Wisselkoersen en koersen van Bankpapier BINNENLAND. BUITENLAND. Noord-Hol lanti. I T Rb-Ki Dienstbode Net Persoon Wagenmakersjongen Huwelijk. f WAT ZIJN DEMOCRATEN „De Nederlander" critisèerde deze week terecht de onbescheidenheid van den socialist Stenhuis, die in een verga dering van het N. V. V. een bravour- rede hield tegen de „verslechtering" en in zijn betoog mededeelde hie er in den Hoogen Raad van Arbeid ge stemd werd en door wie. Het is duidelijk, dat de beslissingen van dien H. R. v. A. daarmede een knak hebben gekregen en de Regee ring zal met het feit rekening moeten houden. „De Nederlander" merkt bij haar critiek op, dat het „voor de zooveel- ste maal de democraten (zijn,) die de democratische instellingen onbruik baar maken." Hier is plaats voor de vraag of men- schen als Stenhuis inderdaad dé demo craten zijn, zelfs of zij heel en al wel democraten zijn. De wereld wordt thans zoowel als vroeger met mooiewoorden begoo cheld, en zoo wordt ook met de mocratie en democraten voor de mas- sat geflikkerd, zooals met spiegeltjes voor de domme leeuwerikken, die er op aan vliegen. Maar wat is democra tie en wat is democraat Wij zouden meenen schrijft het „O D." dat menschen die geen andere belangen kennen dan die van de ar beiders, en nog wel van een speciale groep arbeiders, zooals telkens'vol doende uitkomt - onmogelijk demo craten kunnen heeten. Zoolang an dere categorieën van redelijke schepse len ook nog menschen heeten en dus ook voorloopig nog medeburgers zijn in de gemeenschap, kan een democraat alleen maar hij genoemd worden, die oog heeft voor geheel het volk en die ook daarnaar handelt. Menschen als Stenhuis doen dat niet —zij verdienen den naam. van democraat niet, al meenen zij van wel. Zij zijn met behulp der arbeiders opgeklommen leden van de heel speciale kaste in Europa en elders die de arbeiders heeten te leiden, maar die waarlijk niet alleen de •belangen der arbeiders dienen, en ze ker niet de belangen van het geheele volk." Anders zou men Lenin, Trotzky en Medegedeeld door d SPAARNEBANK NIET OFFICIEEL LATERE KOERS BERLIJN PARIJS. BRUSSEL WEENEN. LONDEN. STOCKHOLM KOPENHAGEN CHRISTIANS BAZEL. ROME. NEW-YORK craat kunnen noemen. De bijeenkomst te Genua. De nota der Commissie van Herstel. GEM. BUITEHL. BERICHTEN. Bankpapier Bankpapier Bankpapier Bankpapier Bankpapier 0.79 0 80 V, 0.80 0.84 23 85 23.92% 23 95 24.02% 22 17% 22 25 22.271» 22.35 0 03% 0.033i4 0.03 0.0a 8,4 11.58% 11 59% 11 57% 11.62% 68 93 69.10 55.93 56.10 47.- 47.25 51.40 51.50 13.40 13.50 2.64% 2.65 LMTSTIE NIEUWS. Doodelijk ongeluk. SPORT EN SPEL In de gisteren te 's Bosch gehouden vergadering van het voltallige bestuur der Federatie van R. K. Voet balbonden in Nederland is met 8 van de 10 stemmen tot voorzitter gekozen de heer Mr. D. A. Schretlen, te Utrecht thans vice-voorzitter. Advertentie n. JL Alida CaroKna Perquin, Alida Carolina Perquin, Wordt GEVRAAGD @@n nsf Msisje R.-K.. Reinigen en verven met de meeste zorg, van gordijnen, tapijten, tafel- kleeden, dekens, oostuums Ververij en Chemische WascheriJ J. LGTTGERING SR. H0UTSTR 5a TELEF. 