INGEZONDEN. Uit den Omtrek R.-K. Kring. Gemeenteraad. Tweede Kamerverkiezingen. HALFWEG. SCHOTEN. OVERVEEN. Nted. R. K Volksbond Er wordt een ledenvergadering op 23 Maart in Café Jongkees, half 8, gehouden. De agenda vermeldt: Opening en no tulen; ingekomen stukken; bestjmvs- I verkiezing (vac.-Brouwer)bespreking Eaeyciickfecst; verslag Liefdebeurs: loting Retraite; rondvraag, HEEMSTEDE. Woensdagavond hielden het Kruis- verbond en Maria-vereeniging eene gecombineerde vergadering, waarin de geestelijke Adviseur, de WelEerw. Heer Kapelaan J. H. M. Nieuwerthui- zen eene lezing met lichtbeelden hield over „Een reis naar Rome." De voorzitter van het Kruisverbond, de heer G. de Kok, opent de verga dering met den christelijken grofct, installeert met eene kernachtige rede een nieuw lid, en spreekt den wensch uit, dat velen zullen volgen. Medegedeeld werd, dat 26 Maart eene H. Mis zal opgedragen worden voor de leden en donateurs van het Kruisverbond. Daarna komt kapelaan Nieuwen- huize aan het woord. Z. Eerw. begint mede te deelen, dat hij met het oog op den beschikbaren tijd niet de geheele reis kan bespreken, en zich in hoofd zaak zal bepalen tot het doel „Rome". Het eerst verschijnt op het doel het interieur der Heemsteedsche kerk, waarna onder applaus de beelte nissen van H. M. onze Koningin en PrinsHendrik op het doek verschijnen. Daarna het station te Brussel, en ver volgens Bazel en Zwitsersche geberg ten. Z. Eerw. wist bij ieder tafreel op boeiende wijze eene toelichting te geven. Kijkjes van Luzern volgden. Paters van den St. Bernard met hun honden, enz. Verder werden vertoond Lugano, Milaan en eindelijk Rome. Vooraleer Rome in beeld gebracht wordt, beschrijft Z. Eerw. zijn onder vindingen, opgedaan in de Heilige Stad. Eerst werd men gebracht naar de St. Marthastichting, het voorloopig tehuis voor pelgrims. Van daaruit naar het grootsche plein in zicht. Uitvoerig besprak Zijn Eerw. de audiëntie bij den Paus en daarna bracht hij Rome in beeld. Eerst natuurlijk den St. Pieter, het altaar waar alleen Z. H. de H. Mis mag opdragen, gebouwd boven het graf van St. Petrus. Aan het oog ver toonden zich voorts het station, de Engelenberg over den Tiger, de Enge lenburcht, vroeger een vesting varr den Paus. Dan het St. Pietersplein. Hierna kwamen kiekjes van het Vaticaan de beeltenissen van Z. H. Paus Pius XI, Paus Pius X z.g. Be- nedictus XV z. g. en Leo XIII z. g. benevens het beeld van Z. Em. Kar dinaal v. Rossum, Vervolgens gaf Z. Eerw., verduide lijkt door lichtbeelden, een heldere uiteenzetting over de Sixtijnsche Ka pel. Zelfs het kacheltje ontbrak niet, waarin de stembiljetten bij eene Paus keuze verbrand worden. Vervolgens werd een gezicht op de stad Rome vertoond en op „Oud Rome", waarmede de lezing eindigde. Dan werden nog eenige beelden op het doek gebracht van het „hulp- kerkje" van den Z.Eerw. Heer Pastoor Hofman te Zwijndrecht, vroeger kape laan alhier, waarbij zijn Eerw. de aan wezigen aanspoorden, pastoor Hofman te steunen in zijn moeilijk werk: het stichten van een nieuwe kerk. Kapelaan Nieuwenhuizen oogstte na afloop een alleszins verdiend applaus van de talrijke aanwezigen, wat hij ruimschoots verdiende. Hierna werd de avond met gebed gesloten. BLOEMENDAAL. SPORT EH SPEL. Voor dew Inhoud dezer rubriek «teil dr Redaetie zloh aiet aansprakelijk. KORTE BERICHTEN. LMTSTE NIEUWS. naar Amsterdam gaan Ier Stiften Omgang, óe rijwielbergplaats vanaf half vder z&i xijn geopend. GIFTEN. 3.00 van N. N. voor hongerend Rusland. Per postwissel ingekomen voor Rus land, van Pater v. d. Berg, Beverwijk f 3.