NOORDWIJK J. KOEMANS Van het Vaticaan. Uit den Omtrek Bronkhorstsiraai 68 - Noordwijk. WOENSDAG 15 MAART 192a èfste JAARGANG No. 14090 DE ABONNEMENTSPRIJS BEDRAAÜT VOOR HAARLEM EN AGENTSCHAPPEN PER KWARTAAL3.25 PER WEEKf 025,, FRANCO PER POST PER KWART. BIJ VOORUITBETALING f 3.571/? NASSAULAAN 49, HAARLEM. TELEFOON 1426, 2741 EN 1748. POSTREKENING No. 5970. ADVERTENTIÊN 35 CENTS PER REGEL. DIJ CONTRACT BELANGRIJKE KORTING. EERSTE BUD Dit nummer bestaat uit 2 bladen. HAARLEM. Stemming over het politiek advies. Begrafenis Mr. A. J. Sybenga. Hiermede brengen wij Ier kennis van onze Ahon- né's, dat door ons, met ingang van 13 MAART iJL, als Agent van de Nieuwe Haarl. Courant te NOORDWIJK is aangesteld, den Heer Voor Abonnementen, Acfyertentiën en Drukwerk, gelieve men zich tot onzen Agent te wenden, De Administratie Nieuwe Haariemsche Courant- Afscheid Missionarissen. J. J. WEBER ZOON. Koningstraat 10 Haarlem- Opticiens Fabrikanten. Burgerlijke Stand. De stemming over het Politiek Advies in de Rijkskieskringen Haarlem en den Helder. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT BUREAUX: EEUWFEEST VAN MARTELAREN. Uit Rome wordt ons bericht: Bij de vele eeuwfeesten die het ver- loopen en tegenwoordig jaar kenmerken voegt zich dit van de zes en tachtig mar telaren van Japan die in 1622 hun le ven gaven voor ons H. Geloof, behoo rendb tot de glorierijke schaar bloedge tuigen die in een tijdsverloop van vijftien jaren in dit land stierven voor Christus, en het getal van twee honderd en vijf martelaren bereikt. Deze ter doodbrenging van christenen, katholieke geestelijken en leeken, die in September 1622 plaats had op een lieu- Yol nabij Nagasaki, heuvel, die later den naam verkreeg van heiligen berg, werd genoamd: „het groote martelaarschap",- wegens het groot aantal martelaren en ook wegens de groote. woede en wreed heid, waarmede de volgelingen van Chris tus ter dood werden gebracht. Onder deze martelaren bevonden zich vijf paters Dominicanen en drie gepro- fe te fraters dienelfdi Orde; twee pries ters behoorende tot de Orde der Min derbroeders, een Lekenbroeder dierzelfde Orde en twee Derde-Ordelingentwee Paters van de Sociëteit van Jezus met seven scholastieken en twee catechisten, terwijl de overigen allen loeken-Japan- ners waren. Op 7 Juli 1867 -werden alle marte laren van dit bloedig tijdperk, in 't ge heel twee honderd en vijf, in de Basiliek van het Vaticaan heilig verklaard door Paus Pius IX, terwijl de zaak hunner heiligverklaring onder het Pausschap van Benedictus XIV ondernomen was. Maandagmiddag omstreeks 4 uur -is het stembureau, bestaande uit de hee- ren A. B. Michielsen, II. L. J. Llein Schiphorst, P. de Rooy, *N. Heitlager en W. Braakhuis, gereed gekomen met het opmaken van den uitslag van de stemming in de R. K. Kiesvereni ging van Haarlem. Bij het opmaken waren ver-chi! lende belangstellenden aanwezig. Het bleek dat waren uit gebracht 579 stemmen, waarvan 57 van onwaarde. De toekenning had plaats volgens het z.g. puntenst-elsel (10 punten voor hem, die 4)0. 1 stond op het stembiljet; 9 voor no. 2; 8 voor no. 3 enz.). De uitslag was als volgt: 1 Mr. J. B. Bomans, 4519 st.2 Chr. v. d. Bilt 4490 st.; 3 Mr. P. Reymer, 3727 st.: 4 Mevr. S. L. C. Bronsveld—Vitringa. 