De stemming over het Politiek Advies in de Rijkskieskringen Haarlem en den Helder. De zaak Codro". Burgerlijke Stand. HEEMSTEDE. IJMUIDEN. VELSEN. ASSENDEI FT. BENNEBROEK. CASTRICUM. SASSENHEIM. SPaARNDAM. ZANDVOORT. HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOUDE. VRAGENBUS. NOORD-ZIJPE. De uitslag der stem ming voor den candidatenlijst Tweede Ka mer ie als volgt: Ingeleverd werden 248 geldige briefjes «n 14 ongeldige. Op het politiek ad vies werden 222 stemmen uitgebracht. WERVERSHOOFUitslag stemming alhier. Van de 800 leden opgekomen 553; van onwaarde 26; 504 stemmen op Po litiek Advies en 12 op anderen. Aangeraden werd het Politiek Advies te volgen omdat Mr. 1*. Reijmer wel zou bedanken. ONDERDIJK. Getal kiezers 261. Op gekomen 2213 stemmen van onwaarde, 215 stemmen op Politiek advies en 3 op anderen. HEILOO. De uitslag der Stemming is aldus: Bomans 4657 punten, v. d. Bilt 3743, Reijmer 3138, Bronsveld 2972, Lees berg 2115, Heilker 1073, Hoodj 229, Jan sen 668, Loerakker 1732, Michielse 2424, Velttman 1218, Zonneveld 439. Uitgebracht werden 484 stemmen, waarvan 54 van onwaarde. AKERSLOOT. Uitgebracht werden 284 stemmen, waarvan 12 van onwaarde. Het Politiek Advies verkreeg 212 stemmen. De rangschikking \ler candidaten is als volgt: v. d. Bilt 46 st„ Mr. J. B. Bo mans 66, S. L. 0. BronsveldVitringa 67, P. Heilker 58, Ph. Hoodj 54, Chr. Jansen 55, Mr. A. J.~ M. Leesberg 58, A. JLoerakker 54, A. B. Michielsen 64, Mr. P. Reijmer 44, B. Veltman 21, L. Zonneveld 50. BERGEN. Aan de stemming voor den candidatenlijst voor de Tweede Kamer is door 263 leden kiezers deelgenomen. De uitslag is, als volgt: Voor het Po litiek Advies 238 stemmen; voor een an dere rangschikking 2ongeldig 23. 400 oproepingskaarten werden verzonden eh van de ongeveer 150 vrouwelijke leden onzer Kiesvereeniging is door 114 het stembiljet ingeleverd; door de dames is dus beter gestemd dan door de mannen; een bemoedigend teeken voor den -ko menden officieelen stemdag. HOOGKARSPEL. Ingeleverd werden 145 stembiljetten, waarvan 9 van on waarde. 123 leden volgden het Politiek Advies. 13 weken ^larvan af. De uit slag der stemming was als volgt: Bomans 1300 punten, v. d. Bilt 1218, Reuijmer 1025, Mevr. Bronjreld 980, Michielsen 785, Leesberg 679, Loerakker 555, Velt man 377, Heilker 320; Jansen 175, Hooij 65 en Zonneveld 1. ZWAAGDIJK. Bij de stemming bleek, Jat de leden de leiding van het kieskring- bestuuren van de vereeniging alhier op prijs stelden. 126 leden volgden het Po litiek Advies, 10 weken daarvan af, 19 stemmen waren ongeldig. Do uitslag der Stemming was als volgt: v. d. Bilt 1163 punten, Bomans 1328, BronsveldVitringa 980, Heilker 309, Hooij 44, Jansen 170, Leesberg 483, Loe rakker 547, Michielsen 800, Reimer 1032, Veltman 405 en Zonneveld 22. De Haagsche Rechtbank heeft heden in lake de vordering van de coöp. groenten- drogerij de „Codro" te Haarlem, tegen den Staat tot schadevergoeding groot 2.667,000 op grond van het niet-nnko- men van de aangegane overeenkomst tot overneming van groenten door den staat, de eischeresse toegelaten tot het bewijs, dat de Minister van L. N. en H. in de audiëntie van 2 Oct. 1918 aan de „Codro" een prijs met bedoelde overeenkomst mededeelde, dat hij niet de groenten zou overnemen. Dit getuigenverhoor is be paald op 16 Mei. Ondertrouwd: 15 Maart, W. Plessius en D. Vrij. R, v. d. Horst en C. v. Duijnen. C. F. v. d. Klashorst en A. B^Smink. I. Ravensbergen en R. R. A, Wildeboer. C. A. Spoor en W. C. Reijntjes. R, J. v. d. Voort en C. J. de Zee. P. v. Bakel en J. C. Moerkerk. Getrouwd: 15 Maart, T. P. Tarlupin en OA. Salice. M. Tanis en J. S. Borgo. H. v. d. Pligt en A. M. den Held. A. Suweijn en C. J. Wijnkamp. A. H. Martens en M. J. de Vries. A. Wijk- huisen en A. de Raadt. P. J. Gelaudie en A. Verwaijen. J. C. Vaarbertf en H. D. J. v. Helde. Geborep: 14 Maart, d. van E. v. Die- Hensen. d. van 4 Konst-de Groot. 15 Maart, d. van T. C. M. Heerens-Hart- man. d. van A. A. Schippers-Hunting. Overleden: 13 Maart, G. H. M., 1 mnd., «L v. P, Geukers, Palmstraat. 