De N.V.B. wedstrijden H.V.V.—HAARLEM 3—3. Met een bezwaard hart trokken de rood broeken met 6 invallers naar den Haag om den Wassenaarschen Leeuw te bekampen. Ondanks dit alles hebben de Rood-Blauwen met het kampioenschap voor oogen, den span- nenden wedstrijd gelijk gespeeld. Ja, zelfs in de laatste minuut ont ging hun d.e overwinning. Jur Haak zorgde voor een pracht goal en ook v. Pellecom, zorgde voor een goed doelpunt. Om plm. 2 uur stellen, onder lei ding van scheidsrechter Eijmers, de beide clfta'len, op een tamelijk goed ve'd, zich ais volgt op. J. de Vries j. Daudeij D. Houtkooper -J. Schotsman, Bieshaar, Baum A. Paul'n, M. HoutkoCper, v. Daalen, J. Haah, M. v. Pellecom. Mac. Neill Neurenberg Campioni Jr. v. Heel, Breuning, Campioni, SHuigens, Heijnen, Boelie Kessler, Schot, Snouck Hurgonje. ïaarlem. verliest den toss maar neemt ondanks dit direct het spel in handen. Neurenberg en Campioni zor gen echter dat Mac. Neill, ofschoon het hem wel is toevertrouwd, niet te veel werk krijgt. In deze periode schiet Jur Haak een pracht kans over de lat, iets wat Bieshaar kort daarna herhaalti. Kort daarna een aanval van H. V. V. Boelie Kessler schiet ■schitterend in, maar de reserve doel man van Haarlem is op zijn post. Kort daarna probeert van Daaler; hei eens maar zijn Schot wordt cor ner gewerkt, die niets oplevert. Boelie, die als altijd zeer gevaarlijk is, wordt door Biesjhaar geducht in de gaten gehouden. Toch ken ook hij niet ver hinderen dat de Hagenaar plm. 12 wordt steeds sterker, doch door min-fhet spel aan den gang als Bijvoet en der goed schieten van Nachtegeller rr-- min. na het begin onhoudbaar doel punt. 10. De rechtervleugel van Haarlem begint zich nu ook te roeren en een goede aanval besluit Paulen met een goed schot hetgeen Mac Neill echter stopt. Pellecom wacht, terwijl Martin, en van Daalen vrij staan, te lang met voorzetten waardoor een goede kans v rloren gaat. Direct daarop volgen 4 corners op het H. V. V.-doel die echter, stuk voor stuk, door Breunmg c.s. ver werkt worden. Vlak voor rust, ter wijl Boelie Kessler volgens velen off side staat, schiet Heiuen hard» in en de stand is 20. Direct daarna kon digt Eijmers de rust aan en heeft H.V.V. o.i. een te grooten voorsprong. De rust heeft blijkbaar de Haarlem mers goed gedaan, het geheele elftal werkt hard en nadat Pellecom ver schillende H. V. V.'ers heeft gepas seerd schiet hij kalm in den hoek. (21). De rechtsbuiten der Hage naars Snouck Hourgonje is Baum steeds te vlug af en van dien kant dreigt dan ook het grootste gevaar, temeer daar voor doel J. Daudeij nogal eens mistrapt. A. Paulen die tevoren reeds geblesseerd was ver laat het veld, en wordt vervangen door A. Maas. H. V. V. heeft pech als Heijnen tegen de doellat schiet nu gaat Haarlem weer in den aanval. Bies haar geeft een pracht center aan Jur die eenige Hagenaars voorbij loopt en met een laag hard schot den stand op 22 brengt De Vries stopt zeer verdienstei k eenige sehoten terwijl ook de achterhoede goed te noemen is. Pelleeom geeft eens van de out- lijn een pracht-voorzet en van Daa len is er als de kippen bij om den nal in 't doel te doen nelanden. 