3514 sf 5 A. B. Michielsen, 2925 st.; 6 Mr. A. J. M. Leesberg, 2524 st.:; 7 A, J. Loerakker, 2236 st.; 8 B. Veltman, 1398 st.; 9 P. Hcilker, 1284 st.; 10 Chr. Jansen, 1171 st.; 11 Th. Hooy, 545 st.; 12 L. Zonneveld, 96 st. De volgorde van het Politiek Ad vies is dus bewaard gebleven. Na bekendmaking van den uitslag werden de stembiljetten verzegeld cn in bewaring gegeven aan een der leden van het stembureau. Onder zeer veel belangstelling had gistermiddag op Westerveld te Velsen de teraardete-telling .plaat'- van 't stof felijk overschot van Mr. A. J. Sybenga, hoofdcommies ter Provinciale Griffie al hier, a"d. Waterstaat. Onder de aanwe zigen merkten wij den commissaris der Koningin, Jhr. Mr. Dr. A. Roëll, den griffie tier Staten, Mr. Vening Mei- nesz, het liü van Ge lep. Staten Jhr. Mr. D. E. van Lennep, benevens tal van ambtenaren van de Griffie. Nadat de ki t in de groeve was neer gelaten, nam de Commi saris der Ko ningin het woord, die wees op de te genstelling: de zon, die spreekt van lente en van opbloei en het jonge le ven, dat hier begraven wordt. Met leedwezen zien we dezen jongen mede werker heengaan en ons groot mede gevoel gaat uit tot do ouders. Hoe ge voelen we hier de broosheid des levens, en hij dit graf kunnen wij ze» het woord van David verstaan, dat hij sprak tot zijn vriend Jonathan: „Er is maar één schrede tus cben mij en den dooi". Mr. Sybenga was iemand, die met opge wektheid en lust zijn werk verrichtte; hii was geacht bij zijn superieuren en geliefd bij hen, die onder hem stonden. Zijn dood is een ernstige roepstem voor ons om. den tijd uit te koopen, om niet alleen de vreugde, maar ook den ernst des levens onder de oogen te zien, om getrouw en bereid te zijn. Met het citaat uit een vers van de Genestet besloot de Commissaris zijn rede. Daarna sprak Mr. Seheltema, de chef van de afd. Waterstaat ter Prov. Grif fie, diie op den eenvoud en de blij moedigheid wees van den overledene, die in den korten tijd van zijn werkzaam heid - aan de Griffie zich vele vrien den had gemaakt. Nalat nog twee vrien den hadden gesproken, dankte de vader, Mr. S. Sybenga, griffier der Prov. Sta; ten van Groningen, voor de groote be langstelling. Aanbestedingen. Maandag werden op het Stadhuis aanbestedingen gehouden voor ver schillende openbare werken: le. voor het tijdvak van den dag der gunning tot en met 31 Decem ber 1922: het onderhouden van stookgereed- schappen. Laagste inschrijver voor alle wer ken H. P. Kloos, n.lgebouwen f 670.50;, buitengewone school f 182.50, sclioien L O. f 2540,50; gymnasium f 176.50, scholen M.O. f249 50; 2c. het verrichten van vernieuwin gen aan de stedelijke eigendommen, benevens het dagelijksch onderhoud. Laagste Inschrijvers: stadsgebouwen: Hetem f 10.650, grondbedrijf: Ant. J. Lubbers f 615, scholen L.O.Wed. van Zanten f 4.810, scholen U.L.O.: He- tem f50, buitengewone school: dezelf de f 70, meubelen L.O.: Lubbers f 345, meubelen U.L.O Wed. Van Zanten f 30, meubelen buitengewone school dezelfde f 25, gymnasium en meube len: Bonke f25," Lubbers f25, gebou wen en meubelen M.O.: Lubbers f765, buiten de gemeentegelegen werken: J. P. A. Nelissen f3800, bruggen: de zelfde f 10.500, houten wallendezelf de f 3900, steenen wallenBruin en Planting