H. J. LAMP, Speciale Aanbieding* v.h. JOH. MAAS GrooteJJh?kt ,4- BARTEL JORISSTRAAT 18. Uit den Omtrek Egyptisch Cigaretten Import Lakiasé 20 stuks 28 ct. 100 stuks f 1.20 Lord Rothschild 20 34 100 „1.55 Extra fine B. 20 38 100 „1.65 PRIMA QUALITEIT. NEEMT PROEF. N.-V. Sigaren- en Sigarettenhandel MARKTNIEUWS. Ged. eenige dagen opruiming van Serviezen, Kristal, Lampen, enz, Tafelmessen, Solinger staal, schuin hoorn heft, f 10.85 per dozijn Ontbijtmessen, id. id. id. id f 9 85 In aansluiting op ons bericht van gisteren, melden wij nog het volgende Gelijk men zich vorige berichten over deze zak zaal herinneren, werd indertijd door den toenmaligen mi nister van landbouw, zoowel met het oog op de volksvoeding als ter be scherming der noodlijdende bollen- kweekers, een regeling getroffen. Deze hield in een verplichtend stellen om een bepaald aangegeven deel van den beschikbaren bouwgrond te betelen met speciaal aan te duiden en tegen opgegeven prijzen aan de regeering voor de binnenlandsche voedselvoor ziening te leveren gewassen, terwijl daarnaast de bollenkweekers werden vrij gelaten op het overblijvende land te kweeken wat hun goed dacht, waar bij dan tevens werd bepaald dat deze laatste producten zouden mogen wor den verduurzaamd en uitgevoerd. Daarnaast behield de Minister zich het recht voor de noodige consenten voor dien uitvoer te weigeren, maar in dat geval de producten tegen den gemiddelden buitenlandschen markt prijs over te nemen. De Rechtbank te 's-Gravenhage besliste gister gelijk bereids door ons gemeld is dat deze regeling niet was een publiekrechtelijke, maar een civielrechtelijke wederkeerige over eenkomst, waarvan derhalve bij wan- praestatie ontbinding kan gevraagd worden. In het weigeren zoowel van de gevraagde uitvoerconsenten voor de z.g. „vrije" producten als om die producten tegen de overgekomen prij zen over te nemen, ziet de rechtbank een wanpraestatie, die de gevraagde ontbinding met schadevergoeding zou wettigen, tenzij blijkt, dat de staat inderdaad niet behoorlijk is in gebreke gesteld. Een sommatie, die effect zal sorteeren, moet derhalve inhouden een aanmaning tot nakoming van eene der beide verplichtingen het leveren van consenten, of het overnemen der groente waartoe de Staat zich alternatief had verbonden. Vaststaat, dat de gevraagde consenten zijn ge weigerd eiscberes zal nog hebben te bewijzen, dat zij ook vergeefs op overname heeft aangedrongen. Zij zal dit kunnen doen door aan te toonen, dat de staat blijk heeft gege ven van zijn onwil om de groente over te nemen, 'wat een formeele in gebreke stelling overbodig maakte en wordt derhalve in de gelegenheid gesteld, door'getuigen te bewijzen, dat de be trokken minister op 2 October 1918 aan Codro heeft medegedeeld, dat hij de groenten niet zal overnemen, welke enquête werd bepaald op 16 Mei a.s. CO BA KLEBER. Klazler-avond. Naar ik meen is het twee jaren ge leden dat Coba Kleber hier met den violist Leydensdorff een concert gaf. Zij débuteerde toen met een pro gramma dat zoo ongeveer uit alle tijdperken der klavierlitteratuur eenige voordrachtsstukken bevatte, en heeft zich ook thans bij de samenstelfing van haar programma door die gedachte laten leiden. Ontegenzeggelijk is het goed gezien van een executante met nog niet veel concertervaring, om op deze wijze haar programma in te klee- den. Domenica Scarlatti, Mozart Beet hoven, Chopin, Rachmaninoff, De- bussy.Met uitzondering van de laatste opce wolging, die een misgreep is, al bevatten