r BERICHT. :vm EERSTE Eim Indrukken van den dag. DAMIAATJES t 44ste JAA!?ÖAnS No. 14^1 PER KWARTAALT 3.25 PER WEEKf 0.25 FRANCO PER POST PER KWART. BIJ VOORUITBETALING f 3.57'/, Dit nummer bestaat uit .2 bladen. ONS PROGRAM. STADSNIEUWS. AGENDA 23 MAART NASSAULAAN 49, HAARLEM. TELEFOON 1426, 2741 EN 1748. POSTREKENING No. 5970. ADVERTENTIËN 35 CENTS PER REGEL DIJ CONTRACT BELANGRIJKE KORTING. Abonné's die te klagen hebben over onregel matige of slechte bezorging der Nieuwe Haar lemsche Courant, worden dringend verzocht, dit onmiddellijk schriftelijk, of mondeling mede te deeien aan de Administratie Nieuwe Haarl. Courant, Nassaulaan 49. Administratie Nieuwe Haarlemsche Courant. De electrische „Kruiwagen" J. J. WEBER ZOON. Koningstraat 10 Haarlem. Opticiens Fabrikanten. Telegrafisch Weerbericht. NIEUWE OE ABONNEMENTSPRIJS BEDRAAST VOOR HAARLEM EN AGENTSCHAPPEN: 274. Elders in dit nummer vindt men het langverwachte ontwerp van het R.-K. Staatsprogram 1922 afgedrukt. Zoo'n ont werp spreekt natuurlijk genoegzaam voor zich zelf: iedere stand en groep kan fer in vinden in hoeverre naast de algemeene beginselen aan bijzondere belangen is vol daan. Schiet het program naar sommiger meening te kort, dan zullen wij daarvan wel aanstonds hooren op vergaderingen, in de pers en vooral op de Algemeene Vergadering, welke 13 Mei a.s. te Utrecht 'eal worden gehouden en waar van dit con cept program het Katholiek Staatspro gram 1922 zaLffioeten worden gemaakt. Toch vallen er ook onzerzijds al vast eenige opmerkingen te maken, vooral bij dit ontwerp-program. Zelden toch zal een verkiezingsprogram zoo-groote beteekenis hebben als het Roomsche program voor 1922. Gewoonlijk toch is zulk een program meer een strijdleus, een wachtwoord, een -omschrijving van het doel van den aanval, of wat men wil; in ieder geval iets, waar over de partijgenooten zelf het spoedig eens zijn. Immers, het gemeenschappelijk ideaal, een christelijke regeering, is be kend en wordt vooropgesteld. Dat de mannen, die straks na de verhoopte over winning het roer van staat in handen zul- .en nemen, in christelijken geest zullen re- geeren, wordt vanzelf sprekend geacht. Vandaar, dat de groote massa er zich tot nu toe niet erg warm om maakte om de te verwachten regeeringsdaden van te voren nauwgezet te omschrijven. Ditmaal staan wij er helaas heel anders voor De Katholieke Staatspartij heeft zich tot een leidende, tot d e leidende partij in het land opgewerkt. De formateur 7an het laatste Kabinet was een Katholiek en Roomschen bezetten zeer- gewichtig' ministerszetels en andere openbare be trekkingen. Wanneer dus dezen zomer mede door de hulp der Katholieke kie zers, de vorming van een nieuwe christe lijke regeering mogelijk wordt, zal de Ka tholieke Staatspartij weer voor een groot deel haar invloed op de politiek van den dag kunnen doen gelden. Sinds den oorlog nu is die politiek er eene van geweldige staatsinmenging en bemoeiing met het dagelijksch leven ge worden. Vandaar dat tienduizenden, die zich vroeger niet anders met „de poli tiek" bemoeiden dan eens in de vier jaar rechts te stemmen, nu gaan redeneeren die politiek beheerscht mijn leven; ik kan geen voet meer verzetten of ik vind den Staat in een of anderen vorm op mijn weg: dus zal ik voor mijn 3eel zorgen dat mijn partij de richting uitgaat, die mij de beste lijktl Vandaar de meer dan gewone belang stelling ditmaal voor de a.s. verkiezingen in de Katholieke partij. Voor heden willen wij het bij het con- stat'eeren van dit feit alleen laten en niet dieper ingaan op de al zoo vaak bespro ken noodzakelijkheid, dat de Katholieke kiezer boven alles en op de eerste plaats zijn Roomsch beginsel zal laten gelden en eerst op de tweede