W%A lififa Tweede Blad 27 Maart 1922 BELGIË-HOLLAND 4-0. Promotie en degradatie. Het bestuur bepaalde ten aanzien van de promotie en degradatie, dat in verband met de hoogstwaarschijn lijk late beëindiging der competitie d'it jaar geen promotie- en degradatie wedstrijden zullen gespeeld worden zulks in afwijking van art. 83 H. R Voorts besloot het bestuur a) Ook voor het seizoen 1922/23 te adviseeren geen federatieve derde klasse in t.e stellen. Hierbij werd het bestuur geleid door de overweging dat in de ;erste plaats niet voldoende elftallen beschikbaar waren om een derrreliike klasse te formeeren zonder het bezwaar van overgroote reizen en in de tweede plaats,dat de terreinen en accomodate van het groote deel der eerste klase D. H. V. B.-vereem- Pingen niet voldoen aan de minst stellen eischen voor een federatie Vb)0Degnllmmers 1 en 2 van de eerste klasse afdeelingen A. B. en C. voor te dragen voor de Federatieve 2e klasse. cl Van de lagere klassen de kampi oen van iedere afdeeling naar de naast hoopere klasse te promoveeren. Mocht tengevolge van deze regeling een lager elftal i*» dezelfde afdeeling komen als een hooger elftal van de zelfde vereeniging, dan heeft geen oromotie van dat lagere elftal plaats L nromoveert nummer twee van de ranaliist. Is ook dit een lager elftal, Aat in hetzelfde geval verkeert dan vindt geen promotie uit de betreffende afdeelins: pinsts. Het Districtsbestuur heeft het plan deze zaak te behandelen op de a. s Districtsvergadering. Competitie indeehng. Het Bondsbestuur verleende op zijn ion est e vergadering toestemming tot terugtrekking van de elftallen H. B. terugtrede g 4 De deze' elftallen gespeelde wedstrijden komen te vervallen. Geautoriseerde seriewedstrijden Toestemming tot het houden van seriewedstrijden werd verleend aan de Organisators van serie-wedstrijden ook zij die reeds toestemming tot het houden daarvan kregen, worden ge wezen op het bepaalde in art. 7u van het Huish. Reglement. Aan deze be palingen zal streng de hand worden gehouden en overtredingen zonder uitzondering reglementair worden ge straft. Zomersport. De Haarlemsche R. K. Voetbal clubs houden besprekingen om den komenden zomer gezamenlijk zomer sporten en etletiek te beoefenen. Uitslagen 12 Maart. V. A. F. C. 2—Damiaten J, 2—3. R K. H. V. 1Westen I, Westen n.o Concordia 1S. D. O. 1, 00. Westen 2—R. C. IJ. 1, 1—2. W. F. C. 1-S. D. 2, 3-0. A. W. 1—S. M. C. 2, 6—0. S. D. O. 3—H. B. C. 5, 2—0. Kinheim 2—R. K. V. Z. 2, 1—4. Victrix 1—Geel-Wit 1, 0—7. Lisse 3Concordia 3, 50. S D. S. 1—Westen 3 3—1. Damiaten 3R. K. V. Z. 4, 12. Juniores. Damiaten 4—Amicitia 3, 6—0. S. D. S. 2—Geel-Wit 4, 4—2. Rood-Wit—Westen 4, 1—2. Boeten. Geel-Zwart 4 1.boete en 2 winstpunten in mindering, wegens niet opkomen tegen Geel-Wit 4, op 19 Maart. S. D. S. wegens niet inleveren wed strijdformulier S. D. S. 2—G. W. 4 0.50. Rood-Wit idem wegens den wed strijd tegen Westen 4. Wanneer deze en de vorige week 'vermelde boeten niet betaald zijn, al s. Woensdag, worden voor deze elftallen geen wedstrijden meer vast gesteld. Programma 2 April. R.K.V.Z. 1—H.B.C 2, Th. Hijnen. R.K.H.V. 1—S.D.O.l, N. Heyting. V.A.F.C. 2—Westen J, 1 uur J. Schnei ders. 2 E. Kinheim 1—Damiatenf2,f 1 uur, B. Platte. S.D.O. 2—Geel-Zwart 1, A. Winter. H B.C. 4W.F.C. 1, M. J. Vermolen. 