NOORDWIJK J. KOEMANS m ó'str Bronkhorsfstraat 68 - Noordwijk. Indrukken van den dag. Uit den Omtrek DINSDAG 14 MAaRT 1922 44ste JAARGANG No. 14092 PER KWARTAAL^.25 FRANCO PER POST PER KWART. Bil VOORUITBETALING f 3.57'/, f 0.25 NASSAULAAN 49, HAARLEM. TELEFOON 1426, 2741 EN 1748, POSTREKENING No. 5970. EERSTE BLAD Dit nummer bestaat uit 2 bladen. NAAR DE EENHEID! HILLEGOM. crëof t,r,m° °u T t0 sIuiten is »i0t zet l0T?WllTdige 6n ^olijke °P' zet der beheerders u de schuld. Goede CASTRICUM. ADVERTENTIÊN 35 CENTS PER REGEL.': DIJ CONTRACT BELANGRIJKE KORTING. Hiermede brengen wij Ier kennis van onze Abon- né's, dat door ons, mei ingang van 13 MAART j.l., als Agent van de Nieuwe Haar!. Courant ie NOORDWIJK is aangesteld, den Heer Voor Abonnementen, Advertentiën en Drukwerk, gelieve men zich tot onzen Agent te wenden, Do Administratie Nieuwe Haarlem sche Courant J. J. WEBER Sl ZOON. Koningstraat 16 Haarlem. Opticiens Fabrikanten. NIEUWE HAARLEMSCHE C0URAN1 DE ABONNEMENTSPRIJS BEDRAAQT VOOR HAARLEM EN AGENTSCHAPPEN: BUREAUX: 271. Wij hebben er geen spijt van acht da gen geleden aan het bestuur van den Al- gcmeenen Bond van R.-K. Kiesvereeni- gingen, in het bijzonder aan den voor zitter. leiding te hebben gevraagd in de beweging der heeren Van Cranenburgh c. s. Genoegzaam deden wij in bedoeld artikel uitkomen, dat wij die leiding wel veronderstelden, maar dat wij het nood zakelijk achtten, dat daarvan ook open baar bleek. Onze vraag: spreek toch, heerenl stelden wij Dinsdag, 7 Maart en in de avondbladen van Vrijdag daarop volgende publiceerde het bestuur van den Algemeenen Bond een belangrijke cor respondentie, welke het met de heeren van Cranenburgh c.s. gevoerd had. Wij zoeken tusschen een en ander geen verband; constateeren alleen, dat het be stuur met ons de noodzakelijkheid van leiding in het openbaar erkende; meer nog: wij zagen met genoegen, dat de voorzitter in „De Tijd'' van j.l. Zater dagavond de beteekenis der gepubliceer de correspondentie uitvoeriger verklaarde en toelichtte in een vorm en een geest, die ons op het oogenblik en onder de te genwoordige omstandigheden de eenig verkieslijke schijnt. Het blijkt ons n.l. dagelijks, dat er in ons Roomsche kiezerscorps groote opge wondenheid, wij zouden bijna zeggen een zekere geestesoverspanning heerscht, waarvan de oorzaak wel voornamelijk in de neerdrukkende tijdsomstandigheden gelegen is, ook al denkt ieder voor zich daar gewoonlijk niet aan. Bij een derge- lijken nerveusen toestand kwam de open baarmaking van het plan-van Cranen burgh de zenuwen nog sterker spannen en de begripsverwarring vergrooten. Ons besluit daartegenover was, allen, die in een mondeling onderhoud of door middel van ingezonden stukken hun meening over den opzet van van-Cranenburgh c.s. in meestal scherpen vorm naar voren brachten, te kalmeeren, daarbij zelf het voorbeeld gevend van te zwijgen en toe te zien, zoolang de beweging zelf niet duidelijk was. De groeiende onrust eischte echter voorlichting, een gezaghebbend woord een daad desnoods en daarom vroegen wij om leiding daar, vanwaar zij dient uit te gaan. Uit hetgeen nu, zoowel door het dage- lijksch