— Kiezerslijsten voor de Kamers van Arbeid 1922. Het aantal kiezers bedraagd voor de bloembollenteelt 10 patroons, 35 werklie den; voor de bouwbedrijven resp. 74 en 318; voor de confectiebedrijven resp. 80 en 369; voor handels-, crediet- en verzeke ringswezen resp 81 en 251; voor de me taal- en houtbewerking resp. 84 en 674; voor de voedings- en genotmiddelen, resp. 92 en 571. Noll's Drogisterij. Aan den Schotersingel 45 is her opend Nolf's Drogisterij „De gouden Gaper". Eenigen tijd geleden is het per ceel door brand vernield, maar thans a het door den aannemer Besteman weer fraai herbouwd. Is het uitwen dige vooral een sieraad voor den Scho tersingel, 't inwendige is 'n voorbeeld van groote hygiëne. De verschillende artikelen', in flesschen en kruikjes geborgen, staan alle weer in glazen kasten. De bewaring geschiedt op oor deelkundige wijze, terwijl de grootste zorg wordt besteed aan het stofvrij houden. Achter den winkel is een laboratorium ingericht, zoo modern mogelijk ingericht natuurlijk, terwijl electrische drijfkracht aangewend wordt bij liet onderzoek der verschil lende artikelen. Deze toch worden alle, alvorens ten verkoop aangeboden te worden, eerst scheikundig onder zocht, waardoor dus voorkomen wordt, dat producten van inferieure kwaliteit geleverd zouden worden. Uit dit alles blijkt dus wel, dat ,,De gouden Gaper" terdege rekeniiu» houdt met de strenge eischen, weWce een drogisterij gesteld worden en deze zullen hem wel clientèle bezorgen, vooral, daar niet alleen geneesmidde len verkocht worden, maar ook choco lade, bonbons en andere lekkernijen. „Nederiandsch Fabrikaat". Door de afdeeling Haarlem en Om streken van de vereeniging „Neder iandsch Fabrikaat" was Vrijdagavond in den Schouwburg aan den Jansweg een filmavond georganiseerd. Deze eerste filmavond mag voor dc vereeniging een succes genoemd wor den. Er was veel publiek aanwezig, waardoor de leden dus wel te ken- ven, dezen stap in een nieuwe rich ting door hunne vereeniging op prijs te stellen. Er was voor een zeer va- rieerend programma gezorgd. Voor de pauze werden vertoond kijkjes in de tricotfabriek Kramer en Braam, waar bij in hoofdzaak de vervaardiging van rij-onderbroeken de revue passeerde; de verschillende werkzaamheden in de staatss teenkolen mijnen en wel in de staatsmijn „Emma", en ten slotte nog het bedrijf in de rubberfabrieken „He vea". Met het verfilmen van het' ge reed maken van auto- en rijwielban den, transparantspenen en voetballen, heeft men werkelijk een goed werk gedaan. Na de pauze werden nog eenige tafereelen, op scheepsbouw betrekking hebbend, vertoond, n.l. de scheeps bouw van de maatschappij de „Schel de", de droogdokken van het mail- stoomschip „Rotterdam" en bet van stapel loopen van bet stoomschip „Alkmaar" op de Rotterdamsche Droogdokmaatscliappij. Elk nummer verwierf applaus. Door een aardig strijkje werd pret tige afwisseling gebracht. In een kort openingswoord sprak de heer A. H. Weyburg zijn voldoe-' ning uit over de groote opkomst. Hij verklaarde, dat deze filmavond de eer ste was van een heele reeks, welke de vereeniging zich voorstelt te houden. De grootindustrie heeft hare mede werking toegezegd voor de tot' stand koming van nog meerdere films. Ge tracht zal worden, deze nog intenser te maken en ze zoodoende zoowel leerzaam als genotvol te doen zijn. Gegund. Door den architect D. van Zetten is nan den aannemer A. A. Zuurendonk te Haarlem opgedragen de bouw van een landhuis aan de Brederoodestraat te Zandvoort. I Haar wij vernemen zal do jaarvergade ring van den R. K. Kring, waarin o.m. de verkiezing van een nieuwen voorzitter en een nieuw bestuurslid zal plaats heb ben wegens aftreden van den tegenwoor- digen voorzitter en den tegenwoordigen penningmeester, plaats hebben op Dins dag 28 Maart a.s. Electriciteitsvoorzienïng. Naar wij van bevoegde zijde vernemen zal door het Provinciaal Electrieiteitsbe drijf van Noordholland een directe ka belverbinding gemaakt worden tusschen Halfweg en de Centrale Haarlem. Met de voorbereidende werkzaamheden is reeds een aanvang