jongste poging gelukt zou zijn in Hongarije te blijven, zou hij wellicht wel het Hongaarsche koningschap heb ben hersteld, maar hij zou dan tevens bezig zijn geweest aan het herstel van d? oude monarchie. Het vraagstuk van het koningschap mag in geen ge val langs den weg van staatsgrepen worden opgelost. De douane en de woekerrecht- banken in West-Duitschland bestrij den den laatsten tijd met scherpe maatregelen smokkelarij en woeker. De rechtbanken legjÉri zeer zware straffen op. Zoo heeffote te Aken twee broers, wegens ongeoorloofden uit voer van hammen en eieren tot een jaar tuchthuis, 20.000 mark boete, 10 jaar eerverlies en politietoezicht ver oordeeld, een derden broer en een zus ter wegens medeplechtigheid tot 5 maanden gev.str. en 6000 mark boete. Een electro-technicus uit Miinchen Gladbach die twee auto's naar Neder land had gesmokkeld, kreeg drie maan den gevangenisstraf en 300.000 mark boete,, een mechanicien die handel dreef in onbelaste sigaretten 3 maan den gev.str. en 15000 mark boete. ivaardoor v. .nsuu> ecus nandclend op moet treden. An'enent aan den ande ren kant jS er weer geheel in en houdt er keurig schoten van de Lange en v. Gendt uit. Een gevaarlijk oogenblik ont staat als Spartaan een vrijen schop krijgt te nemen door de Natris, maar Angenent is op zijn post. Missen van een der Ohm's geeft v. Pellecom gelegenheid een hard schot te lossen. Van Rossum stompt on voldoende weg en Houtkooper geeft Haarlem de leiding. Haarlem heeft ver volgens weer pech, als Baay, zij het ook door eigen schuld, moet uitvallen en eenigen tijd later door Tekelenburg Jr. vervangen wordt. De Spartaan mist een prarhtkans om gelijk te maken. Wanneer v. Daalen nog eens achter getrapt heeft, fluit Grootmeyer af. Na de hervatting vallen de Amsterdam mers fanatiek aan. Van Gendt krijgt een Gemakkelijke kans, maar wordt omver ge- loopen. Van der Wel geeft vlak hierna den bal goed af en hoewel gehinderd door vier Haarlemmers schiet de interna tionale middenvoor den bal via een Haar lemmer in het net. 2-2. De Lange lost kort hierna een vemjig schot, dat Ange nent er echter weer netjes uithoudt. Van der Wel verprutst dan nog een mooie kans van de Natris. Haarlem komt lang zamerhand meer opzetten. Van Daalen geeft een goeden voorzet, die Grobben wegwerkt. Na een scrimmage voor het Spartaan-doel, kogelt Houtkooper juist naast. Aan den anderen kant is 't zwakke spel van den linkervleugel oorzaak, dat er niet gescoord wordt. Van der Wel talmt te lang met schieten, waardoor Spartaan een zekere goal ontgaat. Haarlem kruipt door het oog van den naald, als Put bij een keurigen corner van de Natris, den bal over de lat werkt. Het publiek be gint de Amsterdammers luid aan te moe digen, omdat door een overwinning van Spartaan de kansen van Ajax aanmerke lijk verbeteren zouden. Het beslissende doelpunt komt echter aan den anderen kant. Een goed door van Pellecom ge nomen corner wordt door Brakel inge kopt, onder groot gejuich der talrijke Haarlem-supporters. 