t"n Wisselkoersen en koersen van Bankpapier BINNENLAND. BUITENLAND. ^Noord-Holland. R.-K. HuishQudsfer een net Meisje R.-K.. nd ieisje R."X. Weduwe nette Dienstbode R.-K. Dienstbode nette Dienstbode Werkman gevraagd Flinke Jongens Stoffeerdersleerling Wagenmakersjongen Net Persoon Schiidersknecht Te Huur gevraagd Huwelijk. Te Huur te Heemstede Tuiudersschuitjs, Te-Kosp Te Koop Te Koop Dames-Rijwiel WAT ZIJN DEMOCRATEN „De Nederlander" critiseerde deze week tereeht de onbescheidenheid van deri socialist Stenhuis, die in een verga dering van het N. V. V. een bravour- rede hield tegen de „verslechtering" en in zijn betoog mededeelde hie er in den Hoogen Raad van Arbeid ge stemd werd en door wie. Het is duidelijk, dat de beslissingen van dien H. R. v. A. daarmede een knak hebben gekregen en de Regee ring zal met het feit rekening moeten houden. „De Nederlander" merkt bij haar critiek op, dat het „voor de zooveel- ste maal de democraten (zijn,) die de democratische instellingen onbruik baar maken." Hier is plaats voor de vraag of men- schen als Stenhuis inderdaad de demo craten zijn, zelfs of zij heel en al wel democraten zijn. De wereld wordt thans zoowel als vroeger met mooie woorden begoo cheld, en zoo wordt ook met de mocratie en democraten voor de mas- sat geflikkerd, zooals met spiegeltjes voor de domme leeuwerikken, die er op aan vliegen. Maar wat is democra tie en wat is democraat Wij zouden meenen schrijft het „O D." dat menschen die geen andere belangen kennen dan die van de ar beiders, eri nog wel van een speciale groep arbeiders, zooals telkens vol doende uitkomt onmogelijk demo craten kunnen heeten. Zoolang an dere categorieën van redelijke schepse len ook nog menschen heeten en dus ook voorloopig nog medeburgers zijn in de gemeenschap, kan een democraat alleen maar hij genoemd worden, die oog heeft voor geheel het volk en die ook daarnaar handelt. tenschen als Stenhuis doen dat niet zij verdienen den naam van democraat niet, al meenen zij van wel. Zij zijn met behulp der arbeiders opgeklommen leden vart de heel speciale kaste in Europa en elders die de arbeiders heeten te leiden, maar die waarlijk niet alleen de belangen der arbeiders dienen, en ze ker niet de belangen van het geheele volk." Anders zou men Lenin, Trotzky en <oortgelijke tyrannnen ook wel demo craat kunnen noemen. De bijeenkomst te Genua. Advertentiën. Alida Carolina s j Perquin, Medegedeeld door d SPAARNEBANK NIET OFFICIEEL LATERE KOERS BERLIJN PARIJS. BRUSSEL WEENEN. LONDEN. STOCKHOLM KOPENHAGEN CHRISTIANS BAZEL. ROME NEW-YORK Bankpapier Bankpapier Bankpapier Bankpapier Bankpapier De nota d«r Commissie van Herstel. GEM. BUITEE3L BERICHTEN. LMTSTE MIEÜWS. Doodelijk ongeluk. SPORT EN SPEL In de gisteren te 's Bosch gehouden vergadering van het voltallige bestuur der Federatie van R. K. Voet balbonden in Nederland is met 8 van de 10 stemmen tot voorzitter gekozen de heer Mr. D. A. Schretlen, te Utrecht thans vice-voorzitter. Alida Carolina Perquin, J. PIëT Reinigen en verven met de meeste zorg, van gordijnen, tapijten, tafel kleden, dekens, costuums. Ververij en Chemische WascheriJ J. LOTTGERING GR. H0UTSTR 5a TELEF 771. Hoord'Hoilandscli Dagblad, het meest gelezen dagblad in Noord-Holland boven het Y, met editie's vcor Alkmaar, Helder, Hoorn, Purmerend en provincie. Aanvragen voor adver tentietarieven richte men - aan de administratie - HOFPLEIN6 - ALKMAAR Tel. 433 en 633. De Oostenrijksche delegatie. Volgens