2 F. N.V.C. I— Ziik 1, F.J.Wallekers. S.J.C. 1S.M.C. 1, G. Ktuyver. 3 F. Amicitia IA.W. I, C. H. Maks. S.M.C. 2—N.V.C. 2, B. v. d. Peet. Concordia 2S.J.C. 2, P. v. Duin. Geel-Zwart 2Lisse 2, Th. Leeuw. 3 G. Geel-Wit I—S.D.O. 3, J. W. Gomes. Kinheim 2—R.C.U. 2, B. Platte. Victrix 1- H.B.C. 5 4 J- Concordia 3Zilk 2, 12% uur, C. v. d. Klugt. Lisse 3S.D.S. I, C. v. Dam. Westen 3R.K.V.Z. 3, J. Bierman.. 4 K. Amicitia 2Kinheim 3 1 uur, L. Pirovano. W.F.C. 3—S.D.O. 5, G. Beentjes. Victrix 2—R.K.V.Z. 4, 1 uur, P. v. d. Goes. Geel-Wit 2Damiaten 3, 1 uur, C. v. d. Goes. Juniores. Damiaten 4Geel-Wit J. Ferdolage. 1 uur, C. Vissers. Geel-Wit 3Geel-Zwart 4, 1 uur, F.v. Gen nip S.D.S. 2Rood-Wit, 2 uur, C. de Mooy Einde van het officieel te hebben, en er komen vele gevaar lijke momenten. Als Neeskens is uit- geloopen schiet Vooruit tegen de paal, terwijl den bal direct weer op doel komt, en hij nog net op tijd is, m een zekere goal te redden. Nog neemt hij 2 mooie schoten voor zijn rekening, en in die periode redde hij zeker 2 goals. Uit een corner op het Vooruit-doel wordt ten 3e male hands gemaakt. Weer zag de scheidsrechter liet niet. De tijd verstrijkt. Nog 10 min. Een mooie voorzet van Delissen, v. d. Horst schiet hard in, de keepeustopt, doch Mooren loopt keeper en bal in doel. 40. Nauwelijks is weder afgetrapt of den bal zit weer voor het Voortui- doel. Delissen schiet, de keepr stopt, en weer komt Moore toeloopen en ligt met bal en keeper in 't doel. Off side Enfin, er zou eerst geprotesteerd worden, maar daar is maar van afge zien. No. 5 blijft echter uit, hoe de H. B. C.'ers ook werken, en als ten slotte tijd gefloten wordt, hebben de H. B. C.'ers zich weder meer naar de bovenste plaats gewerkt. Het spel der H. B. C.'ers was beT neden het peil, en of het nu aan het weer lag of aan de te lichte partij, zeker is, dat zij tegen E. M. M. beter moeten spelen, om de bovenste plaats, die zij misschien nog kunnen krijgen. C. Floris. DAMIATEN—R. K. V. Z. 4—0. Met 4 invallers stelden om ruim 3 uur de Damiaten zich op tegen de met 10 man spelende Zwaluwen. Het begin gaf vlug spel te zien met Damiaten in de meerderheid. Ver schillende schoten op het R. K. V. Z.- doel gingen naast of over, evenals aan den anderen kant. gedeelte. Uitslagen Damiaten—R.K.V.Z. Westen—H. B.C. 2 AmicitiaConcordia II Geel WitKinheim II Damiaten IVGeel Wit II W. F. C.Damiaten II 4—0 1— 4— 6—1 De Belgen winnen verdiend. Onze achterhoede 4 maal gepasseerd. Het geheele elftal hopeloos buiten vorm. De Belgen verrassen ons. Na ongeveer een half uur spelen, scoorde zetten. Vintges na goed door- R. K. F. H. B. C.Vooruit 4--0 Noviomagnm—Leonihos uisgest. Valkenburg—Sittard Sittard n. io. VOORUIT 4—0 De voorspelling van 50 is uit gekomen, alleen de laatste goal werd geannuleerd, ook al was zij zoo zuiver als goud. Dus ik heb geen te groote verwachtingen gehad. Als om 2.30 wordt opgesteld ver schijnt H. B. C. met een invaller voor J. v. d. Vlugt. Als arbiter trad op den heer Richard van Gelder, die totaal niet berekend was voor zuik een zwa- ren taak. Gelukkig was het spel aan beide zijden zeer gemoedelijk, anders hadden er