dan ook de deux Ara besques nog zoo goed als niets specifiek De- bussiaansch, is dit programma heusch zoo kwaad niet. Toch is het werk van Scarlatti te goed en te waardevol, om het enkel cn alleen als enti de chambre te doen dienen. Te meer, wanneer deze entree reeds een niet al te vlottende conver satie voorspelt. Scarlatti ging geheel en al langs ons heen en Mozart's Fan tasie in a^klein 'had toch ook te weinig eigens om van een goed doorvoelde voordracht te mogen spreken. Toch geloof ik dat Coba Kleber, al was het alleen technisch, nog de meeste affini teiten van Mozart heeftzij dient dan echter de techniek der rechterhand nog belangrijk te égaliseeren. Deze tekort koming bracht ook het Rondo op 51 van Beethoven niet klaar tot ons, ofschoon men bij den opzet de beste verwachtingen mocht koesteren. Ik wil hier niet in de eerste plaats zin spelen op 't feit dat haar geheugen haar ree ls hier leelijke partei speelde, 't welk zich bij Chopin, fantasie f klein nog bCi.kci.jker tiet aanzie.i e.i on Debussy zelfs tot een catastrophe leidde. Veeleer wil ik denken aan een oogenblikkelijke indispositie, al is het in dit licht bezien wellicht beter, het recital niet verder voort te zetten. Afgezien echter van bijkomende omstandigheden heeft deze klavier avond mij echter de zekerheid gegeven dat Coba Kleber voor haar p ogramma stukken kiest, die haar absoluut niet liggen Bovena heeftzijophetScherzo b-klein van Chopin niet die visie, die de voordracht vadit felle toonstuk ook maar eeni szins. aannemelijk maakt. Heeft Mej. Cleber dan nooit onze groote pianisten gehoord Men m 1 niet verwachten dat zij ooit hei v iele spel van een Jozef P - bat zal benaderen, wiens so 1 a dit toonstuk bij al zijn denumiscm- txcessen toch steeds wonderbaarlijk van klankbeheersching blijftmaar en zijn nog andere Chopinvertolkers, die zij zeer zeker moet kennen en die ik haar hier nietnbehoef te noemen, die mannen zijn Hollanders en van beiden is nog zoo veel te leeren. Van hun spel had zij reeds alleen dit moeten mee nemen, dat het Scherzo op. 20 een op gave is die ver buiten haar krachten reikt, evengoed als de Fantasie in f- klein. Veel goeds was er weer in de Wals in cis-klein. Daarom was het mij een raadsel dat zij in de le Arabesque van Debussy, toch eigenlijk retrospec tieve muziek, zoo geheel aan de opper vlakte bleef. Technisch is dit tekort al reeds te verklaren door een onoor- deelkundug pedaalgebruik. Bij het stuk van Rachmaninoff, dat geheel en al een brok tonale muziek is, een aaneenschakeling van doodgewone ca densen met daartusschen sporadisch een tikje harmoniek van eigen vin- xling, is het pedaalgebruik al heel on gevaarlijk. Maar Chopin, en in heel wat hooger graad Debussy, vragen zóó'n geheel en al doordringen in de geheimen der klavierziel, dat een ver ouderde methode hier slechts op dwaalwegen kan leiden. Geen slechte dienst zal hier bewijzen de studie van Rud. Breithaupt „Von den Pedalen". Natuurlijk aan de hand van het serieus beluisteren van het spel onzer groote pianisten. G. J. K. Van onze Rechtbank. Verkoopingen. nm. HEEMSTEDE. Gemeenteraad. De Heemsteedsche Raad kwam gisteravondjin voltallige vergadering bijeen onderJJvoorzitter- schap van den burgemeester Jhr. J. P. W. van Doorn. De notulen van 26 Januari en 16 Februari j.l. werden vastgesteld. Besloten werd de jaarlijksche rente welke door de gemeentelijke gas-, duinwater- en electriciteitsbedrijven zal moeten worden betaald aan de gemeente Heemstede over de in 1921 