de Politische Korrespondenz zal de Oosténrijksche regeering bij de ope ning van de conferentie te Genua verte genwoordigd zijn door den bondspresi dent en een van de ministers. De Duitsche delegatie. De Lokal Anzeiger meldt, dat de Duit sche delegatie naar de conferentie van Genua op 8 April naar Genua zal ver trekken. Het internationaal Arbeidsbureau. Albert Thomas de directeur van het in ternationaal arbeidsbureau, is naar Lon den gegaan om te confereeren met leden 7an de Engelsche regeering, voornamelijk over de kwestie van de medewerking van het internationale arbeidsbureau aan de taak van de conferentie van Genua. De Temps verneemt, dat aan Thomas was opgedragen de medewerking aan te bie den van een commissie, gekozen uit ver tegenwoordigers van patroons en arbei ders, die deel uitmaken van het directie comité van het internationale arbeids bureau. De houding van Ftusland. Generaal Wrangel, die thans te Belgra do vertoeft, heeft tot een correspondent van de Information gezegd: In de toe komst zal Rusland stellig Frankrijk's bondgenoot zijn. Van de conferentie te Genua verwacht ik niets. Om een handels verdrag te sluiten moeten 2 voorwaarden vervuld zijn. In de eerste plaats moeten de partijen vertrouwen in elkaar hebben en hoe kan men vertrouwen stellen in de regeering te Moskou. In de tweede plaats moet onderhandeld worden met personen die over een volmacht beschikken. De sovjet-regeering echter kan niet uit Rusland's naam spreken. Stellig .kan ze het nog eenigen tijd uithouden. Zal haar opvolgster zich echter gebonden achten door overeenkomsten gangster aangegaan? door haar voor Heden overleed tot onze f diepe droefheid, voorzien van j de H. H, Sacramenten der j Stervenden, onze lieve Zus- j ter, Behuwd Zuster en Tan- te Weduwe van PETRUS JOHANNES SMIT, in den ouderdom van 68 jaren. I Uit aller naam, N. S. PERQUIN. Haarlem, 27 Maart 1922. Velserstraat 31. De H. H. Uitvaartdiensten zullen plaats hebben in de 1 Kerk van het H. Hart, Kle- verpark, op Donderdag 30 Maart, te half acht, acht uur en half tien de gezongen Re quiem, waarna de begrafenis van uit de kerk, op het Kerk hof St. Barbara te Schoten, Eenige en algemeene kennis geving. Als voorboden van de Russische af vaardiging voor Genua zijs te Berlijn Ra- dek en Rakofski, de- voorzifter van de Oe- krainsche sovjet, aangekomen. Rakofski verwacht hier begin Apwl de andere af gevaardigden onder leiding van Tsjitsje- rin en Krassin. Aan een medewerker van de Berliner Zeitung am Mittag deelde hij mee, dat alle sovjet-republieken, van Moskou af tot in den Kaukasus en over den Oeral, in de afvaardiging zijn veree- nigd, doch zij vormen één geheel, dat on- perkte volmacht heeft van de centrale uit voerende commissie te Moskou. De toestand van Lenin is volgens Ra kofski niet dadelijk zorgbarend en als de zieke zich rustig houdt, kan hij binnen twee maanden geheel hersteld zijn. Het is hem echter natuurlijk onmogelijk naar Genua te gaan. De Zwitsersche bondsraad heeft, over eenkomstig het verzoek van de regeering te Moskou, besloten, de sovjet-afgevaar digden naar de conferentie van Genua toe te staan, over Zwitserscli grondgebied te reizen. V eiligbeidsmaat regelen. Te Genua worden uitgebreide veilig heidsmaatregelen getroffen. De buiten- landsche regeeringsvertegenwoorrligers zullen uitstekend worden bewaakt. Zoo zal de Fransche delegatie, aldus de Deut sche Allgem. Zeitung, door een leger van 82 geheime agenten zijn