gemaakt. Het is te verwachten, dat de stroom- levering aan Halfweg, alsmede aan de aldaar gevestigde industriën, welke den laatsten tijd minder geregeld geschieddo, hierdoor een groote verbetering zal on dergaan. Kennisgeving. De Burgemeester van Haarlem brengt bij deze ter kennis van de ingezetenen dezer gemeente, dat het op den 8en Maart j.l. executoir ver klaard kohier No. 41, Ie* en 2e Kw. op de Persoitieelc-, belasting, dienst '1921, op heden aan den entvanger der directe belastingen is ter hand gesteld. Garnizoegsberichten Majoor L. 0. A. Marchant, van het 10e reg. inf., is benoemd tot xndeelings- distriotcommandant in het disricct Haar lem. Majoor E. Cool, van het 21e reg. inf. is benoemd tot indeelingsdistricteom mandant in helt district Apeldoorn. 2e luitenant S. J. van Roijen, van het 17e reg. inf. te 's-Hertogenbosch, is overgeplaatst bij het 21e reg. inf. Teylcrs Stichting. Directeuren van Teyler's Stichting en de leden van Teyler's Tweede Ge nootschap hebben besloten voor het jaar 1922 de volgende prijsvraag uit te hrijven. Men vraagt een verhandeling „over de beteekenis van Utrecht, als middel punt van het gelijknamige bisdom, voor de geestesontwikkeling dertot het bisdom behoorende gewesten in de Middeleeuwen. Dee prijs voor het best en vol doend antwoord bestaat' in een gou den eerepemriug, op den stempel des Genootschaps geslagen, ter innerlijke waarde van f 100. De antwoorden moeten worden in gezonden vóór of op den len April 1923, opdat zij vóór den len Mei 1924 kunnen beoordee/d worden. De verhandelingen moeten in het Nederiandsch, Fransch, Engelsch of Hoogduitsch, met eene Latijnsche let ter, vooral goed en leesbwar (door eene andere hand, dan die van den op steller of met de schrijfmachine) ge schreven zijn. Ook moeten zij vóór den bepaalden tijd in haar geheel wor den ingezonden; geen antwoorden waaraan eenig gedeelte bij de inleve ring ontbreekt, zullen tot het dingen naar den gemelden eereprijs worden toegelaten. Alle ingezonden stukken blijven het eigendom des Genootschaps, dat de bekroonde verhandelingen, met of zon der vertaling, in zijne werken op neemt, zonder dat de schrijvers, an ders dan met toestemming der Stich ting die mogen uitgeven. Ook behoudt het Genootschap aan zich het recht om vjaxt de niet bekroonde stukken zoodanig gebruik te maken als het raadzaam zal oordeelen, hetzij zon der of met vermelding van den naam des schrijvers; in het laatste geval echter niet zonder zijne toestemming. Ook worden geen afschriften Van de niet bekroonde stukken aan de schrijvers verleend, dan te hunnen koste. De in te zenden antwoorden moeten, zonder naam en alleen met een spreuk onderteekend, vergezeld van een verzegeld briefje, dezelfde spreuk ten opschrift voerende en van binnen des schrijvers naam en woon plaats behelzende, gezonden worden aan het Fundatiehuis van wijlen den Heer T. Teyler van der Hulst te Haarlem. Exemplaren van het programma zijn op aanvrage kosteloos aan het Fun datiehuis der Stichting, Damstraat, Haarlem, te verkrijgen. Tentoonstelling. Op de tentoonstelling van Baatert en Koster op de Waag zijn na de vorige op gave nog verkocht geworden het schildorij „Gele boomen" door Bastert en de tee- kening „Slootkant met Bloemenveld" door Koster. Deze tentoonstelling wordt a.s. Zondag gesloten. Vergadering van dteiv (Raad der gemeente Haarlem op Woensdag, 22 Maart 1922, des namiddags te iy2 ure, zoo nooS^ voort te zetten des aironds ten 8 ure, in de Statenzaal (Prinsenhof.) Aan de orde zal worden gesteld1: 1. MededeeEngen en ingekomen stukken. 2. Voorstel B. en W. verJeereen vrijstelling art. 10, 2a, der Bouwverordening, loods nabij de Fr. Varkenmarkt. 3. Voorstel B. en W. tot vaststelling slaat tot beschikking oip den post „Onvoorziene uilgaven," dienst 1921. 