14 Maact, J. Rusman, 66 j., M. v. Heemskerkstraat. G. Weidema-Lodder, 61 j., Molensteeg. E. v. Daatselaar, 40 j., Oostsingelgracht. 15 Maart, M. H. L. T. Smit-v. Outer- sterp, 75 j., Kamperlaan. Door het spelen van kinderen met prop penschieters schrok het voor een bakkers^ wagen gespannen paard van den brood bakker F. uit Vogelenzang op do Mo- lenwerfslaan alhier en sloeg op hol. Bij een poging om het hóllende paard te gnjpen, werd de agent van politie P. alhier door d?n slingerenden wagen ge grepen en ter zijde geworpen, waarbij hij zijn rechterbeen verwondde. Het paard liep tegen den muur van een vooruitstekand buis, waarbij het le- moen brak en het paard tot stilstand kwam. Wijziging Electriciteitsverotdennig. B. en W. stellen voor: 1. In te trekken bet besluit van 31 Mei 1918 no. 42; 2. Ret tarief, genoemd in art. 16 sub. S der Electriciteatsverordenina als volgt vast te stellen: Tarief A: Voor de eerste 2600 K.W.U. per jaar 29 el. per K.W.U.; voor de tweede 2500 K.W. U. per jaar 27 ct. per K.W.U.; voor de vol gende K.W.U. per jaar 25 ct. per K.W.U. Tarief B binnen den aangegeven sper tijd 26 ct. per K.W.U. (zonder rabat). buiten den aangegeven spertijd: voor d eerste 2500 K.W.U. per jaar 18 ct. per K.W.U.; voor de tweede 2500 K.W. U. per jaar 17 ct. per K.W.U.; voor de derde 2500 K.W.U. per jaar 16 ct. per K.W.U.; voor de volgende K.W.U. per jaar 15 ct. per K.W.U. 3. Dit besluit in werking te doen tre den met ingang van April 1922 en voor iederen verbruiker op het tijdstip, waarop de maandelijksche opneming van de meter aanwijzing heeft plaats gehad. De kantoorbediende -2e klasse aan het postkantoor te Wormerveer is in dezelfde functie overgeplaatst naar het postkantoor alhier. Ambachteonder wijsWoensdagavom hield de Vereeniging voor Ambachtson derwijs in Kennemerland haar algemeen vergadering in Hotel De Prins. De w.n. voorzitter, de heer D. Bais sprak een welkomstwoord tot de nieuw bestuursleden, de raadsleden Tusenius er Sluiters, die als gedelegeerden van d gemeente in het bestuur zijn benoemd. De jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester words* acedgekeurd. De be scheiden van den penningmeester, dei heer 0. A. Zwager, waren door de ac countants Schaapman en Hingler te Be verwijk volkomen in orde bevonden. De penningmeester werd voor zijn beheer ge dechargeerd. De voorzitter, de heer Fr. Netscher te Santpoort, had bericht gezonden niet meer voor een bestuursfunctie in aan merking te willen komen. In zijn plaats werd tot bestuurslid gekozen de heer F. Teyink, ingenieuw bij bet Hoogoven bedrijf. De beer D. Bais Jz. te IJmui- den werd als bestuurslid herkozen. De wijziging van art. 4 der statuten (betreffende het bestuur) werd goedge keurd. Medegedeeld werd dat de schoolruimte te IJmuiden te klein wordt. Het be stuur kan de beschikking krijgen over nog een barak van het Rijk te IJmui den, voorloopig voor 15 maanden. Voorts dat voor den nieuwen cursus zich 74 leerlingen hebben aangemeld, waarvan 62 zijn toegelaten, n.l. 27 voor de afd. bank werkers, 20 voor de afd. timmeren ea 15 voor de afd. electro-teehniek Gezondheidscommissie. In de gehou den vergadering der Gezondheidscommis sie werd een besluit genomen om in het vervolg ongunstig te adviseeren op aanvragen tot verlof van varkens te hou den binnen de bebouwde kom, vooral ook op grond van de overweging dat deze varkens vaak niet gehouden wor den op een dergelijk© zindelijke -wijze als bij het verlof verondersteld of voor geschreven is. Eenige woningklachten werden behan deld, waarbij bleek dat van verschil lende woningen en woningcomplexen iin de gemeente de rioleering veel te wen schen overlaat, waarvan de Commissie dit punt bijzonder onder haar aandacht zal houden. De Commissie moest noodgedwongen, met het oog op het nog bestaande wo ninggebrek, op éen voorstel om den ont ruimingstermijn van onbewoonbaar ver klaarde woningen te verlengen, töt gun stig advies besluiten. Het verzoek om advies op het uitbrei dingsplan der gemeente werd ter afdoe ning gesteld in handen van een deskun dige sub-commissie. Raadsvergadering. De vergadering werd geleid door den Edelachtb. heer Bur gemeester J. J. de Boer. De notulen werden gelezen en goedge keurd. 