23. De rest van den tijd, nog een minuut of tien ongeveer, is Spartaan aan het woord, maar hoe hier ook gewerkt jvordt, de Haarlem-achter- hoede weet zich te handhaven en het einde brengt een zwaar bevochten 32 zege. Bij Spartaan waren v. Gendt, de Natris en Grobben de besten, bij Haarlem de Houtkoopers, Terwee, Bieshaar en de man van de twee doelpunten. H. R. STORMVOGELS—D.EC., 3—2. Een vriendelijk zonnetje begunstigde dezen wedstrijd die, gespeeld me': meer vuur dan overleg, in hot algemeen wel het aanzien waard waa. Scheidsrechter Ophuy,.e-i had do touw tjes in handen en hied ze strak ge spannen. Beide elftallen zijn volledig en van een overwicht is in he: leiin ee i spraic:. Van Hemert weet listig een goal te •naken voor Stormvogels als de D. E. 0. keeper denkt dat hij den bal aan Biink- hof zal geven. Slechts weinige minuten liter weet do midvoor van D. E. 0. eon onbewaakt oogenblik te benutten en oen keurig doelpunt te maken. Alhce.ve'. do touwen aan b id; zijden no cm tali in be veging komen, worden doze doolpunten geinu- leerd en komt cla rust met 11. Na de verfrissching hetzelfde z'ch snel verplaatsende spel en enkele minuten is de tweede helft oud als Scharpfc keihard inschiet, hetgeen hij 10 minuten later herhaald, zoodoende de stand op 31 brengend. D. E. C: zwoegt onvermoeid verder tin haar werken wordt be'oond als do linksbuiten van D. E. C. even onbe waakt is en uit zijn voorzet een doel punt wordt gemaakt, 32, waardoor de spanning verin gl v.o d.. In de» .'•tand komt ge n verandering meer. Bij S orm- vogels was de achterhoede met uitzon dering van Snoecks en Struis niet op dreef. Bij D. E. 0. blonken de links back en do midvoor uit. E. D. 0.—kV. F. 0., 5—2. AL do he.r We te b ek beginne fluit, staan de volgende elftallen tegenover el kaar. W. F. 0.: PeL, Göbel, Diets, Weiers, Duinmeier, De Louw, Bakker, Duisterhof, Stelling, Mars. De Grove. E. D. O.: Jacobs, Pe.'uhel, Steffens, lanej, Hart man, Poruhol, v. Woningen, v. d. Laan, Bce Sparrenboom, De Kiefle. W. F. C. brengt dsn bal aan het rollen en hot eerSte kwartier bre ogt wei nig spel. W. F. C. is iets in de meer derheid en de Edo verdediging heeft druk werk. Daarna komt de Edo-vco:- hoedo in actie en nadert steeds ge vaarlijker het W. F. C. doel. Plotseling heeft Edo succes: als Polly voorzei, ge ft Steffens Elo de 1 iding. Dan heet'fc Eio den smaak te pakken eh bo t-ormt meer en meer de vij n lelijke e te. De aan vallen van W. E. C. worden steeds min- fr r. Voor rust wordt de stand opge voerd door Polly, we'ko op schitterends wijze de tweedo maakt. Dan is 't weer Steffens die scoort, gevolgd door Polly, die na uitstekend spel* van Tanes en Steffens de vierde zet. Na rust zakt het spelpeil aanmerke lijk, waarvan W. F. C. een dankbaar gebruik maakt door de leiding te ver kleinen. Dit schudt Edo even wakker en Polly brengt den stand op 51. W. F. C. geeft rch niet gewonnen en valt steeds heftiger aan en weer is het Duisterhof welke de Ieidiug verkleint In dezen stand komt geen verandering moer en als do heer Westerbeok tijd fluit, heeft Elo v rdiend gewon on. Eüo heeft met do gewijzigde opsiell ng wel succes en is thans in 2 A oen der ge'aar'ijksle ;e?n!and r< ge worde iDj volge.ido week ilorlus: Wordt cr weer met hetzelfde élan gesp ed. d n is do uitslag niet iwrfela htig. Maar laat ik echter niet te veel op'.mist zijn- HAARLEM II—SPARTAAN II 2—1. In een uiterst spannendeu wedstrijd is het Haarlem II gelukt 2 kostbare puntjes in de wacht te slepen, waardoor de kans op degradatie weer wat vermindert. Een groot deel van het succes komt op re kening van keeper