32 voor Haarlem. De laatste minuten ver- loopen in de grootste spanning met H. V. V. in de meerderheid. Even voordat scheidsrechter Eijmers het eindsignaal geeft weet Schot uit een scrimmage voor het Haarlem-doe) gelijk te moken. Hetgeen dan ook de beste verhouding was. Over de spe lers het volgende J. de Vries de reserve doelverde- diger van Haarlem heeft zeer goed gewerkt, het ontwijken van spelers moet hij echter nog eens van Ange- nent afkijken. D. Houtkooper was uitstekend terwijl J. Daudeij te kalm was en te lang wachtte met aanval len. Bieshaar was als altijd de hard werkende spil, terwijl van de vleugel- halfs Schotsman de beste was. De voorhoede heeft'in zijn geheel goed werk geleverd met Jur Haak als uit blinker. Van H. V. V. noemen wij speciaal Boelie Kessler, Heijnen Snouck Hurgonje en de back Cam pioni, die heel wat heeft gered. De wedstrijd werd in de beste ver standhouding gespeeld, waaraan scheidsrechter Eijmers, die zeer goed voldeed, het zijne bijdroeg. G. R.C.H.—U.V.V. 3—1. R. C. H. heeft voor het eerst na Januari weer eens op eigen terrein gewonnen, na tweemaal dat kunst stukje op vreemd terrein te hebben uittgehaald, n.l. tegen V. O. C. en H. B. S. Ditmaal heeft U. V. V. met 31 de vlag moeten strijken voor de Racing, en 'n uitslag die misschien iets te voordeelig voor R. C. H. is, doch di'e zij heeft verkregen door haar enthousiast spel. Een vervelend regenbuitje maakte net verblijf op een voetbal-terrein niet bijster aangenaam terwijl de plaatselijke ontmoeting tusschen E. D. O. en H. F. C. ook nog reden was dat niet buitengewoon veel publiek aanwezig was. U. V. V. verscheen met invallers terwijl R. C.' H. wederom met hare gewone opstelling uitkwam. Als W. Buitenweg den toss wint laat hij R. C. H. met het geringe wind- voordeel aftrappen. Pl.m. 2.10 laat scheidsrechter v. Zwieteren opstellen en staan de volgende elftallen tegen over elkaar. R. C. H. Radsma Kuyt Hazevoet Geutskens, Nieuweuhuis, Krom, Koning, v. Dam, Roelfsema, Nachte geller, Boekelaar. U. V. V. v. Rijn Swarttouw, Rumbrink, Noordhof, Smelt, Zillisscn, Broos, Schouten, W. Buitenweg, Eijs- vogel, Rodriegus. Het begin is voor de Racing, die direct na den aftrap gevaarlijk dicht voor v. Rijn komt. Door buitenspel gaat echter een goede kans verloren. U. V. V. schijnt ook dirept thuis te zijn en onderneemt geleid door Buiten weg een aanval op de R. C. H.-veste. Door een misverstand tusschen Haze voet en JRadsma ontstaat een zeer gevaarlijk moment voor het R. C. H.- doel, doch op het juiste moment kopt Krom den bal uit het door Radsma verlaten doel. Dan is het weer R. C. *H. dat aan valt. Goed combineerend gaan ze op van Rijn af. Nachtegeller schiet, doch de bal wordt corner gewerkt. Deze wordt door Koning achter getrapt. Het spel gaat nu eenigen tijd van doel tot doel, hoewel R. C. H. iets in de meerderheid is. Doordat Krom eenmaal niet op zijn plaats is heeft Rodrigus gelegenheid een hard schot in te zenden dat door Radsma ech ter keurig wordt gestopt. R. C. H. gaan eenige goede kansen verloren. Ook wordt wel eens wat lang gewacht met overgeven der ballen," zoodat steeds een U. V. V.'er kans ziet het leder weg te werken. Een uitval van U. V. V. besluit Buitenweg met een hard schot dat Radsma ternauwer nood kan stoppen. De bal gaat cor ner. Ook deze levert niets op. De bui tenspel tactiek van Swartouw geeft nu en dan aan den wedstrijd een on aangenaam karakter. Bijkans elke aanval gaat daardoor te loor. Dit blijkt de Haarlemmers geens zins te ontmoedigen. Zij blijven ver woed aanvallen en herhaaldelijk pro- beeren v. Dam, Roelfsema en Nachte geller hun schutterstalenten, voor- loopig echter zonder succes. Bij een der Utrechtsche aanvallen komt Ha zevoet in botsing en blijkt zijn arm te blesseeren. Hij blijkt echter nog te kunnen doorspelen. Dan krijgt Nachtegeller tweemaal achtereen een prachtkans om te doelpunten, doch zijn schoten zijn te zacht. Even later schiet Roel hard naast, terwijl een corner op het U. V. V.