ongelukken moeten ge beuren, daar de scheidsrechter zuiks niet had voorkomen. Echter kostte het H. B. C. een goal, terwijl 2 hands ballen vlak voor doel niet door hem gezien werden, terwijl eenige goede kansen door vermeend buitenspel ver loren gingen. Vooruit, die den toss wint, laat de H. B. C.'ers tegen re gen en wind in, aftrappen. Na eenige verkenning op het gladde veld, waar bij den bal door de natheid slecht te bespelen is, krijgt H. B. C. eenig over wicht en na 7 min. geeft Leo aan Her man die fraai voorzet en C. Warmer dam den bal in liet net loopt. 10. Dit geeft ae H. B. C.'ers moed. Di rect komen zij terug en Mooren schiet keihard over. Weer zitten de H. B. C'ers voor doel, en een Vooruit-back maakt hands, doch de scheidsrechter ontgaat dit. Delissen staat nog ai eens off-side, waardoor fraaie kansen verloren gaan, A. Mooren, heeft zijn dag niet, en is steeds even te langzaam, waardoor hij in Broekman zijn meerdere vind. Er wordt bij H. B. C., vooral in de voorhoede nog al eens geknoeid, in hoofdzaak doordat het veld zwaar is, en de tegenpartij te licht, waardoor zij door het te kalm op te nemen, een poosje ingesloten worden. Gelukkig heeft „Vooruit" geen enkele schutter, anders had er een goaltje moeten ko men. Luide aangemoedigd vallen de H. B. C.'ers dan weder aan en het Voorui-doel wordt bestormd. Weder een hands. Alles blijft staan, maar het fluitje gaat niet, doch direct daar op geeft Mooren fraai aan v. d. Horst, die nu niet faalt, en de stand is 2pO. H. B. C. blijft dan aanvallen. War merdam schiet net over, terwijl de Vooruit-keeper vallende een schoui- ver in het hoekje van Mooren redt. Na een schermutseling voor het H. B. C.-doel, met een snelle uitval van H. B. C. die niets opleveren, wordt de rust aangekondigd. Gelukkig is de regen opgehouden, en wordt het spel, vooral dat van „Vooruit" veel beter. Eens denken we Mooren te zien scoren, maar zijn ren wordt gestuit. Daaruit volgt een belegering van het Vooruit-doel, met als slot een schot v. v. d. Horst, via de binnenkant der paal. 3—0. H. B. C. meent dan-genoeg gedaan Kort daarop werd dezelfde speler gehaakt in 't beruchte gebied, en uit den toegestanen strafschop doelpun- te Fr. Pielage onhoudbaar. Rust ging in met 20 in 't voordeel der gast- heeren. Na rust trappen de Zwaluwen af en een aanval op 't Damiaten-doel is 't gevolg. Een goed schot werd best door H. van Liemt gestopt. Weer een goed opgezette, vlugge aanval der Zwaluwen, gevolgd door een uitstekenden voorzet en den bal wordt ingekopt, maar de Damiaten keeper kan net den bal corner stom pen, die naast geschoten wordt. De verdere sporadische aanvallen van de Zwaluwen strandden op de hechte Damiaten verdediging, die uitstekend werk leverde. Bij een der Damiaten aanvallen zet J. Vintges goed voor en P. Borg- houts kopt onhoudbaar in. Eindelijk na vele aanvallen hebben van den voet van C. Lamp de 4e goal geboren wordt door een schitterend schot in den rechterbovenhoek. Deze speler belooft veel voor de toekomst. Hierna werd niet meer gedoelpunt en spoedig floot de scheidsrechter, die goed leidde, time. De Zwaluwen hadden wel een tegen- punt verdiend. Bij de Damiaten werd door allen hard en goed oewerkt. GEEL WIT I—KINHEIM II 