f 1870, Brouwersvaart: dezelf de f675; 3e. het verrichten van vernieuwin gen aan-, benevens het dagelijksch onderhoud van verfwerk van de ste delijke werken. Laagste inschrijvers: stadsgebouwen: S. Goldstein f 6.993, scholen L.O de zelfde f7.083; meubelen L.O.: Coöp Bouwersbond f 1.125, school en meu belen U.L.O.S Goldstein f245, bui tengewone school en meubelen: A. de Laat f 100; gymnasium en meubelen: S. Goldstein f 210, school en meube len M.O.dezelfde f 1 473, bruggen: G. A. Steijl f2.100, urinoirs en drink- fonteinendezelfde f 550. Verder is aanbesteed: le. voor het tijdvak van den dag der gunning tot en met 31 December 1923: het verrichten van wit werken, be nevens het onderhouden van stuca- door- en witwerken aan verschillen de gemeentegebouwen. Laagste inschrijvers: stadsgebouwen: A,- F. Doing f 1.350, schoolgebouwen: dezelfde f4.875, U.L O -school dezelf de f 150, buitengewone schoolR.Tor- ringa f 100, gymnasium: dezelfde f 140, school M.O.: De Vries f 1.787; 2e. het verrichten van vernieuwin gen aan-, benevens het dagelijksch 'on derhoud van behangwerken, gordijnen en klein meubilair in stedelijke ge bouwen. Eenigste inschrijver: Corn, van Niel voor alle perceelen f 3.712.10. 3e. het vegen en schoonhouden van de rookkanalen en schoorsteenen van eenige stadsgebouwen. Laagste inschrijver: stadsgebouwen: W;d Van Steen f 133.20, scholen: de- zelft'je f217.20. Aliinschrijvers zijn te Haarlem ge vestigd. R.-L. Vereeniging ter Bescherming van Meisjes. De in-eesten onzer stadlgemooten zullen al- reed s moerdiere analen gehoord -hebben van de St. Marllha-Veroanuging. Deze vereenjgi«g bi-ed't o.a. ook gelegen, •hoid aa.'i -die R. K. dienstboden d-i-e van el ders k-ounja-t hare vrije avonden door te 'brengen. De meisjes worden dan op ©ene aangename wijiz-e bezug gehouden. Des Woensdagsavonds worden naai- knip- en sohrijiflessen gegeven en des Zondags wordt de avond, doorgebracht met spel letjes, pianospelen en zingen; terwijl op beide avonden thee, koffie en versnape ringen verstrekt worden. T-oen er zoovele Duitscihe meisjes zich te Haarlem en omstreken kwamen vesti gen, deed zioh al spoedig de behoefte ge voelen, voor haar afzonderlijke avonden te 1 organiseeren. Keme Dui-lsehe dame werd al-s Ih-oofidleid- s'ler aangesteld, dlie met medewerlkiipg van nioig enkele andere dames, liet d'en meisjes zoo gezellig mogelijk maakt. De Woens dag- en Zondagavonden zijn vo-oir de Duiit- sohe meisjes vastgesteld en zij zijn van harte welkom. De opkomst is groot, doch wij hopen -dan door meerdere bekendheid hot aantal aan merkelijk zal stijgen. Mocht men nog in lichtingen omtrent hot een of ander wen- schen, betrekking liebbende op de R. K. Dulisöhe meisjes of meisjesavonden, dan is de boofdleudstei, Friiulein E. Rein-hold t stoedis gaarne bereid deze zoowel aan de -dames als aan de dienstboden te verschat ten in ons Tehuis, Kleine Houtweg 13. Ook de R. K. Arbeidsbeurs zoo wel voor Duitsche als vo-or Hollandsche meisjes is in ihet Tehuis. Kleine Houtweg 13, geves tigd. Mogen toch vooral de dames zooveel mogelijk de dienstboden naar de®e avon den zenden, in het besef dot de verleiding langs den weg voor die jonge, onervaren meisjes groot is en de toevlucht in 'veilige haven haar niet mag