Kaan, die 2 penal ties op schitterende wijze stopte en ver der eenige keiharde schoten van den Spartaan-midvoor onschadelijk maakte. Direct na den aftrap gaat de Haarlem voorhoede er vandoor en de veteraan Tet terode scoort keurig. Eenige minuten later geeft dezelfde speler een prachtcenter aan Paulen, die zich niet lang bedenkt en den bal in 't net jaagt. Nog eenigen tijd behoudt Haarlem haar overwicht, dan komen de Spartanen ge ducht opzetten en alleen door hot solide verdedigen blijven doelpunten uit. Rust 2—0. Na de hervatting scoort v. Amstol uit een scrimmage voor het Haarlem-doel. Haarlem doet dan eenige aanvallen, maar de „finishing touch" ontbreekt. Spartaan valt verwoedt aan en op een gegeven oogenblik kan Bakker slechts door „hands" maken redden. De penalty wordt op wonderbaarlijke wijze door Kaan ge stopt. Even later valt den rood-witen weer een strafshop ten deel, weer stopt Kaan. Met. Spartaan sterk in de meerderheid breekt het einde dan aan. II. L. C. 2—V. V. A. 2. Beide partijen tellen eenige inva Iers. Waar elk der elftallen candidaat van een der onderste plaatsen is, hangt er dus veel van deze wedstrijd af. E: heerscht groote spanning en wordt vrij vlug gespeeld. De Amsterdammers zija het eerst aan het. woord, doch gelukkig voor de H. F. C.'er.s schieten zij zeer slecht. Eens zag b.v. een der Amsterdammers kans ©en haast niet te missen kans «og over te schieten. De II. F. C.-verdediging werkte ove rigens good. In do.i aanvang lukte 't nog niet te best. Voor de rust weet H. F. 0. 2 op eenigszins gelukkige wijze da leiding te nemen door een schot van Engel, 10. De V. V. A.'ers stellen hier voor rust niets tegenover. Na de hervatting wederom een vlug spel, terwijl de partijen goed tegen, el kaar opwegen. De II. F. CUers vergroten hun voor sprong, doch liet punt werl wegens bui tenspel geannuleerd. Eindelijk weet V. V. A. 2 van een onhandigheid in de H. F. C.-verdeli- ging gebruik te makea en do gelijkma ker is er. Even later ontkomt het II. F. C.-doel ternauwernood aan doorbor ing. De laatste minuten verloopen onder groote spanning. Einde breekt aan met 1-1. HORTUS—ILF.e. 1-2. Met een verdiende overwinning zijn de Haarlemmers gisteren na een span- nenden wedstrijd tegen Hortus terug- gekeerd. Het geheel verliep op de meest or delijke wijze. H.F.C. telde invallers voor Zwang en Tancrelle en stelde zich aldus op: Kreek Kervel, Bijvoet Lamp, Kuypers, Reydon Cohen Tcvaert, Mizerus, Bouvy, v. Berkum, Bendien. De Haarlemmers trappen af en hun eerste optreden doet liet beste ver wachten. Even later echter komt de Hortus voorhoede in actie. Zij vindt echter in Kervel een groot struikelblok. Het spel verplaatst zich vlug, met II.F.C. iets jn de meerderheid. Op een gegeven oogenblik, als v. Beektim een fraaie rush ondernomen heeft,1 wordt hij vlak voor doel op minder nette wijze genomen en kent de scheidsrechter terecht een strafschop toe. Met een prachtig schot geeft Bouvy z'n ch b de leiding. Wij d nken even later den voorsprong verhoogd te zien, doch dc Amsterdamschc doel- verdediger weet op schitterende wijze het schot te kceren. Even wordt gestopt voor Cohcn Ter- vaert, doch z'n hotsing schijnt geluk kig rijet zoo hard te zijn aangekomen dat hij niet door kan spelen. Integen deel, zagen wij hem even later vlug ger dan ooit langs het lijntje rennen. Kort voor rust is Hortus niet geluk kig, ais twee fraaie schoten voor haar iisets opleveren. De eersto maal was het schot juist jete te hoog, de tweede maal kon Kreek op gelukkige wijze kceren. Rust brak aan met 10 in H.F.C.'s voordeel Vrij spoedig wordt weer begonnen en nu blijkt dat de Amsterdammers groolsche plannen hebben. De H.F.C.