bestuur van den Bond als door den voorzitter persoonlijk, de vorige week is gepubliceerd, blijkt ons, dat si parva licet componere magnis! door het Bondsbestuur en door ons dezelfde tac tiek van kalm toezien is gevoerd. Terecht veronderstelt dan ook mr. Van Wijnbergen, dat wij daarop geen critiek zulien uitoefenen. Integendeel, wij wil len de voorzichtigheid van het Bonds bestuur gaarne prijzen, waardoor ver moedelijk erger voorkomen is. F.n wat hebben wij nu uit de als wij het zoo noemen mogen passieve leiding van het Bondsbestuur te besluiten, wat te lezen uit de correspondentie en het nader verklarend artikel van den voor zitter? Wij meenen er dezen gedachten- gang uit te halen: de slecht gehumeurde heeren van Cranenburgh c.s. gingen met hun oproep in de bladen, waarin zij voor de voorstanders van een Katholieke be zuinigingspartij verzamelen bliezen, een verkeerden, onorganisatorischen weg op; zij waren echter te goeder trouw, bewe zen dit door hun openlijk optreden en doordat zij, attent gemaakt op hun afwij king, zich voor een onderhoud tot hel Bondsbestuur wendden. Dit onderhoud moest niet geweigerd worden, omdat men niemand, die te goeder trouw is, moet afstooten en omdat wij overtuigd zijn in dat onderhoud de heeren van Cranen burgh c.s. te overtuigen, dat er maar één ;uiste weg is, welke de Katholieken op politiek terrein te volgen hebben .en dat dit niet is het vormen van een partij in of naast de partij. Zóó zien wij n.. het gepubliceerde der laatste dagen, de leiding van het Bonds bestuur, waarop, naar onze meening, geen steekhoudende critiek is te oefenen. Nu weten wij wel, dat dit bijzonder nuchtere oordeel koud aandoet tegen over al de gloedvolle ontboezemingen, welke de laatste weken in de pers en op de openbare vergaderingen zijn geuit. ij willen evenmin critiek oefenen op het heftige verzet, hetwelk vooral het zerste artikel van den heer van Cranen- ourgh verwekte in de kringen der geor- [aniseerde ambtenaren, werklieden, pro- 'agandisten en bestuurders onzer katho- leke kiesvereenigimfen. De heeren van Cranenburgh c.s. begaven zich namelijk op een terrein, dat blijkbaar het hunne niet is en spraken daarom een taal, die noodzakelijk verkeerd moest worden ver staan, Wij stellen ons den gang van za ken aldus voor: Bij een groot aantal ver mogenden en zakenmenschen groeide met den dag een afkeer tegen de hooge staats lasten, welke op hun schouders werden gelegd, waarom zij op een.... kwaden dag besloten ook hun politieke rechten eens te laten gelden en als goede Ka tholieken in het partijverband, in de Roomsche partij zelf al de ontevredenen te organiseeren, welke het met hun ver zet tegen de al hooger. wordende staats uitgaven eens waren. Wij spraken van een kwaden dag; want die opzet was natuurlijk mis. Het Roomsche kiezerscorps is één, groot, machtig leger, hetwelk bij den aanstaan den stembusstrijd eendrachtig moet op trekken tot behoud der rechtsche regee ring. Nu gaat het niet aan, dat een deel van dat leger vóór den beslissenden slag afzonderlijk gaat staan en eischen gaat stellen omtrent het verdeelen van den buit der nog niet behaalde overwin