omgeven. Ook het Engelsche departement van buitenland- sche zaken stuurt een aantal particuliere detectives naar Genua. Het aantal journalisten, dat te Genua zal worden toegelaten, zal zooveel moge lijk beperkt worden. Elke regeering zal voor de journalisten van haar land borg moeten staan. Slechts 23 Amerikaansche journalisten hebben zich tot dusver ge meld. Dit is weinig, daar op de andere conferenties'-' de Ahierikaansché pérs steeds door ongeveer 80 5 100 medewer kers vertegenwoordigd was. DE BESPREKKINGEN DER ONZIJDI- GEN VOOR GENUA. Naar men uit Bern meldt, zullen daar niet alleen den 4en April de deskundigen van de Skandinavische landen, Neder land, Spanje en Zwitserland bijeenkomen, maar waarschijnlijk ook op 6 April de officieele vertegenwoordigers dezer lan den, ten einde een gemeenschappelijke ge dragslijn vast te stellen ten aanzien van een aantal vraagstukken van economi- schen aard. Iaat stellen, welke tof dusver slechts te gen vazalstaten is aangewend. De „Frankf, Ztg." schrijft in een hoofd artikel: Duitschland's goedé wil om aan zijn verplichtingen te Voldoen bestaat én moet bestendigd worden. Dat kan echter alleen als onze tegenstanders tot het bi- zicht komen dat ook een overwonnen volk recht heeft op behoud der grondslagen van zijn bestaan. Slechts dan zal een ré- geering, van welke kleur ook, genoeg ge zag hebben om voor de vervulling van het mogelijke in te staan. De wég, die de nota voorschrijft, is in elk opzicht èeri dwaalweg, want hij houdt behalve met de stoffelijke, ook met de moreele mogelijk heid van een dergelijke vervulling niet de minste rekening. DE DUITSCHE BETALINGEN. Op de verschilende Duitsche departe menten zijn Zaterdag de besprekingen over de jongste eischen van de Entente voortgezet. Het staat vrijwel vast, dat de regeering, die in dit opzicht bijna alle politieke partijen steunen, den eisch, om 60 milliard nieuwe belastingen te heffen, van de hand zal wijzen. In parlementaire kringen wijst men erop, dat de commissie van herstel in haar nota in het geheel geen rekening houdt met de argumenten betreffende de draagkracht van Duitsch- land, die in de Duitsche nota van 28 Ja nuari .zijn opgesomd. Volgens het verdrag van Versailles is de Commissie van Herstel verplicht af en toe een onderzoek naar de draagkracht van Duitschland in te stellen. Uit haar jongste nota blijkt niet, dat de Commis sie van Herstel van plan zou zijn dit thans te doen. In de wandelgangen van dén Rijksdag, die Zaterdag geen openbare vergadering hield, was het bijzonder rustig. Tal van afgevaardigden hebben Berlijn verlaten en keeren pas heden naar de hoofdstad te rug Hedenavond zal dan de interfrac- tioneele bespreking bij den Rijkskanselier worden gehouden. Hedenochtend hielden de democraten, het centrum en de sociaal democratie reeds vergaderingen Rijkskanselier dr. Wirth komt Dinsdag middag om 2 uur in den Rijksdag aan het woord. gedaan in verhand met de conferentie der geallieerde ministers van buitenlandsche zaken te Parijs. De Parijsche en provinciale bladen be vatten Zaterdag berichten over de oprich ting van een Nationaal Tehuis voor de Ar menische bevolking en over Klein Azië welke punten door de conferentie waren besproken. De geallieerde ministers waren door deze berichten ten zeerste ontstèmd en elke mi nister verklaarde de opgelegde geheimhou ding betracht te hebben. Poincaré, Schanzer en Curzon hebben daarop den betrokken journalist van het Havas-bureau bij zich