4. Voorstel B. en W. lot aanvaarding der bibèiotlheek van de Goöip. broodbak- kerij en verbruiksvereen. „Vooruitgang" en van de afd. Haaifem van den Nat. Bond van handels- en kantoorbedienden ,<Mer- ciuuus5. Voorstel B. en W. tot aanvaar ding orgel uit hel Paleis voor Volksvlijt. 6. Voorstel B. en W. tot wijziging van, »het besluit tot uitgifte van grond in erfpacht aan de Nedcrl. Spoorwegen. 7. Voorstel B. en W. tot vaststelling der Verordening op de heffing eener plaatselijke directe be lasting naar het inkomen. 8. Voorstel B. en W. lot verhuur van grond nabij den Zijl weg. 9. Voorstel B. en W. tot aankoop enz. van grond nabij het Teylerpiein. 10. Voorstel 'B. en W. tot wijziging der voor- waardien, waaronder aan enikele woning- bouwvereenigingien voorschotten zijn ver. leend. 11. Voorstel B. en W. tot overne men van grond en dempen «loot aan de Kenmnemersfcraat. 12. Voorstel B. en W. tot regeling presentiegeld voor voorzitter en leden der stemfoureaux. 13. Voorstel B. en W. inzake verzoek schrift Oommissio uit de ingezetenen voor het plan tot grenswijziging, om presentie geld. 14. Voorstel B. en W. tot vaststel ling Verordening op de keuring van vee en vleesch. 15. Voorstel B. en W. in zake het verzoekschrift der Neutrale Sehoolvereeniging „de Hout" om steun te verleenen voor oprichting eener school. 16. Voorstel B. en W. tot vaststelling eener Verordening, regelende de samen stelling enz. van de Oomm. van toezicht op de Bibliotheek en openbaro leeszaal. 17. Voorstel B. en W. inzake uitkeering aan niet-pensioengerechtigde weduwen en weezen. 18. Voorstel B. en W. tot wij ziging der Verordening, regelende den rang enz. van ambtenaren, op wie het Ambtenaren-reglement van toepassing is. 19. Voorstel B. en W. tot wijziging van het Reglement voor do Bank van leening. 20. Voorstel B. en W. tot wijziging van het Ambtenaren- en Werkliedenregle ment (georgauiseerd overleg). 21. Benoe ming lid Commissie inzake de lichame lijke opvoeding (vacature G. Adrian.) 22. Benoeming herschatter ingevolge de Drankwet. 23. Benoeming tijd. leeraar aan de Gem. Avondschool voor Nijverheids- personeel aan de Buitengewone school voor lager onderwijs. 25. Vergadering mot onderwijs. 24. Benoeming onderwijzend personeel aan de buitengewone school voor lager onderwijs. 25. Vergadering met gesloten deuren. Blindenhulp. 'Biijikems een adiver-ten-tie in dit nummer, wordt in den loop dier volgende week vanwege de Vereeniging tot Werkverschaf fing aan Hulpbehoevende Blinden, geves tigd te Amsterdam, hier Ier stede de jaar- iijksche wintercotlecte gehouden. Het zal eigenlijk wel met noodig zijn, heit edele werk van hulpverfeentimg aan blinden' m alter steun en milddadigheid aan te be velen. Moge bij de te houden collecte de weldadigheid der -Haartemsdhe ingezetenen dan ook weer ruimschoots blijken. De uitspraak io het Codro-Proces. De Rechtbank te 's-Gravenhage stelt Codro in het gelijk, behoudens getuigenbewijs, op één punt. Wij lezen nog in het „Wkbld. van BI. C." betreffende het proces-Codro. De Rechtbank heeft overwogen: Codro stelt, dat zij een overeenkomst heeft gesloten met den Staat. De Staat ontkent die overeenkomst. Codro beroept zich op een brief, gericht aan Commissie uit Bloembollenbedrijf en beweert, dat zij daarmede één is. De Rechtbank acht dat niet juist en staaft dat door aanhalingen uit het eerste jaarverslag van Codro en uit de corres- pondenies, terwijl ook eerder is op gericht dan de Commissie. De bedoeling van den Minister was echter om zich te richten tot de leden van Codro. Dit blijkt volgens de Rechtbank voldoende uit de correspondentie. En waar Codro's leden de verplichtingen hebben aanvaard en na gekomen, is de overeenkomst wel degelijk tot stand gekomen. De Staat heeft er zich op beroepen, dat er hier een publiekrechtelijke regeling is getroffen, welke niet is een privaatr. con tract