ning. In ons democratisch kamp was vol op gelegenheid de generaals en de over sten aan te wijzen en zelfs de bestuurders van 't te behouden regeeringskasteel. Ge rechte verontwaardiging daarom bij hen, die dit ongedisciplineerde optreden gisp ten. Eveneens voelden wij het billijke in de verwijten van het georganiseerde arbei derskamp, waar men herinnerde aan de dagen van November 1918. Hebben wij daarvoor de revolutie te gen gehouden om ons nu de sociale wet geving ontnomen te zien, was het bittere en begrijpelijke verwijt. Bij deze gezonde wrijving van gedachten moet het echter blijven. Maar de laatste dagen worden stemmen van wantrouwen en verkette ring gehoord, die in ons kamp niet passen en de zaken eet verslechteren dan ver ergeren zullen. Zoo leek ons het verwijt op de jongste vergadering der Hajirlem- sche Kiesvereeniging, als zouden de hee ren van Cranenburgh c.s. opzettelijk met hun plan tot na het indienen der groslijs ten gewacht hebben, om zoodoende den boel in de war te sturen, al zeer ongemo tiveerd en onwaarschijnlijk. De actie van de heeren van Cranenburgh c.s. heeft juist op degenen, die dagelijks met het politie ke leven contact houden, den indruk ge wekt, dat wij hier te doen hebben met 'n spontane, doch, politiek gesproken, naive beweging van zakenmenschen, die enkel bedacht waren om hun ontevredenheid te luchten, zonder zich een juist denkbeeld te vormen van den nasleep hunner daad. Dit bleek uit het openlijk optreden van den initiatiefnemer en uit de namen der onderteekenaars der bekende adverten ties. Er was er geen onder, aan wie per soonlijke ambities kon worden toege schreven: de naam van een toekomstig Kamercandidaat miste men ten eenen- male. AU wat maar een beetje politiek gevel heeft speurde hier gevaar en bleef afzijdig, er was in heel deze actie geen greintje „politiek". Daarom zijn verwijten als boven be doeld er dan ook vlak naast. Evenmin kunnen wij ons vereenigen met de stemmen, die een uitbanning wen- schen van de heeren Cranenburgh c.s. als politieke scheurmakers. Daar is, om een organisatorische fout, geen reden toe. Doch de groote massa verwart deze fout met den inhoud van de actie-van Cranenburgh. Welnu, de strijd over de sociale wetgeving moet in de kiesvereenigingen, op de Bondsverga dering bij de behandeling van het con cept-program worden uitgestreden, maar niet door de laten wij ze noemen conservatieven te weren. Eerst wanneer deze laatsten, na vaststelling van het ver- kiezingsprograra zouden doorgaan wat wij niet gelooven zich afzonderlijk te ■groepeeren en met eigen lijsten uitkwa men,-zouden wij van dissidenten en po litieke scheurmakers kunnen spreken. Tot zoolang meenen wij tot kalmte en bezadigdheid te mogen aansporen, de bes te stemming om zakelijk de vele proble men te overzien, welke aan een toekom stige regeering zullen gesteld worden en aan de oplossing waarvan de groote Ka tholieke partij zich niet zal kunnen ont trekken. Wanneer dat geschiedt met waardeering van elkanders meening, zal niet enkel de christelijke liefde niet wor den geschaad, maar zullen uit een derge lijke gedachtenwisseling ook de minst eenzijdige