plaats in de politie ke actie zijn materieelc belangen zal be hartigen. Wij nemen voor heden de omvangrijke en verhoogde belangstelling in hel poli ticke leven als een feit zonder meer aan en wijzen dan op de groote verantwoorde lijkheid, welke op de leiding onzer Room sche Staatspartij ditmaal rustte bij het ontwerpen van een Katholiek Staats$r<f- gram. Bezien wij nu het voor ons liggende ontwerp, dan kunnen wij ons niet ont trekken aan den indruk, dat dit stuk in tweeën is gemaakt; het vormt geen een heid; 't is als een brief van langen adem, die de schrijver had afgesloten en toen bemerkte, dat hij een belangrijke passage vergeten' had. Tijd en gelegenheid ont breekt hem om zijn epistel opnieuw te schrijven en dus voegt hij er een post Scriptum aan toe. Zoo is het o.i. met dit concept-program Ook gegaaD. Het oude program was aan gevuld en bewerkt tot een editie 1922, toen de groeiende ontevredenheid onder een deel van het Katholiek kiezerscorps bet noodzakelijk deed schijnen iets meer t« geven dan de verbeterde uitgave van bet program 1918. Bij een staatsprogram ban men echter geen post scriptum plaat sen en zoo ontstond dan het inleidende hoofdstuk onder den naam „algemeen". V-'at in vroegere programs wordt gemist. Natuurlijk ware het ons liever geweest, Wanneer heel het verkiczingsprogram den geest van den tijd had geademd lie- yer gezegd, wanneer het ontwerp uit éénc bezielend» gedachte was voortgekomen. Maar goed beschouwd is dit toch raaar hoofdzakelijk een kwestie van vorm en 't komt er voornamelijk op neer, wat er in het program staat. Nu spreken de tien hoofdstukken bui ten de algemeene inleiding voor zich zelf. Wij hadden, wat daarin geschreven staat, niet veel anders verwacht. Voor 90 pCt. vormen deze hoofdstukken het oude pro gram van 1918; we zien daaruit, hoe juist de algemeene beginselen vroeger reeds zijn omschreven en hoe langzaam ander zijds de wetgevende molen draait. Sommige wenschen konden gelukkig vervallen als de financieele gelijkstelling van openbaar en bijzonder lager onder wijs; afdoende regeling der salarissen van het onderwijzend personeel, herziening der leerplichtwet tot invoering van een zevende leerjaar, enz. Op andere punten toont het program den geest van den nieuwen tijd; zoo is de paragraaf „Justi tie" met vier punten vermeerderd, waar onder deze belangrijke wenschen: her ziening van het huwelijksgoederenrecht en afschaffing van den wettelijkcn eisch om een huwelijk eerst voor den ambte naar van den burgerlijken stand te la ten inschrijven alvorens het sacrament des huwelijks in de kerk mag ontvangen wor den, Zoo vinden wij verder zeer scherp en juist den eisch van publiekrechtelijke be drijfsorganisatie in paragraaf VII omschre ven; is de ontwikkeling van zelfbestuur in de koloniën gelukkig geriftligeerd. Nog enkele kleinere aanvullingen en verbete ringen zouden te noemen zijn. Bijzondere aandacht vraagt echter nog het inleidende toevoegsel. Laten wij een geheim verklappen. Op de j.l. Donderdag te Amsterdam gehouden vergadering van de groep van Cranenburgh met het da gelijksch bestuur van den Algemeenen Bond is door vertegenwoordigers van eerstgenoemden gevraagd, dat hun iets zou worden aangeboden om hun onge rustheid voor de toekomst en hun onte vredenheid met den tegenwoordigen gang van zaken weg te nemen. Is daaraan dit „algemeene" hoofdstuk, dit toevoegsel, te danken? Zoo ja, dan lijkt ons deze oplos sing niet onjuist. De heeren van Cranen burgh c.s. weten dan precies, hoe ver de leiding meent te kunnen gaan om aan hun bezwaren tegemoet te komen; ander zijds blijft men den organisatorischen weg bewandelen en zal de Algemeene Ver gadering in hoogste instantie beslissen, wat er in het Katholiek