-doel door Krom wordt over gekopt. Ais dan v. Rijn nog eens een prachtvoorzet van Boe kelaar onschadelijk heeft gemaakt fluit v. Zwieteren rusten. Na een lange rust waarin het weer ook al niet beter is geworden, trapt U. V. V. thans af. De bal belandt bij Nieuwenhuis, die na hem eerst keurig vrij gespeeld te hebben overgeeft aan den ongedekt staanden Nachtegeller welke laatste met een keihard schot in den bovenhoek van Rijn het nakij ken geeft. Geweldig is het enthousiasme dat losbreekt, en nog is het gejuich niet van de lucht als U. V. V. al weer heeft afgetrapt. Dit succesje geeft de R, C. H.'ers moed en zij vallen steeds aan. Een dezer aanvallen levert groot gevaar op voor het Utrechtsche doel. U. V. V. zit intusschen ook niet stil en nadert eenige keeren zeer gevaar lijk Radsma's heiligdom. Radsma is echter weer goed op dreef en houdt wat teJiouden valt. Bovendien is de achterhoede van R. C. H. heel wat beter op dreef dan verleden week te gen H. B. S., waardoor de Utrechtsche voorwaartsen, inzonder Buitenweg bijna geen gelegenheid tot schieten krijgen. We denken dan plotseling Roelfsema, die dezen middag uitste kend speelde te zien scoren, doch zijn schot gaat juist naast. De R. C. H.- aanvallen worden talrijker. Telkens rennen Koning of Boekalaar langs de lijn, doch Swarttouw, die behalve buitenspel zetter, ook nog een be trouwbaar back is bezweert voorloo pig bezwaar. Toch weet v. Dam zich eenmaal door de verdediging heen te wringen, een goede voorzet volgt, Roelfsema staat klaar, doch Rum- brink is hem voor en kopt den baï onbereikbaar voor v. Rijn in eigen doei. Op de tribunes ziet men één dansende en springende menigte die dit doeidunt met gejuich begroet Dit blijkt U. V. V. toch te bar. On stuimig vallen zij aan, Buitenweg werkt als een paard, Broos, de Ne- derlandsche kampioen 100 meter hardloopen, snelt steeds langs de lijn, doch Radsma, Kuyt en Hazevoet. weten voorloopig onheil te voorkomen. Voorloopig want als Buitenweg voor de zooveelste maal naar Broos speelt passeert de laatste met een hard schot Radsma. R. C. H. wil behouden wat zij heeft. Bijna gfelukt dit U. V. V., doch het schot van Buitenweg be landt tegen den paal. R.C.H. laat zich niet insluiten en R.C.H. trekt regel matig ten aanval. Nachtegeller schiet hard naast even later corner op U. V. V.-doel. echter zonder resultaat. Een prachtkans laat van Dam on- uit terwijl hij vlak daarop naast .opt Dan plotseling een goede voor zet van Nachtegeller. v. Dam vangt op en passeert met een goed schot den vallenden v. Rijn. Nog even is te spelen. R. C. H. laat zich niet meer overrompelen en als v. Zwieteren tijd fluit heeft R. C. H. een zeer be langrijke wedstrijd gewonnen. Door dit suices en mede door de nederlaag van V. V. A. is R. C. H. gestegen van de laatsée naar de vierde plaats. De kans dat R. C. H. zich nog voor de eerste klaS zal weten te handhaven is hierdoor weer eenigszins grooter. A. s. Zondag komt Spartaan aan den Middenweg op visite. Bereidt ze een warme ontvangst, R. C. H.'ers! E.D.O.—H. F. C. 0—2. Alvorens te beginnen huldigt H. F. C. E. D. O. met een krans. De voor zitter Kaars Sypestein feliciteert E. D. O. met het 25-jarig jubileum en memoreert dat al wat E. D. O. in dezé jaren voor het arbeiders voetbal ge daan heeft de volle sympathie van H. F. C. had. Eveneens overhandigt E. D. O. H. F. C. een krans en wenscht door F. Pigge H. F. C. geluk met haar herleving en hoopt dat H. F. C. ook in den Overgang hetzelfde succes zal hebben. Onder leiding van den heer Hakker stellen de volgende elftallen zich op. H. F. C. Kreek Kervel Bijvoet W. Reijdon, Kuijpers, Lamp, Cohen