verstrekte gelden te bepalen op 7 pet. B. en W. werden gemachtigd om onder nader te stellen voorwaarden aan R. de Jong te Heemstede onder hands te verhuren voor den tijd van 1 jaar en tegen een huurprijs van 250 per jaar een terrein groot 2 H.A. en 31 c.A. gelegen ten Z. van het Heemsteedsche kanaal. Goedgekeurd werd daarop het voor stel van B. en W. tot verlaging van den gasprijs met 3 cent per M3 en vaststelling op 13 cent voor den ge wonen en 14 cent voor den muntmeter. Bij dit voorstej vroeg de heer Tromp of niet eens overwogen kon worden om een ander systeem toe te passen door de gebruikers van muntmetergas niet meer een cent per M3 meer te laten betalen. De voorzitter zeide dat dit nu een maal niet anders kon. Eveneens werd goedgekeurd het voorstel tot verlaging van den electri- citeitsprijs en wel met 1 cent per K.W. U. voor tarief A (voor verlichting en andere doeleinden volgens aanwijzing van den enkel-tariefmeter) en met 2 cent per K.W.U. voor tarief B (voor beweegkracht en andere industrieele doeleinden volgens aanwijzing van den dubbel-tarief meter). Bij de behandeling van een voorstel tot het verleenen van vrijstelling van art. 32 der Bouwverordening van W. F. Bloemèndaal te Haarlem, ver zochten de heeren Tates en van Uhetj aarttèekening als te hebben têgengei stemd. JDe heeren D. Pronk, Jac. Roest Jr., j. de Jong, Th. G. J. van Staveren, A. v. d. Horst, A. E. J. de Wildt.Th. J. Heydanus, die periodiek aftraden als leden der commissie tot wering van schoolverzuim werden met algemeene stemmen herkozen. Aan de orde kwam daarop het voor stel van het lid De Wilde tot het ver !ee:ien van vacantietoeslag aan ge- meentepersoneel. Naar men weet heb ben B. en W. geadviseerd op dit voor stel afwijzenti te beschikken. De heer De Wilde critiseerde enkele insneden uit het prae-advies van B. en W. en zeide dat vacantietoeslag z.i. geen loonsverhooging is. Verder zeggen B. en W. dat thans ee algemeene prijsdaling is ingetre- de iii groote lijnen mag dit zoo zijn er de werkende standen is er wei nig van te merken. Verder verdedigde spreker zijn voor stel en meende dat waar de menschen i u vacantie hebben, zij hier ook van moeten kunnen genieten. De heer van den Erf zeide het voor- ste'-De Wilde te zullen steunen om dat dit voorstel met bijna algemeene stemmen is aangenomen in de com missie van overleg. Het zou zeker in den geest der C. v. O. zijn, wanneer de Raad besloot tot verleening van den toeslag. De heer Van Unen achtte de tijds omstandigheden niet geschikt om deze uitgave te doen, waarom hij tegen verleening van toeslag was. De heer Vring zou ditmaal over zijn principes heenstappen evenals tegen kindertoeslag is hij tegen va cantietoeslag en het voorstel steu nen. Verscheidene leden maakten nog op en aanmerkingen, waarna de voor zitter nog eens uitvoerig het standpunt van B. en W. uiteenzette en er op wees hoe in dezen tijd van malaise, die op ieder huishouden drukt, men met het voorstel-de Wilde een kleine categorie van menschen gaat bevocr- deelen. Na repliek werd het voorstel de Wilde verworpen met 47 stemmen. Voor het voorstel stemden de heeren Van den Erf, Vring, de Wilde en Tates. Goedgekeurd werd een voorstel om naar aanleiding van het feit, dat het werk tot het bouwen van rnidden- tandswoningen door „Tuinwijk", 160.000 meer kost dan de oorspron kelijke raming, het besluit tot steun te wijzigen. Bij het voorstel tot het in orde brengen van een stuk grond tot speeF tirrein aan den Voorweg, vroeg c'e neer Tromp