besluiten voortkomen, wat ten slotte toch niet anders kan zijn dan in aller belang. Stille Omgang. Vrijdagavond word' in hotel Sisïermans de 5e Jaarvergade ring gelhouden van het Genootschap van den Stillen Omgang, Hillegom en Omstre ken. De zaal was stampvol, ook velen uit Bennebroek, Lisse, Nieuw-Vennep, Noord- v.ijkerhout en Voorhout. De voorzitter, de heer J. A. Gerritsen opende met den Chr. groet en bracht danik aan allen die mede gewerkt hebben aan het ^welslagen der vorige bedevaart, in 't bijzonder bracht «pr. dank aan de voorbidders, die zoo veel gedaan hadden om de d'evoto stemming te bewaren. Verder memoreerde spr.. het eer ste Lustrum, het welsprekend woord van den Directeur op dien feestavond en hoe we verder genoten hebben van het duo Busoh. Ten slotte wijst de heer Gerritsen op de ruime bijdragen voor een herinne- uingisschilderstuk in de Joseph-kerk te Hil legom oni zijn openingsspeech le eindigen met den wensch, dat de 500 leden van den Stillen Omgang 500 propagandisten voor hte heerlijke doel mogen zijnl (Applaus.) Hierop gaf het R. K. dlameszangkoor „Sursum Corda" onder dirigente Mej. C. W. M. Hoogervorst een „Adorote" en „Jesus alleen" meerstemmig en correct met orgelbegeleiding van den heer S. J. Wittoman. Hierna verkreeg de directeur der ver- eeniging, de ZeerEenv. Heer Pastoon B. van Leeuwen het woord. Deze zeide, dat 't in deze week de 2c maal is dat hij spreekt voor ©en jubilee ren de vereen,iging. Van den St. Omgang, Maandag te Helder, nu hier. Het Lustrum hier is reeds feestelijk herdacht; deze avond is meer een poëti sche bijeenkomst. Spr. denkt nog met dankbaarhleód aan de vorige vergadering en aan het in de Josephkerk aangebracht herinneringsschilderstuk. Ofschoon er slechts f 40 gecollecteerd was en 't doek f 75 kostte is 't er toch gekomen en 't kan don toets der critiek glansrijk door staan. Met leedc oogen zal de Pastoor de pelgrims op 18 dezer naar de H. Stede zien vertrekken: zelf kan hij niet mee. Ve len hadden gehoopt op een Tri du um bij 't eerste Lustrum, wijl bet Genootschap 500 leden bevat en over vele parochies is 'ver deeld kon dit niiet. Toch komt ér volgende week ©en Triduum voor St. Joseph, waar bij Pater Desiderius ook wel iets in 't mid den zal brengen over den St. O. Zondag 19 is er een Lof met Preek voor de St 0.'ers en Zaterdag 18 te half 9 een Lof met toespraak. Hierna werden weder een drietal schoone liederen door „S. C." gc- zongen waarna de Directeur op de meest nar lelijke wijze mej. Hoogervorst en hare dames en den heer Witleman dankte voor het keurige, dat geboden was. Op verzoek van den Pastoor gaf het koor nog een nummertje toe. De voorzit ter dankte nu de Directrice voor het hel pen opbouwen der vereeniging en beloofde dat de pelgrims haar en de haren bij den Stillen Omgang in hunne gebeden zullen gedenken. Uit het financieel verslag bleek, dat «te totale ontvangsten bedroegen 364,45; de mlgaven f 163,25. Batig saldo dus f201,20 Het bestuurde toonde echter aan, dat de grootste uitgaven nog moeten volgen. Naar aanleiding van de gegeven, cijfers werd 0611 j" 'eden critiek gegeven op een er posten. Dit gaf aanleiding