geroepen. Deze wei gerde echter mede te deelen van wien hij zijn inlichtingen had ontv«m»m Poincaré heeft gedreigd een vervolging tegen hem te zullen laten instellen. De ochtendbladen profesteeren ten sterkste tegen deze bedreiging. F1UM32. De „Information" verneemt uit Rome: In minislerieele kringen ziet men den toestand te Fiume kalm in. De gebeurtenis sen der laatste dagen hebben de onmoge lijkheid bewezen het uitzonderings-regime der foscistische minderheid te handhaven. Deze moest aftreden. De militaire raad droeg zijn macht aan de constituante over. Men verzekert, dat de afgevaardigden, die behooren lot de partij van Zanella en te Draga op Servisch gebied vereenïgd zijn, genoegdoening voor hun leider eischen. Zij willen dat hij vrij te Fiume kan terug- keepen om aan de constituante zijn ont slag aan te bieden, dat hem 3 Maart werd ontrukt. 0.79 080 0.80 0.84 23 85 23.92!* 23 95 24.02^ 22 17H 22 25 22.2/1>£ 22.35 0 0314 0.03** 0.03 *0 0J 8 U.58H 11 59 vt 11 57H 11.62% 63 9.) 69.10 55.90 56.10 47.- 47.25 51.40 51.50 13.40 13.50 2.64% 2.65 Bij het overleg der rijksregeering over de nota der Commissie van Herstel, is gebleken, dat alle leden van het rijks- kabinet het eens zijn over de te volgen gedragslijn. De eerste jjjinisters .der bond staten zullen heden te Berlijn bijeenkomen ën morgen rat dan de rijkskanselier het standpunt der rijksregeering in den Rijks dag ontvouwen. De Berlijnscne bladen zijn het vrijwel geheel eens, 'dat het geheele Duitsche volk zich tegen twee eischen der commis sie van Herstel kant: le. tegen de noch binnen den gestelden termijn, no^h in den geëischten omvang uitvoerbare nieuwe belastingen en 2e. tegen elke beperking van de financieele zelfbeschikking van Duitschland De pers neemt algemeen aan, dat de rijksregeering van dezelfde meening is. Intusschen is, naar de socialistische Parlementsdienst meedeelt, de rijksregee ring vermoedelijk niet voornemens ai te wijken van de tot dusver gevolgde ver- vulüngspolitiek. Zij zal veeleer, met af wijzing van de onverdeelbare eischen, op nieuwe onderhandelingen aansturen. Uit Londen wordt van welingelichte zij de gemeld: Indien de Duitsche regeering na nauwgezette overweging van de nota der commissie van herstel, welke geen ultimatum inhoudt, tot de overtuiging mocht kómen, dat enkele punten ophel der.-.g behoeven en de commissie van herstel daarom mocht vragen, zal er hoogst waarschijnlijk geen bezwaar be staan tegen nadere besprekingen tusschen de Duitsche regeering en cte Commissie van Herstel over de gestelde termijnen en de controle op de Duitsche financiën. Financieele- en handelskringen beoor- deelen den door de nota der Commissie van Herstel geschapen toestand zeer pes simistisch, hetgeen uiting vindt in de stefk dalende valuta-koersen en de lus- telooze, zwakke stemming ter beurze. Dat de commisie van herstel h»t on mogelijke vergt, acht men nog minder erg dan haar eisch, dat Duitschland zich on- i der een financieele en belastingcontrole DÈ GEALLIEERDE DESKUNDIGEN TE LONDEN. De geallieerde deskundigen zullen ver moedelijk pas op zijn vroegst Maandag avond met hun wertt gereed komen. De diplomatieke medewerker van dé „Daily News" zegt dat Rusland gisteren weer aan de orde was en dat de oeconomi- sche en transportvraagstukken ook behan: deld zijn, het laatste vermoedelijk op den grondslag van de conclusies van de con ferentie van Barcelona en Porto Rosa. De „Times" zegt dat het groote gewicht dat de