of het geen overdaad is een stuk terrein dat zoo dicht bij Grcc- nendaal ligt tot speelterrein in t richten. In dit wandelbosch is toch gelegenheid genoeg tot spel en ver maak. De voorzitter antwoordde dat dat stukje terrein gemeentegrond is en tot nu toe zonder bestemming; daar het bij uitstek geschikt is voor speel terrein er liggen eenige scholen in de buurt hebben B. en W. het voor stel gedaan. Na een korte bespreking werd het voorstel aangenomen. Goedgekeurd werd een voorstel tot aanleg van een weg langs de Crayenes- tervaart en tot verbreeding dezer vaart. Bij punt 12, vaststelling straat namen deelde de voorzitter mede, een verzoek van „Heemstede's belang" ontvangen te hebben om de namen Nicolaas Beetslaan en Bosboom Tous- saintlaan te wijzigen in Nicolaas Beetsstraat en Bosboom Toussaint- straat. Dit verzoek werd ingewilligd. Vervolgens werden de overige namen vastgesteld volgens voorstel van B. en W. Bij de ingekomen stukken was een schrijven van Ged. Staten houdende mededeeling dat het voorstel tqt over neming van de Pijlslaan is aangehou den. De heer de Boer vestigde bij de rond vraag de aandacht van B. en W. op de Kastanjelaan, die bij regenachtig weer onbegaanbaar is. De voorzitter zeide dat die weg parti culier eigendom is, maar dat B.i;en W. toch gecorrespondeerd hebben over het aanleggen van een riool, echter zonder resultaat. B. en W. zullen hun aandacht op deze zaak gevestigd houden. De heer Vring kwam nog eens terug op het door hen gesprokene in de vorige zitting over aansluiting op electriciteitsnet en waterleiding van gezinnen aie dit niet bekostigen kun nen.! De voorzitter antwoordde dat het college van B. en W. de zaak in onder zoek heeft. De heer Waller wees op het onder handen nemen van een gedeelte van den Heerenweg nabij „Rozenburg", waar zulke stukken sintels neerge smeten .zijn dat er niet overgeloopen kan worden. De Voorzitter heeft hier zijn aan dacht reeds op gevestigd. De heer Tromp wees nog eens op den toestand van den Leidsche Vaart- Daarna ging de Raad in geheime zitting over. BLOEMENDAAL. SPECIALE OFFERTE: „Codro". Uitspraken van 16 Maart 1922. G. K., slager, te Zandvoort, overtreding accijnzen, en imvoerredhten, geldlbeete van 50, subs. 10 dagen, fhech temiis. J. M. te Veiseroord'. llhams ged. H. v. Bew. Haarlem, overtreding art. 242 W. v. S., 6 jaar gev.,staaf met aftrek preventieve heóh'tentis. I: E. S., varensgezel, ged H. van Bew. Haartem; II: H. H. J. R., werkman, ged. Huis van Bew. Haarlem, diefstal d'oor 2 vereenagde personen, ieder 1 jaar gevan genisstraf met aftrek preventieve hechte nis. C. L. K., loopjongen, le Zand voort, ver duistering, ter beschikking van de Regee- rimg gesteld. A. G. IH., koopman te Haarlem, vernie ling, geldboete van 30, subs. 10 dagen hechtenis. P. H. T., tos werkman, te Haarlem, bij verstek, vernieling, geldboete van 30, subs. 10 dagen hechtenis. A. B., los wertoman, te Haarlem, mis handeling, geldboete van 30, subs. 10 dagen hechtenis H. B. B., werkster, te Amsterdamdief. stall, voorw. gev,straf van 2 maanden met een proeftijd van 2 jaar. I: P. M. J., voerman, le Heemstede, bij verstek: II: P. S., .tos arbeider, te Hil'te- gom, bij verstek, mishandeling, ieder geld boete van 40, subs. 20 dagen hechtenis. J. G. S., landtecihmker, te Haarlem, vonnis kantonrechter Haartom vernietigd, met vrijspraak van dien betklaagtde. Notitie van de perceeten, die verkocht zijn in ,,'t Notarishuis," Bilderdijkstrnat 1, bij de Zijlweg, op Donderdag 16 Maart 