1. Wordt voorgelezen een nota van op merkingen van Ged. Staten over de begroo ting 1922; de wijzigingen overeenkomstig het verlangen van Ged. Staten worden aan gebracht. 2. Komt in behandeling de begrooting van het G.E.B. De uitgaven en inkomsten sluiten op een bedrag van f 40987. Over het voorstel Vreeburg, dat de vorige ver gadering gesteld was in handen der lioht- commissie, welk voorstel inhield verlag|ing van het tarief per K.W.U. van 45 op 35 ets, werd het advies voorgelezen der licht- commissie en van den directeur van het G.E.B. Die adviezen luidden afwij zend. Overeenkomstig deze adviezen werd besloten, de prijs per K.W.U. van betelec- trisch licht blijft dus voorloopig op 45 ct. 3. B. en W. wordt machtiging verleend een leening aan te gaan van f 150.000 te gen den koers van 99% en 'n een rente van 6% af te lossen in 30 jaar te beginnen in 1923. Deze leening is gesloten ten behoeve der inrichting en bouw van de nieuwe openb. lagere school. In verband met deze leening wordt voorgelezen een schrijven van de directie der Zaanlandsche Bank, die deze leening zal overnemen. 4. Wordt voorgelezen het officieel be richt over de taxatie der R.K. Bijz. Scho len. Deze zijn getaxeerd op 107100, bij welke taxatie zich beide partijen hebben' neergelegd. 5. Een adres van de aannemers van het heiwerk bij den schoolbouw om een tege moetkoming van f 3150. Het heiwerk on dervond veel moeilijkheden. Inplaats van 30 sloeg men 15 palen per dag in den grond; de a an neem som was te laag, van daar het verzoek om een bijslag van f 3150. De Raad liet het verstand en niet het hart oordeclen, de tegemoetkoming werd niet verleend. 6. Het R.K. Kerkbestuur verzocht om de benoodigde gelden voor de inrichting van het 7de leerjaar, een raming van kosten ging al-s bijlage van dit adres. Het verzoek werd natuurlijk ingewilligd. 7. Van den minister van onderwijs een bericht dat aan de gemeente zal worden te rugbetaald de som van f696.17, als te veel betaald salaris over 1919. 8. Van dezelfde een schrijven, inhouden de het bericht, dat de gemeente over 1922 een vergoeding, ontvangt van f 23328. 9. Van Ged. Staten een bericht, dat over 1921 6311.17)4 wordt uitbetaald, als ex tra uitkeering. 10. B. en W. deelen mede, dat bet ter rein, door de gemeente afgestaan voor den bouw van de O. L. School, getaxeerd is op f 7000. 11. De Prov. Bond van Dil. Tooneel- vereenigingen vraagt voor zijn te houden wedstrijden een medaillf Wegens financieel© zorgen niet toege staan. 12. Voorgelezen werd een schrijven van 't bestuur van den Hanze-cursus te Krommenie, waarin werd medegedeeld, dat dezen winter 7 leerlingen uit Assen delft aan den cursus deelnemen. Op grond hiervan adviseerden B. en W. de gevraagde subsidie van f 50 toe té staan. 13. Wordt door B. en W. medegedeeld, jdat de geheele installatie van de centrale I verwarming in de nieuwe school door de firma Zimmerman te Utrecht is aangeno men voor f 7700. 14. Komt in behandeling een verzoek van het R. K. Schoolbestuur om een ver goeding van f 2754,20 ter bestrijding van d© kosten van leermiddelen. Met het oog op het onderzoek naar de kosten van leermiddelen, schoolmeubelen enz. voor het 7e'leerjaar, werd deze zaak aangehou den tot de volgende overgadering. 15.^, Schrijven van Ged. Staten, waarin werd medegedeeld, dat het salaris van den gemeente-ontvanger niet met 300 mocht worden vei u >ogd en gehandhaafd moest blijven op f 1800. 16. Werd inet ulgemeene stemmen aan genomen de gemeenschappelijke regeling van den vleeschkeuringsdienst voor de Zaansche gemeenten. 17. Werd medegedeeld, dat de gemeen te Assendelft jaarlijks f 900 moet bijdra gen in de kosten van den keuringsdienst op koopwaren in het district Haarlem, waartoe Assendelft behoort. 