Tervaart, Miezeres, Bouvy, v. Beekum, Zwang. E. D. O.: De Kiefte Boeré Sparreboom Perukel, v. Woningen, S. v. d. Laan, Jacobs, Perukel, Steffens, Tanes, Hartman. E. D. O. trapt af en direct ont wikkelt zich een vlug spel dat vlie gensvlug op en neer gaat. Nog kort is, Tanes beiden den bal raken met het noodlottig gevolg dat Bijvoet met een ernstige beenblessuur het veld moet verlaten. Onder den indruk van het ongeval waarbij geen sprake was van ook maar te forsch spel biedtSpar- renboom H. F. C. aan den wedstrijd te staken. Daar H. F. C. door wil spe len wordt weer» begonnen en uiterst vlug volgt aanval op aanval, dan is het H. F. C. doel dan weer het E. D. O.-doel in gevaar. Echter schijnt E. D. O. voor doel het hoofd kwijt te zijn, want dotten van kansen worden ver knoeid, terwijl verder Kervel met verre trappen het terrein zuivert. Met lange centers zet Kuijpers zijn voorhoede aan het werk welke zich vlug op den bal gooit en de E. D. O.- achterhoede tracht te overdonde ren, doch Boeré en Sparreboom staan hun mannetjes. Vermelding verdient een scherp schot van v. Beekum, dat De Kiefte schitterend houdt. Dan heeft Bouvy succes als hij een voor zet van rechts in eens inschiet. Als gedraaid wordt is de stand nog 10. E. D. O. wil gelijk mak?n en for ceert eenige corners op het H. F. C.- doel, zonder succes echter; een voor zet kopt Polly schitterend in, weike Kreek zeer gelukkig weg slaat. Plot seling heeft H. F. C. weer succes al Miezerus er vandoor gaat en De Kiefte laat visschen. Dan verslapt E. D. O. eenigszins en men verwacht dat H. F. C. de score zal opvoeren, doch de E. D. O.-, verdediging doorstaat den druk. Nu komt er bij E. D. O. weer vuur in cn steeds worden de E. D. O.-aanvallen gevaarlijker, voor doel echter schij nen zij het hoofd kwijt te zijn; daarbij komt het gelukkig verdedigen van Kreek, houdt die het H. F. C. doel schoon. Eens is zelf de keeper ge passeerd doch Steffens valt en Kreek krijgt gelegenheid om weg te werken. E. D. O. komt weer terug en Tanes welke een pracht gelegenheid heeft om te scoren geeft over aan Stef fens welke mist. Nog eenige minuten dan fluit Hakker tijd en heeft H. F. C. gewonnen. Door deze overwinning heeft H. F. C. het kampioenschap be haald en zal het volgend seizoen weer de Overgang betreden, wij wenschen haar veel succes. STORMVOGELS—SPARTA 2—2. Scheidsrechter van der Lee blaast om even over tweeën de elftallen in het veld. Sparta is geheel volledig, Stormvogels heeft een invaller voor van Hemert. De IJmuidenaren zijn weldra in de meerderheid en weten dit dan ook spoedig in een doelpunt uit te druk ken als Blinkhoff Sr. den bal in het net loopt. (1—0). Sparta is niet ontmoedigd, en komt van de voorhoede der gasten is bui tengewoon snel en van der Mark- weet dan ook uit een voorzet van Steenman eenigszins gelukkig tegen te scoren. (11). Stormvogels doet verschillende po gingen om weer de leiding te nemen wat haar gelukt, wanneer Blinkhoff Sr. keurig voorzet waarna van der Plas inkopt. (21). Hiermee komt de rust. Na de thee, is de Stromvogel-voor- hoede totaal uit vorm, alleen Visser doet zoo nu en dan verdienstelijk werk. Sparta zwoegt om gelijk te maken, maar de IJmuidensche achterhoede met Snoeks, Reuzenaar en Koster aan het hoofd weet voorloopig erger te voorkomen. De Sparta-achterhoede weet zich de voorhoede van de gastheeren van het lijf te houden, zij het dan ook op een eenigszins hardhandige wijze. Uit een doorbraak .wordt ten slotte door Roomberg, op verdienstelijke wijze gelijk gemaakt. Enthousiasme bij de anwezige Sparta-supporters. Aan beide zijden wordt