Franschen en 'de Belgen hechten aan het waarborgen van industrieën in Rusland, een van de kenmerken is van de tegenwoordige conferentie. De Belgen, die zulke groote industrieele belangen in Rusland hebben, zouden gaar ne hun operaties daar hervatten, mits de toestand bevredigend daarvoor is. Men be seft echter dat tenzij behoorlijke waarbor gen voor de veiligheid van Belgische in genieurs en bankwerkers en tegen ver beurdverklaring van eigendommen worden gegeven, het onverstandig zou zijn zich in Russiseh-e industrieel© te begeven. De Fransche en Belgische vertegen woordigers hebben daarom opnieuw aan de conferentie een voorstel voorgelegd om aanvullende waarborgen te scheppen voor de bescherming van personen en eigen dommen van vreemdelingen in Rusland. Men werd het erover eens, dat er voor loopige maatregelen getroffen dienden te worden om in Rusland veiligheid te ver zekeren, waardoor het oeconomische her stel van het land verhaast zou kunnen worden. Elke afvaardiging zal aan haar regeering een verslag uitbrengen, waarin zij de pun ten opsomt, waaromtrent overeenstem ming is verkregen, zoowel als die, welke een op zichzelf staande meening weerge ven. Naar uit bevoegde bron verluidt, heeft de bijeenkomst alleen technische onder werpen behandeld. De politiek is geheel ingeschakeld, zelfs de politieke zaken, wel ke uit, de technische onderwerpen voort vloeien. DE VEREENIGDE STATEN EN DE GEALLIEERDEN. Uit Washington wordt gemeld, dat hot groeiend besef in de Vereen. Haten van het ongeregelde van Amerika's positie te genover de Europeesohe aangelegenhden, de politieke leiders in den Senaat tot de overtuiging heeft gebracht, dat de -huidi ge indirecte methode van onderhandelen tusschen de vereenigde Staten en de geal lieerden niet kan worden bestendigd. Thans wordt dan ook aangekondigd, dat president Harding overweegt, een Ameri kaan aan te wijzen om als lid zitting te ne men in de commissie voor het herstel. EEN INCIDENT. Er heeft zich een ernstig incident voor- IERLAND. Gehoor gevende aan de uitnoodiging der Engelsche regeering aan da Iersehe leiders, naar Ionden te komen om den toestand to bespreken, zullen Griffith en Duggan als vertegenwoordigers van den vrijstaat hedenmiddag te Londen aanko men. Collins heeft medegedeeld, dat hij op het oogenbük niet uit Ierland weg- kon gaan. Tot- dusver is er geen ant woord van den Ulstersehen premier ont vangen. Een belooning van 1000 p.st. is uit geloofd voor inlichtingen, die zuilen lei den tot .arrestatie van de morde- jiaars van de twee Protestanfschë politie agenten, die Woensdag zijn vermoord, en die van den Katholieken kastelein en zijn vijf zoons, die Donderdag vermoord zijn. De bureelen van den inlichtingendienst; van het ministerie voor Ierland te Lon- iiwn mjn vannacht op geheimzinnige wijze geplunderd. Laden en kasten werden doorzocht, waarschijnlijk naar vertrouwe lijke stukken. Tot dusver gelooft men, dat er niets van eenige waarde is ge stolen. De politie stelt een onderzoek in. ALBANIË. Telegrammen uit Prizront mcIJeu, dat troepen Albaneescho opstandelingen, die gevormd zijn uit rsgeeringstroepen, op bor\ ia h grondgebied zijn Binnengeclron- ptm, ia do buurt van het dorp Kra- novnik. Toen de Servische gendiwszuerie versterkingen had gekregen, heeft zij hen teruggeslagen, en over de grenst gejaagd. Aan bside zijden zijn dooden en gewonden. PABIdS, 25 Maart. Do Gezantearaad heeft besloten, een eind te maken aan de internationale