18. Komt in behandeling het adres van K. Hos en 34 mede-onderteekenaars, om de waterleiding-verordening te wijzi gen. Men vindt het al te bar, dat iemand met goed en voldoende bakwater moet aansluiten en de tarieven zijn van dien aard, dat ze voor velen niet te betalen zijn. De voorzitter is van meening en dit heeft hij de betrokken personen aangera den, ora het water te laten onderzoeken; is het goed dan kan men ontheffing vra gen. De heer Sikkes meent, dat de regeling volgens die meening niet is uitgevoerd. De heer Vreeburg is voor aansluiting door allen; kan men het niet betalen, dan moet de gemeente maar afdokken. (Ge makkelijk, corr.) De voorzitter spreekt nog van menschen die wel kunnen beta len, maar eenvoudig niet gedwongen wil len worden. De heer Sikkes hoopt, dat zulke koppige ingezetenen vervolgd zullen worden, om ze tot rede te brengen; hij wil ze aanschrijven, dat de regeling opge volgd moet worden. Aldus wordt beslo ten. 19. Rondvraag. De heer Aafjes klaagt over den Veenpolderdijk, die is onbegaan baar. De voorzitter zal zijn invloed doen gelden bij het bestuur van den Vcenpol- der, om dien dijk séat te verbeteren. De heer Sikkes komt natuurlijk weer aandragen met onzen dorpsweg en ook met den Genieweg. De Voorzitter zeide, dat de Raad absoluut niets te zeggen had over b<4je wegen, dus wil men verbete ring, dat men zich dan wende tot het pol derbestuur. De heer Sikkes beklaagde zich er over dat dezen winter met dé glhd- heid geen zand was gestrooid, zobals tóch was afgesproken. De Voorzitter had proef laten strooien, doch alle zand woei weg: het practisch resultaat was nihil en het financieel, resultaat zoti zijn een kosten van pl.m. 100 per dag. Laat dan de jeugd maar glijden! De heer Vreeburg wijst er op, dat Iiier woningen zijn, waar geen privaat bij is. Volgens de verordening moet bij elke woning een privaat zijn. De voorzitter zal een onderzoek instellen en de verordening streng doen naleven. Een opmerking van den heer Vreeburg, die hierop neerkomt, dat onze werkloozen een te kleine uitkee ring ontvangen in vergelijking met de werkioozen in Krommenie, wordt door den Burgemeester in 't kort aldus beant woord. Hij maakt onderscheid tusschen crisis-werkloozen en niet-werkloozen, die 40 weken per jaar 50, 60 en 65 per week verdiend hebben. Hij handelt naar omstandigheden en steunt waar het beslist noodzakelijk is. Hierna sluiting. Dinsdag 14 Maart hield de R.-H. Mid- d)enistand«vereendgriing „De Hanze afdee. ling BennebreekVogelenzang, haar 2dé jaarvergadlerazg in het Ït.-K. Vereenig.ings- gebouw. De voorzitter opent te half negen de vergadering met dien Christ, groet en heet de aanwezigen, in het bijzonder den Z.Ew. Geestelijken Aitviseuis pastoor Wassen, har. lelijk welkom. De notulen der vorige ver-, gadering werden zonder op- of aanmer king goedgekeurd. Onder de 'ongeikoonen stukken was een schrijven van hel Centraal Hanizehureau, waarin een uiteenzetting en aansporing tor deelname aan de Bondisfeesten en Altaar- inwijding van „de Hanze'' in de kathedraal 54. Bavo te Haarlem op 21 Juni aan staande. Deze feesten beloven schitterend telwor, den gevierd, diaar reeds uit het geheele bisdom, buitengewone toezeggingen tot deelname zijn gedaan. De voonziUer meende, dat het geen aan. sporing behoefde voor deze afcteeliimg, welke zoo (kort bij Haarlem Mgt, om daar aan zooveel mogelijk deel te nemen. Een kort zakelijk jaarverslag van den secr etaris volgde. De boeken van den penningmeester sloten met een bedrag van 267.61, met een madeelig saldo van 21.39. iDem beidien functionarissen werd door dien voorzitter dank gebracht voor hun werkzaamheden. De boeken door die heeren Vernooij en Oud- nagezien; werden in onde bevonden. Hierna iwas aan de orde die wijding vttn het nieuw aangekochte vaandel der ver eeniging, door den ZeeriEerw. Geestelijken Adviseur. Alvorens daartoe over te gaan., hield Z.Berw. een korte, krachtige toe spraak, waarin hij de beteekenis van het vaandel uiteenzette. Een groote gedachte, atzoo dte Eeuw. spreker, ligt dn het vaandiei, «loowel ais in den