onthouden worden. Verkocht, Tot op heden werden op de tentoonstel ling der kunst:schilders 'N. Rastert en A. L. Koster (op de Waag) van den laatstge noemden venkodbt het schilderij „Bloeien de late tulpen" de pastel „Kwcekerij van rose 'hyacinthien. aan de iRaimpelaam" en 2 tee'keniingen „de Waag te Haarlemen „Piazza dol Parlamemlo te Florence'. Deze tentoonstelling diu-urt nog tot en met anastaanden Zondlag. Spoedig daarna wordt door „Kunst zij ons Doei" eveneens op de Waag een ten toonstelling geopend van schilderijen en teekeni-ngen 'door Speenhof, dien dichter- zang-er. Museum van Kunstnijverheid Haarlem. LENTE TENTOONSTELLING, BLOEM. BLAD-EN-PLANT IN DE TOEGEPASTE KUNST. Het bestuur van het Museum van Kunstnijverheid te Haarlem heeft mede in verband met den bloei der voorjaars gewassen, besloten van- 12 April tot uit. Mei in de zalen van het Paviljoen Dreef, eené tentoonstelling in te richten van voorwerpen op het gebied der toegepas te kunst, waarin de plantaardige natuur verwerkt is of welke geïnspireerd zijn op bloem, blad of plant. In aanmerking komt aldus: tuinjfrunst (ontwerpen voor tuinaanleg, in zooverre deze betreffen de schikking der bloem- vakken enz.) metaal-drijfwerk, kunst smeedwerk, glaswerken, kunstsnijwerk, ceramiek, glas in lood; mozaïek, decora tieve paneelen, graphische arbeid, recla mekunst, ontwerpen voor behangsels enz. weef- en batikwerk, gedrukte sloffen, borduursels en kantwerk, lederwerk (boekbanden) kortom al hetgeen direct verband houdt met bovengenoemd begin sel. De inzending, in natura of in ontwwFp. welke voor een ieder open staat, dient vrachtvrij te geschieden voor of op 6 April a.s. aan het Museum van Kunnst- nijverheid te Haarlem. Do inzendingen zullen onderworpen zijn aan het oordeel der Commissie van Toelating, bestaande uit de heeren A. P. Smits, architect B. N. A., vertegenwoordi ger V. A. N. K., Theo van Reyn, beeld houwer, seer. Ned. Kring v. Beeldhou wers en Otto van Tussenbroek, Sierkun stenaar, directeur van het Museum van Kunstnijverheid. Vrijwillige Burgerwacht. Men verzoekt ons méde te deelen dat de schietoefeningen te Overveen weder zullen aanvangen op Zaterdag 1 Af ril a.s., en zullen duren tot en met ZoiAg 1 October d.a.v. Ze worden gehouden det Zaterdagsmiddags van 35 uur en de. Zondagsmorgens van 1012 uur, behal ve den 4en Zondag van. ieder© maand. In verband met de rantsoeneering op patronen zullen gedurende dien tijd geen schietoefeningen mét margapatronon in dr Stadsdoelen worden gehouden en zullen deze mitsdien eindigen mét Donderdag 30 Maart a.s. en weder aanvangen Don derdag 5 October d.a.v. Er zullen Kringwedstrijden gehouden worddn en vermoedelijk ook een Pro vinciale. De Nationale eind wedstrijd komt dit jaar te vervallen. Aan schutters die aan zeer bijzondere eischen voldoen, zal den naam Koning- schutter gegeven worden en ontvangen dezen daarvoor vanwege <len Bond van Burgerwachten een bijzonder kruis mét lint. Deze schutters nemen dan geen deel meer aan de algemeen© wedstrijden en zullen alleen onderling kampen. De win naar onder hen ontvangt don titel van Schutterkoning, met een bijzondere in signe. Volgens mededeeling van den Inspec teur der Burgerwachten zal vermoedelijk den leden van Burgerwachten de gele