771. Huishoudster ii©f Mmp Wsckswe nette Dienstbode nette Dienstbode Sehilderskiieeht Werkman gevraagd Flinke Jongens Stoffeerdersleeriing Te Huur gevraagd Te Huur te Tuiiulsrsschuitjs, Te Kesp Te Koep Te Kesp Dames-Rsjwiel ^oord-BolSancisoÈi Dagblad, door overeenkomsten gangster aangegaan? door haar voor- Als voorboden van de Russische af vaardiging. voor Genua zijs te Berlijn Ra- dek en Rakofski, do- voorzitter van de Oe- krainsche sovjet, aangekomen. Rakofski verwacht hier begin Apuil de andere af gevaardigden onder leiding van Tsjitsje- rin en Krassin. Aan een medewerker van de Berliner Zeitung am Mittag deelde hij mee, dat alle sovjet-republieken, van ..Moskou af tot in den Ifaukasus en over den Oeral, in de afvaardiging zijn veree- nigd, doch zij vórmen één geheel, dat on- perkte volmacht heeft van de centrale uit voerende commissie te Moskou. De toestand van Lenin is volgens Ra kofski niet dadelijk zorgbarend en als de zieke zich rustig houdt, kan hij binnen twee maanden geheel hersteld zijn. Het is hem echter natuurlijk onmogelijk naar Genua te gaan. De Zwitsersche bondsraad heeft, over eenkomstig het verzoek van de regeering tie Moskou, besloten, de sovjet-afgevaar digden naar de conferentie van Genua toe te staan, over Zwitsersch grondgebied te reizen. Veiligheidsmaat regelen. Te Genua worden uitgebreide veilig heidsmaatregelen getroffen. De buiten- landsche regeeringsvertegenwoordigers zullen uitstekend worden bewaakt. Zoo zal de Fransche delegatie, aldus de Deut sche Allgem. Zeitung, door een leger van 82 geheime agenten zijn omgeven. Ook het Engelsche departement van buitenland- sche zaken stuurt een aantal particuliere detectives naar Genua. Het aantal journalisten, dat te Gemfn zal worden toegelaten, zal zooveel moge lijk beperkt worden. Elke regeering zal voor de journalisten van haar land borg moeten staan. Slechts 23 Amerikaarische journalisten hebben zich tot dusver ge, meld. Dit is weinig, daar op de andere conferenties de Amerikaansche pérs steeds door ongeveer 80 100 medewer kers vertegenwoordigd was. DE BESPREKKINGËN DER ONZIJDI- GEN VOOR GENUA. Naar men uit Bern meldt, zullen daar niet alleen den 4en April de deskundigen van de Skandinavische landen, Neder land, Spanje en Zwitserland bijeenkomen, maar waarschijnlijk ook op 6 April de officicele vertegenwoordigers dezer lan- Anflers ZOU men Lenin, l roizKy eu 4en, jen einde een gemeenschappelijke ge soortgelijke tyrannnen ook wel demo- dragsHjn vast te stellen ten aanzien van Iaat stellen, welke tot dusver slechts te gen vazalstaten is aangewend. De „Frankf. Ztg." schrijft in een hoofd artikel: Duitschland's goede wil om aan zijn verplichtingen te voldoen bestaat én moet bestendigd worden. Dat kan echter alleen als onze tegenstanders tot het in zicht kornen dat ook een overwonnen volk récht heeft op behoud der grondslagen van zijn bestaan. Slechts dan zal een re geering, van welke kleur ook, genoeg ge zag hebben om voor de vervulling^ van het mogelijke in te staan. De weg, die de nota voorschrijft, is in elk opzicht eén dwaalweg, want hij houdt behalve met de stoffelijke, ook met de möreele mógelijk heid van een dergelijke vérvulling niet de minste rekening, DE DUITSCHE BETALINGEN. Op de verschilende Duitsche departe menten zijn Zaterdag de besprekingen over de jongste eischen van de Entente voortgezet. Het staat vrijwel vast, dat de regeering, die in dit opzicht bijna alle politieke partijen steunen, den eisch, om 60 milliard nieuwe belastingen té heffen.: van de hand zal wijzen. In parlementaire kringen wijst men erop, dat de commissie van herstel in haar nota iu het geheel geen rekening houdt met de argumenten betreffende de draagkracht van Duitsch- land, die in de Duitsche nota van 28 Ja nuari zijn opgesomd. Volgens het verdrag van Versailles