program zal staan en wat niet. Meer dan hier gedaan is, kan men van een partijleiding zeker niet eischen; an dere dan de algemeene termen, waarin de vijf punten der inleiding zijn vervat, moch ten niet worden gebruikt; 't is de juiste omschrijving van de Katholieke Staats idee, toegepast op deze moeilijke en be narde tijden, 't Kan geen kwaad, dat onze partij bij de heerschende wrijvingen zoekt naar een formule, waaraan allen zich kun nen onderwerpen. Meer mag echter niet worden geëischt; en wie iets meer of iets anders wil, die kome naar de Algemeene Vergadering te Utrecht, vechte daar voor zijn meening en onderwerpe zich dan ten slotte aan het besluit van de meerder heid! Sociëteit „St. Bavo". Groote protest- vergndering Tabaksbelasting, half 8. Espera nlo, 8 uur. Ledenvergadering „St. Joseph", half 9. Ledenvergadering A. R. K. A„ 8 uur. Dioc. Tuindersbond, 11 uur. B^sluur O -erheidspersoneel, 8 uur. Sociëteit „V■rleniging". Vergadering huiseigenaren, 8 Bisschoppelijk Museum. JansUiw -ii, Da gelijks, uitgenomen Zaterdag, Zon- en feestdagen, toegankelijk. R K. Leeszaal en uitleenbibliotheck. Jansstraat 49. Dagelijks geopend van 10 uur tot half 1, van 2—5 en van 7—10 uur, behalve des Maandagsochtends en Zon- en feestdagen. Gebouw Spaame 15. Tentoonstelling voor natuurbescherming in de duinen. St. Elisabeth's-vereeniging. Jansstraat 49. Van 12 uur aanvraag om ver sterkende middelen voor arme zieken der S.E.V. R. K. Huishoudschool. Kleine Houtweg 14. Spreekuur Maandag 2—4 uur, Donderdag van 1012 uur. R. K. Arbeidsbeurs voor mannen. Ged. Oude Gracht 39. Alle werkdagên voorm. van 912 uur, nam. van 25 uur. Zaterdags alleen van 912 uur. R. K. Arbeidsbeurs voor vrouwen. Klei ne Houtweg 13. AHe werkdagen voorm. van 1012 uur, nam. van 24 en van 89 uur. De Concerten in den Hout- Het bestuur der Haarlemsche Orkest- verccniging heeft een adres gericht aan den gemeenteraad van Haarlem, waarin het mededeelt dat het met het Konink lijk Zoölogisch Genootschap Natura Arlis Magistra Ie Amsterdam in onderhande ling is over het geven van een tiental concerten in den aanstaanden zomer, te geven in den tuin van dat Genootschap; dat vijf dezer concerten moeten worden BUREAUX: COURANT gegeven op een avond in de week, doch de andere vijf concerten des Zondags middags. De Haarlemsche Orkesivereeniging is volgens overeenkomst met den Raad ver plicht gedurende alle Zondagmiddagen in den zomer concerten te geven in Den Hout. Waar het Genootschap echter slechts een overeenkomst wil aangaan voor 10 concerten, waarvan 5 op Zondagmiddag zal het bestuur der H. O. V. een belang rijke bate moeten missen, wanneer door den Raad geen vergunning zou worden verleend een vijftal Zondagmiddagconcer ten in den Hout te doen vervangen door Zondagavondconcerten. Het bestuur wendt zich met verzoek lot den Raad de vrijstelling te verleenen. B. en W. van Haarlem merken hier tegenover op dat het verzoek met toepas sing van de betrekkelijke overeenkomst niet is toe te staan. Zonder te kort te doen aan de motie ven, welke de commissie van toezicht op het Haarlem's Muziekkorps kenbaar maakt in haar gunstig advies, meenen B. en W. dat ten aanzien, van het door de Orkestvereeniging gevraagde, het belang der Zondagnamiddag-concerten, uitdruk kelijk bij name in de overeenkomst ge noemd, zorgvuldig behoort te worden ge wogen. Het verplicht geven dier concerlen min of meer op lossen voet le brengen, lijkt hun met het oog op de populariteit welke' die muziekuitvoeringen hebben, niet zon der bedenking. Diensvolgens geven zij den Raad in overweging op het door de concertveree- niging gedaan verzoek afwijzend fe be schikken. Statuten. De „Staatscourant" bevat de statuten van de Nederlandsche