De Rechtbank acht dat onjuist. Ze neemt weliswaar aan, dat de Staat op trad in het belang van de voedselvoorzie ning dus publiekrechtelijk, maar dat ze in casu meer bevoegdheden verkreeg, dat zij volgens publiek recht had, die meer dere verplichtingen verkreeg door con tract "met Codro. Volgens de Rechtbank staat het con tract Codro-Staat dus vast. De verplichting van den Staat was dus tweeledig; het verstrekken van uit- voerconsenten of overname der produc ten. De Staat is pas in gebreke, als hij na sommatie nalatig was gebleven in beide Vast staat, dat uilvoerconsenten door Co dro zijn gevraagd en geweigerd. Vast staat ook, dat Codro niet heeft ge sommeerd om over te nemen in dien zelfden tijd. Een dergelijke sommatie is echter ovèr* bodig, indien vast zou staan, dat de Staat geweigerd had over te nemen. Indien bewezen is wat Codro stelt, n.l. dat de Minister van L„ N. en H. in de audiëntie van 2 October 1918 gezegd heeft, dat hij do groenten niet zou overnemen, dan acht de Rechtbank het geval van weigering door den Ctaat aanwezig, en dus sommatie onnoodig. Oodro moet dat dus bewijzen. Slaagt zij in dat bewijs, dan staat de wanpraestatie van den Staat vast, en daarmede zijn schadevergoedingsplieht. De Rechtbank zal dan nader moeten beslissen over het bedrag der schade, maar merkt reeds nu op, dat de Staat niet heeft ontkend, dat in het algemeen schade is geleden Bovenbedoeld getuigenbewijs moet ge leverd worden ten overstaan van den Rechter-Oommissaris Mr. Jellinghaus, op 16 Mei 1922, des voormiddags 91/2 uur. De uitspraak omtrent de kosten is aan gehouden. Een Hanzegebouw voor Haarlem. In aansluiting op het bericht, onder de „Damiaatjes" vermeld omtrent den aan koop van de gebouwen der Haarlemsche Sehoolvereeniging aan de Jacobijnestraat, vernemen we nog het volgende: De „Hanze" krijgt met September de beschikking over de gebouwen. Het is de bedoeling,, er het informatie- en incasso' bureau der „Hanze" te vestigen. Daar door wordt echter lang niet alle ruimte in beslag genomen en het is de bedoeling, de verschillende zalen, welke de „Hanze' niet onmiddellijk noodig heeft bestemmen voor vergaderlokalen en ze dusdanig te verhuren aan diverse vereenigingen. Na tuurlijk moet het interieur der gebouwen daartoe wel eenigszins veranderd worden en de noodzakelijke verbetering zullen dan ook aangebracht worden. De „Han ze" stelt zich voor, alles zoo modem en geriefelijk mogelijk in te richfen. Personalia. Te Amsterdam is geslaagd voor het examen nuttige handwerken mej. M. Dek ker, alhier. Een aanklacht. Bij de politie aan het bureau St. Ple- tershal komen in den laatsten tijd herhaal delijk klachten over den directeur van de N. V. van Patentgeneesmiddelen Sanitas, gevestigd Singel 135 aldaar. Deze vennoot schap heeft in Amsterdam en in andere steden van ons land een groot aantal fili alen. De gewoonte is, dat van de filiaal houders een borgstelling van 2000 wordt geeischt, en van de controleurs, die het toezicht op de winkels uitoefenen, een storting van f 5000. De directeur, een ze kere T., heeft zich in den laatsten tijd be zig gehouden met het aannemen van fili aalhouders voor nieuw op te richten zaken en eischte ook 2000 borgstelling. Deze werd1 dan betaalt, doch de nieuwe filialen werden maar niet geopend. Drie weken geleden werd' aan een paar men- sahen uit Haarlem voorgespiegeld, dat d.e maatschappij op den Amstel een nieuwe zaaik zou openen. Zij zegden de huur van hun huis te Haarlem op, stortten het geld1, maar toen zij dezer dagen in Amsterdam aam het kantoor Ikwamen infonmeeren, Oprisping, slechte spijsvertering pijnlijken stoelgang enz,', worden met veel succes bestree.*©»? door Freco's Maagtabletten, p. koker 69 ct. Verk. DA'JDEIJ, Kruisstraat B. j. VAN GUL1CK, Zijlstraat. 