6—1. Veel lust tot spelen was er eerst niet. Het weder werkte niet mede, maar als eenmaal den bal aan het rollen was, kwam de animo van zelf. Geel Wit trapt af, gaat er onmid- delijk niet den bal van door. Maar Kinheim stuurt de heele zaak terug. Dat gaat zoo eenige keeren over ën weer. Dan wil Geel Wit's voorhoede eens laten zien wat zij kan en vormt uit mooi samenspel het eerste doel punt. Kinheim is dat te bar. Alle elf man komen in het geweer. Den bal gaat van voet tot voet en vindt zijn weg door het Geel Wit-doel 11. Weer gaat het in 't midden af. Nog eenmaal weet Geel Wit te doelpunten, zoodat de rust met 21 ingaat. Na de rust wordt Geel Wit inge sloten. Maar slechts kort. De captein verandert de opstelling, stuurt een invaller van de midden- naar de voor linie. Dan is er geen houden aan. Tot '51 weten de Geel Witters hun over winning op te voeren. Voorwaar een flinke prestatie. PER EXTRA TREIN NAAR ANT WERPEN. Onze extra trein is er één „Model Hollandsche Spoorwegen," d.w.z. van het type zooals men nog wel enkele boemeltjes op het traject Amster damEnkhuizen aantreft. De wagons zijn alle even oud en tot overmaat van ramp niet eens ver warmd. Mijn medepassagiers zijn allen Am sterdammers. Voor we in Leiden zijn hebben ze reeds uitgemaakt dat Ajax dit jaar wel weer kampioen zal wor den. Als Haarlemmer geef ik natuur lijk den roodbroeken de meeste kans. In Rotterdam komen enkele Spar- tamenschen ons gezelschap comple- teeren. De Amsterdammer; gaan volko men accoord met hun bewering dat Sparta aan 't eind van 't seizoen weer le klasse is, welke welwillendheid Rotterdam gaarne accepteert en er de mededeeling aan toevoegt dat Ajax dan op Spangen weinig succes zal hebben. Dan pas komt het Nederlandsch Elftal aan de beurt. Over 't algemeen is men er van overtuigd dat onze jongens het wel zullen winnen. Ergens in de buurt van Papen- drecht breekt de zon tusschen de dreigende wolkenmassa door. De stemming komt er dan in en met een groote driekleur uit één der portieren arriveêren we te Roosendaal. Onze koffiemolen-trein houdt zich kranig. De grensbeambten te Esschen ma ken je het niet al te moeilijk en in een goede stemming komen we in Ant werpen. Verschillende treinen hebben in- tusschen duizenden Hollanders de Scheldestad binnengeloodst waarvan het meerendeel zich heeft getooid met rood-wit-blauw en oranje. Ook auto's en motorfietsen zijn met tien tallen over den Moerdijk gekomen. Hiervoor voeren eenige extra pon ten. Hiermede wil ik maar zeggen dat de meest bedeesde Hollander zich vandaag in Antwerpen volkomen op zijn gemak gevoelt. Ongeveer 2 uur begeven we ons naar het terrein. Taxi's zijn niet te krijgen in verband met het feit dat de mensehen niet willen rijden tegen het door de gemeente Antwerpen vastgestelde tarief. Rijtuigen zijn zeer schaars, dus zullen we maar gebruik maken van de gemeente-tram. Lijn 4 wordt letterlijk bestormd. Tegen 2 uur gaan er minstens 20 achter elkaar in de richting van het Beerscho terrein. Hier is reeds een groote menigte publiek aanwezig. Reeds geruimen tijd voor het aanvangsuur zijn alle tribunes tjokvol. Ook de staanplaat sen herbergen duizenden bezoekers die met belangstelling de komst der spelers afwachten. Deze komen