is de Commissie van Herstel verplicht af en toe een onderzoek naaf de draagkracht van Duitschland in te stellen. Uit haar jongste nota blijkt niet, dat de Commis sie van Herstel van plan zou zijn dit thans te doen, In de wandelgangen van den Rijksdag, die Zaterdag geen openbare vergadering hield, was het bijzonder rustig. Tal van afgevaardigden hebben Berlijn verlaten en keeren pas heden naar de hoofdstad te rug. Hedenavond zal dan de interfrac- tioneele bespreking bij den Rijkskanselier worden gehouden. Hedenochtend hielden de democraten, het centrum en de sociaal democratie reeds vergaderingen^ Rijkskanselier 41r. Wirth komtDmsdag- middag om 2 uur in den Rijksdag aan het woord. gedaan in verhand met de conferentie der j geallieerde ministers van buitenlandsche zaken te Parijs. De Parijsche en provinciale bladen be vatten Zaterdag berichten over de oprich ting van een Nationaal Tehuis voor de Ar menische bevolking en over Klein Azië, Welke punten door de conferentie waren besproken. De geallieerde ministers waren door deze berichten ten zeerste ontstemd en elke mi nister verklaarde de opgelegde geheimhou ding betracht te hebben. Poincaié, Schanzer en Gurzon hebben daarop den betrokken journalist van het Havas-bureau bij zich geroepen. Deze wei gerde echter mede te deeien van wien hij zijn inlichtingen had onlvmuwm Poincaré De Oóstenrijksche delegatie. Volgens de Politische Korréspondenz zal de Oóstenrijksche regeering bij de ope ning van de conferentie te Genua verte- genwoordtgd zijn door den böndsptesi- dent en eén van de ministers. De Duitsche delegatie. De Lokal Anzeiger meldt, dat de Duit sche delegatie naar de conferentie van Genua op 8 April naar Genua zal ver trekken. Het internationaal Arbeidsbureau. Albert Thomas de directeur van het in ternationaal arbeidsbureau, is naar Lon den gegaan om te confereeren met leden 7an de Engelsche regeering, voornamelijk over de kwestie van de medewerking van het internationale arbeidsbureau aan de taak van de conferentie van Genua. De Temps verneemt, dat aan Thomas was opgedragen de medewerking aan te bie den van een commissie, gekozen uit ver tegenwoordigers van patroons en arbei ders, die deel uitmaken van het directie comité van het internationale arbeids bureau. De houding van Rusland. Generaal Wrangel, die thans te Belgra do vertoeft, heeft tot een correspondent van de Information gezegd: In de toe komst zal Rusland stellig Frankrijk's bondgenoot zijn. Van de conferentie te Genua verwacht ik niets. Om een handels verdrag te sluiten moeten 2 voorwaarden vervuld zijn. In de eerste plaats moeten de partijen vertrouwen in elkaar hebben en hoe kan men vertrouwen stellen in de regeering te Moskou. In de tweede plaats moet onderhandeld worden met personen die over een volmacht beschikken. De sovjet-regeering echter kan niet uit Rusland's naam spreken. Stellig kan ze het nog eenigen tijd uithouden. Zal hsjar opvolgster zich echter gebonden achten een aantal schen aard. vraagstukken van economi- Bij het overleg der rijksregeering over de nota der Commissie van Herstel, is gebleken, dat alle leden van het rijks- kabinet het eens zijn óver de te volgen gedragslijn. De eerste ministers der bond staten zullen héden t'e Berlijn bijeenkomen en morgen zal dan de rijkskanselier het standpunt der rijksregeering in den Rijks dag ontvouwen. De Berlijnsche bladen zijn het vrijwel geheel eens, dat het geheele Duitsche volk zich tegen twee eischen