Handels- en Land- bouwbank, alhier. Uitspraken van den Hoogen Raad. Ir. cassatie uitspraak doende vernietig de de Hooge Raad wegens vormgebreken: lo. een vonnis der rechtbank te Haar lem, waarbij H. J. P., beurtschipper te Aalsmeer, tot geldboete of vervangende hechtenis werd veroordeeld wegens het versperren van een openbaren waterweg door daarin een brug te laten liggen, in welke zaak was aangevoerd, dat bekl. handelde gedrongen door overmacht, om dat het een levensbelang was voor hem om bij zijn woning te kunnen laden en lossen en, werd hij daarin door verbod om te doen wat hij deed verhinderd, zijn broodwinning kwijt zou zijn. (Deze zaak is nu voor een nieuwe behandeling verwezen naar het hof te Amsterdam). Verworpen werd het cassatieberoep van J. S., wonende te Santpoort, vroeger controleur der E. S. M., tegen zijn ver oordeeling door de rechtbank te Haarlem en het hof te Amsterdam tot 1 maand gevangenisstraf wegens verduistering van gelden, door hem van tramconducteurs van de N. Z. H. T. ontvangen en welke gelden hij aan de directie der tramweg- maatscRappij moest afdragen. Propagandr.club Leo XIII. Donderdagavond vergadert de Propa- gandaclub Leo XIII. Aller leden opkomst wordt dringend verzocht. Ontploffing in een kachel. Te Overveen is ten huize van dr. J. VVaiier Zeper door onbekende oorzaak, waarschijnlijk, doordat er ziich een dy- namietpatroon tusschen de brandstof be vond, een kachel geheel uiteen geslagen. "Daar er niemand in de kamer was kwa men gelukkig geen persoonlijke ongeluk ken voor. De verwoesting was groot. Haarlemsche Schoolvereeniging. Het huis van wijlen Mevr. de Petit in het Florapark is aangekocht door de Haarlemsche Schoolvereeniging, wier ge bouw aan de Jacobijnestraat naar be kend aan „Hanze" is verkocht De Dubbele Buurt. Een brug over het Zuider Buiten Spaarne of een stoompontf De woningbouwvereniging „Onze Wo ning" heeft aan den Gemeenteraad van Haarlem een adres gezonden, waarin o:a. staat: Reeds meermalen is in Uwen Raad de aandacht gevestigd op den zeer slechten toestand van de Dubbelebuurt en nog on langs is namens het College van B. en W. medegedeeld, dat om redenen van finan- cieelen aard voorloopig alihans geen ver betering zou worden aangebrrcht. Binnen zeer korten tijd zullen ecliter ten Zuiden en ten Noorden van de Slachlhuisstraat een 500 woningen worden betrokken, ter wijl meer plannen ter uitvoering gereed zijn. Hierdoor zal het verkeer door de Dubbele buurt zeer belangrijk toenemen en zuilen, indien geen afdoende maatre gelen worden getroffen, de bewoners van dit nieuwe stadsgedeelte zeer veel last van dezen slechten verkeerstoestand on dervinden. Reden waarom adressanten beleefd aandringen, maatregelen te tref fen waardoor deze toestand verbeterd wordt Ook zij het vergund te wijzen op de voorloopige plannen, om beide oevers van het Spaarne bezuiden de Slachtliuis- straat door een brug met elkander te ver binden. Indien dit plan zou worden uitge voerd, hetwelk in dezen tijd van werk loosheid als werkverschaffing zou kun nen worden aangewend, zou Zeer groote verbetering zijn verkregen inzake het ver keer met de binnenstad, omdat in dat ge val de bewoners niet door de Dubbele buurt, maar via de brug zich naar de het oordeel' van den Raad liet niet mo het oordeel van den Raad het ninet mo gelijk zijn Ihans reeds een brug over het Spaarne aan te doen brengen, dan zij het vergund aan te dringen om verbetering aan te brengen, bijvoorbeeld - door het aanbrengen van een stoompont, welke in afwijking met de pont aan het Noorder Spaarne ook bij avond dienst zou moeten doen. Adressanten zijn overtuigd, dat het vraagstuk van de verkeersregeling met dit nieuw aan te leggen stadsgedeelte de aandacht