even na 3 uur. De Hol landers voorop in hun heldere oranje shirts. Een leger fotografen staat gereed om ze op de gevoelige plaat te brengen. De duizenden Hollanders ontvan gen ons elftal met een luid hoera. Als het geluid nauwelijks verstomd is komen de Belgen in hun bekende roode shirts met zwarte pantalon, waarna opnieuw de kelen loskomen. Rodermond raadt juist en de vol gende elftallen plaatsen zich tegen over elkaar. HOLLAND. v. Tilburg Lietzen Pelser Legger, Denis, Hordijk De Natris, Delsen, van Gent, Roder mond, (aanvoerder) M. Tetzner. Grensrechter v. Gessel. BELG IE. Verbeek Swartenbroeck (aanvoerder) Van der Velde, v. Halme, Fierens, Bastin, Thijs, Larnoe, Coppee, Noliet. Grensrechter Lamoreux. Scheidsrechter is de heer Newban. Larnoe trapt 10 minuten over drieën voor de Belgen af. Hun voorhoede trekt al dadelijk op van Tilburg af die het leder ech ter weet te verwerken. Direct blijkt dat de Belgen hun zenuwen volkomen in bedwang hebben. Met afgemeten tikjes gaat de bal geregeld van man tot n^n, waartegen onze halflinie maar weinig vermag. Een gevaarlijk moment ontstaat voor het Hollandsche doel wanneer Coppee een vrijen schop wegens hands even buiten het penalty-gebied krijgt te nemen. Zijn schot faalt echter. Rodermond en Tetzner probeeren het dan ook eens maar vinden in Verbeek een geduchten tegenstander, die hun steeds een moment voor is. De Belgische voorhoede is zeer actief. Denis onderbreekt veel doch -fin aangeven laat te wenschen over. 'Slechts sporadisch brengt het oran je vijftal het tot Swartenbroeck en Verbeek die er dan nog wel voor zor gen dat ze het De Bie niet te lastig maken. Delsen werkt hard maar pineelt te lang. De Natris voert absoluut niets uit en heeft bovendien al spoedig ru zie met zijn tegenstanders die zich echter van zijn kinderachtige streken maar weinig aantrekken en Jan nim mer kans geven. De Belgische voorhoede komt er intusschen steeds beter in en ieder voelt dat van dien kant het eerste punt moet komen. Dit komt vrij spoedig als Bastin den bal goed doorspeelt naar den ongedekt staanden Larnoe die nie mand gelegenheid laat aan te vallen doch met een subliem schot van on geveer 16 meter afstand van Tilburg onhoudbaar het nakijken geeft. Twee minuten voor half'vier is de tand l-»-0 voor Belgie. Als weer is afgetrapt probeert v. Gent in zijn eentje doch het schot gaat naast. Aan den anderen kant schiet Noliet na een fraaie doorbraak huizenhoog over. Een van de weinige goed opgezette aanvallen van ons vijftal wordt daar na door Swartenbroeck onderbroken. Coppee en Larnoe zitten onze ach terhoede herhaaldelijk op 't lijf Een schitterend schot van eerstgenoemde wordt weggewerkt. De Natris moet het geregeld tegen Fierens afleggen en gaat voort zich zeer onhebbelijk aan te stellen, het geen de lieer Newban niet schijnt op te merken. Een goed genomen cor ner van Bastin werkt van Tilburg even verdienstelijk weg. Even daarna schiet Coppee goed in doch Pelser bezweert het gevaar. De roodhemden blijven overwegend sterker. Tegen hun tactische aanval len staat onze achterhoede hope loos te schutteren. Wonder boven wonder laat echter no. 2 voorloopig op zich wachten. Een duel tusschen Bastin en Pelser eindigt in het voordeel