98. R. HOOGLAND, Dr. Leydstr 5ó„ VAN 1NGEN, Zandvoort. bleek de directeur afwezig en het kantoor gesloten te zijin. Men ging op onderzoek uit, maar zijn verblijfplaats was niet te ontdekken. Eenige dagen verliepen, en nadat de mensdhen gedTeigd hadden, de zaak in handen van de politic te zulten geven, heeft de naaml. vennootschap een tijdelijk woonhuis voor hen gehuurd. Ook werd! ban meegedeeld, da-! de directeur was afgezet, en oen ander in zijn plaats was benoemd. Verschillende personen, die hij oip deze wijze te pakken beeft gehad, hebl>en een aanklacht bij de justitie tegen hem ingediend. Biljarten. Biljartbond Haarlem en Omstreken, Klasse C. Vereen, 1921Korenbeurs. In lokaal Meerenstein had deze ont moeting plaats. En hoe langer hoe meer beginnen de leden van Vereeniging 1921 gevaarlijk te worden. Ook in dezen wed strijd is dit gebleken, waar de matador een schitterende partij speelde. Een 2-tal spelers van Vereeniging 1921 leden even wel een gevoeligen nederlaag. De uitslag is: Vereeniging 1921 368 en Korenbeurs 463 caramboles. De Kieskring Haarlem van don Vrij heidsbond heeft op de eandidatenlijst voor de verkiezingen de navolgende per sonen gebracht: 1. Mr. H. 0. Dresselhuys, Den Haag; K. Czn. de Boer, Assenuelft3. P; Otto, Bloemendaal; 4. mevr. W. Wij- naendts Franck©n-Dy.:erir.c':, Den Haag- i. mr. J. Gerritzen, Den Haag6. prof. mr. dr. A. v. Gijn, Den Haag; 7. jhr. J. 0. Mollerus, Bloemendaal. De te water geraakte steenkolenwagen. Vrijdagmiddag 2 uur is de te water geraakte wagen met steenkolen van den brandstoffenhandelaar Van Breemen weer op den wal gebracht kunnen worden. De eenmanswagen. Behoort de eenmanswagen toch al niet tot de vlugste vervoermiddelen, gistermiddag was het nog. erger. Toen ontspoorde er een nabij den Ver- spronckweg, waardoor een klein half uur vertraging in den dienst ontstond. Op zoo'n manier bereikt men zijn doel spoediger loopend. Gevonden voorwerpen. Terug te bekomen bij: C. J. Thomas, Golensostraat 39rood, Schoten, tramabou- nemen-t (A. v. d. S.); L. Spruyt, Zijlweg 53, ceintuur (grijsachtig); M. Sdhoouierbeek, B. Huetstraal 27, blauwe das; J. A. Sturn, Nic. v. d. Laanstraat 13, busje gereed schap; F. Akersloot, Rusteribui^ertaan 28, ho-ncterihalstband met penning; Kennen Fauna, Parklaan 119, Taxibond (geel), ge-« bracht door C. Waltering, Gen. Joubert- straat 128; G. v. Wijk, Krom 16D, rood, insigne; N. Hoogerbee&s, Am.stendainscü>e- vaart 16zw„ leerboekje; J. v. d. Horst, Ge weerstraat 8, motorrijwiekHvderdieeJen; P. J. C. Guriter, Patpenitareirvest 44, gummi popje; I. Kamgoiven, Teylerpiein 39, Porte monnaie; Politiebureau, Smed'estraat, reis- pas; ,C. VerdieJ, Baikenesso.rgraebt 62, damesniing; A. Poorfenmau, Parkstraat 7, stempel (naam en adres); H, Stevens, Gaelslraat 45, sponsen; D. Veen, Tugela- straat 56, khiderschoeirfje; G. v. Looy Spaarne 66, kinderizandsrticp. Terug te bekomen bij: G. De Keu lenaar, Westergracht 115, foto's; L. Reenier, Rollandstraat 2e dameshoed; J. Peek Kenauhofje 8g, jachthond; P. Ulsamer Pres. Stcijnstraat 32, herders hond; Kennel Fauna, Parklaan. 119; Keeshond, gebracht door den agent van politie G. Gr.oeneveld, Bruin hondje gebracht door J. Spoor. Rus- tenburgerlaan 27; J. Steffens Turf- steeg 2rood, kerkboek; Mevr. Cool Ssntpoorterstraat 2, lorgnet; D, Beek, Rijpstraat ^11, lorgnet in étui; A. v. d. Boogaard Gen. de la Reij straat 79, notitieboekje; D. Westerveld Hyacin tenlaan 3, Bloemendaal, lieerenpara- pluie; J. Ruigrok, Gr. Willemstraat 14, zwarte porfcemojinaie; Politóebir reau Smedestraat, heerenrjjwiel; B.'v. Djjk Koralensteeg 10, gymn. schoen J. v, Monrik Leidscheplein 24, bos touw; P. de Graaf Brouwersstraat 115 vulpotl^pd; A. Zeilmaker. A.L. Dy- serinckstraat 84, werkkiel; G, Claus Brouwersvaart 131, zakmes. Ongeluk. De 64-jarige schillenafhaler J. H.