van den Raad zal hebben en dringen er ernstig op aan door snel in grijpen de gewenschte verbeteringen aan te doen brengen. De andere woningbouwvereenigingen in deze omgeving werden verzocht ad- haesie te betuigen aan dit adres aan den Raad. Aideeling Haarlem en Omstreken Tan het Centraal Genootschap voor Kinderher- stellings- en Vacantiekolonies. Men schrijft ons het volgende jaarver slag over het jaar 1921. Het ledental bedroeg in 1921 340 tegen 350 in 1920. Onze afdeeling stuurde 57 kinderen uit, waaronder 10 van de Tuberculose-Ver- leniging. Nog gingen 17 kinderen particu lier uit, waaronder 2, die in de B. kolonie verpleegd werden. De toename per kind en per 4 weken was 4 '/2 pond. De kinderen zijn allen op Diphtheritis- bacillen onderzocht voordat ze heengingen en dit jaar hadden we gelukkig ge^g bacil- dragers. In de Commissie tot het nazien van de Rekening en Verantwoording over 1921 werden benoemd de heeren W. F. N. Slok- liuizen, W. F. Beeremans, en II. Kingma; alleen de lieer Beeremans nam de benoe ming aan. Op de Algemeene Vergadering werd onze afdeeling vertegenwoordigd door mevrouw Robbers, mej. Westendorp en den heer Schram. Bij de periodieke aftreding trof het lot mevr. R. M. v. d. Muelen, mej. Westendorp en de heeren H. v. Boekhoven en A. C. Hendriks, die de benoeming aannamen; korten tijd daarna echter bedankte mevr. v. d. Muelen voor de bestuursfunctie. Wij brengen hier mevr. v, d. Muelen dank voor hetgeen zij voor onze afdeeling gedaan heeft. Ook dit jaar werd on.t door den Ge meenteraad een subsidie toegekend van f 1000, waarvoor we onzen dank bclui- gen. Van den Armenra V kregen we dit jaar niets. Onze inkomsten werden vermeerderd door de goedgeslaagde uitvoeringen van den heer Goeting, den heer Steenman, me vrouw Scheepers en de Haarlemsche Too- neelclub, waarvoor we onzen wcigeineen- den dank uitbrengen. Een gift van NN kwam binnen door be middeling van den heer D. Peereboom, het restant van de Tentoonstelling van de Ver. v. Huisvrouwen kwam onze kas verster ken en zoo eveneens de entreegelden van de bezichtigers van den inboedel van wij len den heer Kruseman. Het Centraal Genootschap ontving als gewoonlijk f 10 uit de kas. Haarlemsche Orkest-Verecniging. Men schrijft ons: Dinsdag a.s. zal in do Gemeentelijke concertzaal „De Vereonigpng" een con cert gegeven worden door de Haarl. Or- kest-Vereeniging met welwillende mede werking van de zangeres Mejuffrouw Di Moorlag. Dit conceit is geheel ten bate van het ondersteuningsfonds dor Vereeniging Uitgevoerd zullen worden; Ouverture „Tannhauser", Senta Ballade aus „Der Fliegende Hollander", Vorspiel „Lohen grin" allen van It. Wagner, Lieder eincs fahrenden Gesellen van G. Mahler, Sym- phonie Pathétique van P. Tschaikowsky. Het Bestuur der II. O. V. houdt er zich van overtuigd, dat velen een blijk van belangstelling zullen geven door dit con cert te bezoeken en daardoor mede te Zoo betitelt een inzender de nieuwste uitvinding onzer tramdirefctiè: de één- manswagen. Een beetje oneerbiedig, maar inzender schijnt hqf op zijn laatste tocht je met de E. N. E. T. wel wat slecht te hebben getroffen en hij meent dat het nog lang duren zal vooraleer de kruiwa gen in Haarlem, in Holland en zelfs in Europa populair zal zijn. Niet dat hij de Europanen in vooruit gang en vooruitstrevendheid bij de Ame rikanen waar de „one man car" inge burgerd isl achterstelt, maar hij vindt het systeem een achteruitgang met het bestaande. We zijn gewend aan meer comfort en nu dwingt men ons genoegen te nemen met minder. Dat is een proef, die veel heeft van het paarden spannen achter den wagen, hoe begrijpelijk inzen der het overigens vindt dat de directie happig is op bezuiniging. Inzender verhaalt