nu ge poogd om het winnende punt te ma ken wat echter niet gelukt. Het einde komt met een gelijk spel, hetgeen de verhouding goed weer geeft. Scheidsrechter ven der Lee was onpartijdig, z'n kijk op off-side kon ons echter niet bekoren. b. v: v. KORFBAL. KORFBALLER. GEMEKGÖ MIEUWS. DE UITSLAGEN. Westelijke Afdeeling. lste Klasse. Rotterdam; FeyenoordD, F. C. 13 Den Haag: H. V. V.Haarlem 33 Amsterdam: V. V. A.V. O. C. 34 Haarlem: R. C. H—U. V. V. 3—1 Overgangsklasse. Schiedam: S. V. V.A. D. O. 10 IJmttiden: StormvogelsSparta 22 Amsterdam: A. F. C.D. E. C. 13 otRterdam: ExcelsiorZ. F. C. 21 Den Haag: QuickV. U. C. 11 Hilversum: 't GooiH.-D. V. S. 41 Res. lste Klasse. A Amsterdam: BI. Wit IISpartaan II 2—3 Ilaa 'em: H. F. C. II't Gooi II 23 E aarlem ïaarlem IIU. V. V. II 40 -ilv sum: Hilversum IIAjax II 11 B R-tte-dam: V. 0. C. IIQuick II 12 hiedam: H.-D.V.S II—S.V.V. II 1—1 Rotterdam: Spartall-Concordia II 11 Den Haag: H. B. S. II—D. F. C. II 5—0 2de Klasse. A Alkmaar: Ale. VitrixZ. V. V. 06 Haarlem: E. D. O.H. F. C. 02 Wormerveer: W.F.C.-Purmersteyn 2-0 B Gouda: Olympia0. D. E. 23 Utrecht: HerculesConcordia 20 Hilversum: VictoriaZeist 12 C Rotterdam: NeptunusA. S. C. 1U Rotterdam: C. V. V.O. D. S. 01 Dordrecht: DordrechtUnitas 02 Rotterdam: St. HoogerFortuna 13 3de Klasse. A Amsterdam: AmstelH. S. V. 00 Amsterdam: St. VoorwaartsD. W. S 0—6 Amsterdam: D. W. V.Helder 12 Amsterdam: Wilh. Vooruit Assendelft 01 B Amsterdam: SwiftQ. S. C. 03 Amsterdam: S. D. W.T. 0. G. 2U Amsterdam: E. D. W.E. V. C. 22 Enkbuizen: West FrisiaK. F. C. 21 C Amsterdam: Watergraafsmeer Baarn 11 Bussum: Allen Weerbaar Neerlandia 40 Hilversum: DonarVoorwaarts 1 Utrecht: KampongD. 0. O. 1—0 I> Vlaardingen: Vlaardingen-D.E.C. 1-1 Delft: DelfiaLugdunum 02 Delft: Delft—L.F.O. 0—0 Den Haag: R.V.0.U.V.S. 00 E Dnr lre ht: Sp. en Str<-d-V.F.0. 1-2 De" *T londa 01 Den Haag: Oe'eritasV.O.S. 0—1 Sch'edamSchiedamTogo 11 E Rotterdam: U.3.C.'t Noorden 01 Dordrecht: EmmaLeerdam 30 Gorinchem: S.V.W.Merwede 00 Rotterdam: SiodVriendenschaar 03 R'dam: SaturnusTransvalia 11 Res. 2o Klasse: A Zaandam: Z.F.0. II—A.F.C. III 8-1 Amsterdam: D.E.C. IIZ.V.V. II 2-0 Hoorn: Hollandia IIAjax III 2-® B Utrecht: Hercules III-Amstel II 1-2 A'dam: O.D.E. IIHercules II 0-2 Utrecht: U.V.V. IH-D.O.S. II 8-1 0 Vlaardingen: Fortuna II H.D.V.S. III 3-1 Rotterdam: R.F.O. II-V.O.C. III 8—1 Den Haag: H.B.S. Ill-Sparta III1-4 D R'dam: Excelsior IIO.V.V. II 0-0 OOST. AFDEELING. Ie klasse. Deventer: U.D.Z.A.C. 3-0 Almelo: HeraclesEnschede 1-0 Zuidelijke Afdeeling. 1c klasse. Tilburg: V. V. V.—Willem II 0—3 Breda: BredaniaDosko 30 Maastricht: M. V. V.N. A. C. 1—0 Eindhoven: PhilipsWalhelmina 21 Noordelijke Afdeeling. Ie klasse. Groningen: VelocitasUpright 60 ForwardFrisia 15 Assen: AchillesVeendam 11 Winschoten: W. V. V.Alcides 22 Haarlem H. V. V. geweldig opzetten. Het samenspel Westelijke le klasse. -:o:- doelp. gesp. gew. gel. verl. v. t. pnt. Haarlem 16 9 4 3 34—24 22 Blauw-Wit 14 7 5 2 24—12 19 Ajax 15 6 8 1 21—12 20 Feijcnoord 17 9 2 6 34—23 20 V. 0. C. 16 6 5 5 29—32 17 H. V. V. 17 6 6 5 44—32 18 D. F. C 18 7 4 7 27—24 18 Spartaan 17 6 3 8 26—33 15 R. C. H. 17 5 2 10 22—36 12 H. B. S. 14 5 1 8 21—21 11 U V. V. 1 5 1 10 18—32 11 V. V. A. 17 3 5 9 20—39 11 Overgangsklasse. doelp. gesp. gew. gel. verl. v. t. pnt. Sparta 17 9 6 2 30—22 24 Stormvogels 18 9 4 5 35—27 22 Z. F. C. 18 8 5 5 34—25 21 Quick 17 8 3 6 35—18 19 S. V. V. 18 8 4 6 22—22 20 A. D. O. 16 6 5 5 22—21 17 't Gooi 16 6 5 5 24—23 17 V. U. C. 17 6 4 7 23—24 16 Excelsior 15 6 2 6 24—31 14 D. E. C. 18—4 4 10 23—29 12 H. D. V. S. 17 4 3 10 19—39 11 A. F. C. 16 3 3 10 25—35 9 Oostelijke eerste klasse. Go-Ahead Hengelo U. I). Heracles Enschedé Z. A. C. Quick Vitesse Be Quick Theo i e N. A. C. 17 11 4 2 44—15 16 17 18 18 14 15 16 15 8 7 9 8 4 4 5 3 3 5 30—19 6 4 35—34 3 14 3 6 7 6 7 27—21 33—22 21—28 17—26 9 22—45 7 18—30 9 13—30 Zuidelijke lste klasse. 