patroonheilige idèe er op uitgebeeld is, .ten grondslag. Het is een uiting van geloof, hoop en liefde, een ver- oeniigings-, vtredes- en overwinniingsteeken, welke ons bezielt en aanspoort tot den goedien strijd, zoo noodl'g in onze diagen, een uiting van den karaikter-katlioJiiclk, dde voor zijn 'beginselen) durft ui t te kooien. Onder dat vaandel moeten wij strijden den christelijken strijd1 in 1 volle maatschappe lijk leven, zoowel ais in dien beperkten kring van het huiselijk leven. Met een aansporing om trouw te blijven aan het vaandiei en het nooit te verlaten, besloot Z.Eerw. zijn aan rijken en treffen- dien inhoud: zoo mooie toespraak. Daarop werd het vaandel dloor Z.'Ew. ge wijd) en door Hem gezegend. Z.Ew. felici teerde de vereeniging met 'het werkelijk zeer mooie vaandel. Dagvoorzitter bedankte den fierw. Gees telijken Adviseur voor de wijding, alsmede ■voor de schoone toespraak, en hoopte en vertrouwde, dat alen de woordlen van Z.Ew. ter harte zouden nemen en het vaan del trouw blijven. Tot dekking der kosten van het vaan del werden rentelooze leendngstbewijaen uit gegeven, waarvan de helft reeds dien avond' geplaatst werd. De bestuursverkie zing had' tot uitslag, dat de heide af'tre- dendén, die heeren Nico Hulsbosch en J. Wilson bij acclamatie herkozen werden, en in de vacature Brandjes gekozen werd de hoer J. A. Vernooij, dien zijn benoeming aannam. De contributie werd voor dit jaar ge bracht op 7.50, en wel in verband) met het tekort in kas en de geregeldle terugbe taling der leeningsbewijizen. Voor vaandeldrager had zich disponibel gesteld de heer L. Hulsbosch, waarvoor de voorzitter 'hem een bijzonder wooTd van dank bracht. Van de rondvraag werd geen gebruik ge bruik gemaakt, waarop de voorzitter de vergadering onder danik voor de zakelijke besprekingen te half elf op de gebruike lijke wijze s'joot. Sti h; Omgang. De vorige week vergaderde bij de Erven van Ben- them het Genootschap van den Stiilen Omgang alhier. Om ongeveer acht uur opende de voorzitter de vergadering met' den Christelijken groet. In zijn openings woord memoreerde hij het gebeurde van het vorige vereenigingsj aar. De Wefierw. heer Starrenburg, die de plaats van den WelEerw. heer Lees berg heeft ingenomen, wordt welkom geheetem. De keurige notulen van den secretaris worden voorgelezen en onveranderd vastgesteld. De penningmeester doet verslag van de financiën, waarna de boeken en bescheiden door eenige daarvoor aan gewezen leden worden gecontroleerd en in orde bevonden. Den penning meester wordt voor zijn goed beheer dank gebracht. Er wordt besloten evenals vorige jaren fnet den trein tot Krommenie te gaan, daar een half uurtje te ver blijven tot versterking van den in wendige» mensch, om vervolgens te voet de reis naar Amsterdam te ma ken. Voor de leden, die dezen tocht te bezwarend achten, is de mogelijk heid geopend zich aan te sluiten bij Alkmaar, teneinde vandaar met de boot te vertrekken. Het oprichten van 'n fietsclub bleef achterwege, wegens de bezwaren die algemeen gevoeld werden. Besloten werd de vereeniging te- re- organiseeren, waartoe liet bestuur bin nenkort stapjren zal doen. Wij herinneren er nog aan, dat de deelnemers a.s. Zaterdag des avonds om half 10 in de kerk bijeenkomen. Na het dan te' houden Lof wordt ge zamenlijk naar het station geloopen. In de leerkamer bij de kerk is ge legenheid gegeven tot het betalen van de contributie en het koopen van een spoorkaartje. De druk bezochte vergadering,welke zich kenmerkte door een gemoedelijke gezelligheid, werd om circa 9 uur. op de gebruikelijke wijze gesloteti. Stemming. Zondag had alhier de stemming plaats over het politiek ad vies. Den uitslag laten wij hier volgen: Er werden uitgebracht 201 stem men. Vóór het Politiek Advies had den gestemd 1S6 kiezers. 24 stem men Waren uitgebracht op verschil lende personen, waaronder 15 als no. 1 L. Zonneveld, van Uitgeest, aanwezen. 4 stemmen no. 1 waren uitgebracht! op mevr. BronsveldVitringa. 31 stem men waren van onwaarde. Huuraomn if.