militaire bezetting van Skoetari. TUSSGHENTLTDSCHE VERKIEZING IN ENGELAND. Lij de tusschentijdsche verkiezing te Oherise.y heeft Richardson (onaf!), cons.) 11.811 stemmen verkregen, te-cn Goc.g'a (onaf. lib.) 9490. Bij de laatste verkie zing behaalde de coalitie-unionist een meerderheid van 1030 stemmen. WERKLOOZE s CH EEP SRUIMTE. M-eer dan twee millioen ton aan Britscihe en bmtenlan-dBche scheep srounte ligt werk loos in dé 36 voornaamste Britscihe (havens, waarvan 1,900,000 -ton uitsluitend Britstóh is. In Ihe't geheel lligigen 2 500,000 ton aan Bri-tsahe scheepsruim Ie va.i een totaal van 18 millioen werk-loos. De positie van -de Amerikaansche koop vaardij is nog erger. In Amerika Biggen vijf mi-'ii-oen ton aan staatsscheepsruiimte op een totaal van 12% miMdo>en ton onge bruikt en daar is oolk een groot deel van de particuliere scheeporui-mte weikloos. De Australische regeering heeft ver ordeningen ui Igevaard'.igui voor de be scherming en het welzijn van de Papoea-s in Nieuw-Guinea, welke, volgens een tele gram uiiit Mel-bourne aan de Times, de liberaalste en meest afdoende moeten zijn, die in eenag dieel van het Britscihe rijk in het belang van de inboorlingen van kracht krompen worden. zijn. Zij hebben betrekking o-p 4e inrich- lin-g va-n ziekenhuizen en scholen, de ge zondheid, het voedsel, -de Weeding en de we deunen van de inboorlingen. Voorts worden maatregelen getroffen tegen mis standen bij hot aanwerven van arbeiders. Te Bronswijk zijn 9 communisten veroordeeld die verleden jaar door het plegen van -d y n amieta an slagen de stad hadden geterrori seerd. Onder de beklaag den be vindt rich Mina Fa-ssauer, die in den eersten revolt)lietifd minister van eere- dienst was, alsmede een zoon van den ge wezen minister-president Merges. Uit het onderzoek as gebleken dat de beklaagd-en in verbinding met Ho-e-lz hebben gestaan Deze heeft zelf verleden jaar, tot het uit breken van den opstand in Midden Duitschland, te Bronswijk gewoond. D-e voornaamste beklaagden zijn tot 5 en jaar tuchthuis veroordeeld. J-uffr. Fa» haper kreeg 9 maanden gevangenis. Verleden jaar werd in de bu-irr t -van Zusmtirshausen in Beieren uit een beek het lijk opgehaald va-n een ke'ner, Har. tung genaamd. -De man was m-et 11 revo-1 verschoten, gedood. H. had le München in link#-radicale kringen verkeerd en naar ■men beweert al hetgeen hij daar te weten kwam aan de partijen der Techterzij-de legen betaling medegedeeld. Thans heeft dé arts dr. Berger, gewezen -luitenant en lid van -de inwonerwcer, bekend H. te hebben gedood. Zijn medeplichtige is voortvluchtig. H. was destijdis 'door dézen medeplichtige voor ©en autotochtje uiige- noodigd. Ergens buiten de Stad stond dr. Berger op wacht en toen heeft het tweetal den keilricr van kant gemaakt. Hel eigen aardigste in de-ze nog n-iet geheel opgehel derde zaak is dat -de m-oordeniaar zelf de lijkschouwing van zijn slachtoffer heeft gehouden: De oude heer Willia-m Mc Car thy, een behoeftig veteraan uit den burgeroor log, die met zijn zuster, de 80-jarige mevr. Helen O'Conn-ejil, een heel klein optrekje bewoont in het plaatsje New R-ocfhelle, heef! geërfd;. De, beide -ö-u-d-jes verkeerden- m tamelijk' behoeftige omstandigheden, doch zullen bet nu de rest van hun leven meer dan goéd fiebben. -Een broer, T-i-m-ölihy Mc Ca-rlihy, on-tóngs in Bronx (New York) overleden, heeft hun -de helft nagelaten van een fortuin dat op 40,000,000 doll, wordt geschat en dat in