-ers worden even teruggedron gen. Vrij spoedig herstellen zij zicli echter en nadat de Ainsterdamsclie doulverdediger enkele malen keurig gered heeft moet hij eindelijk zwichten voor een fraai geplaatst schot van Mizerus (20). Hierna echter komt Horlus wederom in de meerderheid. Aanval op aanval wordt op het H.F.C.-doel ondernomen. Iiv deze periode valt voorat liet keurige spel van Kervel en Reydon op, terwijl ook nu Lamp gced werk verricht. In dc voorhoede zit niet veel verband meer. Vooral de linkervleugel was uiterst zwak. Als nog ongeveer een kwartier te spelen is gaat de voorhoede van Hortus er keurig samenspelen!! van door. Bij het H.F.C.- doel gekomen, krijgt Kriek geen schijn van een kans (21). Werkelijk oen fraai doel punt der Amsterdammers. Hortus heeft nu den smaak beet.Zij komt geweldig opzetten en de H.F.C.-vcrdcdiging krijgt het hard te verantwoorden. Een vlugge uitval van Co- hen Tervaert Mep op een hoekschop uit, welke niets oplevert. De laatst.' minuten verloopen onder de grootsteaspanmng. Nog (©cn hoekschop op het H.F.C.-doel. De bal wordt goed voor doel geplaatst, dóch gelukkig voor H.F.C. kan weggewerkt worden. In den stand komt geen verandering meer, zoodat ten slotte H.F.C. met 21 won. In tegenstelling met de eerste ontmoeting tusschen deze twee partijen verliep de wedstrijd in de beste onderlinge verstand houding, waartoe de scheidsrechter door van begin af aan flink op te treden het zijne heeft bijgedragen. De H.F.C.-ers zitten nu vaster dan ooit op de eerste plaats. Huidel ASSENDELFTBLOEM'ENDAAL 2—1. Bloemend»»] heeft voor half-time het voordeel van de zon. Er wordt van beide zijden direct flink aangepaikt. Over 't algemeen zijn de bezoe kers sterker en de doelverdediger van Assendelft moet al spoedig handelend op treden. Enkele goede kansen om te scoren wot. den in deze periode door het witte 5-tal gemist. Ook de thuisclub valt daarna verschil lende malen flink aan. Het schieten laak echter te wensehen over. Met een blanco stand wordt gedraaid. Na de rust zien we een spannenden gc- lijikopgaaniden strijd. Ondaniks het zware 'terrein verplaatst het spel zich vliegens vlug. Assendeift heeft het eerste succes niet een goed schol van den iinlkshuilen. Slechts enkele minuien daarna is heit edh- ler 1—1, als Sainter op de hem eigen wijze sooort. Hard wordt dan gewerkt om de leiding. Van beide zijden worden zonder succes .ver. schillcne goede scholen gelost. Intussdhen verstrijkt de tijd en als ieder reeds op oen gelijk spel rekent, 'komt dc winnende goal voor Assendeift. Haar links binnen schiet hard op dool, waarbij één der Bloemendalers den bal nog even van richting veranderd, welke in hot uiterste hoekje van de goal belandt. Direct daarop fluit de correct leidende heer Faass-en tijd, en ziel Blemendaal zich in de laatste oogenfcli'kiken oen gelijk spet ontnomen, hetgeen de verhouding wel beter had weergegeven. H. S. W.