1922. Notaris J. A. WILKENS. No. 2. Een Heerenhuis, Erf en Tuin aan de Hazepaterslaan met recht van uit gang door een poort naar den Wagenweg Get. No. 2. J. W. G. Droste, q.q. ƒ18500. Notarissen A. BERTHING en G. WOL ZAK Hzn. No. 3. Het Fabrieksgebouw „de Para dijsvogel" met Kantoorlokalen te Haar lem aan de Bakenessergracht. Get. No. 81' No. 4. Het Pakhuis „Nepthunes" met loodsen en open grond aan de Klerk- steeg. De perc. 3 en 4 gecombineerd 94.100. Notaris A. J. C. DAAMEN. No. 5. Bfcn solied gebouwd Heerenbuis met Tuin te Haarlem aan de Emmakade Get. No. 55. Opgehouden 10.500. Notaris J. A. WILKENS. Nos. 67. Twee Huizen, thans In ge bruik als school, Erven en onen plaatsen te Haarlem aan de Jacobijneslraat, als: No. 6. Get. No. 15. t No. 7. Get. No. 17. De perceelen Nos. 6 en 7 gecombineerd H. I. L. Kleiin Schinhorst. n.a. 29.785. Notaris J. RATELBAND. No. 8. Een Huis ingericht voor Strij- kerii, met Werkplaatsen aan de Oranje straat. Get. No. 75, W. F. v. d. Kroft, 5560. No. 9. Een Heerenhuis met Erf en Tuin aan de Parklaan. Get. No. 63, G. Sesing, q.q. 13450. Notaris J. KOOLHOVEN. No. 10. Een Winkelhuis en Erf aan de Kleine Houtstraat met uiteang in een poort, uitkomende aan de Kleine Hout straat. Get. No. 112. P. Plevier, q.q. 12450. No. 11. Een Heerenhuis en Erf met Tuin aan het Kenaupark. Get. No. 18. Notarissen A. BFRTLING en G. WOL ZAK Hzn. F.en Huis en Erf aan de Drossestraat. Get. No. 11. No. 13. Een Huis en Erf aan de Dros sestraat. Get. No. 13. No. 14. Een Huiis en Erf aan de Pa pen toren vest. Get. No. 8, J. P. C. Gfin- ter 700, No. 15. Een Huis en Erf aan de Scheep- makersdiik. Get. No. 1, N. Ztivdam 465. Notaris J. WILDSCHUT. No. 16. Een Bouwterrein aan de Johan de Brenkstraat, terrein Rozenhagen van de woningstichting „Patrimonium" nabij den Schoterweg en uitsluitend aan de wo ningen van „Patrimonium," N. Teeuwen, 2275. Notaris R. C. A. VAN CRANENBURGH. No. 17. Een Heerenhuis roet Erf en Tuin aan de Duvenvoordesfraat. Get. Nó. 3. H. Hamer, q.q. 9900. •Notaris J. WILDSCHUT. No. 18. De Villa met Schuur, Tuin en steeg te Haarlem in het Wilhelminapark. Get. No. 2. H. Smolenaars 12200. No. 19. De Villa met Schuur, Voor- eri Achtertuin te Haarlem in het Wilhelmi napark. Get. No. 20. 3. W. G. Droste, q.q. Door het defect geraken van de stuur inrichting reed een vrachtauto op den Hee- renweg ter hoogte van de Zandvoortsche laan tegen een boom. De chauffeur bekwam geen letsel, doch de naast den chauffeur gezeten meubelma ker P. M., wonende te Bussum, bekwam een bloedende hoofdwonde, terwijl de auto gedeeltelijk werd vernield. M. is ten huize van den heer Preide door dr. Tombrock verbonden en daarna overgebracht naar het Gasthuis te Haar lem, Gemeenteraad. Donderdag vergaderdte de gemeenteraad onder voorzititersclhap van den burgemeester. Afwezig de heeren Bijvoet en Noorman. Bij de vasietling der notulen dringen de heeren Laan en S-chulz op spoediger ■toezending der notulen aan. B. en W. dieeien mede naar aanleiding •van een vraag van den heer Noorman, in do vorige vergadering gedaan, om ook een loeslagregefag te «niwerpem voor leerlingen uit deze gemeente, die onderwijs gendelen aan de Middelbare Technische School te Haarlem, dat ingevolge die Nij verheidsonderwijs wet voor aJJe teerlingen van vakscholen een gelijk schoogeWli ge- hoven wordt or,) progressieven grondslag, aoodat een zoodanige regeling ais de heer Noorman beoogde overbodig is. B. en W. stellen voor, aan C. Bos'.oper c.s. evenals voorheen het restant