van eerst ge noemde. Den bal wordt goed voor het doel geplaatst waarna Coppee het leder naast trapt. Kort daarop is Pelser juist bijtijds om dezen ge weldigen rechtsbinnen in zijn vaart te stuiten Een voorzet van Noliet komt voor den voet van Van der Velde die van de linkshalf plaats herhaaldelijk blijk geeft van zijn schutters-capaciteiten. Het harde schot weet van Tilburg al vallende zeer verdienstelijk te keeren. De tweede hoekschop op het Hol landsche doel slaat onze keeper voor de voeten van Van der Velde die nu even naast schiet. Nadat Lietzen in een benauwde positie nog eens een hoekschop ver oorzaakt komt even daarna de 2e Belgische goal. Noliet plaats voor doel. Weer is het Van der Velde die daar in de buurt is en het leder in het hoekje plaatst waarbij Hordijk er nog zelf het laatste bliepje op gooit. 20 voor Belgie. Wederom een overdoovend ge juich waarbij wij Hollanders een bene pen gezicht zetten. In de tribune zet ten eenige honderden Belgische vlag getjes den noodigen luister bij de zaak Onze rechtervleugel probeert het dan weer eens. Max Tetzner Iaat Van der Velde zijn hielen zien doch wordt daarna door Verbeek vastge houden op 't moment dat hij voor doel wil plaatsen. Dit ontgaat New ban niet. De vrije schop wordt echter weggewerkt. Als Van 'der Velde nog eens naast heeft geschoten is Newban 1 minuut te haat wanneer hij de rust aankon digt. Gedurende half-time worden de kansen maar weinig besproken. Ieder is er van overtuigd dat het Belgische Elftal minstens 100% beter speelt dan de oranje-menschen. Stuk voor stuk komen onze jon gens steeds een seconde te laat. Hierbij toonen de Belgen een geweldige schot vaardigheid, zoodat we op een over winning al niet meer durven hopen. Na een kwartier komen de elftallen weer in 't veld. Ze worden thans even staande ge roepen door de volksliederen waarop een inmiddels gearriveerd Fanfare korps ons onthaalt. Zelfs De Natris wordt hierdoor even in bedwang gehouden. De aanwezige Hollanders geven ons dan nog een stukje „Houdt er den moed maar in", hetgeen hier zeer op zijn plaats mag heeten. Te 3.20 brengt Jan van Gent het leder weer aan 't rollen. Zij die op een herleving aan Hol landsche zijde hadden gerekend zijn vrij bedrogen uitgekomen, want ook gedurende de tweede helft hebben de Belgen steeds gedomineerd en was hun spel verre superieur aan het Hollandsche. Onze jongens hebben thans tevens het nadeel van de zon die intusschen voor den dag is gekomen. Al dadelijk moet van Tilburg ge vaarlijk uitloopen waarbij Denis er ger voorkomt. Het is echter slechts uitstel van executie want uit een goed opgezetten aanval ziet Coppee kans om op zeer handige wijze no. 3 langs den uit loopenden van Tilburg te koppen. Een zeer mooi doelpunt, ook al weer onhoudbaar voor onzen Noaö- Als Lietzen nog eens een corner veroorzaakt wordt deze door v. Til burg weggewerkt. Even wordt dan gestopt voor een bloedneus van den Blauw-Wit-back. Steeds komen de Belgen terug Larnoe passeert dan handig Denis waarna Lietzen jammerlijk mist. Een ieder telt reeds no. 4 doch Larnoe trapt keihard tegen den uitgeloopen van Tilburg aan. Dezelfde speler schiet even daarna naast. Er komt dan even een kleine op flikkering van onzen kant. Delsen