dér commis sie van Herstel kant: le. tegen de noch binnen den gestelden termijn, noch in den geëischten omvang uitvoerbare nieuwe belastingen en 2e. tegen elke beperking van de financieele zelfbeschikking van Duitschland De pers neemt algemeen aan, dat de rijksregeering van dezelfde meening is. Iniusschen is, naar de socialistische Parlementsdienst meedeelt, de rijksregee ring vermoedelijk niet voornemens ai te wijken van de tot dusver gevolgde ver- vullingspolitiek. Zij zal veeleer, met af wijzing van de onverdeelbare eischen, op nieuwe onderhandelingen aansturen. Uit Londen wordt van welingelichte zij de gemeld: Indien de Duitsche regeering na nauwgezette overweging van de nota der commissie van herstel, welke geen ultimatum inhoudt, tot de overtuiging mocht komen, dat enkele punten ophel dering behoeven en de commissie van herstel daarom mocht vragen, zal er hoogst waarschijnlijk geen bezwaar be staan tegen nadere besprekingen tusschen de Duitsche regeering en de Commissie van Herstel over de gestelde termijngji en de controle op de Duitsche financien. Financieele- en handelskringen beoor- deeleh den door de nota der Commissie ven ^terstel geschapen toestand zeer pes simistisch, hetgeen uiting vindt in de sterk dalende valuta-koersen en de lus- telooze, zwakke stemming ter beurze. Dat de commisie van herstel het on mogelijke vergt, acht men nog minder erg dan haar eisch, dat Duitschland zich on der een financieele en belastingcontrole DE GEALLIEERDE DESKUNDIGEN TE LONDEN. De geallieerde deskundigen zullen ver- moodclijk pas óp zijn vroegst Maandagi avond mét hun werk gereed komen. De diplomatieke medewerker van de „Daily News" zegt dat Rusland gisteren weer aan de orde was en dat de oeconomi- sche en transportvraagstukken ook behan deld zijn, het laatste vermoedelijk op den grondslag van de conclusies van de con ferentie van Barcelona en Porto Rosa. De „Times" zegt dat het groote gewicht dat de Franschen én de Belgen hechten aan het waarborgen van industrieën in Rusland, een van de kenmerken is van de tegenwoordige conferentie. De Belgen, die zulke groote industrieele belangen in Rusland hebben, zouden gaar ne hun operatiesalnar hervatten, mits- 4e toestand bevredigend daarvoor is. Men be seft echter dat tenzij behoorlijke waarbor gen Voor de veiligheid van Belgische in genieurs en bankwerkers en tegen ver beurdverklaring van. eigendommen worden gegeven, het onverstandig zou zijn .zich^ m Russische industrieele- ondernemingen tc begeven. De Fransche en Belgische vertegen woordigers hebben daarom opnieuw aan de conferentie een voorstel voorgelegd om aanvullende waarborgen te scheppen voor de bescherming van personen en eigen dommen van vreemdelingen in Rusland. Men werd het erover eens, dat er voor- loopige maatregelen getroffen dienden te worden om in Rusland veiligheid te ver zekeren, waardoor het oeconomische her stel van het land verhaast zou kunnen worden. Elke afvaardiging zal aan haar regeering een verslag uitbrengen, waarin zij de pun ten opsomt, waaromtrent overeenstem ming is verkregen, zoowel als die, welke een op zichzelf staande meening weerge ven. Naar uit bevoegde bron verluidt, heeft de bijeenkomst alleen technische onder werpen behandeld. De politiek is geheel ingeschakeld, zelfs de politieke zaken, wel ke uit de technische onderwerpen voort vloeien. DE VEREENIGDE STATEN EN DE GEALLIEERDEN. Uit Washington wordt gemeld, dat het groeiend besef in de Vereen, staten