-E te Zwanenburg (Gem. Haarlem mermeer) is op noodlottige wijze om het leven gekomen. Met een zwaargeladen turfwagen, waarvoor een paard was gespannen reed hij op den Zwanenburgerdijk. Nabij zijn woning gekomen, maakte het paard een onverwachte wending, waardoor het voer tuig in een sloot terecht kwam. E. ge raakte onder het paard, kwam met zijn hoofd in den modder en vond den dood door verstikking. Pogingen om de levens geesten weer op te wekken mislukten Het paard kon nog gered worden. Burgerlijke stand. Geboren z. van Th. G. de BuurCornet. Gehuwd: J. M. Geurta en G. Halting; Overleden: Petronella Nederhoorn, echt genoot© van G. Zwaneveld 61 jaar Heinrich Gristian Kruse, echtgenoote van Hendrika Alberdina Pieké 71 jaar - Alida Margaretha Cornet, wed, van F J. van Haren 70 jaar. Genootschap „de Stille Omgang" te Heemstede. Het dit jaar opgerichte genootschap verzoekt nog eens zijn leden er toch zorg voor te dragen tijdig d.i. precies 11 uur dezen avond in de kerk van St. Bavo aanwezig te zijn tot bij woning van het plechtig Lof. Ten zeerste dringt het tevens nog eens er op aan toegangskaart en zangboekje mede te brengen wijl zonder deze kaart omwille van de goede orde teleurstel ling niet is- buitengesloten. Slechts op vertoon van de kaart wordt toegang ver leend aan de kerk te Heemstede en de kerk van het Begijnhof, waar de H. Mis tot intentie der leden en hun fa milie door onzen Directeur wordt op gedragen. Het feit, dat onze jonge afdeeling, het voorrecht is toegestaan in de kerk van het H. Mirakel zelf de H. Mis te kunnen bijwonen, en daar te mogen communiceeren, heeft zeer zeker tot ge volg .gehad, dat reeds den eersten keer een 160 pelgrims optrekken naar do H. Stede, ter verheerlijking van den God onzer Altaren. Burgerlijke Stand. Geboren: z. van G. Reindersvan Spankeren. Ondertrouwd: Jhr. O. M. Groeninx van Zoelen en Jkv. P. A. Teding van Berkhout. Getrouwd: G, H. K. Mol en II. Mj Kroone. Overleden: A. Beemster, 64 j. M. J. van Kessel, 75 j. J. Gh. L, Barendtszen, 41 j. H. Kallenborn, 86 j. G. M. Gehrels, 48 j Gevonden voorwerpen. Terug te be komen bij: Oosterhof, Alberdingh Thijm- weg 31, Bloemendaal, een heerenstrikje; J. W. C. van der Veer, Bloemendaalsche- weg 73, Bloemendaal, een grijze dames handschoen; wed. Houtgraaf, Kleverlaan 6, Bloemendaal, een gummibal van een signaalhoorn; P. Vogel, Bloemendaalsche- weg 16, Bloemendaal, een portemonnaie met inhoud; J. van Deelen, Tetterodeweg 31, Overveen, een handbeschermer van een rijwiel; P. Honnebier, Korte Zijlweg 1, Overveen, een handmof; Apeldoorn, Elswoutslaan 7, Overveen, een portemon naie; Lohman, Bloemendaalscheweg 295, Overveen, een riem; aan het Bureau van Politie te Overveen, een renteboekje ten name van J. C. M. Overmaat, een lederen ceintuur, een vermoedelijk zilveren arm band, een huissleutel, een cahier. Komen aantoopen bij Dankbaar, Rijperweg 5, Bloemendaal, een poes. HAARLEM—H. V. V. Naar wij vernemen bestaat voor bo* venstaande ontmoeting zeer veel belang stelling nu Haarlem zich door de over winningen op D. F. 0. en Spartaan tot de tweede plajjts heeft opgewerkt en Ajax slechts door een beter doelgo- middelde de eerste plaats inneemt. Er zullen dan ook a.s. Zondag heel wat voetballiefhebbers naar Schoten trekken om Haarlem aan te moedigen in den strijd tegen de groote Haagsche die na een zwak begin in do competitie thans tot een der meest gevreesde tegenstan ders behoort. Het Haarlem-Bestuur verzocht ons do medewerking van het publiek in te roepen om, ten einde gedrang aan de loketten te voorkomen, zooveel mogelijk gebruik te maken van den voorverkoop die tegen verlaagde prijzen tot en met Zaterdag- awond wordt gehouden bij de firma Maas, Groote Markt. Alleen zijn geldig de kaarten gekocht bij de firma Maas en aan het terrein. Haarlem komt met het volgende elf tal uit: Angenent, D. Houtkooper, 1 Baum, Bieshaar, Terwee, Jur Haak, M. Houtkooper, v. Daalen, Brakel, v. Pellecom. Wie de linksbackplaats zal bezetten is nog onbekend. H. B. S.