15 11 2 2 44—13 24 Willem II 13 8 3 2 35—12 19 Bredania 17 10 3 4 30—12 23 M. V. V. 15 9 1 5 29—18 19 15 7 4 4 27—26 18 Wilihelmina 14 6 8 19—21 12 N. 0. A. D. 14 3 6 5 12—17 12 D. O. S. K. O. 16 5 2 9 15—31 12 Philips 14 3 2 9 16—35 8 V. V. V. - 15 2 3 10 1434 7 Velocitas - 12 2 2 8 18—30 6 NoordTlijke lste klasse. Bc-Quick 13 12 1 74—10 25 W. V. V. 13 8 1 4 34—21 17 Velocitas 11 7 3' 37—21 14 A'chille.s 11 5 4 2 22—15 14 Veendam 15 8 3 4 21—17 19 F risia 12 5 2 5 17—17 12 Aloxles 12 3 3 6 19—35 9 Forward 13 2 4 7 12—28 8 Upright 14 2 3 9 12—32 7 G. V. V. 14 3 11 951 3 NAUSIKAa—HAARLEM. Zooals to verwachten was heeft Haar lem Zondag in Amsterdam van h.^ handigo en goede Nausikaa verloren. Hctj grindterrein was zeldzaam slecht, wat met anders op het Parkschouwburgterrein niet ziet, waren er nu groote modderige plek ken en plassen legio. Dat deod .begrij pelijk veel afbreuk aan het spel. Hot veel te laat laten beginnen, verhoogde voor de Haarlemmers nog het onaangename. Direct in het begin vangt Nausikaa aan. met zijn aanval in werking te stellen en verschillende malen scheert de bal de mand. Toch is Haarlem ook zeer ac tief en werkt vooral in zijn verdediging uitstekend. De Nausikaamenschen weten echter vrij te komen en eindelijk ko men kort achter elkander twee goals. Het nieuwe vak van Mausikaa is best en domineert vooral door lengte over de tegenstanders. Toch had het zwoegen van Haarlem wel beloond mogen worden. Na rust gaat het dan ook aan Haarlemzijde vrij wat beter en eindelijk komt het ver diende doelpunt door do handen van R. Wuif horst. Dan heeft Nauschaa weer mei eenige schoten succes en maakt 31 en 41, waarbij een strafworp. Het spel was steeds zeer vlug, met Nausikaa al door beter, vooral het plaatsen viel op, waar ook hun lengte aan mee hielp. Ook het vijfde doelpunt kwam spoedig. Met de beginopstelling valt Haarlem flink aan en Mevr. Maasdam heeft suc ces. Eenige goede kansen worden ver prutst, waarna de scheidsrechter inruk ken blaast. Overwinning verdiend. ADVENDO I—TEOKA. Advendo I heeft zich Zondag weer van haar beste zijde getoond en Tecka zou verloren hebben als de scheidsrechter Ge- hrels niet 18 minuten voor tijd had laten staken omdat het nog altijd regende. Want don geheelen wedstrijd was het regen achtig en als de scheidsrechter aan 't! be gin van den strijd had afgelast, was zulks logisch geweest, maar nu was het zeer ontactisch. Ad vendo's goals werden door mej. W. v. Ilezel en Deeginaan gemaakt welk vak met Wiegand en mej. L. Oitroen een zeer goed is. Deze strijd moet dus overge- stroden worden, wel jammer voor de zwart-witten. Hun kans om kampioen to worden wordt steeds waarschijnlijker omdat Excelsior in Amsterdam dan ver loor. Advendo speelt een goede partij. AMERSFOORT-ADVENDO II. Keurig hebben de Advendo-reser- ves, ondanks invallers, over de Atners- foortsche keien- (trekkers) gezegevierd cn met 10 gewonnen. Mooi Jioor! II.K E' -wedstrijden zijn afgelast. HAARLEM—AVANT1. Met een zeer verzwakt tweelftal trokken <ie reserves naar Amsterdam om. daar on der een malsch regenbuitje den stri'VJ te gen „Avanti" aa nte binden. Even na rust werd. gtst.ia.kt toen de stand 51 voor Haarlem II was. Voorwaar een kranige prestatie. TUSSCHEN DE WALSEN. Twee