van den gemeentelijken grond, getogen tusschen dien Hoogen Duin en Daaixaheweg en dte Zomerzotrgexlaan, te verhuren, onder voorwaarde, dat hij evenitueeie beschikking door de gemeente over den grond' slecht® vergoed zal worden de door B. en W. te schatten schade, zonder dat daarvan Jvooger beroep mogelijk zal zijn. Aangenomen. B. en W. stellen voor, den ouden bran card welke niet meer in gebruik is, aan de gemeente Kortenhof en Is-Graveland le schenken, zulks op verzoek van de wijk zuster- Goedgekeurd. B. en W. stelten voor, aan W. Hoek, ten behoeve vajn den bouw van bwee dubbele woningen aan de Rampeniaan geen ont heffing te verleenen van art. 13 der Bouw verordening, diooh wel van het bepaalde bij antt. 16 en 18. Het voorstel van B. en W. wordt met 65 st. verworpen, zoodat de raad besluit de gevraagde vergunning te verleenen. B. en W. stellen voor, ontheffing van art. lObis der Bouwverordening te verlee nen aan J. A. Boskamp voor verbouw van zijn winkel aan den BloemendaaHcheweg no. 257—257. Aangenomen. B. en W. stellen voor, ontheffing van art. lObis der Bouwverordening te verlee nen aam J. Meppelink voor den bouw van een dubbele en een enkele villa op sectie A. No. 7305 aan den Vijverweg. Aangenomen. B. en W. stellen voor, aan W. Hoek geen ontheffing te verleenen van artikel 13 der Bouwverordening, doch wel van het bepaalde bij artt. 16 en 18 voor den bouw ;an een driedubbele koning aan de Rampeniaan, Ook deze gevraagde vergunning wordt verleend. B. en W. stellen voor, ontheffing van art. lObis der Bouwverordening te verlee nen aan F. Wisbrun en Liffmann voor den bouw van een winkelhuis op no. 6337 en 7534 aan den Bloemendaalscheweg. Aangenomen. B. én W. stellen voor, ontheffing van dc artikelen lObis en 26 der bouwverordening te verleenen aan W. J. Hartjens, voor den bouw van een landhuis aan de Van Stol berglaan no. 3738. Aangenomen. B. en W. stellen voor, dispensatie van art. lObis der Bouwverordening te verlee nen aan J. A. de Groot tot vergrooting zij ner houten schuur, staande op sectie A. No. 4851. Aangenomen. B. en W. stellen voor, geen dispensatie te verleenen van art. 25 der Bouwverorde ning aan Dr. W. Spaltenholz voor bouw van een houten woning met rieten dak op sectie B. Nó. 345Ö aan den Mr. Enschedé- weg, daar de korste afstand tot het naasl- bijgetegen gebouw minder bedraagt dan 75 meter en de vrije ruimte op eigen erf niet overal 20 meter of meer bedraatg, n.l. resp. 64 meter en 15 meter. Aangenomen. B. en IV. stellen voor, dispensatie van art. lObis der Bouwverordening te verlee nen aan de wed. P. S. Rijnierse—Kramer voor verbouw van perceel Bloemendaal scheweg no. 289 op sectie A. No. 4092. Aangenomen. Na daaromtrent den architect geraad pleegd te hebben, stellen B. en W. voor om te benoemen tot: t a, Hoofdcommandant der Brandweer den heer J. de Jong Czn.; b. Commandant der Brandweer den heer H. M. Krimp en de jaarwedde aan deze functie verbonden voor ieder op 100 vast te stellen onder uitdrukkelijke bepaling, dat ingeval van brand elke etra-toelage .voor- of evrgoeding van; kleedij aan deze personen niet zal worden verstrekt. B. en W. stellen zich voor, dat de ver antwóórdelijkheid; voor bet materiaal (slan gen. brandkranen, ladders enz, zal berus ten bij den heer de Jong, terwijl c|e leiding bij brand bij den heer Krimp zal zijn. In tegenstelling met hun vorig voorstel Ware de datum van ingang dezer benoe mingen vast te stellen op 1 Januari 1922. De heer LAAN is er niet voor, van den eenen