tot een zeer dlnCT' ,on,tat'llsche van optre den van de liestuursziide ^Hierna sluiting met" den christelijken Burgerlijke stand. - Geboren; d. van w' ^an hommeren Brouwer d. van H. O. Janssen-van Dyk - z. van M. de Graaf—De Groot d. van A. J. B. Goemans—Dernison d. van 0. Hij- ^endoom-Gostorom - d. van A der Weijden —Van der Laan Overleden: A. van der Lans, 26 jaar. 1,','L- °°mm m d\ Meerstr'!"t- Nauwe- bjks aijn um; de Zuidzijde" der Meer- straat jonge boomen geplant of balda dige banden hebben er een deel van ver- uieid. Echt kwajongensachtig! Electnficaiie. - De kabels zijn ge- reed en met de huisaansluitingen is men begonnen. Met Mei zal het licht Lran- Da h leszins verklaarbaar ie. t0St g°heel i!l het laster, aangaande prijs, voorwaarden enz afnemers zijn geweerd en propaganda al leen gemaakt m den vorm van verslagen. De eerste advertentie in de bladen moot nog komen, wel weet de president-com- irusaaris heel handig de verslagen der aandeelhouders als vertrapte advertenties handig als Berichten in de bladen te krijgen. Waarom niet den wog gevolgd die be- gaan werd bij de stichting der gasfa briek? Toen heeft men eerst een raming gemaald van 'f aantal aansluitingen en een. voordeeltje geschonken aan degenen die terstond tot aansluiting bereid wa ren, waardoor 't bedrijf op een gezonde basis kwam. In Amsterdam waar mon er heusch niet voor een koopje klaar is werd zelfs in den oorlog gevraagd o men wou aansluiten on kreeg gra/tis aanleg en zelfs in gratis-bruikleen een olectiisch strijkijzer. De N". V. voor drie dorpen weet het be tof. Nu is 't wel niet zoo erg, al komen er weinig aanslui tingen, daar de belastingbetalers de te korten toch zullen moeten dokken, maar practies is de wijze van werken in H. L. 8. nog geen oogenblik geweest. Bijna verd/ronhen. Zaterdagmiddag hoorde de heer L. van lieerde aan de Wilhelminalaan een hulpgeroep van kin doren. Toen hij naar buiten kwam, zag hij een mutsje nog juist boven water uitsteken, bijna aan de overzijde der breede sloot. Geheel gekleed sprong hij te water en zwom naar het kind, dat reeds zinkende was. Door duiken moest hij hot grijpen en kwam er mee aan den overkant. Wie schetst de ontsteltenis toen de heer v. Heerde ontdekte in het drenkelingetje zijn eigen zoontje van bijna vier jaar. Het kind was geheel blauw, door rollen en slaan kwam het ventje bij en begon te schreeuwen, terwijl 't water uit den mond kwam. Wat een geluk! Maar, het zij hior de waarschuwing voor de zoo- veelste maal gezegdlaten de kinderen het trekpad langs dit breede water toch niet als speelplaats gebruiken, want dat er een groot ongeluk gebeuren most, staat vast. Ph i nitidtmtxmtzlttng. Zaterdag werd alhier geopend de Pluimveeten- toonstelling Castricum, georganiseerd door de afd. Castricum van de Pluim vee vereeniging yAves", te Alkmaar. De inzending was alleen open ge steld voor inwoners der gemeente Cas tricum. Allereerst mag worden vast gesteld en met voldoening, dat deze eerste tentoonstelling' van de zeer jeugdige afdeeling, met gunstigen uit slag is bekroond. Alleen was, zooals gezegd, de inzending toegankelijk voor inwoners der gemeente