zoontjes van 8 en 10 jaar van een arbeider, waren spelenderwijs behulp zaam op een molen te Apeldoorn, welke door motorkracht wordt gedreven. JZlot- seling viel de jongste, naar het „remd." meldt, naar beneden en kwam terecht in eene in vollen gang zijnde machine voor het breken van lijnkoeken. Hij bleef op zijn rug op den walssteen liggen waar door hem de kleeren van het lijf werden getrokken; het had niet langer moeten du ren of zij zouden om z.ijn hals zijn vast gesnoerd, waardoor hij had moeten ge worgd zijn. Zelf bekwam hij bijna geen letsel. Zijn 10-jarig ouder broertje kwam bij de poging om hem te redden met den arm tusschen de walsen, waardoor hem dit lichaamsdeel bij den elleboog werd afgekncld. Hij liep naar huis en vertelde aan zijn moeder, dat hem de arm zoo'n pijn deed. Men kan zich de ontsteltenis van de vrouw voorstellen, toen deze bij het uittrekken van het buisje in het ge heel geen arm meer vond. VREEMDE ELEMENTEN IN DE MIJNSTREEK. Te Heerlen werden verschillende zwer vende Russen en Oostenrijkers aangehou den. Het aantal Duitschers, dat in de mijnstreek wordt aangehouden, is legio. Agenten hielden des nachts te Heerler- baan twee Duitschers aan, die dolken en revolvers droegen. Ten politie-bureele bleek, dat zij gesignaleerd stonden in het Algemeen Politieblad. Toen ze naar Maas tricht zouden worden overgebracht, wei gerden de hecren het politiebureau te verlaten, zoodat de politie meer dan ge wone middelen moest aanwenden om hen hun bestemming te doen volgen. HET BANKIERSHUIS LENARTZ WAGNER CO. Naar de „Tel." nog mededeelt, be draagt Biet 'deficit jvajukierü- en kas- cSierslirma L/enartz Wagner Co., geves- 'l.gvl Nobe'.Straat lb, Ie 's-Gra ver.i'asge cir ca 1 miüioen 300 duizend gulden. De hoop dat een belangrijk gedeelte van dit bedrag gedekt zou worden door de kost bare schilderijen en kunstvoorwerpen, welke de voortvluchtige eigenaar de iheer J. S. Lenar'a Wagner, den laalsten tijd gekocht hal, moet, naar men mededeelt, gering zijn. Hei scihijnt juist te zijn, dat zoowel het nuts a.s de kunstschatten niet het eigen dom zijn van den gevlucht en bankier, maar aan anderen loebehooren. Men verzekerde, dat het tekort in geen emke! opricht gedokt is door bezittingen van «cl'en eigiemaar. Maandagmorgen te half 10 is do bank voor geïnteresseerden geopend geweest. Ondcir de gedupeerden bevindt zich ook een onzer bekendste Nederlandsche schil ders. PERIODIEKE ROO VERMEN. Een paar jaar geleden werd Kampen onveilig gemaakt door een jeugdige die- venbende, wc.toe op brutale, doch gcrafi- ncerde wijze cn volgens een bepaald systeem al'es in de wacht sleepte, wat van haar gading was. Het bleek een troepje opgeschoten jongens, onder aan voering van een 19-jurige. zekere R. R. v B., een groole, buitengewoon gespierde knaap. De vrees voor dozen hoofdman, die voor niets terugdeinsde, was onder die bemdc .zoo groot, dat geen dier volgelin gen durfde weigeren een opdracht uit te boeren. De zaak iis gerechtelijk vervolgd en d« daders werden ges! raft, doch de •hoofd aanlegger werd ontoerekenbaar verklaard! en naar een ki^ankzinn-'giensticht verwe zen. Na een jaar ie Deventer verpleegd te zijn, kwam V. d. B. echter te Kampen terng en van af da'fc moment tjegorwien bijna onmiddellijk de rooverijen opnieuw. Zelfs wist de recherche er achter to komen, dat do bende op grooter werk'' bedacht was cn een inbraak in optima forma bij een bank voorbereidde. Dit gebouw werd onder speciale bewaking ge- steki. Een steeds «rooier wordende bru- ta'iteil is echter dozer dagen de bende eindelijk noodlottig geworden. Ze liep in de