-. Door den heer G. Slop Dz., vanaf de instelling der Huurcommissie lid cn voorzitter der Hum-commissie, is aan B. en W. ver zocht hem eervol ontslag als zoo danig te verleenen. Gersbtadrijf, Naar we vernemen is de Meterfabriek „Dordrecht" ijverig bezig met den bouw van een 5 retortis- bouw in de gasfabriek alhier en vor deren de werkzaamheden goed. Overeenkomstig de voorschriften van de Veiligheidswet is een nortonput geslagen met filter voor de beschik king van goed en rein waschwater en is de badinrichting geheel ver nieuwd, waarin tevens is aangebracht een geiser, zoodat het personeel zich kan baden. Burgerlijke Stand. Geboren: Ge- rardus Joseph, z. van G. Zonneveld en L. van Dijk. Sophia Hendrika» d. van G. J. Vos en S. van Dam. Agatha, d. van J. Duinmeyer een A. Zonneveld. -Maria, d. van N. Been tjes en M. Twisk. Wilhelmina Eli sabeth, d. yan C. M. Beerepoot en C. Vlot. Overleden: Hendrika Kijser, 70 j. Sara Lindensmit, 75 j., beiden te Am sterdam, Gemeenteraad. De raad onzer ge meente kwam Woensdag des namiddags twee uren in openhare vergadering bij— oen. Voorzit/ter de burgemeester. De heer Van Zonneveld is afwezig. Hij verblijft in het buitenland). De voorzitter opent de vergadering, waarna de notulen wor den voorgelezen en goedgekeurd. Benige ingekomen stukken van Ged. Staten te rugontvangen, worden voor kennisgeving aangenomen. Omtrent een adres der be woners Hortuslaan voor plaatsing lan taarns, wordt beslotert, dat met de elec- tiifioatiQ er in zal worden voorzku^^-. Een verzoek van den hear Kuiper in houdende wederopbouw van eone keuken achter zijn woonhuis, wordt losgestaan. Een verzoek van. B. Hoogstraten, inhou dend klachten vuilwaterloozing op zijn teelland achter do Tylloosstraat, wordt ge steld in handen van B. en W. Br is een adres ingekomen van ver gunninghouders, inhoudende het verzoek te besluiten gedurende den zomer Zater dags 11 uur te sluiten. Wordt, wegens te laat inzenden in handen 'gesteld van B. en IV. om preadvies. Aan mej. de Waart-van Tol wordt ont slag verleend als werkster der O. School en dit werk opgedragen aan mej. Meijer voor een jaar voor de som van f 200 per jaar. De voorzitter doelt mede, dat aangaande de arbeidsbemiddeling 2 ontwerpverorde ningen zijn ontworpen, een voor het cor respondentschap en een voor de bemidde lingscommissie. Van werkgeverszijde zijn 3 heeren benoemd en 8 van werknemers zijde. Aungezieh de werkloosheidperiode welke in deze gemeente het hoogst ie van 1 October, tot 1 April en het plan nog aan den Minister moet worden verzonden dringen B. en W. op aanhouding dezer verordeningen. Atzoo wordt 'besloten. De voorzitter deelt mede, dat onder hand s :is aanbesteed de rioleering Hoofd straat aan Potman, de 'bestrating aan For tuin 'te Haarlem, die trottoirbandien aan van Leeuwen te Noordwijik en de levering van tegels aan J. E. Dijkstra te Sassen- heim. Dezelfde commissie tot wering van schooi verzuikn werd' benoemd, uitgenomen der Openb. Lagere School. Hierin werd) door de benoeming van het nieuwe school hoofd voorzien. B. cn W. verzoeken den raad machti ging dien grond, voor te bouwen woningen door Patrimonium, in erfpacht te geven voor 7 van dien prijs der waaidedeze is 1 per M2. De heer Bader is er voor, maar als er niet gebouwd wordt, moet het besluit ver vallen. Aldus wordt besloten. Als stemlokaal voor district 2 werd) aan gegeven de zaal van de wed'. IJsselmuiden, Hoofdstraat 51. Voor het stembureau ten Raadhuize werd voor 4 jaren 'benoemd' de burgemees ter, voorzitter-plaatsvervanger wetlh. Roest, de heer Speelman, plaatsvervanger v. d. Geest. S'temdiistriot 2: VoonzStter wetlh. War- naar, plaatsvervanger de heer Bader; de heer Lekkeiikeriker, plaatsvervanger de heer Zonneveld. 'Het presentiegeld wordt be paald op 5 per dttg. De voorzitter dieed venvoigens eenige tmededeeldngen omtrent de boring voor drink water voor deze gemeente en leest de rapporten voor, welke als alile andere geen uitkomst geven. Voorts 'behandelt hij een adires van den Prov. Waterleiding- directeur jvan N.