van het ongeregelde van Amerika's positie te genover de Europeesohe aangelegenhden, de, politieke' leiders in den Senaat tot de overtuiging heeft gebracht, dat de huidi ge indirecte methode van onderhandelen tusschen de vereenigde Staten en de geal lieerden niet kan worden bestendigd. Thans wordt dan ook aangekondigd, dat president Harding overweegt, een Ameri kaan aan te wij<zen om als lid zitting te ne men in de commissie voor het herstel. EEN INCIDENT. Er heeft zich een ernstig incident voor heeft gedreigd een vervolging tegen hem te zullen laten instellen. De ochtendbladen profesteeren ten sterkste tegen deze bedreiging. Fit'ME. De „Information" verneemt uit Rome: In ministerieele kringen ziet men den toestand te Fiume kalm in. De gebeurtenis sen der laatste dagen hebben de onmoge lijkheid bewezen het uitzonderings-regime der foscistische minderheid te handhaven. Deze moest aftreden. De militaire raad droeg zijn macht aan de constituante over. Men verzekert, dat de afgevaardigden, die behooren tot de partij van Zanella en te Draga op Servisch gebied vereenigd zijn, genoegdoening voor hun leider éischen. Zij willen dat hij vrij te Fiume kan terug- k cc ren om aan de constituante zijn ont slag aan te bieden, dat hem 3 Maart werd ontrukt. IERLAND. Gehoor gevende aan de nitnoödiging der Engelsche regeering aan de Iersche leiders, naar Londen te komen om den toestand te bespreken, zullen Griffith en Duggan als vertegenwoordigers van den vrijstaat hedenmiddag te Londen aanko men. Collina heeft medegedeeld, dat hij op het oogenblik niet uit Ierland weg kon gaan. Tot dusver is-' ér geen ant woord yan den Ulstersehen premier ont vangen. 1 Een beloohing van 1000 p.st. is uit gedoofd voor inlichtingen, die zullen lei den tot arrestatie van de morde- naars van de twee Protestants rile politie agenten, die Woensdag zijn vermoord, en die van den Katholieken kastelein en zijn vijf zoons, die Donderdag vermoord zijn. De bureelen van den inlichtingendienslt van het ministerie voor Ierland te Lon- anen zijn vannacht op geheimzinnige wijze geblunderd. Laden en kasten werden doorzocht, waarschijnlijk naar vertrouwe lijke stukken. Tot dusver gelooft men, dat er niets vai^eenige waarde is ge stolen. De, politie stolt een onderzoek in. ALBANIË.y Telegrammen uit Prizrent msllen, dat troepen Albaneescho opstandelingen, die gevormd zijn uit regeeringstroepen, op Servisch .grondgebied zijn. Binnengedroü- jron, in da buurt van het dorp Kra- novnik. Toen de Servische gendarmerie versterkingen had gekregen, beeft zij hen teruggeslagen, en over do grens, gejaagd. Aan bside zijden zijn dooden. én gewonden. PARIJS, 25 Maart. De Gezantenraad heeft besloten, een eind te maken aan de internationale militaire bezetting van Skoetari. TUSSOHENTIJDSOHE VERKIEZING IN ENGELAND. Bij de tusschentijdsehe verkiezing te Ohertsey heeft Richardson (onafh. cons.) 11.811 stemmen verkregen, tegen Gough (onaf. lib.) 9490. Bij de laatste verkie zing behaaldo de coalitie-unionist een meerderheid van 1060 stemmen. WERKLOOZE SCHEEP SR UIMTE. Meer dan twee millioen ton aan Britsche en buitenlauidisdhe soheepsruimje ligtweink- ktos in dé 36 voornaamste Bnitscfhe havens, Waarvan 1,900,000 ton uitsluitend Britsch is. In het geheel lliggen 2 500,000 ton aan Britsohe scheepsruim te va., een totaal van 18 millioen werkloos. De positie van de Ameriifeaanscihe koop vaardij is nog erger. In Amerika lliggen vijf miRioen ton aan