genheid worden geboden, ten overstaan van den toegevoegden officier, proeven af te leggen van den door hen bereikten graad van schielvaardigheid. Waarschijnlijk zal liun, die aan de proe ven voldoen, een diploma of draagkruis uitgereikt worden en wel: Voor hon, die voldoen aan de A-proef een zilveren kruis. Voor hen die voldoen aan de B-proef: een bronzen kruis. Voor hen die voldoen aan de O-proef: een diploma. Hulp aan Rusland,® De heer J. P. Mulder, alhier, is aangewezen om het ss „Gauwestroom" dat vanwege den Bond van Comité's voor hulpverleening aan de noodlijdea den in Rusland met levensmiddelen naar Rusland zal vertrekken, te ver gezellen en de goederen tot aan de plaats wan bestemming (de honger- distrieten) te begeleiden. St De „Staatscourant" bevat de statu ten van de Scheepsexploitatie-Maal1- schappij „Bavo", alhier. De verwerping der Pensioenwet voor Burgerlijke Ambtenaren. Vanwege het Ooomité van Neutraal Overheidspersoneel werd gisteravond in het gejxiuw St. Bavo een openbare ver gadering .gehouden ter bespreking wan de verwerping der Pensioenwet voor Burgerlijke ambtenaren door de Eerste Kamer. De voorzitter, de heer J. D. Mulder, voorzitter van den Haarlemschen Neu tralen Bestuurdersbond, opende de ver gadering met een korte inleiding en :gaf daarna het woord aan den beer H. P. Berghuis, uit Utrecht. Deze spreker zeide, dat duizenden ambtenaren en duizenden weduwen en weezen langen tijd en met verlangen naar de Pensioenwet hebben uitgezien. De Tweede Kamer heeft deze wet aangenomen en men was algemeen van meening dat de Eerste Kamer de wet eveneens zou aannemen, waarom de actie der organisatie dan ook den allerlaat- sten tijd verflauwde. Men heeft evenwel buiten den waard gerekend, want de Eerste Kamer ver wierp tegen aller verwachting het ont werp, waarmede onze volksvertegenwoor diging zich reeds vereenigl had. Het schijnt, dat liet hooge ooilege verre van op de hoogte is van de cnooden welke er heerschen onder de gepensionneerden. Spr. gelooft dan ook, dat het verzuim is geweest aan de Eer ste Kamer geen rapport over te leggen van een enquête, gehouden onder de gepensionneerde wéSuwen van ambtena ren en waaruit blijken zou, hoe de we duwen van hooggeplaatste ambtenaren genoopt worden tot minderwaardige werkzaamheden en hoe de weduwen van lagere ambtenaren tot harden arbeid genoopt worden om zich een gebrekkig bestaan t« verwerven. De spreker besprak hierna uitvoerig de salarieering van het overheidsperso neel tot 1918 en den harden strijd, welke de organisaties hebben moaton voeren om eenigszins 'verbetering te brengen. Met 'n krachtige aansporing besloot de spr. zijne rede. Hierna werd het woord gegeven aan den heer J. G. v. d. Jagt, uit Den Haag. Deze meende dat de verflauwing van het organisatieleven in den laatsten tijd voor de reactie het teeken is geweest om in te grijpen in de bestaansrech ten van het overheidspersoneel. Hij herinnerde vervolgens am 'n uit lating van den Minister van Finan ciën, volgens welke voor verwerping van het wetsontwerp in de Eersle Kamer Keen vrees behoefde te bestaan. Men had dus van hem mogen verwachten, dat hij de zaak met hand en tand ver dedigen zou. Uitvoerig, behandelde spreker d-e herzie ning der Massificatie van gemeenten. De