—R. 0. H. Met het volgende elftal zal R. 0. a.s. Zondag uitkomen tegen H. B S. op Houtrust: Radsma, Kuyt, Hazevoet, Geutskens, Nieuwenhuis, Krom, Koning, v. Dam, Roelfsema, Nachtegellei Boekelaar. Haarlem, 17 Maart 1922. Mijnheer de Redacteur. Het zij ons vergund een enkel woord ta mogen doen h00ren aan het adres van den heer Klein, naar aanleiding van dien» ingezonden stuk in uw geacht blad van 14 dezer. De heer Klein "doet het voorkomen ai» of het „Dc Hanze" is welke zich op poli tiek terrein begeeft. Dit is onjuist! De heeren Sontrop en Seveke schrijven niet namens „de Hanze". Dat de laatste voor zijn vereeniging de lans breekt is begrij pelijk. Dat meerdere middenstanders (niet da Hanze) den heer Chr. Jansen op no. 1 ge plaatst hebben, doet toch niet af aan de kwaliteit van R. K. zijn van die stemmersl Zij zijn eenvoudig de .meening toegedaan dat door die persoon ook hun belangen zullen worden behartigd. Indien bij de stemming der eandidatenlijst geen volte vrijheid wordt toegestaan, heeft een derge lijfee stemming toch geen nut. Hoogstens blijkt hieruit dat het vertrouwen van vele R. K. Middenstanders in de Haarlemsche Kiesvereeniging eenigszins geschokt is. U zal ons toestemmen dat vele aanwezigen de vergadering niet zoo „heerlijk" kunnen gevonden hebben ais Mr. Bomans. „De Hanze" heeft en zal zich niet op politiek terrein wagen inglevolge hare sla- tulen. Betreffende de samenstelling der K. v. K. geeft u, wellicht onwillens, een zeer onduidelijk overzicht. ,JDe Hanze" heeft alleen hiervoor kunnen stemmen. Uitslag 5 R. K. Dus 5'van de 13. Bij de resleeren- de 8 is nog een zooals de heer Klein dat noemt, half zacht neutraal georganiseerd Katholiek. „De Hanze" is tevredenwat ook de Kiesvereeniging moet zijn, wan neer zij de verhouding der stemgerechtig den in overweging neemt. Voor het grootbedrijf kan „de Hanze" niets doen daar het aantal stemgerechtig den hiervan bij haar leden minimum is. Dat wist de Kiesvereeriiging en zij had dus moeten ingrijpen voor de groote kamer. Deze regels hebben dus alleen ten doel den heer Klein er op attent te maken dat „De Hanze" niet haar statuten heeft over schreden en tevens dat de werkzaamheden der „Hanze" betreffende de K. v. K. recht hebben op volle waardeering. Het Dagelijksch bestuur der „Hanze". ValscJie kwartjesmakers. Te Maas tricht zijn do 27-jarige J. en diens 64- jarige vader M. J. verdacht van het vervaardigen van valsche kwartjes uit een mengsel van lood en tin, haar het Huis van Bewaring overgebra ht. Den broeder van den eersten beid., welke in verband hiermede ook was aangehou den, is weder op vrije voeten gesteld. Verdronken. Donderdagmiddag is te Delft de 20-jarige van Oo trum van een gemeenteschuit is gevallen en verdronken. Hij was er kort voor dit oogenblik als werklooze juist in geslaagd werk te krijgen. Vrachtauto verbrijzeld. Te Gorreiijk kwam Donderdagmiddag een vra htauto om een hoek rijden, toen uit de richting Heerenveen een goederen tram in vo'lo vaart naderde en het a-hterstel van de auto raakte. De auto werd tegen een te legraafpaal geworpen, reed de stoep voor een huis op en werd geheel vernield. Do bestuurder bekwam geen letsel. De tram reed door. ,,'t Kan verkeeren." Kwamen in vroeger jaren honderden Duitoehers naar *onze Oostel. Venen om turf te graven thans zijn de bordjes verhangen en maken zich een groot aantal Drent e''© veenarbeiders op om in de 01 'enburgs he Venen aan den veenarbrid deel te nemen. DE WIJZIGING DER ARBEIDSWET. De Tweede Kamer zal de volgende week Donderdag in de afdeolingen on derzoeken het ontwerp-Aa'berse inzake wijziging dar Arbeidswet (48-urige weak)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1922 | | pagina 2