staatssoheepsruimte op een totaal van 12% mili'ioen ton onge bruikt en daar is ootk een groot deel van de particuliere scheeps ruim te we'tkloos. De Australische reigeering heeft ver ordeningen uitgevaardigd voor de be scherming en het welzijn van de Papoeas in Nieuw-Gudnea, welke, volgens een tele gram nit Melbourne aan de Times, de liberaalste en meest afdoende moeten zijn, die in eeniig deel van het Britsche rijk in bet belang van de infooortóagen van kracht krompen worden. zijn. Zij hebben betrekking op de inrich ting van ziekenhuizen en scholen, de ge zondheid, het voedsel, de kleeding en de werkuren van de inboorlingen. Voorts worden maatregelen getroffen tegen mis standen bij hot aanwerven van arbeiders. Xe Bronswijk zijn 9 communisten veroordeeld dae verleden jaar door het plegen van dynamietaanslagen de stad hadden geterroriseerd. Onder de beklaag den bevindt rich Mina Fassauer, die in den eer-sten revolutietijd minister van eere- dienst was, alsmede een zoon van den ge wezen minister-president Merges. Lit net onderzoek is gebleken dat de beklaagden in verbinding met Hoelz. hebben gestaan. Deze heeft zélf verleden jaar, tót het uit breken' van den opstond in Midden Duitschland, te Bronswijk gewoond. De voornaamste beklaagden zijn tot 5 en jaar tuchthuis veroordeeld, Juffr. raas- haiier kreeg 9 maanden gevangenis. Verleden jaar werd in de buurt Van Zusmarshausen in Beieren uit een beek het tijk opgehaald van een kelner, Har. tang genaamd, De man was met U revol verschoten gejond* H. had te München; in links-radicale kringen verkeerd en naar •men beweert al hetgeen hij daar te weten kwatn aan de partijen der redhtenzijde legen betaling medegedeeld. Thans heeft de arts dr. Berger, gewezen luitenant en lid van de jnwonerwèer, bekend H. te hebben gedood. Zijn medeplichtige is voortvluchtig. H. was destijds door dez?ja medeplichtige voor een autotochtje uitge- noodigd. Ergens buiten de stad stond dT. Berger op wacht en toen heeft het tweetal deh kellner van kant gemaakt. Bet eigen aardigste in deze nog niét geheel opgehel- dlerde zaak is dat de moordenaar zelf de lijkschouwing Van zijn slachtoffer heeft gehouden: De oude heer William Mc Carthy, een behoeftig veteraan uit den burgeroor log, die met zijn, zuster, de 80-jarige mevr. Heten O'Connelj, een. heel klein optrekje bewoont in het plaatsje New RoclheHe, heeft geërfd. Dé ibeldte oudjes verkeerden,in tamelijk behoeftige omstandigheden, doch zullen het nu de rest van hun leven meer dan goed hebben. Een broer, Timothy Mc Carthy, onlangs in Bronx (New York) overleden, heeft hun de helft nagelaten van een fortuin dat op 40,000,000 doll, wordt geschat en dat in hoofdzaak be staat uit mijnen in den slaat Idaho. Van die mijtten zijn er vete die ontzaglijke baten afwerpen. De andere helft van bet fortuin gaat aan twee zusters van den erflater die iu Ierland wonen. Er is nog een broer ook in Ierland maar deze is zelf rijk en krijgt niets. Een tweede bericht uit de Aipierikaan- sche pers over een groot fortuin heeft betrekking op de nalatenschap van burg graaf Astor. De wijze, waarop deze na latenschap onder de voornaamste erfge namen de kinderen en kleinkinderen verdeeld wordt, was te voren reeds nouwkeurig geregeld, .toch niettemin had den de belanghebbenden een regelaar aangewezen, die even'lueele kwesties moest voorkomen. Het foriuin was trou wens ai jaren geiedlen door Astor voor een groot gedeelte ter administratie toe vertrouwd