circulaire van de Mij. van Nijverheid onderwierp spreker aan scherpe' critiék. Een luid applaus besloot deze rede. Van de gelegenheid tot gedachtenwisse ling werd een dankbaar gebruik gemaakt De heer v. d. Jagt beantwoordde de ge stelde vragen. Tenslotte werd een resolutie aangeno men waarin betreurd wordt, dat de Minis ter van Financiën nagelaten heeft, de on juiste critiek op het wetsontwerp te ontze nuwen; geprotesteerd wordt tegen het laakbare optreden van de kleinst mogelij ke meerderheid der Eerste Kamer; acte ge nomen wordt van de toezegging door den Minister van Financiën, dat een gewijzigde Pensioenwet onmiddellijk zal worden in gediend; vertrouwd wordt, dat de Eerste Kamer tot de overtuiging zat zijn gekomen dat de övergroote meerderheid van het Nederlandsche volk de armoede van de nagelaten betrekkingen van het overheids personeel niet wenscht te bestendigen; alle belanghebbenden worden opgeroepen, door krachtige aaneensluiting en doelbewuste organisatie stelling te nemen tegen eiken aanslag op liet levenspeil van den over heidsdienaar. Heden had in de kerk van het Aller heiligst Hart een treffende plechtigheid plaats, namelijk het afscheid van een viertal Eerw. Paters en een broeder Franciscanen, die heden naar de missie van Brazilië vertrokken. Het waren de E.E. P.P. Westcrliof en Smit en de Eerw. broeder Sloezen, allen i oud-missionarissen en de E. E. P.P. van Veen-en Soppe, die beiden voor het eerst naar de missie vertrokken. Om half 10 werd door den WelEerw. Pater P. van Veen een plechtig gezongen H. Mis opgedragen, geassisteerd door de WelEerw. Paters F. Smit, als diaken en L. Soppe, als sub-diaken. Een dichte menigte geloovigen vulde het kerkgebouw. Door het koor werd op fraaie wyze de driestemmige Mis van Perosi uitge voerd. In het priesterkoor hadden plaats gej nomen E.E. P.P. Franciscanen uit Haar-] lem, Amsterdam, den Haag, Leiden en] Delft, alsmede de ZeerEerw. Heer rector P. W. de Wolf. Na het Evangelie hield de ZeerEerw. Heer pastoor J. P. Reijnenberg O.F.M.. een treffende predikatie, waarin hij de verhevenheid en heiligheid van de roe ping tot het missionarisleven schetste. De gewijde spr. wees er op, hoe een missionaris langzaam-aan zijn roeping in zich voelt opkomen en het verlangen in zich voelt groeien, ter liefde van den Goddelijken Verlosser te gaan arbeiden onder heidenen, die misschien door hun gewoonten afkeer inboezemen. Jezus Christus zelf heeft het missie werk bevolen, toen hij zeide: ,'Gaat en onderwijst alle volkeren" en de Kerk zet dit missiewerk, begonnen door de twaalf Apostelen, 'voort en zal dit doen tot aan het einde der eeuwen. Zijn Eerw. schetste dan, hoe het Chris tenvolk zich verheugt, als weer nieuwe miss' -arissen uittrekken, omdat het be grijpt dc verheven taak, welke zij ten uit voer gaan brengen. Die taak toch is het verlangen onzer ziel, dat wij uitdrukken in het „Onze Vader," als wij bidden: „Laat toekomen Uw Rijk." In elk Katho liek leeft iets van den missionaris en daarom offert hij zoo graag voor het missiewerk. Daarom ook voelen familieleden zich. hoewel hun hart schreit, gelukkig, want het is een groote eer, een zoon of doch ter, broeder of zuster te hebben, die in de missie werkt lot meerdere glorie van Jezus