die den bal steeds te lang bij zich houdt en met zijn bekende handig heidjes maar weinig succes heeft ziet kansgeen schot te lossen dat eenige meters langs den paal gaat. Verbeek is inmiddels verwond ge raakt. De Natris komt hierbij in ac tie door een toesnellenden Belg te trachten te beletten den man be hulpzaam te zijn. Dit heldenfeit be zorgt hem het hoongelach zoowel van Belgische- als Hollandsche zijde. Direct daarop lost Van der Velde een keihard schot dat van Tilburg klemvast heeft. Na een goede doorbraak ziet aan den anderen kant Rodermond zich op 't laatste moment den bal door Ver- béek ontnomen. Als Noliet en Coppee er nog eens samen vandoor gaan trapt de eerste achter. Intusschen verstrijkt de tijd en behouden de Belgen steeds het beste deel van het spel. Lietzen is er na z'n bloedneus aar dig ingekomen en onderbreekt nu veel. Een door Verbeek veroorzaakte hoekschop wordt door De Natris genomen maar weggewerkt. Delsen brengt dan goed op, en ons vijftal veroorzaakt zoowaar een scrim mage voor de Bie, waaraan deze echter een eind maakt door er zich kordaat tusschen te werpen en den bal het veld in te sturen. Met een handig door v. Gendt ge nomen vrijen schop heeft de Bie wei nig moeite. Nog éénmaal gaat Nol- let er dan van door. Op 't juiste mo ment geeft hij over aan Larnoe die klaar staat om den bal ineens langs van Tilburg te jagen. Deze praclit- goal brengt den stand op j 40 voor Belgie. Larnoe schiet dan nog eens naast en van Tilburg verwerkt een hoogen bal van Noliet waarna de heer New ban het einde aankondigt en België een geenszins geflatteerde 4(^over winning in de v/r.cht sleept. ONZE SPELERS. Hierover kunnen we kort zijn. Het geheele elftal, uitgezonderd van Tilburg was buiten vorm. Dit vond echter wel in hoofdzaak zijn oorzaak in het feit dat de Belgen stuk voor stuk 100% beter speelden. Ons elftal dat wie weet niet met het iedee naar Antwerpen ging „We winnen toch wel," kwam tegenover een ploeg die werkelijk schitterend heeft gespeeld. Van Tilburg Heeft tie goals niet kunnen voor komen en heeft verder verschillende malen zeer goed werk geleverd. Een plezierige middag heeft hii niet ge had. Pelser en Lietzen Waren tegen de vlugge aanvals linie der Belgen absoluut niet opge* wassen. Ze kunnen echter beter dan hetgeen gisteren is vertoond. De Midden-linie Hier was Denis wel de minst slechte al is hij lang. geen geboren mid-half. Hij wierp zich herhaaldelijk enthousi ast in den strijd maar kon slechts wei nig ballen goed afwerken. Legger en Hordijk zagen zich steeds door" Noliet en Bastin gepasseerd. Voor Legger ging. het*,te vlug. Hordijk werkte er zich na half-time aardig in waardoor Bastin toen niet zooveel meer uitrichtte. De voorhoede Was over 't geheel hopeloos uit vorm. De Natris voerde absoluut niets uit en behoort, al was het alleen maar om zijn kinderachtig-gedoe niet in een vertegenwoordigend elftal thuis. Zou onze elftal-commissie dit misschien eindelijk hebben ingezien? Delsen treuzelde te lang hoewel hij tenminste van begin tot eind hard heeft gewerkt. Jan" van Gendt heeft gedurende de 1 uur geen kans gezien een be hoorlijk schot te lossen. Rodermond en Tetzner brachten er ook al niet veel van terecht, waar van Verbeek, die