aan de Farmers Loan and Trust Gompandy. Het blijkt nu in totaal ongeveer 90.000.000 te zijn. Dit is nj. het vermogen van Astor in de Ver. Staten. Dè't gedeelte van het fortuin, 't welk in Engelsche ondernemingen en vaste goede ren was be egd, komt daar dan nog bij. Dit Ameri'kaansch Astor-fortuin zal nog veel van zich doen spreken, want de beheerders en de fiscus zijn het in het ge heel niet eens over de successie-belasting die ervan betaald zal moeien worden. De centrale commissie van den Rijksdag heeft rich nog met de spoorwe gen bezig gehouden. Volgens een door nagenoeg alle partijen gesteund voorstel, zal het personeel bij de directies irage- De geallieerde commissie voor het Rijnland heeft de Fraenikdsche kurier uit Neurenberg en de Hessische Neueste NaOhr'iobten uit Darmstad voor den tijd van drie maanden verboden. De geallieerde commissie in het Rijnland te Koblentz heeft, mol het oog op de veiligheid van de beze ttingstroepen, de optochten en beloogingen ter henken- king van Bismarck's verjaardag, verbo den. --- Men seint uit Leipzig; i De finaucdeeie nood van de Saksische gemeenten word'! gekenschetst door het sluiten van een leaning door de slad Leip zig, van honderd miltioen, die de Kreis- ovedheden thans hebben goedgekeurd. Voor den al lernoodizakel ijk sten woning bouw is 74 miitiöen noodig. Het bouwen van de allereenvoudigste kleine woning kost 240,000 mark. Er moeten voor 17,000 gezinnen te Leipzig Woningen wor. den gebouwd. De Oóstenrijksche to.eristenclub heeft met 450 tégen 48 stemmen een ar tikel in haar reglement opgenomen, dat het opnemen van Joden verbiedt. Met 1 April begint deluchtpost dienst ParijsBoedapest, met Straats burg, Praag en Weenen als tnsschensta- tions. Dit is het eerste stuk van den grooten luchtweg ParijsKonstantinopel, welke in den loop van den zomer geheel in bedrijf zal worden genomen. Zaterdag heeft de Brusselsche balie onder groote belangstelling, in het pa' is van «fustitie het monument onthuld ter herdenking van de voor het vaderland ge vallen advocaten. In de Ardennen is veel sneeuw ge vallen. De.temperatuur daalde tot 17 gr. onder 0. Op verscheiden plaatsen zijn wilde zwijnen opgemerkt. Te Kostroma heeft op het oogenblik een procés plaats tegen een groot aantal beklaagden van diefstal uit de Kathedraal te Kostroma. Onder de beschuldigden moeten zich verscheidene priesters be vinden. i Men seint ons: Hedenmorgen rond 8 uur wilde de 14- jarige Br-.-, rop de tram springen, maar viel van het voorbalcon van den eersten tramwagen, waardoor hij onder den twee den wagen terecht kwam en overreden werd. De dood trad spoedig in. Het onge val verwekte veel consternatie. DE DER NIEUWE VOORZITTER R. K. F. Tt. K. V. Z. Secretaris R. J. Blesgraaf, Bakenesser» gracht 32, Haarlem. Hedenavond om 8 uur vergadering der elftal-commissie. A.s. Vrijdagavond om 8% uur Bestuursvergadering. De leden worden nogmaals diingenti verzocht, op straffe van boete, eir voor zorg te dragen, •d'at wanneer uien niet in de getogenlheid is, om te «peten, de captain van bet elf tal hiervan 2 X '-4 uur voor een wed strijd' bericht heeft. UITSLAGEN. DamJaten I—R. K. V. Z. I 4—6 Vitrix IR. K. V. Z. II 0—8 Zitlk II—R. K. V. Z. III 0—0. Heden overleed tot onze diepe droefheid, voorzien van de H. H. Sacramenten der Stervenden, onze lieve Zus- ter, Behuwd Zuster en lan- te Weduwe van PETRUS JOHANNES SMIT, in den ouderdom van 68 jaren, Uit aller naam, E N. S. PERQUIN. Haarlem, 