-H., welke voor 15 Maart antwoord verzoekt. De voorzitter geeft een overzicht van verschillende gemeentes, waar water per 1" ter wordt verstrekt, terwijl 'N.-H. water beschikbaar stelt bij abonnement van 12, naar niet gemeten gebruik. De voorzitter toont met cijferk aan, óat zij er 'best mede'- uitkomen zonder meling apart, daar men een gdbruik als zij aangeven, mooi t bereikt. Weth. Warnaar voelt veel voor het Prov. plan en stelt voor, aan N.-H. eenig uitstel te verzoeken en Hillegom aan te sporen met de plannen voortgang te ma- ken. Verwerpen wij het plan N.-H., dan zijn wij aan Hillegom gebonden. De heer Bader vraagt, of het plan Hil legom niet kan volvoerd worden, zooals de electrificatie. B. en W. stellen voor het voorloopig aan te houden. Het voorstel-Wamaar, om trent het vragen van uitstel, wordt aange nomen. Aan dd orde is grondbedrijf: verkoop per ceel B over plaats Rusthoff aan den heer Schipper voor f 2175 en perceel II aan den heer "Kiebeit voor 1720. Goedgekeurd wordt de verpachting van Bouwland einde Kerklaan voor 10 ct. per roede aan den heer v. d. Bosch. Door de heeren J. van Nieuwkoop, W. Zuiderwijk en Corn. J. Kiebeit is perceel 2 over te bouwen huizen van „Patrimonium" in koop gevraagd, zijnde plm. 2944 vier. meter. B. en W. stellen voor een prijs vah f 1 per vierk. M. De heer Warnaar kan dit' goedkeuren, als er huizen komen die er heter uitzien als de woningen aan de Teylingeriaan voarbij rtuïne Teylingen. Deze woningen zijn afschuwelijk met hunne gesausde mu ren. De heer Speelman vindt ook dat op zoo'n plaats achter het park nette wonin gen moeten staan, juist als de gemeente- weningen aldaar. De heer J. A. A. v. d. Geest vindt de huizen aan de Teylingeriaan goed en flink en is riiet tegen den bouw, als ze maar gebouwd worden volgens de gemeente verordening. Wethouder Warnaar: Het gaat hier over het uiterlijk vertoon. Hij wil geen bepaling maar een raadsbesluit, dat B. en W.'daar over iets te zeggen hebben. De heer v. d. Geest: Er staan villa's langs den weg^die alle kleuren van den regen boog verteglenwoordiigen, of moeten de menschen bouwen naar teekening van den -emcenteraad. Als het nu een goede woning is„ waar licht, lucht en ruim tie in vol doende mate aanwezig zijn,wat geeft het dan hoe of het buitonmuurftj'e er uit ziet. De Voorzitter stfelt voor, de zaak aan B. en W. over te laten. Aldus wordt besloten. Nu volgt verpachting bouwgrond. De heer Speelman zegt, dat er niet in de voorwaarden staat: bemesting en wil meer de verpachting vólgen zooals de gemeente Zwolle. Drie jaar verpachten en als het land goed is onderhouden den huurder telkens ge legenheid geven weder te pachten tot 15 jaar toe. .komst. Nu moet men zich verzekeren dat weiland, weiland blijft en. bouw land in weiland wordt omgezet, Perc. 1—14 worden vervolgens ge gund aan de respectievelijke verzoe- kersj perc, 15 wordt in huur afge staan aan de Visscherssch perc, 1627 worden even een'- id. De woning en stal p l 12, waar* voor een verzoek was 1 igediend door den heer v. Bosch, wordt niet ver huurd, voordat de huur is afgeloopcn. Aan de orde is dan het voorstel tot verkoop grond Rusthoff. Daar de twee woningen voor het park erg oud worden, wil men trachten den grond te verkoopen en, als dit lukt, de wo ningen voor afbraak verkoopen. Er is verschil van meening over den ingang van het park. De een wenscht den ouden ingang te behou den, de andere wil den ingang in, het midden over de Charbonlaan- B. en W. zullen met twee plannen ko men: een villa, aan den Menningweg met ingang middenin en twee villa's naast elkaar met ouden ingang park, Woensdag werd «Ie uteu we. naai- en 1 verstelcurms geopend, mei een hartelijk woord door mevrouw I. Ba.ljon-Burald de presidente. Negentien amisjes nemen aan den oursus deed. Redden van drenkelingen. Op Vrijdag 17 Maart zal de heer A. J. Meyeriiuk, secre taris van den Ned. Bond' tot bet Redde» van Drenkelingen, 't avohdis 8 uur in ,,Om Huis" te Zandivoort een voordracht met Kcili'tbeeldén hoidtetv over het zwemmen en redden van dmenlkeiingen. Deze lezing wordt gehouden op verzoek van -de pas opgerichte Zandvoortsohe Red!