Castricum en werd ingezonden het kapitale getal van 1G4 nummers, wat voor het klei ne Castricum zeer groot is te noemen, te meer omdat de inzendingen in alle opzichten den toets der kritiek kun nen doorstaan. Castricum komt dan ook alle lof tor en laat zien wat op het gebied van pluimveeteelt te dezer plaatse wordt gepresteerd. Een woord van lof aan het volijverige bestuur mag hier zeker niet ontbreken. -Namen te noemen is overbodig, omdat het niet doenlijk is alle heeren hier te vermelden, terwijl door het noemen van het bestuur allen in den verdienden lof worden betrokken. En nu de opening. (Jp uitnoodi-ging van het bestuur opende de Burgemeester met ©enige welgekozen woorden, waarbij met vol doening werd geconstateerd dat zoo vele en fraaie inzendingen waren in gekomen en dus liet bestuur met ge noegen op zijn werk mag terugzien, daarbij de hoop uitsprekende dat de expositie in alle opzichten mag sla gen, wat het tentoongestelde aanstonds bewees. Vervolgens was het woord aan den heer Casteele, voorzitter der afd. en van het tentoonstellingscomité, die er z'jn vreugde over uitsprak, dat de Bur gemeester de openingsrede had willen houden, zoovele inzendingen waren in gekomen en het gemeentebestuur met de raadsleden aan de uitnoodiging ge volg hadden gegeven- Door den jong- sten inzender werd vervolgens een bloemstuk aangeboden aan Mevrouw Lommen, eclitgenoote van den Bur gemeester, terwijl de voorzitter nog ©en woord van dank bracht aan de mzenders, de gevers van de verschil lende ëereprijzen en aan den keur- meester, den heer van den Berg, van Rotterdam, die op verzoek de inzen dingen had gekeurd. Onder leiding van den heer van den Berg werd vervolgens een rondgang gehouden door de zaal, terwijl de keurmeester aan de officieel uitge- noodigde personen uitleg gaf van de verschillende rassen en eigenaardig heden van de verschillende dieren en soorten van pluimvee. Een foto van het comité en genoodigden werd nadien genomen. Des avonds gaf de heer Vau den Berg aan de bezoekers een uiteen zetting van de rassen enz. der in gezonden dieren. Een bespreking te geven van alle rassen en soorten ingezonden kippen, konijnen, duiven en eenden, is niet doenlijk. Voor het overgroot© gedeelte kun- nen wc verwijzen naar de hierbijgaan- de lijst van bekroonde inzendingen, maar kunnen niet nalaten, op gezag van den emincnten keurmeester te verklaren, dat de kwaliteit der in gezonden dieren menige inzending op nationale expositiën in de schaduw stelt. Een afzonderlijk woord moet nog gewijd worden aan den mooaen stand van de firma Portegies van verschil lende soorten pluimveevoeder en dé fraaie versiering kosteloos aangebracht in de tentoonstellingzaal door de fa. Kelil en de Vries, Op het podium, dit dient zeker vermeld, is door den heer C. Broek huizen een mooie bijenstand geëxpo seerd. De volgende prijzen werden toegekend: Hollandsche Hoendera: Zilver Laken- haan J. B. Koopman le pr. on eere-prijs Zilver Lakenhenren: Th. J. 0. Engering le prijs en ©ereprijs, en 2e prijs J. Harbers 3e prijs. Goudlaken lianen: la prijs, eereprijs Mej. W. Gaossen; Goudelakeu ïïenaen le en 2e prijs, idem. - - Goudpel: Hanen le prijs P. V. D. Touw. Barnevelders. Hanen: le prijs en eere prijs II. Schram, 2e pr. J. A. Hofs Jr. Hennen: le pr. en eerepr. P. van Bodegraven, 2e en 3e prijs H. Schiam. Legiams (wit). Hanen: (oid) le pr. en eereprijs Oio van Zieke ihuii Eakkuin, 2e prijs V. Koeman; Hennen (oud) le prijs en eereprijs J. Harbers, 2e pr. en eereprijs P. L. G. Oudejans, 3eProv. Ziekenhuis Zeer Eerv. Verm., Prov. Zie kenhuis, on G. Casteele Zeer Eerv. Ver- 9melding en P. L. G. Oudejans Zeer Eerv. Verm. Hanen (jo.:g) le en ee e- prijs Y. Witbaard, 2e pr. Prov. Zieken huis en 3e pr. M. V. D. Bom; Hen nen (jong) le en oerepr. Prov. Zieken huis, 2e pr. O. van Duin, 3e pr. Prov. Ziekenhui», Z.E.V. N. A. V. Lunen, 3.V H. Schram. Patrijs: Hennen (oud) le en eereprijs Dr. R. A. Mee3, 2e en eerepr. E. Sprengers, Z.E.V. Dr. R. A. Mees en Z.E.V. G. v. d. Bom; Hanen (jong) le en eerepr. J. L. Aberson, Z.E.V. 0. van Duin. Hennen (jong) J. L. Aber son, Zeer Eerv. Verm. Zilver Duckwing Leghorn: Hennen (oud) 2e pr. J. L'. Abor o-jid. (jong) le en eereprijs J. L. Aberson. Koekoek Leghorn: Hennen: le en eereprijs Th. J. 0. Engering. Minorca (zwart) Hennen le' prijs en eereprijs R. Kok, 2e en eerepr. Th. R. Bauman, 3e pr. J.. IB. Koopman, Zeer Eerv. Vermelding, Th. B.. Bonman en B. Kok, Eerv. Verm. J. L. Aberson. Koekoek Meriiel o' e Hoenders: Ila'.on: H. Schram, 2e pr. Wyandottes (wit)Hanenle en euro prijs v. Casteele, 2e pr. B. J. Piepers, 3e pr. J. B. Koopman. Hennen: le en eere-prijs P. L. G. Oudejand, 2e en eere-prijs G. Casteele, 3e pr. G. Ca steele, Z.E.V. G. Casteele, Z.E.V( B, J. Piepers en J. B. Koopman. Columbia Wijandottes: Hanen: le en eere-prijs J. A. Iloffs, 2e pr. E. Ei de Jong. Hennen: le pr. J. E. de Jong, 2e pr. J. A. Hoffs Jr., Z.E.V» J. W. F. de Jong. Plymouth Bocks: Hen (wit) le prijs G. Casteele. Plymouth'Boete Koekoek: Ham: le pr. J, A. Hoffs Jr. Hen: le pr. en eere pr. J. A. Hoffs Jr. Orpingthons- Buff. Hennen: le prijs en 2e prijs Prov. Ziekenhuis, 3e pr. J. Brasser. Idem (Wit) Hennen: le prijs en 3e prijs E. O. v. d. Vijgh, 2e pr. Th, Schermer. Islands Reds: Hennen: le prijs P. L. G. Oudejans. Hennen, le prijs, 2e prijs en 2 Zeer Eerv. Verm. P. L. G. Oudejans. Licht Brahmast, Hennen: le en eere prijs Y. Witbaard. Toornen Hoenders. Hollandsche Hoen ders. Zilver Laken: le en eereprijs Th. J. O. Engering, Leghorns (Wit), le en eerepr. O. Bod- delce, 2e en eerepr. J. Harbers, 3e pr. Y. Horjus, Zeer Eerv. Vermelding, N. A. van Lunen, G. van Duin, P. L, G. Oudejans en V. Koeman, Eerv. Verin. Scomp. Idem Patrijs le en eereprijs Th. Scher mer, 2e prijs 0. Dijkhuizen. Idem Zilver Duckwing: le en eereprijs J. L. Aberson, 2e pr. J. Keijzers en Zeer Eerv. Verm. 0. Schermer. Wit Wyandottes: le en eereprijs G. Oasteels, 2e prijs J. H. Westerman, 8e pr. Dr. B. A. Mees. Wit Orpington: le en eereprijs B, 0. v. d. Vijgh, 2e pr. J. L'. Aberson. Licht Brahmas: le en eereprijs Y. Wit baard. Afdeeling Krielhoenders Hollandsche Zwart Witkuifkriielen: Hanen, le en eereprijs, 2e pr, Buimer. Hennen: le prijs W» Buimer. Idem Patrijs: Haan, Zeer Eerv. Verm. A. v. d. Schoor. Hennen le pr, en 3e prijs J. Castricum, 2e prijs A, van der Schoor, Z.E.V. S. Broekhuizen. Zwart Hollandsche. Hanenle ©n ©ere prijs 0. Cornolisse, 2e prijs J, G- H. Ileintzborgen, Hennen: le prijs j, GL H. Heintzbergen, 2e en 3e prijs G. Zon neveld. Zwart Java. Hennen: le en eereprijs Jan Oasteele. Koekoek Java. Honen: 2e prijs Jan Oasteele. Wit Wyandottes. Hennen: le en eere prijs G. 