27 Maart 1922. Velserstraat 31. De H. H. Uitvaartdiensten t zullen plaats hebben in de I Kerk van h'et H. Hart, Kle verpark, op Donderdag 301 Maart, te half acht, acht uur en half tien de gezongen Re quiem, waarna de begrafenis van uit de kerk, op het Kerk hof St. Barbara te Schoten, Eenige en algemcene kennis geving. Heden i overleed tot onze diepe droefheid, voorzien van de H. H. Sacramenten der Stervenden, onze lieve Tante Weduwe van PETRUS JOHANNES SMIT, in den ouderdom van 68 jaren. Den Haag: J. PIëT A, Plët-van Reijsen en Jcinderen. Haarlem: C. DOPHEIDE J. DOPHEIDE-van Reijsen en Kinderen D. VAN REIJSEN Haarlem, 27 Maart 1922. als hulp in de huishouding, voor den dag of dag en nacht. Adres: Mej. v, BUUREN, Bosch en Duin- - or nr„„^on<jaaj BIEDT ZICH AAN degelijk bij godsd. weduwnaar met 1 of 2 kl. kinderen. Uitst. met alles op de hoogte. Mondei, of schr. get, Br. on der No. 949 Bur. van dit blad. Gevraagd tegen 15 April een voor de huishouding, in gezin van 3 personen, die zelfstandig kan optreden. Brieven onder No. 967 Bur. van dit blad. Een nette 25 jaar, met kind, zoekt een betrek king als Huishoudster, in een klein gezin. Br. onder letter S, adres: Nieuwstraat *157 b Barneveld. Voor 1 April gevraagd voor dag en nacht, v.g.g.v. Mevrouw HART, Nassaukade 499, Amster dam. Aanmelden s avonds tusschen 7—9 uur. GEVRAAGD tegen 1 Mei te Heemstede een nette voor dag of dag en nacht. Br. on der No, 960 Bur. van dit blad. GEVRAAGD een Loon 6 per week. Brieven ouder No. 926, Bureau van dit blad. Er biedt zich aan een leeftijd 22 jaar voor reiziger in Boekhandel of iets dergelijks. Br. onder No. 953 Bur, van dit blad. Terstond bekwame gevraagd. Zonder goede get. onn. zich aan te melden, door N. A. HEESTERBEEK, Hoofdstraat 39, Hillegom. bij H. VAN RIESSEN, „Patna", Bxoemendaal. GEVRAAGD. Drukkerij M. A. JA- COBSON, Parklaan, hoek Jansweg. gevraagd. N. v. LEEUWEN, Burret- straat 8. GEVRAAGD, F. J. HONNEBIER, Nassaulaan 72rood. in Haarlem of omstr. voor net gezin (5 pers.) vrije woning 78 per week. Ook gen. te koopen, ni. of z. woningruil. Fr. br. E. ALGRA, Uithoorn. R.-K, net persoon, zoekt langs dezen weg kennismaking met be schaafde wed. met zaak, of juf frouw. leeftijd 20 a 30 jaar, om na wederz. goedvinden een huwelijk aan te gaan. Br, onder No, 3467 Bur, van dit blad. de boerderij „Bosch en Hoven" en 4100 M2 teelgrond, met daarop staande steenen druiven-broei- en archideënkassen, centrale verwar ming, Broebakken en pl.m. 130 ra men, Terstond te aanvaarden. Adres G. J. SMIT, Makelaar, Raadhuisstraat 1, Heemstede. Gevraagd een goed onderhouden Brieven onder No. 971 Bur. van dit blad. een zoo goed als nieuwe platte wa gen voor hit of klein paard en een broodwagen. Kloosterstraat 11, Schoten. een beste platte wagen, keus uit twee, bij G. WITTËMAN, Rijks straatweg, SANTPOORT. een 5-jarige makke Hit. Bloemen- daalscheweg 4, Bloemendaal. Eerste klas te koop, zoo goed als nieuw. Te vens een Bontmantel te koop. Maat 44. Wilhelminalaan 10, Den Hout. Zoekt U een afdoende en succesvolle reclame in Noord-Holland boven 't Y Plaatst Uwe aanbiedin gen, aanvragen, bekend makingen, enz. enz., in het hef meest gelezen dagblad in Noord-Holland boven het Y, met edltEe's voor Alkmaar, Helder, Hoorn, Purmerend en provincie. Aanvragen voor adver tentietarieven richte men - aan de administratie - HOFPLEIN6 - ALKMAAR Tel. 433 en 633.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1922 | | pagina 3