val en twee van de leden, de 20-jarige P. S. en de 19-jarige G. v. D. werden lot bekentenis gebracht. Ook nu weer bleak de heitlooze invloed van B. R. v. d B. voor wien de jongens sidderen. De jonge booswicht is n.u weer achter slot gebracht, voori.oopig althans, want bij vernieuwde ontoerekenbaar-ver klaring zal hot wel weer niet van langen duur zijn. WAARSCHUWING VOOR REIZIGERS NAAR DUITSCHLA ND. Hoe voorzichtig landgenooten moeten zijn, die na een bezoek aan Duitschlandi naar 't vaderland denken te kunnen te- rugkeeren met over de gren9 gekochte artikelen, leert ons de treurige onder vinding door een Amsterdammer opge daan. Voor zaken was hij in Duitschland geweest, en in Kleef dus niet aan een gTensdouanestation op verbinding naar Holland wachtend, werd hij aange sproken door een politieagent, die hem vroeg of hij iets te declarer reu hadi Onze landgenoot, aldus vertelt het „Hbld,toonde zijn koffertje, waarin bo venop een aantal boeken lag, die hij in het Waarenhaus gekocht had. Hij moest mee naar het politiebureau, maar werd vrijgelaten met de boodschap, dat hij er wel meer van zou hooren. t En dat gebeurde inderdaad. Door bemiddeling van het politiebu reau Warmoesstraat kreeg hij eeu offi- cieele aanzegging, dat hij veroordeeld was tot 3000 Mark boete èn acht dagen gevangenisstraf. Dit laatste vooral zit den koopman, die eenige malen per maand voor zaken naar Duitschland reist, extra dwars. Men zij dus gewaarschuwd! HOLLANDSOHE ARBEIDERS NAAR NOORD-FRANKRIJK. De arbeiders, die zich voor werk in Frankrijk hebben opgegeven, zullen ar beid vinden bij de beetwortel- en aard appelcampagne. Als loon zal worden ontvangen 180 200 frs. per maand met kost en inwo ning of 350403 frs. per maand met in woning zander kost. Wordt in dagtaak gewerkt, dan zal 13 frs. voor mannen boven 18 jaar on 7 frs. voor vrouwen en jongens beneden 18 jaar, per dag worden uitbetaald. Op eerste verdiensto wordt 200 frs. ingehouden, die na af loop v.an allen arbeid worden uitbetaald. Door vertrok van de arbeiders voor het einde van den geheeleu arbeidsduur wordt het recht op deze 290 frs. ver beurd. ■DE DIEFSTAL BIJ HET KON. STAL DEPARTEMENT. Naar wij vernemen, is het tekort ont staan door den diefstal uit de brandkast van het Koninklijk staldepartement niet 38.p00, zooals werd gemeld, doch 4000. In verband met dezèn diefstal worden nog steeds de administrateur en diens zoon in arrest gehouden. DE ZONDERLINGE SCHIETPARTIJ. In verband met de eenigen tijd gele den gemelde schietpartij aan den Rijs- wijkschen weg te 's-Gravenhage, waarbii een dame uit een zijspanw'agentje van een door twee heeren bereden motorfiets ee nige revolverschoten loste op een achter haar rijdend motorwielrijder, en vervol gens het geheele gezelschap bij nadering, der politie in de richting Rijswijk ver dween, kan nader worden gemeld, dat da Haagsche politie in samenwerking met da politie te Rotterdam er in geslaagd is. deze dame op te sporen. Zij bleek te zijn een 24-jarige juffrouw, uit Rotterdam. Da heer, op wien zij schoot, woont eveneens te Rotterdam. Beide personen hadden reeds sedert geruimen tijd oneenigheid- Zij hadden zich juist dien dag verzoend en wilden deze gebeurtenis met eenige vrienden vroolijk vieren. Onderweg, nabil het café aan den Rijswijkschen weg, stak de toorn van de dame nog eenmaal in. alle heftigheid op, met het bekend gevolg, •dat zij uit het zijspanwagentje sprong, da fietslantaarn en den motor omvertrapte- een revolver voor den dag haalde en ee» paar schoten lost»-

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1922 | | pagina 6