hoofdzaak be staat uit mijnen in den slaat Idaho. Van die mijnen zijn er vele die ontzaglijke baten afwerpen. De an-dere helft van liet fortuin gaat aan twee zusiers van den erflater die in Ierland wonen. Er is n-og een broer ook in Ierland maar deze is zelf rijk en krijgt niets. Een tweede bericht uit de Amerikaan sche pers over een groot fortuin heeft betrekking op de nalatenschap van burg graaf A-stor. De wijze, .waarop deze na latenschap onder de voornaamste erfge namen de kinderen en kleinkinderen verdeeldwordtwas te voren reed: nouw-keurig geregeld, -toch niettemin had den de belanghebbenden een regelaar aangewez-en, die even'tueel-e kwesties m-oest voorkomen. Het fortuin was trou wens al jaren ge'edten door Aslor voor een groot gedeelte ter administratie toe vertrouwd aan de Farmers Loan and Trost Gompaniy. Het blijkt nu in totaal ongeveer 90.000.000 te zijn. Dit is n.l. het vermogen van A-stor in de Ver. Staten. Dót gedeelte van het fortuin, 't welk in Engelsche ondernemingen en vaste goede ren was belegd, komt daar dan nog bij. Dit Amerika-ansch A-sbor-fortuin zal nog veel van zich doen spreken, want de beheerders en de fiscus zijn het in het ge heel niet een-s over de suooessie-bel-asti-ng die ervan betaald za-1 moeten worden. De geallieerde commissie voor het Rijnland heeft de Fraenkische kurier uit Neurenberg en de Hessische Neuesle Nacfhrioh-ten uit Darmstad voor den tijd van -drie maanden verbod-en. De geallieerde commissie in het Rijnland te Kob en-tz heeft, mot het oog op de veiligheid van de bezettingstroepen, de optochten en beloogjpgen ter herk-en- king van Bismarck's verjaardag, verbo den. Men seint uit Leipzig: De financieele nood van de Saksische gemeenten wordt gekenschetst door het sluiten van een leen-ing door de slad Leip zig, van honderd millfoen, diié de Kreis- overhe-rien thans hebben goedgekeurd. Voor den aier noodzakeli jk sten w oning bouw ii,s 74 milRoen n-oodig. Het b-ouwen van de alücroen-voudigste kleine woning kost 240,900 mark. Er moeten voor 17,000 gezinnen te Leipzig woningen wor. dén gebouwd. De Oostenrijksche 'toeristenclub heeft met 450 tegen 48 stemmen een ar tikel in haar reglement opgenomen, dat het opnemen van Joden verbiedt. Met I April begint de luchtpost dienst ParijsBoedapest, met Straats burg, Praag en Weenen als tusschensta- tions. Dit is het eerste stuk van den grooten luchtweg ParijéKonstantinopel, welke in den loop van den zomer geheel in bedrijf zal worden genomen. Zaterdag heeft de Brusselsche balie onder groote belangstelling, in het pa* is van justitie het monument onthuld ter herdenking van de voor het vaderland ge vallen advocaten. In de Ardennen is veel sneeuw ge vallen, De temperatuur daalde tot 17 gr. onder 0. Op verscheiden plaatsen ziin wilde zwijnen opgemerkt. Te Kostroma heeft op het oogenblik een proces plaats tegen een groot aantal beklaagden van diefstal uit de Kathedraal te Kostroma. Onder de beschuldigden moeten zich verscheidene priesters be vinden. De centrale commissie van den Rijksdag heeft ziioh nog met de spoorwe gen beziig gehouden. Volgens een dooir nagenoeg aïile partijen gesteund voorstel, zal het personeel bij d-e directies inge- Men seint ons: Hedenmorgen rond 8 uur wilde de 14- jarige Bf. rop"de train springen, maar viel van het voorbalcon van den eersten tramwagen, waardoor hij onder den twee den wagen terecht kwam en overreden werd. De dood trad spoedig in. Het onge val verwekte veel consternatie. DE