—D. W. S. 1—6 II. S. V. telt verschillend© invallers, waaronder enkele die reeds 's morgens uit waren gekomen. D. W. S. heeft haar ge wone opstelling. Niettegenstaande de groote onvolledigheid zijn de H. S. V.-ers het eerst de aanvallende partij. D. W. S. hooft niet over pech te klagen als een paar harde schuivers juist naast en over vlie gen. Na 20 minuten weet D. W. S. on verwachts te doelpunten en voor do rust west zij zelfs den voorsprong te vergroo- ton. Na rust'krijgen wij weer een gelijk op gaand spel met geen der partijen in de meerderheid. D. W. B. heeft Fortuna met zich, terwijl bij II. S. V. niets lukt. Als D. W. S. den stond heeft opgevoerd tot 30, weet eindelijk Bovendorp met een hard schot er 31 van to maken. Door dit succes aangemoedigd, spelen de H. S. V.-ers fanatiek verder, doch ook nu blijkt hun werk onbekroond. Aan, den an deren kant heeft D. W. S. meer geluk en met geregelde tusschenpoozen weet D. W. S. den stand op te voeren tot 16, waarmee zij een zeer geflatteerde over winning behaald. HAARLEM INAUSIKAA I 2—4. In een vliegensvlug gespeelden wedstrijd waarin vaak mooie staaltjes korfbal te bewonderen waren, heeft Haarlem in het sterke Nausikaa, de club der Amsterdam schc gymnasten, zijn meerdere moeten er kennen. Nauwelijks 'is de wedstrijd begon nen of een mooi schot van een der Nau- sikjaa-dames doorbooi't den mand, spoedig gevolgd door no. 2. Haarlem laat zich echter niet ontmoedi gen en speelt fanatiek verder, wat wel nood.ig is daar Nausikaa geweldig komt opzetten, liet regent schoten en op won derbaarlijk wijze ontsnapt de mand aan een doorboring. De verdediging, met Schmit aan het hoofd, houdt echter stand en weet het spel zelfs te verplaatsen. Rust komt met 20. Na dc hervatting hetzelfde mooie spel met Nausikaa steilk in de meerderheid. Na fraai combinatiespel werpt ten slotte een der 2 meter-menschen no. 3 door den mand (30). Dat vindt Haarlem te bar en na een vluggen aanval deponeert Roeit Wulfhorst iu vollen ren het eerste legenpunl in den mand (31). Een regen van gevaarlijke schoten is het antwoord van Nausikaa, .succes kan niet uitblijven en spoedig is het 41. Tijd verstrijkt al meer en meer. Haar lem pakt nog eens extra aan en op eenigs zins fortuinlijke wijze weet Rootselaar den stand op 42 te brengen, waarin geen ver andering meer komt. S scheidsrechter Schilthuys voldeet vrij goed. K.V.O.—MACBI I. Macbi. heeft in Amsterdam op het Oos terpark terrein wat je noemt een pak slaag gehad. Maar even met 220 gingen ze er op. Het is logisch dat er aan den wedstrijd niet #eel aan was. t Was een spel van kat en muis, te akelig, om te beschrijven, on beschrijfelijk dus. De uitslag zegt alles. ADVENDO II—WESTERKWARTIER. Advendo II heeft ten tweede male in Westerkwartier haar meerdere gevonden. Schoon het spel van Advendo goed was kon ze het tegen de grootere, sterkere en ruwere Amsterdammers niet bolwerken. Het veld heelt veel aan het spel afgedaan. De scheidsrechter de heer G. Houtzager, hield de teugels goed strak en wist grof spel te voorkomen. Advendo was begrijpelijk in de minder heid en verloor dan ook met 40. Een goede uitslag, maar Advendo had wel een tegenpunt verdiend. H ,K. B. Haarlem IV—A.J.C. IV 30. Advendo IIIKraaien I 0—1. A.J.C. IHaarlem III 3j.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1922 | | pagina 6