Christus. Hierna wees ZijnEerw. op de vele moei lijkheden en ontberingen, welke een mis sionaris moet doorstaan en de groote of fers, welke hij moet brengen, maar hoe hij dit alles kan door de kracht van den H. Geest, Die Zijn steun en bijstand ver leent van het begin tot het einde. Na een vurig gebed voor de vertrekken- den aan de geloovigen gevraagd te heb ben, opdat zij vele zielen zouden mogen winnen, wendde de Eerw. redenaar zich tot de missionarissen. „Dat de banden," a'#us ZijnEerw., wel ke óns Rnden, beminde broeders, nooit verbroken worden. Ons gebed, onze gedachten, onze liefde zullen u vergezellen. Gaat met God en on der de bescherming van onzen H. Vader Franciscus. Gaat en predikt 't Evangelie zooals Je zus Christus het bevolen heeft, opdat uw werk duizendvoudige vruchten moge dra gen en gij eenmaal een eeuwig loon ge nieten moogt. Amen." Hierna werd het H. Misoffer voortge zet en na de beëindiging vonden de eigen lijke af scheidsplechtigheden plaats. De Hoogeerw. Pater Paulus Stein. plaatsvervanger van den Provinciaal, hield de afscheidspredikatie. „Het oogenblik van afscheid is dan aangebroken," aldus de Hoogeerw. pre diker. „Gelijk de Apostel Paulus eens aan de roepstem uit Macedonië: „Kom over en help ons," gehoor gaf, zoo hebt gij geluisterd naar dc smeekstemmen van de talloos verlaten zielen over zee, in het groote Brazilië en allen en alles gaat gh' verlaten, om daarheen te gaan, waar de heilige gehoorzaamheid u roept." Zijn Hoogeerw. schelste dan, hoe. St. Franciscus zelf eens zijn eerste missio narissen uilzond en vervolgde dan: „Wat kan ik beter doen dan tot n dezelfde woorden te richten, welke Franciscus dien eerstelingen toesprak? „Gaat dan, mijn dierbare zonen, brengt den menschen den waren vrede, predikt de boetvaardigheid, trekt uit als herau fen van Jezus Christus, want het rijk der Hemelen is nabij. Woest geduldig in alle wederwaardigheden. Draagt koelbloedig alle vermoeienissen, ontberingen en of fers uit liefde tol Hem, Die u zutk een hooge uitverkiezing heeft waardig geoor deeld. Weest mannen van vurig gebed, van de Eucharistie, zonder hetwelk gij alles vruchteloos zoudt lijden. Weest mannen van arbeid voor Jezus Christus, opdat Gods genade in u niet ijdel zij. -e-.--!.---, Weest bescheiden in uw woorden en een voorbeeld in uw wandel. Werpt al uw bekommernissen op den Heer: Hij zal zijn engel Gabriel voor u uitzenden, om u le geleiden op al uw wégen; Maria zal haar lichtstralen voor u uitwerpen en u leiden in veilige haven; Franciscus zal op ti neerzien en u bijstand verleenen. Wij zullen voor u bidden, opdat rijke zielenoogst de belooning voor uw offers moge zijn, opdat gij de vreugde uwer oversten moogt zijn, die uw zielenijver kennen en opdat gij eens als sterren schitteren zuil in alle eeuwigheid. Amen. De afscheidsplechtigheden werden dan voortgezet. De obediëntie-brieven werden voorgelezen, de zegen werd gegeven aan dc missionarissen en onder bet zin gen van' den lofzang „Magnificat" ver lieten zij de kerk, om zich per auto naar de boot te begeven Ba rome Iers tand: 772. Neiging: Vooruit, OPGAVE VAN: Geboren: 13 Maart, z. van E. C. Ver- heijen-Overbeek. Overleden: 13 Maart, L. M., 3 mnd., d. v. P. J. Christiaans, Van Loostraat. EGMOND-BINNEN, De volgorde werd: L. Zonneveld 805 st.wevr. Bronsveld 747; v. d. Bilt 707; Heil-kcr 526 st.; Hooy 440 St.; Mr. Leesberg 432 st.j.Chr. Jansen 417 st Bomans 408 st.; Loerakker 351 st.; Michielsen 286 st.; Reymer. 