geweldig jn vorm bleek, wel de hoofdoorzaak was. Na half-time plaatste Max nog verschillende malen goed voor. Het Beigische"elftal sloot als een bus. In de achterhoede deden Swarten broeck en Verbeek weinig voor elkaar onder en speelden beiden schitterend. De Bie kreeg weinig te doen doch maakte een betrouwbaren indruk. In de voorhoede waren Coppee, Larnoe en Noliet wel de besten. Beide eerstgenoemden beschikken naast een geweldige vlugheid over een prachtig schot waarvan ze in elke positie ge bruik maken. Rest nog te verhalen dat Newban tot ieders genoegen leidde en hij in verband met het vlugge tempo, waar in vooral van de zijde der Belgen werd gespeeld, geen makkelijken mid dag heeft gehad. Alzoo behoort deze 23ste ontmoe ting tusschen beide landen weer tof het verleden en hebben de Belge.t ditmaal beslaggelegd op het z.g. „Koperen Dingetje." '«n B. tt U OFFSf IFFÏ UEDEDEELINGEN VAN HET BONDS BESTUUR. vereeniging ,,N. V. C. op 4, 11, 18 en 9S luni 1922 en aan de vereeniging S M C op 7, 14, 21 en 28 Mei 1922 buiten bezwaar der competities. R. K. H. V. V. DAMIATEN. Naar wij vernemen is door het bestuur van den D. H. V. B. gunstig beschikt op het verzoek der R. K. H. V. V. de Damia ten om op reglementaire gronden het der de elftal uit de competitie (4e klasse KA te mogen terugtrekken. Alle gespeelde wedstrijden komen dus te vervallen. „HET WESTEN." Secretariaat J. v. d. Horst, Oranjeslr 35. Uitslagen 26 Maart. Het WeWsten IH. B. C. 2,11. Het Westen IIIS. D. S., scheidsrech ter hiet opgekomen. Het Westen IVAmicitia III, Amici tia niet opgekomen. Vrijdag 31 Maart bestuursvergadering half 9, gebouw St. Bavo. Zaterdagavond van» 78 uur contribu tie-afdracht in koffiezaal St. Bavo. 2—0 0—14 igevi de Damiaten weer succes, wanneer DAMIATEN 4GEEL WIT 3, 2—0- Damiaten verschijnen zonder keeper. 'Even voor rust weet de rechtsbuiten te scoren. Rust gaat in met 10 voor Da miaten. Na-rust zijn de Damiaten over- wend sterker. De linksbinnen weet nog tweemaal te doelpunten, waarvan een ongeldig wordt verklaard, daar de scheidsrechter beweerde, dat de bal niet over de lijn was geweest. Als einde aan breekt is de stand nog onveranderd. AMICITIA I—CONCODIAR II. 4—1. Zondagmiddag had de ontmoeting plaats tusschen Amicitia I ij Corncordia II. Concordia II verschijnt geheel volledig, doch Amicitia speelt met eën invaller. Als Bijvoet een mooi toeggspeelden bal vlug overgeeft aan Westerhoven weet deze Bloemendaal de leiding te geven. Fanatiek vallen nu de Hillegommers aan, maar door te lang treuzelen gaan vele kansen verloren. Als een mooie voorzet voor doel komt, is 't weer le links-uiterst die nummer twee in de touwen deponeert. Gedurende langen tijd wegen de partijen tegen elkaar op, plots een scrimage voor doel en de Groot weet een gaatje te vin den. De tweede helft is een beetje for- scher, maar de blauw-zwarten rij". ta„i en houden vast. Als de Groot zijn lc_k een beetje te licht opvat, geeft W. Nieu- wenhuis met een vliegend schot hem 't nakijken. Danod scoort nog eenmaal en als scheidsrechter Terdolage, wiens lei ding goed was, einde blaast, heeft Amici tia baar 8ste oyerwinning te boeken, man.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1922 | | pagina 5