'Casteele en 2e prijs idem. Zwart idem Hanen: le prijs en.Z, E.V. G. Oasteele. Hennen: Z.E.V. G, Casteele. Patrijs id. id.: le pr. G. Oasteele ,Wit Plym Rooks. Hanen: en ecre- B a rome te i\s tand774. Neiging: Vooruit, OPGAVE VAN; prijs G. Oasteele, 2e pr. H. J. van; El ven. Hennen le en 2e prijs H. J. van Elven. Zilver Sebright. Hanen: 2e prijs P. Schenk. Patrijs PhoeDix. Hanen le prijs Mej. W, Cnossen. Hennen: le, 2e ea eere prijs Mej. W; Onossen. Toornen 'Krielen: Hollandsche Zwart Witkuif: le ca eereprijs W. Buimer. Zwart Hollandsche: le en eeroprijs G. Zonneveld. Wit Wyandottesi le prijs on eerepr. G. Oasteele. Zilver Sebright: le prijs en eereprijj P. Schenk. Patrijs Phoenix: le en eereprijs Mej. W. .Onossen. Sier Duiven: le en eereprijs van El ven met kopervinken, 2e prijs H. J. Ealckert mot witte Hagenaars. Postduiven: le en eereprijs J. A. Hoffs Jr. t Eenden Loopeenden. Woerden! (Zwart) le en eereprijs P. Schenner. Eenden idem, le, 2e, ?e en Z.E.V. P, Schermer. i Konijnen, Vlaamsche Reus Voed?tof: '9® en eere prijs H. J. van Elven. Blauwe Weener id. 2e prijs J, van den Bovenkamp. Bleek And Tan; le en eoreprijs Th. Schermer mét ram. Idem le en eereprijs"*" J, Spil, met voedster. De volgende extra-eereprijzen werden toegekend. Verg. zilv. med. van het Gem. Be- stuur aan Y, Witbaard met wit legh.'ï Haan, als fraaiste haan der tentoonstel ling. Zilv. med. van H. Twisk aan JL'. Aberson met zilv. Duckw. leghorn voor de fraaiste hen der tentoonstelling. Verg. zilv, med. van E. Twisk aan ZeerEerw. Heer Th, J. O. Engering, niet zilv, laken Hollandsche hoen ais fraai ste toom der liohto rassen van de ten toonstelling. Verg. zilv, med. van J, F. Rommel aan E. 0. v. d. Vijgh, met wit orph. voor de fraaiste toom der zware en mid del zware rassen. Verg. zilv. med. vaa OaBtricum Voor uit aan G, Oasteele met Wit Plymouth Rocks 'kriel als fraaiste krielhaan. Zilv. med, van Y. Witbaard aan G. Oasteele met Wit Wyandottes kriel als fraaiste krielhen. Zilv. med. van N. iWi. Portegies aan G. Casteele met Wit Wyandoes kriel als fraaiste toom krieljioenders. Zilv. mod. van H. Haida aan H. E. van Elven met Kopervinken als fraaisto. paar sierduiven. Zilv. med. van Oastrioum Vooruit arn J, Spil mot Bleack and Tan voedster als fraaiste konijn. Bronzen Med. van Castricum Vooruit aan P. Schermer met zwarte k-ooeend, Woerd als fraaiste eond of woerd. Do door den EdelAchtb.- heer Burge meester ter beschikking gestelde verg. zilveren medaille werd toegekend voor de beste Rode Islands Reds, hen der tentoonstelling en wel aan P. L. G. Oude- ians, terwijl de verg. bronzen med. van den ZeerEerw. Heer J. O. Engering v, o d toegekend aan Y. Witbaard voor de bes té Licht Brahma hen

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1922 | | pagina 1