- ddngisforigadto en heeft ten dbel het orga- niseeren van den redding-s en verpleeg dienst in de badplaat-s Zandivoort. Aanbesteding. Uitslag der door Bun» gemieester en Wethouder, van Haarlem- merliiedie en- Spaam-woode op 16 Maart j.l. gehouden aanbesteding van het aanleggen van een gedeelte straat aan. het einde van de Min. Gort v«n dier Lin dienst raat te Halfweg. 1. Aannemersvereeniging „Eendracht" te Assenidelft, 6660; 2. P. J. Mccgde, t* Halfweg, 6875 3. A. van Heften te HaarlemScholen, 7994; 4. L. H. van 'Essen te Halfweg, 8690; 6. G. de Graaf te Halfweg, 8660; 6. W. Heersma, G. Massink Jr. en J. Bron te Haarlemmer- Eede, Amisterdiain en Schoten, 8872; 7. Bouwvak-Associatie „De Saanenwerking'* te 'Haarlemermeer, 9445 8. J. Schagen te Twisk, f 9(500; 9. J. M. Strijland te Uit hoorn, 9900; 10. P. Kooijman Ie Uit hoorn, 11500; 11. W. CorneÜssen Halfweg, 11800. Aan P. J. Meegdtes te Halfweg is het wenk gegund. Vr. Naar aanleiding van mijn vraag omtrent het bureau van technische boe ken, heb ik tot mijn spijt gelezen in uw, vragenbus, dat u mij niet begrepen hebt. Mijn bedoeling was u le vragen of u mij inlichtingen kon verschaffen of er In Haarlem geen bureau of bibliotheek is, die technische hoeken in hun bezit heb ben? Antw. De technische boekerij van de Vereeniging voor Ambachts- en Middel baar Technisch Vakonderwijs, Klever- pakweg, Haarlem, vroeger Ambachts school Kamperstraat 37. De uitgifte van boeken heeft plaats om de 14 dagen Don derdagsavonds. Vr. 1. Kunt u mij het adres opgeven van den secretaris der Kon. letterlieven de tooneelvereeniging „Cremer" d costi. 2. Waarom geeft uw blad geen recen sies van tooneelvoorstellingen van boven genoemde tooneelvereenigingen en van 'l Maandag 27 Februari j.l. gegeven Bat Masqué? Antw. 1. Den heer A. Hamann, Tette* rodestraat lOd rood. 2. Van neutrale tooneelvereenigingen geeft dde „N. H. Crt." als regel geen ver slag. Zulks in den geest van dén alge meen gevolgden regel. Van Bal Masqué's en van dansgelegenheden in 't algemeen wordt door de redactie nimmer verstag gegeven. Vr. Ik heb een paar beste gummi hand schoenen, welke, door gebruik zeer hard zijn geworden. Zoudt u mij een middel kunnen geven om deze weder soepel te maken? Antw. Er is geen middel voor. Mis schien is het te probeeren met ze wat te verwarmen. Van andere zijde vernemen wij dat een middel zou kunnen zijn ze te leggen in een mengsel van 1 deel ammo niak op twee deelen water. Indien u baat bij dit laatste middel vindt, zonden wij het zelf ook gaarne eens vernemen. Vr. Mijn zuster heeft drie Maart haar betrekking opgezegd als keukenmeisje, om vijftien April te vertrekken. Nu wil mevrouw haar niet laten gaan voor Mei. Heeft mevrouw daar wel recht op? Er is van beide kanten afgesproken met 6 we ken opzeggen. Z- ontvangt haar loon per drie maanden. Antw. In Haarlem geldt de gewoonte dat een dienstbode, die per 3 maanden gehuurd is, met 6 weken opzegt alléén tegen Mei, Augustus, November en Fe bruari. Uw zuster moet dus blijven tot 1 Mei. Vr. Mijn zoon moet 16 Maart a.s. iiF militairen dienst bij het 2de Regiment -Veldartillerie III, afd. onbereden 1ste ploeg te Leiden. Hoe lang moet hij die nen? Antw. De duur der eerste oefening be draagt ten hoogste vijf en een halven maand voor de onberedenen. (art. 32 Dienstplichtwet.) Vr. Welke ls de korste weg per motor rijwiel van Beverwijk naar Apeldoorn? Wethouder Warnaar wil wel beslui- Hoeveel kilometer? u-tl een goed pachter zijn land te Antw. Beverwijk, Amsterdam, Diemer- laten behouden, doch nu gaat dit nog brug, Midden, Hakkelanrsbrug, Naardcn, niet. maar het is iete voor de toe- Laren, Eemnes, Baarn, Eembrug, Nijkerk. Putten, Garderen, Uddelermeer, doorn. Afstand 118 K.M vy.-T,. ten cl - gankcö. Antw,. Neen. Ancl- Onenb. Leeszaal uitslui- "ni sch-Katholieken toe- tcld?

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1922 | | pagina 2