DER NIEUWE VOORZITTER R. K. F. R. K. V. Z. Secretaris R. J. Blesgraaf, Bakenesser- gracht 32, Haarlem. Hodien-avond om 8 uur veiga-derimg der elflal-oommissie. A.s. Vrijdlngavomd om 8% uur Bestiuursvergaidiering. De leden worden nogmaa-ls dringend -venzo-oht, op -straffe va-n boete, er voor z-ong te dragen, d'at wanneer men niet in de geiegienlheid is, om te spelen, de captain van hel elf tal hóe-rvan 2 X 24 uur voor een wed strijd! bericht heeft. UITSLAGEN. Daamiaten- IR. K. V. Z. I 40 Vilrix I—iR. K. V. Z. II 0—8 Zi-lk II—R. K. V. Z. III 0—0. Hellen overleed tot' onze diepe droefheid, voorzien van de H. H. Sacramenten der Stervenden, onze lieve Tante Weduwe van PETRUS JOHANNES SMIT, in den ouderdom van 68 jaren. Den Haag: A. PIët-van Reijsen en kinderen. Haarlem: C. DOPHEIDE J. DOPHEIDE-van Reijsen en Kinderen D. VAN REIJSEN Haarlem, 27 Maart 1922. BIEDT ZICH AAN degelijk bij godsd. weduwnaar met 1 of 2 kl. kinderen. Uitst. met alles op de hoogte. Mondei, of schr. get. Br. on der No. 949 Bur. van dit blad. Wordt GEVRAAGD als hulp in de huishouding, voor den dag of dag en nacht. Adres: Mej. v. BUUREN, Bosch en Duin- Gevraagd tegen f5 April een voor de huishouding, in gezin van 3 personen, die zelfstandig kan optreden. Brieven onder No. 967 Bur. van dit blad. Een nette 25 jaar, met kind, zoekt een betrek king als Huishoudster, in een klein gezin. Br. onder letter S, adres: Nieuwstraat 157 b- Barnéveld. Voor 1 April gevraagd voor dag en nacht, v.g.g.v. Mevrouw HART, Nassaukade 499, Amster dam. Aanmelden 's avonds tusschen 79 uur. GEVRAAGD tegen 1 Mei te Heemstede een nette voor dag of dag en nacht. Br. on der No. 960 Bur. van dit blad. GEVRAAGD een Loon 6 per weerk. Brieven onder No. 926, Bureau van ddt blad. bij H. VAN RIESSEN, „Patna" Bioemendaal. GEVRAAGD. Drukkerij M. A. JA- COBSON, Parklaan, hoek Jansweg. gevraagd. N. v. LEEUWEN, Burret- straat 8. GEVRAAGD, F. J. HONNEBIER, Nassaulaan 72rood. Er biedt zich aan een leeftijd 22 jaar voor reiziger in Boekhandel of iets dergelijks. Br. onder No. 953 Bur. van dit blad. Terstond bekwame gevraagd. Zonder goede get. onn, zich aan te melden, door N. A. HEESTERBEEK, Hoofdstraat 39, Hillegom. in Haarlem of omstr, voor net gezin (5 pers.) vrije woning 7ƒ,8 per week. Ook gen. te koopen, m. of z. woningruil. Fr. br. E. ALGRA, Uithoorn. R.-K. net persoon, zoekt langs dpzen weg kennismaking met be schaafde wed. met zaak, of juf frouw, leeftijd 20 a 30 jaar, om na wederz. goedvinden een huwelijk aan te gaan, Br. onder No. 3467 Bur. van dit blad. de boerderij „Bosch en Hoven" en 4100 M2 teelgrond, met daarop staande steenen druiven-broei- en archideënkassen, centrale verwar ming, Broebakken en' pl.m. 130 ra men. Terstond te aanvaarden. Adres G. J. SMIT, Makelaar, Raadhuisstraat 1, Heemstede. Gevraagd een goed onderhouden Brieven onder No. 971 Bur. van dit blad. een zoo goed als nieuwe platte wa gen voor hit of klein paard en een broodwagen. Kloosterstraat 11, Schoten. een beste platte wagen, keus uit twee, bij G. WITTEMAN, Rijks straatweg, SANTPOORT. een 5-jarige makke Hit. Bloemen-, daalscheweg 4, Bioemendaal. Eerste klas te koop, zoo goed als nieuw. Te- vens een Bontmantel te koop. j Maat 44. Wilhelminalaan 10, Den j Hout. 1 Zoekt U een afdoende en succesvolle reclame in Noord-Holland boven 't Y Plaatst Uwe aanbiedin gen, aanvragen, bekend makingen, enz. enz., in het

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1922 | | pagina 3