211 st.; Veltman 115, SCHAGEN. Mr. Bomans 1330; Chr. L. van de Bilt 1186; Mr. P. J. Reymer 1015; C. L. Bronsveld—Vitringa 970; A. B. Michielsen 772; Mr. A. J. M, Leesberg 684; A. J. Loerakker 540; B. Veltman 382; P. Heilker 303; Chr. Jansen 196; Th, Ilooy 68; L. Zonne veld 34. ZUlD-SCHARWOUDE. De stemming in de Kiesvereeniging had den volgen den uitslag: Opgekomen 158 van de 230 leden. Van onwaarde 13 stemmen geldig 145. Hiervan waren 137 op het politiek advies uitgebracht. SCHOORL. Chr. v, .1. Bilt verkreeg 234 stemmen, Mr. J. B. Bomans 33t Mevr. Bronsveld-Vitringa 252, P. Heil ker 218, Th. Hoodj 168, Chr. Jansen 198, Mr. Leesberg 230, A. J. Loerak ker 197, A. B. Michielsen 219, M r4 P. Roijmer 161, B. Veltman 125 cn L. Zonneveld 335. PURMEREND. De volgorde werd: I. Mr. Bomans; 2. Chr. v d Bilt;" 3. Mevr. Bronsveld-Vitringa; 4. Paid Reijmer. ALKMAAR. De rangorde der can- didaten zou volgens deze stemming zijn als volgt: 1. Bomans 8212; 2. v. d. Bilt 7512; 3. Reijmer 6405; 4. Bronsveld-Vitringa; 6064; 5. Michielsen 4880; 6. Leesberg 4159; 7. Loerakker 3479; 8. Veltman 2378; 9. P. Heilker 1992; 10 Jansen .1183; II. Hooy 357; 12. Zonneveld 281. UITGEEST. Uitslag van de Zaterdag en Zondag gehouden stemming voir de definitieve candidater-lijst voor le'en i'.cr 2e Kamer in dit distric t. Uitgebracht werden £64 s-te men, v n onwaarde 55. Op 't Politiek Advies wa ren 131 stemmen uitgebracht, dus .73 verspreide stemmen en wel als volgt: Bomans 2617, v. d. Bilt 2189, Rey mer 1539, Mevr. Bronsveld 2163, Michiel sen 1342, Leesberg 1269, Loerakker 12 Veltman 552, Hcilker lOïfc, Jan-en 816, Zonneveld 1379, Hooy 750. NIEUW-VENNEP. J.l. Zaterdag en Zondag had alhier de stemming plaats voor de a.s. kamerverkiezing. De uitslag was als volgt: Uitgebracht 355 stemmen, waarvan 39 van onwaarde. Op het Politiek Advies waren uitgebracht 234 stemmen. Zoodat de totalen uitslag was in behaald aantal punten: 1. Bomans, J. B. Mr., 2740 p.; 2. Bilt Chr. v. d„ 2371; 3. Reimer, P. Mr., 2280; 4. BronsveldVitringa, S. L. C. Mevr., 2048; 5. Michielsen, A. B., 1782; 6. Loerakker A. J., 1653; 7. Leesberg A. J. M. Mr. 1530 8. Veltman B„ 1078; 9. Heil ker P.. 811; 10. Jansen Chr., 637; Hooij Th., 366; Zonneveld L., 318. AiS.SENDEI.FT. Alhier zijn uilgebraclit 440 stemmen; daarvan waren er i6 ongeldig; aldus 424 geldige stemmen. Op het politiek advies zijn uitgebracht 420 stemmen. De 16 ongeldige biljetten waren bedoeld voor het politieke advies, maar in hun liefde Voor Bomans en Van de Bilt hebben de goedmeenende stem mers ook dc hokjes achter genoemde na men zwart gemaakt. Er waren 4 stem men. die van het politiek advies afweken, waarvan er Iwec voor den heer Zonne vel-!. De totale uitslag van Assendelft luidt dus: Bomans 4234 punten; Van de Bilt 3807 p.; Reymer 3371 Mevr. Bronsveld 2963 p.; Michielsen 2531 p.: Leesberg 2115 p.J Loerakker 1093 p.: Veltman 1361 p.; Hcil- ler 869 p.; Chr. Jansen, 441 p.; Hoog, 21 punten; Zonneveld 16 punten.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1922 | | pagina 1