post er twee twee te maken. Op de begrooting is f 100 voor den brandweer commandant uitgeh-okken en waar moeten de andere f 100 dan vandaan komen. Spr. zou alleen den heer de Jong als comman dant willen aanstellen en deze regelt de verdere werkzaamheden. Wethouder DE WAAL MALEFIJT zet uiteen, hoe Krimp vergoeding krijgt voor eventueel bedorven kleercn na een brand. Dit wil men nu beëindigen, door f 100 te verstrekken en geen extra-toelage voor kleedij. De heer VAN KESSEL vraagt, of men zich dan nog wel zal geven bij een brand. Als men geen vergoeding voor kleedij krijgt, zal men deze zoaveel mogelijk trach ten te sparen. De heer SCHULZ vindt een vaste rege ling veel beter, dan extra-vergoeding voor kleedij e.d. Die f 100 maken toch niet zoo veel uit. Het voorstel van B. en W. wordt ver worpen met 74 stemmen. De heer De Jong wordt dan benoemd tot commandant met 7—3 stemmen, 1 on geldig. Tot leden der Commissie tot Wering van Schoolverzuim worden herbenoemd de heeren A. IJzerman, H. Hoekstra, J. van Snippenberg, K. Tinholt en G. de Groot en in de vacature van wijlen den heer W. J- de Wild wordt benoemd de heer A 3. v. d. Mey. Naar aanleiding van vermeerdenmg van werkzaamheden, gevolg van de combmatoe van betrek «.ineen, ontstaan door het t.an C. W. de Jong gegeven ontslag, steller. R. en W. voor, hun machtiging te verleenen, om nog een opzichter te mogen benoemen, aangezi ende ehitcc' met het hem ie- aangezien de architect met het hem opge dragen taak zonder meerdere hulp niet naar behooren kan verrichten. Volgens de laatst vastgestelde regeling (November 1919) is de jaarwedde vastge steld op 3000 lot f 34f0. benevens f 200 voor bezit van diploma De heer LAAN wil geen nieuwen amb tenaar aangeilel 1 zien ook om at de groote werizumho'tcn met een twee a drie maaiuien gereed zijn Wethouder DF. WAAL MALEFIJT /.cl uiteen, hoe het hcl;st noodzakelijk is, da! de heer De Jong assistentie krijgt, daar hij onmogel'ji. bet vele werk af kan. De heer LAAN wijst er cp, dat buiten te heer De Jong nog wel zeven andere opzich ters zijn. Kunnen door hen niet eeruge werkzaamheden va nden heer De Jong overgenomen worden? We «tellen weer 'n nieuwen ambtenaar aan en waar is het einde ten slotte. De heer DE ROO VAN ALDERWERLLT is eveneens van meening, dat de heer De Jong met zijn staf van ambtenaren het wer« best af kan. De heer SCHULZ meent wel degelijk, dat, waar door de heer De Jong uitvoerig zijn verzoek gemotiveerd wordt en de ge heele raad diens werk apprecieert, ook van die waardeering blijk gegeven moet wor den, door den heer De Jong de gevraagde kracht te verleenen, die hij zeker niet zot: vragen, als het niet beslist noodzakelijk was. De heer HOGENBIRK gelooft evenals de andere leden, dat de heer De Jong een goed ambtenaar is. Zou het niet mogelijk zijn, hem te helpen, door bijv. een aanko mend teekenaar aan te stellen. Een jonge kracht kan daarenboven werk doen, dat een volle kracht niet verricht. Spr. zon geen eerste kracht willen aanstellen. Wethouder DE WAAL MALEFIJT be toogt, dat een eerste kracht noodig is. De heer HOGENBIRK stelt voor de zaak aan te houden opdat nog eens nader mei den heer De Jong overlegd-kan worden, of hij het niet met een goedkoopere kracht af kan, of dal iemand van het tegenwoor dige personeel een gedeelte van zijn week overneemt. Het voorstel wordt aangehouden. B. en W. stellen voor, het profiel van d ete maken aftakking van den Zeeweg naai- den Tellerodeweg vast te stelten op 6 Meter rijweg met aan