van een ritje, dat hij maakte vanaf het Slation tot aan de Klei ne Houtbrug. „Ik kwam het station uit en daar. stond m'n éénmanswagen klaar. Men moest vroeger altijd heel vlug zijn bij dergelijke gelegenheden om de tram nog te vatten en dies zette ik het met twee zware kof fers, m'n vrouw met 'n kind op 'r arm en twee spruiten van 2 en 4 jaar op een loopen. M'n vrouw wachtte echter gedul dig op het trottoir tot iwee taxi's en een tram naar Bloemendaal gepasseerd wa ren, wat mij midden tusschen de tram rails met twee kinderen deed stilstaan, het angstzweet deed uitbreken dat wij de tram zouden missen en een uitbrander bezorgde van iallooze toeschouwers, waarin veel voorkwam over 'n dom, ezel achtig dier. Maar ik kwam nog op tijd. Ik bespaar uw lezers hoe ik de tram inkwam. De wa genvoerder echter was, volgens m'n vrouw, een hupsche kerel en hielp mij en de mijnen binnen. We hadden den tijd, want de tram ging nog lang niet weg. Meerdere passagiers kwamen binnen en offerden hun geld op het offerblok. Toen gr genoeg op lag, schraapte de wagen- voerder het er af en borg het op in een kastje onder zijn stuurwiel. 'Eenmaal moest hij blijkbaar veel teruggeven, want hij diepte wisselgeld op uit het offerblok, uit zijn verborgen brandkast, uit zijn broekzakken en tipie het laatste deel uit een zilveren instrument, dat op de borst bengelde. Aan alles komt een eind, ook aan 't wachten. De deur werd met een vervaar lijken ruk dichtgeworpen en daar gingen we. Voorbij het seinlicht op het Stations plein keerde de wagenvoerder, een flinke kerel, zich om en keek of het sein in or de was. Gelukkig liep op dat oogenbiik niemand op de rails voor de tram, an ders was hij ten kind des doods geweest. In de Jansstraat liep de wagen „los". De wagenvoerder was bezig geld van het of ferblok in zijn wisselbus te bergen, want die voorraad scheen op te raken. Voor zichtig als hij was, reden we loen wat langzamer. Bij de Parklaan stonden oen tweetal vrouwen te wachten. Ze liepen langs de tram om achter in te stappen. Met een ruk opende de wagenvoerder de deur van het voorbaicon en bulderde: „Vóór inslappen, juffrouw!" tot ons: „ze leercn het nooit." De dames mceklen het geid nog opdiepen. Een had geen dubbeltje en moest wisselen. Ze liet een kwartje uit den wagen vallen eri stapte op straat om het op te rapen. Toen ze weer binnen was viel er een dubbeltje. Het gunde ons een gezellige rustpoos. Met dit alles bleken we wat over tijd le zijn en de wagenvoer der zette een race in over de .lans- brug tot aan de Ridderstraat. Nieuwe cliënten, die naar achteren liepen. Bulderstem van wagenvoerder (zie bo ven); geld wisselen. Genoeglijk stond de wagenvoerder af te rekenen met z'n pu bliek, de rug naar het rem- en .rijwerk. We gingen weer en giechelden. Een jonge dame moest de tram uit hij de Markt en posteerde zich alvast achter den wagenvoerder. Hij remde opeens krachtig voor een rijwieler, die bijna on der de tram zat. Het bakvischje vloog te gen den wagenvoerder aan. Gegicliel van beide partijen! Bij de Veerstraat waren we zoover ach ter, dat de wagenvoerder doorreed en den wachtenden passagiers toeriep: Daar komt de volgende tram! Meneer de redacteur, ik vertel niet ver der, maar wat moet een Amerikaan straks denken van zoo'n hobbel-op-de-geit. Een kennis uit den Haag noemde 't de electrische kruiwagen. Ik heb Haarlem, de eerste stad, waar de „elecfrische" reed verdédigd tegen hem. Maar toen had ik nog geen éénmans wagen gezien. werken aan het instandhouden van het ondersteuningsfonds. Het Bestuur spreekt de hoop uit, dat door een druk lfezoek van dit concert moge blijken, dat de prestaties van het Orkest door het Haar lemsche publiek op prijs, worden gesteld. Toegangsbewijzen