weerszijden oen voetpad van 2 Meter breedte en dezen weg te noemen „Spöorlaan". Aangenomen. Na daaromtrent ampele besprekingen gehouden en advies ingewonnen te heb ben van de heeren Ochtman en Levert, resp. directeur der gasfabriek te Haarlem en te Apeldoorn, stellen B. en W. voor om: 1. hel desbetreffend raadsbesluit van 8 September 1921 in te trekken; 2. Met ingang van 1 April 1922 den gas prijs als volgt 1e regelen: 17 ct. per kub. M. voor gewoon gas; 18 cent per kun. M. voor muntgas. Hen te machtigen, om aan grootverbrui- gers een reductie toe te staan en wel in dier voege, dat het betaald wordt voor; de eerste 2000 kub. M.. gebruikt gas 16 cent per kub. M.;. de volgende 3000 kub. M. gebruikt gas 14 ct. per kub. M.; de volgende kub. M. gebruikt gas 13 ct. per kub., mits, do verbruiker zich ver- verbindt tot een gasverbruik van ten min ste '200!) kub. M. per kalenderjaar. Wan néér doói' hern in èenig kalenderjaar min der wordt verbruikt dan zal de verbruiker verplicht zijn tot bijbetaling van het ver schil tusschen het bedrag, dat over het ver bruikte gas in dat jaar is betaald en dat hetwelk verschuldigd zou zijn geweest, in dien dat gas was betrokken zonder over eenkomst. Van den heer VAN KESSEL was een voorstel ingekomen, den gasprijs te stellen op 15 cent over den gewonen en 16 cent over den muntmeter. De VOORZITTER zet uiteen, hoe na het ingewonnen advies bij de heeren Ochtman en Leevert raadzaam gebleken is, den gas prijs niet verder te verlagen, dan B. en W. voorstellen. De kolenprijs kan elk oogen- blik weer stijgen. Daarenboven kost elke cent vermindering méér dc gemeentekas 5000 De heer VAN KESSEL betoogt, dat zijn voorstel bedoeld, reclame voor gas te ma ken, en het grootere verbruik te bevorde ren. B. en W- willen 15 cents berekenen als de verbruiker minstens 2000 M. per jaar verbruikt, maar als de prijs goedkoo- per is, zal er van zelf meer gas verbruikt worden. Wethouder DE WAAL MALEFIJT zet uiteen, dat de gemeente thans jaarlijks 10.000 op het gas toelegt. Was dit niet zoo, dan zou spreker gaarne zijn stem aan het voorstel-Van Kcssel geven. De heer VAN KESSEL trekt, op grond van de inlichtingen, van de tafel van B. en W. verkregen, zijn voorstel in, waarna het voorstel van B. en W. met algemeene stemmen aangenomen wordt. Vastgesteld wordt de verordening op den keuringsdienst van vee en vteesdll en de instructies voor den keuringsveearls, hulp- keurmeester en voor de ambtenaren, die met de herkeuring belast zijn. Bij de rondvraag klaagt de heer DE ROO over het harde rijden van auto's op de Julianalaan. Hij vraagt, of B. en W, daar geen verbetering in kunnen brengen. B. en W. zullen de zaak met den com missaris van politie besproken. Hierna gaat de raad over in geheime zitting. GOUDA, 16 Maart 1922. Ivaas. Aan gevoerd. 82 Partijen, le kw. f 50—55, 2e kw. f 44—49, met Rijksmerk f 61. Handel flauw. Boter groote aanvoer, Goeboter f95—105; Weiboter f 75—90. Handel vlug. Eieren groote aanvoer, f 6—7.25 per 100 stuks. Handel flauw. Vette varkens, groote aanvoer, 37 —39 ct. per half K.G. Handel flauw. Magere varkens, groote aanvoer, 35 —37 ct. per half K.G. Handel vlug. Magere biggen, groote aanvoer, f 2 2.50 per week. Handel flauw. Lammeren, red. aanvoer, f 16—24. Handel redelijk. Nuchtere kalveren, groote aanvoer^ f7—11. Handel vlug. AMSTERDAM, 16 Maart. (Cent-aio Botermijn) Hoogste prijs f 1.95, mlddel- prjja f 1.85, laagste prijs f 1.44 j»

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1922 | | pagina 2