zijn vetkrijijgbaar bij de concertbureaux Alphenaar, Kruisweg 49 en Vernout, Warmoosstraat 10. Personalia, Te Amsterdam slaagdon voor het exa men nuttige handwerken de dames A. Gh. Ulrich te Haarlem, Q. K. J. Vo gelaar te Hoofddorp, E. M. Vordol te Zuid-Schalkwijk. Do heer mr. G. Sluis, rechter in de arrondissementsrechtbank, alhie", is door het gerechtshof te 's Hertogenbosdh geplaatst op de alphabetisehe lijst van aanbeveling ter vervulling eerier vacature van raadsheer in dat college. Vergunning Drankwet. B. en W. van «Haarlem bren gen in gevolge art. 12 der Drankwet ter open bare kennis, dat is ingekomen een verzoekschrift van J. C. Negrijn, we duwe van P. P, Hnrperink, om ver gunning ingevolge art. 55 dier wet tot het verkoopen van sterken drank in het klein voor gebruik ter plaatse van verkoop of elders in de gelag kamer, van het perceel aan de Spaarn- wouderstraat No. 74. Verdiende afstraliing. Maandagmiddag ongeveer 3 uur stal een opgeschoten jongen een kistje siga ren van een kraam op de Ged. Oude gracht. De koopman, die bet zag, ging vlug de jongen achterna, ontnam hem het kistje en gaf hem een flink pak slaag, zoodat hem voorloopig de lust wel zal ontbreken, om het weer eens te pro- beeren. Gevonden voorwerpen. Terug te bekomen bij: J. v. d. Vas- sen, Botermarkt 5, kinder: rmband; 'A. Verhuist, Hoïdijkplcin 25, kinder beursje; J. Mnntje, Weeshuis, Olie slagerslaan 5, grijze ceintuur.; G. v. Gasteren, Jan Steenstraat 34, ceintuur (wit met grijs): IJ. Ratsma. Fabricius- straat 23, doosje potlooden; J, Koops, Rollandstraat 89, gummiballen; li. v. Leen, Klein Heiligland 18, hond (rood bruin); J. Hestorbeek, Westerstraat 55, kettinkje (koralen); L. A. Cnrree, Ro- zenpriëc'.straat 66, sportkous; A. Ger ritsen, Lange Poellnnn 16a, loterij briefjes; J. Schutte, Rustenburgerlaan 69, lade uit een bakkerskar, beschuit en cahiers; G. Vlugt, Krom 41, Lips- sleutel; S. Tanus, 2e Vooruitgangstraat 14, zwarte portemonnaie; A. Vrugti, Leidschestraat 109, roode portemon naie; W. Kohl,Westergracht 67, zwarte portemomiaie; J. Oostwald, Parklaan Barometerstand 766. Neiging stilstand, OPGAVE VAM- Medegedeeld door het Kon. Met. Inst te De Bildt. Naar waarnemingen verricht in den morgen van 22 Maart 1922. Hoogste barometerstand 770,2 Blacksed. Laagste barometerstand" 748,9 Dyon. Verwachting van den avond van 22 tot den avond van 23 Maart: In het noorden afnemende, later zwa.kke tot matigen noor- oostelijke tot noord-westelijke wind, neve lig tot zwaarbewolkt, later wellicht regen, zachter. In het zuiden krachtige tot matige oostelijke lot noordelijke wind, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen neerslag. Lichte vorst 's nachts. Zachter overdag. 83, bruine damesportemonnaieB. Paanakker, Ancgang 23, heerenrijwiel; D. v. Gelder, Camphuisstraat 19, reti cule; P. Gerrits, Zoete straat 1, bruin kinderschoentjeWed. Saeijs, Gast- huislaan 108, zwarte gym.schoen; D. Sabelis, Pieter Kiesstraat 9, kinder- taschje; T. v. Dam, Gierstraat 81, ijsmuts. Terug te bekomen bij: H. de Bruijn. Ged. Voldersgracht 4, kinderarmband. J. Lasscliuit, Oranjeboom straat 177, dames- blouse. H. Boumn, Barendsestraat 19. taxhond. Picke, Graaf v. Wiedstraat 21. taxhond met halsband. H. Mense, Graaf Wiliemstraat 68, lorgnet in étui. J. G. Botter, Tulpenstraat 17A, oorknopje. M. Valkenburg, Oranjeboomstraat 81, oor belletje. H. P. J. v. Beek, Kleine Hout straat 105, zwarte damesportemonnaie. J. J. Hamans, Sophiastraat 5, portemon. naic. A. v. Gennip, Oranjestraat 66, brui. ne damesportemonnaie. S. Hoolman, H.of. dijkpiein 8, ring met sleutels. Politiebu reau, Smedestraat, rijwieltaschje.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1922 | | pagina 1